A háború művészete

6 feliratkozó

több mint 3 éve
rokaur 862
Volt szerencsém már nagyon sok fajta fegyverrel lőni, és tényleg van amibe jól bele kell kapaszkodni, de nem hogy nem törte el semmimet, de még csak ne se lilult.
Mondjuk pisztollyal lőttem már annyit, hogy a mutató és hüvelykujjam közötti párnás rész már bedagadt. De azt hiszem az nem volt veszélyes sérülés 😀
Hanni
Önmagukhoz képest a marok lőfegyvereknek sokkal nagyobb a recoilja mint a nagyobb fegyvereké, egyszerűen azért mert sokkal kisebb a tömegük is és így sokkal kevésbbé tudja stabilizálni azt.
Cowboykarcsi90
Adom, budapestshooting-nal van Magnum Research BFR, na azt fogni kell 😀
több mint 3 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Volt szerencsém már nagyon sok fajta fegyverrel lőni, és tényleg van amibe jól bele kell kapaszkodni, de nem hogy nem törte el semmimet, de még csak ne se lilult.
Mondjuk pisztollyal lőttem már annyit, hogy a mutató és hüvelykujjam közötti párnás rész már bedagadt. De azt hiszem az nem volt veszélyes sérülés 😀
Hanni
Önmagukhoz képest a marok lőfegyvereknek sokkal nagyobb a recoilja mint a nagyobb fegyvereké, egyszerűen azért mert sokkal kisebb a tömegük is és így sokkal kevésbbé tudja stabilizálni azt.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 555 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Volt szerencsém már nagyon sok fajta fegyverrel lőni, és tényleg van amibe jól bele kell kapaszkodni, de nem hogy nem törte el semmimet, de még csak ne se lilult.
Mondjuk pisztollyal lőttem már annyit, hogy a mutató és hüvelykujjam közötti párnás rész már bedagadt. De azt hiszem az nem volt veszélyes sérülés 😀
több mint 3 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Azert ha egy 50 kaliberes lovedekkel talalnak el, az hatradobhat: attol fugg hol talal el. Nyilvan ha fejen v karon, akk csak leszakad/felrobban az adott testresz, de ha pl hasba, mellkason lonek, mikozbe te futsz mondjuk abba az iranyba, ahonnan lonek, az hatrarepit.

Nem ugy, mint a filmekben, de hatrarepit. Az acelbetont ugy szelik at a modern fegyverek, mint egy szelet kenyeret (meg mar 80-. 90 evvel ezelott is voltak olyan geppuskak).

Illetve ugyan ugy a fegyvert elsutot is "hatrarepiti", hatrarepiteni ha nem jol fogna, nem jo pozicioban allna. Egy geppuska vagy egy nagykaliberu (mesterlovesz)puska siman eltori egy edzett felnott ferfi kulccsontjat is, ha nem jol fogja.
Borbinho
Kyle Lamb, többek között a SFOD visszavonult operátora, ott volt pl Mogadishuban is 93’ban a Deltával, szoval látott ezt azt közel 30 év alatt, egy elég átfogó interjúban beszélt erről. Pont felkerült szóba, hogy miket mutatnak be a legtöbbször a legrosszabbul a filmek/video játékok. Ez volt az eslő amit kiemelt. Hogy ez mennyire egy urban legend. Ő azt mondta, a 30 eltöltött év alatt a különlegeseknél, egyszer sem látott olyat hogy akármilyen kaliberrel, az eltalált delikvens hátra repült volna, vagy akár csak hátra “rándul”. Ő ugy írta le hogy sokkal inkább “összerandulnak” és azonnal összeesnek. Lambtől is az hangzik el indokként, hogy egy pár miliméteres lövedék hatol be a testbe/megy át rajta, nem egy autó üti el. Ha akarod feltúrom neked az anyagot, asszem fent van youtube-on is.

Ezt csak én mondom totál laikusként, szoval adom hogy tévedhetek, de szerintem ez a kulcscsont eltörés is eléggé sántít nekem. A mai nehéz fegyvereket olyan fejlett visszarugás elnyelő rendszerrel tervezik, hogy én nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek eltörje a kulcscsontját. Ha valaki ténlyeg nagyon balfasz mód fogja, akkor mondjuk azt el tudom képzelni hogy mondjuk az orrát eltöri, vagy hagy egy jó kis monoklit. De eleve a ezek a fegyverek arra vannak tervezve hogy a vállra feküdjenek fel, arra merőlegesen. Ebből a szögből egy lórigás kéne hogy legyen, hogy eltörje.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 920 — Steelers fan
Olyan szempontból rossz a példa, hogy egy ilyen földhöz vágós esetben a gyorsulási erő a test egészére hat, egy lövedék esetében meg egy pár centiméteres felületről beszélünk. Ráadásul ezek a mellények ugy vannak kitalálva hogy a használt anyag minél jobban szét is osszlassa az erőhatást a felületen. Mint a karbonszálas kaszni az F1es autókban.

Ugye eleve a “meglőnek valakit és hátra lökődik” effekt a filmek miatt van meg az emberekben. Pedig a valóságban igazából akár géppuskából vagy mégnagyobb űtméretből leadott lövés behatásától sem repülnek el az emberek 🙂 pont azért mert ilyen kisfelületen érintkezik a testtel. Egyszerűen csak összeesnek, az már persze más kérdés, hogy a testbe bejutó átjutó lövedék milyen hatást fejt ki a belső szervekre mert ugye igazából emiatt halálosak a lőfegyverek.

Van egy olyan fizikai törvény a pontos nevét nem tudom, van itt elég mérnök ember majd kisegít, a lényege, hogy ha az eltalált testet hátra repítené a lövedék, a lővészt, az elsütött fegyver visszarúgása is ugyan igy el kéne hogy repítse. Ugye ilyen a filmeken sincs sose 🙂
Cowboykarcsi90
Nade a lényeg felett elsiklottál.
Szerinted létezhet műanyagból, könnyű, pár kilós testpáncél, ami megvéd a géppuskalövedéktől? Megsorozzák és túléli a viselője?
Sobri Jóska
.50 BMG-t kizárt, hogy megfogja egy testpáncél. Ez propaganda.

Ahhoz sokféle lövedék van, például páncéltörö, de van olyan ami kombinált robbanó és páncéltörő. Ezek elég vastag, 2cm körüli acél páncélzatot átütnek 1000m-nél messzebbről, szóval na...

Szőrszálhasogatás ON:
a telexes cikk is kicsit pontatlan, ha becsapódási energiát adunk meg, akkor meg kell adni azt is hogy milyen távon, csak úgy értelmezhető az adat. Illetve a képen hogy került egy vadászlőszer a katonai cuccok közé? (balról a második) 😊
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Azert ha egy 50 kaliberes lovedekkel talalnak el, az hatradobhat: attol fugg hol talal el. Nyilvan ha fejen v karon, akk csak leszakad/felrobban az adott testresz, de ha pl hasba, mellkason lonek, mikozbe te futsz mondjuk abba az iranyba, ahonnan lonek, az hatrarepit.

Nem ugy, mint a filmekben, de hatrarepit. Az acelbetont ugy szelik at a modern fegyverek, mint egy szelet kenyeret (meg mar 80-. 90 evvel ezelott is voltak olyan geppuskak).

Illetve ugyan ugy a fegyvert elsutot is "hatrarepiti", hatrarepiteni ha nem jol fogna, nem jo pozicioban allna. Egy geppuska vagy egy nagykaliberu (mesterlovesz)puska siman eltori egy edzett felnott ferfi kulccsontjat is, ha nem jol fogja.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Olyan szempontból rossz a példa, hogy egy ilyen földhöz vágós esetben a gyorsulási erő a test egészére hat, egy lövedék esetében meg egy pár centiméteres felületről beszélünk. Ráadásul ezek a mellények ugy vannak kitalálva hogy a használt anyag minél jobban szét is osszlassa az erőhatást a felületen. Mint a karbonszálas kaszni az F1es autókban.

Ugye eleve a “meglőnek valakit és hátra lökődik” effekt a filmek miatt van meg az emberekben. Pedig a valóságban igazából akár géppuskából vagy mégnagyobb űtméretből leadott lövés behatásától sem repülnek el az emberek 🙂 pont azért mert ilyen kisfelületen érintkezik a testtel. Egyszerűen csak összeesnek, az már persze más kérdés, hogy a testbe bejutó átjutó lövedék milyen hatást fejt ki a belső szervekre mert ugye igazából emiatt halálosak a lőfegyverek.

Van egy olyan fizikai törvény a pontos nevét nem tudom, van itt elég mérnök ember majd kisegít, a lényege, hogy ha az eltalált testet hátra repítené a lövedék, a lővészt, az elsütött fegyver visszarúgása is ugyan igy el kéne hogy repítse. Ugye ilyen a filmeken sincs sose 🙂
Cowboykarcsi90
Nade a lényeg felett elsiklottál.
Szerinted létezhet műanyagból, könnyű, pár kilós testpáncél, ami megvéd a géppuskalövedéktől? Megsorozzák és túléli a viselője?
Sobri Jóska
Nem tudom, nem is vagyok egy műszaki beállítottságú valaki, hogy ehhez elég kvalifikált legyek 🙂

Ha abból indulunk ki, hogy a puska por és ezzel a lőfegyverek megjelenésekor az is elképzelhetetlennek tűnt, hogy ezeket akármennyire is fékezni vagy megállítani képes testpáncél lesz majd, akkor erre sem lehet kijelenteni szerintem, hogy nem lehet.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
Olyan szempontból rossz a példa, hogy egy ilyen földhöz vágós esetben a gyorsulási erő a test egészére hat, egy lövedék esetében meg egy pár centiméteres felületről beszélünk. Ráadásul ezek a mellények ugy vannak kitalálva hogy a használt anyag minél jobban szét is osszlassa az erőhatást a felületen. Mint a karbonszálas kaszni az F1es autókban.

Ugye eleve a “meglőnek valakit és hátra lökődik” effekt a filmek miatt van meg az emberekben. Pedig a valóságban igazából akár géppuskából vagy mégnagyobb űtméretből leadott lövés behatásától sem repülnek el az emberek 🙂 pont azért mert ilyen kisfelületen érintkezik a testtel. Egyszerűen csak összeesnek, az már persze más kérdés, hogy a testbe bejutó átjutó lövedék milyen hatást fejt ki a belső szervekre mert ugye igazából emiatt halálosak a lőfegyverek.

Van egy olyan fizikai törvény a pontos nevét nem tudom, van itt elég mérnök ember majd kisegít, a lényege, hogy ha az eltalált testet hátra repítené a lövedék, a lővészt, az elsütött fegyver visszarúgása is ugyan igy el kéne hogy repítse. Ugye ilyen a filmeken sincs sose 🙂
Cowboykarcsi90
Nade a lényeg felett elsiklottál.
Szerinted létezhet műanyagból, könnyű, pár kilós testpáncél, ami megvéd a géppuskalövedéktől? Megsorozzák és túléli a viselője?

több mint 3 éve
rokaur 862
Olyan szempontból rossz a példa, hogy egy ilyen földhöz vágós esetben a gyorsulási erő a test egészére hat, egy lövedék esetében meg egy pár centiméteres felületről beszélünk. Ráadásul ezek a mellények ugy vannak kitalálva hogy a használt anyag minél jobban szét is osszlassa az erőhatást a felületen. Mint a karbonszálas kaszni az F1es autókban.

Ugye eleve a “meglőnek valakit és hátra lökődik” effekt a filmek miatt van meg az emberekben. Pedig a valóságban igazából akár géppuskából vagy mégnagyobb űtméretből leadott lövés behatásától sem repülnek el az emberek 🙂 pont azért mert ilyen kisfelületen érintkezik a testtel. Egyszerűen csak összeesnek, az már persze más kérdés, hogy a testbe bejutó átjutó lövedék milyen hatást fejt ki a belső szervekre mert ugye igazából emiatt halálosak a lőfegyverek.

Van egy olyan fizikai törvény a pontos nevét nem tudom, van itt elég mérnök ember majd kisegít, a lényege, hogy ha az eltalált testet hátra repítené a lövedék, a lővészt, az elsütött fegyver visszarúgása is ugyan igy el kéne hogy repítse. Ugye ilyen a filmeken sincs sose 🙂
Cowboykarcsi90
Cameron Jarrell Newton III - hatas ellenhatas torvenye lesz az

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Olyan szempontból rossz a példa, hogy egy ilyen földhöz vágós esetben a gyorsulási erő a test egészére hat, egy lövedék esetében meg egy pár centiméteres felületről beszélünk. Ráadásul ezek a mellények ugy vannak kitalálva hogy a használt anyag minél jobban szét is osszlassa az erőhatást a felületen. Mint a karbonszálas kaszni az F1es autókban.

Ugye eleve a “meglőnek valakit és hátra lökődik” effekt a filmek miatt van meg az emberekben. Pedig a valóságban igazából akár géppuskából vagy mégnagyobb űtméretből leadott lövés behatásától sem repülnek el az emberek 🙂 pont azért mert ilyen kisfelületen érintkezik a testtel. Egyszerűen csak összeesnek, az már persze más kérdés, hogy a testbe bejutó átjutó lövedék milyen hatást fejt ki a belső szervekre mert ugye igazából emiatt halálosak a lőfegyverek.

Van egy olyan fizikai törvény a pontos nevét nem tudom, van itt elég mérnök ember majd kisegít, a lényege, hogy ha az eltalált testet hátra repítené a lövedék, a lővészt, az elsütött fegyver visszarúgása is ugyan igy el kéne hogy repítse. Ugye ilyen a filmeken sincs sose 🙂

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
 telex.hu/tech/2021/02/06/orosz-hadsereg-testpancel

Én simán elhiszem, hogy magán a műanyag páncélon nem megy át a géppuskalövedék, csak azt nehezebben, hogy a páncélban az ember nem jár úgy, mint egy adag tiramisu, amit egy erős műanyagdobozban tisuzta erőből a földhöz vágok.


több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Brig Gen Charles Elwood 'Chuck' Yeager
1923-2020
több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 857


echte Liebe

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
75
slowmotion
Elsején volt nem?
Cowboykarcsi90
elsején kezdődött (az egyik nézet szerint vs. 37 július), 2.-án ért végett 😊
diverdoc
pont ezt akartam írni, hogy van aki a japcsik kínai támadásától számolja
NB2
Sőt, Kínában ugye egyesek történészek egészen a '31-es mandzsúriai invázióig visszavezetik...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
75
slowmotion
Elsején volt nem?
Cowboykarcsi90
elsején kezdődött (az egyik nézet szerint vs. 37 július), 2.-án ért végett 😊
diverdoc
pont ezt akartam írni, hogy van aki a japcsik kínai támadásától számolja
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
75
slowmotion
Elsején volt nem?
Cowboykarcsi90
elsején kezdődött (az egyik nézet szerint vs. 37 július), 2.-án ért végett 😊


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
75
slowmotion
Elsején volt nem?
Cowboykarcsi90
Nem, ma.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
75
slowmotion
Elsején volt nem?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
75
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 mult-kor.hu/matol-lathato-a-mozikban-peter-jackson-szines-bensoseges-dokumentumfilmje-az-elso-vilaghaborurol-20191205
r.baggio
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Filmek - Egyéb témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 759 — No es importante
 mult-kor.hu/matol-lathato-a-mozikban-peter-jackson-szines-bensoseges-dokumentumfilmje-az-elso-vilaghaborurol-20191205


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
A Hajja és fiai Könyvkiadó, 20. századi Hadtörténet könyveit szinte mindegyiket olvastam és nagyon jók. De most GuvySajer: Az elfelejtett katona könyvének a hatása alatt állok. Nagyon realisztikus, nagyon érdekes, megdöbbentő, szívfacsaró, hihetetlen. És egy egyszerű baka nagyon érdekes élethelyzete (félig franciaként német katonaként végignyomja a keleti frontot, majd végül brit-francia hadifogság) még különlegesebbé teszi. Csak ajánlani tudom

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
ha esetleg nem ismeritek még ezt a csatornát, mindenképp iratkozzatok fel:
 www.youtube.com/user/THFEProductions/featured

r.baggio
Ú ez a csati zseniális, kb a kedvenc videóm valaha a Hogyan javítsuk meg a Game of Thrones 8. évad 4. részét tőlük 😀
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 759 — No es importante
ha esetleg nem ismeritek még ezt a csatornát, mindenképp iratkozzatok fel:
 www.youtube.com/user/THFEProductions/featured

minden videó zseniális rajta, kezdésként ezt a négy részes sorozatot ajánlom



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 lemil.blog.hu/2019/06/17/tortenelemformalo_utkozetek

Lehet szavazni 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta