A pénz általános elmélete

18 feliratkozó

több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 851
Wise vs revolut.
A revolut kicsit kakiban.

A wiset meg eloszor volt szerencsem hasznalni kulfoldon es baromira tetszik az h mindent tudatnak veled rogton
Jon uzenet h latjak melyik orszagban vagyok.a huf-ot igy valtjak at ennyit vonnak le es inkabb igy fizessek ha tehetem.
Rogton uzenet nem sikerult tranzakciirol.sikerultrol is.

Kerestem multkor h egy bizonyilos utalas mennyibe fajns.1 perc volt megtalalnom magamtol.a rafinal hivnom kellett oket 15-20 perc..de most mar legalabb magamtol is tudom h hol talalom csak matekozni kell.

Illetve a wise kamatot fizet havonta ami joval/sokkal tobb mint amit akkir kaptam mikor hasonlo osszeg a banszamlan csucsult, lekotve!
Persze a wise meg mindig nem bank igy csak ovatosan.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 514 — The Mathematician
 www.cnbc.com/2023/03/12/regulators-close-new-yorks-signature-bank-citing-systemic-risk.html

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 514 — The Mathematician
 www.portfolio.hu/bank/20230310/vegleg-lehuzta-a-rolot-a-startupok-bankja-ez-a-legnagyobb-amerikai-bankcsod-a-2008-as-penzugyi-valsag-ota-602212

 www.portfolio.hu/befektetes/20230310/szakadnak-a-bankpapirok-europaban-mindent-magukkal-rantanak-602066

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
Itt le van írva, nagyjából mire lehet számítani év végétől. Kicsit talán jobb a helyzet, mint kinézett, de akkor is vicc ez az egész durcizás.

 www.opcioguru.com/blog/opcios-kereskedes/1640-usa-adoegyezmeny-hianyanak-hatasai

Szerkesztette: Lecsó
több mint 1 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
Illetve ez is, mocskos senkiházi brigad.
 index.hu/belfold/2023/02/15/kettos-adoztatas-usa-nav-adojog/
Ventura
Már tavaly év közepén tudni lehetett, hogy ez lesz.
Az amerikai piacon kereskedett részvény, ETF, stb opcióknak lényegében befellegzett, mert csak sima naked call meg put köthető, de azt meg ki köt?
Minden más ügylet, ahol szembeállított opciók vannak (2 vagy több láb) az veszteséges lesz az adózás miatt. Nem is az adó mértéke miatt, hanem a nem ellenőrzött tőkepiaci ügylet mivolta miatt. Innentől ugyanis nem lehet szembeállítani a veszteséget a nyereséggel, így nem éri meg összetett ügyletet bekötni (ott ugyanis mindig van veszteséges láb).
Lehet menni a fos illikvid európai piacokra opciózni...
több mint 1 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 869 — megbékéltem tom bradyvel
Illetve ez is, mocskos senkiházi brigad.
 index.hu/belfold/2023/02/15/kettos-adoztatas-usa-nav-adojog/

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 1 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 869 — megbékéltem tom bradyvel
Most mindenesetre több, mint valoszinu szinten beigazolodik (persze nem az sb győztes kilete miatt). Post-covid, haboru, politikai feszultseg. Recesszió eleg eroteljesen, s inkabb lejtmenet meg tovabbra is. Vannak persze optimista kilatasok, de azokat nem tudom mire alapozzak.

What Is the Super Bowl Indicator?

The Super Bowl Indicator is a nonscientific barometer of the stock market. The idea behind the indicator is that a Super Bowl win for an NFL American Football Conference (AFC) team predicts a stock market decline (a bear market) in the next year. On the other hand, a win for a team from the National Football Conference (NFC) foretells a rise in the market or a bull run in the upcoming year.

As of the end of 2022, the indicator has been correct 41 out of 56 times, as measured by the S&P 500 Index. This is a success rate of around 73%.

In 2008, despite the New York Giants (NFC) winning the Super Bowl, which supposedly indicated a bull market, the stock market suffered one of the largest downturns since the Great Depression.

However, down markets failed to materialize in both 2016 and 2017, when the Denver Broncos and New England Patriots, both original AFC teams, won Super Bowls.

The indicator fell short yet again in 2022, when a victory by the LA Rams of the NFC should have led to market gains, but the S&P 500 ended the year nearly 20% lower.

Ventura
hát ez vicces. más kérdés, hogy tényleg így van-e állandóan, vagy csak volt egy kezdeti kilengés, amire alapoztak egy megfigyelést, ami amúgy nem helyes, de mivel Csebisev csak később játszik be (elegendően nagy számú minta évenkénti egy meccs mellett elég lassan jön össze), ezért érdekesen hagzik.
slowmotion

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
What Is the Super Bowl Indicator?

The Super Bowl Indicator is a nonscientific barometer of the stock market. The idea behind the indicator is that a Super Bowl win for an NFL American Football Conference (AFC) team predicts a stock market decline (a bear market) in the next year. On the other hand, a win for a team from the National Football Conference (NFC) foretells a rise in the market or a bull run in the upcoming year.

As of the end of 2022, the indicator has been correct 41 out of 56 times, as measured by the S&P 500 Index. This is a success rate of around 73%.

In 2008, despite the New York Giants (NFC) winning the Super Bowl, which supposedly indicated a bull market, the stock market suffered one of the largest downturns since the Great Depression.

However, down markets failed to materialize in both 2016 and 2017, when the Denver Broncos and New England Patriots, both original AFC teams, won Super Bowls.

The indicator fell short yet again in 2022, when a victory by the LA Rams of the NFC should have led to market gains, but the S&P 500 ended the year nearly 20% lower.

Ventura
hát ez vicces. más kérdés, hogy tényleg így van-e állandóan, vagy csak volt egy kezdeti kilengés, amire alapoztak egy megfigyelést, ami amúgy nem helyes, de mivel Csebisev csak később játszik be (elegendően nagy számú minta évenkénti egy meccs mellett elég lassan jön össze), ezért érdekesen hagzik.
több mint 1 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 869 — megbékéltem tom bradyvel
What Is the Super Bowl Indicator?

The Super Bowl Indicator is a nonscientific barometer of the stock market. The idea behind the indicator is that a Super Bowl win for an NFL American Football Conference (AFC) team predicts a stock market decline (a bear market) in the next year. On the other hand, a win for a team from the National Football Conference (NFC) foretells a rise in the market or a bull run in the upcoming year.

As of the end of 2022, the indicator has been correct 41 out of 56 times, as measured by the S&P 500 Index. This is a success rate of around 73%.

In 2008, despite the New York Giants (NFC) winning the Super Bowl, which supposedly indicated a bull market, the stock market suffered one of the largest downturns since the Great Depression.

However, down markets failed to materialize in both 2016 and 2017, when the Denver Broncos and New England Patriots, both original AFC teams, won Super Bowls.

The indicator fell short yet again in 2022, when a victory by the LA Rams of the NFC should have led to market gains, but the S&P 500 ended the year nearly 20% lower.


Szerkesztette: Ventura

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 1 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
 www.opcioguru.com/blog/opcios-kereskedes/1637-megismetlodhet-az-1987-es-fekete-hetfo?fbclid=IwAR1DDNsPgO-DUaL2hh-ScHiK7eNw_nzAEk3S-4CYxcis23BcQd0FRY1YxOQ
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 853 — Steelers fan
Kb egy hete azt csinálom, hogy 8-10 részvénybe beleveszek nyitás után kb egy órával, majd eladom zárás elött egy órával. Másnap ugyanez újra. Gyakorlatilag megnégyszereztem a játékpénzem.

Na ki találja ki a "titkot"? 😁

Ui: nem Sobri, nem bennfentes kereskedés.
Szokol
Részemről szabad a gazda!
nagylaza, főpohárnok
Bármelyik cég, amelyik AI témakörben mocorog. Még jobb, ha a nevében is benne van. Tök mindegy milyen a cég, veszik, mint a cukrot.

Kedvenc a SOUN! 😁
Szokol
Azért Bard most aládvágott nem?😃
Nemes samu09
Köcsög google. Pedig a mai nap is szépen indult, pl a SOUN ma is szépen megindult, aztán -10 százalék stoppal ez is kivágott.

Holnap pihi! 😁
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 903 — I like the Texans, I like who we are
Kb egy hete azt csinálom, hogy 8-10 részvénybe beleveszek nyitás után kb egy órával, majd eladom zárás elött egy órával. Másnap ugyanez újra. Gyakorlatilag megnégyszereztem a játékpénzem.

Na ki találja ki a "titkot"? 😁

Ui: nem Sobri, nem bennfentes kereskedés.
Szokol
Részemről szabad a gazda!
nagylaza, főpohárnok
Bármelyik cég, amelyik AI témakörben mocorog. Még jobb, ha a nevében is benne van. Tök mindegy milyen a cég, veszik, mint a cukrot.

Kedvenc a SOUN! 😁
Szokol
Azért Bard most aládvágott nem?😃
több mint 1 éve
cartman023 Indianapolis Colts 729
Kérdésem vóna, még mielőtt átpakolnám az OTP-nél lekötött állampapírt az államkincstári számlára... Az OTP-nél pénzbe kerül, hogy kezelik a cuccot, a MÁK-nál ingyenes, ez eddig világos. De van valami olyan hátránya az államkincstárinak, ami miatt érdemes mégis inkább a banknál maradni?
nagylaza, főpohárnok
Banknál max annyi az előny, hogy ha eladod, akkor a pénz nagyon hamar megjelenik a bankszámlán. Szóval egyfajta likvid tartaléknak is megfelelő. Cserébe nem ingyenes a számlavezetés.
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 853 — Steelers fan
Kb egy hete azt csinálom, hogy 8-10 részvénybe beleveszek nyitás után kb egy órával, majd eladom zárás elött egy órával. Másnap ugyanez újra. Gyakorlatilag megnégyszereztem a játékpénzem.

Na ki találja ki a "titkot"? 😁

Ui: nem Sobri, nem bennfentes kereskedés.
Szokol
Részemről szabad a gazda!
nagylaza, főpohárnok
Bármelyik cég, amelyik AI témakörben mocorog. Még jobb, ha a nevében is benne van. Tök mindegy milyen a cég, veszik, mint a cukrot.

Kedvenc a SOUN! 😁
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Kb egy hete azt csinálom, hogy 8-10 részvénybe beleveszek nyitás után kb egy órával, majd eladom zárás elött egy órával. Másnap ugyanez újra. Gyakorlatilag megnégyszereztem a játékpénzem.

Na ki találja ki a "titkot"? 😁

Ui: nem Sobri, nem bennfentes kereskedés.
Szokol
Részemről szabad a gazda!
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 853 — Steelers fan
Kb egy hete azt csinálom, hogy 8-10 részvénybe beleveszek nyitás után kb egy órával, majd eladom zárás elött egy órával. Másnap ugyanez újra. Gyakorlatilag megnégyszereztem a játékpénzem.

Na ki találja ki a "titkot"? 😁

Ui: nem Sobri, nem bennfentes kereskedés.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Kérdésem vóna, még mielőtt átpakolnám az OTP-nél lekötött állampapírt az államkincstári számlára... Az OTP-nél pénzbe kerül, hogy kezelik a cuccot, a MÁK-nál ingyenes, ez eddig világos. De van valami olyan hátránya az államkincstárinak, ami miatt érdemes mégis inkább a banknál maradni?
nagylaza, főpohárnok
Nem tudok róla. Abban a szélsőséges esetben, ha nem akarná az állam kifizetni, akkor az OTP se fizetné ki, tehát semmi értelme ott tartani, felesleges költség. Mi két éve pakoltuk át, simán működik.
MC12
Kösz! Egyébként: amikor az OTP-ben megpendítettem a dolgot, rövid időn belül már másodszor "utaltak" arra, hogy az állam esetleg megnyirbálja/befagyasztja a megtakarításokat. És pont arra gondoltam, amit írtál.
nagylaza, főpohárnok
Vissza is kérdeznék, hogy remek, akkor ha megnyirbálja - befagyasztja, önök akkor is odaadják? 😊 ilyenkor szokott a zavart heherészés jönni, akkora marhaság.

Van ilyen szolgáltatás egyébként, lehet cds-t kötni, ez egyfajta biztosítás, fizetsz éves díjat a biztosítónak, ezt hívják cds-felárnak, Magyarország esetében ez 1-2-3% körül mozog (legutóbb tan 2,25 volt) ami azt jelenti, hogy mondjuk 10 millió forint állampapírra fizetsz évi 200ezer forintot - és ha az állam nem akarja/tudja kifizetni a lejártakor a kötvényt ÉS a biztosító elismeri államcsődnek az eseményt - ez fontos, a görög válság idején ezzel megszívták páran, akik államcsődre spekuláltak - akkor ők a tőkét visszadadják.
Namost magánszemélykènt ekkora összegnél szerintem ez hót felesleges pénzkidobás (eleve nem magánszemélyre lett kitalálva, hanem egy csomó nagybefektető (nyugdíj alapok pl) nem is vehet úgy papírt, hogy nem köt rá cds-t) , és rohadt körülményes is, egyszer szórakozásból bedobtam a bankban hogy kötnék ilyet, 10 percig azt se értették mit szeretnék utána meg szinte könyörögtek, hogy ne őket hanem egy másik fiókot basztassak ezzel, ők ilyet még sose láttak. 😊
MC12
Élménybeszámoló: nemrégiben délután elnéztem a Deák téri MÁK-lerakatba, és visszarettentem a tömegtől. Gondoltam, a Fiumei úton lényegesen kevesebben vannak. Valóban. Teljesen gördülékenyen ment a számlanyitás (ember alig, hisz ki az a hülye, aki ilyen környékre megy pénzügyeket intézni), utána pedig az OTP-ben is kifogtam egy csendes délelőttöt és egy olyan ügyintéző lányt, aki nem kezdett el hepciáskodni, hogy elviszem tőlük a befektetést. Golyózott a szemem a számoktól, de nem volt gond sem az utalással, sem a transzferrel. Szóval, minden fasza, sínen vagyok. Remélem, nem úgy, mint József Attila.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744
Kérdésem vóna, még mielőtt átpakolnám az OTP-nél lekötött állampapírt az államkincstári számlára... Az OTP-nél pénzbe kerül, hogy kezelik a cuccot, a MÁK-nál ingyenes, ez eddig világos. De van valami olyan hátránya az államkincstárinak, ami miatt érdemes mégis inkább a banknál maradni?
nagylaza, főpohárnok
Nem tudok róla. Abban a szélsőséges esetben, ha nem akarná az állam kifizetni, akkor az OTP se fizetné ki, tehát semmi értelme ott tartani, felesleges költség. Mi két éve pakoltuk át, simán működik.
MC12
Kösz! Egyébként: amikor az OTP-ben megpendítettem a dolgot, rövid időn belül már másodszor "utaltak" arra, hogy az állam esetleg megnyirbálja/befagyasztja a megtakarításokat. És pont arra gondoltam, amit írtál.
nagylaza, főpohárnok
Vissza is kérdeznék, hogy remek, akkor ha megnyirbálja - befagyasztja, önök akkor is odaadják? 😊 ilyenkor szokott a zavart heherészés jönni, akkora marhaság.

Van ilyen szolgáltatás egyébként, lehet cds-t kötni, ez egyfajta biztosítás, fizetsz éves díjat a biztosítónak, ezt hívják cds-felárnak, Magyarország esetében ez 1-2-3% körül mozog (legutóbb tan 2,25 volt) ami azt jelenti, hogy mondjuk 10 millió forint állampapírra fizetsz évi 200ezer forintot - és ha az állam nem akarja/tudja kifizetni a lejártakor a kötvényt ÉS a biztosító elismeri államcsődnek az eseményt - ez fontos, a görög válság idején ezzel megszívták páran, akik államcsődre spekuláltak - akkor ők a tőkét visszadadják.
Namost magánszemélykènt ekkora összegnél szerintem ez hót felesleges pénzkidobás (eleve nem magánszemélyre lett kitalálva, hanem egy csomó nagybefektető (nyugdíj alapok pl) nem is vehet úgy papírt, hogy nem köt rá cds-t) , és rohadt körülményes is, egyszer szórakozásból bedobtam a bankban hogy kötnék ilyet, 10 percig azt se értették mit szeretnék utána meg szinte könyörögtek, hogy ne őket hanem egy másik fiókot basztassak ezzel, ők ilyet még sose láttak. 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Kérdésem vóna, még mielőtt átpakolnám az OTP-nél lekötött állampapírt az államkincstári számlára... Az OTP-nél pénzbe kerül, hogy kezelik a cuccot, a MÁK-nál ingyenes, ez eddig világos. De van valami olyan hátránya az államkincstárinak, ami miatt érdemes mégis inkább a banknál maradni?
nagylaza, főpohárnok
Nem tudok róla. Abban a szélsőséges esetben, ha nem akarná az állam kifizetni, akkor az OTP se fizetné ki, tehát semmi értelme ott tartani, felesleges költség. Mi két éve pakoltuk át, simán működik.
MC12
Kösz! Egyébként: amikor az OTP-ben megpendítettem a dolgot, rövid időn belül már másodszor "utaltak" arra, hogy az állam esetleg megnyirbálja/befagyasztja a megtakarításokat. És pont arra gondoltam, amit írtál.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744
Kérdésem vóna, még mielőtt átpakolnám az OTP-nél lekötött állampapírt az államkincstári számlára... Az OTP-nél pénzbe kerül, hogy kezelik a cuccot, a MÁK-nál ingyenes, ez eddig világos. De van valami olyan hátránya az államkincstárinak, ami miatt érdemes mégis inkább a banknál maradni?
nagylaza, főpohárnok
Nem tudok róla. Abban a szélsőséges esetben, ha nem akarná az állam kifizetni, akkor az OTP se fizetné ki, tehát semmi értelme ott tartani, felesleges költség. Mi két éve pakoltuk át, simán működik.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Kérdésem vóna, még mielőtt átpakolnám az OTP-nél lekötött állampapírt az államkincstári számlára... Az OTP-nél pénzbe kerül, hogy kezelik a cuccot, a MÁK-nál ingyenes, ez eddig világos. De van valami olyan hátránya az államkincstárinak, ami miatt érdemes mégis inkább a banknál maradni?
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 758 — No es importante
Én a revolutot csak azért használom, mert az mkb mobilbankos alkalmazása megbízhatatlan és fos, előbbiét viszont szépen lehet asszociálni a google wallettel, minden fizetést rögtön látsz az alkalmazásban és így telefonnal is lehet azon a kártyán keresztül is fizetni.

A sítúrához is ezt az opciót ajánlom.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 307
Wise szimpibb mint a Revo és gyorssbban fogadja a pénzeket is mintha.
Előnyei között van hogy inkasszót nehezebben tesz rá magyarból hivatal v végrehajtó mint magyar banknál vezetettre, de mivel sok pénzt átlagember nem tart rajtuk így kb mindegy is.
A virtuális kártyát /ingyenes/lehet még netes vásárlásoknál használni, ami biztonságosabb tud lenni néha.

ozibozi
Sokan úgy csinálják, hogy a Wise-t és Revo-t kombinálják.
Pénzt a Revoval váltanak, viszont kp-t a Wise-zal vesznek fel, mert ott a limit nem heti hanem napi.


Kedves hozzáértők, ha holnap megyek síelni euroövezetbe melyik opcióval járok a legjobban EUR/HUF szempontból? Mindhárom opcióm rendelkezésre áll:

HUF számlámról fizessek bankkártyával?
Revolut kártyával fizessek?
Használjak készpénzt?
vpi
És el akarsz költeni egymillió forintot?
Mert akkor beszélünk az árfolyamok különbözősége miatt kb. 10-15ezer forintról.
Őszentsége Sobri Jóska
Ebben igazad van, de gyerekkorom óta mindig téma utazás előtt a mikor hol váltsak és bele sem gondolok 😅
vpi
Ahogy Sobri írja, igazából akkora különbségek ma már nincsenek a középárfolyamos meg Revo-s árak között.
Inkább a Revo lényege az, hogy legyen mindig elég pénzed, bármilyen valutában, de ha elveszted, akkor ne azon izgulj, hogy "rajta" van az összes pénzed, hanem csak amit nyaralásra szántál.

Plusz ezzel tudsz felvenni KP-t is, nulla költséggel vagy mint a Wise-zal.
Lúdas Solymi
De wise es a revolut kozott kell utalasnal fizetni nem?
Illetve a nulla forintos ktg kp felvetelnel huf-ra ertitek nem?a wise es a revolut nem szamol fel de a terminalok igen.

Ja a wise profitot termel a revolut nem.

YoungZeeZee
Nem, hanem az appban kapcsolják össze a wise-t és a revot, mint számlákat.
Kp. felvételnél nem kell ktg-et fizetni bizonyos összeghatárig illetve ha nem az adott ország pénznemében akarsz pénzt felvenni azt is megteheted, csak meg kell nézni hol lehetséges.
Én pl. Bp-en az Deák téren lévő OTP-ből vettem fel EUR-t.

Valóban, a Wise termel profitot a Revo meg nem, viszont utóbbinak nem is feltétlenül kell a felfutás kezdeti szakaszában. Kérdés, hogy még abban vannak-e vagy már kezd necces lenni nekik a dolog.

Meg a Wise az inkább pénzküldő app, a Revo meg pénzváltó, ha a felhasználó oldaláról nézzük.
Aztán lehet h a Wise is bővítette már a szolgáltatásai körét, nem néztem utána.
Lúdas Solymi
Jol ertem h a wise-t ossze lehet kapcsolni a revoluttal?szoval a revo appon belul kell osszekapcsolni es akkor latom a wisen levo zset illetve revo altal tudok kivenni penzt a wiserol?
YoungZeeZee
Bocs, hülyeséget írtam, nem a Wise-zal kapcsolják össze, hanem a Curve-vel.
Itt van bővebb infó róla:
 prohardver.hu/tema/curve_all_your_cards_in_one_minden_bankkartyad_egy/friss.html

több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
Kedves hozzáértők, ha holnap megyek síelni euroövezetbe melyik opcióval járok a legjobban EUR/HUF szempontból? Mindhárom opcióm rendelkezésre áll:

HUF számlámról fizessek bankkártyával?
Revolut kártyával fizessek?
Használjak készpénzt?
vpi
Többiek nagyjából elmondták. Annyit tennék hozzá, hogy a Revo azért is jó, mert 2 kattintással létrehozol majdnem bármilyen számlát és arra bármikor tudsz váltani (havi 350 ezerig hétköznap ingyen) az adott valutában. Én mindig szoktam beállítani kisebb összegekkel limit megbízásokat EUR-ra, így ha épp beesik az árfolyam, akkor automatikusan vált nekem a revo.

Persze azt hozzáteszem, hogy a jelenlegi árfolyamhoz képest így sikerült kihoznom jó 10 forintos buktára az átlagom a számlámon, mert nyilván akkor kezd el ilyeneket csinálni az ember, amikor beszarik a 430 miatt és ilyen 390-410ekre állít 😀😀
dugo93
Köszi a válaszokat. De a Revoluton hogyan választom, hogy az euromat költse? Nekem alapból a HUF-ból vonogatja ha revolutkártyával fizetek.
vpi
Kint eurót von le, mert mindig azt a valutát terheli, ami az adott ország pénzneme ahol éppen vagy.

Ha nem rendelkezel az adott összeggel abban a pénznemben, akkor váltja a main számládról, ami a forintos. Hétvégén rosszabb az árfolyam, erre érdemes figyelni, de igazából pár száz/ezer forint a bukta összegtől függően ebben az időszakban is.

Hazajöttél a túráról, akkor meg vagy visszaváltod, vagy megtartod a valutát az appon belül.

Standard csomagban 350K hufot tudsz leváltani fee nélkül/hó, és 75K hufot tudsz ingyen felvenni automatából/hó.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 1 947
A wise-nál elég könnyű volt megtalálni a költségeket is (ráfizetési, váltási, tranzakciós, stb.). A revonál nem nagyon találtam semmit. Mondja magáról, hogy olcsó, de ennyi, számok sehol. Hol lehet megtalálni a konkrét díjakat?
peterk2005 udvari bolond
A csomagoknál, tételesen le van írva mi van benne és felette mennyi az annyi.