Gasztrokultúra

13 feliratkozó

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 343
“Tegnap a maradékfelhasználás elvei mentén csináltam magamnak vacsorát. Főztem tarhonyát, közben pörcre pirítottam némi csemegeszalonnát, bőven tettem rá hagymát, meg egy romlásnak indult, hajdan erős paprikát, lepirítottam. Közben elővettem a mélyhűtőből két karika véreshurkát, mikróban felengedtem, felkarikáztam - csak úgy nagyjából, úgyis szétesik - hozzásütöttem a hagymás alaphoz, bors, paprika, majoránna, chili, aztán tésztaszűrőben kicsorgattam és kinyomkodtam a zsírját (volt jócskán), és az egészet a serpenyőbe visszatéve jó alaposan összesütöttem a tarhonyával.
Finom volt, bár látványra kicsit némethszilárdos. Oké, nem kicsit, nagyon.
Maradt belőle. Flóra lányom az imént érdeklődött, hogy van-e itthon valami meleg kaja. "Kérsz a tegnapi véres tarhonyámból?" - kérdeztem.
Azóta kerül a családom, csak a kutyák szeretnek (és a macskák úgy-ahogy elviselnek).
Néha nem célszerű a dolgokat brutális nevükön nevezni.“
KP
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 750 — 49ers GM
Olimpia után a Fricska is megy a kukába, hát nem vagyok boldog…

több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 867
Valamelyikőtök készített már bármilyen zöldség steaket? Ahány recept van a neten, mind egy kicsit máshogy írja, úgyhogy arra jutottam, hogy ugyanúgy tervezem csinálni, mint egy jó marhaszeletet. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Cékla lesz amúgy a zöldségem.
dancogo
Tok egyszerű.

1. Vágd fel ujjnyi vastag csíkokra a választott zöldséget.
2. Fűszerezd meg mindkét oldalát.
3. B*szd ki a kukába, és süss egy rendes marha steaket 😊
somoskovig
Szívem szerint így tettem volna, de hát ha az asszony kéri, el kell készíteni 😀 szar is lett amúgy, nem ajánlom senkinek.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Valamelyikőtök készített már bármilyen zöldség steaket? Ahány recept van a neten, mind egy kicsit máshogy írja, úgyhogy arra jutottam, hogy ugyanúgy tervezem csinálni, mint egy jó marhaszeletet. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Cékla lesz amúgy a zöldségem.
dancogo
Én csináltam padlizsánt, Ramseynél láttam, de inkább ne. Szar nem volt, de a jó nem ilyen.

Szeretem a zöldséges kajákat, de szerintem a steak sütés módszertana nem erre való

több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 750 — 49ers GM
Valamelyikőtök készített már bármilyen zöldség steaket? Ahány recept van a neten, mind egy kicsit máshogy írja, úgyhogy arra jutottam, hogy ugyanúgy tervezem csinálni, mint egy jó marhaszeletet. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Cékla lesz amúgy a zöldségem.
dancogo
Tok egyszerű.

1. Vágd fel ujjnyi vastag csíkokra a választott zöldséget.
2. Fűszerezd meg mindkét oldalát.
3. B*szd ki a kukába, és süss egy rendes marha steaket 😊

több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 867
Valamelyikőtök készített már bármilyen zöldség steaket? Ahány recept van a neten, mind egy kicsit máshogy írja, úgyhogy arra jutottam, hogy ugyanúgy tervezem csinálni, mint egy jó marhaszeletet. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Cékla lesz amúgy a zöldségem.

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 610 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A múltkor kértem tippeket egy gourmet legénybúcsúhoz, ez lett a vége: Tatárbeefsteak, grillen vagy tárcsán sült bélszín, grillezett emu vastag, és emu vékony steak, görög saláta, sült zöldségek, marha lábszár pörkölt főtt burgonyával, házi lágy kenyérrel, baconba göngyölt édes burgonya, házi savanyú uborka, tejszínes gomba mártás, bbq szósz, reggelire hagymás szalonnás tojás, mangalica zsíros kenyér.

Plusz vettünk egy ilyet ajándékba:  www.whiskynet.hu/glenmorangie-signet-07-l-46
Szokol
Jól hangzik, biztos fincsi volt 😊
Az ajándék is remek választás!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
A múltkor kértem tippeket egy gourmet legénybúcsúhoz, ez lett a vége: Tatárbeefsteak, grillen vagy tárcsán sült bélszín, grillezett emu vastag, és emu vékony steak, görög saláta, sült zöldségek, marha lábszár pörkölt főtt burgonyával, házi lágy kenyérrel, baconba göngyölt édes burgonya, házi savanyú uborka, tejszínes gomba mártás, bbq szósz, reggelire hagymás szalonnás tojás, mangalica zsíros kenyér.

Plusz vettünk egy ilyet ajándékba:  www.whiskynet.hu/glenmorangie-signet-07-l-46
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 945 — beers & Packers
Ma elzarándokoltunk Pestszentlőrincre, a piacra. Kifejezetten ezért:
 www.facebook.com/lorincihalsutode/?ref=page_internal
Megérte.
több mint 2 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 055 — WHO DAT!!!!
Igen, az a kérdés hogy házibulis lesz-e és ti csináljátok a kaját, vagy étterem...
Persze egy kobe wagyu mindig, mindenhogy jó 🤣
warr_b
Egyszer biztos kipróbálom, de valahogy nehezen veszem rá magam, hogy kiadjak 100.000 Ft-ot 1kg húsért 😀
Pedig mindenki mondja, hogy semmi sem hasonlítható hozzá, akkora ízélmény


több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 610 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Akkor egy jó haggis esetleg? 😄

Ja, és mindegy mi lesz végül a menü, de mindenképpen meztelen csajokról egyétek, úgy hallottam az menő 🤣


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
Kibéreltünk egy olyan szállást, ahol kemencétől kezdve minden szar van és van vagy három mesterszakács a brigádban. Szóval elvileg bármi lehet.

Ui: nincs kedvenc konyha, bármi jöhet!

Szerkesztette: Szokol
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 610 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Igen, az a kérdés hogy házibulis lesz-e és ti csináljátok a kaját, vagy étterem...
Persze egy kobe wagyu mindig, mindenhogy jó 🤣


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 213
A legjobb barátomnak szervezem a legénybúcsúját, aki nagy gourmet. A piákat megoldom, de segítsetek már valami extra kaja kitalálásában. Eddig az emu-steak, a marha bélszín és a kemencében sült vadnyúl merült fel ötletként, csak hogy elindítsam a gondolatmenetet.
Szokol
Szerintem egy érlelt marhasteak-nál nincs férfiasabb kaja a világon 😊
De az is nagy kérdés, hogy hol rendezik, mert ilyen komolyabb kaják otthoni elkészítését egy legénybúcsú során én nem erőltetném. Inkább csak egy jó Angus marha burger, vagy egy pulled pork, de sokszor a legegyszerűbb marhapörkölt a legjobb. Ráadásul arra aztán lehet inni is rendesen 😊
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 867
A legjobb barátomnak szervezem a legénybúcsúját, aki nagy gourmet. A piákat megoldom, de segítsetek már valami extra kaja kitalálásában. Eddig az emu-steak, a marha bélszín és a kemencében sült vadnyúl merült fel ötletként, csak hogy elindítsam a gondolatmenetet.
Szokol
Van kifejezetten kedvenc konyhája, vagy mindenevő inkább?
Mi még Németországban szerveztünk pl egy legénybúcsút egy kínai konyha fanatikusnak, ahová szereztünk száz napos tojást, meg fecskefészek levest is. Szerencsére még az ivás előtt délelőtt ettük őket. Nem tudom, itthon be lehet-e ilyeneket szerezni, de ha van kedvenc konyha, arra szerintem el lehet indulni és lehet elborult ötleteket találni.

több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
A legjobb barátomnak szervezem a legénybúcsúját, aki nagy gourmet. A piákat megoldom, de segítsetek már valami extra kaja kitalálásában. Eddig az emu-steak, a marha bélszín és a kemencében sült vadnyúl merült fel ötletként, csak hogy elindítsam a gondolatmenetet.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 343
Nem küldenék vissza neki kaját:

Matthew99
Csak mert fekete?
több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 320 — Invisible man
Nem küldenék vissza neki kaját:


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 908
Illetve ha már turistáskodás a belvárosban, a Bors mint pohárleveses szendvicses hely nekem nagyon adja feelingben is és ízekben is.
Hanni
Annál már csak a Rapaz a jobb a Blahán 😊
r.baggio
Háromhetente fodrász után szoktam enni fixen a Rapiban. A változatosság valóban jobb, viszont csak csirke, ami miatt nekem a Bors jobban tetszik 🙂
Hanni
A borsban uvolt meg a reppzene?😀
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 565 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Illetve ha már turistáskodás a belvárosban, a Bors mint pohárleveses szendvicses hely nekem nagyon adja feelingben is és ízekben is.
Hanni
Annál már csak a Rapaz a jobb a Blahán 😊
r.baggio
Háromhetente fodrász után szoktam enni fixen a Rapiban. A változatosság valóban jobb, viszont csak csirke, ami miatt nekem a Bors jobban tetszik 🙂
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 908
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
Bébé
11 ben tudom ajánlani a feneketlen tó partján lévő Hemingway éttermet, szerintem nagyon hangulatos, és az árak sem vészesek.
kapitnono
must see? en a naphegyet ajanlom, onnan taban es at is lehet menni a varba.
 hu.wikipedia.org/wiki/Naphegy
Amit meg csiptem az a palotanegyed,foleg a baross utcanal levo resz. ott szep hangulatos utcakon ki lehet setalni a kalvinra,ott a nemzeti muzeum, onnan par lepes a károlyi kert, majd par perc a vaci utca.
 welovebudapest.com/hely/palotanegyed
több mint 2 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 055 — WHO DAT!!!!
Eltöltünk pár napot Pesten. Várost nézünk meg hasonlók.
Tudtok ajánlani pár kajáldát, éttermet. (Olasz, gyros, thai-inidia-kínai (utóbbi 3at még nem próbáltam 😀 )

Plusz ha az általános nevezetességeken kívül van valami fasza must-see, akkor olyat is ajánlhattok. 😀 Köszönöm szépen. 😀
Bébé
11 ben tudom ajánlani a feneketlen tó partján lévő Hemingway éttermet, szerintem nagyon hangulatos, és az árak sem vészesek.


több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 417 — TODDHERREMANS79
gyrosos..ne már! 😊
yooker
3 érvet is tudok mellette:
NEM
LEHET
ELBASZNI

azért kevés ilyen kaja van, talán csak a mákos/káposztás tészta meg a finomfőzelék 😀
eaglesmcnabb
Azért ha nyers a hús, vagy csak nem eléggé átsült, az módfelett kellemetlen fosásokat idézhet elő.
Sobri Jóska
Nyilván, de én még nem találkoztam olyan kretén gyrosossal akinek sikerült volna nyersen adnia. Szerencsére a hús jellegéből adódóan könnyen észreveszi még a legbalfaszabb gyrosos is hogy mikor van kész. Pl. egy csirkecomb már nem ez a kategória.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 302 — #NoStress
gyrosos..ne már! 😊
yooker
3 érvet is tudok mellette:
NEM
LEHET
ELBASZNI

azért kevés ilyen kaja van, talán csak a mákos/káposztás tészta meg a finomfőzelék 😀
eaglesmcnabb
Azért ha nyers a hús, vagy csak nem eléggé átsült, az módfelett kellemetlen fosásokat idézhet elő.

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 417 — TODDHERREMANS79
gyrosos..ne már! 😊
yooker
3 érvet is tudok mellette:
NEM
LEHET
ELBASZNI

azért kevés ilyen kaja van, talán csak a mákos/káposztás tészta meg a finomfőzelék 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!