Alkoholok, italok

11 feliratkozó

több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Rendelnék gin-t készülvén a 2. hullámra.
Ki milyet ajánl?
empty taxi
én is pont tegnap rendeltem 😊

 www.ginshop.hu/hendricks-gin-07l-414-579
 www.ginshop.hu/scapegrace-classic-gin-07-422-760
 www.ginshop.hu/roku-japan-gin-07-43-679
 www.ginshop.hu/gin-the-botanist-07l-46-648

utóbbi kettőből látható, hogy én a virágosabb, gyümölcsösebb vonalat (is) nagyon kedvelem, ezt a kettőt bátran tudom ajánlani, a Hendricks alap, az új-zélandi pedig próba-szerencse
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 682 — tracker ember
Rendelnék gin-t készülvén a 2. hullámra.
Ki milyet ajánl?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 327 — Invisible man
Kolléga kézműves söréhez cimke/poháralátét dizájn:


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
yooker
Én sem veszek 50 font felett. De Vanni van. És ittam drágábbat. Nekem akkora különbség nem volt. Nem is értek hozzá mondjuk.

A Teeling single graint próbáltam, azokat egyszer desztillálják (mint a single malt), csak itt semmit nem adnak hozzá (tipikusan kukoricát, de rozs stb. is lehet).
Ezért kóstoltam, nem csak a márka miatt önmagában. Az is.

Kicsit nyersebb, õszíntébb, egyszerūbb íze van, mint a single maltok. Ez van akinél elõny, van akinél hátrány. Én kávét, bort, mindent tisztán iszok. Nekem bejött.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 004 — Lucas Scott
Kicsit sok infó jött itt össze, nagyon nagyok vagytok. Tehát akkor ha jól értem az árkategóriába, ízvilágba az alábbiakból kellene választani, ami alkalomhoz illőbb:
Bushmills 10
Caol Ila 10/Moch
Isle Of Jura 10
Wild Greese Rare
Teeling Single Pot
Redbreast 12
Powers 12 éves John's Lane Release
Glenfarcas (Melyik?)
Cardhu 15
Aberfeldy (Melyik?)

Tudnátok kicsit szűkíteni, hogy kicsit könnyebb legyen? 😀 Tudom, innentől sokszor inkább ízlés kérdése, de a legkevésbé füstös megoldásokhoz segítsetek hozzá ha megoldható.
kristóf17
Teeling akkor ír is és az nem is füstös .
csebi
Amint latok egy jo kis Teeling promociot mar rendelem is...
Sok jot hallottam felole a polcon a helye😀
orommel latom hogy ujabb kozos pont! Amennyiben lesz ra mod es itthon lesztek egy Giants meccsnezes nalunk whiskey kostoloval nem maradhat el
yooker
mindenképp! csak ad1: jussak haza. ad2: legyen giants meccs. a többi nem kérdéses.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
A Teeling kiraly, azonban figyelni kell, mert sokfele kulonbozo letezik. Szoval nem biztos, hogy ugyanazt iszod, mint a haver. Van belole 30-45 fontos, de minden szinten (150-500 font) tobb variacio. Most megneztem, es itt a legdragabb amit talatam Teelinget, 3200 fontocska (1200 000 forint) 7 deci. biztos nem rossz.
ulpianus
jó lenne kóstolgatni 1x abban a kategóriában 😊
ha van konkrét Teeling tipped arra kíváncsi lennék
én a 10-20 ezer közöttiek között szoktam vadászni leginkább , a én ízlésemnek/pénztárcámnak és "szakértelmemnek"
teljesen megfelelő ez a tartomány ...
a Redbreast mellé még érkezett egy The Irishman Founders Reserve is a múltkor
de az még felbontásra vár!ez egy kevert whiskey, eddig inkább single maltokat próbálgattam de nem árt gyarapítani az ismereteket más irányba 😊
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
A Teeling kiraly, azonban figyelni kell, mert sokfele kulonbozo letezik. Szoval nem biztos, hogy ugyanazt iszod, mint a haver. Van belole 30-45 fontos, de minden szinten (150-500 font) tobb variacio. Most megneztem, es itt a legdragabb amit talatam Teelinget, 3200 fontocska (1200 000 forint) 7 deci. biztos nem rossz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Kicsit sok infó jött itt össze, nagyon nagyok vagytok. Tehát akkor ha jól értem az árkategóriába, ízvilágba az alábbiakból kellene választani, ami alkalomhoz illőbb:
Bushmills 10
Caol Ila 10/Moch
Isle Of Jura 10
Wild Greese Rare
Teeling Single Pot
Redbreast 12
Powers 12 éves John's Lane Release
Glenfarcas (Melyik?)
Cardhu 15
Aberfeldy (Melyik?)

Tudnátok kicsit szűkíteni, hogy kicsit könnyebb legyen? 😀 Tudom, innentől sokszor inkább ízlés kérdése, de a legkevésbé füstös megoldásokhoz segítsetek hozzá ha megoldható.
kristóf17
Teeling akkor ír is és az nem is füstös .
csebi
Amint latok egy jo kis Teeling promociot mar rendelem is...
Sok jot hallottam felole a polcon a helye😀
orommel latom hogy ujabb kozos pont! Amennyiben lesz ra mod es itthon lesztek egy Giants meccsnezes nalunk whiskey kostoloval nem maradhat el
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
Van pár amit nem ismerek meg pár amit igen és már kóstoltam is de
Én pont most bontottam a hétvégén egy Redbreastet (idrinksen akciós volt ) és nagyon nagyon bejött.....

abban tuti nem fogsz csalódni !minden ízében remek szerintem ! jó ár/érték arány nagyon
a füstös vonal kockázatosabb...
yooker
A magyar arakkal nem vagyok tisztaban. Viszont a Redbreast nagyon jo sztem is. Itt 37 font (van belole tovabb erlelt 80-150 fontert is. Ez nem a mindennapi whisky tipus, persze kinek mi), miheztartas vegett egy alap whisky (Jack, Johnny, stb) pedig 18-28 korul kaphato, tipustol fuggoen. Most hetvegen is volt grill party haverokkal a kertunkben, es nem volt ra panasz.

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kicsit sok infó jött itt össze, nagyon nagyok vagytok. Tehát akkor ha jól értem az árkategóriába, ízvilágba az alábbiakból kellene választani, ami alkalomhoz illőbb:
Bushmills 10
Caol Ila 10/Moch
Isle Of Jura 10
Wild Greese Rare
Teeling Single Pot
Redbreast 12
Powers 12 éves John's Lane Release
Glenfarcas (Melyik?)
Cardhu 15
Aberfeldy (Melyik?)

Tudnátok kicsit szűkíteni, hogy kicsit könnyebb legyen? 😀 Tudom, innentől sokszor inkább ízlés kérdése, de a legkevésbé füstös megoldásokhoz segítsetek hozzá ha megoldható.
kristóf17
Glenfarclasból a 17 éves is éppen belefér a keretbe, vagy ott a Cask strength.
Aberfeldyből meg úgy nézem épp egyik sincs a whiskyneten...

Ha mindenképp ír kéne, akkor én 2-3 ezret még hozzátennék és egy Teeling Brabazon cask-ot vennék 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Kicsit sok infó jött itt össze, nagyon nagyok vagytok. Tehát akkor ha jól értem az árkategóriába, ízvilágba az alábbiakból kellene választani, ami alkalomhoz illőbb:
Bushmills 10
Caol Ila 10/Moch
Isle Of Jura 10
Wild Greese Rare
Teeling Single Pot
Redbreast 12
Powers 12 éves John's Lane Release
Glenfarcas (Melyik?)
Cardhu 15
Aberfeldy (Melyik?)

Tudnátok kicsit szűkíteni, hogy kicsit könnyebb legyen? 😀 Tudom, innentől sokszor inkább ízlés kérdése, de a legkevésbé füstös megoldásokhoz segítsetek hozzá ha megoldható.
kristóf17
Van pár amit nem ismerek meg pár amit igen és már kóstoltam is de
Én pont most bontottam a hétvégén egy Redbreastet (idrinksen akciós volt ) és nagyon nagyon bejött.....

abban tuti nem fogsz csalódni !minden ízében remek szerintem ! jó ár/érték arány nagyon
a füstös vonal kockázatosabb...

Szerkesztette: yooker
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 004 — Lucas Scott
Kicsit sok infó jött itt össze, nagyon nagyok vagytok. Tehát akkor ha jól értem az árkategóriába, ízvilágba az alábbiakból kellene választani, ami alkalomhoz illőbb:
Bushmills 10
Caol Ila 10/Moch
Isle Of Jura 10
Wild Greese Rare
Teeling Single Pot
Redbreast 12
Powers 12 éves John's Lane Release
Glenfarcas (Melyik?)
Cardhu 15
Aberfeldy (Melyik?)

Tudnátok kicsit szűkíteni, hogy kicsit könnyebb legyen? 😀 Tudom, innentől sokszor inkább ízlés kérdése, de a legkevésbé füstös megoldásokhoz segítsetek hozzá ha megoldható.
kristóf17
Teeling akkor ír is és az nem is füstös .

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Kicsit sok infó jött itt össze, nagyon nagyok vagytok. Tehát akkor ha jól értem az árkategóriába, ízvilágba az alábbiakból kellene választani, ami alkalomhoz illőbb:
Bushmills 10
Caol Ila 10/Moch
Isle Of Jura 10
Wild Greese Rare
Teeling Single Pot
Redbreast 12
Powers 12 éves John's Lane Release
Glenfarcas (Melyik?)
Cardhu 15
Aberfeldy (Melyik?)

Tudnátok kicsit szűkíteni, hogy kicsit könnyebb legyen? 😀 Tudom, innentől sokszor inkább ízlés kérdése, de a legkevésbé füstös megoldásokhoz segítsetek hozzá ha megoldható.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Én annyira nem ajánlanám a Jamesont. Ilyen alkalomra szerintem valami különlegesebbet adj.
Ha ír vonalon gondolkodsz inkább innen válasz:
 www.whiskynet.hu/whiskey_1016/pure_pot_still_1085
Esetleg valamilyen Teelinget
 www.whiskynet.hu/index.php?route=product/list&keyword=Teeling&description=0

Ha a füstösebb ízeket is kedveli akkor tudok még többet is mondani. Lavagulin vagy Cao Ila vagy Laphroaigh vagy Ardbeg.

Édes vonalban nagyon nem vagyok otthon.
Toca
Laphroaigh egész jó, az Ardbeg nekem már túl füstös volt, az igazából nem ízlett.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Én annyira nem ajánlanám a Jamesont. Ilyen alkalomra szerintem valami különlegesebbet adj.
Ha ír vonalon gondolkodsz inkább innen válasz:
 www.whiskynet.hu/whiskey_1016/pure_pot_still_1085
Esetleg valamilyen Teelinget
 www.whiskynet.hu/index.php?route=product/list&keyword=Teeling&description=0

Ha a füstösebb ízeket is kedveli akkor tudok még többet is mondani. Lavagulin vagy Cao Ila vagy Laphroaigh vagy Ardbeg.

Édes vonalban nagyon nem vagyok otthon.
Toca
Nem, a füstösség kizáró tényező, az a részleg nem az ízlése. Köszi az eddigieket!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valaki nincs véletlen otthon a whiskykben? Szeretnék az esküvői tanúmnak és egyben bátyámnak venni egy emlékezetes darabot, a sok segítségért stb. Azt tudom, hogy a Jameson vonalat preferálja, nem a nagyon égetett megoldásokat, de én nem értek hozzá mire lenne érdeme költeni efelett a kategória felett. 😊
kristóf17
Jamesonból is vannak drágább verziók. jó lenne tudni a keretet is, hogy mennyiben gondolkozol.
csebi
20-ig szerintem felmehetünk, mert gondolom itt is határ a csillagos ég 😊
kristóf17
ja igen, egyszer Amszterdamban láttam vmi 20ezer eurós whiskeyt 😊

whiskeyneten ha leszűröd a Jamesonokat akkor találsz párat:
Black Barrelt ittam, egész jó volt, van is, de árban picit alul van 12ezerrel a határhoz, van ennél jobb is. Cooper's Crozet is látom 17ért, de azt nem ittam, arról nem tudok véleményt adni.
Másik ír amit ittam az a Bushmills: egyik diplomata kollégám egyszerűen imádta ezért sokat ittam olyat fifázás közben. ahogy látom whiskeyneten van Bushmills 10 éves malt az jó lehet, én eleve single malt párti vagyok.

Ha esetleg ismerősöd szereti a single maltokat is akkor jobban tudnék ajánlani, mert én főleg azokat szeretem
pl: Caol Ila 12 éves vagy a Moch. Caol Ilából egyszer ittam 30 évesből az 1983as évjáratból elképesztően jó volt
Jura bár elég szegényes a kínálat csak a sima 10 évest tudnám ajánlani
Lagavulin 16 éves 25 ezer HUF de én szeretem azt, elképesztően jó ital.
személyes kedvencemből a Macallanből nem fér bele semmi a keretbe sajnos 😕
csebi
Hát ha whisky akkor csakis single malt 😊
Glenfarclas pl nem rossz, vagy az Aberfeldy. Cardhu, ha esetleg kicsit különlegesebb kell. Ezek mind beférnek 20-ba.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 647 — Vikings fan
Én annyira nem ajánlanám a Jamesont. Ilyen alkalomra szerintem valami különlegesebbet adj.
Ha ír vonalon gondolkodsz inkább innen válasz:
 www.whiskynet.hu/whiskey_1016/pure_pot_still_1085
Esetleg valamilyen Teelinget
 www.whiskynet.hu/index.php?route=product/list&keyword=Teeling&description=0

Ha a füstösebb ízeket is kedveli akkor tudok még többet is mondani. Lavagulin vagy Cao Ila vagy Laphroaigh vagy Ardbeg.

Édes vonalban nagyon nem vagyok otthon.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Ha írt akarsz venni és alkalomhoz illőt, de nem Jamesont, akkor pl ezt tudom ajánlani:

 www.whiskynet.hu/wild_geese_rare_irish_whiskey_07_l_43_5475

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 004 — Lucas Scott
Valaki nincs véletlen otthon a whiskykben? Szeretnék az esküvői tanúmnak és egyben bátyámnak venni egy emlékezetes darabot, a sok segítségért stb. Azt tudom, hogy a Jameson vonalat preferálja, nem a nagyon égetett megoldásokat, de én nem értek hozzá mire lenne érdeme költeni efelett a kategória felett. 😊
kristóf17
Jamesonból is vannak drágább verziók. jó lenne tudni a keretet is, hogy mennyiben gondolkozol.
csebi
20-ig szerintem felmehetünk, mert gondolom itt is határ a csillagos ég 😊
kristóf17
ja igen, egyszer Amszterdamban láttam vmi 20ezer eurós whiskeyt 😊

whiskeyneten ha leszűröd a Jamesonokat akkor találsz párat:
Black Barrelt ittam, egész jó volt, van is, de árban picit alul van 12ezerrel a határhoz, van ennél jobb is. Cooper's Crozet is látom 17ért, de azt nem ittam, arról nem tudok véleményt adni.
Másik ír amit ittam az a Bushmills: egyik diplomata kollégám egyszerűen imádta ezért sokat ittam olyat fifázás közben. ahogy látom whiskeyneten van Bushmills 10 éves malt az jó lehet, én eleve single malt párti vagyok.

Ha esetleg ismerősöd szereti a single maltokat is akkor jobban tudnék ajánlani, mert én főleg azokat szeretem
pl: Caol Ila 12 éves vagy a Moch. Caol Ilából egyszer ittam 30 évesből az 1983as évjáratból elképesztően jó volt
Jura bár elég szegényes a kínálat csak a sima 10 évest tudnám ajánlani
Lagavulin 16 éves 25 ezer HUF de én szeretem azt, elképesztően jó ital.
személyes kedvencemből a Macallanből nem fér bele semmi a keretbe sajnos 😕

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
Valaki nincs véletlen otthon a whiskykben? Szeretnék az esküvői tanúmnak és egyben bátyámnak venni egy emlékezetes darabot, a sok segítségért stb. Azt tudom, hogy a Jameson vonalat preferálja, nem a nagyon égetett megoldásokat, de én nem értek hozzá mire lenne érdeme költeni efelett a kategória felett. 😊
kristóf17
Ha már ennyire leszűkítetted, nem lesz nehéz választanod a whiskeynet kínálatát átböngészve

 www.whiskynet.hu/index.php?route=product/list&keyword=jameson&description=0


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
A Jameson ír whiskey. Én is azokat preferálom, a skót felett, ami sokkal elterjedtebb. Így érdemes keresgetni talán.
ulpianus
Igen, eddig megvagyok, hogy az Ír vonalról van szó, de hátha van tapasztalatotok 😊
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
A Jameson ír whiskey. Én is azokat preferálom, a skót felett, ami sokkal elterjedtebb. Így érdemes keresgetni talán.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Valaki nincs véletlen otthon a whiskykben? Szeretnék az esküvői tanúmnak és egyben bátyámnak venni egy emlékezetes darabot, a sok segítségért stb. Azt tudom, hogy a Jameson vonalat preferálja, nem a nagyon égetett megoldásokat, de én nem értek hozzá mire lenne érdeme költeni efelett a kategória felett. 😊
kristóf17
Jamesonból is vannak drágább verziók. jó lenne tudni a keretet is, hogy mennyiben gondolkozol.
csebi
20-ig szerintem felmehetünk, mert gondolom itt is határ a csillagos ég 😊
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 004 — Lucas Scott
Valaki nincs véletlen otthon a whiskykben? Szeretnék az esküvői tanúmnak és egyben bátyámnak venni egy emlékezetes darabot, a sok segítségért stb. Azt tudom, hogy a Jameson vonalat preferálja, nem a nagyon égetett megoldásokat, de én nem értek hozzá mire lenne érdeme költeni efelett a kategória felett. 😊
kristóf17
Jamesonból is vannak drágább verziók. jó lenne tudni a keretet is, hogy mennyiben gondolkozol.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Valaki nincs véletlen otthon a whiskykben? Szeretnék az esküvői tanúmnak és egyben bátyámnak venni egy emlékezetes darabot, a sok segítségért stb. Azt tudom, hogy a Jameson vonalat preferálja, nem a nagyon égetett megoldásokat, de én nem értek hozzá mire lenne érdeme költeni efelett a kategória felett. 😊