Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 760 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Mekkora bullshit call volt ez a fan interference...
Jakehomer
Szerintem jó döntés volt, mert ha nem akadályozzák a szurkolók, simán elkapta volna.


több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Machado a tegnapi akciójával gyorsan mászik felfelé a legnagyobb suttyók listáján.
Jakehomer
Mit csinált?
Matthew99
Szándékosan rálépett a 1b lábára a bázison, miután már ki is esett egy groundballt követően.

Mekkora bullshit call volt ez a fan interference...
Jakehomer
* belerúgott. mondjuk az ugyanúgy sunyi és alattomos, de kevésbé veszélyes.
 www.mlb.com/video/tempers-flare-in-los-angeles/c-2516568783?tid=6479266

Szerkesztette: slowmotion
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Machado a tegnapi akciójával gyorsan mászik felfelé a legnagyobb suttyók listáján.
Jakehomer
Mit csinált?
Matthew99
Szándékosan rálépett a 1b lábára a bázison, miután már ki is esett egy groundballt követően.

Mekkora bullshit call volt ez a fan interference...

Perception is reality.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
Machado a tegnapi akciójával gyorsan mászik felfelé a legnagyobb suttyók listáján.
Jakehomer
Mit csinált?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Hm, a Rockies pitcherei jobban tartották magukat a Brewcrew ellen 😊
Jakehomer
ha eljut addig, akkor az ötödik meccsen meg csinál egy shutoutot, nagy ügy.
rájátszásonként egy-két rossz meccs benne van, tavaly is leolvadt a döntőben, pedig addig szinte ütést nem csináltak rajta.
slowmotion
na, majdnem bejött, lényegében a harmadik játszmás pitcher sétáltatáson múlott a hét játszmányi simázás.
viszont erősen gondolkoztam azon, minden rendben van-e nála fizikailag, mert egyrészt a nem túl melegben láthatóan szenvedett, másrészt azért amikor nem 9-es FB-okat dobál, hanem 88-asokat, és relatíve korán, az azért elég elgondolkodtató...
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Mennyivel nézhetőbb az nlcs, itt nem négy óra alatt játszanak le 9 inninget.

Megint érik egy olyan végjáték, mint tegnap, Woodruff nem semmi, tartja a lépést Kershaw-val.

Perception is reality.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
de hogy mi a tosznak kell már megint megsétáltatni a pitchert... Kershaw fél tőlük, vagy mi?
több mint 5 éve
robiroboter 1 993 — Let's go O's!
Machado a tegnapi akciójával gyorsan mászik felfelé a legnagyobb suttyók listáján.
Jakehomer
Csak csökken annyit az ára, hogy lesz rá elég pénzünk 😀

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Machado a tegnapi akciójával gyorsan mászik felfelé a legnagyobb suttyók listáján.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Hinch elég fura döntéseket hozott, mondjuk amiatt nem lehet hibáztatni, hogy Osuna két embert is megdobott, de hogy ezek után még bent hagyta...

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Az outfielderek mentik Keuchel seggét rendesen 😊

A sors iróniája: Cora lecseréli Nunezt, aki eddig megcsinált egy csomó szép playt 3rd base-en, Devers rögtön az első ground ballt benézi, ami felé megy. Egál.

Szerkesztette: Jakehomer

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Az idei parkfactorz:
PF: ((homeRS + homeRA)/(homeG)) / ((roadRS + roadRA)/(roadG))
 www.espn.com/mlb/stats/parkfactor

Szép színes ábrákon minden egyes stadion:
 rotogrinders.com/pages/ballpark-factors-49556

És egy kis alapozás:
 www.fangraphs.com/library/the-beginners-guide-to-understanding-park-factors/
robiroboter
Köszi, szuper!
Minute Maid left field vs Yankee Stadium right field

1.02 HR 1.33
0.79 Triples 0.65
0.89 Doubles 0.87
0.96 Singles 0.94
0.94 AVG 0.98
0.95 OBP 1.01
0.95 SLG 1.04
0.95 wOBA 1.03
0.89 R 1.05

Nem egy kávéház a kettő... Ez az 1.33-as HR arány magasan a legtöbb minden stadion közül, erről beszéltem, semmi másról.

Szerkesztette: Jakehomer

Perception is reality.
több mint 5 éve
robiroboter 1 993 — Let's go O's!
Az idei parkfactorz:
PF: ((homeRS + homeRA)/(homeG)) / ((roadRS + roadRA)/(roadG))
https://a4.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fi%2Fespn%2Fmisc_logos%2F500%2Fmlb.png
MLB on ESPN - Scores, Stats and Highlights
Visit ESPN for MLB live scores, video highlights and latest news. Stream exclusive games on ESPN+ and play Fantasy Baseball.


Szép színes ábrákon minden egyes stadion:
 rotogrinders.com/pages/ballpark-factors-49556

És egy kis alapozás:
 www.fangraphs.com/library/the-beginners-guide-to-understanding-park-factors/

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna.
csebi
Nem igazán értem ezt a kommentet. Az Astros sérüléseit akkor írtam, amikor saját maga potenciáljához valamint az egy évvel ezelőtti állapotához hasonlítottam. A Yankees lineup egyértmű, hogy még több hr-t üt, ha nincs Judge sérülése, de az offense karakterisztikáját ez különösebben nem befolyásolta, ahogy te is megjegyezted a HR heavy O önmagában nem garancia a sikerre.

Ami meg a stadiont illeti, nem gondoltam, hogy egy fél szó a csúcsról a Yankees drukkereknél ennyire kiüti a biztosítékot 😊 Nem akartam diszkreditálni, de azt az evidenciát ne kelljen már magyarázni, hogy a Yankee stadion right fieldje egy vicc...
Jakehomer
azt írtad, hogy az Astros idei statjait befolyásolták a sérülések. erre mondtam én azt, hogy ez nálunk még hatványozottabban igaz, amit ráadásul tényekkel támasztottam alá, sztem elég érthető, és nem csak Judge sérülése, hanem Sanchez sérülése is komolyan számított.

lehet szidni a right fieldet ( akár jogosan is ) csak éppen nem hiszem, hogy Astros vagy Bo-Sox szemszögből, mert hasonló rövid rész azokban a stadionokban is megvan.
csebi
Olyan kontextusban írtam ugye, hogy az Astros egy bőven top10 offense így is (Sanchez elég nagy homály volt a sérülése előtt is btw).

De éppen az a lényeg, hogy azoknak a stadionok "gyenge pontjai" nem torzítanak ennyire.

Perception is reality.
több mint 5 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna.
csebi
Nem igazán értem ezt a kommentet. Az Astros sérüléseit akkor írtam, amikor saját maga potenciáljához valamint az egy évvel ezelőtti állapotához hasonlítottam. A Yankees lineup egyértmű, hogy még több hr-t üt, ha nincs Judge sérülése, de az offense karakterisztikáját ez különösebben nem befolyásolta, ahogy te is megjegyezted a HR heavy O önmagában nem garancia a sikerre.

Ami meg a stadiont illeti, nem gondoltam, hogy egy fél szó a csúcsról a Yankees drukkereknél ennyire kiüti a biztosítékot 😊 Nem akartam diszkreditálni, de azt az evidenciát ne kelljen már magyarázni, hogy a Yankee stadion right fieldje egy vicc...
Jakehomer
azt írtad, hogy az Astros idei statjait befolyásolták a sérülések. erre mondtam én azt, hogy ez nálunk még hatványozottabban igaz, amit ráadásul tényekkel támasztottam alá, sztem elég érthető, és nem csak Judge sérülése, hanem Sanchez sérülése is komolyan számított.

lehet szidni a right fieldet ( akár jogosan is ) csak éppen nem hiszem, hogy Astros vagy Bo-Sox szemszögből, mert hasonló rövid rész azokban a stadionokban is megvan.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna.
csebi
Nem igazán értem ezt a kommentet. Az Astros sérüléseit akkor írtam, amikor saját maga potenciáljához valamint az egy évvel ezelőtti állapotához hasonlítottam. A Yankees lineup egyértmű, hogy még több hr-t üt, ha nincs Judge sérülése, de az offense karakterisztikáját ez különösebben nem befolyásolta, ahogy te is megjegyezted a HR heavy O önmagában nem garancia a sikerre.

Ami meg a stadiont illeti, nem gondoltam, hogy egy fél szó a csúcsról a Yankees drukkereknél ennyire kiüti a biztosítékot 😊 Nem akartam diszkreditálni, de azt az evidenciát ne kelljen már magyarázni, hogy a Yankee stadion right fieldje egy vicc...

Perception is reality.
több mint 5 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
én amúgy nem is értem, hogy Pricet miért erőltetik, Porcello nekem jobb opciónak tűnik a PO-ban. amúgy épp az ALDS mutatta meg, hogy mi a baj HR heavy offense-zel, és miért baj az, hogy kritikán aluli volt egész évben a BA/RISP. igazából 2 vesztes meccsen is simán meg lehetett volna a győzelem a Boston ellen, de mivel szörnyen ütöttünk egész évben ilyen szitukban, meg is érdemeltük a kiesést a PO-ban. ha picit jobbak vagyunk ebben, akkor akár mi értünk volna el 108 W-t, nem a Boston.

sérülésekre azért nem korrekt dolog mutogatni, mi is megtehettük volna. Judge 112 meccs, Sanchez 89, Bird addig volt sérült míg sikerült jobbat találni nála kb 3 év alatt, és egyetlen játékosunk volt 150 meccs felett: Stanton aki igazából DH lett szinte teljesen. btw az általad említett 3 Astros játékos átlagban 129 meccsen vett részt fejenként átlagban 493 AB-val míg nálunk ezek a számok Judge, Sanchez és Bird esetén: 94 meccs és 336. akkor most kit sújtottak jobban a sérülések?
lehet szidni a stadionunkat tényleg, de pl a Minute Maid sem sokkal nagyobb, a Rays meg Fenway parkról ne is beszéljünk (utóbbiban a jobb oldal még jóval rövidebb is), és más csapat közelben nem járt a HR rekord megdöntéséhez. persze látva azt, hogy az AL Eastben baby stadionok vannak, növeli az esélyt a rekordra, de többi csapat előtt is ott van minden lehetőség.

amúgy ezt most nagyon a Houston rontotta el, fogható meccs volt, de Cole, Maldonano és McCullers hozta össze ezt a győzelmet.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Megint a defense: Maldonado adott két (ha szigorú vagyok három) bázist ajándékba, ez az extra run simán lehet döntő.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Percekig beszéltek a kommentátorok arról, hogy Price playoff statjai kicsit megtévesztőek, mert relieverként jó volt, meg ezer éve dominált egy 163. meccset, rögtön ütött róla Gonzalez egy km-es homert 😊

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Brutál, hogy minden védekezési hiba megbosszulja magát, lehet, sima inning lett volna, ha Bogaerts nem engedi bázisra Correát, így egál.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?
Matthew99
Passz, lehetséges. Persze ugye sokan azt is megkérdőjelezik, hogy a Yankee stadionban tényleg annyi-e, amennyinek mondják 😊 De ami a lényeg, hogy bár a Minute Maid is hitter friendly, nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, elég sokat elmond, hogy az Astros évek óta több hr-t üt idegenben, mint otthon... Míg a Yankees HR csúcsa 144-123 bontásban jött össze, megintcsak egyértelmű, hogy sokat segített a stadion.
Jakehomer
Szerinted ez egyértelmű markáns különbség? Én azt hittem ennél sokkal nagyobb lesz. De egy rekordot szerintem nem kell magyarázni. Az eddigi Yankees csapatoknak ugyanebben a stadionban nem jött össze.
Matthew99
Nem tudom, hogy mi számít markánsnak, nagynak vagy csak simán jelentősnek 😊 de nem is értem, ez most hogy jön ide. A lényeg, amire válaszoltam, hogy a MM left fieldje megközelítőleg sem produkál olyan hr számokat, mint a Yankee stadion right fieldje...

Cole hatalmas choke job rögtön az első inningben. Az a dobás 1st base-re borzalmas volt, utána öt percig nem volt jó pitche. Végül is megúszta két runnal az inninget, rosszabb is lehetett volna.

Szerkesztette: Jakehomer

Perception is reality.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?
Matthew99
Passz, lehetséges. Persze ugye sokan azt is megkérdőjelezik, hogy a Yankee stadionban tényleg annyi-e, amennyinek mondják 😊 De ami a lényeg, hogy bár a Minute Maid is hitter friendly, nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, elég sokat elmond, hogy az Astros évek óta több hr-t üt idegenben, mint otthon... Míg a Yankees HR csúcsa 144-123 bontásban jött össze, megintcsak egyértelmű, hogy sokat segített a stadion.
Jakehomer
Szerinted ez egyértelmű markáns különbség? Én azt hittem ennél sokkal nagyobb lesz. De egy rekordot szerintem nem kell magyarázni. Az eddigi Yankees csapatoknak ugyanebben a stadionban nem jött össze.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?
Matthew99
Passz, lehetséges. Persze ugye sokan azt is megkérdőjelezik, hogy a Yankee stadionban tényleg annyi-e, amennyinek mondják 😊 De ami a lényeg, hogy bár a Minute Maid is hitter friendly, nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt, elég sokat elmond, hogy az Astros évek óta több hr-t üt idegenben, mint otthon... Míg a Yankees HR csúcsa 144-123 bontásban jött össze, megintcsak egyértelmű, hogy sokat segített a stadion.

Perception is reality.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
Figyelj, tanulj 😊
Jakehomer
Nem egy meccs alapján kell ítélni szerintem, de továbbra is kitartok amellett, hogy a Yankees-Red Sox párharc továbbjutója nyeri a WS-t. Ilyen ütősorral nem sok esélye lesz a Houstonnak.
kapitnono
a Yankees lineup pl csak annyival jobb, hogy a gagyi stadionjuk right fieldjén minden második flyball kimegy 😊
Jakehomer
Aza a lineup végülis csak annyiaval jobb hogy mlb all time record 267 HR-t ütött az Astros 205-öt, a yankeesnek 821 RBI- je volt, az Astrosnak 763. Eza azért szerintem nem az az éppenhogy jobb kategóriakapitnono
Nem baszogatásból, de megkérdezhetem, mióta követed a baseballt és mennyire szorosan? Mert egy lineup erejét NEM a longball képessége határozza meg (pláne a playoffban nem). Batting avg, OBP, OPS - ezek a fontos számok. Avg-ben az Astros jobb, OBP-ben full egál, a yankees OPS-ét felhúzza a sok HR az extrém hitter friendly stadionnal, tehát az eredeti állításom megállja a helyét.
Jakehomer
Nem kötözködés, de nem a Minute Maid parkban van bal oldalt a lelátó ami ugyanolyan messze van a platettől mint a Yankee stadiumban?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
robiroboter 1 993 — Let's go O's!
Bevezető a támadó statkat-matekba:
 www.cbssports.com/mlb/news/what-is-the-best-offensive-stat/

+1: érvek az OPS ellen, ill. mellett
 www.beyondtheboxscore.com/2015/9/18/9329763/separate-but-not-quite-equal-why-ops-is-a-bad-statistic

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.