Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Köcsög szomszéd.
A felázott talaj végett elkezdett a mi (Beagle) kutyánk és az ő (Puli) kutyájuk átásni egymáshoz a kerítés alatt, az egyik helyen. A kerítés a szomszéd tulajdona. Ő ezt nem erősítette meg, nincs alap, semmi.
Mi történt?
A mi kutyánk gyorsabb volt, átbújt, elkezdtek játszani, szomszéd kijött a házból és szarrá verte a kutyánkat, úgy, hogy mire hazaértem melóból, minden egyes mozdulatomra 20 méterre szaladt tőlem, fülét, farkát behúzva és egyáltalán nem akar sem az én, sem a feleségem közelébe jönni/menni azóta sem. Csak 1 hónapos munkámat vágta tönkre az a kopasz törpe, nem beszélve a bántalmazásról...
Mit tudok ilyenkor tenni? Gondolkoztam a feljelentésen, de mivel albérlet, nem jó ötlet. Este viszont megkínálom a kertjüket friss, ropogós kutyaszarral, az tuti..
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Az érzés amikor a fékező buszon a melletted álló betkós bakanccsal rúg bokán megfizethetetlen, minden másra ott a MasterCard.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Én minden olyan helyen adok borravalót, ahol meg vagyok elégedve a szolgáltatással. És sok esetben megtérül. A pizza forrón érkezik nem dermedten, a pincér egy másodpercig nem hezitál odajönni a fehér ingben, amikor a sáros kerekű babakocsit kell levinni a lépcsőn, vagy ha a boltban kell éppen a "pont" akkor ideadják a hiányzó mennyiséget ha elértem az összeghatárt ha nem.
Mert az árban benne van a kiszállítás egy órán belül, de az nincs hogy én legyek az első cím vagy az utolsó (és 150-200 forint még mindig nem 500, mint az elsőbbségi szolgáltatás díja lenne). Az árban benne van a kiszolgálás de az nincs, hogy segítsenek babakocsival bejönni/kimenni. Az ár tartalmazza a pénztáros bérét, de azt nem hogy ne kelljen tízezreket pluszba elkölteni, hogy a rokon gyerek kapjon egy plusst ami nagyon tetszik neki.
Szóval igen, a nagyvonalúság meg szokott térülni és amikor oda szánom a pénzt nem okoz gondot 6700 Ft-ra 8000-et adni, mert úgyis megtérül. És nem vagyok se gazdag se menedzser, csak egy melós melós fizetéssel.
Tony
Általában a "melósok" gyakoribb és bőkezűbb jattolók mint a jómódú vendégek (/vásárlók). Ha valaki egyszer végzett már rendes kétkezi munkát, hovatovább ha ezt nap mint nap teszi akkor jobban értékeli a másik ember munkáját is és nem néz át rajta mint eszközön közte és az áhított termék közt. Egy egyszerű gesztus pedig -- ahogy írtátok páran -- meghálálja magát, ezt mindkét oldalról tanusíthatom.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 7 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Én minden olyan helyen adok borravalót, ahol meg vagyok elégedve a szolgáltatással. És sok esetben megtérül. A pizza forrón érkezik nem dermedten, a pincér egy másodpercig nem hezitál odajönni a fehér ingben, amikor a sáros kerekű babakocsit kell levinni a lépcsőn, vagy ha a boltban kell éppen a "pont" akkor ideadják a hiányzó mennyiséget ha elértem az összeghatárt ha nem.
Mert az árban benne van a kiszállítás egy órán belül, de az nincs hogy én legyek az első cím vagy az utolsó (és 150-200 forint még mindig nem 500, mint az elsőbbségi szolgáltatás díja lenne). Az árban benne van a kiszolgálás de az nincs, hogy segítsenek babakocsival bejönni/kimenni. Az ár tartalmazza a pénztáros bérét, de azt nem hogy ne kelljen tízezreket pluszba elkölteni, hogy a rokon gyerek kapjon egy plusst ami nagyon tetszik neki.
Szóval igen, a nagyvonalúság meg szokott térülni és amikor oda szánom a pénzt nem okoz gondot 6700 Ft-ra 8000-et adni, mert úgyis megtérül. És nem vagyok se gazdag se menedzser, csak egy melós melós fizetéssel.

Szerkesztette: Tony
több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
(Off)
Egyszer félreszámoltam és csak 60 ft-t vittem magammal (meg akkor egésznap nem is volt nálam csak kártya max.) Mondom holnap behozom azt az 5 forintot, de kell a rutinomhoz a víz. "Hát sajnálom de nem lehet". Hát akkor vazzeg nem lehet : D
ano92
15-re talán nem mondott volna nemet.
(Lehet, nem csak egyszer számoltad félre, vagy a szerkesztés áldozata lettél.) 😊
(On)

Szerkesztette: Atari

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Ha valaminek úgy állapítják meg az árát ( gazdaság, marketing ), hogy 980 Ft, akkor én joggal hihetem, hogy arra a 20 Ft-ra nincs szükségük. Tehát megtartom.
Viszont, mikor céges telefont kapok 50-60 eFt értékűt, akkor nem állok oda a főnök elé, hogy vettem hozzá 3.500 Ft-ért telefon tokot, ugyan fizessék már ki.

Most spúr vagyok v. nem?
BigBaltazar
Én nem törnék pálcát így látatlanba, ha nem mutatják be az embernek a borravaló intézményét akkor a fenti két dolog logikus összefüggésben van számukra.
gyeek
Nem, nem... Lehet, hogy nem voltam világos. Étteremben, ha elégedett vagyok az étellel, kiszolgálással én is adok borravalót. Itt a visszajáró 10-20 Ft-ra gondoltam. Na azt nem hagyom ott.
BigBaltazar
Áh, tiszta sor így. Én étteremből indultam ki és az egyéb olyan foglalkozásokból ahol a jatt bevett szokás (volt).


Általánosítás: aki 10ből 10szer visszaveszi a 20asát egy 980as kaja után az garasos. Ha ez után bassza a csőrét, az viszont az ő baja, mert a felszolgáló/pultos/bárki leszarja éppenséggel.
gyeek
Láttál már garasos koldust? Na ugye.
Amadeus91
Most tényleg sikerült bekeverned a kéregetőket a témába? A borravalóról beszéltünk, és senki nem vár el borravalót egy koldustól, sőt, néha ők kapnak pár falatot ajándékba.

Ezt pedig ajánlom figyelmedbe:
 www.logicallyfallacious.com/tools/lp/Bo/LogicalFallacies/150/Red-Herring
gyeek
Nem. Szimplán arról beszélek, hogy garasosnak lenni a legpragmatikusabb dolog szerintem.
Amadeus91
Lehetőségektől függően az érthetőtől a szánalmasig csúszkál a slider.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Ha valaminek úgy állapítják meg az árát ( gazdaság, marketing ), hogy 980 Ft, akkor én joggal hihetem, hogy arra a 20 Ft-ra nincs szükségük. Tehát megtartom.
Viszont, mikor céges telefont kapok 50-60 eFt értékűt, akkor nem állok oda a főnök elé, hogy vettem hozzá 3.500 Ft-ért telefon tokot, ugyan fizessék már ki.

Most spúr vagyok v. nem?
BigBaltazar
Én nem törnék pálcát így látatlanba, ha nem mutatják be az embernek a borravaló intézményét akkor a fenti két dolog logikus összefüggésben van számukra.
gyeek
Nem, nem... Lehet, hogy nem voltam világos. Étteremben, ha elégedett vagyok az étellel, kiszolgálással én is adok borravalót. Itt a visszajáró 10-20 Ft-ra gondoltam. Na azt nem hagyom ott.
BigBaltazar
Áh, tiszta sor így. Én étteremből indultam ki és az egyéb olyan foglalkozásokból ahol a jatt bevett szokás (volt).


Általánosítás: aki 10ből 10szer visszaveszi a 20asát egy 980as kaja után az garasos. Ha ez után bassza a csőrét, az viszont az ő baja, mert a felszolgáló/pultos/bárki leszarja éppenséggel.
gyeek
Láttál már garasos koldust? Na ugye.
Amadeus91
Most tényleg sikerült bekeverned a kéregetőket a témába? A borravalóról beszéltünk, és senki nem vár el borravalót egy koldustól, sőt, néha ők kapnak pár falatot ajándékba.

Ezt pedig ajánlom figyelmedbe:
 www.logicallyfallacious.com/tools/lp/Bo/LogicalFallacies/150/Red-Herring
gyeek
Nem. Szimplán arról beszélek, hogy garasosnak lenni a legpragmatikusabb dolog szerintem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Ha valaminek úgy állapítják meg az árát ( gazdaság, marketing ), hogy 980 Ft, akkor én joggal hihetem, hogy arra a 20 Ft-ra nincs szükségük. Tehát megtartom.
Viszont, mikor céges telefont kapok 50-60 eFt értékűt, akkor nem állok oda a főnök elé, hogy vettem hozzá 3.500 Ft-ért telefon tokot, ugyan fizessék már ki.

Most spúr vagyok v. nem?
BigBaltazar
Én nem törnék pálcát így látatlanba, ha nem mutatják be az embernek a borravaló intézményét akkor a fenti két dolog logikus összefüggésben van számukra.
gyeek
Nem, nem... Lehet, hogy nem voltam világos. Étteremben, ha elégedett vagyok az étellel, kiszolgálással én is adok borravalót. Itt a visszajáró 10-20 Ft-ra gondoltam. Na azt nem hagyom ott.
BigBaltazar
Áh, tiszta sor így. Én étteremből indultam ki és az egyéb olyan foglalkozásokból ahol a jatt bevett szokás (volt).


Általánosítás: aki 10ből 10szer visszaveszi a 20asát egy 980as kaja után az garasos. Ha ez után bassza a csőrét, az viszont az ő baja, mert a felszolgáló/pultos/bárki leszarja éppenséggel.
gyeek
Láttál már garasos koldust? Na ugye.
Amadeus91
Most tényleg sikerült bekeverned a kéregetőket a témába? A borravalóról beszéltünk, és senki nem vár el borravalót egy koldustól, sőt, néha ők kapnak pár falatot ajándékba.

Ezt pedig ajánlom figyelmedbe:
 www.logicallyfallacious.com/tools/lp/Bo/LogicalFallacies/150/Red-Herring

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Én azóta kérek el 5 forintot is, mióta a sokat használt boltomban pórul jártam. Itt van melóhely mellett. Kb minden nap átmegyek venni ásványvizet. 2liter mizse, 75 forint. 80 at fizettem régen, ötforintost sosem kértem vissza mer amúgy jógyerek vagyok. Pénztárca nem szokott ott lenni, mert csak ásványvízért megyek amúgyis. Egyszer félreszámoltam és csak 60 ft-t vittem magammal (meg akkor egésznap nem is volt nálam csak kártya max.) Mondom holnap behozom azt az 5 forintot, de kell a rutinomhoz a víz. "Hát sajnálom de nem lehet". Hát akkor vazzeg nem lehet : D
ano92
Ha ismernek elég köcsögség... Nálunk itt még az ismeretlennek is elengedik az 5 forintot, de mivel ismernek, a majd holnap behozod mondat tök egyértelmű.
Ellenpélda: egy hónapja kb idegenben mentünk haverokkal focira, büfében végösszeg, haverék tartoztak 200! forinttal. Büfés: semmi gond, majd a következő körben beszámoljuk. Kb 28 fok volt, szóval tuti volt a további kör, de voltunk vagy 200-an, de akkor is meglepődtünk!
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Általánosítás: aki 10ből 10szer visszaveszi a 20asát egy 980as kaja után az garasos. Ha ez után bassza a csőrét, az viszont az ő baja, mert a felszolgáló/pultos/bárki leszarja éppenséggel.
gyeek
Láttál már garasos koldust? Na ugye.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 202 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
Ha valaminek úgy állapítják meg az árát ( gazdaság, marketing ), hogy 980 Ft, akkor én joggal hihetem, hogy arra a 20 Ft-ra nincs szükségük. Tehát megtartom.
Viszont, mikor céges telefont kapok 50-60 eFt értékűt, akkor nem állok oda a főnök elé, hogy vettem hozzá 3.500 Ft-ért telefon tokot, ugyan fizessék már ki.

Most spúr vagyok v. nem?
BigBaltazar
Én nem törnék pálcát így látatlanba, ha nem mutatják be az embernek a borravaló intézményét akkor a fenti két dolog logikus összefüggésben van számukra.
gyeek
Nem, nem... Lehet, hogy nem voltam világos. Étteremben, ha elégedett vagyok az étellel, kiszolgálással én is adok borravalót. Itt a visszajáró 10-20 Ft-ra gondoltam. Na azt nem hagyom ott.

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 7 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Ha valaminek úgy állapítják meg az árát ( gazdaság, marketing ), hogy 980 Ft, akkor én joggal hihetem, hogy arra a 20 Ft-ra nincs szükségük. Tehát megtartom.
Viszont, mikor céges telefont kapok 50-60 eFt értékűt, akkor nem állok oda a főnök elé, hogy vettem hozzá 3.500 Ft-ért telefon tokot, ugyan fizessék már ki.

Most spúr vagyok v. nem?
BigBaltazar
Én nem törnék pálcát így látatlanba, ha nem mutatják be az embernek a borravaló intézményét akkor a fenti két dolog logikus összefüggésben van számukra.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 7 éve
ano92 Philadelphia Eagles LSU Tigers 5 306 — Robert Griffin III && Tom Savage && DeShone Kizer fan
Én azóta kérek el 5 forintot is, mióta a sokat használt boltomban pórul jártam. Itt van melóhely mellett. Kb minden nap átmegyek venni ásványvizet. 2liter mizse, 75 forint. 80 at fizettem régen, ötforintost sosem kértem vissza mer amúgy jógyerek vagyok. Pénztárca nem szokott ott lenni, mert csak ásványvízért megyek amúgyis. Egyszer félreszámoltam és csak 60 ft-t vittem magammal (meg akkor egésznap nem is volt nálam csak kártya max.) Mondom holnap behozom azt az 5 forintot, de kell a rutinomhoz a víz. "Hát sajnálom de nem lehet". Hát akkor vazzeg nem lehet : D

Szerkesztette: ano92

több mint 7 éve
BigBaltazar Seattle Seahawks 1 202 — A remény az optimisták fegyvere a valóság ellen
Ha valaminek úgy állapítják meg az árát ( gazdaság, marketing ), hogy 980 Ft, akkor én joggal hihetem, hogy arra a 20 Ft-ra nincs szükségük. Tehát megtartom.
Viszont, mikor céges telefont kapok 50-60 eFt értékűt, akkor nem állok oda a főnök elé, hogy vettem hozzá 3.500 Ft-ért telefon tokot, ugyan fizessék már ki.

Most spúr vagyok v. nem?

Go Hawks! Go Hawks! Go Hawks!
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Nekem mondjuk az a "kedvenc" sztorim mikor a melóhelyen rendeltünk pizzát és a lányok 5-en a kb 380 forintot mind kiszámolták pontosan. Tényleg csak 20-30 forintot kellett volna adni és adtak volna kerek 400-at. A 3000 forintos végszámlán lett volna 300 forint. De nem, mert ők sem kapnak sehol borravalót. Persze mikor az ügyfél év végén megdobja egy ajándékcsomaggal, meg csokival, meg egy fél vaddisznóval az jólesik neki...
több mint 7 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Általánosítás: aki 10ből 10szer visszaveszi a 20asát egy 980as kaja után az garasos. Ha ez után bassza a csőrét, az viszont az ő baja, mert a felszolgáló/pultos/bárki leszarja éppenséggel.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Sobritól kérdezem, csak úgy kíváncsiságból. Akkor is jattolsz, ha rettentő elégedetlen voltál a szolgáltatással?
Hanni
Akkor balhézok. 😊
Szeretem kifejezni az érzéseimet pro és kontra egyaránt.
De kb. hetente hat-hétszer eszem étteremben, az mondjuk évente kb. 300 alkalom.
Az elmúlt 1 évben mindösszesen 2-3 olyan alkalom volt ahol annyira tufa volt a pincér, hogy nem úgy hozta, nem azt, okoskodott, variált, stb. hogy cserét kellett kérnem. 😉
Alapvetően kedvelnek a vendéglátásban dolgozók, magam se tudom, hogy miért.
És az általatok leírt pofavágásokkal sem találkozom. (Vagy csak észre se veszem, mert pont leszarom a személyzetet, mint embert, és a kajára vagy a beszélgetésre fókuszálok.)
Vagy lehet tudják, hogy aki variál, és a bécsiszeletet csirkéből kéri, kettesben is csak négyszemélyes asztalhoz ül, szívószálat kér, stb., az úgyis olyan fazon, aki majd jattol rendesen.
Igazából, mint írtam, az az elméletem, hogy a jattnak kiadott mindenféle forint sokszorosan érkezik vissza, szóval nem örülök, ha nem jattolhatok.

(És ha emlékszel, írtam korábban az Uber kapcsán: nekem a taxisokkal se volt sose rossz tapasztalatom. Én ilyen szerencsés vagyok, vagy efféle...)

A Csekonics kurva mindenit.
Amadeus91
Ez nem csekonicsság.
És a Príma Péknél se kérek vissza ezresből ha 900 a vége, vagy a ruhaboltban (ha nem is boss-okba járok) ha 19900, azt a százast.
Mert az a 100-as sok kis barátjával fog visszatérni hozzám (legalábbis az elmúlt 23 évben így volt), és nekem belefér, az eladó meg örül neki. Nem az összegnek, a gesztusnak. Nekem ez is kapitalizmus. 😉
Sobri Jóska
Hàt te dolgod. Én a sok kicsi sokra megy elvét követve az 5 forintost is elrakom, ki tudja mikor jön jól.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Sobritól kérdezem, csak úgy kíváncsiságból. Akkor is jattolsz, ha rettentő elégedetlen voltál a szolgáltatással?
Hanni
Akkor balhézok. 😊
Szeretem kifejezni az érzéseimet pro és kontra egyaránt.
De kb. hetente hat-hétszer eszem étteremben, az mondjuk évente kb. 300 alkalom.
Az elmúlt 1 évben mindösszesen 2-3 olyan alkalom volt ahol annyira tufa volt a pincér, hogy nem úgy hozta, nem azt, okoskodott, variált, stb. hogy cserét kellett kérnem. 😉
Alapvetően kedvelnek a vendéglátásban dolgozók, magam se tudom, hogy miért.
És az általatok leírt pofavágásokkal sem találkozom. (Vagy csak észre se veszem, mert pont leszarom a személyzetet, mint embert, és a kajára vagy a beszélgetésre fókuszálok.)
Vagy lehet tudják, hogy aki variál, és a bécsiszeletet csirkéből kéri, kettesben is csak négyszemélyes asztalhoz ül, szívószálat kér, stb., az úgyis olyan fazon, aki majd jattol rendesen.
Igazából, mint írtam, az az elméletem, hogy a jattnak kiadott mindenféle forint sokszorosan érkezik vissza, szóval nem örülök, ha nem jattolhatok.

(És ha emlékszel, írtam korábban az Uber kapcsán: nekem a taxisokkal se volt sose rossz tapasztalatom. Én ilyen szerencsés vagyok, vagy efféle...)

A Csekonics kurva mindenit.
Amadeus91
Ez nem csekonicsság.
És a Príma Péknél se kérek vissza ezresből ha 900 a vége, vagy a ruhaboltban (ha nem is boss-okba járok) ha 19900, azt a százast.
Mert az a 100-as sok kis barátjával fog visszatérni hozzám (legalábbis az elmúlt 23 évben így volt), és nekem belefér, az eladó meg örül neki. Nem az összegnek, a gesztusnak. Nekem ez is kapitalizmus. 😉

több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
Már nem tudom, hogy hol hallottam vagy olvastam, na de pont az előző kommentekben feltűnő attitűd miatt volt igazán ütős, mikor valaki felvetette, hogy a sorkatonasághoz hasonlóan kötelezővé tenné egy bizonyos idő eltöltését minden embernek a vendéglátásban is 😊

Amúgy nyilván mindennek két oldala (meg vagy ezer árnyalata) van, az biztos, hogy pont a jattos rendszer miatt lehet mondjuk egy felszolgálói állás rémálom vagy a jobbik esetben a menedzseri fizetésekkel vetekedő... az USA-ban pl. annyira bekalkulálják ezt a bérekbe, hogy a jattos pozìciók óradìja a minimálbér -x dollár.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Nálam tök egyszerű a recept. Ha normális a pincér, futár stb... akkor kap jattot.
peach
Pontosan ennyi a recept, nem is értem, hogy kellene ennek máshogy működnie.

Sobritól kérdezem, csak úgy kíváncsiságból. Akkor is jattolsz, ha rettentő elégedetlen voltál a szolgáltatással?
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Nálam tök egyszerű a recept. Ha normális a pincér, futár stb... akkor kap jattot. ha paraszt és pofákat vág akkor meg nem. Végülis csak magával baszik ki ha bunkó. Részemről mindenképp. De idén volt olyan is, hogy 8an szambáztunk ki egy étteremből mert a pincér olyan stílust engedett meg magának. A többit gondolom megbeszélték a főnökével.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Én mindenhol, mindig adok jattot.
Elég sok pénzt kifizethettem így.
És az az érdekes, hogy nagyságrenddel több jön vissza, mint amit így kifizetek.
Biztos van mögötte valami tudományos tény, lehet, hogy teremt egy attitűdöt az emberben, hogy úgyis sokkalta több jön így vissza, és ezáltal önbeteljesítő jóslattá válik - nem tudom.
Csak azt, hogy pont leszarom, hogy ki mit vár el, a nagyvonalúság számomra fontos, és még pluszba ki is fizetődik.
És ez nem anyagi helyzet függvénye.
Ha összesen 20 rugóm van, akkor lehet nem megyek étterembe.
De ha megyek, és elégedett vagyok azzal, ahogy kiszolgálnak, akkor a 6700 forint az bizony 7500, a 8200 meg 9000.
Persze aki ezen kiakad, és spúrkodik, sajnálja a jattot, az is menjen étterembe nyugodtan, én csak azt mondom mindenkinek a környezetemben, hogy minél több jattot nagyvonalúskodik, és ad ki, annál több jön vissza számára. És eddig mindenkinél bejött, senki se mondja, hogy ne így lett volna. A fillérbaszók meg egyék a kefét, és frusztrálja őket nyugodtan a szervízdíj, és higyjék azt, hogy a kaja 10 és lehúzták őket egyre, amikor simán lehetne a kaja 11, szervízdíj 0, de így legalább a felszolgáló is tud tervezni, és számára is biztosítva van ez a pénz, nem a tulajon múlik hogy, mennyit oszt vissza.
Sobri Jóska
József, egy ilyen vérbeli kapitalistától mást várna az ember. 6700 forint az 6700 forint. Az árért kapott szolgáltatás esetén alap, hogy elégedett legyek vele, nincs mire többet fizetni. Ha kérek egy marhapörköltet 6700 forintért, akkor abban benne van a kaja, a mosolygó pincér és az, hogy normális tányéron teszik elém és nem valami töröttszélű szaron.
A jatt az egy kurva inkorrekt dolog. Követhetetlen, ellenőrizhetetlen. Írják szépen bele, akár tételekként az étlapba, hogy kaja, ennyi, tányér ennyi, pincér mosolya ennyi, számlázza ki. Aztán aki kifizeti kifizeti, aki nem nem. De az egy kibaszott vicc József, hogy beülök valahova, kikérem 6700-ért a marhaperkeltet, aztán morog a pincért, hogy 6700 forintot kap és nem 9-et.
Deákon a palotában a Boss Store csajai ne kapjanak ennyi erővel borravalót, mikor veszel ott egy öltönyt? Ők is kedvesek, nagyon fasza a catering, mosolyognak, kiszolgálnak. Igaz, hogy 180 az öltöny, de akkor legyen már 200 amit adok, mert hát aki Úr, az nagyvonalú, ugye.

A Csekonics kurva mindenit.

Szerkesztette: Amadeus von Dollárbaloldal

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 910
Én mindenhol, mindig adok jattot.
Elég sok pénzt kifizethettem így.
És az az érdekes, hogy nagyságrenddel több jön vissza, mint amit így kifizetek.
Biztos van mögötte valami tudományos tény, lehet, hogy teremt egy attitűdöt az emberben, hogy úgyis sokkalta több jön így vissza, és ezáltal önbeteljesítő jóslattá válik - nem tudom.
Csak azt, hogy pont leszarom, hogy ki mit vár el, a nagyvonalúság számomra fontos, és még pluszba ki is fizetődik.
És ez nem anyagi helyzet függvénye.
Ha összesen 20 rugóm van, akkor lehet nem megyek étterembe.
De ha megyek, és elégedett vagyok azzal, ahogy kiszolgálnak, akkor a 6700 forint az bizony 7500, a 8200 meg 9000.
Persze aki ezen kiakad, és spúrkodik, sajnálja a jattot, az is menjen étterembe nyugodtan, én csak azt mondom mindenkinek a környezetemben, hogy minél több jattot nagyvonalúskodik, és ad ki, annál több jön vissza számára. És eddig mindenkinél bejött, senki se mondja, hogy ne így lett volna. A fillérbaszók meg egyék a kefét, és frusztrálja őket nyugodtan a szervízdíj, és higyjék azt, hogy a kaja 10 és lehúzták őket egyre, amikor simán lehetne a kaja 11, szervízdíj 0, de így legalább a felszolgáló is tud tervezni, és számára is biztosítva van ez a pénz, nem a tulajon múlik hogy, mennyit oszt vissza.
Sobri Jóska
"így legalább a felszolgáló is tud tervezni, és számára is biztosítva van ez a pénz, nem a tulajon múlik hogy, mennyit oszt vissza."
Itt a baj.
Van olyan ember aki nem fillerbaszas miatt nem jar etterembe vagy fodraszhoz vagy .... Mast nem is nagyon akarok irni, mivel leirtuk a velemenyunket.
😀
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Én mindenhol, mindig adok jattot.
Elég sok pénzt kifizethettem így.
És az az érdekes, hogy nagyságrenddel több jön vissza, mint amit így kifizetek.
Biztos van mögötte valami tudományos tény, lehet, hogy teremt egy attitűdöt az emberben, hogy úgyis sokkalta több jön így vissza, és ezáltal önbeteljesítő jóslattá válik - nem tudom.
Csak azt, hogy pont leszarom, hogy ki mit vár el, a nagyvonalúság számomra fontos, és még pluszba ki is fizetődik.
És ez nem anyagi helyzet függvénye.
Ha összesen 20 rugóm van, akkor lehet nem megyek étterembe.
De ha megyek, és elégedett vagyok azzal, ahogy kiszolgálnak, akkor a 6700 forint az bizony 7500, a 8200 meg 9000.
Persze aki ezen kiakad, és spúrkodik, sajnálja a jattot, az is menjen étterembe nyugodtan, én csak azt mondom mindenkinek a környezetemben, hogy minél több jattot nagyvonalúskodik, és ad ki, annál több jön vissza számára. És eddig mindenkinél bejött, senki se mondja, hogy ne így lett volna. A fillérbaszók meg egyék a kefét, és frusztrálja őket nyugodtan a szervízdíj, és higyjék azt, hogy a kaja 10 és lehúzták őket egyre, amikor simán lehetne a kaja 11, szervízdíj 0, de így legalább a felszolgáló is tud tervezni, és számára is biztosítva van ez a pénz, nem a tulajon múlik hogy, mennyit oszt vissza.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 884 — The Mathematician
a másik amit imádok, hogy van az étlap
rá van írva hogy sült macska - 10 rúpia
jön a számla, hogy 11 mer ugye van 10% szervíz díj
nyilván valahol az étlapon is fel van tüntetve miniatűr betűkkel, de az ilyenért is ütni tudnék
Negritis
Hát, ha annyira ragaszkodsz ahhoz az 1 rúpiádhoz, akkor süsd meg otthon a macskád...
gyeek
nem arról van szó hogy ragaszkodok hozzá
hanem hogy ha az van kiírva hogy valami 10 akkor legyen 10, ha 11 legyen 11
de ne az legyen hogy az étlapon és a számlám alapvetően más van

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!