Érettségi és Felvételi

7 feliratkozó

3 hónapja
Hendrix Miami Dolphins 776
Engem amúgy a pénzügyi alapismeretek hiánya zavar leginkább. Ha nem tudod a Himnuszt attól semmi bajod nem lesz, de ha rossz hitelt veszel fel az egész életed rámehet.

3 hónapja
Negritis Denver Broncos 8 819 — The Mathematician
pedig mind2 tényleg elég egyszerű

The Stronger you become, the Weaker you really are.

http://img688.imageshack.us/img688/3245/12431015140300660131872.jpg

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
shawnka Atlanta Falcons Auburn Tigers 12 339 — Why is Baker?
"13. a) Hány olyan háromjegyű egész szám van, amelyre igaz az alábbi egyenlőtlenség?
X/3 + X/6 >= X/4 + 230

b) Oldja meg az alábbi egyenletet a valós számok halmazán!
3*4^X + 4^(X+1) = 896"

Ugyanmár..
Igor
HE?

literally nem tudom, hogy ehhez hogy kéne nekiállnom.
pedig nem vagyok ostoba, se retardált, rengeteg pénzt és felelősséget mozgatok a munkahelyemen, de ránézek erre és blackoutoltam 😀

3 hónapja
ZoliMP 2 376
a vilag faszsaga ....
Borbinho
Valahol értem mit akarsz, de én úgy vagyok vele, hogy így is a béka segge alatt van már az általános műveltség nem kéne még jobban a gyerekek adni alá a lovat.
Ha minden gugliból kikereshető milyen beszélgetés lenne az, ahol minden második szót meg kéne nézni, mert az illető nem érti vagy nem tud róla semmit😊
NB2
Elsore nem hittem el, mikor megkerdezte egy volt kollegam, hogy van -e magyarorszagnak tengerpartja. Visszakerdeztem, hogy hulyeskedik-e, hat nem hulyeskedett. A vicces, az hogy a csaj roman volt 😀
3 hónapja
ZoliMP 2 376
Sztem is kell alapszintu fizikai, biologia, tori stb, mert ez mind edzi az elmet es alapveto tudast ad az elet dolgairol, viszont kevesebb stresszt kene ranyomni a gyerekre, mert mar elsotol 7 eves gyerektol indul a stresszeles, hogy jol tanulj, mert kulonben senki nem lesz beloled. Nekunk kotelezo furulya ora volt, alsoban amit en szopasnak eltem meg 😀, a sorok osztalyzatok szerint voltak felolsztva. egyedul ultem az utolsoban, gondolhatjatok , hogy nem en voltam az egyeduli 5-os.

Gimiben volt egy enektanarom. A zenehez konyitok, de hangom nincs es az o hozzaallasa volt a jo. Vmit enekeltem neki es elgendedett egy negyessel.

Kevesebb nyomas, megkulonboztetes es tobb eletreneveles.
3 hónapja
NB2 New England Patriots 8 882 — nabege2@yahoo.com
a vilag faszsaga ....
Borbinho
Valahol értem mit akarsz, de én úgy vagyok vele, hogy így is a béka segge alatt van már az általános műveltség nem kéne még jobban a gyerekek adni alá a lovat.
Ha minden gugliból kikereshető milyen beszélgetés lenne az, ahol minden második szót meg kéne nézni, mert az illető nem érti vagy nem tud róla semmit😊
3 hónapja
Hendrix Miami Dolphins 776
a vilag faszsaga az erettsegi. meg az oktatasi rendszer, ugy ahogy van. 12-14 eves kortol mar engedni kellene, hogy a gyerek valasszon, mit akar tanulni, mi erdekli.

persze, tudjon osszeadni, kivonni, helyesen irni. de sokkal jobb lenne, ha a mindennapi eletben levo nehezsegekre keszitenek fel a gyerekeket. En 18 evesen azt hittem tudom mit akarok, aztan kurvara nem.

teljesen kiolik a gyerekekbol a kreativitast, nem mernek nagyot almodni. en ugy ahogy van kivennem gimibol a biologia/kemia/fizika es tarsait (a tenyleg legalapabb, es fontos/hasznos dolgokon kivul). 9.edikben tudtam, hogy nem akarok egyikkel se foglalkozni, nem is erdekeltek (csak a biosz vmennyire), megis muszaj volt tanulnom oket.

foleg a mai vilagban, ahol literally mindent meg lehet talalni az interneten, inkabb abban kellene fejleszteni a gyerekeket, hogy keressenek Googleon, hogyan jarjanak nyitott "szemmel", ahelyett h az Aranybullarol meg a Toldirol tanulnak. felreertes ne essek, akit erdekel az tanulja ezeket.

na de majd par evszazad aztan itt is utoljerjuk a nyugatot (vagy meg inkabb az eszakot, ala Dania es tarsai)
Borbinho
Ez senkinek nem érdeke. Nem üzletembereket és sikeres embereket akarnak képezni, hanem mozgatható, befolyásolható robotokat.
Az életre nevelés, sikeres mindset első sorban a szülő dolga lenne, de ahol a szülő maga is középszerű (mint általában), az mégis milyen jó tanácsot tudna adni?

3 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 12 070 — God's Own Sling fan
ahol literally mindent meg lehet talalni az interneten, inkabb abban kellene fejleszteni a gyerekeket, hogy keressenek Googleon,
Borbinho
Még azt is meg tudod találni a neten, hogy a google-on hogyan kell keresni... és ezen mit kellene mondjuk 15 percnél többet tanítani?
Illetve, ezt speciel pont meg lehet tanítani számítástechnika órán...

Ettől függetlenül számtalan tantárgy, például a fizika létjogosultságát megkérdőjelezni... hát, nagyon nem értünk egyet.

Az érettségi elleni tiltakozás meg egy vicc.

Ez a mai entitled generáció reakciója - érdekes módon addig nem jutott senki eszébe tiltakozni, amíg valaki valahol meg nem látta, hogy a németeknél tiltakoznak - hű, csináljuk mi is egyből...
Ugyanmár.

"8. Az alábbi hat szám közül válassza ki az összes olyan számot, amely osztható 3-mal, de nem osztható 5-tel!
895, 1222, 1458, 1526, 1848, 1990 "

Mi ez, általános iskola 4. osztály, 5. osztály?
Egyébként direkt nem a legkönnyebbet vettem... de nincs olyan a 12 példából ami nem oldható meg 1 perc alatt, és van olyan, nem is egy, ami literally 10 másodperc.

De itt van egy a nehezebb részből - itt is az a+b együtt mondjuk 5 perc...

"13. a) Hány olyan háromjegyű egész szám van, amelyre igaz az alábbi egyenlőtlenség?
X/3 + X/6 >= X/4 + 230

b) Oldja meg az alábbi egyenletet a valós számok halmazán!
3*4^X + 4^(X+1) = 896"

Ugyanmár..

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
3 hónapja
Borbinho Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 7 562 — Megrögzött Colts Fan
a vilag faszsaga az erettsegi. meg az oktatasi rendszer, ugy ahogy van. 12-14 eves kortol mar engedni kellene, hogy a gyerek valasszon, mit akar tanulni, mi erdekli.

persze, tudjon osszeadni, kivonni, helyesen irni. de sokkal jobb lenne, ha a mindennapi eletben levo nehezsegekre keszitenek fel a gyerekeket. En 18 evesen azt hittem tudom mit akarok, aztan kurvara nem.

teljesen kiolik a gyerekekbol a kreativitast, nem mernek nagyot almodni. en ugy ahogy van kivennem gimibol a biologia/kemia/fizika es tarsait (a tenyleg legalapabb, es fontos/hasznos dolgokon kivul). 9.edikben tudtam, hogy nem akarok egyikkel se foglalkozni, nem is erdekeltek (csak a biosz vmennyire), megis muszaj volt tanulnom oket.

foleg a mai vilagban, ahol literally mindent meg lehet talalni az interneten, inkabb abban kellene fejleszteni a gyerekeket, hogy keressenek Googleon, hogyan jarjanak nyitott "szemmel", ahelyett h az Aranybullarol meg a Toldirol tanulnak. felreertes ne essek, akit erdekel az tanulja ezeket.

na de majd par evszazad aztan itt is utoljerjuk a nyugatot (vagy meg inkabb az eszakot, ala Dania es tarsai)

Szerkesztette: Borbinho

"THE RIVALRY IS BACK ON." Chris Ballard

'' I'll always be a Colt, that will never change '' Peyton Manning

https://borbinho888.wixsite.com/football247
3 hónapja
ZoliMP 2 376
Kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok az idei matekről.
Amadeus
felig off
En miota leerettsegiztem ami nem ma volt, nem erdekeltek az erettsegi tetelek. Vmelyik nap belefutottam egy videoba ahol mondtak, hogy milyen jellegu feladatok voltak iden. Nemhogy akkor mikor gimis voltam, de most se tudnam elkezdeni azokat a feladatokat.Nem is hallottam ilyenekrol gimiskent. Ennyit valtozott a "vilag" 10+x ev alatt?
3 hónapja
Amadeus Oakland Raiders Nevada Wolf Pack 19 911
Kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok az idei matekről.

Gruden Grinder
több mint 1 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 9 231
Nem tudom van-e erre jobb topic.
Valakinek esetleg van ezzel tapasztalta?  gazdalkodastudomany.uni-corvinus.hu/index.php?id=8970
tenorx
Kollegám tavaly fejezte be ugyanezt a PSZF-en, illetve volt osztálytársam csinálja jelenleg is ugyanezt a PSZF-en (Ők is VIK után nyomatják), mindkettőjük arról áradozik hogy mennyire jó, mennyi új dolgot tanultak ami később hasznos lehet (számvitel, üzleti tervezés, pénzügyi elemzés).
PSZF-en mondjuk asszem 3 féléves csak.
eaglesmcnabb
Wow, köszönöm szépen 😊
Nagyon gondolkozok ezen egy fél év múlva.
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 14 773 — TODDHERREMANS79
Valakinek esetleg van ezzel tapasztalta?  gazdalkodastudomany.uni-corvinus.hu/index.php?id=8970
tenorx
Kollegám tavaly fejezte be ugyanezt a PSZF-en, illetve volt osztálytársam csinálja jelenleg is ugyanezt a PSZF-en (Ők is VIK után nyomatják), mindkettőjük arról áradozik hogy mennyire jó, mennyi új dolgot tanultak ami később hasznos lehet (számvitel, üzleti tervezés, pénzügyi elemzés).
PSZF-en mondjuk asszem 3 féléves csak.

No1 Amari Cooper, Myles Jack, Tyrod Taylor, Myles Garrett, Solomon Thomas, Nick Chubb, Justin Reid, Leonard Floyd, Jabrill Peppers és Casey Hayward fan !!!!!!!!!!
több mint 1 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 9 231
több mint 1 éve
adam8 Houston Texans Ole Miss Rebels 2 167 — NFC Champion
Idén már nem volt érettségiző?
Öregszünk 😕
Igor
Barátnőm most vereti, azt mondja, nem valami nehezek, de azért hulyeségeken mindenki elbukik néhány pontot 😀
adam8
A szóhasználat miatt (egyből ez ugrott be), muszáj elsütnöm... 😛
 www.youtube.com/watch?v=bnlv1wd13fY
Igor
Imadom 😀 régi gimimben a tanárok nagyon megélik, de 22 evesen már én is érzem néha 😀

több mint 1 éve
Öregszünk 😕
Igor
Barátnőm most vereti, azt mondja, nem valami nehezek, de azért hulyeségeken mindenki elbukik néhány pontot 😀
adam8
A szóhasználat miatt (egyből ez ugrott be), muszáj elsütnöm... 😛

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 1 éve
adam8 Houston Texans Ole Miss Rebels 2 167 — NFC Champion
Öregszünk 😕
Igor

több mint 1 éve
Öregszünk 😕

több mint 4 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 703
ezért a kérdésért lehet, hogy kiröhögtök

az csak nekem új info, hogy politológia szakon sehol nincs levelező munkarend pesten? szegeden, debrecenben és még pécsen is találtam, de a fővárosban semmi.berger90
Nálunk tuti nincs? Kène, hogy legyen. Amúgy nálunk nappalin sem atomfizika, nem baj a munka mellette.Amadeus91
a friss felvételi tájékoztatóban csak nappali van. el is kezdtem agyalni rajta, bár kétlem, hogy a munkahelyemen örülnének neki, hogy nekem kevés műszak jó. na majd meglátjuk.

Mindig jövőre
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks 4 756 — RIP us.

az csak nekem új info, hogy politológia szakon sehol nincs levelező munkarend pesten? szegeden, debrecenben és még pécsen is találtam, de a fővárosban semmi.berger90
Majdnem olyan mintha levelezőn lennél. Trust me, értek hozzá 😀
több mint 4 éve
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 15 285 — Aki NER az nyer!

ZSKF-en van.empty taxi
az igaz, de pont az a lényeg, hogy oda soha többé ne kelljen betenni a lábamat, az az opció tehát kiesik.berger90
Mindig csak a kifogások...empty taxi
Kibaszták, hát kibaszták. Most mit mondjon?! Ezt?

több mint 4 éve
empty taxi Los Angeles Chargers Georgia Bulldogs 23 307 — Afrika Kupa tippelde bajnok

ZSKF-en van.empty taxi
az igaz, de pont az a lényeg, hogy oda soha többé ne kelljen betenni a lábamat, az az opció tehát kiesik.berger90
Mindig csak a kifogások...

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages
több mint 4 éve
Amadeus Oakland Raiders Nevada Wolf Pack 19 911

Nálunk tuti nincs? Kène, hogy legyen. Amúgy nálunk nappalin sem atomfizika, nem baj a munka mellette.

Gruden Grinder
több mint 4 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 703

ZSKF-en van.empty taxi
az igaz, de pont az a lényeg, hogy oda soha többé ne kelljen betenni a lábamat, az az opció tehát kiesik.

Mindig jövőre
több mint 4 éve
empty taxi Los Angeles Chargers Georgia Bulldogs 23 307 — Afrika Kupa tippelde bajnok

ZSKF-en van.

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages