NFL mérkőzés beharangozók - 2. hét

Elérkezett a szezon második NFL-vasárnapja.

NFL mérkőzés beharangozók - 2. hét

Cincinnati Bengals - Cleveland Browns, magyar idő szerint 19:00, Paul Brown Stadium

A két együttes tökéletesen ellentétes utat járt be az első fordulóban. A Brownst, hazai pályán, kiemelkedően teljesítő védelme segítette versenyben maradni, míg a Bengalst éppen a védelme hagyta cserben a szintén Super Bowlról álmodozó Ravens otthonában. Az újonc irányítóval kiálló Barnák támadói szinte teljes csődöt mondtak, Weeden négy eladott labdáját nem igen kell magyarázni, de a másodéves Greg Little (WR) vagy az idei első (ráadásul igen magasan) választott futó Trent Richardson sem igen teheti teljesítményét az ablakba. A Cincinnati esetében inkább azzal lehetett előzetesen számolni, hogy a sérülésekkel és új emberekkel tizedelt támadófal szenvedni fog a Hollók otthonában, ezáltal a teljes támadójáték. Ehhez képest a sokat dicsért védelem mondott csődöt, az OC Jay Gruden azonban nagyon jól keverte a kártyáit. Benjarvus Green-Ellis újraélesztette a futójátékot, nagyban hagyatkozva a szenzációsan játszó frontra. Érdekes lehet, hogy az ellentétek találkozásánál ki jöhet ki győztesen az idei első Battle of Ohio-n, már ha egyáltalán marad ez a leosztás, mindenesetre egyik csapatra sem érdemes nagy pénzt tenni, lényegében bármi lehet. Ami talán megnyugtathatja mindkét oldalon a kedélyeket, hogy ennél rosszabban (az említett egységek esetén) nem igen lehet játszani, Weeden se fog 5.1-es irányító mutatónál rosszabbat produkálni, és a Bengals sem rendszeresen enged 400 yard felett az ellenfélnek. Két felpaprikázott csapatra lehet számítani, hiszen mindkét együttes bőven jobb annál, amit az első héten mutatott. Mind a Browns mind a Bengals különös figyelmet fordít a futójátékra, így ennek megállítása kulcskérdés a labda túloldalán. A vendégek számára különösen fájó pont, hogy Joe Haden 4 mérkőzéses eltiltását épp most kezdi meg, így AJ Green nemezise hiányában több területhez juthat. Egyik irányító sem arról híres, hogy könnyedén elbánik a védelmi frontból érkező nyomással, így mindkét DL szerepe felértékelődik, főleg a hátsó alakzatok (illetve a már említett Haden-hiány) ismeretében. Jelenleg talán nem ez a legérdekesebb párharc a ligában, de rendszerint hatalmas csata várható, és az sem kizárt, hogy a jövő csapatait tisztelhetjük a két együttesben.

Zandler Gábor (gabtsi)

 

Buffalo Bills - Kansas City Chiefs, magyar idő szerint 19:00, Ralph Wilson Stadium

Két gyengén bemutatkozó csap össze vasárnap Buffalóban, és nehéz megmondani, ki is itt az igazi favorit.

A Bills támadósora mélyen alulteljesített a Jets ellen, és annak ellenére, hogy a futójáték SpillerFred Jackson kiesése után is működött, képtelenek voltak komoly passzjátékot összehozni. Miután Jackson most is hiányozni fog, ismét CJ Spiller veheti át a vezetést a running back posztján, a lényeg azonban a passzjáték működése lesz. David Nelson kiesésével már alig-alig van értékelhető célpontja Ryan Fitzpatricknek, Fontos lesz, hogy a Chiefs védelmébe visszatérhet-e Brandon Flowers, és ha igen, a sztárcornerback mennyit tud vállalni Steve Johnson ellen. Ha őt kiszedik a játékból, akkor a Buffalo támadójátéka ismét romokban lehet. Ehhez persze jól kell teljesítenie az Atlanta ellen becsődölő front sevennek is, ami nem lesz könnyű a Bills alulértékelt támadófala ellen.

A Chiefs támadóinak sokkal eredményesebbnek kell lenniük, mint az első héten voltak. A Jamaal Charles-vezette futójáték még nem mutatta meg, milyen veszélyes tud lenni. De nem is bennük van az igazi javulási lehetőség, hanem Matt Casselben és az igen gyenge passzjátékban. Ha azonban a Jets-nek sikerült szétszednie a Buffalo secondary-jét, akkor Casseléknek is összejöhet ez, és ebben kulcsszerep hárulhat Dwayne Bowe-ra. A támadófalnak is komoly feladatai lesznek, hiszen a Bills kiváló nevekből álló védőfala a defense egyetlen igazán erős egysége. Ha Mario Williamséket sikerül megállítani, akkor a Kansas tulajdonképpen annyi pontot szedhetnek össze a Főnökök, amennyit cask szeretnének.

Szoros meccs várható, ahol a falak teljesítményén sok fog múlni. Mindkét csapat nagyon szeretne győzni, hiszen 0-2-ről felállni és rájátszásba kerülni szinte lehetetlen ezekkel a keretekkel. Nehéz megjósolni, melyik csapat szedi össze magát, éppen ezért érdekes találkozó lehet ez mindenki számára.

Rajnai Gergely (Rajna)

 

Indianapolis Colts - Minnesota Vikings, magyar idő szerint 19:00, Lucas Oil Stadium

Bemutatkozik hazai pályán Andrew Luck, és az örökmérleg alapján nem is lehetne jobb ellenfél a Vikings-nál a sikeres kezdésre. A Minnesota az eddigi 11 látogatása alkalmával mindig vesztett a Colts otthonában. Hogy most is így legyen, az 1/1-esnek kevesebb labdát kellene eladni a chicago-i négynél. Az előttelévő ötös úgy néz ki, hogy változatlan felállásban áll össze, hiszen Winston Justice (RT) agyrázkódása ellenére bevetésre kész. A poszt gyengeségét mutatja, hogy hét közben is igazolt két falember az Indy, Trai Essexet jól ismeri Bruce Arians OC, Bradley Sowell pedig Tampából érkezett. Az első héten visszafogott Jared Allen nagy napra számíthat ha csupán a vele szembekerülő játékosok tudásából indulunk ki.
Dwight Freeney is hiányozni fog, mint ahogy az előző fordulóban se volt sokat a pályán, Jerry Hughes jelentős játékidő után a kezdőcsapatba is be fog kerülni. Az új 3-4-es rendszerben még senki sem bizonyított, de így is ismerjük a két játékos közti szintkülönbséget. Nem feledve, hogy Pat Angerer hetekre kidőlt, Freeney már a második alapember a linebacker sorból, akit pótolni kell.
Nyilvánvaló, hogy Adrian Peterson döntő szereplő lesz a meccs végkimenetelét illetően. A kettős szalagszakadásból visszatérő futó saját elmondása szerint újra a régi, és ez nem sok jót sejtet a hazaiaknak. Leslie Frazier nem fogja túlerőltetni, Toby Gerhart szerepvállalása pedig azért lesz érdekes, mert Andrew Luck egykori csapattársáról van szó.
Christian Ponder már második évét tapossa, annyiban javult is a játéka, hogy a Jaguars ellen nem dobott picket - egy óvatos, futásra épülő támadójátékkal itt is eredményes maradhat a Vikes.
Percy Harvin energikus játéka ugyancsak faktor ezúttal is, a Colts védelem nem volt a helyzet magaslatán a Bears klasszis elkapói ellen, Harvinban pedig akármikor bennevan a nagy játék.
Ugyanez Reggie Wayne-re is igaz, a rutinos elkapó ezúttal is Austin Collie nélkül kell, hogy vezesse egységét, amire a fiatal minnesota-i secondary ellen jó esélye is van, sőt a Colts győzelemhez elmaradhatatlan az ő jó játéka. Szerencséjükre T.Y. Hilton már bevetésre kész, így a 3. körös receiver debütálhat új csapatában. A futás kritikus lesz hazai oldalon, Donald Brownék egy aránylag jól működő front ellen kell, hogy helytálljanak, viszont a passzvédekezés nem erőssége az északiaknak, még Blaine Gabbert is karrier-csúcsot passzolt ellenük, ami jól jel. Luck az első héten majdnem 50 yarddal múlta felül a Jax irányítóját, így ha átlagos formáját hozza mindkét egység, könnyen lehet az újonc quaterbacktől egy emlékezetes teljesítmény.

Herczeg Ádám (Höri)

 

Carolina Panthers - New Orleans Saints, magyar idő szerint 19:00, Bank of America Stadium

Két csalódott csapat találkozik vasárnap koradélután Charlotte-ban. Mindketten váratlan vereséggel nyitották a szezont, pedig a fogadóirodák értük fizették volna a kevesebb pénzt. Egyikőjük javíthat, de látva a két gárda játékát az első héten, megtippelhetetlen, hogy melyikük fogja elkapni azt a bizonyos fonalat, és ezáltal melyikük kerüli el a váratlan 0-2-es kezdést.
Érdemes lesz bekapcsolódni a találkozóba, mert két igazi támadóóriás feszül egymásnak, rengeteg pont fog születni. New Orleansban ugye Drew Brees személye miatt adott a biztos passzjáték, a carolinai védelem pedig papíron sokkal gyengébb, mint a Washingtonban összerakott, akik ellen még így is összedobált 339 yardot. Mondjuk ebbe belerondít, hogy 52 kísérletből mindössze 24 jött össze, illetve 2 interception is befigyelt, de a szinte nem létező Panther cornerekkel szemben kevesebb passzal is elérhető lesz ez a szám.
A másik oldalon Cam Newton karrierje egyik „legundorítóbb” (ő mondta, nem én) meccsét játszotta a csoportrivális Tampa Bay ellen, pedig a Párducok nagy reményekkel indultak neki a szezonnak a sikeres offseason miatt. Bár a másodéves irányító a statisztikák alapján nem panaszkodhat, ellenfeléhez hasonlóan ő is 300 yard felett zárt és ugyanannyiszor adta el a labdát, ráadásul sokkal pontosabb volt, mint New Orleans hőse, egyszerűen nem tudott pontokat felrakni a táblára. Sokan hasonlítják egyébként Robert Griffint Newtonhoz, ami némi bizakodást adhat a hazaiaknak, hiszen Griffin rengeteg borsot tört a new orleansi védők orra alá. Persze Newton egyedül hiába virgonc, ezen a szinten ezzel a módszerrel már nem igazán lehet meccset nyerni. A Tampa nagy fegyvere az volt, hogy hagyta Newtont passzolni, földön viszont tökéletesen hatástalanították. 5 kísérletből 4 yardot ért el, de az egész csapat összesen 10-et. A Szenteknél csak 20 yarddal volt jobb a helyzet, kétségtelen tehát, hogy mindkét csapat futójátékának fejlődnie kell. Az emberek adottak ehhez mindkét oldalon, de a két gárda játékát összehasonlítva, erre a fejlődésre inkább a Carolinának van szüksége.
Egy szó mint száz pontzuhatagot várok a meccstől és látványos összecsapást. Jonathan Stewart játéka a hazai oldalon egyelőre kérdéses, de ha vállalja a játékot, akkor az hatalmas löketet adhat a Párducoknak. Okos játékhívással fogható ez a Saints, akiken nagyon érződik Sean Payton hiánya. Ha túl tudják minél hamarabb tenni magukat mesterük elvesztésén, akkor viszont egy teljesen más csapat fog pályára lépni vasárnap. Valami olyan, ami sokkal jobban hasonlít az elmúlt évek sikercsapatára, nem a múlt heti fejvesztettségre.

Parrag Zsombor (shawnka)

 

Jacksonville Jaguars - Houston Texans, magyar idő szerint 19:00, EverBank Field

A forduló egyik legegyértelműbb összecsapásának ígérkezik ez az AFC South csoportrangadó, hatalmas meglepetés lenne, ha a Jaguárok beérnék a Houstont a mérkőzés után.

A hazaiak támadóegysége egészséges életjeleket adott magáról az első héten. Azonban ez Jones-Drewa Minnesota ellen történt, így Blaine Gabbert tavalyi teljesítménye egyelőre inkább irányadó lehet számunkra. Márpedig ha azt a teljesítményt nyújtja, akkor az újra kezdő Maurice Jones-Drew-nak kell ismét hátára venni a támadójátékot. Ez pedig több okból nem lesz könnyű. Egyrészt a Jacksonville egyébként sem túl erős támadófalából hiányozni fog Cameron Bradfield, és nem lesz igazi cserefutója, mivel Rashad Jennings sem játszhat. Emellett a Texans védelmétől is érdemes tartania. Bár a Hostuon ellen Reggie Bush viszonylag jól játszott múlt héten, a passzjátékot lenullázták Gary Kubiak tanítványai, labdákat is szereztek bőséggel, így sikerült szinte lenullázni a Miamit. Éppen ezért Gabbertnek muszáj lesz egy legalább közepes passzjátékot összehoznia, ha nyerni akar a Jaguars.

A Texans támadóinak megállítása talán még nehezebb, mint a védelem réseit meglelni. A Houston futójátékáról elég cask annyit mondanunk, hogy Arian Foster vezeti, és bár a Fins elég jól dolgozott ellene, így is szerzett két touchdownt. Emellé jön Matt Schaub és Andre Johnson, akik ketten elegendőek egy elit passzjáték összehozásához. Ezt a támadójátékot kéne megállítania a legnagyobb jóindulattal is közepesnek nevezhető védelemnek, amelyből ráadásul hiányzik a legjobb linebacker, Daryl Smith. A védőfal sem lesz mély, mert a fiatal Austen Lane és George Selvie kiesésével. Nem igazán látni, hogyan is tudná akár a levegőben, akár a földön feltartóztatni a Texans-t, márpedig e nélkül Gabbertéknek esélyük sem lesz megnyerni a meccset.

Valóban a hét egyik legegyértelműbb találkozója lehet ez, a Jacksonville csak az aktuális NFL-csodában bízhat. A Texans ráadásul megmutatta, hogy gyengébb kezdés ellenére is magabiztosan tudja abszolválni a kötelező házi feladatokat, és ez sem ígérkezik többnek ennél.

Rajnai Gergely (Rajna)

 

Miami Dolphins - Oakland Raiders, magyar idő szerint 19:00, Sun Life Stadium

Mindkét gárda zakóval kezdte a szezont, de amíg a Dolphins esetében ez többé-kevésbé tervezhető volt, addig a Raiders hazai pályán a viszonylag sima vereségnél mindenképpen többre számíthatott előzetesen.

A Miami védelme a kapott 30 pont ellenére egészen jól játszott, főleg Arian Foster limitálásában, aki ugyan 2 TD-t szerzett, de ezt leszámítva 3 yardos átlaggal futott. Erre a jó futás elleni védelemre Darren McFadden ellen is szükség lesz, bár az első fordulóban ő sem tündökölt különösebben. A fő problémát a támadók labdaeladásai és az ezekből kapott pontok jelentették a Texans ellen, a második negyedben 4 egymást követő labdabirtoklást sikerült így lezárni, és ezekből 24 pontot kapni. Ryan Tannehill 3 alkalommal szórta el a labdát, ezen mindenképpen javítani kell, ha partiban akarnak maradni a Raiders gárdájával.

Az Oakland oldalán is a védelem működött jól az első héten, futás ellen különösen acélos volt a front seven. Emellett nagyon jól megállították a Chargers rohamait a saját célterületük előtt, TD-k helyett többször is mezőnygólra mentve a helyzetet.A támadók már nem brillíroztak ennyire, bár a labdaeladásokat sikerült kiküszöbölni, elég sematikus volt a rövid passzos játék, általában Darren McFadden erőltetésében ki is merült a kreativitás. A héten elméletileg már pályára léphet Denarius Moore elkapó is, aki sebességével kicsit megnyújthatja a pályát, egy-két mélyebb passzal célba vehető és ezzel kicsit több helyet tud teremteni McFadden számára is.

Két, inkább a futásra építő csapat, viszont két olyan védelem, akik nagyon jók a futás megállításában. Érdekes párosítás, melyet így végül várhatóan a kevésbé acélos passzjáték esetleges beindulása dönthet el, avagy nézzük, melyik rút kiskacsa tanul meg gyorsabban repülni!

Somoskövi Gergely (somoskovig)

 

New England Patriots - Arizona Cardinals, magyar idő szerint 19:00, Gillette Stadium

A két csapatnak ez lesz csupán a 13. egymás elleni összecsapása. A 2008-as találkozóra a Cardinals szurkolók nem szívesen emlékeznek vissza. Akkor a Foxboroghban hóviharban lejátszott mérkőzésen 47-7-es kiütéses győzelmet aratott a Patriots. Ezúttal nem kell számítani ilyen időjárásra.
A Patriots és a Cardinals is győzelemmel kezdte a szezont. Előbbi Nashvilleben győzte le a Titanst, míg utóbbi hazai pályán diadalmaskodott a Seahawks ellenében.
Sokan gondolták, hogy az új, megfiatalított védelem döcögősen kezdi majd a szezont a Patriotsnál. Erre rendesen rácáfoltak múlt héten, amikor is Chris Johnsont 4 futott yardon tartották. Ezúttal Beanie Wells és Ryan Williams játékát kell lassítaniuk, de elnézve a Cardinals támadófalának futásblokkolását ez nem jelenthet majd nagy gondot Jerod Mayoéknak. A Cards legnagyobb fegyvere Larry Fitzgerald, de neki is el kell juttatni a labdát valahogyan. Ezen a találkon Kevin Kolb feladata lesz megtalálni a sztár elkapót, mivel John Skelton a Seahawks ellen bokasérülést szenvedett ezért erre a meccsre biztosan kiesett. Kolb jól játszott abban az egy driveban amikor fent volt a pályán múlt héten, de ez egy teljes mérkőzés lesz. A támadófal az irányító megvédésében jól teljesített az első fordulóban. Viszont az újonc Chandler Jones szépen mutatkozott be éles meccsen a Patsben és most is van esélye pár nagy playre a második mérkőzésén kezdő LT, D'Anthony Batiste ellen.
A Pats támadósora kiismerhetetlen. Így a Cardinals védelmének, remek kiinduló pont lesz a vasárnapi, hogy mennyire is jók valójában. A legfontosabb feladatnak Tom Brady nyomás alá helyezését kell megoldaniuk, amire jó alapanyag a Darnell Dockett, Calais Campbell fényjelezte védekező fal, de ne feledkezzünk meg Sam Achoról sem, aki a szélről támadja majd az irányítót. A Patriots támadófalát ki lehet zökkenteni, de Brady annyi célponntal rendelkezik, hogy gyorsan tud szabadulni a labdától. A célpontokat gondolom nem kell bemutatni. A három kedvence Gronkowski, Welker és Hernandez, akik levédekezését a Cards védőinek meg kell oldani. Leginkább a két tight end okozhat problémát, de talán Adrian Wilson és Kerry Rhodes alkalmasak a feladat végrehajtására, de Daryl Washington is besegíthet nekik. Viszont nem szabad megfeledkezni a futójátékról sem, mivel Stevan Ridley 125 yarddal és egy TD-al terhelte a Titans védelmét az előző mérkőzésen. Az előbb említett Washington és Paris Lenon feladata lesz a fiatal futó hatástalanítása.
A Cardinals (és úgy a nyugati parti csapatok) általában nem igazán tudnak jó teljesítményt nyújtani a keleti partra utazva és ott hét órás meccset játszva. Ehhez még hozzávesszük, hogy a Patriots otthonában játszanak, nem sok jót ígér a vendég szurkolóknak ez a mérkőzés.

Kiss Ferenc (Fucu)

 

New York Giants - Tampa Bay Buccaneers, magyar idő szerint 19:00, MetLife Stadium

Viszonylag kevesen tippeltek volna arra, hogy az első hét után a Tampa fog pozitív mérleggel állni, a bajnok pedig negatívval, most a Giants mégis azért kell, hogy harcba szálljon, hogy ne két zakóval kezdje a szezont.

A Tampa nagyon összeszedett, de nem túl kreatív támadójátékkal és egy jól összerakott védelemmel kalapálta el a Panthers gárdáját, főleg az első félidőben működött a rendszer. A futójáték ellen nagyon jól dolgozott a védelem, és a védőfal tagjai is gyakori vendégek voltak a Carolina backfielden. Mivel az első meccsen a Giants támadófal sem keltette túlzottan összeszedett egység benyomását, McCoy és társai most is jó eséllyel indulnak harcba. A passzjáték ellen már kevésbé tűnik acélosnak a hátsó alakzat, a Cruz-Nicks duó komoly kihívás lehet, hiába az újonc safety-tehetség Mark Barron és a kortalannak tűnő Ronde Barber. A támadók komolyan alapozhatnak a futásra, legalábbis DeMarco Murray 131 yardos teljesítménye bizakodásra adhat okot, és a Giants secondary sem állt a helyzet magaslatán Romoék ellen. Vincent Jackson komoly fizikai fölényben van bármelyik Giants corner ellen.

Amire a New York leginkább építhet, az a javulás reménye, még egyszer nem lehet ennyire súlytalan a védőfal, nem ejtheti el a passzok felét Cruz és Eli Manning sem valószínű, hogy túl sokáig ebben az idény elejinek mondható formában lebzsel. A Panthers megmutatta, hogy játékban azért a Bucs fölé lehet kerekedni, csak az elkövetett hibák akadályozták meg a fordítást. JPP, Tuck és Osi könnyen pokollá tehetik Freeman délutánját, és azt már a tavalyi szezonban is láttuk, hogy erőteljes nyomás alatt a labdaeladások is érkezhetnek a Tampa irányítójától, márpedig a kedvező mezőnypozíciót gyorsan pontokra tudja váltani jobb napjain a bajnok támadóalakulata.

A meccs előtti esélyeket latolgatva meglepő lenne, ha nem 1-1-es mérleggel állna mindkét csapat a meccs után, de a képességbeli különbségeket eltüntetheti az, hogy a Bucs jelenleg fegyelmezettebb és összerakottabb csapatnak tűnik, mint a Giants.

Somoskövi Gergely (somoskovig)

 

Philadelphia Eagles - Baltimore Ravens, magyar idő szerint 19:00, Lincoln Financial Field (TV: ESPN America)

Ha az első fordulóból indulunk ki, akkor a Baltimore Ravens a mérkőzés favoritja, méghozzá nem is kicsit. A Hollók védelméről mindenki tudta, hogy erős, s ezt igazolta is múlt héten a Cincinnati Bengals elleni csoportrangadón, csakhogy a támadósor olyan erődemonstrációt tartott egy nem gyenge védelem ellen, hogy az a legmerészebb álmok elérésére is feljogosítja a csapat szurkolóit. Nemcsak kreatív és hatékony volt a Joe Flacco irányította egység, hanem összeszedett is, s talán az elmúlt években éppen ez utóbbi hiányzott ebből a szekcióból. A Philadelphia védelme szintén magabiztos és eredményes volt múlt héten, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a Cleveland Brown ellen egy újonc irányítótól, Brandon Weedentől sikerült négy labdát szerezni, s ezt a szívességet Flacco nem fogja megtenni, azaz a Sasoknak ez lesz az igazi teszt.
Megfordítva a dolgot szintén inkább a pennsylvaniai együttes játékában vannak kérdőjelek, amelyre választ adhat a meccs. Clevelandben Michael Vick irányító katasztrofálisan játszott, négyszer adta el a labdát, így csak a védelemnek köszönhette, hogy végül mégis győzelemre tudta vezetni a csapatát. Most bebizonyíthatja, hogy csak kutya rossz napja volt, mivel ezúttal még nehezebb dolga lesz, ugyanis a Ravens védelme sokkal jobb erőkből áll, mint a Barnáké, olyan klasszisok rohangálnak benne rá és a labdáira vadászva, akik posztjuk legjobbjai, elég ha csak a védőfalból Haloti Ngatára, a linebacker sorból Ray Lewisra, vagy a secondaryből Ed Reedre gondolunk. Őszintén szólva, aki látta a Ravens gálaműsorát és az Eagles szenvedését, az most nehezen tudja elképzelni, hogy Vick és társai reális eséllyel veszik fel a küzdelmet a Hollók évek óta rettegett védelmével.

Gergelics József (Soldados)

 

St. Louis Rams - Washington Redskins, magyar idő szerint 22:05, Edward Jones Dome

Mind a két csapat idegenben kezdte a szezont. A Redskins New Orleansből távoztak győztesen, míg a Rams Detroit városát hagyta el lógó fejjel. Robert Griffin a Harmadik alaposan (320 yard, 2 TD, 139,9-es rating) bemutatkozott a Saints ellen. Nem mellesleg elindította a Griffining-et is. Ezúttal a Rams secondary-t igyekszik majd az őrületbe kergetni, akik a múlt héten két interceptiont szereztek és Cortland Finnagen egyet TD-ra vissza is vitt. Ráadásul Pierre Garcon játékáról csak a mérkőzés előtt döntenek az edzők. Alfred Morris jó számokat produkált és ha most is jól teljesít lehet nem lesz futó rotálás, de ezt nem mondhatjuk biztosra Shannahan csapatánál. Jo-Lonn Dunbar jó igazolásnak tűnik a Kosok részéről, fogott egy interceptiont és hasznos játékot mutatott.
Sérülések gyengítik Sam Bradford előtt a támadófalat. Rodger Saffold jól van csúnyának kinéző nyaksárülése után, de játszani nem fog, helyét Wayne Hunter veheti át. A fal közepén is két új ember fog kezdeni, Turner centerként, míg Ojinnaka bal oldali guardként. Ez nagyon nem jó hír Bradfordnak, mivel a két csapat tavalyi összecsapásán hét alkalommal sackelték. Ráadásul gyengén is ment az egész offensnek a nyitó fordulóban. A Redskins védői örömmel fogadják a gyenge fal hírét, Ryan Kerrigan a Saints ellen is odaért egyszer, de Orakpóról sem szabad megfeledkezni.
Ez lesz sorozatban a harmadik év amikor St. Louisban kerül sor az összecsapásra.

Kiss Ferenc (Fucu)

 

Seattle Seahawks - Dallas Cowboys, magyar idő szerint 22:05, CenturyLink Field (TV: Sport 2)

A Seahawks hazai pályán bizonyíthatja, hogy jobb csapat, mint amit a nyitó fordulóban elszenvedett vereség alkalmával mutattak a Cardinals otthonában. A Cowboys lehengerlő játékkal győzte le a tavalyi bajnokot az alapszakasz nyitó találkozóján.
Tony Romo élete legjobb meccsét játszotta múlt héten szerdán (itthon csütörtökön) egy nem gyenge védelem ellen. Most a Seahawks labdára éhes secondaryje vár rá, akik a Cards ellen pont a legfontosabb pillanatban nem tudták megállítani a Kolb vezette passzjátékot. Kevin Ogletree nagyjából a semmiből felbukkanva 114 yardot és 2 TD-t kapott el. Figyelnie kell a hazaiak védelmének a harmadik számú elkapóra is ez a tapasztalt, de gyorsaságában már megkopott Macus Trufant feladata lesz. A futásokat remekül fogták a Seattle-i védők az első fordulóban, azonban DeMarco Murray 131 yarddal terhelte meg a gyengének nem nevezhető Giants védelmet. Ezért minden erőfeszítésüket bele kell adniuk Mebane-nek és társainak, hogy lezárják a futósávokat.
Rob Ryan remek védelmet dirigál Dallasban misem bizonyítja jobban, mint a Giants támadókat 300 yard alatt tartották. DeMarcus Ware két sackkel nyitotta a szezont és nem valószínű, hogy ennyinél megragad a vasárnapi találkozón. Pláne annak tudatában, hogy Russell Okung kisebb sérülést szedett össze a Cards ellen (nem beszélve az összeszedett büntetéseiről), de valószínűleg játszani fog. Russell Wilson megtapasztalhatta, milyen az NFL-ben kezdőnek lenni. Ryan védelme ellen sem fog nyugodt perceket tölteni a pályán. Sidney Rice sérüléssel bajlódik, de legalább Golden Tate játékra alkalmas első heti hiányzása után. A Brandon Carr – Morris Claiborne párosnak nem kellene, hogy gondot okozzon a levédekezésük. Így ismét Marshawn Lynch viheti hátán a csapatot, akire Sean Lee, illetve Bruce Carter figyel majd, hogy ne tudjon Beast Mode-ba kapcsolni.

Kiss Ferenc (Fucu)

 

Pittsburgh Steelers - New York Jets, magyar idő szerint 22:25, Heinz Field (TV: ESPN America)

Ellentétes előjelekkel várja a két csapat a találkozót: amíg az igen erősnek tartott Steelers csúnyán megégette magát a Denver Broncos vendégeként a nyitókörben, addig az előszezonban nyújtott gyatra támadójátéka miatt lesajnált New York Jets rendkívül meggyőző játékkal múlta felül csoportriválisát, a Buffalo Bills együttesét. Ezen a meccsen sok kérdésre fény derülhet. Például, hogy a Steelers védelmét csak a Peyton Manning és kompániája tudta nevetségessé tenni a második félidőben, vagy valóban jócskán meggyengült az egység? Fordítva is igaz a kérdés: a Jets támadóinak első heti, kissé váratlan brillírozása csak egy kifutott eredmény, vagy egy, a Billsnél jobb védelem már könnyedén megállítja a Mark Sanchez irányító által vezetett egységet. A válasz egyik esetben sem egyértelmű, fogalmazzunk úgy, hogy az első fordulóban látottakkal kapcsolatban egyelőre szkeptikus az ember, legyen szó a Jets parádéjáról, vagy a Steelers gyengélkedéséről, mert az előjelek, a tavalyi idény és az előszezon nem ebbe az irányba mutattak.
A labda másik oldalát nézve elsősorban a Kohászok megújuló támadósora szolgáltat igazi érdekességet. Ennek oka, hogy Todd Haley támadó koordinátor debütálása a nagy várakozások ellenére rendkívül visszásra sikeredett. Denverben igen egysíkú, mindenféle kreativitást nélkülöző stratégiát mutatott a Pittsburgh, rengeteg, de totálisan hatástalan futójátékkal, s nélkülözte a mélységi passzokat, amely egészen érthetetlen volt azt figyelembe véve, hogy a Mike Wallace személyében a liga egyik leggyorsabb elkapója van a keretben. Nagy kérdés, hogy ez a rég nem látott konzervatív játék csak Peyton Manning padon tartását szolgálta, vagy hosszútávon is így képzeli a stratégiát a Steelers. Mindenesetre annyi „segítséget” kap Ben Roethlisberger irányító és az általa vezetett egység, hogy a túloldalon a liga legjobb cornerbackje, Darrelle Revis sérülés miatt nem játszhat, azaz minden a passzjáték alkalmazása mellett szól. Papíron a labda mindkét oldalán a Steelers tűnik erősebbnek, de az első hét alapján ez nem biztos, hogy így van, sőt! A hazai pálya és tekintve, hogy vereséggel rajtolt, a motivációs tényező is a Pittsburgh sikerét ígéri, ami pedig mindenképpen igaz a találkozóra, hogy két, rájátszásban reménykedő alakulat csatája lesz, ami rendre izgalmas mérkőzést hoz.

Gergelics József (Soldados)

 

San Diego Chargers - Tennessee Titans, magyar idő szerint 22:25, Qualcomm Stadium

Nehéz megjósolni, mit lehet ettől a meccstől várni, éppen ezért lesz érdekes megtekinteni. A San Diego egy gyenge csapatot vert, a Tennessee egy erőstől kapott ki, ez várható talán a középcsapatoktól – de vajon mire mennek egymás ellen?

A Chargers támadójátéka meglehetősen egysíkú volt az Oakland elleni hétfő esti rangadón – Ryan Mathews nélkül a futójáték észrevehetetlen maradt. Márpedig Mathews játéka most is kérdéses, és feltehetően ki fog maradni a csapatból most is. Rivers egyedül bár nem rossz, de ha nem hibázik annyit a Titans mint a Raiders, akkor elég kevésnek látszik – különösen a nem túl erős támadófallal. Az viszont jó előjelnek vehető a San Diego támadói számára, hogy a Titánok védelme igen gyengén mutatkozott be a Patriots ellen. Sem a futást, sem a passzt nem sikerült megállítani, ám ehhez hozzátartozik, hogy elég kiegyensúlyozott volt a New England offense-e. Elképzelhető, hogy ha Mathews nélkül a földön semmit nem tud produkálni a Chargers, akkor a légitámadásokat viszonylag le tudja védekezni a Tennessee. Colin McCarthy hiányzása a linebackersorból nem fog ebben sokat segíteni.

Chris JohnsonA Titans támadójátéka hasonló volt a Chargers-éhez: sikertelen futás, jó közepes passzjáték. Ezen feltétlenül javítaniuk kell, hiszen Chris Johnson legalább nyolcvan yardja nélkül szinte esélytelen ez a Titans. Segíthet a támadóegységnek Kenny Britt visszatérése, akivel lesz egy igen erős célpontja az apró sérüléssel küzködő Jake Lockernek, így akár Johnsonnak is több tere lehet. A Chargers azonban már sikeresen feltartóztatta Darren McFaddent, ez alapján Johnson ellen is jó esélyük lehet, márpedig a Raiders elleni eredmény mutatja, hogy ez könnyen elegendőnek bizonyulhat a magabiztos sikerhez.

Kissé kiszámíthatatlan ez a párosítás, de azért az első heti produktum alapján inkább a hazaiak tűnnek favoritnak. Ha viszont nem működik a futásuk, míg Johnson beindul, akkor rögtön borul a papírforma, és a Titans-től már nehéz lenne így elvenni a győzelmet. Minden rajongónak cask ajánlani tudom ezt az érdekfeszítő összecsapást.

Rajnai Gergely (Rajna)

 

San Francisco 49ers - Detroit Lions - SNF, magyar idő szerint hétfő 02:20, Candlestick Park (TV: ESPN America)

A vasárnapi főmérkőzés alcíme lehetne Handshake Bowl. Ugye mindenki emlékszik a tavalyi összecsapására a két csapatnak? Akkor a 49ers izgalmas végjáték után nyerte meg a találkozót és Jim Harbaugh annyira örült a sikernek, hogy hatalmas elánnal rázott kezet Jim Schwartz-al, aki ezt eléggé nehezményezte. Valószínűleg ilyen közjátékra nem kerül sor ennek a találkozónak a végén.
Az idei szezont mind a két együttes győzelemmel kezdte. A Lions meglepően nehezen lépett túl a Rams csapatán, míg a 49ers a Packers otthonából távozott győzelemmel.
Úgy látszik a San Francisconál a passzjáték többet lesz használva az idei szezonban, mint volt tavaly. Nem is csoda mivel Moss és Manningham érkezésével minőségi játékosok érkeztek. Kiegészülve Crabtreevel és Vernon Davis-szel komoly fegyverei vannak Alex Smithnek. Valószínűleg tesztelni is fogják a Lions cornereit, akik közül a két kezdő Chris Houston és az újonc Bill Bentley is kihagyni kényszerül a mérkőzést. Ezt a sok passzt igyekszik a rendkívül erős Detroit védekezőfal megakadályozni a 49ers támadófal összenyomásával és ezáltal Smith siettetésével. A Frank Gore vezette futójáték megállítása is nagy részben Ndamukong Suh és társai feladata lesz.
A hazaiak front7-je futás megállításban verhetetlen, alig van futó aki megközelítené a 100 yardot ellenük. Tehát ne számítsunk hosszú Kevin Smith futásokra. A passzjáték egy másik helyzet. Matthew Stafford háromszor adta el a labdát a Rams ellen pedig igazán nagy nyomás nem is volt rajta egyszerűen rossz döntéseket hozott. A 49ers secondary kiemelt figyelmet fog Calvin Johnsonra helyezni, aki igaz, hogy kihagyott egy edzést a héten sérülés miatt, de biztos, hogy játszani fog. Ekkor pedig lehet számítani a hosszú labdákra. Feltéve ha lesz ideje Staffordnak passzolni. A Lions támadófal nem világverő, de megbízható munkát végeznek. Aldon Smith igyekszik majd megkeseríteni Stafford életét, de Jeff Backus mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megfékezze a fiatal szélső linebackert.
Izgalmas mérkőzésre van kilátás, de ha a 49ers úgy játszik, mint a Packers ellen akkor nincs okuk félni. Viszont a Lions nem az a társaság, akik könnyen adják a győzelmüket.

Kiss Ferenc (Fucu)


Hozzászólások

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 45 — tracker ember
"Vicknek kutya napja lesz" Soldi, Soldi rossz az aki rosszra gondol 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
kikapott a Ravens, a félidő vége előtt fordítottunk, egyelőre minden ok😊