Filmek

40 feliratkozó

több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Ezért is a legjobb akciófilm evör, a ronin. Abban nincs semmi ilyen agyatlan elrugaszkodott dolog 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible - Rogue Nation - 2015

Na, ez a film rohadt jó volt.
Helyén volt a kavarás, az akció, szinte minden.
Nem toltál túl a technikát, próbáltak földhözragadtak maradni, az akció se volt túlfeszítve (egy-két kivételtől), ráadásul a kémjátszma miatt, izgalmas is volt.

Csak pár szőrszálhasogatás:
- Mikor Marokkóban pörögnek párat a BMW-vel, majd a motoros ki akarja nyírni őket, nem veszi észre, hogy közeledik egy baszott terepjáró, ami elüti, az meg csak hipp-hopp, hang nélkül ott terem.
- Motoros üldözésnél mikor Cruise direkt bukfencezik egyet a motorral és alig lesz baja.
Ez utóbbinál azért gondolom 80-150 km/h-s sebességről nem igazán tud lefékezni ennyire, hogy alig legyen baja, ráadásul kavicsos részen.
Lúdas Solymi
Feleslegesen nézel ilyen filmeket
peach
Miert?
Lúdas Solymi
Mert olyan dolgokat kérsz számon amiket teljesen felesleges egy akció és látvány filmnél.
peach
Szerintem meg nem, mert azért valamennyire lehet realisztikus egy akciófilm is, ne az legyen már a trend amit az F&F (nem a C&A márkára gondolok) filmeknél lenyomnak.

Azért az a két dolog amit felsoroltam nem annyira eget rengetően nagy probléma, de meg lehetett volna azt oldani egy kicsit jobban is, ha már folyamatosan érzékeltetik, hogy azért megviseli az ügynököt a sok esés, verekedés, stb.

Pl. az elsőnél simán lehetett tudni, de sejteni mindenképp, hogy elütik az embert, ott elég lett volna az autó gyorsan közeledő hangját betolni, a motoros odafordul, aztán már repül is. Nem az, hogy a semmiből ütik el.

Az utcai üldözéses és mutatványos jeleneteket meg azért nem hozom fel, mert szórakoztatóan és korrektül volt megcsinálva, hihető módon, mégha a valóságban nem működne.

Meg attól, hogy valami akciófilm, nem kell, hogy agyatlan legyen.
Ott van az új Top Gun film, abban is biztos van nem egy olyan dolog ami hülyeség, de úgy összerakták, hogy avatatlan szem nem tud belekötni.

több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Mission: Impossible - Rogue Nation - 2015

Na, ez a film rohadt jó volt.
Helyén volt a kavarás, az akció, szinte minden.
Nem toltál túl a technikát, próbáltak földhözragadtak maradni, az akció se volt túlfeszítve (egy-két kivételtől), ráadásul a kémjátszma miatt, izgalmas is volt.

Csak pár szőrszálhasogatás:
- Mikor Marokkóban pörögnek párat a BMW-vel, majd a motoros ki akarja nyírni őket, nem veszi észre, hogy közeledik egy baszott terepjáró, ami elüti, az meg csak hipp-hopp, hang nélkül ott terem.
- Motoros üldözésnél mikor Cruise direkt bukfencezik egyet a motorral és alig lesz baja.
Ez utóbbinál azért gondolom 80-150 km/h-s sebességről nem igazán tud lefékezni ennyire, hogy alig legyen baja, ráadásul kavicsos részen.
Lúdas Solymi
Feleslegesen nézel ilyen filmeket
peach
Miert?
Lúdas Solymi
Mert olyan dolgokat kérsz számon amiket teljesen felesleges egy akció és látvány filmnél.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ok most már elhiszem Taika Waititinek, hogy senkit nem fogunk ismerni a készülő Star Wars filmjében. Merthogy ő se ismer senkit a régiekből. 😀 😀 😀
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible - Rogue Nation - 2015

Na, ez a film rohadt jó volt.
Helyén volt a kavarás, az akció, szinte minden.
Nem toltál túl a technikát, próbáltak földhözragadtak maradni, az akció se volt túlfeszítve (egy-két kivételtől), ráadásul a kémjátszma miatt, izgalmas is volt.

Csak pár szőrszálhasogatás:
- Mikor Marokkóban pörögnek párat a BMW-vel, majd a motoros ki akarja nyírni őket, nem veszi észre, hogy közeledik egy baszott terepjáró, ami elüti, az meg csak hipp-hopp, hang nélkül ott terem.
- Motoros üldözésnél mikor Cruise direkt bukfencezik egyet a motorral és alig lesz baja.
Ez utóbbinál azért gondolom 80-150 km/h-s sebességről nem igazán tud lefékezni ennyire, hogy alig legyen baja, ráadásul kavicsos részen.
Lúdas Solymi
Feleslegesen nézel ilyen filmeket
peach
Miert?

több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Mission: Impossible - Rogue Nation - 2015

Na, ez a film rohadt jó volt.
Helyén volt a kavarás, az akció, szinte minden.
Nem toltál túl a technikát, próbáltak földhözragadtak maradni, az akció se volt túlfeszítve (egy-két kivételtől), ráadásul a kémjátszma miatt, izgalmas is volt.

Csak pár szőrszálhasogatás:
- Mikor Marokkóban pörögnek párat a BMW-vel, majd a motoros ki akarja nyírni őket, nem veszi észre, hogy közeledik egy baszott terepjáró, ami elüti, az meg csak hipp-hopp, hang nélkül ott terem.
- Motoros üldözésnél mikor Cruise direkt bukfencezik egyet a motorral és alig lesz baja.
Ez utóbbinál azért gondolom 80-150 km/h-s sebességről nem igazán tud lefékezni ennyire, hogy alig legyen baja, ráadásul kavicsos részen.
Lúdas Solymi
Feleslegesen nézel ilyen filmeket



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible - Rogue Nation - 2015

Na, ez a film rohadt jó volt.
Helyén volt a kavarás, az akció, szinte minden.
Nem toltál túl a technikát, próbáltak földhözragadtak maradni, az akció se volt túlfeszítve (egy-két kivételtől), ráadásul a kémjátszma miatt, izgalmas is volt.

Csak pár szőrszálhasogatás:
- Mikor Marokkóban pörögnek párat a BMW-vel, majd a motoros ki akarja nyírni őket, nem veszi észre, hogy közeledik egy baszott terepjáró, ami elüti, az meg csak hipp-hopp, hang nélkül ott terem.
- Motoros üldözésnél mikor Cruise direkt bukfencezik egyet a motorral és alig lesz baja.
Ez utóbbinál azért gondolom 80-150 km/h-s sebességről nem igazán tud lefékezni ennyire, hogy alig legyen baja, ráadásul kavicsos részen.

több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 6 628
Chip es Dale a csipet csapat

Az eletben nem jutott volna eszembe megnezni de olyan helyrol ajanlottak hogy adtam egy eselyt. Zsenialis! Egy space jam stilusu de annal millioszor jobb meta kiszologatos easter egges cameos Disney parodia a Disneytol! Egyaltalan nem gyerekeknek valo, de ha van egy kis popkultura alap es/vagy klasszikus Disney (es nem csak Disney) meseken nottel fel imadni fogod.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible - Ghost Protocol - 2011

Na, ez már sokkal jobb volt mint az előző két rész, bár itt meg a kütyüket meg némelyik akciózást találtam túl soknak, a végén is ez az utolsó pillanatos megmentés is necces volt.

Értem amúgy, hogy muszáj tolni a technikát, mert azért a mai világban, ha valamit őriznek az komolyan megvan csinálva, szóval kell a tech, csak néha meg olyan dolgok vannak benne ami kicsit zavaró.

Amilyen eséseket meg veréseket Cruise túlél az sok volt.

Ez se nagyon lesz újranézős, de egynek jó volt, az irány okés, kíváncsi vagyok, hogy a következő rész tud-e kicsit földhözragadtabb, logikusabb lenni.

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 627 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mi meg az Ördög ügyvédjét néztük meg megint. Félelmetesen kiváló film még mindig, Al Pacino pedig valami egészen zseniális amit játszik benne. Főleg a végén a nagymonológ, Végvári Tamás szinkronjával... tökéletes.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
Perzsa nyelvleckék
Hát ez valami brutál erős film és kegyetlen jó.
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 896 — nabege2@yahoo.com
 index.hu/kultur/2022/07/04/nem-keszit-tobbe-sajat-gyartasu-magyar-tartalmat-az-hbo/
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible III - 2006

Ez már jobb volt mint az előző, de utálom azokat a filmeket, amelyek így indulnak, hogy "tudjuk" mi fog történni a film egy adott pontján, de kell hozzá 1 óra míg oda eljutunk. Az ilyenek rohadtul unalmasak így, mert hiába történik sok akció a kettő között, tudod, hogy X személy úgyis ott lesz.

Volt itt is minden mint a búcsúban, pár történést nem igazán értek, hogy miért kellett, teljesen felesleges volt meg hiteltelen, de gondolom kellett csinálni az akciót, hogy legyen.
A vége ennek is picit elcseszett, mg úgy kb. a koncepció amire építenek, de egye fene.

Egynek nem volt rossz, Seymour Hoffman nagyot játszott, tőle simán fél az ember, le a kalappal előtte.

Remélem a többi tényleg lesz olyan jó, mint ahogy az IMDB pontátlag mutatja.
Lúdas Solymi
emlékszem a moziban a hid jelenet eléggé odabaszott. kezdve a hirtelen tc mögött felbukkano helikopterben csak casually chilling henchmanektől, a brutál practical stuntig amikor nekibasszák a fehér szedánnak
Kúrfürst briareos
Moziban biztos jó lehetett, meg nem volt összességében rossz a híd jelenet, csak szerintem túl lett tolva. Elhiszem, hogy van ez a szupertitkos ügynökség, de azért egy harci helikopter meg egy drón azért ne repkedjen már csak úgy össze-vissza. Ráadásul következménye se nagyon lett.
Tudom, film meg minden, de azért na.

Ettől függetlenül ez sokkal jobb volt, mint a 2. rész és ha jól látom az értékeléseken, a következő részek azok már sokkal jobbak.

több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 915
Mission: Impossible III - 2006

Ez már jobb volt mint az előző, de utálom azokat a filmeket, amelyek így indulnak, hogy "tudjuk" mi fog történni a film egy adott pontján, de kell hozzá 1 óra míg oda eljutunk. Az ilyenek rohadtul unalmasak így, mert hiába történik sok akció a kettő között, tudod, hogy X személy úgyis ott lesz.

Volt itt is minden mint a búcsúban, pár történést nem igazán értek, hogy miért kellett, teljesen felesleges volt meg hiteltelen, de gondolom kellett csinálni az akciót, hogy legyen.
A vége ennek is picit elcseszett, mg úgy kb. a koncepció amire építenek, de egye fene.

Egynek nem volt rossz, Seymour Hoffman nagyot játszott, tőle simán fél az ember, le a kalappal előtte.

Remélem a többi tényleg lesz olyan jó, mint ahogy az IMDB pontátlag mutatja.
Lúdas Solymi
Amugy az osszes film ilyen ami az usabol jon.
Soha nem ertettem miert irja azt valaki h izgalmas stb egy filmre mikor kb tudod mi lesz a vege.
több mint 1 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
Mission: Impossible III - 2006

Ez már jobb volt mint az előző, de utálom azokat a filmeket, amelyek így indulnak, hogy "tudjuk" mi fog történni a film egy adott pontján, de kell hozzá 1 óra míg oda eljutunk. Az ilyenek rohadtul unalmasak így, mert hiába történik sok akció a kettő között, tudod, hogy X személy úgyis ott lesz.

Volt itt is minden mint a búcsúban, pár történést nem igazán értek, hogy miért kellett, teljesen felesleges volt meg hiteltelen, de gondolom kellett csinálni az akciót, hogy legyen.
A vége ennek is picit elcseszett, mg úgy kb. a koncepció amire építenek, de egye fene.

Egynek nem volt rossz, Seymour Hoffman nagyot játszott, tőle simán fél az ember, le a kalappal előtte.

Remélem a többi tényleg lesz olyan jó, mint ahogy az IMDB pontátlag mutatja.
Lúdas Solymi
emlékszem a moziban a hid jelenet eléggé odabaszott. kezdve a hirtelen tc mögött felbukkano helikopterben csak casually chilling henchmanektől, a brutál practical stuntig amikor nekibasszák a fehér szedánnak

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible III - 2006

Ez már jobb volt mint az előző, de utálom azokat a filmeket, amelyek így indulnak, hogy "tudjuk" mi fog történni a film egy adott pontján, de kell hozzá 1 óra míg oda eljutunk. Az ilyenek rohadtul unalmasak így, mert hiába történik sok akció a kettő között, tudod, hogy X személy úgyis ott lesz.

Volt itt is minden mint a búcsúban, pár történést nem igazán értek, hogy miért kellett, teljesen felesleges volt meg hiteltelen, de gondolom kellett csinálni az akciót, hogy legyen.
A vége ennek is picit elcseszett, mg úgy kb. a koncepció amire építenek, de egye fene.

Egynek nem volt rossz, Seymour Hoffman nagyot játszott, tőle simán fél az ember, le a kalappal előtte.

Remélem a többi tényleg lesz olyan jó, mint ahogy az IMDB pontátlag mutatja.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Mission: Impossible II - 2000
Gondoltam megnézem már a M:I filmeket, mert csak az első részt láttam.
IMDB-n meg itt-ott írták, hogy a 2. rész az gyenge, de nem gondoltam volna, hogy ennyire.
Amilyen jól indult meg szórakoztató volt kb. addig amíg | a csaj betolta magának a vírust | , utána annyira gagyi lett a végén az üldözéses meg leszámolós jelenet és még a vége is gagyi, atyaúristen, de mennyire.

Na, ez egy tipikusan egyszer nézhető film, aminél kb. sajnálja a rászánt időt az ember.

több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 6 628
Hustle

Abszolut korrekt kis feel good sport film. Ennek is keszult. Hernangomez meglepoen jo szinesz, de Anthony Edwardsnak valami dijat konyorgom, imadtam minden masodpercet es azt hogy ezt igy bevallalta 😀
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician
A Torontói ember

Eltekintve Kevin Hart szokásos, idegesítő ripacskodásától, nekem ez a film tetszett. Kikapcsolt egy fárasztó nap után és jót röhögtem.
Woody Harrelson a szokásos, elviszi a hátán a filmet, egyik kedvenc színészem. És már 60 éves, apppám..

Nem értem a sok kölcsönzői-fikázós kommentet, illetve az index 5/10-es értékelését és lehúzását, nálam ez simán 7-es, persze Woody miatt.

Bár amit az index fikáz, az nálam jó, amit meg istenít, hogy kiköpte a tüdejét a kritikus a nevetéstől, azon meg én sírok a fájdalomtól..
😀
jobbágy#JC6
sztem kevin hart szeretete és utálata dönt 5 és 7 között a film esetében
én asszem 6ot vagy 5.5t adtam rá

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
A Torontói ember

Eltekintve Kevin Hart szokásos, idegesítő ripacskodásától, nekem ez a film tetszett. Kikapcsolt egy fárasztó nap után és jót röhögtem.
Woody Harrelson a szokásos, elviszi a hátán a filmet, egyik kedvenc színészem. És már 60 éves, apppám..

Nem értem a sok kölcsönzői-fikázós kommentet, illetve az index 5/10-es értékelését és lehúzását, nálam ez simán 7-es, persze Woody miatt.

Bár amit az index fikáz, az nálam jó, amit meg istenít, hogy kiköpte a tüdejét a kritikus a nevetéstől, azon meg én sírok a fájdalomtól..
😀
több mint 1 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
El is felejtettem mondani, hogy tegnap kikölcsönöztem Nick Cage új filmjét.
Ez valami kegyetlen jó 😀
Külön öröm a magyar vonal 😀
jobbágy#JC6
Pont tegnap néztem meg én is és most akartam írni róla.
The Unbearable Weight of Massive Talent - "Not that we went anywhere"

Igazából nem egy egyszerű film, mert most kezd leülepedni az amit láttam és eddig nem tudtam eldönteni, hogy én nem tudom befogadni azt a legmagasabb szinten, amit a film kommunikálni próbál vagy ez a film tényleg csak annyi, mint amennyinek láttatja magát a kritikák ellenére vagy éppen azoknak van igazuk.

Nem volt rossz, Cage és Pascal simán elviszi a filmet a hátán, kettejük játéka annyira erős, hogyha csak ők lennének a filmben, az is bőven elég lenne.
|
Ahogy a filmben is említik, simán tudnának csak egy beszélő komédiát csinálni, de kell bele a történés és valahogy be kell vonzani a nézőket is a moziba. Szóval lesz akció és olyan színészek akik a tipik filmekben szerepelnek (CIA ügynökök ugyebár, nem véletlen a választás).

Szerintem a film már annyira meta, hogy többször ez teszi élvezhetetlenné vagy lehet, hogy direkt csinálták ilyen könnyeddé?
Inkább utóbbira szavaznék, mert Cage nagyot játszik, ha kell pillanatok alatt ad feszültséget a jelenetnek és ebben Pascal nagyszerű társa.

Lehet, hogy nekiülök majd és újra megnézek egy-két jelenetet, annyira erősek.
Egyik kedvencem, amikor a vége fele utaznak a terepjáróban, majd cipőt cserélnek, hatalmas, ahogy az érzelmek átjönnek a képernyőn.

És még mindig ott tartok, hogy nem értem, mert amikor csak kettőjükre koncentrálnak, akkor a film fantasztikus magasságokba emelkedik, de amikor többen vannak, akkor meg elsekélyesedik az egész...vagy lehet, hogy éppen erről szólna a film?
|

Lúdas Solymi
Nálam az év filmje, többször meg fogom nézni.
több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az Elvisrol velemenyek? Mennyire van o a foszerepben vagy mennyire „turja” ot ki Hanks karaktere? Mert gondolom, nem veletlenul o a sztar ott.

Gondolkodtam rajta, hogy megnezzem, szeretem az ilyen oneletrajzi filmeket, csak Hanks karaktere miatt nem igazan tudom, hogy ez az akar-e lenni vagy igazabol itt a Hanks-fele faszi akarna-e az elso sorban lenni.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 893 — The Mathematician
én imádtam a filmet, idei évben eddig talán a kedvencem
és a filmben több réteg van, az egyik az hogy megmutatni Nicolas Kim Coppola mekkora film nerd és mennyire imádja a munkáját és hogy mennyire változatos és zseniális az örökség amit hátrahagy
valamint a művészi válságára is vissza kell utalni (asszem interjúkban került ez elő még 6-7 éve)

aztán ott van a zseniális 2 személyes kamaradráma Pascallal, a trailerből látott falas jelenet és a cipős is zseniális mindent visznek

sajnos(?) raktak egy extra köretet köré, de az önmagában is meta ahogy említed is, és valszeg azért kellett hogy az átlag popcorn zabáló is tudjon mire mutatni hogy nah ezért volt jó a film, miközben azok a leggyengébb részei
viszont ezt is okosan meta módon rakták bele, és az akciók minősége is jó lett sztem meg jópár helyen ötletes, bár cheesy

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
El is felejtettem mondani, hogy tegnap kikölcsönöztem Nick Cage új filmjét.
Ez valami kegyetlen jó 😀
Külön öröm a magyar vonal 😀
jobbágy#JC6
Pont tegnap néztem meg én is és most akartam írni róla.
The Unbearable Weight of Massive Talent - "Not that we went anywhere"

Igazából nem egy egyszerű film, mert most kezd leülepedni az amit láttam és eddig nem tudtam eldönteni, hogy én nem tudom befogadni azt a legmagasabb szinten, amit a film kommunikálni próbál vagy ez a film tényleg csak annyi, mint amennyinek láttatja magát a kritikák ellenére vagy éppen azoknak van igazuk.

Nem volt rossz, Cage és Pascal simán elviszi a filmet a hátán, kettejük játéka annyira erős, hogyha csak ők lennének a filmben, az is bőven elég lenne.
|
Ahogy a filmben is említik, simán tudnának csak egy beszélő komédiát csinálni, de kell bele a történés és valahogy be kell vonzani a nézőket is a moziba. Szóval lesz akció és olyan színészek akik a tipik filmekben szerepelnek (CIA ügynökök ugyebár, nem véletlen a választás).

Szerintem a film már annyira meta, hogy többször ez teszi élvezhetetlenné vagy lehet, hogy direkt csinálták ilyen könnyeddé?
Inkább utóbbira szavaznék, mert Cage nagyot játszik, ha kell pillanatok alatt ad feszültséget a jelenetnek és ebben Pascal nagyszerű társa.

Lehet, hogy nekiülök majd és újra megnézek egy-két jelenetet, annyira erősek.
Egyik kedvencem, amikor a vége fele utaznak a terepjáróban, majd cipőt cserélnek, hatalmas, ahogy az érzelmek átjönnek a képernyőn.

És még mindig ott tartok, hogy nem értem, mert amikor csak kettőjükre koncentrálnak, akkor a film fantasztikus magasságokba emelkedik, de amikor többen vannak, akkor meg elsekélyesedik az egész...vagy lehet, hogy éppen erről szólna a film?
|

Szerkesztette: Lúdas Solymi