Alkoholok, italok

10 feliratkozó

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Agárdi single maltot kóstolta valaki? Lidlben most 10e egy üveg, neten 12,5 alatt nem nagyon láttam.
warr_b
Mint egy rossz pálinka. Csak szarabb.

több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
Agárdi single maltot kóstolta valaki? Lidlben most 10e egy üveg, neten 12,5 alatt nem nagyon láttam.
warr_b
Nem jó, de drága ( ilyen kategóriában nem éri meg ( 0.5-ös a 10000 )).
Nekem túl karcos volt.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Agárdi single maltot kóstolta valaki? Lidlben most 10e egy üveg, neten 12,5 alatt nem nagyon láttam.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
bogjosi New England Patriots 1 129
Gyors kérdés Procera Gin-t ittatok már. Olvastam róla és nagyon megtetszett.

Egyébként személyes kedvencem az Elephant Gin, de a a The Duke + Mediterranean Fever Tree + narancs kombó is nagyon adja. 😊

Valamint még az Illusionist + Indian Fever Tree + rozmaring kombót is szívesen tudom ajánlani, ha valakit érdekel.
Toto21
huh, megkérik az árát 😀
nem ismertem eleddig amúgy...majd eccccer 😊

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
több mint 1 éve
Toto21 Chicago Bears 5 087
Roku gint próbálta már valaki? Ha igen, mivel?
Lúdas Solymi
Tegnap ittam:
ROKU &T YUZU TONIC WATER
FRESH GINGER / LEMON CANE / LEMON PEEL

Felejthető volt, visszamentem Hendricksre.
vpi
Azt meg nem probaltam.
Nekem a klasszik Beefeater van itthon meg most vettem melle a Roku-t, aztan azert erdekelt h ki mivel probalta eddig.

A sima tonikos verzio jeggel nem rossz szerintem, de valoban semmi extra.
Lúdas Solymi
Nekem egyik kedvenc basic (értsd budget 10e körüli) gin-em. Fever Tree mediterran tonikkal, szárított naranccsal. (Aviation is ilyen)
Hendricks-szel karöltve szerepeltek ott, de annak az ára szépen megugrott a 10e körüliről a 15e-es szintre.

Mondjuk az egyik uborkás, másik citrusos, tehát 1az1-ben nem helyettesítik egymást.

15e körüli meg már találni konkurenciákat dögivel.
Érdekességképp tudom ajánlani az Ukiyo Blossom gin-t, mintha rózsába harapnál.
Picivel feljebb meg, számomra a top1 gin: Isle of Harris.
bogec7
Gyors kérdés Procera Gin-t ittatok már. Olvastam róla és nagyon megtetszett.

Egyébként személyes kedvencem az Elephant Gin, de a a The Duke + Mediterranean Fever Tree + narancs kombó is nagyon adja. 😊

Valamint még az Illusionist + Indian Fever Tree + rozmaring kombót is szívesen tudom ajánlani, ha valakit érdekel.

Szerkesztette: Toto21
több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 337
 24.hu/kulfold/2023/02/06/honvedelmi-miniszterium-repules-repulout-szijjarto-peter-koltseg/

Hogy a gecibe lehet 1 repülőúton 5 milliót elzabálni?
Amadeus von Dollárbaloldal
Egy big mac menü egy üveg 4998500 forintos borral.
Őszentsége Sobri Jóska
azért mindennek van egy határa. Pontosabban kéne, hogy legyen.
Amadeus von Dollárbaloldal
Szerintem te magad is tudod. Valamelyik haver cege szolgaltat es tulszamlaznak, mert nincs control. Vagy rendelt egy uveggel a Domaine Leroy Chambertin Grand Cru ('90)-bol. Tudjuk, hogy szeretik kozpenzen venni a luxust, szoval akarmennyire adja magat az elso pelda, inkabb a masodik fele hajlok.
undisputedly
Túlértékelt.
MC12
Sosem kostoltam, csak ragugliztam a vilag legdragabb borai keresesre es ez volt ugy 7-10 ezer dollar kozott 😀
De orulok, hogy te mar igen!
undisputedly
Kövezzenek meg a pinot noir szekta tagjai - akik még a bor-sznob szektán belül is egy különösen irritáló alfajta - de a burgundi pinot az egyik legtúlértékeltebb típus. Voltam Dijon-ban így volt szerencsém elég széles ársávban kipróbálni őket, az egyik komoly élményem volt abban, hogy valóban, földi halandó még meg tudja érteni, érezni a 10 és a 100 euró közötti borok közötti különbséget, ami tényleg jelentős, de a 100 és az 1000 euró közötti borok között már nem. Ahhoz tényleg spéci képességek kellenek meg szerencsés ízlelőbimbó-genetika kell. Na ehhez képest egyszerűen arcátlanság 10 ezer euróért adni. Mégha értem is miért teszik, de akkoris túlértékelt és punktum 😀
MC12
Eretnek leszek: számomra minden bor egy kutya. Ittam a legputribbtól olyan 150k/palackig többet, egyszerűen nem fogott meg. Érzem a különbséget közöttük, de a jó bort sem szeretem, ettől a borok köré kiépült kamu "felsőosztálybeli" meg kamu "értelmiségi" attitűdtől meg ütni tudnék. Szánalmas.

Pezsgő ugyanez, pont ugyanúgy tekintek a Hungáriára, mint a DP-re.

Egyetlen piával lehet lázba hozni, az pedig a whiskey. Minden más "keverhető".

Eretnekség 2: a pálinka a világ legcsozébb piáinak egyike.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ez ilyen egyszerű, téged a bor meg a pezsgő nem fog meg ez tök oké. Nekem is van ilyen, a vodka - gyomorkeserü - pálinka triászt nem értem, hogy lehet meginni, egyszerűen nem szeretem az ízüket. De a likőrök ugyanez meg a calvados…vallatni tudnának vele.
MC12
Felsoroltad a három kedvenc röviditalomat. 😀
A pálinka mondjuk tipikusan olyan, hogy brutális minőségkülönbségek vannak. Sok embert ismerek akit nem tudtam rávenni, hogy megkóstolják 1-1 szerzeményem, mert ők nem szeretik. Aztán kiderült, hogy csak nem ittak még jót, mert miután megkóstolták rohadtul meg voltak lepődve, hogy ja ez ilyen?
több mint 1 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 860
 24.hu/kulfold/2023/02/06/honvedelmi-miniszterium-repules-repulout-szijjarto-peter-koltseg/

Hogy a gecibe lehet 1 repülőúton 5 milliót elzabálni?
Amadeus von Dollárbaloldal
Egy big mac menü egy üveg 4998500 forintos borral.
Őszentsége Sobri Jóska
azért mindennek van egy határa. Pontosabban kéne, hogy legyen.
Amadeus von Dollárbaloldal
Szerintem te magad is tudod. Valamelyik haver cege szolgaltat es tulszamlaznak, mert nincs control. Vagy rendelt egy uveggel a Domaine Leroy Chambertin Grand Cru ('90)-bol. Tudjuk, hogy szeretik kozpenzen venni a luxust, szoval akarmennyire adja magat az elso pelda, inkabb a masodik fele hajlok.
undisputedly
Túlértékelt.
MC12
Sosem kostoltam, csak ragugliztam a vilag legdragabb borai keresesre es ez volt ugy 7-10 ezer dollar kozott 😀
De orulok, hogy te mar igen!
undisputedly
Kövezzenek meg a pinot noir szekta tagjai - akik még a bor-sznob szektán belül is egy különösen irritáló alfajta - de a burgundi pinot az egyik legtúlértékeltebb típus. Voltam Dijon-ban így volt szerencsém elég széles ársávban kipróbálni őket, az egyik komoly élményem volt abban, hogy valóban, földi halandó még meg tudja érteni, érezni a 10 és a 100 euró közötti borok közötti különbséget, ami tényleg jelentős, de a 100 és az 1000 euró közötti borok között már nem. Ahhoz tényleg spéci képességek kellenek meg szerencsés ízlelőbimbó-genetika kell. Na ehhez képest egyszerűen arcátlanság 10 ezer euróért adni. Mégha értem is miért teszik, de akkoris túlértékelt és punktum 😀
MC12
Eretnek leszek: számomra minden bor egy kutya. Ittam a legputribbtól olyan 150k/palackig többet, egyszerűen nem fogott meg. Érzem a különbséget közöttük, de a jó bort sem szeretem, ettől a borok köré kiépült kamu "felsőosztálybeli" meg kamu "értelmiségi" attitűdtől meg ütni tudnék. Szánalmas.

Pezsgő ugyanez, pont ugyanúgy tekintek a Hungáriára, mint a DP-re.

Egyetlen piával lehet lázba hozni, az pedig a whiskey. Minden más "keverhető".

Eretnekség 2: a pálinka a világ legcsozébb piáinak egyike.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ez ilyen egyszerű, téged a bor meg a pezsgő nem fog meg ez tök oké. Nekem is van ilyen, a vodka - gyomorkeserü - pálinka triászt nem értem, hogy lehet meginni, egyszerűen nem szeretem az ízüket. De a likőrök ugyanez meg a calvados…vallatni tudnának vele.
MC12
Szintén, engem egy random vodkával/házi vegyessel ki lehet üldözni a világból.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744
 24.hu/kulfold/2023/02/06/honvedelmi-miniszterium-repules-repulout-szijjarto-peter-koltseg/

Hogy a gecibe lehet 1 repülőúton 5 milliót elzabálni?
Amadeus von Dollárbaloldal
Egy big mac menü egy üveg 4998500 forintos borral.
Őszentsége Sobri Jóska
azért mindennek van egy határa. Pontosabban kéne, hogy legyen.
Amadeus von Dollárbaloldal
Szerintem te magad is tudod. Valamelyik haver cege szolgaltat es tulszamlaznak, mert nincs control. Vagy rendelt egy uveggel a Domaine Leroy Chambertin Grand Cru ('90)-bol. Tudjuk, hogy szeretik kozpenzen venni a luxust, szoval akarmennyire adja magat az elso pelda, inkabb a masodik fele hajlok.
undisputedly
Túlértékelt.
MC12
Sosem kostoltam, csak ragugliztam a vilag legdragabb borai keresesre es ez volt ugy 7-10 ezer dollar kozott 😀
De orulok, hogy te mar igen!
undisputedly
Kövezzenek meg a pinot noir szekta tagjai - akik még a bor-sznob szektán belül is egy különösen irritáló alfajta - de a burgundi pinot az egyik legtúlértékeltebb típus. Voltam Dijon-ban így volt szerencsém elég széles ársávban kipróbálni őket, az egyik komoly élményem volt abban, hogy valóban, földi halandó még meg tudja érteni, érezni a 10 és a 100 euró közötti borok közötti különbséget, ami tényleg jelentős, de a 100 és az 1000 euró közötti borok között már nem. Ahhoz tényleg spéci képességek kellenek meg szerencsés ízlelőbimbó-genetika kell. Na ehhez képest egyszerűen arcátlanság 10 ezer euróért adni. Mégha értem is miért teszik, de akkoris túlértékelt és punktum 😀
MC12
Eretnek leszek: számomra minden bor egy kutya. Ittam a legputribbtól olyan 150k/palackig többet, egyszerűen nem fogott meg. Érzem a különbséget közöttük, de a jó bort sem szeretem, ettől a borok köré kiépült kamu "felsőosztálybeli" meg kamu "értelmiségi" attitűdtől meg ütni tudnék. Szánalmas.

Pezsgő ugyanez, pont ugyanúgy tekintek a Hungáriára, mint a DP-re.

Egyetlen piával lehet lázba hozni, az pedig a whiskey. Minden más "keverhető".

Eretnekség 2: a pálinka a világ legcsozébb piáinak egyike.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ez ilyen egyszerű, téged a bor meg a pezsgő nem fog meg ez tök oké. Nekem is van ilyen, a vodka - gyomorkeserü - pálinka triászt nem értem, hogy lehet meginni, egyszerűen nem szeretem az ízüket. De a likőrök ugyanez meg a calvados…vallatni tudnának vele.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
Teszem hozzá petiminiszternek mindegy, mert egy kurva italt nem ivott vagy 15 éve.
MC12
konkretan a hotel szobajabol elore ki kell pakolni minden szeszes italt, es feltolteni a hutot vizzel meg tonikkal (mar nem tudom melyik marka), mielott elfoglalna.
csebi
Arról van infód hogy miért? Ennyire fél tőle hogy ráfügg?
eaglesmcnabb
nincsen. tudod jo diplomata csak elolvassa a kivansag lapot, es ugy tesz, ahogy le van irva.

btw: ha nem lattad a flight filmet ajanlom figyelmedbe foleg a film utolso par jelenetet.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 470 — Cowboys fan
Teszem hozzá petiminiszternek mindegy, mert egy kurva italt nem ivott vagy 15 éve.
MC12
konkretan a hotel szobajabol elore ki kell pakolni minden szeszes italt, es feltolteni a hutot vizzel meg tonikkal (mar nem tudom melyik marka), mielott elfoglalna.
csebi
Arról van infód hogy miért? Ennyire fél tőle hogy ráfügg?
eaglesmcnabb
vagy csak levetkőzi a gátlásait, ha iszik, és nyom egy kvázi coming out-performanszt
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Teszem hozzá petiminiszternek mindegy, mert egy kurva italt nem ivott vagy 15 éve.
MC12
konkretan a hotel szobajabol elore ki kell pakolni minden szeszes italt, es feltolteni a hutot vizzel meg tonikkal (mar nem tudom melyik marka), mielott elfoglalna.
csebi
Arról van infód hogy miért? Ennyire fél tőle hogy ráfügg?

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
bogjosi New England Patriots 1 129
Nem tudtam, hogy ide, vagy az örömködjünk topikba írjam....hugomék most mentek ki pár napra Edinburghba, és hát Lagavulin 16-ból (itthon már 2x-be fáj) sikerült hozni nekem (párat 😀 ) 🙏

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
na tegnap megbontottam a laddiet, es elkepesztoen bejon. pont az ilyen texturaju whiskyket szeretem.nagyon tetszik, hogy ilyen sokaig megmarad az ize.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
vkinek esetleg volt mar hozza szerencseje? holnap tervezem, hogy veszek egyet a repteren:

 www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79839/bruichladdich-the-laddie-eight
csebi
Remek remek, csak ajánlani tudom a Laddie-kat 😊 idehaza méltatlanul alulértékelt.
MC12
koszi! igen, meg nekem is kimaradt. holnap bepotolom.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 744
vkinek esetleg volt mar hozza szerencseje? holnap tervezem, hogy veszek egyet a repteren:

 www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79839/bruichladdich-the-laddie-eight
csebi
Remek remek, csak ajánlani tudom a Laddie-kat 😊 idehaza méltatlanul alulértékelt.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
vkinek esetleg volt mar hozza szerencseje? holnap tervezem, hogy veszek egyet a repteren:

 www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79839/bruichladdich-the-laddie-eight
csebi
tudod, mit szoktak mondani: minél kevésbé tudod kiejteni a nevét, annál kevésbé esélyes, hogy hibázol, ha megveszed
slowmotion
az outlandert tavaly daraltam le, szoval ezt epp ki tudom ejteni 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 470 — Cowboys fan
vkinek esetleg volt mar hozza szerencseje? holnap tervezem, hogy veszek egyet a repteren:

 www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79839/bruichladdich-the-laddie-eight
csebi
tudod, mit szoktak mondani: minél kevésbé tudod kiejteni a nevét, annál kevésbé esélyes, hogy hibázol, ha megveszed
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
vkinek esetleg volt mar hozza szerencseje? holnap tervezem, hogy veszek egyet a repteren:

 www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79839/bruichladdich-the-laddie-eight

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 192 — Kinek mit intézett a kormánya
Ha már szesz és magyar NFL fórum
A beerselection-nél elérhető lesz 4th&long-os New Ingland IPA
több mint 1 éve
bogjosi New England Patriots 1 129
Hali!
Havernak vodka a kedvence. Ajanljatok mar legyszi egy jo markat belole, olyan Teeling szinten. Grey goose meg Beluga nem jatszik. Vagy gint, hasonlo elvek menten.
Pari
Mamont. És szép az üvege is.


Őszentsége Sobri Jóska
De ha nem az üveg a lényeg, akkor én is lengyel vodkát ajánlanék, Sobieski, Potocki vagy Zubrowka
r.baggio
mondjuk ha már csomagolás, akkor ez is adja 😀 (nem ismerem amúgy magát a vodkát, csak tegnap jött szembe, miután rákerestem mik vannak)

 idrinks.hu/legend-of-kremlin-de-luxe-gold-edition-vodka



Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
Hali!
Havernak vodka a kedvence. Ajanljatok mar legyszi egy jo markat belole, olyan Teeling szinten. Grey goose meg Beluga nem jatszik. Vagy gint, hasonlo elvek menten.
Pari
Mamont. És szép az üvege is.


Őszentsége Sobri Jóska
 italdepo.hu/termek/kalashnikov-vodka-red-army-kiadas-1l/



De ha nem az üveg a lényeg, akkor én is lengyel vodkát ajánlanék, Sobieski, Potocki vagy Zubrowka


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 785 — SuperLOL
Tavaly kaptam egy lengyel baratomtol Potocki vodkat. Az rozsbol keszul, es nagyon finom, jo a texturaja, valahogy selymesebb, lagyabb, pedig nem gyengebb mint barmi mas.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Hali!
Havernak vodka a kedvence. Ajanljatok mar legyszi egy jo markat belole, olyan Teeling szinten. Grey goose meg Beluga nem jatszik. Vagy gint, hasonlo elvek menten.
Pari
Mamont. És szép az üvege is.


több mint 1 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 620 — Rise My Nation!
Hali!
Havernak vodka a kedvence. Ajanljatok mar legyszi egy jo markat belole, olyan Teeling szinten. Grey goose meg Beluga nem jatszik. Vagy gint, hasonlo elvek menten.

Szerkesztette: Pari
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Connemara Irish Peated Malt whiskeyt kóstolt már valamelyikőt? Vélemény? Nekem nagyon nem jött be, de nem igazán tudom megfogalmazni, hogy mit éreztem ami miatt "kirázott a hideg' tőle! Pedig a whiskeyt szeretem, a kedvencem a Teeling.
nagir
Szar.
Összedobott súlytalan ergyaság. Se nem olyan, mint egy ír, se nem füstös, se nem egyedi vagy unikális.
Ezt érezted. 😊