Filmek

40 feliratkozó

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Lesz Breaking Bad-film.

több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
engem már trailer alapján sem érdekelt hogy őszinte legyek
Negritis
Én meg sose nézek filmelőzetest. Biztos ez zavart meg
..
kishaszi
én se youtube-n néztem, csak elég sokat járok moziba és nehéz lett volna elkerülni
Negritis
Értem én, csak az index topikját se véletlen hagytam ott sok évvel ezelőtt. Mindent túl akarunk magyarázni, szakérteni, elemezni, esztétizálni. Egyszerre vagyunk már a gép előtt rendezők, producerek, kameramanok, forgatókönyvírók, stylistok, kellékesek, irodalmárok, dramaturgok... Nekem ez már uncsi. Ugyanaz megy, mint a fociban, politikában, bármiben. Olyan nincs, hogy Magyarországon ne értsünk mindenhez is, korra, nemre tekintet nélkül, DE FŐLEG szakirányú elővégzettségtől függetlenül.
Másnak más a motivációja, nekem megadta, amit vártam. Én nem akarok sem publicisztikai babérokra törni semmilyen film elemzése kapcsán, így aztán míg nyilván mindent is a helyén tudnak kezelni, én nekem egy primitív Cool-túra szintű altesti poénokkal tűzdelt film is tökéletes kikapcsolódás tud lenni, ha éppen olyan hangulatom van. Nem kezdek el abban az irányban gondolkozni, hogy ez eleve buta, faék szintű, nőjjünkmárfölgyerekek kategória, és csak butulunk tőle.
kishaszi
én nem akarok túlmagyarázni semmit, szeretem ha egy film gondolkozásra késztet (annihilation, arrival, bladerunner 2049 ...)
azt is ha bizonyos határok között a látvánnyal szórakoztat (marvel)
vagy ha teljesen elborult és retardált suttyó (new kids, sandler, sean wiliams scott...)

viszont rühellem azokat a filmeket amik okosnak akarnak látszani de unalmas fosok (gravitáció pl) és nekem trailer alapján annak tűnt, több ismerősöm látta és amiket mondtak az alapján unalmas volt, és aki kicsit utána járt már a dolgoknak eleve azoknak nem mondott elég újat

trailerekkel pedig úgy vagyok hogy megnézek 1t ha egy film nagyon érdekel
a többit úgyis látom mikor megyek moziba (mert mint említettem elég sokat járok, bár idén eddig csak 28x voltam)
Negritis
Jajj, félreértesz, nem neked szólt 😉
Csak őgy általánosságban.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
KeyG Baltimore Ravens 7 984
A Gotti film lehetett volna sokkal de sokkal jobb is. Meg volt benne a potenciál.
KeyG
Nézd meg az eredetit, abban megtalálod a potenciált.
Szokol
Nem tudtam h van. Megtudod mondani a címét?
KeyG
gondolom ez az
 www.imdb.com/title/tt0116441/
Negritis
Köszi, nem gondoltam h ugyanazon a néven fut.

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician
A Gotti film lehetett volna sokkal de sokkal jobb is. Meg volt benne a potenciál.
KeyG
Nézd meg az eredetit, abban megtalálod a potenciált.
Szokol
Nem tudtam h van. Megtudod mondani a címét?
KeyG
gondolom ez az
 www.imdb.com/title/tt0116441/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
KeyG Baltimore Ravens 7 984
A Gotti film lehetett volna sokkal de sokkal jobb is. Meg volt benne a potenciál.
KeyG
Nézd meg az eredetit, abban megtalálod a potenciált.
Szokol
Nem tudtam h van. Megtudod mondani a címét?

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
több mint 5 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 864 — Steelers fan
A Gotti film lehetett volna sokkal de sokkal jobb is. Meg volt benne a potenciál.
KeyG
Nézd meg az eredetit, abban megtalálod a potenciált.
több mint 5 éve
KeyG Baltimore Ravens 7 984
A Gotti film lehetett volna sokkal de sokkal jobb is. Meg volt benne a potenciál.

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician
engem már trailer alapján sem érdekelt hogy őszinte legyek
Negritis
Én meg sose nézek filmelőzetest. Biztos ez zavart meg
..
kishaszi
én se youtube-n néztem, csak elég sokat járok moziba és nehéz lett volna elkerülni
Negritis
Értem én, csak az index topikját se véletlen hagytam ott sok évvel ezelőtt. Mindent túl akarunk magyarázni, szakérteni, elemezni, esztétizálni. Egyszerre vagyunk már a gép előtt rendezők, producerek, kameramanok, forgatókönyvírók, stylistok, kellékesek, irodalmárok, dramaturgok... Nekem ez már uncsi. Ugyanaz megy, mint a fociban, politikában, bármiben. Olyan nincs, hogy Magyarországon ne értsünk mindenhez is, korra, nemre tekintet nélkül, DE FŐLEG szakirányú elővégzettségtől függetlenül.
Másnak más a motivációja, nekem megadta, amit vártam. Én nem akarok sem publicisztikai babérokra törni semmilyen film elemzése kapcsán, így aztán míg nyilván mindent is a helyén tudnak kezelni, én nekem egy primitív Cool-túra szintű altesti poénokkal tűzdelt film is tökéletes kikapcsolódás tud lenni, ha éppen olyan hangulatom van. Nem kezdek el abban az irányban gondolkozni, hogy ez eleve buta, faék szintű, nőjjünkmárfölgyerekek kategória, és csak butulunk tőle.
kishaszi
én nem akarok túlmagyarázni semmit, szeretem ha egy film gondolkozásra késztet (annihilation, arrival, bladerunner 2049 ...)
azt is ha bizonyos határok között a látvánnyal szórakoztat (marvel)
vagy ha teljesen elborult és retardált suttyó (new kids, sandler, sean wiliams scott...)

viszont rühellem azokat a filmeket amik okosnak akarnak látszani de unalmas fosok (gravitáció pl) és nekem trailer alapján annak tűnt, több ismerősöm látta és amiket mondtak az alapján unalmas volt, és aki kicsit utána járt már a dolgoknak eleve azoknak nem mondott elég újat

trailerekkel pedig úgy vagyok hogy megnézek 1t ha egy film nagyon érdekel
a többit úgyis látom mikor megyek moziba (mert mint említettem elég sokat járok, bár idén eddig csak 28x voltam)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
engem már trailer alapján sem érdekelt hogy őszinte legyek
Negritis
Én meg sose nézek filmelőzetest. Biztos ez zavart meg
..
kishaszi
én se youtube-n néztem, csak elég sokat járok moziba és nehéz lett volna elkerülni
Negritis
Értem én, csak az index topikját se véletlen hagytam ott sok évvel ezelőtt. Mindent túl akarunk magyarázni, szakérteni, elemezni, esztétizálni. Egyszerre vagyunk már a gép előtt rendezők, producerek, kameramanok, forgatókönyvírók, stylistok, kellékesek, irodalmárok, dramaturgok... Nekem ez már uncsi. Ugyanaz megy, mint a fociban, politikában, bármiben. Olyan nincs, hogy Magyarországon ne értsünk mindenhez is, korra, nemre tekintet nélkül, DE FŐLEG szakirányú elővégzettségtől függetlenül.
Másnak más a motivációja, nekem megadta, amit vártam. Én nem akarok sem publicisztikai babérokra törni semmilyen film elemzése kapcsán, így aztán míg nyilván mindent is a helyén tudnak kezelni, én nekem egy primitív Cool-túra szintű altesti poénokkal tűzdelt film is tökéletes kikapcsolódás tud lenni, ha éppen olyan hangulatom van. Nem kezdek el abban az irányban gondolkozni, hogy ez eleve buta, faék szintű, nőjjünkmárfölgyerekek kategória, és csak butulunk tőle.

Szerkesztette: kishaszi

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 896 — nabege2@yahoo.com
Bohemian Rhapsody: nekem aki felületesen ismeri a zenekar totális történetét, de a számokat szereti, annak bejött.
134 perc volt és baromi sok minden még így sem fért bele! Mint magyar embert azért zavart, hogy nem volt Tavaszi szél vizet áraszt😊 Annyira ment bele a kínos részletekbe ami még pont belefér a besorolás miatt.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
 twitter.com/DigitalTrends/status/1056954335429570560


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nekem is megvolt az Első ember. Nagyon vártam a filmet és gyakorlatilag még túl is teljesítette az elvártakat. A belső kamerás űrhajó jelenetek nagyon ellettek tálalva. Habár én elég elfogult vagyok a témát illetően, de azért én eléggé ajánlom.

Ui.: Nővel azért ne menj. Velünk jött 3, abból egy azt mondta nem túl meggyőzően, hogy nem volt rossz, a másik azt hogy borzasztó unalmas volt, a hamradik pedig el is aludt rajta... 😀 mondjuk az én barátnőm a téma hallatán el sem jött 😀😀
dugo93
Nalam is tulteljesitette. Nem vartam tole sokat, de meg azt a minimalisat sem hozta. Szoval a rossz iranyba teljesitette tul 8-D

Melynek akartak ezt bemutatni, de szamomra abszolut nem volt kelloen az. Sikerult csomoszor arra elloni az idot, amire nem kellett volna, mig az urhajos reszeket meg lerendeztek pillanatok alatt. Mega visszateresre is basztak magasrol.

James Cameron pedig keri vissza a jelenetet, amit lekoppintottak, a gyerek karkotojenek a holdon hagyasarol, ami a valo eletben a budos eletben nem tortent meg. De persze halivudnak kellett a filmbe.

De nekem amugy a rejtett propaganda is sokra sikeredett picit.

Mindezektol fuggetlenul nem mondom, hogy szar volt, egyszeruen csak szamomra csalodas.

több mint 5 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 067
Nekem is megvolt az Első ember. Nagyon vártam a filmet és gyakorlatilag még túl is teljesítette az elvártakat. A belső kamerás űrhajó jelenetek nagyon ellettek tálalva. Habár én elég elfogult vagyok a témát illetően, de azért én eléggé ajánlom.

Ui.: Nővel azért ne menj. Velünk jött 3, abból egy azt mondta nem túl meggyőzően, hogy nem volt rossz, a másik azt hogy borzasztó unalmas volt, a hamradik pedig el is aludt rajta... 😀 mondjuk az én barátnőm a téma hallatán el sem jött 😀😀

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Tudom ajánlani az alábbiakat:

The Right Stuff / Az igazak, 1983
 www.imdb.com/title/tt0086197/?ref_=ttls_li_tt

Az első 7, Mercury programba kiválasztott asztronauta története a hangsebesség elérésétől az űrbe jutásig.
Solymi
mondjuk szerintem ez pont olyan könyv, amit megközelíteni sem sikerült a filmben, de valószínűleg a sajátos hangvétel és a részletgazdagság miatt, szóval inkább olvasós, mint nézős
slowmotion
A könyvet nem olvastam, majd beszerzem, de szerintem így ismeretlenül, magával a filmmel semmi baj nem volt. Alapvetően nem egyszerű a téma, hisz igazából úgy kell bemutatni az egészet, hogy közérthető legyen mindenki számára, meglegyen az emberi oldala és vmennyire a műszaki is.

A sorozat a terjedelem miatt részletesebb, de egyértelmű, hogy könyvben több mindent le lehet írni, habár ott is meg kell tartani az olvasmányos formát, különben átvedlene műszaki könyvvé 😀

Otthon szülőknek már régóta megvolt én meg csak nemrég olvastam, de ez is nagyon élvezetes volt, mert az űrhajózásban dolgozók emberi oldalát és a közhangulatot mutatta be:

Oriana Fallaci: Ha meghal a Nap

több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
Tudom ajánlani az alábbiakat:

The Right Stuff / Az igazak, 1983
 www.imdb.com/title/tt0086197/?ref_=ttls_li_tt

Az első 7, Mercury programba kiválasztott asztronauta története a hangsebesség elérésétől az űrbe jutásig.
Solymi
mondjuk szerintem ez pont olyan könyv, amit megközelíteni sem sikerült a filmben, de valószínűleg a sajátos hangvétel és a részletgazdagság miatt, szóval inkább olvasós, mint nézős
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Az első ember

Igazából én megkaptam, amit vártam, illetve olyan dolgokat, amiket vártam. Az átlag ember - mint pl. én alig tud valamit a Holdraszállasról -, s láthat más szemszögöket a sztoriról. Szerintem jól össze lett rakva zene, látvány, történetek, izgalmas jelenetek, stb. szempontjából.
Nyilván lehetett volna sok egyéb nézőpont szerinti bemutatás más dolgok kárára, vagy monstre 8órát csinálni belőle.

Nálam simán ott lesz az A13 mellett a kedvencek között.
kishaszi
Tudom ajánlani az alábbiakat:

The Right Stuff / Az igazak, 1983
 www.imdb.com/title/tt0086197/?ref_=ttls_li_tt

Az első 7, Mercury programba kiválasztott asztronauta története a hangsebesség elérésétől az űrbe jutásig.


From the Earth to the Moon / A végtelen szerelmesei - Az Apolló-program, 1998
 www.imdb.com/title/tt0120570/?ref_=nm_flmg_prd_56

12 részes minisorozat az Apolló programról, picit érintve a Gemini és Mercury programot.

Picit kilóg a sorból, de ez is jó, ráadásul vicces is:

The Dish / Műholdvevő a birkák közt, 2000
 www.imdb.com/title/tt0205873/?ref_=fn_al_tt_1

Ez annak az ausztrál rádióteleszkópot kezelő személyzetnek és a közeli kisvárosnak a sztorija akik fogták és továbbították a jelet a holdraszállásról.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Olyan blockbuster, vagy annak szánt film még nem készült amit baggio ne fikázott volna le.
peach
Ugyanettől a rendezőtől a la la land annak számít? Mert azt pl imádtam

Olyan hülyeség ez, mint az otherworldon a #zolimindentfikáz, hidd el én bánom a legjobban, hogy 1800 forintos jegyárak mellett ennyire nem élveztem, amit láttam, csajom meg egyenesen elaludt a filmen...

Ha a first man alapján kellene kizárólag ítélnem, azt mondanám hogy a holdraszállás kamu volt, amit pedig a világ egyik legőrültebb konteójának tartok, ennyit szerintem arról, mennyire sikerült a témát jól körbejárniuk

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician
engem már trailer alapján sem érdekelt hogy őszinte legyek
Negritis
Én meg sose nézek filmelőzetest. Biztos ez zavart meg
..
kishaszi
én se youtube-n néztem, csak elég sokat járok moziba és nehéz lett volna elkerülni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
engem már trailer alapján sem érdekelt hogy őszinte legyek
Negritis
Én meg sose nézek filmelőzetest. Biztos ez zavart meg
..

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Olyan blockbuster, vagy annak szánt film még nem készült amit baggio ne fikázott volna le.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician
engem már trailer alapján sem érdekelt hogy őszinte legyek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Kinek a paplan.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Szerintem egy rettentő unalmas, érzelemmentes film lett, számomra az utóbbi évek egyik legnagyobb csalódása... az akciójeleneteket leszámítva minden eleme jellegtelen vagy csak simán rossz, megtekintését senkinek nem tudom ajánlani


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Az első ember

Igazából én megkaptam, amit vártam, illetve olyan dolgokat, amiket vártam. Az átlag ember - mint pl. én alig tud valamit a Holdraszállasról -, s láthat más szemszögöket a sztoriról. Szerintem jól össze lett rakva zene, látvány, történetek, izgalmas jelenetek, stb. szempontjából.
Nyilván lehetett volna sok egyéb nézőpont szerinti bemutatás más dolgok kárára, vagy monstre 8órát csinálni belőle.

Nálam simán ott lesz az A13 mellett a kedvencek között.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
Tudom lassu vagyok de most neztem meg a Han Solo filmet.

Hat van benne par bukfenc ,de ami igazán erdekes mit keres benne Darth Maul akit rég kettévágtak már...
Janek
| Maul túlélte robotlabai lettek, SW:CloneWars és SW:Rebels rajzfilmekben is előkerül. |
Toca
Az elég bizar de biztos fejlett a robotorvoslas.
Janek
Vader?
Negritis
Az kesobb volt bőven
Janek
nem mintha úgy tűnne hogy túlságosan nagy a technológiai fejlődés az ep1 és az ep8 között
Negritis
A fő dolog hogy Anakin elvesztette a lábait térdből mig ez a csökevény konkrétan derékmagassábban el lett szeletelve...
Jo mindegy csak erdekes volt plusz semmi ertelmét nem latom hogy kerul oda es minek
Janek
10-15 év van közte az nem vészesen sok.
Amúgy Maul érdekes karakter elég jól meg van magyarázva hogy élte túl .
Valószínűleg felvezetőnek szánták valamire, de gyanúsan nem lesz belőle semmi.