Gasztrokultúra

12 feliratkozó

több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 555 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Thai (laoszi): Kao Niaw Ping Kai a Rákoczi úton, odavissza megalázza az ilyen franchise pad thaiokat és hitvány társait.

Illetve ha már turistáskodás a belvárosban, a Bors mint pohárleveses szendvicses hely nekem nagyon adja feelingben is és ízekben is.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Vakvarjú van a Halas Guszti mellett is a túloldalon.
ozibozi
Sőt: még három másik helyen. (Emlékeim szerint az első a Paulay Ede utcában volt.)
 vakvarju.com/
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Vakvarjú van a Halas Guszti mellett is a túloldalon.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Melyik kerületben fogtok megszállni?
nagylaza
11
Bébé
Valóban nagy kerület, nem mindegy, melyik részén lesztek.
A már ajánlott Kopaszi-gát mellett a Gellérthegyet, gondolom, fölösleges is mondanom. A Sas-hegyet kevesebben ismerik:
 www.dunaipoly.hu/hu/helyek/bemutatohelyek/sas-hegyi-latogatokozpont
A Gárdonyi-szobor környéke (a XI. kerület Szentimrevárosnak nevezett része) tele van éttermekkel és kocsmákkal, legalábbis a pandémia előtt így volt:
 www.google.com/maps/place/G%C3%A1rdonyi+G%C3%A9za+szobor/@47.4794082,19.0512944,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xe8cfeb069cd059b3!8m2!3d47.4794082!4d19.0512944
Nekem a személyes kedvencem a Borpatika a Bertalan Lajos utcában. Klasszikus pinceborozó mindenféle finomságokkal:
 www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4741dc4d5bf78e6b%3A0x2b81689a17f33b8!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOMz_E-w5QfPeAr1WwzVfRd1MlPJ5ipN9jeWbU%3Dw213-h160-k-no!5sbertalan%20lajos%20utca%20borpatika%20-%20Google-keres%C3%A9s!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOMz_E-w5QfPeAr1WwzVfRd1MlPJ5ipN9jeWbU&hl=hu&sa=X&ved=2ahUKEwjfpcWg_qvxAhUp_rsIHXmRCq0QoiowCnoECDgQAw
A (Szt.) Gellért téren látható Cseh Tamás – amúgy szörnyűséges – szobra, onnan nem messze a volt törzshelye, a Libella:
 www.facebook.com/libellakavezo/
Egy másik topikban már ajánlottam a Négy Muskétás Éttermet, ez a kerület egyik lakótelepes részén, az ún. Bikás parknál van (igaz, nem azokba a kategóriákba tartozik, amelyeket felsoroltál):
 www.negymusketasetterem.hu/
Érdemes egy sétát tenni a Kosztolányi Dezső térnél, a Feneketlen-tó körül:
 hu.wikipedia.org/wiki/Feneketlen-t%C3%B3
Persze, ezeket úgy írtam, hogy igazából nem tudom, mire vagy kíváncsi a városból.(Budapest többi kerületébe inkább nem kezdek bele...😊)
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Melyik kerületben fogtok megszállni?
nagylaza
11
Bébé
11-ben a Kopaszi gátra menjetek a Vakvarjúba kajálni, nem olcsó hely, de nyáron remek program sétálni egyet arra és kiülni a teraszukra kajálni. A rio helyén pedig megnyitott a dürer kert, ha zenei élményre vágytok, vagy a bme kampusza mellett a barbra negra (a Duna partján meg az a38 hajó)
r.baggio
nekem a Veranda sem volt gáz, harminc méterrel hátrébb
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 757 — No es importante
Melyik kerületben fogtok megszállni?
nagylaza
11
Bébé
11-ben a Kopaszi gátra menjetek a Vakvarjúba kajálni, nem olcsó hely, de nyáron remek program sétálni egyet arra és kiülni a teraszukra kajálni. A rio helyén pedig megnyitott a dürer kert, ha zenei élményre vágytok, vagy a bme kampusza mellett a barbra negra (a Duna partján meg az a38 hajó)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Az a legnagyobb.
több mint 2 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 478 — rabszolga
Melyik kerületben fogtok megszállni?
nagylaza
11
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 535 — Apu ökölbeszorított keze
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
Bébé
Vietnámi:hai nam
Olasz:pomodoro vagy esetleg Belli di Mamma
Kinai:wang mester talán még jó
Indiai :én olyat nem találtam még....
Thai:green thai,bangkok
Érdemes még kipróbálni a kispiac bisztró-t esetleg a fény utcai rántotthúsost

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
Bébé
Melyik kerületben fogtok megszállni?
több mint 2 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
Bébé
gyrosos..ne már! 😊 mondjuk a királyok útján lévő a 3. kerületben ami nekem maradandóbb emlék...elég autentikus !
ázsiaiból a Taiwan vagy nálam top kedvenc a Spicy Fish ha igazán extrákat és finomat szeretnél...Kőbányán a kínai lerakatok közepén ! nagyon fasza hely!
yooker
a legjobb gyros Érden van (Parisz Gyros). egy görög család csinálja, full autentik, imádom
Kínait nem merek ajánlani, én nagyon boldog vagyok a legtöbb 1400 forintos szezámmagos csirkét árusító hellyel 😀

Olaszra nem rossz a Pomo D'Oro, bár nem éppen pénztárcabarát. Mondjuk az én olasz kívánságaimat egy Vapiano is simán ki tudja elégíteni.
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 757 — No es importante
Ugye az a baj most az étterem ajánlással, hogy alapvetően az ember a pre-covid emlékeiből tud táplálkozni, de kapásból ezeket írnám

Olasz: Trattoria Toscana (Belgrád rakpart)
Görög: Kerkyra (itt pl a keresés után döbbentem rá, hogy elköltöztek a Dessewffyből a Petneházy utcába)
Indiai: Pandzsáb Tandoori (Pannónia utca)
Kínai: Taiwan étterem (Albert Flórián út)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
Bébé
gyrosos..ne már! 😊 mondjuk a királyok útján lévő a 3. kerületben ami nekem maradandóbb emlék...elég autentikus !
ázsiaiból a Taiwan vagy nálam top kedvenc a Spicy Fish ha igazán extrákat és finomat szeretnél...Kőbányán a kínai lerakatok közepén ! nagyon fasza hely!
több mint 2 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 478 — rabszolga
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Hagymalekvárt csinált már valaki? Jön a grill szezon és nekem úgy tűnik nagyon jól fekszik a húsokhoz. Kicsit fel akarom dobni a hamburgeremet 😊
Klaci79
Én egyszer csinaltam Street Kitchenest. Mondjuk elbasztam picit 😀
Toca
Na megcsináltam tegnap próbaképp hamburgerek mellé.
Baromi jól sikerült és nagyon egyszerű a dolog, tudom ajánlani mindenkinek, mert nagyon feldobja a húsokat!
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Hagymalekvárt csinált már valaki? Jön a grill szezon és nekem úgy tűnik nagyon jól fekszik a húsokhoz. Kicsit fel akarom dobni a hamburgeremet 😊
Klaci79
Én egyszer csinaltam Street Kitchenest. Mondjuk elbasztam picit 😀
Toca
Na én most úgy döntöttem megpróbálom. Nem tűnik nagyon nehéznek, remélem nem fogom elrontani 😊
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Hagymalekvárt csinált már valaki? Jön a grill szezon és nekem úgy tűnik nagyon jól fekszik a húsokhoz. Kicsit fel akarom dobni a hamburgeremet 😊
Klaci79
Én egyszer csinaltam Street Kitchenest. Mondjuk elbasztam picit 😀
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Hagymalekvárt csinált már valaki? Jön a grill szezon és nekem úgy tűnik nagyon jól fekszik a húsokhoz. Kicsit fel akarom dobni a hamburgeremet 😊
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
 www.youtube.com/watch?v=e0OEmrHzJjk
Amadeus
aktuális! pont most szülinapomra akarjuk életemben 1. elkészíteni😊
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 733 — 49ers GM
 hvg.hu/elet/20210326_Bocuse_dOr_verseny_tema_2021_szakacsverseny_veres_istvan_sef_szell_tamas

Ez vicces.

több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 852

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
A 80 kg-ot nem baj ha kicsit mérsékeled, ízlés szerint. 😊
ozibozi
De a 8-10 adag legalább meglesz.

több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 210
A 80 kg-ot nem baj ha kicsit mérsékeled, ízlés szerint. 😊
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Na ma rászántam magam életem első halászlevére...eddig mindig volt "otthoni", így nem foglalkoztam a főzéssel ilyenkor, bár szeretek (csak tudni is kéne 😊)
Klaci79
Milyen lett a végeredmény? Milyen halak kerültek bele? Szegedi, vagy bajai?
kristóf17
Nagyon finom, de kevés 😀
Nos, olyan 1,5 kg ment az alaplépe. Szürkeharcsa fej, amur farok és busa törzs. 8-10 adagot szerettem volna. Még egy 80 kg harcsa filé még belemegy, de az nyilván csak evés előtt.
Igazából ez a passzírozós verzió volt, azt hiszem ez a szegedi féle, mert a bajai ahol hagyják a szálkát, ilyesmit leülepedni az aljára. Viszont ez a passzírozás nem könnyű móka, de kis rutin és szerintem kibírható. Csak érdemes lett volna még egy 30-40 percet főzni, hogy a hús jobban szétessen.
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Az nem az elkészítés módja? 😊