Alkoholok, italok

10 feliratkozó

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 597 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.
empty taxi
Lesz Sobrinak Teeling meg Maker's Mark 😊

Tamnavulint ittam nemrég valami fancybbet, az mondjuk elég középszerű volt.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 18 628 — Vikings fan
Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.
empty taxi
Tamnavulint ivott már valaki? Ez a double cask vagy melyik?

Szerkesztette: Toca
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 667 — tracker ember
Csütörtöktől whisky napok a Lidlben, ahogy néztem van pár korrekt ajánlat.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 597 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Walesi single maltot (Penderyn) kóstolt már valaki? Érdemes venni belőle?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 597 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes
empty taxi
Vesz még bárki üveges sört? 😳

Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
Én sokkal jobban szeretem az üveges kiszerelést, ha tehetek csak azt veszek, a dobozosaknak a végét szinte sose iszom meg, mert alumíniumosnak érzem
r.baggio
Nem is a dobozból kell inni, mire van az embernek a jó kis söröskorsója...?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 801 — No es importante
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes
empty taxi
Vesz még bárki üveges sört? 😳

Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
Én sokkal jobban szeretem az üveges kiszerelést, ha tehetek csak azt veszek, a dobozosaknak a végét szinte sose iszom meg, mert alumíniumosnak érzem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 267
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes
empty taxi
Vesz még bárki üveges sört? 😳

Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
Tulajdonképpen a minőségi sör az csakis üveges. 😀
Hanni
technikailag ez nem igaz, a dobozos sokkal jobban zárja el a külvilágtól a sört, hiába festik az üveget. valószínűleg a németek tradícióból árulják üvegben, tippre azt mondanám, hogy jobb rendszerük van a használt üvegek hasznosítására mint itt, ahol a részegek bekúrják az út közepére büntetlenül az üreset.
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 561 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes
empty taxi
Vesz még bárki üveges sört? 😳

Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
Tulajdonképpen a minőségi sör az csakis üveges. 😀
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 919 — Lucas Scott
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes
empty taxi
Vesz még bárki üveges sört? 😳

Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.
warr_b
én ha tehetem mindig olyat veszek. most Máltán is vettem 2 crewt (a drunken sailor nagyon bejött), meg egy máltai kézműves sőrt is, az is üveges volt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 597 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes
empty taxi
Vesz még bárki üveges sört? 😳

Itthon alig látok már a boltokban, szinte csak dobozos van mindenhol.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 667 — tracker ember
 telex.hu/gazdasag/2022/05/18/sorosuveg-hiany-nemetorszag-sorgyar-sofor-aremelkedes


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 589 — Cowboys fan
Hábaszki, még jó, hogy nem vettem sok piát a vámmentesben.
Mire elég személyenként egy liter?
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 322
Konkrétan a zsidók /Ábra-Hodor-Berez stb 1989-2000-ig /
konkrétan, dokumentálhatóan,
Bíróság által kimondottan kirabolták az egész országot,
miért pont a
Vodkát hagyták volna ki?
Utána “egyszer-csak”más világ jött, nem is tetszett nekik 😉
ozibozi
Hogy mi?
MC12
‘A Szovjetunió összeomlásakor és a szovjet cégek privatizációjakor a Sztolicsnaja egy orosz zsidó üzletember, Jurij Shefler tulajdona lett – bár ezt később az orosz állam erősen vitatni kezdte, és el is vette’
Erre
Miért pont a vodka maradt volna ki akkor.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
Konkrétan a zsidók /Ábra-Hodor-Berez stb 1989-2000-ig /
konkrétan, dokumentálhatóan,
Bíróság által kimondottan kirabolták az egész országot,
miért pont a
Vodkát hagyták volna ki?
Utána “egyszer-csak”más világ jött, nem is tetszett nekik 😉
ozibozi
Hogy mi?

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 322
Konkrétan a zsidók /Ábra-Hodor-Berez stb 1989-2000-ig /
konkrétan, dokumentálhatóan,
Bíróság által kimondottan kirabolták az egész országot,
miért pont a
Vodkát hagyták volna ki?
Utána “egyszer-csak”más világ jött, nem is tetszett nekik 😉

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 667 — tracker ember
 telex.hu/kulfold/2022/03/15/a-brit-vodkabojkott-nyoman-derult-ki-hogy-a-leghiresebb-orosz-vodka-nem-is-orosz


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 824 — StuG Life
kaptam tampából skrewball nevezetű peanut butter whiskey-t valakinek volt már szerencséje hozzá?

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 589 — Cowboys fan
én nem tudom, mit néztek be a sparban, de év eleje óta tartósan egy Rákóczit kérnek egy Kilkennyért cserébe 😮

ugyanitt véletlenül leesett (felkerült a polcra) pár fever tree is, úgyhogy végre kipróbálom, milyen a vállalható tonik közepesen kommersz ginnel
slowmotion
fever tree az egyetlen tonik, amivel megiszom a gint. sztem allatira jo.
csebi
jaja, együtt eléggé kiadja, bár azért a viszki polcára (kedveltségben) még nem kerül fel
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 919 — Lucas Scott
én nem tudom, mit néztek be a sparban, de év eleje óta tartósan egy Rákóczit kérnek egy Kilkennyért cserébe 😮

ugyanitt véletlenül leesett (felkerült a polcra) pár fever tree is, úgyhogy végre kipróbálom, milyen a vállalható tonik közepesen kommersz ginnel
slowmotion
fever tree az egyetlen tonik, amivel megiszom a gint. sztem allatira jo.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 589 — Cowboys fan
én nem tudom, mit néztek be a sparban, de év eleje óta tartósan egy Rákóczit kérnek egy Kilkennyért cserébe 😮

ugyanitt véletlenül leesett (felkerült a polcra) pár fever tree is, úgyhogy végre kipróbálom, milyen a vállalható tonik közepesen kommersz ginnel
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
A pàlinka a klasszik szájhagyomány, magyar össznépi hazugság szimbóluma.
Megiszol száz egységet, amiből általában a haver, rokon, apósé, asszony családjából vagy bárkié a legjobb. Ebből 80- 90 egység kb a fintorgós, a maradék az értelmezhető és iható ez kb a 10%
Annyira drága ami már iható hogy azért belegondolva már rendes italt is kapsz ezen az áron vagy kevesebbért.
A nagyja Nyilván egy szar, de mint komoly férfiember eltorzult arccal akkor is azt mondod, Hogy király.
Mert különben nem vagy férfi.
/de,ha/
Kapsz egy üveget ajándékba, amit utánna vagy kiöntessz, vagy csak próbálsz tőle ajándékozás útján megszabadulni, de ha nincs pénzed, lehet simán meg is iszod.
/de ha tényleg nincs szerencséd, akkor simán vissza is kapod 2-3 terminál után./


ozibozi
Nálam úgy működik a dolog, hogy első kóstolás után két külön helyre kerül a pálinka.
A dugi pálinka, nincs elől, nincs kéznél, ritkán megkívánom, iszom egyet. De ilyet átlagosan egy évben kapok egyet, max. kettőt. (Az már nagyon jó év)
Az összes többit a dédi issza meg, köztük az általa főzöttet is.
Elején volt egy kis lelkiismeret furdalásom, de amikor láttam, hogy a tényleg finom is csak annyit jelent neki mint a prüsszögős, kaparós, akkor elmúlt a szégyenem.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 597 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Re: Lidl-ös viszkis téma

Ma mi is jártunk olyan bótban, láttam is a jelzett viszkit. Aztán láttam másik színű dobozzal is. Aztán rájöttem, hogy ez a Ben Bracken egyszerre "gyárt" highland viszkit és speyside viszkit.
Na ez őszintén szólva elgondolkoztatott.
slowmotion
Sőt, Islay-t is csinálnak, díjat is nyert pár éve 😆

 www.google.com/amp/s/24.hu/fn/gazdasag/2016/03/18/a-lidle-lett-a-vilag-legjobb-whiskyje/amp/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 589 — Cowboys fan
Re: Lidl-ös viszkis téma

Ma mi is jártunk olyan bótban, láttam is a jelzett viszkit. Aztán láttam másik színű dobozzal is. Aztán rájöttem, hogy ez a Ben Bracken egyszerre "gyárt" highland viszkit és speyside viszkit.
Na ez őszintén szólva elgondolkoztatott.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
rákontráznék: 😊

Károly barátom patai pincéjében kóstoltuk pálinkát múlthéten eleget és mint mindig engem most is megvett eza dolog....
egyre kevesebbet hozok valóban, mert lassan erős nekem már a pálinka de azért tőle még elfogadom...
redukált, saját termés ,Szicseknél főzetve ennek azért van helye a repertoárban...
yooker
Az a baj a pálinkával, hogy borzasztóan kitett az időjárásnak. Szar év, szar idő, szar gyümölcs - szar pálinka és ehhez jön mèg a tudatlan készítési hozáállás a nagy többségnél.
Ugyanez nincs az árpánál, a kukoricánál vagy a cukornádnál, ezek minden évben megbízhatóan fognak hozni egy színvonalat és terméshozamot különösebb kilengések nélkül. (Nyilván extrém példa van, de ritka) Ezt szereti a skót whiskyben pl. a nemzetközi italtársadalom, nagyjából tök mindegy mikor készült az a 16 éves Lagavulin, az extrém hozzáértőkön és a sznobokon kívül senki nem fogja érezni a különbséget a 2000ben vagy 2005ben lepárolt között. Többek között ezért sem tud igazán betörni a nemzetközi piacra a pálinka mert amit tud idén, szinte kizárt, hogy tudja jövőre is. A stabil minőség hiánya.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 317 — Expect the Best !
rákontráznék: 😊

Károly barátom patai pincéjében kóstoltuk pálinkát múlthéten eleget és mint mindig engem most is megvett eza dolog....
egyre kevesebbet hozok valóban, mert lassan erős nekem már a pálinka de azért tőle még elfogadom...
redukált, saját termés ,Szicseknél főzetve ennek azért van helye a repertoárban...

Szerkesztette: yooker