USA és a világ

13 feliratkozó

1 hónapja
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 10 742 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Undi baszki komolyan sajnallak. Egy 80-100 evvel kesobb szulettel, mint kellett volna...

[..] George Floyd, Breonna Taylor, Atatiana Jefferson, Aura Rosser, Stephon Clark, Botham Jean, Philando Castille, Alton Sterling, Michelle Cusseaux, Freddie Gray, Janisha Fonville, Eric Garner, Akai Gurley, Gabriella Nevarez, Tamir Rice, Michael Brown, Tanisha Anderson, Walter Scott, Ahmaud Arbery [...]
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 16 702 — Cowboys fan
Némileg témába vág, ez is szép történet:

24.hu/elet-stilus/2021/10/24/hosszu-haj-fiuk-iskola-betiltva-nembinaris-diak-felfuggesztes-per-texas-usa/
warr_b
érdekes rendszer ez amúgy
kiváncsi lennék hogy állami vagy magán iskola, utóbbi esetében ugye talán belefér a saját szabályzat, előbbi esetében teljesen jogos a dolog
hogy jogsértő-e azt nem tudom, de ha nincs a nonbináris diák a kutya nem foglalkozna az esettel
tuti hogy rengeteg más ilyen iskola is van (én pl imádtam hogy hosszú hajam volt középsuliban, a metál életérzéshez jól passzolt)
Negritis
Elvileg sima public school district.

Mondjuk Texas alapból elég fura egy hely 😀

Szerencsére engem sem piszkált soha senki a kinézetem miatt, mehetett nyugodtan a hosszú haj, kockás ing, szakadt farmer, felvarrós farmerjakó 😀

De mondjuk asszony mondta, hogy náluk anno lányoknak szigorúan tiltották a sminket meg a festett körmöt pl.
Viszont mondjuk az orr- meg köldökpiercinggel nem volt probléma, szóval a fasz se tudja már 😀
warr_b
nézd, vasárnaptól én is az élet értelme felé tartok (szóval elvileg valahol nagyjából és valószínűleg azonos korosztály vagyunk), de a köldökpiercing szerintem középiskola után robbant be.
a festett körmöt nálunk tanára válogatta, a mi osztályfőnökünk monjduk szó nélkül kiküldte a lányokat a kémiaszertárba egy üveg acetonnal meg némi vattával...
1 hónapja
warr_b Washington Football Team 10 844 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.

24.hu/elet-stilus/2021/10/24/hosszu-haj-fiuk-iskola-betiltva-nembinaris-diak-felfuggesztes-per-texas-usa/
warr_b
kiváncsi lennék hogy állami vagy magán iskola, utóbbi esetében ugye talán belefér a saját szabályzat, előbbi esetében teljesen jogos a dolog
hogy jogsértő-e azt nem tudom, de ha nincs a nonbináris diák a kutya nem foglalkozna az esettel
tuti hogy rengeteg más ilyen iskola is van (én pl imádtam hogy hosszú hajam volt középsuliban, a metál életérzéshez jól passzolt)
Negritis

Szerencsére engem sem piszkált soha senki a kinézetem miatt, mehetett nyugodtan a hosszú haj, kockás ing, szakadt farmer, felvarrós farmerjakó 😀

De mondjuk asszony mondta, hogy náluk anno lányoknak szigorúan tiltották a sminket meg a festett körmöt pl.
Viszont mondjuk az orr- meg köldökpiercinggel nem volt probléma, szóval a fasz se tudja már 😀
warr_b
Nekem fülbevalóm volt, de ki kellett vennem. 😕
Gyurma Pappa
Kényszerítettek, hogy pasi maradj? Szemetek 😀

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
1 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 10 144 — SuperBowl Champions 2013/2014
Abban igazad van, hogy helyesebb hitrendszernek nevezni, mint altudomamynak.

Ez a hitrendszer fogta a biologia eszkoztarat (ferfi, no kategoria), majd onkenyesen felulirata ezt (a ferfi es a no mostantol nem biologiai, hanem tarsadalmi kategoria) es ezt ellentmondast nem turoen rakenyszeriti masokra.

Hiaba mondjak elmeletben, hogy a biologiai nem mellett letezik a tarsadami, a gyakorlatban latjuk, hogy nem turik a biologiai nem szerinti meghatarozast, mert a dogmaval szemben nem lehet menni. Ha pedig nem tersz meg, akkor jon a megbelyegzes. Mindezt ugy, hogy ujonnan feltalalt mesterseges kategoriakat utkoztetnek tobb ezer eves alapvetesekkel, mint amilyen a ferfi es no biologiai kategoriaja.

Nonszensz.
undisputedly
Akkor már csak azt magyarázd el nekem, hogy miért. Mi az, hogy önkényesen? Milyen hatással? Milyen indokkal? Minek?

Ha kategorikusan elutasítod, hogy leíró tudomány, akkor magyarázd el, hogy miért? Mi értelme? És hogy ha nem igaz, amit mondanak, hogy a nem sokkal inkább egy társadalmi kategória, mint biológiai, akkor ez honnan jött, mire alapozzák? 1990 előtt nem volt transszexuálisok? Nem léteztek aszexuálisok? Nem volt olyan, aki nem tudta eldönteni, hogy melyik nem szerinti viselkedésnormák szerint akar élni?

Tehát Judith Butler előtt ezek a jelenségek nem léteztek, ezt ő találta fel (ugye a Gender Trouble a gendertudomány alapkönyve)? És akkor ő erőszakolta rá az embereket, hogy így éljenek?

Köszi, ha válaszolsz, szeretném érteni. Én is elintézhetném annyival a véleményed, hogy zagyvaság, mint ahogy te teszed a gendertudománnyal, de gondoltam megpróbálhatjuk így is, hátha túllendülünk.
Gyurma Pappa
Ki allitotta azt, hogy nem leteztek? Hiszen te is megnevezted oket. Transzok. Nem pedig nok/ferfiak attol fuggoen hova pozicionalta ujra magat. Probalod megkerulni az elfogadasat annak, ami valojaban tortenik.
Mar 4. alkalommal irom le kb. ugyanazt amit meg mindig nem sikerult megvalaszolnod, de akkor leirom ismet, utoljara:

A gendertudomany letrehozta a tarsadalmi nem kategoriajat. Az, hogy te elfogadod ennek a letezeset vagy nem, az a te dolgod. Tette mindezt ugy, hogy a biologi diszcliplinabol atemelte a ferfi es noi kategoriakat, kiuresitette, majd megtoltotte a sajat tarsadalmi ertelmezesevel. Sot, ezen is tovabb ment, es megcafolando amit korabban irtal, hogy nem kenyszerit senkit semmire, latjuk, hogy a gendertudomanyokban hivok igens a sajat dogmajuk elfogadasat kovetelik meg, amit szankciok vagy negativ/hatrany applikalasaval ernek el.

A gendertudomany egy invaziv hitrendszer. Ha rossz nevmast hasznalsz az angolban egy ember nemenek meghatarozasara, megbelyegeznek, mint gyulolkodo stb, holott semmi mast nem tettel, mint a jozan esz es a biologia senki altal meg nem cafolt alapveteseit alkalmaztad, mint ahogyan az emberiseg tulnyomo tobbsege teszi, nagyon-nagyon hosszu ideje. Ha olyan elfogado, nyitott, senkit semmire nem kenyszerito lenne, mint sokan beallitjak, akkor nem szuletnenek ilyen szelsoseges reakciok, ha valaki a biologiai nemet tartja meghatarozonak es nem fogadja el a genderdogma kizarolagossagat.

Nem azt allitotta most sem a politikus, hogy transzok nem leteznek, nem elhetnek nokent ferfiak ha akarnak (amugy a vilag tulnyomo tobbsegen nem elhetnek), vagy azt, hogy uldozni kell oket.

Az a problema, hogy a gendertudomany a feje tetejere allitja a biologiai realitast, mert a sajat hitrendszere nem hisz benne. Es hiaba irom le neked sokadszor, amig szerinted az, hogy valaki a biologiai nemet hasznalja egy embernek, az gyuloletkeltes, addig nem fogod megerteni mi a problema.

Szerkesztette: undisputedly
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 10 453 — Proud Father of Four Boys

warr_b
Negritis

warr_b
Nekem fülbevalóm volt, de ki kellett vennem. 😕

1 hónapja
Negritis Denver Broncos 26 080 — The Mathematician

warr_b
Negritis

warr_b
nálunk is az volt hogy volt egy angol tanár aki kizavarta a diákot ha festve volt a haja
ami vicces volt mer ő meg durván festette 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
1 hónapja
warr_b Washington Football Team 10 844 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.

warr_b
Negritis

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 10 453 — Proud Father of Four Boys

Ez a hitrendszer fogta a biologia eszkoztarat (ferfi, no kategoria), majd onkenyesen felulirata ezt (a ferfi es a no mostantol nem biologiai, hanem tarsadalmi kategoria) es ezt ellentmondast nem turoen rakenyszeriti masokra.

Hiaba mondjak elmeletben, hogy a biologiai nem mellett letezik a tarsadami, a gyakorlatban latjuk, hogy nem turik a biologiai nem szerinti meghatarozast, mert a dogmaval szemben nem lehet menni. Ha pedig nem tersz meg, akkor jon a megbelyegzes. Mindezt ugy, hogy ujonnan feltalalt mesterseges kategoriakat utkoztetnek tobb ezer eves alapvetesekkel, mint amilyen a ferfi es no biologiai kategoriaja.

Nonszensz.
undisputedly
Akkor már csak azt magyarázd el nekem, hogy miért. Mi az, hogy önkényesen? Milyen hatással? Milyen indokkal? Minek?

Ha kategorikusan elutasítod, hogy leíró tudomány, akkor magyarázd el, hogy miért? Mi értelme? És hogy ha nem igaz, amit mondanak, hogy a nem sokkal inkább egy társadalmi kategória, mint biológiai, akkor ez honnan jött, mire alapozzák? 1990 előtt nem volt transszexuálisok? Nem léteztek aszexuálisok? Nem volt olyan, aki nem tudta eldönteni, hogy melyik nem szerinti viselkedésnormák szerint akar élni?

Tehát Judith Butler előtt ezek a jelenségek nem léteztek, ezt ő találta fel (ugye a Gender Trouble a gendertudomány alapkönyve)? És akkor ő erőszakolta rá az embereket, hogy így éljenek?

Köszi, ha válaszolsz, szeretném érteni. Én is elintézhetném annyival a véleményed, hogy zagyvaság, mint ahogy te teszed a gendertudománnyal, de gondoltam megpróbálhatjuk így is, hátha túllendülünk.

1 hónapja

warr_b

1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 10 843 — Sajtreszelővel reiszolni, hááát..
A dolog faramucisága, hogy Rachel Levine a Bellmont Hill Schoolt végezte el, ami egy kizárólagos fiú iskola.
Willie Parker
hát ugye Nagy Levin - már ha belemászol a sztoriba tényleg erős rejtői mosoly cirkál az arcodon

1. semmiféle katonai dologról nincs szó, a tisztiorvosi szolgálatot vezeti, ami ELMÉLETILEG "katonai" szervezet, de semillyen katonai állománya nincs, de a vezetőt gyorsan beöltöztetik valami haditengerészes, partiőrséges cuccba - fotó, sanyi

hát baszki hogy némileg tisztességtelen háborúkba megőszült valid sokcsillagosoknak hullik most a hajuk... ejj babáim

2. halmozottan hátrányos helyzetű, - sün, sün, sün
3. teljesen érthetetlen kinevezés - a fricskát kivéve, gyerekgyógyász, serdüológus pszichiáter - kábe ezeket a világokat karcolgatja, Tom Wolffal vállvetve iszonytató küzdelemben nyomják a márihónalja legalizációt, a rendőrjárőrök felszerelése naloxxonal?!

aztán jöna a covid - bezárni az időseket az otthonokba, kivéve természetesen anutáját, mer az a mindene - s innent emléxem, mer sikerült tengelyt akasztani a Rooneykal is meg Lurieval is a lezárásokkor

4. hát igen a portugálok Melo tábornokkal, mentek neki a kovidnak, meg is lehet nézni az átoltottsági adatokat, ott nincs cica, vagy cécó...

Szerkesztette: sutianap

1 hónapja
undisputedly
az a baj hogy ebben a témában nem lehet beszélgetni sehogy
ennek oka hogy mindkét oldal eldöntötte melyik a fontosabb és azt tekinti a lényegnek
a male-female vs men-women lenne ideális szóhasználat, de ugye emberre azt mondani hogy hím és nőstény eléggé nem esik a szánkra
ha pedig a férfi-nő marad akkor mindenki eldönti neki melyik a fontosabb és azon a vonalon megy, ahogy a téma alapjául szolgáló úriember is
márpedig ha nem teszel különbséget akkor a "tömeg ugrik rá" és tekinthető gyűlölet beszédnek

Én ezt értem mind, és ezt is mondom. Bár továbbra sem látom, hogy a twitternek miért éri meg egy ilyen tiltás, amikor saját kutatásuk szerint is jobban pörögnek ezek a tartalmak, mint a balosak...
Gyurma Pappa
szerintem egyszerű, amíg nem érik el az "exodus" ingerküszöböt addig 1-1 ilyen tiltás nagyobb pörgést generál mint bármi más kb

1 hónapja
En ugyanigy erzem. Aki a genderstudies hitrendszeret barmilyen kritikus gondolkodas nelkul befogadja es hisz benne, ott felesleges hosszabban vitazni, mert a nezoponti ellentetet nem fogjuk feloldani.
undisputedly
Az a probléma, hogy a gender studies (nem a hordaléka, hanem maga a téma és az azzal foglalkozók) tudományos módszertannal dolgozik, a tudomány keretein belül. Az "áltudomány" pedig definíció szerint olyan valami, amiről minden esetben egyértelműen bizonyítható, hogy valahol elszakadt a tudományos módszertantól. Jellemzően fejreállítja és seggbek*rja azt valahol menet közben. 😊 Ettől lesz valami áltudomány, nem attól, hogy tetszik-e az eredmény amit kihoznak, vagy sem.

Az altritght gender megközelítésével éppen ez a baj. Nem tudományos alapon kritizál, hanem érzelmi / szeretem / utálom alapon, és innentől kezdve lesz hiteltelen. Ez nagyjából ugyanaz, mintha a neoliberalizmusról jelentenénk ki, hogy egy áltudományos irányzat, mert nekünk nem tetszik. Semmit nem érne a dolog. Csak úgy lehet érdemben cáfolni az állításait, hogy azokkal a tudományos módszerekkel, amikkel ők a (hibás) következtetéseikre jutottak, bemutatjuk, hogy hibásak. Tessék (biológiai, szociológiai, közgadasági, stb.) tudományos módszerekkel cáfolni a gender állításokat, és mindjárt lenne értelme rajtuk elgondolkodni. Csak ugye ez nehézkes, melós, és nem is biztos, hogy sikerülne. Eddig mindenesetre sokra nem jutottak az elmélet cáfolatával.

Van egy amerikai fószer egyébként - a neve nem jut eszembe, nagyon híres, a közösségi médiában is fut a neve, népszerű anti gender vonalon. Aki ennyiből ráismer, írja már be a nevét a fazonnak. Szóval ő próbálkozik ilyesmivel. Tudományos alapon kritizálni. Nagyon jó debattőr a fazon ls Intelligens is. Jópár videóját láttam már, és nagyon tud vitázni. De igazából tudományos eredményei neki sincsenek. A sikerei döntően abban jelentkeznek, hogy leül amatőrökkel (újságírók, tévések, aktivisták) és őket könnyedén szénné veri, a hallgatósága meg elélvez rá. De a szakmabeli kutatókkal folytatott vitái azért már sokkal kevesebb sikert produkálnak.
peterk2005
A gender studies fogta a szociologiat es antropologiat, megfuszerezte a sajat tarsadalmi koholmanyaival es ranyomta a gendertudomamyok belyeget. Ettol meg nem lesz legitim tudomamy.

Nonszensz.
1 hónapja

1 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers 8 677
A dolog faramucisága, hogy Rachel Levine a Bellmont Hill Schoolt végezte el, ami egy kizárólagos fiú iskola.
1 hónapja
Van egy amerikai fószer egyébként - a neve nem jut eszembe, nagyon híres, a közösségi médiában is fut a neve, népszerű anti gender vonalon. Aki ennyiből ráismer, írja már be a nevét a fazonnak. Szóval ő próbálkozik ilyesmivel. Tudományos alapon kritizálni. Nagyon jó debattőr a fazon ls Intelligens is. Jópár videóját láttam már, és nagyon tud vitázni. De igazából tudományos eredményei neki sincsenek. A sikerei döntően abban jelentkeznek, hogy leül amatőrökkel (újságírók, tévések, aktivisták) és őket könnyedén szénné veri, a hallgatósága meg elélvez rá. De a szakmabeli kutatókkal folytatott vitái azért már sokkal kevesebb sikert produkálnak.
peterk2005
Kanadai és Jordan B. Peterson.

1 hónapja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 19 997 — The only discipline that lasts, is self discipline
Eleve képtelen vagyok felfogni, hogy egy 54 éves egészséges, erős családapa és férj hogy a francba kattanhat be úgy, hogy ő most átoperáltatja magát nőnek? 😀 Nagyon elborultnak kell ehhez lenni.. Bár mittudomén, agyhalott szektás, én elvakult vagyok 😀

Kizárt dolognak tartom, hogy boldog legyen. Ez nem normális, mondjon bárki bármit, legyen az a bárki hívő vagy nem hívő. Persze, azt mondja így érzi jól magát, hát lelke rajta, de na, levágatni 54 évesen a pöcsödet és suncit operáltatni oda, meg műcsöcsöket betenni magadnak férfi létedre, áh, tényleg beteg 😀 Nagyooooon beteg. 100%, hogy így sincs kibékülve magával és ez tényleg egy betegség...#JC6
Nézd, én erre azt tudom mondani, hogy számomra nem normális, hogy emberek vasárnaponként összegyűlnek egy nagy teremben, aztán együtt vonaglanak, nyögnek, leesnek a székről a gyönyörtől, amikor - vezényszóra - megtöltekeznek a szent szellemmel. De ha ezt mondom, akkor te megsértődsz (joggal). Pedig kívülről számomra ennek látszik. Idióta vonaglásnak. De mivel van bennem empátia, próbálom megérteni, hogy aki odamegy, miért megy oda, és miért vonaglik a gyönyörtől. És ha átérezni nem is fogom tudni, képes vagyok elfogadni, hogy az emberi lélek nagyon bonyolult, és nem feltétlenül idióta mindenki, aki nem úgy éli meg az életét, és tapasztalja meg az életet, ahogy én.

Szóval próbálj összekaparni egy kis empátiát, és próbáld beleképzelni magad egy olyan ember helyzetébe, aki leélt 54 évet úgy, hogy felesége, gyerekei vannak, sikeres politikus, miközben hétvégenként melegbárokba jár. És ötven valahány évesen, európai politikusként, a covid járvány kellős közepén elmegy csoportkúrni, aztán egy eresz csatornán ereszkedve menekül. Nem kell elfogadni őt. Én sem teszem. De azért betegnek sem titulálom azért, mert képtelen volt szembenézni az életének ezzel a kettősségével. Amire nagyon nagy valószínűséggel egyébként azért volt képtelen, mert tele van a világ olyanokal, mint te, akik képtelenek a legkisebb empátiával is közelíteni a problémájához, és ha felvállalná magát, akkor köpködnék és betegnek neveznék.

Szerkesztette: peterk2005

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 19 997 — The only discipline that lasts, is self discipline
En ugyanigy erzem. Aki a genderstudies hitrendszeret barmilyen kritikus gondolkodas nelkul befogadja es hisz benne, ott felesleges hosszabban vitazni, mert a nezoponti ellentetet nem fogjuk feloldani.
undisputedly
Az a probléma, hogy a gender studies (nem a hordaléka, hanem maga a téma és az azzal foglalkozók) tudományos módszertannal dolgozik, a tudomány keretein belül. Az "áltudomány" pedig definíció szerint olyan valami, amiről minden esetben egyértelműen bizonyítható, hogy valahol elszakadt a tudományos módszertantól. Jellemzően fejreállítja és seggbek*rja azt valahol menet közben. 😊 Ettől lesz valami áltudomány, nem attól, hogy tetszik-e az eredmény amit kihoznak, vagy sem.

Az altritght gender megközelítésével éppen ez a baj. Nem tudományos alapon kritizál, hanem érzelmi / szeretem / utálom alapon, és innentől kezdve lesz hiteltelen. Ez nagyjából ugyanaz, mintha a neoliberalizmusról jelentenénk ki, hogy egy áltudományos irányzat, mert nekünk nem tetszik. Semmit nem érne a dolog. Csak úgy lehet érdemben cáfolni az állításait, hogy azokkal a tudományos módszerekkel, amikkel ők a (hibás) következtetéseikre jutottak, bemutatjuk, hogy hibásak. Tessék (biológiai, szociológiai, közgadasági, stb.) tudományos módszerekkel cáfolni a gender állításokat, és mindjárt lenne értelme rajtuk elgondolkodni. Csak ugye ez nehézkes, melós, és nem is biztos, hogy sikerülne. Eddig mindenesetre sokra nem jutottak az elmélet cáfolatával.

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
Gondolhatja magat horcsognek is, ha ot ez teljesiti ki emberkent, attol meg nem lesz horcsog, mert a horcsog mar biologiailag determinalt kategoria ami szuletesnel eldol, tehat attol hogy o horcsog tarsadalmi nemet valasztott, meg nem kenyszerithet mast, hogy azonosuljon az o hitrendszerevel es ellentmondjon a biologiai ismereteinek. Attol meg o biologiai ferfi admiralis lesz, aki maga tarsadalmi nemekent horcsogot valasztott.undisputedly
Ez nagyon nem ugyanaz. Természetesen egy emberből nem lesz hörcsög, mert egy hörcsög az nem ember. De mind ismerünk olyan dán dogot, amelyik retteg a macskáktól, és olyan törpe uszkár, amelyik harci ebnek hiszi magát.

Gyurma Pappa
Félig-meddig OFF: egy ismerősöm mesélte, aki korábban dolgozott drogosokkal rehabon, hogy volt egy olyan illető a praxisában, akinek a szervezete nagyon durván reagált vmi halucinogénre, így a trip után tartósan azt képzelte magáról, hogy egy eper és elvárta h időről-időre meglocsolják 😀
empty taxi
😀 😀 😀

Nem vicces, de közben meg majd megszakadok 😀

1 hónapja
empty taxi Los Angeles Chargers Georgia Bulldogs 30 464 — illegal shift
Gondolhatja magat horcsognek is, ha ot ez teljesiti ki emberkent, attol meg nem lesz horcsog, mert a horcsog mar biologiailag determinalt kategoria ami szuletesnel eldol, tehat attol hogy o horcsog tarsadalmi nemet valasztott, meg nem kenyszerithet mast, hogy azonosuljon az o hitrendszerevel es ellentmondjon a biologiai ismereteinek. Attol meg o biologiai ferfi admiralis lesz, aki maga tarsadalmi nemekent horcsogot valasztott.undisputedly
Ez nagyon nem ugyanaz. Természetesen egy emberből nem lesz hörcsög, mert egy hörcsög az nem ember. De mind ismerünk olyan dán dogot, amelyik retteg a macskáktól, és olyan törpe uszkár, amelyik harci ebnek hiszi magát.

Gyurma Pappa
Félig-meddig OFF: egy ismerősöm mesélte, aki korábban dolgozott drogosokkal rehabon, hogy volt egy olyan illető a praxisában, akinek a szervezete nagyon durván reagált vmi halucinogénre, így a trip után tartósan azt képzelte magáról, hogy egy eper és elvárta h időről-időre meglocsolják 😀

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages
1 hónapja
#JC6 Denver Broncos 2 276
Szerintem eszement vicces az, ami az USÁ-ban folyik.

Eleve képtelen vagyok felfogni, hogy egy 54 éves egészséges, erős családapa és férj hogy a francba kattanhat be úgy, hogy ő most átoperáltatja magát nőnek? 😀
Nagyon elborultnak kell ehhez lenni..
Bár mittudomén, agyhalott szektás, én elvakult vagyok 😀

Kizárt dolognak tartom, hogy boldog legyen. Ez nem normális, mondjon bárki bármit, legyen az a bárki hívő vagy nem hívő. Persze, azt mondja így érzi jól magát, hát lelke rajta, de na, levágatni 54 évesen a pöcsödet és suncit operáltatni oda, meg műcsöcsöket betenni magadnak férfi létedre, áh, tényleg beteg 😀 Nagyooooon beteg. 100%, hogy így sincs kibékülve magával és ez tényleg egy betegség...

Toszt a seregben hogy köszönnek? Yes mam? Yes sir... sirmam? 😀 Óriási.

Az első harci nyúl 😀 Mekkora 😀

Eltelik pár év, és tényleg ilyen elfajzott, elkorcsosult beteg emberek fogják az országokat, hadseregeket vezetni. Operáltatnak majd maguknak lófejet meg nyuszifület. A bohócok 😀

A másik dolog pedig a média. Nem is volt egyáltalán sértő az, amit a repi képviselő állítot. Csak rossz korszakban szólalt meg... az ellenvélemény, még ha kulturált is, totálisan el van nyomva a mai BLM-trasz-szivárványos jenkiföldön.
Tiltás, fióktörlész, státsuz felfüggesztés, nyilvános kampány, lejáratás, pereskedés, csak mert nem egyezik a vélemény és nem fekszik alá...

Borzadály az egész. Megérett a pusztulásra...
1 hónapja
En meg ugy latom, hogy amikor a felsoroltad az erveidet, de tovabbra sem all ossze logikailag zart egessze,
undisputedly
Mivel nem vagy független fél a vita szempontjából, ahogy én sem, sosem fogjuk tudni tárgyilagosan megítélni a saját álláspontunk egészét. De ez már vitaelméleti probléma.

Igazából akármennyit olvasok vissza, egyszer nem az érvelésemet kritizáltad, hanem alapvetően nem értünk egyet a kiindulási alapban.

Btw. nem gondolkodás nélkül fogadom el. 2 évvel ezelőtt erős kétségeim voltak az egész gender kérdéssel kapcsolatban, és én is úgy gondoltam, hogy áltudomány. Foglalkoztam a kérdéssel, és jelenleg az adatok és az abból levont következtetések alapján úgy gondolom, hogy többszinten értelmezhető nemiség egy jó leírása a tapasztalt világnak.

A gender tweet pedig egy nagyon egyszerű lingvisztikai és kommunikációs alapvetés, teljesen irreleváns, hogy épp most miről beszélünk. A tiltást az hozta magával, hogy egyértelműen azért tette oda a tweetet, mert így akarta kifejezni a politikai véleményét. Ezt egyszerű tényközlésnek azonosítani ferdítés.
Gyurma Pappa
de nem tudom min zörögtök
1. az alapvető felütés a Twitter policyje ami kiszűri az uszítást
2. undi bevisz a málnásba mindenkit az antigenderrel
3. holott nem erről van szó

arról van szó, kurvára, hogy a szólásszabadság mögé bújva, hogyan lehet mégis közösség elleni uszítást eszközölni

szénegyszerű, mer ezt a meccset már lejátszották a kukluxxal, van target, azt kiszélesítve beazonosítható csoporttá, azt rálő - nem érdekli hogy élessel, vaktölténnyel vagy gumilövedékkel esetleg csúzlival, köpőcsővel - ekkor szépen letiltja a picsába

egyrészt történelmi okai vannak az érzékenységnek a jezsuitáktól a nácikon meg a kgbn át - nem áll meg a köpőcsőnél

másodrész, itt jön Sobri! - gazdasági okai vannak, a KKK vesz egy déli zászlót, kirakja, meg egy megbuherált puskát, nah mikor minden mikulás nájk, adijos cipőnadrágpólósatyeszba robog minden tesa kuccsit akar, akkor kifizeti a reklámpénzt?

Lee tábornok? ugyan - egy nájk bojkott odabassza a fogat a padkához....
sutianap
Én ezt értem mind, és ezt is mondom. Bár továbbra sem látom, hogy a twitternek miért éri meg egy ilyen tiltás, amikor saját kutatásuk szerint is jobban pörögnek ezek a tartalmak, mint a balosak...

1 hónapja
Nem. Amit en allitok az, hogy utobbi nem irhatja felul az elobbit.

Lehetsz ferfikent magadat nonek tekinto ember, elhetsz nokent, attol meg ferfikent elsz nokent, es kitalahatunk mindenfajta kamutudomanyt, attol meg a biologiai ferfi vagy noi kategoriat nem irhatja felul egyik ilyen uj kamutudomany sem kenye-kedve szerint.
undisputedly
Itt kezdődik a probléma. Nem állítja senki, hogy a biológiai nemet felül akarja írni bármi és bárki. A biológiai nem tény. Ahogy a sexual expression és a sexual orientation is. Mert ha szembe jön egy transzexuális nő, akkor te reflexből azt mondod neki, hogy 'Sir'? Vagy hogy 'Miss'? Ha egyértelműen úgy néz ki mint egy nő (Blair White vagy Natalie Wynn, csak hogy mindkét oldalról említsek valakit), akkor ott a helyszínen hogy állapítod meg, hogy miként szólítsd? Vagy ha rájössz valahogy, hogy ő férfi (esetleg volt, mert túl van az átalakításon), akkor onnan Sir-nek fogod hívni?

Azt állítom, hogy a nemiség több, mint a biológia nemiség, de azt nem állítom, hogy a biológia nemiség nem létezik. A gender sem állít mást. Aki szerint a biológia nemiség nem létezik, az nem mondd igazat, és max a gender nagyon szélsőségesei mondanak ilyet.

Azt mondhatja, hogy a trsadalmi nemet tartsak tiszteleletben, de abszurd azert buntetni mast, mert ezt az uj dogmatikat nem fogadja be es pusztam tarsadalmi nemu horcsognek tekinti, nem pedig biologiai nemunek is.undisputedly
A jeles komment egyébként konkrétan a társadalmi nemét vette semmibe, és nem véletlenül, hanem szánt szándékkal.

Továbbra is állítom, hogy teljesen felesleges volt kitiltani, és ezzel csak felhívni a figyelmet rá, de mivel ez nehez fér bele abba a rólam alkotott képbe, hogy vakhitű szélsőbalos vagyok, többször nem írom le 😊
Gyurma Pappa
Pedig az egesz szankcio (itt is meg korabbi esetekben is) abbol adosott a biologiai nemet kifejezo angol nyelvi nevmasokat valaki rendeltetese szwrint hasznalja. Na ez lett kirekeszto, mint ahogyan ebben a tweetben is.

Itt sem allitott mast, mint hogy az admiralia ferfi, aki ferfikent elt 54 eves koraig es az, hogy most megis az elso noi admiraiakwmt hivatkozunk ra, a kislanyokkal szemben kib&szas.

Es hiaba allitod, hogy a tarsadalmi nemet kritizalta, mivel se te, sem en nem vagyunk olyan privilegizalt helyzetben, hogy tudjuk milyen szandeka volt, azert azt kell tenny k amit evezredek ota tesznek az emberek, ha egy beszelo szandekat kutatjak. Megnezik mit mond/ir.

Marpesig itt nem mondott semmit sem ami igazolna a te felvetesed.

Ahogyan cafolja megannyi szankcio es ellehetetlenites is azt az allitasod, hogy a gendertudomanyok vagy hivoik nem abszolutistak, mivel szankcionaljak, ha valaki a biologiai diszciplinat fogadja el a gendertudomanyok dogmatikaja helyett.

Magyaran ha valaki elutasitja, hogy a tarsadalmi nem felulirja a biologiait, hoszen, ha a biologiai nemet nem akarnak felul irni, akkor nem triggerelne oket, ha valami egy noi tarsadalmi nemu ferfit ferfinek szolit.

Szerkesztette: undisputedly
1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 10 843 — Sajtreszelővel reiszolni, hááát..
En meg ugy latom, hogy amikor a felsoroltad az erveidet, de tovabbra sem all ossze logikailag zart egessze,
undisputedly
Mivel nem vagy független fél a vita szempontjából, ahogy én sem, sosem fogjuk tudni tárgyilagosan megítélni a saját álláspontunk egészét. De ez már vitaelméleti probléma.

Igazából akármennyit olvasok vissza, egyszer nem az érvelésemet kritizáltad, hanem alapvetően nem értünk egyet a kiindulási alapban.

Btw. nem gondolkodás nélkül fogadom el. 2 évvel ezelőtt erős kétségeim voltak az egész gender kérdéssel kapcsolatban, és én is úgy gondoltam, hogy áltudomány. Foglalkoztam a kérdéssel, és jelenleg az adatok és az abból levont következtetések alapján úgy gondolom, hogy többszinten értelmezhető nemiség egy jó leírása a tapasztalt világnak.

A gender tweet pedig egy nagyon egyszerű lingvisztikai és kommunikációs alapvetés, teljesen irreleváns, hogy épp most miről beszélünk. A tiltást az hozta magával, hogy egyértelműen azért tette oda a tweetet, mert így akarta kifejezni a politikai véleményét. Ezt egyszerű tényközlésnek azonosítani ferdítés.
Gyurma Pappa
de nem tudom min zörögtök
1. az alapvető felütés a Twitter policyje ami kiszűri az uszítást
2. undi bevisz a málnásba mindenkit az antigenderrel
3. holott nem erről van szó

arról van szó, kurvára, hogy a szólásszabadság mögé bújva, hogyan lehet mégis közösség elleni uszítást eszközölni

szénegyszerű, mer ezt a meccset már lejátszották a kukluxxal, van target, azt kiszélesítve beazonosítható csoporttá, azt rálő - nem érdekli hogy élessel, vaktölténnyel vagy gumilövedékkel esetleg csúzlival, köpőcsővel - ekkor szépen letiltja a picsába

egyrészt történelmi okai vannak az érzékenységnek a jezsuitáktól a nácikon meg a kgbn át - nem áll meg a köpőcsőnél

másodrész, itt jön Sobri! - gazdasági okai vannak, a KKK vesz egy déli zászlót, kirakja, meg egy megbuherált puskát, nah mikor minden mikulás nájk, adijos cipőnadrágpólósatyeszba robog minden tesa kuccsit akar, akkor kifizeti a reklámpénzt?

Lee tábornok? ugyan - egy nájk bojkott odabassza a fogat a padkához....

1 hónapja
Nem. Amit en allitok az, hogy utobbi nem irhatja felul az elobbit.

Lehetsz ferfikent magadat nonek tekinto ember, elhetsz nokent, attol meg ferfikent elsz nokent, es kitalahatunk mindenfajta kamutudomanyt, attol meg a biologiai ferfi vagy noi kategoriat nem irhatja felul egyik ilyen uj kamutudomany sem kenye-kedve szerint.
undisputedly
Itt kezdődik a probléma. Nem állítja senki, hogy a biológiai nemet felül akarja írni bármi és bárki. A biológiai nem tény. Ahogy a sexual expression és a sexual orientation is. Mert ha szembe jön egy transzexuális nő, akkor te reflexből azt mondod neki, hogy 'Sir'? Vagy hogy 'Miss'? Ha egyértelműen úgy néz ki mint egy nő (Blair White vagy Natalie Wynn, csak hogy mindkét oldalról említsek valakit), akkor ott a helyszínen hogy állapítod meg, hogy miként szólítsd? Vagy ha rájössz valahogy, hogy ő férfi (esetleg volt, mert túl van az átalakításon), akkor onnan Sir-nek fogod hívni?

Azt állítom, hogy a nemiség több, mint a biológia nemiség, de azt nem állítom, hogy a biológia nemiség nem létezik. A gender sem állít mást. Aki szerint a biológia nemiség nem létezik, az nem mondd igazat, és max a gender nagyon szélsőségesei mondanak ilyet.

Azt mondhatja, hogy a trsadalmi nemet tartsak tiszteleletben, de abszurd azert buntetni mast, mert ezt az uj dogmatikat nem fogadja be es pusztam tarsadalmi nemu horcsognek tekinti, nem pedig biologiai nemunek is.undisputedly
A jeles komment egyébként konkrétan a társadalmi nemét vette semmibe, és nem véletlenül, hanem szánt szándékkal.

Továbbra is állítom, hogy teljesen felesleges volt kitiltani, és ezzel csak felhívni a figyelmet rá, de mivel ez nehez fér bele abba a rólam alkotott képbe, hogy vakhitű szélsőbalos vagyok, többször nem írom le 😊

1 hónapja
undisputedly