Érettségi és Felvételi

4 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
Szerintem a középszintű esszéi közül 3 azért nem egyszerű/picit trükkös (hűbériség/szovjet ideológia/ipari fejlődés) - nem nagyon durvák, de azért egy matek középszinthez képest..

A gőzgép feltalálója meg egy nagyon vices kérdés.... 😊
Igor
persze, a kétszintű érettségi bevezetése óta a matek közép a legkönnyebb, emelten meg a töri. Szinte alig van különbség a történelem közép és emelt szint között.
eaglesmcnabb
konkrétan vmeik évben középen 3-4 ponttal többet dobtam el, mint ugyanazon év emeltjén. néha szívatós a középszintű.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Szerintem a középszintű esszéi közül 3 azért nem egyszerű/picit trükkös (hűbériség/szovjet ideológia/ipari fejlődés) - nem nagyon durvák, de azért egy matek középszinthez képest..

A gőzgép feltalálója meg egy nagyon vices kérdés.... 😊
Igor
persze, a kétszintű érettségi bevezetése óta a matek közép a legkönnyebb, emelten meg a töri. Szinte alig van különbség a történelem közép és emelt szint között.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Szerintem a középszintű esszéi közül 3 azért nem egyszerű/picit trükkös (hűbériség/szovjet ideológia/ipari fejlődés) - nem nagyon durvák, de azért egy matek középszinthez képest..

A gőzgép feltalálója meg egy nagyon vices kérdés.... 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
én minden évben megcsinálom a töri érettségit. most a közepet csináltam még, hát elég gyenge volt. ha nincs ez a templomos feladat akkor 3 hibám van, egyik ténybeli, másik kettőnél a táblázatból mást olvastam ki (amúgy sztem helyesen). viszont a magyar esszék sztem picit nehezebbek voltak a közép szinthez képest, egyik sem tűnt könnyűnek.
csebi
hát az emelt töri sem nyerte el a tetszésem, sztem nagyon könnyű volt. nulla készüléssel 20 perc alatt írtam 44/50t, és a legtöbbet gőzgépnél dobtam el, ha picit gondolkozom még sztem ott is visszajön vagy 2 pont.
egyetlen dolog volt, ami már nem jutott volna most biztosan az eszembe most az az Actium, mint csata (de lehet, ha kitoltam volna az ac:originst az is eszembe jutna utána 😊

viszont az esszék tetszettek amúgy, nem túl lányosak de épp ezért volt jó.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
én minden évben megcsinálom a töri érettségit. most a közepet csináltam még, hát elég gyenge volt. ha nincs ez a templomos feladat akkor 3 hibám van, egyik ténybeli, másik kettőnél a táblázatból mást olvastam ki (amúgy sztem helyesen). viszont a magyar esszék sztem picit nehezebbek voltak a közép szinthez képest, egyik sem tűnt könnyűnek.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Szerintem ez már inkább sokkal inkább szól a matematika elleni utálatnak/averziónak.... és utólag biztos h a fejére csapna az ember, de érettségin nem tudja az ember kihozni magából a dolgokat.

Pedig szvsz ez nem egy nehéz feladatsor, és akinek van józan paraszti esze, az a másodikból is bőven tudott volna csipegetni pontokat... 😕

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az első 30 pont egyébként is azért van az elmőlt években, hogy mindenkinek meglegyen a kettes. Másrészről sok felnőttet is látok, akinek még annyira se logikus/következetes a gondolkodása, hogy ezt a feladatot megoldja... 😀
adam8
Kb ahogy írod, ált az a cél, hogy a 2-es mindenkinek meglegyen...

Ettől független, sztem az első szekcióban voltak azért relatíve nehéz feladatok (a 12-eshez pl nekem is kellett egy 10-15 másodperc azért), ez meglepett. 😊 - nyilván az 1-es vagy 10-es wtf, de ugye itt egy kérdésre jut 3 perc...

A második szerintem relatíve könnyű volt.... a 13-as gyakorlatilag ingyen 12 pont, sztem a 14-es is nagyon egyszerű, a 15-nél picit kell gondolkodni, de nem tragikus, 16-osból a/b rész szintén kb ingyenpontok, 17/18 átlagos... igazából nehéz komponens kb sehol nincs.

Henger térfogatszámítása a legnehezebb az egészben kb? Vagy mondjuk a 18-as d része, esetleg...
Igor
Felnőtt esti tagozatos gimit tartunk fent, ők ugyan ezt írják. Most fő a matektanàr feje egyik diák kapcsán, hogy mit csináljon ahhoz a javításnál, hogy a szóbelihez!!! szükséges pontokat összeszedje (azaz írásbelin megbukott, de még annyi pontja se lesz, hogy mehessen szóbelizni újra próbálkozni...) pedig nem buta és valami tényleg idősebb tanulóról van szó, hanem fiatal csajról akinek egyébként lenne esze....

Szerkesztette: dande2
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Az első 30 pont egyébként is azért van az elmőlt években, hogy mindenkinek meglegyen a kettes. Másrészről sok felnőttet is látok, akinek még annyira se logikus/következetes a gondolkodása, hogy ezt a feladatot megoldja... 😀
adam8
Kb ahogy írod, ált az a cél, hogy a 2-es mindenkinek meglegyen...

Ettől független, sztem az első szekcióban voltak azért relatíve nehéz feladatok (a 12-eshez pl nekem is kellett egy 10-15 másodperc azért), ez meglepett. 😊 - nyilván az 1-es vagy 10-es wtf, de ugye itt egy kérdésre jut 3 perc...

A második szerintem relatíve könnyű volt.... a 13-as gyakorlatilag ingyen 12 pont, sztem a 14-es is nagyon egyszerű, a 15-nél picit kell gondolkodni, de nem tragikus, 16-osból a/b rész szintén kb ingyenpontok, 17/18 átlagos... igazából nehéz komponens kb sehol nincs.

Henger térfogatszámítása a legnehezebb az egészben kb? Vagy mondjuk a 18-as d része, esetleg...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ma Törinél voltam felügyelőt tanár. Középszint. Hát....nem volt olyan egyszerű. Illetve sok. Annak idején a csak szóbeli jobb volt.
több mint 2 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Az első 30 pont egyébként is azért van az elmőlt években, hogy mindenkinek meglegyen a kettes. Másrészről sok felnőttet is látok, akinek még annyira se logikus/következetes a gondolkodása, hogy ezt a feladatot megoldja... 😀

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 240
Most tök komolyan ez egy feladat volt a matek érettségin, hogy

Egy számtani sorozat második tagja 8, negyedik tagja 18.
Határozza meg a sorozat első tagját!

😮 😮
Tényleg ennyire alacsony a léc?
warr_b
Pont elég.

Több köze van egy való életnek megfelelő gondolkodáshoz, mint a másodfokú egyenlet megoldóképletének, amit most is kb. kívülről tudok, de érettségi óta még az életben nem használtam, de szerintem a reál vonalon továbbtanulók sem.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Most tök komolyan ez egy feladat volt a matek érettségin, hogy

Egy számtani sorozat második tagja 8, negyedik tagja 18.
Határozza meg a sorozat első tagját!

😮 😮
Tényleg ennyire alacsony a léc?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Talán ide...

 index.hu/techtud/2019/08/12/tenyleg_mindenki_hulye_matematikabol/

Nagyon jók 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ha valaki írt esetleg ma emelt biológiát, vagy esetleg tanárként látta, érdekelne a véleménye. Mennyire volt nehéz?


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
De ez nem referencia kérdése.
Éretségiző feladata hogy az érettségire felkészüljön. Ez a feladata, az első az vicc egyszerű kéne legyen a második meg parasztlogikával végig darálva is aránylag gyorsan megvan, pláne ha nem 10-15 éve tanultad hogyan kell megoldani hanem erre készültél...
Toca
ugyanaz kicsiben, mint az egyetemen. Húzol 1-2-3 tételt és az alapján ami jár. Shit happens és a lucky punch mindig benne van a pakliban.
Amadeus
Függvénytábla szintű segítségem van bármiylen egyetemi ZHn akkor sose buktam volna meg 😀
Amúgy azzal nincs en bajom ha azt mondjuk shit happens.
Csak hát rengetegen zúgolódnak mert nehéz volt az éretségi meg peticiót gyűjtenek... Na az vicc kategória nálam.

Szerkesztette: Toca
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
Ez érthető, viszont eleve a matek a legkönnyebb érettségi évek óta, főleg ha belevesszük hogy használhatsz függvénytáblát, és NINCS olyan feladat aminek a képlete ne lenne benne. Csak azt kell megtanulni, hogy mit hol találsz a függvénytáblában.
eaglesmcnabb
Nem egy egetrengető feladat, de szerintem a magyar sokkal könnyebb, a szövegértés+3 fajta esszéből kell egyet választani feladatsorral, én is csak egy esszéfajtát gyakoroltam be annak idején, sima volt. 😀
adam8
Ja csak ott még van szóbeli is, matekon jobb esetben (középszinten, ha nem buksz) akkor nincs 😀

Legjobb a hittan amúgy, csak szóbeli van, annak idején ki is maxoltam töri atlaszból 99%-ra 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
Ez érthető, viszont eleve a matek a legkönnyebb érettségi évek óta, főleg ha belevesszük hogy használhatsz függvénytáblát, és NINCS olyan feladat aminek a képlete ne lenne benne. Csak azt kell megtanulni, hogy mit hol találsz a függvénytáblában.
eaglesmcnabb
Nem egy egetrengető feladat, de szerintem a magyar sokkal könnyebb, a szövegértés+3 fajta esszéből kell egyet választani feladatsorral, én is csak egy esszéfajtát gyakoroltam be annak idején, sima volt. 😀

több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
Ez érthető, viszont eleve a matek a legkönnyebb érettségi évek óta, főleg ha belevesszük hogy használhatsz függvénytáblát, és NINCS olyan feladat aminek a képlete ne lenne benne. Csak azt kell megtanulni, hogy mit hol találsz a függvénytáblában.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 857
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
De ez nem referencia kérdése.
Éretségiző feladata hogy az érettségire felkészüljön. Ez a feladata, az első az vicc egyszerű kéne legyen a második meg parasztlogikával végig darálva is aránylag gyorsan megvan, pláne ha nem 10-15 éve tanultad hogyan kell megoldani hanem erre készültél...
Toca
ugyanaz kicsiben, mint az egyetemen. Húzol 1-2-3 tételt és az alapján ami jár. Shit happens és a lucky punch mindig benne van a pakliban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Gorcsev
off: nem voltal veletlen gazdinfos Corvinuson? 😀 en is '12-ben erettsegiztem, meg nekem is volt analizis + szamtud
Borbinho
De 😀
Gorcsev
Na akkor meg az is lehet h szemelyesen ismerjuk egymast 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
De ez nem referencia kérdése.
Éretségiző feladata hogy az érettségire felkészüljön. Ez a feladata, az első az vicc egyszerű kéne legyen a második meg parasztlogikával végig darálva is aránylag gyorsan megvan, pláne ha nem 10-15 éve tanultad hogyan kell megoldani hanem erre készültél...
több mint 4 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 484
Gorcsev
off: nem voltal veletlen gazdinfos Corvinuson? 😀 en is '12-ben erettsegiztem, meg nekem is volt analizis + szamtud
Borbinho
De 😀

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 516 — The Mathematician
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
elég sok embert készítettem fel érettségire meg korrepetáltam
szóval igen, én személy szerint nem vagyok referencia de ez még nem jelenti azt hogy nem tudom megítélni hogy egy feladat kilóg-e vagy sem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Igor, Negritis, azért szerintem ne Ti legyetek a referencia matekból, az átlaghoz képest 😉 Egy matematikus meg egy - ha jol tudom - infós.
Cowboykarcsi90
Megoldanám én is röhögve.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
dawyd728 3 651
Tegnap összefutottam egy geofizikus ismerősömmel, aki ezzel fogadott. Szerinte még így is könnyebb volt, mint a kétszintű érettségik előtti időszakban. Amúgy nem követem a történetét ennek a petíciónak. Egyáltalán mit szeretnének elérni? Nem lejtett a pálya. Mindenkinek "nehéz" volt. Senki nem került jogosulatlan előnybe. Nem értem mi a baj? Abszolút Igorékkal érték egyet. Egy érettségin, ha már az egyben felvételi is, annak engedtessék meg, h a feladatát ellássa és szelektáljon. Ne legyen 90%-os egy amúgy hármas tanuló, mert olyan alacsonyan van a léc. Itt most magamra gondolok. Igaz anno matek fakton voltam hármas, de a középszintű érettségit kisujjból 90+ra írtam. A nálam jobb matekosok pedig ugyanannyi, vagy kevesebb pontot vittek a nehezebb emeltszintű érettségijükről felvételire.
Plusz, ha jól hallom még az sem játszik, h kettes megszerzése lett volna a nehéz, hanem a hármasnál jobb megszerzése vált nehezebbé. Még az se játszik, h több ezer diákot buktat meg a csúnya Oktatási Minisztérium, vagy tudom is én, ki a felelős ezért.

Persze fenntartom a jogot, h vmit nem veszek észre. Sőt mikor én érettségiztem, a 120 pontos rendszer volt. Akkor még emelt érettségi nélkül is be lehetett olyan helyre kerülni, ahol az adott tárgyból ugyan kellett érettségizni, de nem volt kikötve, h kötelező azt emelten letudni.