Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 9 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Mi a francot lehet másfél hónapig fúrni egy ~60 négyzetméteres lakásban, kedves harmadik emeleti új lakók?adam8
60nm, 2,7m belmagassággal számolva nagyon nagyon sok falfelületet jelent...
több mint 9 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Mi a francot lehet másfél hónapig fúrni egy ~60 négyzetméteres lakásban, kedves harmadik emeleti új lakók?

több mint 9 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Van itt szolnoki? Az létezik, hogy egy nap alatt három gyalogost gázoltak halálra egy 70 ezres városban?baggio
ráadásul nem is egy nap, hanem kb 20 perc alatt.. totál valószínűtlennek tűnik, de mint láttuk, sajnos megtörténhet 😕
"Szolnokon átlagosan 1-2 hetente történik gyalogosgázolás, ezen az esős, sötét hajnalon 20 percen belül, ugyanazon az útvonalon történt három ilyen súlyos baleset, írta az OMSZ."

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 763 — No es importante
Van itt szolnoki? Az létezik, hogy egy nap alatt három gyalogost gázoltak halálra egy 70 ezres városban?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 472 — Bears & Illinois fan
25 éve dolgozom az egészségügyben. .........diverdoc
Kösz Doki! Leírtad azt a helyzetet, amiről mi kívülállók csak sutyorgás, meg pletyka szinten hallunk. Nem csodálom, hogy évek óta nem vonzó az egészségügyi pálya......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 472 — Bears & Illinois fan
Csak a vita kedvéért:
eddig bármikor kerültem bármilyen panasszal sürgőségi ellátásra, mindig lelkes, korrekt személyzettel és orvosokkal találkoztam.
Kedvesekkel nem, dehát azt nem is igénylem, csak a szakszerűséget és a folyamatos tájékoztatást, valamint egyszer várakoztam a Honvéd sürgősségin 6 órát, és amit azalatt láttam, attól én se lennék kedves. Pláne ha naponta, hetente, havonta, éveken át tapasztalnám mindezt.
A körzeti orvosom korrekt is, kedves is, szakellátásra igyekszem nem az "sztk"-ba menni, hanem privátba (nekem megéri azt a plusz 5-10-20ezret), valamint az a tapasztalatom, hogy határozott és együttműködésre törekvő magatartással a megfelelő egészségügyi szolgáltatást kapja az ember.
Biztos vannak kivételek, de én nem látom azt, hogy annyira gáz lenne az egész magyar egészségügy.
Persze voltam látogatóban 6 ágyas kórteremben a János korházban, rettentő lehangoló, dzsuva, tömegnyomor, és 2 ágyasban is, tévével, saját zuhannyal, wc-vel az Uzsokiban, igaz, az utóbbi 10 rugó volt naponta, de a különbség ég és föld. (A mi családunkban az elmúlt 25 évben 2 műtét volt, egyenként 5-6 nap bentfekvéssel, úgy gondolom ennyi "pluszkiadás", ami a biztos normális környezetet jelenti igazán kigazdálkodható szinte mindenkinél, aki nem ezen akar spórolni.)
Ergo botorság leírni az egész magyar egészségügyet, pláne jönni azzal, hogy nincs ingyenpelenka.
Azt aki az ingyenpelenkára bazírozva tervezi a jövőjét, fogják még nagy meglepetések érni.Sobri Jóska
Általában egyet szoktam érteni a dolgaiddal, de ebben ellent kell egy kissé mondjak A nagyobbik lányom születésénél még nem kellett pelenkát bevinni, a kisebbik születésénél viszont igen. A kettő között négy év telt el csupán. Mivel vettünk pelenkát, nem jelentett gondot. Ha dokumentálva lenne, hogy mit hozzunk minden esetben, akkor nem ér meglepetésként.
Tudom, hogy aki operába megy, az számítson arra, hogy ott énekelni fognak. Ez rendben is van, viszont meglepődnék, ha az operába stokit is vinnem kéne magammal, mert nincs szék........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 074 — capitaine du château de Vienne 1487
Jó hosszú poszt volt, ezért elnézést. De úgy gondolom, ha már erről megy a polémia, lássatok bele a dolgokba. Higgyétek el nagyon nagy a baj!
Szóval Matthew alap posztjára visszatérve: Én azon csodálkoznék, ha a HBCS-ből a pelenkát ki tudnák hozni.diverdoc
Köszönöm a felvilágosítást. Vonatkoztassunk el a pelenkától az csak egy csepp a tengerben. Mennyi eszközt, gyógyszert, kezelést, fizetést lehetne egy stadion árából finanszírozni!?Matthew99
1993ban vezették be a HBCS-t, az hogy alulfinanszíroz mindent egy dolog, az hogy külön kódolók kellenek még egy dolog, az hogy borzalamas eü statisztikákat gyárt az a harmadik. A kérdés mikor vezetik ki? Én elhiszem, hogy nagyon jó rugó a stadionok, de inkább olyan közgazdászokat kéne képezni akik értik az egészségügyet. A másik baj az, hogy elvileg egészségbiztosítás alapú az ellátó rendszer, megbüntetik a dokit, a patikát mindenkit kivéve a biztosítottat, mer ugye ez magyarhon sose kérdezték meg Kovácsnénit ugyan mér van évente három CT vizsgálaton makkegészségesen, azzal pont három másik vizsgálatot bombáz meg. Sokkal egyszerűbb lenne az élet számlaalapon, szépen megírom, azzal elmegy a biztosítóhoz és majd a biztosítóval elvitatkozik, hogy mi az amit térít neki, mer itt mindencsakúgyjár-országban mindenteltudokintéznimerannyira-országban fejelentlekbazeg-orzságban csak az számít mit lehet a csizmácskámmal kitaposni, hogy közbe megdöglenek hárman azazűdolguk mi?!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Higgyétek el nagyon nagy a baj!diverdoc
volt egészségügyi dolgozóként csak egyetérteni tudok. mondjuk én 'csak' laboros vagyok/voltam, de a volumenkorlátos szívás és az extra adminisztráció nekem is megvan 😊

több mint 9 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Jó hosszú poszt volt, ezért elnézést. De úgy gondolom, ha már erről megy a polémia, lássatok bele a dolgokba. Higgyétek el nagyon nagy a baj!
Szóval Matthew alap posztjára visszatérve: Én azon csodálkoznék, ha a HBCS-ből a pelenkát ki tudnák hozni.diverdoc
Köszönöm a felvilágosítást. Vonatkoztassunk el a pelenkától az csak egy csepp a tengerben. Mennyi eszközt, gyógyszert, kezelést, fizetést lehetne egy stadion árából finanszírozni!?Matthew99
 dutchmed.hu/davinci/index.php?q=ismerteto
ebből Magyarországon egy sincs, a fejlettebb országokban, pl Romaniában 8. Az ára 2 millio Euro, ebben a képzési költségek is benn vannak, fenntartása mondjuk 1 millio, copaymenttel annyi se. Mennyibe kerül egy stadion? De mint egy előző posztban olvashattuk, a szórakozásra van igény, nem erre. Ezért nincs Magyarországon DaVinci Robot.
Ezt csak szemléltetésképpen raktam ide, mert könnyű vele számolni, de személy szerint, ha lenne ennyi pénz, azt rohadtul másra, sokkal fontosabb, létszükségletű dolgokra költeném.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 471 — Cowboys fan
...
Jó hosszú poszt volt, ezért elnézést. De úgy gondolom, ha már erről megy a polémia, lássatok bele a dolgokba. Higgyétek el nagyon nagy a baj!
Szóval Matthew alap posztjára visszatérve: Én azon csodálkoznék, ha a HBCS-ből a pelenkát ki tudnák hozni.diverdoc
megértem, hogy elkeseredett vagy, és hogy nem jó a helyzet, de be kell látnod: stadionokra akkor is szükség van.
kórházban nem tud szórakozni az ember, stadionban igen, és ebben a kemény világban erre van inkább igény.
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Az a bajom ezzel, hogy pénz az van. Az sem érdekelne, hogy lopnak a politikusok, mert persze hogy mindenki lopna. A gondom az, hogy közben már az egészségügy lerombolt helyzete egy évtizede hangoztatott probléma, amivel soha senki nem kezdett semmit. Tudom nagyon jól, hogy a legtöbb eü dolgozónak megvan kötve a keze, tehetetlen. Majd amikor beüt a szerencsétlenség akkor rögtön őket veszik elő.
A királyi híradóba vagy a heti orbán interjúba meg ilyen mindenkit érintő aktuális problémákról nem lehet beszélni.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
nigga hering Green Bay Packers 28
Jó hosszú poszt volt, ezért elnézést. De úgy gondolom, ha már erről megy a polémia, lássatok bele a dolgokba. Higgyétek el nagyon nagy a baj!
Szóval Matthew alap posztjára visszatérve: Én azon csodálkoznék, ha a HBCS-ből a pelenkát ki tudnák hozni.diverdoc
Köszönöm a felvilágosítást. Vonatkoztassunk el a pelenkától az csak egy csepp a tengerben. Mennyi eszközt, gyógyszert, kezelést, fizetést lehetne egy stadion árából finanszírozni!?Matthew99
Ezt ugye Viktorkának kell mondani de az a baj h itthon sok "birka"ember van aki istenként tiszteli a "nagy" urát és nem látja át milyen felháborító dolgok mennek itthon, aki meg átlátja az lelép teljes joggal ebből az országból.
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 292 — Invisible man
Jó hosszú poszt volt, ezért elnézést. De úgy gondolom, ha már erről megy a polémia, lássatok bele a dolgokba. Higgyétek el nagyon nagy a baj!
Szóval Matthew alap posztjára visszatérve: Én azon csodálkoznék, ha a HBCS-ből a pelenkát ki tudnák hozni.diverdoc
Köszönöm a felvilágosítást. Vonatkoztassunk el a pelenkától az csak egy csepp a tengerben. Mennyi eszközt, gyógyszert, kezelést, fizetést lehetne egy stadion árából finanszírozni!?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
25 éve dolgozom az egészségügyben. Dolgoztam külföldön is. Eléggé nagy rálátásom van mind a hazai, mind a külföldi ellátásra.
Egy tény: Nagyon nagy bajban van a magyar egészségügy. És ennek az oka teljesen egyértelműen az alulfinanszírozottság. Az egészségügyre fordított összeget tekintve GDP arányosan nagyon hátul kullogunk. Közgazdasági nonszensz, hogy piaci alapú kiadásokat nem piaci alapú bevételekkel kell működtetni.
Magyarországon az állami egészségügyet elviekben az OEP finanszírozza. Elviekben, mert a döntés minden esetben pénzügyminiszteri hatáskör (bár ez nem deklarált, nem publikus, de így van).
2 síkon mozog a finanszírozás A: fekvőbeteg ellátás (ideveszem az egynapos sebészetet is, ami úgy rossz ahogy van) B: járóbeteg ellátás.
A járóbeteg ellátás az un németpont rendszeren alapul. Minden beavatkozásnak van egy megfeleltetett számértéke amit forintosítani lehet. Kompetencia szintekhez, kapacitáshoz, garanciális szabályokhoz kötött, hogy az OEP felé lejelentett pontokból mit fizetnek. Nagyjából 10-15%-ot kapásból kiszórnak adminisztaratív okokra hivatkozva (Szücs úr neve Szüc-ként lett lejelentve és bár ott a TAJ szám, születési idő, lakcím stb tehát jól beazonosítható) visszadobják. Kapacitáskontroll feletti ellátást pedig egyszerűen nem fizetik. Munkahelyem ambulanciája minden hónap második felében a jháróbeteg ellátás után nem kap finaszírozást, mert a kapacitás (volumenkorlát), alapján ez már nem finanszírozható.
A fekvőbeteg ellátás finanszírozása még borzasztóbb. A homogen beteg csoprt (HBCS) nevű agyrém rendszerben dolgozunk. Minden betegség kód egy adott súlyszámot kap. Pl Húgyhólyagdaganat műtét C629 BNO kóddal, 1,7-es súlyszámmal 200.000 Ft körüli forintosítással szerpel. Teljesen mindegy mi és mennyi ideig történik a beteggel. Egy kisebb műtét 3 nappal, bagy akár egy heroikus beavatkozás akár 3-4 hetes hospitalizációval. Minden költséget (ápolási hotelszolgáltatás, éelmezés, gyógyszerköltség, műszerek beszerzése, dolgozók bére ebbe kell, hogy beleférjen) Érdemi HBCS korrekció az elmúlt tizenvalahány éveben nem történt. Gazdasági profitorientált cégekktől történik a gyógyszer, műszer beszerzés, a kiprivatizált élelmezés, mosatás (pl a Pécsi Tudományegyetem mint az ország egyik legnagyobb egészségügyi ellátója nem rendelkezik saját mosodával, Bajai céggel mosatunk(természetesen nincs politikai összefonódás)kötött szerződés!!!), szervizelés. Ők az árakat a piaci törvények alapján határozzák meg (folyamatosan emelik). Bevétel nem változik, sőt a forráskivonások miatt csökken. A HBSC rendszer az alap, minden komplikációtól mentes legkisebb összegű gyógyítási költségre lett kalkulálva és az is 10 évvel ezelőtti viszonyokra. Nincs bekalkulálva az eszköz amortizáció, a javítás (képerősítönk bedöglött 80.000 forintos óradíjjal, 200.000 ft-os kiszállási díjjal előbb megállapították, hogy panel csere szükséges (pár milla), majd miután azt megrendelték ismételt kiszállással megoldották). Ez az egy tétel a teljes havi működési keretünk 70%-át elvitte. Ezek a tételek abszolut nincsenek a HBCS rendszerbe beépítve. További értelmezhetetlen és szakmailag elfogadhatatlan az un garanciális szabálya a rendszernek. HBCS határnapok vannak. Alsó határnap, ha az alatt gyógyítasz meg valakit nem fizetnek (pl egy beavatkozás után 2 nappal hazaengedhető lenne a beteg, azért kell tartani az intézetben, mert az alsó határnapja 4 és 2 napos bennfekvéssel egy vasat sem fizet a rendszer!!! De rosszabb a felső határnap. mondjuk 40 nap. Az ezen a határnapon belül végzett egészségügyi beavatkozásokat, tekintve, hogy a garanciális szabály alá esnek nem fizetik ki. Tehát Gipsz Jakab Belgyógyászaton vércukor beállításon kell hogy feküdjön (mondjuk megtörtént 3 nap alatt, de alsó határnap 5, akkor 5 napig ott kell tartaniuk) és ezért az OEP a megfelelő HBCS súlyszám alapján fizet. A HBCS felső határnapja 52 nap. Gipsz Jakab, ha annyira pofátlan, hogy a vércukor beállítása után 3 héttel vakbélgyulladással, vagy vesegörccsel kívánja terhelni az OEP büdzséjét azt nem teheti meg. A garanciális szabály miatt (hisz ennek az embernek az ellátását már fizettem mondja az OEP) finanszírozás nélkül kell ellátni.
Folyamatosan változtatja, bonyolítja a lejelentési rendszert az OEP, azzal a szándékkal, hogy a bonyolult rendszerben óhatatlanul becsúszó lejelentési hibákra hivatkozva ne kelljen fizetni. Napi munkák harmada-fele nem gyógyító munka már, hanem dokumentáció, adminisztráció, lejelentés!!!!! Naponta minimum egy órát a megbeszéléseink azzal töltünk, hogy próbáljuk kisakkozni, hogy maradjunk a viz felszínén úgy hogy húznak is le, plussz felülről nyomnak is le.
Ezen kívül napestig tudnám sorolni az anomáliákat. Ezek együttesen azt eredményezik, hogy az egészségügyi ellátórendszer menekülni kényszerül a bonyolult, várhatóan idő és pénzigényes esetektől. Megy a tologatás, hogy melyik intézet faragjon rá, ha ellátja. Folyamatosan szembesülünk a lecseszéssel egy ügyelet után, hogy mennyire fogunk ráfizetni erre, vagy arra a betegre, miért vetted fel, miért nem adtad át máshova stb. És pont a porogresszívitás csúcsán lévő intézet az aki a legnagyobbat szív, mert ő már nem tudja bonyolultságra, nehézségekre hivatkozva elküldeni máshova. Egy bonyolult hólyagdaganatos nagy műtéten a teljes 3-4 hetes ápolással minimum pár százezer forintot bukunk, és ezt előre tudjuk. Harmincvalahányat csinálunk egy évben. Beteg ember el kell látni, hiába alulfinanszírozott. Csak ezen az egy betegcsoporton bukunk éves szinten súlyos milliókat. Megy az adóság spirál. Gyógyszerkeret csökkentés, elbocsátás, be nem töltött állások zárolása. A PTE-n pl anaestheziológusokkal kezdték el, kiraúgtak egy csomót. Az ötlet jó, altatóorvos nélkül nincs műtét, ergo a veszteség is kevesebb lesz, plusz a bérkeretük is megmarad és ez hozza magával a többi szakma leépíthetőségét, ápolószemályzet csökkentését stb. Csak az a gond, hogy a beteg nem lesz kevesebb. Aki nem bírja elmegy (állása gyorsan zárol, még egy bérkeret megtakarítás). Fül-orr-gére és urológiára egy altatóorvos jut. És a fül-orr-gégész az urológus megbeszéli, hogy a fulladó, vagy a vérző betegggel kezdjen, melyik halna meg nagyobb valószínűséggel ha csúszna a műtéte. Majd másnap hangzatos újságcikkek jelennek meg, hogy a fasz egészségügyi semélyzet mennyire későn látta el, vagy elvérzett stb. A rendszer egy patyomkin falú. Pillanatokon belül össze fog omlani. Az itt maradó keveseken egyre nagyobb a teher és ezt teszik úgy, hogy pl cseheknél átlagosan 3x magasabb az Eü dolgozók fizetése, nyugatról, keletről, délről nem is beszélve. És hihetetlenül hangzik, de a magyar beteg ennek ellenére sokkal jobban el van látva, mint az átlag nyugati. Magánrendelésem 40 %-át olyan nyugaton biztosítással rendelkező emberek teszik ki, akik a 6 hónapos váró listat nem tudják kivárni, vagy annyira elégedetlenek az ellátással. Ebben élen jár Anglia és az NHS. Dolgoztam én olyan helyen nyugaton,. ahol elrángattak az összeesett beteg mellől, mert nem volt biztosítása és nincs rá pénz!!!
Mindenki aki tud menekül már ebből a rendszerből és elsősorban nem a fizetés miatt (az is nagyon fontos persze). Az ellehetetlenítés, a bürokrácia, az egész rendszer alulfinaszírozása, a tehetetlenség, az iszonyatos adminisztartív terhelés, a kormányzati kommunikációval ellentétes állapotok miatt megyünk el.
Jó hosszú poszt volt, ezért elnézést. De úgy gondolom, ha már erről megy a polémia, lássatok bele a dolgokba. Higgyétek el nagyon nagy a baj!
Szóval Matthew alap posztjára visszatérve: Én azon csodálkoznék, ha a HBCS-ből a pelenkát ki tudnák hozni.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 9 éve
YoungZeeZee 7 858
van olyan hely europaban ami kb fullos de nem ertenek hozza,nincs tapasztalat, nincs igazi szakember.
több mint 9 éve
nigga hering Green Bay Packers 28
Osztom annak a véleményét, aki szerint nagyobb gond a szakemberhiány a kórházakban, mint a pelenka hiány.
Görögországban egy elvileg helyi szinten jó kórházban volt tapasztalható, hogy a neurológia osztályon délután 3 után nem volt orvos. 1 db nővér volt ügyeletben, aki egész este magazint olvasott, a betegek ápolását a családtagoknak kellett elvégezni, ha hozzá mertél szólni rikácsolt és pofákat vágott. Sebes végtagokat el nem látták, beteget koszosan bebaszták az ágyba, majd akkor lett megmosdatva, amikor a rokon másnap beért és megcsinálta.
Szóval bőven vannak rosszabb egészségügyek is a magyarnál és hiába van pelenka, ha orvos nincs ügyeletben és a bevitt beteg nem kap normális ellátást.Tony
Igen ha így nézzük igen van rosszabb magyarországi korházaknál pl Szerbiába. De a görögökön nem lepödőm meg, ők ilyen lusta nemzet(tisztelet a kivételnek), és a hozzállásuk miatt is(meg ugye a mindent szét lopó politikusaik) miatt jutottak ide, olyan látszat munkákat csináltak ott 1 csomóan kb mint itthon az átkosba
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 292 — Invisible man
Csak a vita kedvéért:...

Ergo botorság leírni az egész magyar egészségügyet, pláne jönni azzal, hogy nincs ingyenpelenka.
Azt aki az ingyenpelenkára bazírozva tervezi a jövőjét, fogják még nagy meglepetések érni.Sobri Jóska
Nem lepődök meg...

Csak, hogy téged és minden értem aggódót megnyugtassak nem véletlen vártam 30+ évet a gyerekvállalással. Nem azért mert virágról virágra szálltam vagy nem volt kedvem hanem mert nem vagyok olyan mint egyes kultúrában akik unalmukban. Sajnos most "engedhetjük" meg magunknak mert most biztosított minden ahhoz hogy rendesen fel tudjuk nevelni. De te lovagolhatsz tovább a pelenkán nyugodtan (adok szìvesen). Voltak sokan akik èrtették miről beszélek és vannak akik csak újabb felületet látnak a kötözködésre.
(Én is nagyon sok helyen találkozok olyannal, hogy az orvosok ápolók erőn felül teljesítenek, minden tiszteletem az övèk.)


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
...úgy gondolom ennyi "pluszkiadás", ami a biztos normális környezetet jelenti igazán kigazdálkodható szinte mindenkinél, aki nem ezen akar spórolniSobri Jóska
Sajnos sokak ezt nem tudják megendegni maguknak.
vandeminek
Ja.
De aki előrelátó, az mindig félre tud tenni annyit (kivéve persze a mélyszegénységben élők, de itt nem hiszem, hogy lenne ilyen fórumozó), hogy ha váratlan betegség jön, legyen annyi, hogy azt arra szánja. Csak ugye inkább az új, nagyobb TV, utazás, cigi, pia, stb. De ez prioritások kérdése.

több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
...úgy gondolom ennyi "pluszkiadás", ami a biztos normális környezetet jelenti igazán kigazdálkodható szinte mindenkinél, aki nem ezen akar spórolniSobri Jóska
Sajnos sokak ezt nem tudják megendegni maguknak.

Azt aki az ingyenpelenkára bazírozva tervezi a jövőjét, fogják még nagy meglepetések érni.Sobri Jóska
Ez tökéletesen igaz.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Csak hogy legyen másik oldala is az érmének:
Pont most a héten anyu élettársának a testvére rosszul lett délután (valami epilepsziás tünetek, olyan mintha részeg lenne). Kétszer kijött hozzá a körzeti orvos, megvizsgálta, majd mentőt hívott. Bevitték a dél-pesti kórházba. A mentősöknél voltak a korábbi leletei is, külön el lett mondva, hogy nem részeg (mivel a betegsége miatt nem is ihat), csak a tünetei látszanak ilyennek. Erre amikor 5 óra körül hívtuk a kórházat konkrétan elküldtek a meleg francba, hogy a detoxban van és biztos alszik, hagyjuk őket békén. Érdeklődjünk holnap reggel. Másnap felhívva a kórházat annyit mondani, hogy nem tudják mi van vele, mert már előző nap este 10-kor kirakták a kórházból...
Na most hozzátartozik a dologhoz, hogy egy szellemileg nem ép emberről van szó (debil van a régi vizsgálati lapján). Ezt az embert kirakták a fagyos éjszakába. Na most a körzeti orvos se tudott megszólalni, amikor ezt megtudta. Később kiderült, hogy a detoxikálóban csak lefektették aludni, aztán amikor felkelt, akkor kiadták az útját. Úgy, hogy volt rajta egy pulcsi, amiben felvitte a mentő...
Mobilja nincsen, mert semmilyen telefont nem tud használni (igen, vezetékest sem). Munkában lett rosszul, a főnöke intézte az ellátását. Ő nagyon rendes is volt. Furcsanak tűnt, amit a telefonban mondott a nővér először, végül nem mentünk be hozzá aznap. Másnap szerdán meg hároman nem tudtunk dolgozni, hogy megtaláljuk szegény Gabit. Végül eléggé leharcoltan, de szerencsésen megtaláltuk szerda késő délután. Nem az egészségügyön múlt. Ő olyan ember, hogy ha azt mondod neki üljön le, akkor leül. Ha azt, hogy takarodjon innen, akkor eltűnik a szemed elől. Nem kívánok semmi rosszat azoknak akik miatt ez történt, az élet úgyis mindig kiegyenlíti a számlát.

Elnézést, ha nem teljesen érthető, nem olvasom vissza, mert még most is ideges lettem.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Csak a vita kedvéért:
eddig bármikor kerültem bármilyen panasszal sürgőségi ellátásra, mindig lelkes, korrekt személyzettel és orvosokkal találkoztam.
Kedvesekkel nem, dehát azt nem is igénylem, csak a szakszerűséget és a folyamatos tájékoztatást, valamint egyszer várakoztam a Honvéd sürgősségin 6 órát, és amit azalatt láttam, attól én se lennék kedves. Pláne ha naponta, hetente, havonta, éveken át tapasztalnám mindezt.
A körzeti orvosom korrekt is, kedves is, szakellátásra igyekszem nem az "sztk"-ba menni, hanem privátba (nekem megéri azt a plusz 5-10-20ezret), valamint az a tapasztalatom, hogy határozott és együttműködésre törekvő magatartással a megfelelő egészségügyi szolgáltatást kapja az ember.
Biztos vannak kivételek, de én nem látom azt, hogy annyira gáz lenne az egész magyar egészségügy.
Persze voltam látogatóban 6 ágyas kórteremben a János korházban, rettentő lehangoló, dzsuva, tömegnyomor, és 2 ágyasban is, tévével, saját zuhannyal, wc-vel az Uzsokiban, igaz, az utóbbi 10 rugó volt naponta, de a különbség ég és föld. (A mi családunkban az elmúlt 25 évben 2 műtét volt, egyenként 5-6 nap bentfekvéssel, úgy gondolom ennyi "pluszkiadás", ami a biztos normális környezetet jelenti igazán kigazdálkodható szinte mindenkinél, aki nem ezen akar spórolni.)
Ergo botorság leírni az egész magyar egészségügyet, pláne jönni azzal, hogy nincs ingyenpelenka.
Azt aki az ingyenpelenkára bazírozva tervezi a jövőjét, fogják még nagy meglepetések érni.

több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Osztom annak a véleményét, aki szerint nagyobb gond a szakemberhiány a kórházakban, mint a pelenka hiány.
Görögországban egy elvileg helyi szinten jó kórházban volt tapasztalható, hogy a neurológia osztályon délután 3 után nem volt orvos. 1 db nővér volt ügyeletben, aki egész este magazint olvasott, a betegek ápolását a családtagoknak kellett elvégezni, ha hozzá mertél szólni rikácsolt és pofákat vágott. Sebes végtagokat el nem látták, beteget koszosan bebaszták az ágyba, majd akkor lett megmosdatva, amikor a rokon másnap beért és megcsinálta.
Szóval bőven vannak rosszabb egészségügyek is a magyarnál és hiába van pelenka, ha orvos nincs ügyeletben és a bevitt beteg nem kap normális ellátást.
több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 472 — Bears & Illinois fan
Szekszárdon az újszülött osztályon állítólag nincs pénz pelenkára. Köszönjük a stadionokat... (leszarom hogy unalmas ezzel jönni)Matthew99
Ez már régóta így van, talán egyet-egyet adnak, a többit neked kell vinnicsi77
Utána bölcsődébe, óvodába viszed a a wc papírt, zsepit, játékot, iskolába a fénymásoló papírt, hogy kvázi "tankönyve" legyen a gyereknek, esetleg "jószülőként" beszállsz a meszelésbe, kerítésfestésbe.
Szokj hozzá.kittli
és az óvodába is a szülők dobják össze a gyümölcsöt rotációs alapon, ha már...slowmotion
Vagy magasabb csoportpénzt szednek.....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 471 — Cowboys fan
Szekszárdon az újszülött osztályon állítólag nincs pénz pelenkára. Köszönjük a stadionokat... (leszarom hogy unalmas ezzel jönni)Matthew99
Ez már régóta így van, talán egyet-egyet adnak, a többit neked kell vinnicsi77
Utána bölcsődébe, óvodába viszed a a wc papírt, zsepit, játékot, iskolába a fénymásoló papírt, hogy kvázi "tankönyve" legyen a gyereknek, esetleg "jószülőként" beszállsz a meszelésbe, kerítésfestésbe.
Szokj hozzá.kittli
és az óvodába is a szülők dobják össze a gyümölcsöt rotációs alapon, ha már...
több mint 9 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 081 — Steelers fan
Szekszárdon az újszülött osztályon állítólag nincs pénz pelenkára. Köszönjük a stadionokat... (leszarom hogy unalmas ezzel jönni)Matthew99
Ez már régóta így van, talán egyet-egyet adnak, a többit neked kell vinnicsi77
Utána bölcsődébe, óvodába viszed a a wc papírt, zsepit, játékot, iskolába a fénymásoló papírt, hogy kvázi "tankönyve" legyen a gyereknek, esetleg "jószülőként" beszállsz a meszelésbe, kerítésfestésbe.
Szokj hozzá.