Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 763 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna.
csebi
Nem igazán értem ezt a kommentet. Az Astros sérüléseit akkor írtam, amikor saját maga potenciáljához valamint az egy évvel ezelőtti állapotához hasonlítottam. A Yankees lineup egyértmű, hogy még több hr-t üt, ha nincs Judge sérülése, de az offense karakterisztikáját ez különösebben nem befolyásolta, ahogy te is megjegyezted a HR heavy O önmagában nem garancia a sikerre.

Ami meg a stadiont illeti, nem gondoltam, hogy egy fél szó a csúcsról a Yankees drukkereknél ennyire kiüti a biztosítékot 😊 Nem akartam diszkreditálni, de azt az evidenciát ne kelljen már magyarázni, hogy a Yankee stadion right fieldje egy vicc...
Jakehomer
azt írtad, hogy az Astros idei statjait befolyásolták a sérülések. erre mondtam én azt, hogy ez nálunk még hatványozottabban igaz, amit ráadásul tényekkel támasztottam alá, sztem elég érthető, és nem csak Judge sérülése, hanem Sanchez sérülése is komolyan számított.

lehet szidni a right fieldet ( akár jogosan is ) csak éppen nem hiszem, hogy Astros vagy Bo-Sox szemszögből, mert hasonló rövid rész azokban a stadionokban is megvan.
csebi
Olyan kontextusban írtam ugye, hogy az Astros egy bőven top10 offense így is (Sanchez elég nagy homály volt a sérülése előtt is btw).

De éppen az a lényeg, hogy azoknak a stadionok "gyenge pontjai" nem torzítanak ennyire.

Perception is reality.
több mint 5 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna.
csebi
Nem igazán értem ezt a kommentet. Az Astros sérüléseit akkor írtam, amikor saját maga potenciáljához valamint az egy évvel ezelőtti állapotához hasonlítottam. A Yankees lineup egyértmű, hogy még több hr-t üt, ha nincs Judge sérülése, de az offense karakterisztikáját ez különösebben nem befolyásolta, ahogy te is megjegyezted a HR heavy O önmagában nem garancia a sikerre.

Ami meg a stadiont illeti, nem gondoltam, hogy egy fél szó a csúcsról a Yankees drukkereknél ennyire kiüti a biztosítékot 😊 Nem akartam diszkreditálni, de azt az evidenciát ne kelljen már magyarázni, hogy a Yankee stadion right fieldje egy vicc...
Jakehomer
azt írtad, hogy az Astros idei statjait befolyásolták a sérülések. erre mondtam én azt, hogy ez nálunk még hatványozottabban igaz, amit ráadásul tényekkel támasztottam alá, sztem elég érthető, és nem csak Judge sérülése, hanem Sanchez sérülése is komolyan számított.

lehet szidni a right fieldet ( akár jogosan is ) csak éppen nem hiszem, hogy Astros vagy Bo-Sox szemszögből, mert hasonló rövid rész azokban a stadionokban is megvan.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna.
csebi
Nem igazán értem ezt a kommentet. Az Astros sérüléseit akkor írtam, amikor saját maga potenciáljához valamint az egy évvel ezelőtti állapotához hasonlítottam. A Yankees lineup egyértmű, hogy még több hr-t üt, ha nincs Judge sérülése, de az offense karakterisztikáját ez különösebben nem befolyásolta, ahogy te is megjegyezted a HR heavy O önmagában nem garancia a sikerre.

Ami meg a stadiont illeti, nem gondoltam, hogy egy fél szó a csúcsról a Yankees drukkereknél ennyire kiüti a biztosítékot 😊 Nem akartam diszkreditálni, de azt az evidenciát ne kelljen már magyarázni, hogy a Yankee stadion right fieldje egy vicc...

Perception is reality.
több mint 5 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
én amúgy nem is értem, hogy Pricet miért erőltetik, Porcello nekem jobb opciónak tűnik a PO-ban. amúgy épp az ALDS mutatta meg, hogy mi a baj HR heavy offense-zel, és miért baj az, hogy kritikán aluli volt egész évben a BA/RISP. igazából 2 vesztes meccsen is simán meg lehetett volna a győzelem a Boston ellen, de mivel szörnyen ütöttünk egész évben ilyen szitukban, meg is érdemeltük a kiesést a PO-ban. ha picit jobbak vagyunk ebben, akkor akár mi értünk volna el 108 W-t, nem a Boston.

sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna. Judge 112 meccs, Sanchez 89, Bird addig volt sérült míg sikerült jobbat találni nála kb 3 év alatt, és egyetlen játékosunk volt 150 meccs felett: Stanton aki igazából DH lett szinte teljesen. btw az általad említett 3 Astros játékos átlagban 129 meccsen vett részt fejenként átlagban 493 AB-val míg nálunk ezek a számok Judge, Sanchez és Bird esetén: 94 meccs és 336. akkor most kit sújtottak jobban a sérülések?
lehet szidni a stadionunkat tényleg, de pl a Minute Maid sem sokkal nagyobb, a Rays meg Fenway parkról ne is beszéljünk (utóbbiban a jobb oldal még jóval rövidebb is), és más csapat közelben nem járt a HR rekord megdöntéséhez. persze látva azt, hogy az AL Eastben baby stadionok vannak, növeli az esélyt a rekordra, de többi csapat előtt is ott van minden lehetőség.

amúgy ezt most nagyon a Houston rontotta el, fogható meccs volt, de Cole, Maldonano és McCullers hozta össze ezt a győzelmet.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Megint a defense: Maldonado adott két (ha szigorú vagyok három) bázist ajándékba, ez az extra run simán lehet döntő.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Percekig beszéltek a kommentátorok arról, hogy Price playoff statjai kicsit megtévesztőek, mert relieverként jó volt, meg ezer éve dominált egy 163. meccset, rögtön ütött róla Gonzalez egy km-es homert 😊

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Brutál, hogy minden védekezési hiba megbosszulja magát, lehet, sima inning lett volna, ha Bogaerts nem engedi bázisra Correát, így egál.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?
Matthew99
Passz, lehetséges. Persze ugye sokan azt is megkérdőjelezik, hogy a Yankee stadionban tényleg annyi-e, amennyinek mondják 😊 De ami a lényeg, hogy bár a Minute Maid is hitter friendly, nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, elég sokat elmond, hogy az Astros évek óta több hr-t üt idegenben, mint otthon... Míg a Yankees HR csúcsa 144-123 bontásban jött össze, megintcsak egyértelmű, hogy sokat segített a stadion.
Jakehomer
Szerinted ez egyértelmű markáns különbség? Én azt hittem ennél sokkal nagyobb lesz. De egy rekordot szerintem nem kell magyarázni. Az eddigi Yankees csapatoknak ugyanebben a stadionban nem jött össze.
Matthew99
Nem tudom, hogy mi számít markánsnak, nagynak vagy csak simán jelentősnek 😊 de nem is értem, ez most hogy jön ide. A lényeg, amire válaszoltam, hogy a MM left fieldje megközelítőleg sem produkál olyan hr számokat, mint a Yankee stadion right fieldje...

Cole hatalmas choke job rögtön az első inningben. Az a dobás 1st base-re borzalmas volt, utána öt percig nem volt jó pitche. Végül is megúszta két runnal az inninget, rosszabb is lehetett volna.

Szerkesztette: Jakehomer

Perception is reality.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?
Matthew99
Passz, lehetséges. Persze ugye sokan azt is megkérdőjelezik, hogy a Yankee stadionban tényleg annyi-e, amennyinek mondják 😊 De ami a lényeg, hogy bár a Minute Maid is hitter friendly, nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, elég sokat elmond, hogy az Astros évek óta több hr-t üt idegenben, mint otthon... Míg a Yankees HR csúcsa 144-123 bontásban jött össze, megintcsak egyértelmű, hogy sokat segített a stadion.
Jakehomer
Szerinted ez egyértelmű markáns különbség? Én azt hittem ennél sokkal nagyobb lesz. De egy rekordot szerintem nem kell magyarázni. Az eddigi Yankees csapatoknak ugyanebben a stadionban nem jött össze.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?
Matthew99
Passz, lehetséges. Persze ugye sokan azt is megkérdőjelezik, hogy a Yankee stadionban tényleg annyi-e, amennyinek mondják 😊 De ami a lényeg, hogy bár a Minute Maid is hitter friendly, nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, elég sokat elmond, hogy az Astros évek óta több hr-t üt idegenben, mint otthon... Míg a Yankees HR csúcsa 144-123 bontásban jött össze, megintcsak egyértelmű, hogy sokat segített a stadion.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
robiroboter 1 993 — Let's go O's!
Bevezető a támadó statkat-matekba:
 www.cbssports.com/mlb/news/what-is-the-best-offensive-stat/

+1: érvek az OPS ellen, ill. mellett
 www.beyondtheboxscore.com/2015/9/18/9329763/separate-but-not-quite-equal-why-ops-is-a-bad-statistic

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
4 éve követem, a Yankees minden meccsét néztem azóta.
Lehet hogy nem, de szerintem a pontszerzés fontosabb mint az a gond, lehet hogy mondjuk sok százalékban szerez egy csapat első meg második bázist ha ez pontszerzésben nem mutatkozik meg akkor szerintem nem sokat ér az avg, de lehet ez csak az én véleményem, nekem többet számít az RBI meg a HR.
kapitnono
Természetesen runra játsszák a baseballt, és a hr instant run, nyilván nem hátrány, ha egy csapat sokat üt 😊

Mégis az avg meg az obp azért fontosabb, mert egy-egy meccsen lehet, hogy nem jön ki runokban, de hosszú távon teljesen egyértelmű korreláció van ezek és a szerzett futások között. Ha csak az idei szezont nézzük, a Red Sox kb ott volt HR-ben, mint az Astros, tehát jócskán a Yankees mögött, mégis ők szerezték a legtöbb futást - miért? Mert sokat voltak bázison és jó a sluggingjuk is (az rbi helyett a slugging precízebb, hasonló a funkciója amúgy).

Kíváncsiságból visszalapoztam 2010-ig: egy év kivételével sosem az a csapat csinálta a legtöbb runt, amelyik a legtöbb hr-t ütötte, ellenben egy kivétellel mindig az a csapat, amelyiknek a legjobb volt az obp-je. Moneyball baby 😊

Egyébként kb ugyanez az Astros lineup tavaly szanaszét dominálta a ligát - legtöbb run, legjobb AVG, OBP, OPS -, és csak annyival gyengültek, hogy az említett sztároknak ilyen-olyan okból kicsit gyengébb szezonjuk volt, de a potenciál ott van, Bregman meg magán kívül üt egész évben, és a playoffra még emelni is tudott a szinten.

Perception is reality.
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
4 éve követem, a Yankees minden meccsét néztem azóta.
Lehet hogy nem, de szerintem a pontszerzés fontosabb mint az a gond, lehet hogy mondjuk sok százalékban szerez egy csapat első meg második bázist ha ez pontszerzésben nem mutatkozik meg akkor szerintem nem sokat ér az avg, de lehet ez csak az én véleményem, nekem többet számít az RBI meg a HR.


több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.

Perception is reality.
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
/quote]

Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriaJakehomer


több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
Örülök, hogy végre látok egy érvet tőled. Gyorsan meg is cáfolom 😊

Egyrészt nem egy, hanem 166 meccs alapján ítélek (plusz a tavalyi közel 180), másrészt mit értesz az alatt, hogy ilyen lineuppal? Ez egy kimondottan erős ütősor, minden fontosabb mutatóban top10 volt az Astros offense, úgy, hogy a sztárjaik közül Altuve, Springer és Correa szezonját is befolyásolták sérülések, utóbbi például emiatt egészen hitvány számokat hozott, de a playoffban ettől még veszélyes ütőnek számít. Ennek a lineupnak egyetlen rotáció ellen sincs félnivalója, a Red Sox ütősora egyértelműen jobb, de onnantól kezdve nincsenek óriási különbségek - a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊

A másik meg, ami ennél is fontosabb, hogy a playoffban a pitching és a defense ezerszer hangsúlyosabb, mint az offense. Egy elit pitchert sokkal nehezebb megcsapkodni, mint egy elit lineupot limitálni, márpedig az Astros Verlander-Cole-Keuchel sorával mélységében senki nem tud vetekedni, sőt még a negyedik SP-jük is jobb, mint bárkinek, ha szükség lesz rá. Ráadásul a bullpenjük is domináns, félelmetes, hogy egy McCullers szintű kezdőt bármikor elő tudnak rántani a penből, illetve Pressley meg Osuna is nagyon erős setup illetve closer role-ban.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 424
Meantime in the Bronx: Gregorius Tommy John-műtét, majd valamikor a nyáron visszatér. Nem kicsit káromkodok most.
Mikey
El is kezdtünk nyomni Machadoért 😀
kapitnono
Isten ments hogy jöjjön. Aztán ha visszatér Didi, mit csinál a csapat az infielddel?
Mikey
Mondjuk Torres posztja is alapból SS, vele is meg tudnánk oldani szerintem, meg ő azért jóval szimpibb mint Machado
kapitnono
Az első opció ő is Boone elmondása szerint. Remélem tényleg ő lesz.
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Meantime in the Bronx: Gregorius Tommy John-műtét, majd valamikor a nyáron visszatér. Nem kicsit káromkodok most.
Mikey
El is kezdtünk nyomni Machadoért 😀
kapitnono
Isten ments hogy jöjjön. Aztán ha visszatér Didi, mit csinál a csapat az infielddel?
Mikey
Mondjuk Torres posztja is alapból SS, vele is meg tudnánk oldani szerintem, meg ő azért jóval szimpibb mint Machado


több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 424
Meantime in the Bronx: Gregorius Tommy John-műtét, majd valamikor a nyáron visszatér. Nem kicsit káromkodok most.
Mikey
El is kezdtünk nyomni Machadoért 😀
kapitnono
Isten ments hogy jöjjön. Aztán ha visszatér Didi, mit csinál a csapat az infielddel?
több mint 5 éve
robiroboter 1 993 — Let's go O's!
Meantime in the Bronx: Gregorius Tommy John-műtét, majd valamikor a nyáron visszatér. Nem kicsit káromkodok most.
Mikey
El is kezdtünk nyomni Machadoért 😀
kapitnono
 larrybrownsports.com/baseball/jim-palmer-manny-machados-hustle-nlcs/468385

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Meantime in the Bronx: Gregorius Tommy John-műtét, majd valamikor a nyáron visszatér. Nem kicsit káromkodok most.
Mikey
El is kezdtünk nyomni Machadoért 😀


több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 424
Meantime in the Bronx: Gregorius Tommy John-műtét, majd valamikor a nyáron visszatér. Nem kicsit káromkodok most.
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Első ránézésre ez megint Astros-Dodgers döntőnek tűnik.

A Braves leeresztett már az alapszakasz végére, Rockies ütői lengetnek ész nélkül mindenre, a Brewers pitching staff meg kevés lesz egy best of 7 seriesben a Dodgers ellen. Az AL-ben nem ennyire egyszerű a helyzet, de a Red Sox és Yankees várhatóan eléggé le fogja izzasztani egymást, de tulajdonképpen majdnem mindegy, melyik jut tovább, az Astros annyira komplett csapat, hogy egy hosszú seriesben ott sem látom, hogy verik meg őket.
Jakehomer
Szerintem meg pont fordítva van, aki a yankees-red soxból továbbjut az nyeri a ws-t is. Nem nagyon nézem ki az astrosból, hogy bármeliyket meg tudná állítani, a clevelendből meg pkáne nem
kapitnono
Az Astros lineup megközelíti az AL east csapatokét a pitchingjük meg sokkal jobb top to bottom.
Jakehomer
Úgyis kiderül előbb utóbb, de szerintem sima lesz nagyon és nem az Astros javára...
kapitnono
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.


több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 470 — Cowboys fan
a Bostonnal nincs semmi bajom (= teljesen közömbösek a számomra), de Kelly-t azóta utálom, hogy a 2013-as NLCS első meccsén levadászta Hanley Ramirez-t, aki abban a playoffban a hátán cipelte a csapatot.