A pénz általános elmélete

18 feliratkozó

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 313 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ilyesmiben otthon van valaki?
 www.reit.com/what-reit
Teljesen tapasztalatlanul érdemes ilyesmiben pihentetni a megtakarítást? Jó lenne valaki hozzáértővel egyeztetni erről.

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Meghalt Kornai 😕 A Hiány volt az első amit olvastam tőle, meghatározó élmény volt. Bármit írt,igy egyekeztem azonnal elolvasni.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
 telex.hu/gazdasag/2021/09/28/magyarorszagon-is-elindul-a-revolut-bank
empty taxi
Pont most dobta fel a Revo.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
 telex.hu/gazdasag/2021/09/28/magyarorszagon-is-elindul-a-revolut-bank


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Sobri meg 20 év múlva is ezt fogja varni vagy hogy Tebow kiegjen.
több mint 2 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 055 — WHO DAT!!!!
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
Mondják már egy ideje de még mindig nem sikerült bedönteni. Ameddig a fekete piac fő fizetési eszköze, addig nem is fog sikerülni. Akinek meg volt egy kis esze, az rakott bele, aztán a sokszorosát vehette ki.
kapitnono
Madoff is vagy 50 évig elműködgetett.
Az ilyen piramisjátekokból amíg futnak vesznek is ki pénzt, mert ha soha, senki nem venne ki, akkor nem is működne. Csak a vége mindig a nyomorúságos. (Madoffnál valami 50 milliárd dollárra emlékszem.)
Sobri Jóska
Felőlem mostmár összedőlhet, engem nem izgat, nekem nagyban segített, hogy Pesten vegyünk egy házat és ne kelljen azt a maradékot hitelből pótolni, hanem ott volt a bitcoin.


több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
inkább ponzi scheme mint piramis játék, de ez apró részlet
és nem kevésbé az mint az általad magasztalt nemesfém
Negritis
Mi a különbség?!
A ponzi-séma és a piramisjáték szinonimák.

Az arany meg valós, létező, globális, konszenzusos érték évezredek óta, közmegegyezés van az értékéről. A kriptovaluták közül már nem egy bedőlt eddigis, illetve nem kézelfogható, nem létező valami, csak egy virtuális viszony, mint egy kés a csgo-ban, ami erősen függ külső, befolyásolhatatlan tényezőktől, mint mondjuk az áramellátás, szerverek megléte, stb.
Sobri Jóska
nézz utána hogy a bankok mit össze baszakodnak az arannyal
konkrétan kötvényekben az arany értékének többszörösére lett kiadva
 www.youtube.com/watch?v=FSh8eusFYL4

 www.adamseconomics.com/post/covid-19-exposes-gold-and-silver-price-manipulation

ha csak nem fizikailag veszed meg az aranyat és tárolod akkor ugyanúgy bármikor beszophatod ha mindenki úgy dönt hogy kell neki
Negritis
A kötvény is piramisjáték.
Minden az, ami mögött nincs értéktartalom, vagy nem annyi, mint amennyire árazva van.
Én mindig a valós, kézzelfogható befektetési aranyról beszéltem, sose a "papíraranyról".

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
inkább ponzi scheme mint piramis játék, de ez apró részlet
és nem kevésbé az mint az általad magasztalt nemesfém
Negritis
Mi a különbség?!
A ponzi-séma és a piramisjáték szinonimák.

Az arany meg valós, létező, globális, konszenzusos érték évezredek óta, közmegegyezés van az értékéről. A kriptovaluták közül már nem egy bedőlt eddigis, illetve nem kézelfogható, nem létező valami, csak egy virtuális viszony, mint egy kés a csgo-ban, ami erősen függ külső, befolyásolhatatlan tényezőktől, mint mondjuk az áramellátás, szerverek megléte, stb.
Sobri Jóska
nézz utána hogy a bankok mit össze baszakodnak az arannyal
konkrétan kötvényekben az arany értékének többszörösére lett kiadva


 www.adamseconomics.com/post/covid-19-exposes-gold-and-silver-price-manipulation

ha csak nem fizikailag veszed meg az aranyat és tárolod akkor ugyanúgy bármikor beszophatod ha mindenki úgy dönt hogy kell neki

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
inkább ponzi scheme mint piramis játék, de ez apró részlet
és nem kevésbé az mint az általad magasztalt nemesfém
Negritis
Mi a különbség?!
A ponzi-séma és a piramisjáték szinonimák.

Az arany meg valós, létező, globális, konszenzusos érték évezredek óta, közmegegyezés van az értékéről. A kriptovaluták közül már nem egy bedőlt eddigis, illetve nem kézelfogható, nem létező valami, csak egy virtuális viszony, mint egy kés a csgo-ban, ami erősen függ külső, befolyásolhatatlan tényezőktől, mint mondjuk az áramellátás, szerverek megléte, stb.

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
Mondják már egy ideje de még mindig nem sikerült bedönteni. Ameddig a fekete piac fő fizetési eszköze, addig nem is fog sikerülni. Akinek meg volt egy kis esze, az rakott bele, aztán a sokszorosát vehette ki.
kapitnono
Madoff is vagy 50 évig elműködgetett.
Az ilyen piramisjátekokból amíg futnak vesznek is ki pénzt, mert ha soha, senki nem venne ki, akkor nem is működne. Csak a vége mindig a nyomorúságos. (Madoffnál valami 50 milliárd dollárra emlékszem.)
Sobri Jóska
madoff ponzi scheme-t tolt, az különbözik a piramis játéktól
és te is aként értelmezed sztem, csak nem annak hívod

a piramis játéknál fontos hogy akiket te hozol be azok után te kapsz pénzt és ezért célod az hogy mindig egyre több ember szálljon be
a ponzi scheme-ben a cél az hogy aki bent van ne akarja kivenni a pénzét és mindig egyre többet toljon bele
utóbbi esetében a bizalom megreccsenése a kérdés hogy mikor akar mindenki egyszerre kiszállni és az a törés pont, előbbi esetében akkor jön el a törés amikor az új emberek elfogynak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
Mondják már egy ideje de még mindig nem sikerült bedönteni. Ameddig a fekete piac fő fizetési eszköze, addig nem is fog sikerülni. Akinek meg volt egy kis esze, az rakott bele, aztán a sokszorosát vehette ki.
kapitnono
Madoff is vagy 50 évig elműködgetett.
Az ilyen piramisjátekokból amíg futnak vesznek is ki pénzt, mert ha soha, senki nem venne ki, akkor nem is működne. Csak a vége mindig a nyomorúságos. (Madoffnál valami 50 milliárd dollárra emlékszem.)

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
Ohh, a havi kínai betiltás <3

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
Kína illegálissá tette a crpytót csapó 26. 😀
Toca
ezek ugye lépések ahogy haladunk előre


A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
inkább ponzi scheme mint piramis játék, de ez apró részlet
és nem kevésbé az mint az általad magasztalt nemesfém

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
Kína illegálissá tette a crpytót csapó 26. 😀
több mint 2 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 055 — WHO DAT!!!!
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...
Sobri Jóska
Mondják már egy ideje de még mindig nem sikerült bedönteni. Ameddig a fekete piac fő fizetési eszköze, addig nem is fog sikerülni. Akinek meg volt egy kis esze, az rakott bele, aztán a sokszorosát vehette ki.


több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
Már lassan kész lehet a sajátjuk akkor.😉
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/
Negritis
A piramisjátékok előbb-utóbb bedőlnek...

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
és akkor kezdődik a móka?
 www.pcgamer.com/uk/china-declares-cryptocurrencies-illegal/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
 444.hu/2021/09/08/tuntetes-es-arfolyameses-kiserte-ahogy-a-bitcoin-hivatalos-fizetoeszkoz-lett-salvadorban

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician


mondjuk egy ilyen után én nemesfémet se vennék

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 351
Az aranynak az alényege, hogy mikor vlk bajba kerül Te azonnal tudsz segíteni, még aznap. 😉
Olyan mint a kisemmizés, de mégse.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Régebben átrágtam magam rajta, mégis hülye maradtam:
 szendreiadam.hu/befektetes/arany-befektetes-utmutato/
nagylaza
Egyrészről az ilyen kis hülyéket nem bírom, rohadtul semmi köze a reál gazdasághoz, kereskedéshez, abból él hogy a pénzügyileg műveletlen de valamekkora tőkével rendelkező, gyorsan meggazdagodni vágyó hülyéket lehúzza egy Közgáz 1. tankönyv + Kiyosaki (a gazdasági könyvírás Szabó Pétere hogy érthető legyen a hasonlat) marhaságainak újrahúzásával, magyarul.

Másrészről ez az összefoglaló így gyorsan átfutva rendben van, szépen össze lett ollózva egy rakás másik helyről de ez nem baj, így legalább a sajt hülyeségeit nem keveri bele.
Amúgy melyik része nem ment àt a leírásból?
MC12
Elvileg mindent értettem, csak gyakorlatilag nem jutottam vele ötről hatra.
Egyik ismerősöm amúgy - ahogyan ő mondja - a sokak által lenézett ezüstre esküszik.
(De: most már tudom, hogy Waberer's részvényt kellett volna venni.😊)
nagylaza
Ezüst…az is ugrálós egyébként de ez megint egy külön szakág a nemesfémek, ritka földfémek, nyersanyagok tőzsdéje teljesen más ismerethalmazt kíván meg 😊 itt már belépnek technológiai tudások, aki érti mitől működik egy aksi példaul és tudni véli melyik ritka földfémtől lesz jobb akkor abból bevasáról és várja a milliókat 😊

Waberer’s ugyanmár, a kibocsátási ertéknéknek a felénél se jár szóval a többség rohadt nagy mínuszban van (mint a CIG-el átvertek) most valóban elindult felfelé - mint minden más - de én bottal se piszkálnám.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 954 — beers & Packers
Régebben átrágtam magam rajta, mégis hülye maradtam:
 szendreiadam.hu/befektetes/arany-befektetes-utmutato/
nagylaza
Egyrészről az ilyen kis hülyéket nem bírom, rohadtul semmi köze a reál gazdasághoz, kereskedéshez, abból él hogy a pénzügyileg műveletlen de valamekkora tőkével rendelkező, gyorsan meggazdagodni vágyó hülyéket lehúzza egy Közgáz 1. tankönyv + Kiyosaki (a gazdasági könyvírás Szabó Pétere hogy érthető legyen a hasonlat) marhaságainak újrahúzásával, magyarul.

Másrészről ez az összefoglaló így gyorsan átfutva rendben van, szépen össze lett ollózva egy rakás másik helyről de ez nem baj, így legalább a sajt hülyeségeit nem keveri bele.
Amúgy melyik része nem ment àt a leírásból?
MC12
Elvileg mindent értettem, csak gyakorlatilag nem jutottam vele ötről hatra.
Egyik ismerősöm amúgy - ahogyan ő mondja - a sokak által lenézett ezüstre esküszik.
(De: most már tudom, hogy Waberer's részvényt kellett volna venni.😊)
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Pár milliónál szerintem Arany.
Ha kicsit megszorulsz hirtelen, berakod a zaciba, ha nagyon, akkor eladod, ha pedig folyamatosan minden ok veszel hozzá. Kevesebbet nem fog érni, és foglalkozni sem kell
vele a tízezer/százezer/ forintos hozamokért.
Mindig hozzáférsz könnyedén.
ozibozi
Aztán vagy buktál az aktuális árfolyamon vagy nem - a zaciban meg tuti buktál 😊 nem különösebben kevésbé kockázatos rövid és közép távon mint bármilyen blue chip részvény - de legalább kell ennyi aranyhoz egy rendes, falba beépített széf - bútorszéfet hagyjuk - ennek a költsége falbontással, beépítéssel, széffel 2-300 ezer forint simán van, sőt. Az egy másik kérdés, hogy szerintem minden rendes családi ház alaptartozéka egy ilyen széf.

Az aranynak van egy értékmegőrző szerepe - valójában csak az van neki - de ez csak hosszú, 10+ éves távon értelmezhető. Nem véletlen, hogy a modern diverzifikációs elméletekben a fizikai arany maximum 5%-a a teljes portfóliónak (és sok privát bankár ennyit is sokall, habár én személy szerint egyetértek az 5%-al, viszont én zombivészre is készülök, szóval konzervatívabb vagyok a legtöbb alapkezelőnél 😊 😊 )
MC12
Gondolom a valódi, befektetési aranyra gondolt, amivel hosszútávon nem lehet bukni.
Egy egyunciás Krügerrand befektetési érmét lehetett venni 350ezerért 18-ban, ma 517ezerért tudod eladni.
És kb. akkora mint egy kétszázas.
10 millió alatt ahhoz még széf se kell, nylonban berakod az egyik vállfán lógó zakód zsebébe, vagy a kávésdoboz aljára teszed, esetleg egy csempe alá, ha nem célzatosan keresi valaki, sose találja meg.
Sobri Jóska
A befektetési érme egy érdekes dolog, szerintem az már inkább egy drága hobbi ami amúgy befektetés is 😊 legalábbis két ismerősöm vesz befektetési érmét - ők gyűjtik a régi pénzt is, meg bélyeget meg minden ilyesmit. Aztán a nej felé úgy van eladva mint értékes befektetés az unokáknak.

Amúgy valid, egy Krügerrand - amikor éppen kapható, pár hónapja volt idehaza egy kis hiány belőle - valóban jó befektetés de egyébként ez is olyan mint az allampapir - unalmas 😊 (nekem)

Én személy szerint 1 milliónyi érmét se tartanék zakózsebben, plusz ahol van egy - két - három gyerek, na azok meg fogják véletlenül találni a csempe alatt ezt elhiheted 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Régebben átrágtam magam rajta, mégis hülye maradtam:
 szendreiadam.hu/befektetes/arany-befektetes-utmutato/
nagylaza
Egyrészről az ilyen kis hülyéket nem bírom, rohadtul semmi köze a reál gazdasághoz, kereskedéshez, abból él hogy a pénzügyileg műveletlen de valamekkora tőkével rendelkező, gyorsan meggazdagodni vágyó hülyéket lehúzza egy Közgáz 1. tankönyv + Kiyosaki (a gazdasági könyvírás Szabó Pétere hogy érthető legyen a hasonlat) marhaságainak újrahúzásával, magyarul.

Másrészről ez az összefoglaló így gyorsan átfutva rendben van, szépen össze lett ollózva egy rakás másik helyről de ez nem baj, így legalább a sajt hülyeségeit nem keveri bele.
Amúgy melyik része nem ment àt a leírásból?

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.