A pénz általános elmélete

18 feliratkozó

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744

Negritis
Az emberi butaság fáj.
Kicsalták a pénzem...

Amúgy fog még fentebb menni és Musknak van felelősége, de alapból az embereknek kellene elkezdeni gondolkodni és nem utána nyígniuk, ha valami félre megy.
Toca
Nekem ez - jól írta az egyik kommentelő - túlságosan tan-mese szerű (értsd. kitalált) a legtöbben akik buknak tőzsdén, akárhol, a legritkább esetben teszik ezt köznyilvánosan, főleg úgy, hogy közben el akarják titkolni a család elől.

Tanmesnének meg átlagos, ne tedd a másra szánt megtakarításod egy befektetésbe (ha már egyáltalán), ne ülj fel sok pénzzel olyan vonatra amit igazából senki nem ért, hogy miért és hogyan száguld - bitcoin, különösen a dogcoin - de ha már megtetted mert gyorsan akartál sok pénzt keresni, de nem jött össze, akkor legyél férfi (nő) és vállald a kudarcot ne sírj, mint egy fürdőskurva. Habár az is igaz, hogy ezeket nem lehet elégszer ismételni.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan

Negritis
Az emberi butaság fáj.
Kicsalták a pénzem...

Amúgy fog még fentebb menni és Musknak van felelősége, de alapból az embereknek kellene elkezdeni gondolkodni és nem utána nyígniuk, ha valami félre megy.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
 www.investing.com/equities/american-airlines-group

Igaz, én ilyen 18-19 es számokhoz viszonyítok...nem is kell, hogy addig menjen...35 körül szerintem kiszállok
Klaci79
COVID előtt is eleg nagy gond volt az aal-el azért azt ne felejtsd el. Azért esett le 45-rol.
Mondjuk a mostani tőzsde piacon simán lehet hogy elmegy addig.
Vettem 10 usd-n kar hogy nem tartottam túl sokáig meg. 😀
Toca
Igen, gondok voltak, de szerintem a covid után és főleg az állami támogatások után, a piac szeretne örülni valaminek.
Az AA messze nem a legjobb cég az iparágban, ez egészen biztos.
16-on vettem és gondoltam májusig megtartom, aztán meglátjuk. Bár már pár éve ebben a sell in May and go away-ben sem hiszek....borulnak a korábbi trendek.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
 www.investing.com/equities/american-airlines-group

Igaz, én ilyen 18-19 es számokhoz viszonyítok...nem is kell, hogy addig menjen...35 körül szerintem kiszállok
Klaci79
COVID előtt is eleg nagy gond volt az aal-el azért azt ne felejtsd el. Azért esett le 45-rol.
Mondjuk a mostani tőzsde piacon simán lehet hogy elmegy addig.
Vettem 10 usd-n kar hogy nem tartottam túl sokáig meg. 😀
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
 www.investing.com/equities/american-airlines-group

Igaz, én ilyen 18-19 es számokhoz viszonyítok...nem is kell, hogy addig menjen...35 körül szerintem kiszállok
'18 február 1...55 dollár
Régi szép idők. Az én olvasatomban ez a válság leginkább arra volt jó, hogy legyen lendület nőni.

Szerkesztette: Klaci79
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
A franc egye meg, hogy ma nem tőzsdézik a világ!!!
Az ilyen hírre: "Az amerikai járványügyi központ (CDC) feloldotta az utazási korlátozást a beoltott emberek számára." komoly ugrást várok az AAL pozícióban.
Vagy ha erre nem ugrik...akkor mire ugyebár 😊
Klaci79
Buy rumor, sell news.
Lehet még benne, de ezt már nagyjából bearaztak.
Toca
Minden logikát elengedtem a tőzsdével kapcsolatban!
Egyébként a covid előtt 45-55 között volt az AA árfolyama, most még a 24-et sem érte el 10 dolláros mélypontjáról. Felfelé még hatalmas tér lenne, és ez az első, bár fontos lépés. Ha a britek nyitnak és újra lesz London-JFK-MIA-LAX-ORD-stb-stb, na akkor kereshetünk egy kellemes összeget.
A hajózási papírnál valóban jogos a beárazás, mert ott november 1-ig nincs lehetőség újraindítani az amerikai üzletágat.
Klaci79
Ezt mondjuk kicsit szerintem benezted 45-n utoljára 2018 áprilisában volt.
28-30 között ingadozott COVID előtt.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mi van a food industry papírokkal? Úgy tűnik nagyon beárazta a piac már a nyitást, nagyon lent vannak. Ha nem 1-2 hónap távon gondolkozom, hanem 1-2 év, akkor van értelme?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
A franc egye meg, hogy ma nem tőzsdézik a világ!!!
Az ilyen hírre: "Az amerikai járványügyi központ (CDC) feloldotta az utazási korlátozást a beoltott emberek számára." komoly ugrást várok az AAL pozícióban.
Vagy ha erre nem ugrik...akkor mire ugyebár 😊
Klaci79
Buy rumor, sell news.
Lehet még benne, de ezt már nagyjából bearaztak.
Toca
Minden logikát elengedtem a tőzsdével kapcsolatban!
Egyébként a covid előtt 45-55 között volt az AA árfolyama, most még a 24-et sem érte el 10 dolláros mélypontjáról. Felfelé még hatalmas tér lenne, és ez az első, bár fontos lépés. Ha a britek nyitnak és újra lesz London-JFK-MIA-LAX-ORD-stb-stb, na akkor kereshetünk egy kellemes összeget.
A hajózási papírnál valóban jogos a beárazás, mert ott november 1-ig nincs lehetőség újraindítani az amerikai üzletágat.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
A franc egye meg, hogy ma nem tőzsdézik a világ!!!
Az ilyen hírre: "Az amerikai járványügyi központ (CDC) feloldotta az utazási korlátozást a beoltott emberek számára." komoly ugrást várok az AAL pozícióban.
Vagy ha erre nem ugrik...akkor mire ugyebár 😊
Klaci79
Buy rumor, sell news.
Lehet még benne, de ezt már nagyjából bearaztak.

Szerkesztette: Toca
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
A franc egye meg, hogy ma nem tőzsdézik a világ!!!
Az ilyen hírre: "Az amerikai járványügyi központ (CDC) feloldotta az utazási korlátozást a beoltott emberek számára." komoly ugrást várok az AAL pozícióban.
Vagy ha erre nem ugrik...akkor mire ugyebár 😊

Szerkesztette: Klaci79
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Ellenben aki csak osztalék miatt tartja, annak akár még jó hír is lehet ez hosszú távon, mert egyrészt az egyetem másrészt akkor az alapítvány miatt legalább az nagyjából biztosra vehető, hogy az osztalék stabil lesz és korrekt nagyságú.
MC12
Láttam, érdekes hír volt.. de nagyon nem lepett meg. De ezért szoktam mindig is a diverzifikáció / alapok mellett kardoskodni... 😊

Nyilván nem ideális rövidtávon (az idei osztalék egy részét ellopják, c'est la vie), de talán a MOL pont az a részvény, ami kapott elég hátszelet és támogatást állambácsitól korábban...

És szerintem amúgy inkább egy bazistabil bluechip, igazi "buy & HODL!" részvény, nem kell vele rövidtávon traderkedni....

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744
A tőzsde adta a NER elvette 😊

Méltatlanul alulértékelt hír:

 www.portfolio.hu/uzlet/20210401/alapitvanyt-hoz-letre-a-mol-es-a-magyar-allam-fajhat-a-mol-reszvenyesek-feje-476816#

Tehát a MOL kidob 43 millió darab srv-t az alapítványba, ami után fizethet osztalékot is - elegáns 😊 És erről az egy hónappal ezelőtti Hernádi Roadshow-n egy szó sem esett a sajtóban, se sehol, ellenben az elmúlt pár napban elég erőteljes eladások voltak, a többit mindenki gondolja hozzá. Ezzel egyébként nagyjából kukázni lehet a 3000-es célárat, amire azért sok kisbefektető játszott (nagyon jó barátom szolíd 30 milliót tolt 2250-en a papírba kizárólag azért, hogy 2800 körül kivegye - hát ő most nem veri a seggét a földhöz). Ellenben aki csak osztalék miatt tartja, annak akár még jó hír is lehet ez hosszú távon, mert egyrészt az egyetem másrészt akkor az alapítvány miatt legalább az nagyjából biztosra vehető, hogy az osztalék stabil lesz és korrekt nagyságú.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
Úgy látom az Archegos sztorit nem kapta fel senki annyira - pedig ez se rossz történet (és a kifutása lesz érdekes, hogy hol áll meg a dolog), habár egy jóval tipikusabb sztori minálunk a szakmában....

Nem az első, nem az utolsó (lásd LTCM) - és igazi red flag bingó: hedge fund, transzparencia hiánya, leverage, derivatívák, etc

Erről nem szakértett a kedvenc megmondóembered, @Negritis? 😊
Igor
nemtom kire gondolsz, ha Rossmann-ra akkor ő még nem
amúgy nem ő a kedvencem, de egy csomó faszságot ő hoz fel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Úgy látom az Archegos sztorit nem kapta fel senki annyira - pedig ez se rossz történet (és a kifutása lesz érdekes, hogy hol áll meg a dolog), habár egy jóval tipikusabb sztori minálunk a szakmában....

Nem az első, nem az utolsó (lásd LTCM) - és igazi red flag bingó: hedge fund, transzparencia hiánya, leverage, derivatívák, etc

Erről nem szakértett a kedvenc megmondóembered, @Negritis? 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
nem gondoltam volna, de a gme megint 300 felett
aztán esett is egy 10est gyorsba 😀

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Ezúttal már nem csak szerintem piramisjáték a végtelen pénz korszaka, és nem is végtelen.
Burry is ezt mondja:

 danubeinstitute.blog.hu/2021/03/02/hiperinflacio_lehet_mar_felni

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
asszem több videót is nézek a sráctól, mert érdekes a felvetése
bár a stílusa kicsit száraz és könnyű bealudni rajta


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
A második GME-i csata zárás előtt 20 perccel kezdődött 😀
Hanni
 www.marketwatch.com/story/gamestop-trading-repeatedly-paused-as-stock-more-than-doubles-on-day-11614200201?mod=mw_quote_news
Negritis
Post marketen már 168 😀
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
A második GME-i csata zárás előtt 20 perccel kezdődött 😀
Hanni
 www.marketwatch.com/story/gamestop-trading-repeatedly-paused-as-stock-more-than-doubles-on-day-11614200201?mod=mw_quote_news

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
A második GME-i csata zárás előtt 20 perccel kezdődött 😀
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
egyébként számomra meglepő módon a GME nem esett be 10-15 környékére hanem tartja a 40-50et az utóbbi 3hétben
pedig most már csak 40%ban van shortolva, ami alapján azt hinné az ember h most már eshet megint
Negritis
Valszeg a 10-15 bőven a reális ár alatt volt, ettől még benne van, hogy majd a következő hetek/hónapok alatt visszacsúszik egy picit alacsonyabb szintre - mondjuk 28-ra (hasracsaptam, mondtam egy számot.)

Előfordul ahol extrém volatilitás volt, hogy ez nem megy azonnal vissza... és több lépcsőben történik a visszaárazódás.
Igor
ugye lent volt 2-4 körül és akkor mondták hogy 13-14 lenne a realitás
ezért csodálkozom h 40-50 között tartja magát
Negritis
Nagy adag intézményi befektetővel nem számoltak, hogy látják a lehetőséget és beleteszik a nem kevés pénzt.
Paypal - Mastercard elkezdte használni mint fizetőeszköz ( mások is), ami szintén dob az áron.
Ráadásul hype elég magas és a FOMO még tart.

Mi a reális ára? Nincs reális ára.
Toca
nem a bitcoinra gondolsz?
mi a GME-ről beszéltünk
Negritis
My Bad - belekeveredtem 😊
Diamond handek meg tartják 😀
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
Kis note. Meg a Gamestop short szkviz kozvben ugye bekerult a diskurzusba az American Airlines. Na akkor vegul bezuhant, nem ment felfele, de a nyitasi optimizmus miatt mar pluszban van akkori arahoz kepest is 😊
undisputedly
Bőven!
Akkor 16 körül beszélgettünk róla, ebben a pillanatban éppen 21.93..öröm és boldogság...csak lassan el kellene engedni
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 703 — SuperBowl Champions 2013/2014
Kis note. Meg a Gamestop short szkviz kozvben ugye bekerult a diskurzusba az American Airlines. Na akkor vegul bezuhant, nem ment felfele, de a nyitasi optimizmus miatt mar pluszban van akkori arahoz kepest is 😊
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 527 — The Mathematician
egyébként számomra meglepő módon a GME nem esett be 10-15 környékére hanem tartja a 40-50et az utóbbi 3hétben
pedig most már csak 40%ban van shortolva, ami alapján azt hinné az ember h most már eshet megint
Negritis
Valszeg a 10-15 bőven a reális ár alatt volt, ettől még benne van, hogy majd a következő hetek/hónapok alatt visszacsúszik egy picit alacsonyabb szintre - mondjuk 28-ra (hasracsaptam, mondtam egy számot.)

Előfordul ahol extrém volatilitás volt, hogy ez nem megy azonnal vissza... és több lépcsőben történik a visszaárazódás.
Igor
ugye lent volt 2-4 körül és akkor mondták hogy 13-14 lenne a realitás
ezért csodálkozom h 40-50 között tartja magát
Negritis
Nagy adag intézményi befektetővel nem számoltak, hogy látják a lehetőséget és beleteszik a nem kevés pénzt.
Paypal - Mastercard elkezdte használni mint fizetőeszköz ( mások is), ami szintén dob az áron.
Ráadásul hype elég magas és a FOMO még tart.

Mi a reális ára? Nincs reális ára.
Toca
nem a bitcoinra gondolsz?
mi a GME-ről beszéltünk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!