Filmek

40 feliratkozó

több mint 5 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 303 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
"easter egg" -› húsvéti tojás 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
az első és a harmadik kulcs sztem jó lett a 2. sztem nem annyira
Negritis
Hehe, pont fordított a véleményünk...

| az első a legproblémásabb nálam, mert ez a "legendás kulcs", amire 5 évig senki nem bukkan rá, legyen is olyan. Ehelyett egy rendszeridegen/öncélű látványmutogatást kapunk, s ha csakis e célból lett megváltoztatva a könyvhöz képest, az nekem kicsit kevés, még az ötletes technikai megvalósítás ellenére..

- a második nálam a film megváltoztatása ellenére is működik, bár pont a Shining... hát, elég fura választás. Valami komédiával jobban működött volna (komolyan Shining-ra elvinni vkit randizni, WTFFF???), viszont az egész jelenet pazar, és a kulcselőzmények (fogadás a kurátorral) tökéletesen lettek megcsinálva, ahhoz képest hogy megint át kellett írni az egészet ugye a könyvhöz képest... na most ez itt sztem 10/10-esen sikerült.

-a harmadiknál azonban teljesen elveszik az üzenet, hogy mennyire fontosan a barátok.. (amit aztán a végén más módon szájba rágnak), és bár maga a tisztelgés az "easter egg" előtt elfogadható, de ennél több volt benne megintcsak szerintem.

És valóban kicsit szájbarágós lett, egy igazi geeknek szerintem onnantól, hogy Adventure lett a kiválasztott játék, egyértelmű volt mi is a valódi cél a játékban.... szóval ezt még az IOI se tudta volna elbaltázni. (a vörös csaj amúgy sztem rá is jött idő előtt, de nem akart szólni róla, pláne a végső örömködés tükrében, és ez tök jól működött volna, ha itt bevágnak egy montázst mondjuk a gamerek arcairól az utcán, otthonokban stb, és a csajjal nem mondatják ki külön, elég lett volna Wade-del..)
|

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
ready player one ?
Heisman Trophy
fos
Kenny
elképesztően nagy fos.
gagyi, katyvasz, üres látványrajzfilm.
sok 80as évekbeli utalgatás, de ettől egy film nem lesz nem szar.
| egy rejtvénymegoldást se értettem, hogy ezt most hogyan és miért jött rá a srác. egy elejtett félmondatból, hogy most pont az a félmondat a fontos... |

(könyvet nem olvastam)
braxa88
engem meg vett, könyvet nem olvastam. Többször nézős, sok utalást nem értettem, de nagyon jól szórakoztam.
| A Ragyogás helyszínén lévő jelenetek nagyon jók, | tényleg sok benne a filmes utalgatás, viszont ilyen OST mellett, már-már kötelező volt.
gamerkr
Nálam működött. Nem volt tökéletes, és (természetesen...) a könyv sokkal jobb, de ez egy több mint dicséretes próbálkozás volt, ahol bizonyos elemek/karakterek/jelenetek elég jól működtek, mások nem igazán, de azok is inkább vállvonogatós kategóriába estek, mintsem a hatalmas negatívumba.

Őszintén megmondom, a hasonló filmek sorozatos bukásai után, az hogy sikerült egy jó/elfogadható filmet odarakni ebből az anyagból - nos ez a legtöbb, amire szerintem számíthattunk.

Nagyon mások az utalások (könyvnek min 80%-a az 80-as évek pop/film/videójáték háromszöge, itt azért időben jóval szélesebb spektrumból merítettek), a próbák*, sőt, az Oasis bizonyos elemei is (ez zavar legkevésbé), és a változtatásokból is csomó minden működött, igaz volt ellenpélda is.. igazi vegyes felvágott, de ahol működött, ott voltak pazar jelenetek.

Apróbb problémáim (a csomó pozitívum mellett)
|
- kevés volt az Oasisből - egyértelműen a költségek kordában tartása végett - de maga az Oasis (az autóversenyes első próbát leszámítva) számomra tökéletesen működött... klubjelenet pazar, intro se rossz, és ha az elejét olcsóbban/könyvhűbb módon megpróbálják megoldani(persze megértem kellett a nagy nyitójelenet az elején) - lehet maradt volna pénz a végére, mert én speciel én a végső jelenetet toltam volna még meg 2-3-4 perccel inkább, ami így se volt persze rossz, de lehetett volna még epicebb a csata. (Látszott hogy ILM, teljesen SW Ep I érzésem volt)
-túl hamar hozták össze élőben a bandát/"túl könnyen" mentek a dolgok a végén... és ezzel főképp az érzelmi vonalon sem hozták ki a maximumot. Persze Wade/Samantha aranyosak voltak, meg a játékban is működött a chemistry Aech-hel - de ezt a részt a könyv sokkal jobban oldotta meg dramaturgialag.
- ja igen... product placement a 10-es évekből. Drónok működtek (főleg IOI-hoz kapcsolva), ugye a Minecraft határeset, de mondjuk Pizza Hut drón, vagy Twitch említése... ugyanmár, ennél kreatívabbak vagyunk.
|

*Én feliratosan néztem, így nálam értelmezési gondok nem voltak | - sőt szerintem eléggé faékegyszerűek lettek, pl az első is (ahhoz képest, hogy a játékban 5 évig senkinek sem sikerült, egy ilyen megoldás IRL biztos nem maradna 5 évig felfedezetlen... ) - a könyben szerintem ez is reálisabban/jobban meg van csinálva | , de egyébként ezek vállalható dolgok voltak szerintem..

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
már elérhető itt-ott, pozitívak az első kritikák róla



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 526 — The Mathematician
nemtom hova tenni az FF XV - Kingsglaive-t
történet nem jó, karakterek nekem ne jöttek be
a harcok egy része jó egy része fos, és harc közben az sem működik hogy szép legyen az animáció

maga az animálás a karakterek szintjén epic, a nagy totálok faszák
de az akció sokszor, és sokszor azt se tiszta hogy mi történik ami elég fura tekintve hogy nem film hanem animáció

ami zavart | vannak a hercegnő és Nix közti romantikus jelek ami WTF?! |

na mind1 tolom a játékot legalább megint

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 212 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
ready player one ?
Heisman Trophy
fos
Kenny
elképesztően nagy fos.
gagyi, katyvasz, üres látványrajzfilm.
sok 80as évekbeli utalgatás, de ettől egy film nem lesz nem szar.
| egy rejtvénymegoldást se értettem, hogy ezt most hogyan és miért jött rá a srác. egy elejtett félmondatból, hogy most pont az a félmondat a fontos... |

(könyvet nem olvastam)
braxa88
engem meg vett, könyvet nem olvastam. Többször nézős, sok utalást nem értettem, de nagyon jól szórakoztam.
| A Ragyogás helyszínén lévő jelenetek nagyon jók, | tényleg sok benne a filmes utalgatás, viszont ilyen OST mellett, már-már kötelező volt.

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 526 — The Mathematician
RIP

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
RIP Isao Takahata 😕

A négy Ghibli alapító egyike, és a Szentjánosbogarak sírja rendezője.

Ha valakinek ez sok (én nem voltam hajlandó azóta se újranézni...), az Only Yesterday / Kaguya hercegnő is kötelező és fantasztikus darabok tőle és azok azért jóval kevésbé megterhelőek érzelmileg..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Chappie

maga a film nem lenne túl rossz, de a Die Anwoord-osok teljesen hazavágják, és ugye eléggé hasonló volt a District 9 tematikája is
itt viszont sajnos nincs kb rendes színészi teljesítmény talán Dev Patel aki elfogadható-t alakít
meg maga a robot jó, sőt tetszik hogy vannak átívelő "gesztusok"
Negritis
maga a film nem lenne túl jó, de a Die Antwoord-osok miatt teljesen cool és laza lett 😊

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 526 — The Mathematician
Chappie

maga a film nem lenne túl rossz, de a Die Anwoord-osok teljesen hazavágják, és ugye eléggé hasonló volt a District 9 tematikája is
itt viszont sajnos nincs kb rendes színészi teljesítmény talán Dev Patel aki elfogadható-t alakít
meg maga a robot jó, sőt tetszik hogy vannak átívelő "gesztusok"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
végre pótoltam a District 9-t
jó kis film, és faszán működik a documentalista jelleg a kézikamerával
érződött rajta h budget, de nem gondolom h ártott volna
talán 1 helyen éreztem azt h nagyon kilóg a lóláb | mikor először aktiválódik a mechsuit és lelövi a nigériaiakat |
Negritis
Kiváló társadalom-, de inkább humán kritika. Mondjuk anno újat mondtam egyeseknek, hogy elárultam nekik, hogy nem ufós film.
kishaszi
Migráncsfilm csak még nem jöttek rá


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
végre pótoltam a District 9-t
jó kis film, és faszán működik a documentalista jelleg a kézikamerával
érződött rajta h budget, de nem gondolom h ártott volna
talán 1 helyen éreztem azt h nagyon kilóg a lóláb | mikor először aktiválódik a mechsuit és lelövi a nigériaiakat |
Negritis
Kiváló társadalom-, de inkább humán kritika. Mondjuk anno újat mondtam egyeseknek, hogy elárultam nekik, hogy nem ufós film.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 526 — The Mathematician
végre pótoltam a District 9-t
jó kis film, és faszán működik a documentalista jelleg a kézikamerával
érződött rajta h budget, de nem gondolom h ártott volna
talán 1 helyen éreztem azt h nagyon kilóg a lóláb | mikor először aktiválódik a mechsuit és lelövi a nigériaiakat |

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Nem tudom írtam-e már, de az Apuci 2 nekem nagyon bejött, Mel Gibson telitalálat volt 😀
több mint 5 éve
Padrinaggio Baltimore Ravens 202
Ready Player One

Nem a stílusom, viszont egy igényes kockafilm, sok kreativitással.
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A Tomb Raiderre elrángattak az ismerősök. Olyan lett, amilyenre számítani lehetett, így a csalódás is elkerült.
A 12 katona viszont tetszett, a szokásos mozis, háborús film. Nekem általában bejönnek a hasonlóak.
Padrinaggio
Jah, 12 katona szerintem is egész korrekt volt. (és úgy általában attól tekintsünk el, hogy az afgán sztoriról ki mit gondol, mivel a szereplők nyilván katonák, akik parancsot teljesítenek)

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 526 — The Mathematician
ready player one ?
Heisman Trophy
fos
Kenny
elképesztően nagy fos.
gagyi, katyvasz, üres látványrajzfilm.
sok 80as évekbeli utalgatás, de ettől egy film nem lesz nem szar.
| egy rejtvénymegoldást se értettem, hogy ezt most hogyan és miért jött rá a srác. egy elejtett félmondatból, hogy most pont az a félmondat a fontos... |

(könyvet nem olvastam)
braxa88
van egy sablon basic sztori + atom retro bomba
az első és a harmadik kulcs sztem jó lett a 2. sztem nem annyira
a harmadikat | nem kicsit rágták szájba
az easter egg megtalálásához az első játékban szereplő easter egget kellett megtalálni
|

amúgy én se mondom hogy ez egy tökéletes film, de 7-8 közé simán befér
7est adtam neki végül

amúgy a legnagyobb hibája a filmnek hogy idén már láttam egy jobb retroval teletűzdelt geek blockbustert a Jumanji-ban

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
ready player one ?
Heisman Trophy
fos
Kenny
elképesztően nagy fos.
gagyi, katyvasz, üres látványrajzfilm.
sok 80as évekbeli utalgatás, de ettől egy film nem lesz nem szar.
| egy rejtvénymegoldást se értettem, hogy ezt most hogyan és miért jött rá a srác. egy elejtett félmondatból, hogy most pont az a félmondat a fontos... |

(könyvet nem olvastam)
több mint 5 éve
Padrinaggio Baltimore Ravens 202
A Tomb Raiderre elrángattak az ismerősök. Olyan lett, amilyenre számítani lehetett, így a csalódás is elkerült.
A 12 katona viszont tetszett, a szokásos mozis, háborús film. Nekem általában bejönnek a hasonlóak.
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 526 — The Mathematician
ready player one ?
Heisman Trophy
fos
Kenny
sztem meg egy jó blockbuster

könyv alapján mondod?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 240 — Omar's Coming Yo!
ready player one ?
Heisman Trophy
fos

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
ready player one ?
Heisman Trophy
Jövő héten megyek rá, csak óvatosan addig a spoilerekkel..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 303 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
ready player one ?

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 5 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 204 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Sztálin halála

Hát.. én nagyon bírtam és szétröhögtem magam a filmen, de egy kicsit túl angol volt / túlságosan sok volt benne a komédia... (mondjuk Iannucci-tól kb ezt lehetett várni, szóval ez csakis az én hibám)
De egynek jó volt.. és a közönség negyede kb. olyan ember volt, aki valószínűleg már átélte Sztálin halálát.. nagyon kíváncsi vagyok, ők vajon hogy értékelték, szerintem nem erre számítottak. (A 18-49 korosztály kb. úgy reagált mint én, végigröhögte.)
Igor
én is ma néztem haverommal Puskinban, nálunk a közönség fele nyugger volt, de azért ők is röhigcséltek 😀

én imádtam, jobban bejött, mint az In the loop


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Sztálin halála

Hát.. én nagyon bírtam és szétröhögtem magam a filmen, de egy kicsit túl angol volt / túlságosan sok volt benne a komédia... (mondjuk Iannucci-tól kb ezt lehetett várni, szóval ez csakis az én hibám)
De egynek jó volt.. és a közönség negyede kb. olyan ember volt, aki valószínűleg már átélte Sztálin halálát.. nagyon kíváncsi vagyok, ők vajon hogy értékelték, szerintem nem erre számítottak. (A 18-49 korosztály kb. úgy reagált mint én, végigröhögte.)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)