Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 6 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 475 — Bears & Illinois fan
Ma az egyik kolléganőm karórát nézett magának egy ismert magyar webshopban, név szerint a trandmaker.hu-n, egyszerűen nem értem, hogy sokan bedőlnek ezeknek az oldalaknak, nagyon sok ilyen és hasonló van, legyen az ruházati, cipős stb. Felvilágosítottam, hogy ugye te se hiszed el, hogy van egy bolt Magyarországon akik annyira rendesek, és még a pénz se érdekli őket, hogy minden terméküket 40-90% közti leárazással árulják, aztán megkerestem neki az órát ebayen kevesebbért mint ami most 60%-al olcsóbb volt a nagy trandmakeren. De egy csomó ruházati bolt is van akik egyszerűen a sportsdirectből rendelnek, ráteszik a kis hasznukat aztán főlé írnak egy kétszer akkora "eredeti" árat mint a sportsdirecten van azt csókolom. Szerintem az itt olvasók nagy része ezzel már tisztában van, de engem annyira fel tudnak baszni az ilyen pitiáner béna webshopok... szóval ez csak úgy kikívánkozott belőlem 😀
Bad 31
Azért vannak ilyenek, mert ezek vélelmezhetően adót kerülnek......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 269 — Omar's Coming Yo!
Ma az egyik kolléganőm karórát nézett magának egy ismert magyar webshopban, név szerint a trandmaker.hu-n, egyszerűen nem értem, hogy sokan bedőlnek ezeknek az oldalaknak, nagyon sok ilyen és hasonló van, legyen az ruházati, cipős stb. Felvilágosítottam, hogy ugye te se hiszed el, hogy van egy bolt Magyarországon akik annyira rendesek, és még a pénz se érdekli őket, hogy minden terméküket 40-90% közti leárazással árulják, aztán megkerestem neki az órát ebayen kevesebbért mint ami most 60%-al olcsóbb volt a nagy trandmakeren. De egy csomó ruházati bolt is van akik egyszerűen a sportsdirectből rendelnek, ráteszik a kis hasznukat aztán főlé írnak egy kétszer akkora "eredeti" árat mint a sportsdirecten van azt csókolom. Szerintem az itt olvasók nagy része ezzel már tisztában van, de engem annyira fel tudnak baszni az ilyen pitiáner béna webshopok... szóval ez csak úgy kikívánkozott belőlem 😀
Bad 31
mit varsz egy olyan vilagtol ahol az emberek divatbol szakadt nadragot vesznek, es hordjak TELEN!vagy sportcipo titok zokni bokalifegos nadrag kombo TELEN!Vicc az egesz.Nem vagyok fazos tipus, megedzodtem szoval nem hiszem h "jaj en nem fazom" Faszt nem😀
ZoliMP
helo,én is szakadt gatyában járok télen és nem fázom benne 😀

Szerkesztette: Kenny

több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 926
Ma az egyik kolléganőm karórát nézett magának egy ismert magyar webshopban, név szerint a trandmaker.hu-n, egyszerűen nem értem, hogy sokan bedőlnek ezeknek az oldalaknak, nagyon sok ilyen és hasonló van, legyen az ruházati, cipős stb. Felvilágosítottam, hogy ugye te se hiszed el, hogy van egy bolt Magyarországon akik annyira rendesek, és még a pénz se érdekli őket, hogy minden terméküket 40-90% közti leárazással árulják, aztán megkerestem neki az órát ebayen kevesebbért mint ami most 60%-al olcsóbb volt a nagy trandmakeren. De egy csomó ruházati bolt is van akik egyszerűen a sportsdirectből rendelnek, ráteszik a kis hasznukat aztán főlé írnak egy kétszer akkora "eredeti" árat mint a sportsdirecten van azt csókolom. Szerintem az itt olvasók nagy része ezzel már tisztában van, de engem annyira fel tudnak baszni az ilyen pitiáner béna webshopok... szóval ez csak úgy kikívánkozott belőlem 😀
Bad 31
mit varsz egy olyan vilagtol ahol az emberek divatbol szakadt nadragot vesznek, es hordjak TELEN!vagy sportcipo titok zokni bokalifegos nadrag kombo TELEN!Vicc az egesz.Nem vagyok fazos tipus, megedzodtem szoval nem hiszem h "jaj en nem fazom" Faszt nem😀
több mint 6 éve
Bad 31 Cleveland Browns 972 — Medvedisznóember
Ma az egyik kolléganőm karórát nézett magának egy ismert magyar webshopban, név szerint a trandmaker.hu-n, egyszerűen nem értem, hogy sokan bedőlnek ezeknek az oldalaknak, nagyon sok ilyen és hasonló van, legyen az ruházati, cipős stb. Felvilágosítottam, hogy ugye te se hiszed el, hogy van egy bolt Magyarországon akik annyira rendesek, és még a pénz se érdekli őket, hogy minden terméküket 40-90% közti leárazással árulják, aztán megkerestem neki az órát ebayen kevesebbért mint ami most 60%-al olcsóbb volt a nagy trandmakeren. De egy csomó ruházati bolt is van akik egyszerűen a sportsdirectből rendelnek, ráteszik a kis hasznukat aztán főlé írnak egy kétszer akkora "eredeti" árat mint a sportsdirecten van azt csókolom. Szerintem az itt olvasók nagy része ezzel már tisztában van, de engem annyira fel tudnak baszni az ilyen pitiáner béna webshopok... szóval ez csak úgy kikívánkozott belőlem 😀


http://therealbad31.deviantart.com/
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 410 — Colts fan
Srácok, ugorjatok át a politika topicba. Lassan már a viccek topicot is ezért nem figyelem, mert az is igen sokszor politika, ne legyen már itt is ez a fő csapásirány kérlek titeket. Elég egy topicot ignorálni emiatt. 😊
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 320
Tekintve, hogy demokratikus úton nem realitás OV leváltása a jelenlegi közjogi rendszerben
Amadeus
Dehogynem. Csak a mostani ellenzék béna.
Kampman
ez önámítás.
Amadeus
Nem. Ez csak a jelenlegi baloldal mihasznáinak az olcsó kifogása a sikertelenségük megmagyarázására.

Annak a garnitúrának, ami a baloldalon két kétharmados vereség után is veri az asztalt, hogy összefogást, vége van. Gyurcsánynak és az MSZP-nek vége van. A törpepártoknak csak azért nincs vége, mert ők el se kezdődtek. Ez a társaság elvegetál még 10-15 évet, aztán kész, megszűnnek. Nem azért nem tudnak győzni, mert a rendszer olyan szemét módon összeesküdött ellenük, hanem mert lejáratták magukat (Feri), utoljára a hatvanas években voltak önálló ötleteik (MSZP), illetve nem ismerik a vidéket és különösebben nem is érdekli őket (törpék). Egyébként számomra hihetetlen, hogy ezek a csoportok fújják a passzátszelet még ma is, 2010-ben ez elképzelhetetlennek tűnt.

Két párt van, amiben van spiritusz, az LMP és a Jobbik. Mindketten most próbálnak kitörni abból a skatulyából, amibe önmagukat rakták. Az LMP-nél ez a zöld semmi, a Jobbiknál meg a jobber radikalizmus. Ők lehetnek a hosszú távú kihívók, persze ez egy hosszú folyamat és mindkettőjüknek nehéz dolga lesz, az LMP-nek persze nehezebb, mert nekik a baloldal döglődő erőivel kell először megküzdeniük az "Orbán kihívója" szerepért.

Állítani kell 106 hiteles képviselőjelöltet meg egy olyan listát, amit lehetőleg nem Farkasházy Tivadar és Heller Ágnes láttamozott. Nem olyan nehéz, tényleg.
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 952
Tekintve, hogy demokratikus úton nem realitás OV leváltása a jelenlegi közjogi rendszerben
Amadeus
Dehogynem. Csak a mostani ellenzék béna.
Kampman
ez önámítás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Egy kampányt sose lehet elég korán elkezdeni.
És 2022-ben, 2026-ban is lesznek választások.
Valószínűleg...
Sobri Jóska
Én azért "várom" a nyilatkozatot, amiben kijelentik, hogy mondjuk a 2022-es választást nem tartjuk meg, mert a magyarok többsége elkötelezett a Párt mellett, és program sem kell, mert az emberek tudják mit várjanak el tőlünk á la Rogán.

Persze, tudom, a látszatot fenn kell tartani. 😊
Vrij6
A vicc az, hogy mi vagyunk talán az egyetlen ország a térségben, ahol a parlament mindig kitöltötte a ciklusát, soha nem voltak előrehozott, elhalasztott, stb. választások.

De ez a "2022-ben már nem lesz választás" engem arra emlékeztet, amikor a baloldali blogok 2011-12 környékén magától értetődő tényként írták le, hogy 2013-ban itt az elkerülhetetlen államcsőd, éhséglázadások, stb. 😊

Persze lehet, hogy egyszer összejön, de ebben az országban már túl sokan kiáltottak farkast.
Kampman
akkor ajánlom neked a lenti(és egyéb) kórházi történeteket...

spoiler: a farkas már réges-rég itt van, csak egyesek szerencsésebbek és elkerüli őket (még...), a kevésbé szerencsések meg testközelből élik át a jelenlétét
ZERO_L
Ez a fő probléma, hogy aki azt hiszi, hogy ennek a szerencséhez bármi köze is van, az vajon milyen valós és működőképes megoldási terveket tud kidolgozni, hogy ne a fasz rosszabbik végén legyen?!

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 320
Tekintve, hogy demokratikus úton nem realitás OV leváltása a jelenlegi közjogi rendszerben
Amadeus
Dehogynem. Csak a mostani ellenzék béna.
több mint 6 éve
dawyd728 3 693
...
De ez a "2022-ben már nem lesz választás" engem arra emlékeztet, amikor a baloldali blogok 2011-12 környékén magától értetődő tényként írták le, hogy 2013-ban itt az elkerülhetetlen államcsőd, éhséglázadások, stb. 😊

Persze lehet, hogy egyszer összejön, de ebben az országban már túl sokan kiáltottak farkast.
Kampman
Ezt érzem én a mai magyar társadalom egyik legnagyobb problémájának.

Egyszerűen a legtöbb baloldali/liberális vagy csak antiorbánista értelmiségi, de legalábbis közélettel foglalkozó polgár úgy érzi, minél inkább savazza a Fidesz kormányt/OV-t, minél erősebbet próbál rá mondani, minél veszedelmesebbre próbálja lefesteni, akkor majd a nép megretten, visszakozik és leváltja őket. Na most épp ellenkező hatást érnek el. Addig mondták, addig kiáltottak farkast (évtizedek), amíg ma már nagyot mondás nélkül sem állapíthatja meg szinte senki se, ha jön a farkas. El lettek játszva sajnos azok a bizalmi kártyák. Most már csak akkor lesz itt bármi is, mikor a farkasok jól lakva tovább állnak, mi meg itt maradunk juhok nélkül.

Legutóbb pl Konrád Györgynek miért kellett Ceausescu és Orbán rendszere között párhuzamot vonni, amikor a vak is látja, korántsem egyenlő ez a rendszer azzal. Ilyen és ehhez hasonló kijelentések a mai napig heti szintű rendszerességgel záporoznak. A Fidesz táboron belüli 1-1,5 M szétforgácsolhatatlan 'hívő tagozat' összetartásában(többi haszonelvű) OV mellett, ez az állandóan nagyot mondó, túlzó analíziseket felállító csoport közel azonos, de legalábbis nem elhanyagolható súllyal felelős.
dawyd728
Az a probléma, hogy nem sikerült megérteni, amit KGy mondott. Tekintve, hogy demokratikus úton nem realitás OV leváltása a jelenlegi közjogi rendszerben, így egyetlen alternatíva - lehetséges scenario - hogy egyéb úton veszti el a hatalmat. Megöregszik, lelövik, kivégzik, akármelyik, láttunk már mindre példát.
Amadeus
A NER jövőjéről ez a véleménye: "Megnyugtatásul úgy látom, hogy nagyobb erő húzza a magyarokat is az Európai Unióhoz, mint a diktátoraikhoz. Rejtelmes mozgások egyszer csak oda vezethetnek, hogy a miniszterelnök, ha nem akar Nicolae Ceausescu sorsára kerülni, akkor önként elmegy valahova. Jóakaratú emberként azt kívánom, hogy Felcsútra menjen."
Miért kerülne Kárpátok géniuszának sorsára? Persze, ha csak nem azt a rendszert építi ki, akkor értem a gondolatmenetet, de akkor meg áll a korábbi állításom.
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 952
...
De ez a "2022-ben már nem lesz választás" engem arra emlékeztet, amikor a baloldali blogok 2011-12 környékén magától értetődő tényként írták le, hogy 2013-ban itt az elkerülhetetlen államcsőd, éhséglázadások, stb. 😊

Persze lehet, hogy egyszer összejön, de ebben az országban már túl sokan kiáltottak farkast.
Kampman
Ezt érzem én a mai magyar társadalom egyik legnagyobb problémájának.

Egyszerűen a legtöbb baloldali/liberális vagy csak antiorbánista értelmiségi, de legalábbis közélettel foglalkozó polgár úgy érzi, minél inkább savazza a Fidesz kormányt/OV-t, minél erősebbet próbál rá mondani, minél veszedelmesebbre próbálja lefesteni, akkor majd a nép megretten, visszakozik és leváltja őket. Na most épp ellenkező hatást érnek el. Addig mondták, addig kiáltottak farkast (évtizedek), amíg ma már nagyot mondás nélkül sem állapíthatja meg szinte senki se, ha jön a farkas. El lettek játszva sajnos azok a bizalmi kártyák. Most már csak akkor lesz itt bármi is, mikor a farkasok jól lakva tovább állnak, mi meg itt maradunk juhok nélkül.

Legutóbb pl Konrád Györgynek miért kellett Ceausescu és Orbán rendszere között párhuzamot vonni, amikor a vak is látja, korántsem egyenlő ez a rendszer azzal. Ilyen és ehhez hasonló kijelentések a mai napig heti szintű rendszerességgel záporoznak. A Fidesz táboron belüli 1-1,5 M szétforgácsolhatatlan 'hívő tagozat' összetartásában(többi haszonelvű) OV mellett, ez az állandóan nagyot mondó, túlzó analíziseket felállító csoport közel azonos, de legalábbis nem elhanyagolható súllyal felelős.
dawyd728
Az a probléma, hogy nem sikerült megérteni, amit KGy mondott. Tekintve, hogy demokratikus úton nem realitás OV leváltása a jelenlegi közjogi rendszerben, így egyetlen alternatíva - lehetséges scenario - hogy egyéb úton veszti el a hatalmat. Megöregszik, lelövik, kivégzik, akármelyik, láttunk már mindre példát.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
dawyd728 3 693
...
De ez a "2022-ben már nem lesz választás" engem arra emlékeztet, amikor a baloldali blogok 2011-12 környékén magától értetődő tényként írták le, hogy 2013-ban itt az elkerülhetetlen államcsőd, éhséglázadások, stb. 😊

Persze lehet, hogy egyszer összejön, de ebben az országban már túl sokan kiáltottak farkast.
Kampman
Ezt érzem én a mai magyar társadalom egyik legnagyobb problémájának.

Egyszerűen a legtöbb baloldali/liberális vagy csak antiorbánista értelmiségi, de legalábbis közélettel foglalkozó polgár úgy érzi, minél inkább savazza a Fidesz kormányt/OV-t, minél erősebbet próbál rá mondani, minél veszedelmesebbre próbálja lefesteni, akkor majd a nép megretten, visszakozik és leváltja őket. Na most épp ellenkező hatást érnek el. Addig mondták, addig kiáltottak farkast (évtizedek), amíg ma már nagyot mondás nélkül sem állapíthatja meg szinte senki se, ha jön a farkas. El lettek játszva sajnos azok a bizalmi kártyák. Most már csak akkor lesz itt bármi is, mikor a farkasok jól lakva tovább állnak, mi meg itt maradunk juhok nélkül.

Legutóbb pl Konrád Györgynek miért kellett Ceausescu és Orbán rendszere között párhuzamot vonni, amikor a vak is látja, korántsem egyenlő ez a rendszer azzal. Ilyen és ehhez hasonló kijelentések a mai napig heti szintű rendszerességgel záporoznak. A Fidesz táboron belüli 1-1,5 M szétforgácsolhatatlan 'hívő tagozat' összetartásában(többi haszonelvű) OV mellett, ez az állandóan nagyot mondó, túlzó analíziseket felállító csoport közel azonos, de legalábbis nem elhanyagolható súllyal felelős.
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 344 — situational football
Egy kampányt sose lehet elég korán elkezdeni.
És 2022-ben, 2026-ban is lesznek választások.
Valószínűleg...
Sobri Jóska
Én azért "várom" a nyilatkozatot, amiben kijelentik, hogy mondjuk a 2022-es választást nem tartjuk meg, mert a magyarok többsége elkötelezett a Párt mellett, és program sem kell, mert az emberek tudják mit várjanak el tőlünk á la Rogán.

Persze, tudom, a látszatot fenn kell tartani. 😊
Vrij6
A vicc az, hogy mi vagyunk talán az egyetlen ország a térségben, ahol a parlament mindig kitöltötte a ciklusát, soha nem voltak előrehozott, elhalasztott, stb. választások.

De ez a "2022-ben már nem lesz választás" engem arra emlékeztet, amikor a baloldali blogok 2011-12 környékén magától értetődő tényként írták le, hogy 2013-ban itt az elkerülhetetlen államcsőd, éhséglázadások, stb. 😊

Persze lehet, hogy egyszer összejön, de ebben az országban már túl sokan kiáltottak farkast.
Kampman
akkor ajánlom neked a lenti(és egyéb) kórházi történeteket...

spoiler: a farkas már réges-rég itt van, csak egyesek szerencsésebbek és elkerüli őket (még...), a kevésbé szerencsések meg testközelből élik át a jelenlétét



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 320
Egy kampányt sose lehet elég korán elkezdeni.
És 2022-ben, 2026-ban is lesznek választások.
Valószínűleg...
Sobri Jóska
Én azért "várom" a nyilatkozatot, amiben kijelentik, hogy mondjuk a 2022-es választást nem tartjuk meg, mert a magyarok többsége elkötelezett a Párt mellett, és program sem kell, mert az emberek tudják mit várjanak el tőlünk á la Rogán.

Persze, tudom, a látszatot fenn kell tartani. 😊
Vrij6
A vicc az, hogy mi vagyunk talán az egyetlen ország a térségben, ahol a parlament mindig kitöltötte a ciklusát, soha nem voltak előrehozott, elhalasztott, stb. választások.

De ez a "2022-ben már nem lesz választás" engem arra emlékeztet, amikor a baloldali blogok 2011-12 környékén magától értetődő tényként írták le, hogy 2013-ban itt az elkerülhetetlen államcsőd, éhséglázadások, stb. 😊

Persze lehet, hogy egyszer összejön, de ebben az országban már túl sokan kiáltottak farkast.
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 555
Egy kampányt sose lehet elég korán elkezdeni.
És 2022-ben, 2026-ban is lesznek választások.
Valószínűleg...
Sobri Jóska
Én azért "várom" a nyilatkozatot, amiben kijelentik, hogy mondjuk a 2022-es választást nem tartjuk meg, mert a magyarok többsége elkötelezett a Párt mellett, és program sem kell, mert az emberek tudják mit várjanak el tőlünk á la Rogán.

Persze, tudom, a látszatot fenn kell tartani. 😊
Vrij6
Majd lesz plakátkampány róla, nem kell ide semmiféle nyilatkozat. 😊
több mint 6 éve
dawyd728 3 693
 mno.hu/bunugy_baleset/mintha-egy-kisebb-testu-madarat-utottem-volna-el-vallotta-a-kokainos-gazolo-2440837

Baukó Éva óta ez a keresztény konzervatív családból származás nagyon menő lett..
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 756 — Слава Україні! Героям слава!
Egy kampányt sose lehet elég korán elkezdeni.
És 2022-ben, 2026-ban is lesznek választások.
Valószínűleg...
Sobri Jóska
Én azért "várom" a nyilatkozatot, amiben kijelentik, hogy mondjuk a 2022-es választást nem tartjuk meg, mert a magyarok többsége elkötelezett a Párt mellett, és program sem kell, mert az emberek tudják mit várjanak el tőlünk á la Rogán.

Persze, tudom, a látszatot fenn kell tartani. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
teljesen mindegy az már ebben az esetben, inkább sértsen valaki személyiségi jogokat, amiért maximum sérelemdíjat fizethet, minthogy börtönbe menjen 5-10 évre.
deyell
Nyilván nem ugyanaz a 2 büntetési tétel, de vannak olyan országok ahol törvénytelen eszközökkel szerzett bizonyítékokat nem vesz figyelembe a bíróság.
empty taxi
melyik ország az? lehet hogy van, de elég nagy ökrök akkor, mert az igazság kiderítéséhez, / az igazságszolgáltatáshoz fűződő társadalmi érdek magasabb rendű, mint az egyén képmás és hangvételhez fűződő jogai. gondolj bele, hogy betörnek hozzád, a lakásod kamerarendszere ezt megörökíti, majd a bíró azt mondja, hogy ezt nem veszi figyelembe, mert a betörő nem járult hozzá, hogy videofelvételt készítsenek róla. abszurd lenne.
deyell
USA?
Atari
Igaz ez is, és az is. Csak össze lett mosva deyell. Külön kell választani a törvénytelen eszközökkel szerzett bizonyítékot, és a nem beleegysezéssel készülteket, stb. Főleg a nyomozó hatóságokra vonatkozóan, ha engedély nélküli lehallgatás, házkutatás, stb alatt kerül elő bizonyíték, azt nem vehetik figyelembe. De ha van egy videófelvétel, telefonbeszélgetés, stb, aminek elkészültéhez nem járult hozzá az egyik fél, az legtöbb esetben még nem törvénytelen, és bemutatható bizonyítékként. Több gyilkossági perben is szerepelt bizonyítékként előkerült telefonbeszélgetés pl., ami a tettes ellen szólt, simán eléfogadta a bíróság az ügyészektől.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
Másik kedvenc. Nem. Hiszem. El.

A legfontosabb amit nyolcadikban Olaszországról tudni kell földrajzból
Mikey
Fuh basszameg, ez most letaglózott...undorító ez az egész. Megy a félelemkeltés magas szinten, hiszen a félelemben élő embereket a legkönyebb irányítani, befolyásolni, megoldást kínálva nekik. De hogy ilyen is van, az kemény...
Szintén tanár vagyok/voltam (tesi-fizika gimiben, de már nem tanítok). Elmondhatatlanul elszomorít az, ami megy az utóbbi években.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Egy kampányt sose lehet elég korán elkezdeni.
És 2022-ben, 2026-ban is lesznek választások.
Valószínűleg...

több mint 6 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 486
Másik kedvenc. Nem. Hiszem. El.

A legfontosabb amit nyolcadikban Olaszországról tudni kell földrajzból
Mikey
Na meg persze az ilyen kis beszúrt bekezdések miatt kellett megvenni a tankönyvet kétszer mondjuk 3 éven belül, ha ugyanoda jár a két gyerek és csak pár év van köztük.

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 410 — Colts fan
Földrajzot törire keverni, bravó Kristóf... Bocsesz ezért.
Ide valóban kevésbé illik a téma, de minden más, amit írtam szerintem attól még ide is érthető. (Ráadásul töri-földrajz szakos Anya, ezért keveredtem meg csúnyán. 😊 Egyébként nekem is általánosban tanít, ha rosszul árnyaltam volna valahol és félreérthető volt 😊 )
Persze, ezért is mondtam, hogy a jó tanár tudja, hogy mire kell hangsúlyt fektetni és mire nem. Tehát egy hibás könyv problémáit megoldja. Amelyik tanár gyenge, ott pedig a jó könyv sem segít, max egy-két valami folytán már 13 évesen szorgalmas fiatalon. (Nyilván már ez is nagyon sokat számít ha országos méretben nézzük, ez igaz.)
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 930 — nabege2@yahoo.com
Azért a jó történelem tanár tudja jól mit kell leadni, és mit kell figyelmen kívül hagyni az adott tankönyvből. 😊 Iránymutatónak jó és kell egy könyv, de ahol minden fejezetet végigolvastatnak és az lesz a lényeg, az lesz szó szerint visszakérve, ott baj van.
kristóf17
Csak van tanterv, amit kiadnak és bizony be kell tartani. Nővérem pont töritanár...
NB2
Édes anyukám is, azért mertem beleszólni. Ha tudja, hogy ennek semmi közei a szükséges tudáshoz, akkor azt nem veszi olyan hangsúlyosra, ha pedig tudja, hogy valami nagyon nincs benne, azt külön elmeséli, hozzáteszi, kiemeli. Legalábbis anno az osztályomat, más osztályokat így tanított.
Ja, és pláne nem kéri így vissza, mint ahogy ez a "csodááálatos" index kiemelte. 😊
Azt gondolom ha ezt a pár sort valaki nem nevezi meg kötelezőnek, nem probléma. Ellenben nem gondolnám, hogy a jelenlegi töribe nem fér bele egy minimális migrációs téma. Legyen társadalomtudomány címén néha belevíve. Középsuliban is egybe volt vonva a kettő. 😊
kristóf17
Tesóm "csak" általánosban tanít. Én nem tömném a 13-14 évesek fejét ilyennel. (magánvélemény)
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 679 — Cowboys fan
Azért a jó történelem tanár tudja jól mit kell leadni, és mit kell figyelmen kívül hagyni az adott tankönyvből. 😊 Iránymutatónak jó és kell egy könyv, de ahol minden fejezetet végigolvastatnak és az lesz a lényeg, az lesz szó szerint visszakérve, ott baj van.
kristóf17
Csak van tanterv, amit kiadnak és bizony be kell tartani. Nővérem pont töritanár...
NB2
Édes anyukám is, azért mertem beleszólni. Ha tudja, hogy ennek semmi közei a szükséges tudáshoz, akkor azt nem veszi olyan hangsúlyosra, ha pedig tudja, hogy valami nagyon nincs benne, azt külön elmeséli, hozzáteszi, kiemeli. Legalábbis anno az osztályomat, más osztályokat így tanított.
Ja, és pláne nem kéri így vissza, mint ahogy ez a "csodááálatos" index kiemelte. 😊
Azt gondolom ha ezt a pár sort valaki nem nevezi meg kötelezőnek, nem probléma. Ellenben nem gondolnám, hogy a jelenlegi töribe nem fér bele egy minimális migrációs téma. Legyen társadalomtudomány címén néha belevíve. Középsuliban is egybe volt vonva a kettő. 😊
kristóf17
1, ez nem történelemkönyv, hanem földrajz
2, bele lehet (és kell) venni plusz dolgokat is, csak az nem mindegy, hogy mi mekkora fontosságú
3, tanár és tanár között is óriási lehet a különbség aközött, hogy mennyire hajolnak meg az "elvárások" előtt. (anyám pl. 35+ év tanítás után, utolsó pár évére már nem volt hajlandó a portfóliójával szórakozni, amit rózsabogár brainstorming brigádja bevezetett anno)
4, ez a könyv már most szar, szerintem a 4 400 000 menekültön is rég túlvan már Olaszország.

(ja igen, ez a könyv azért szar, mert az a könyv, ami - kivéve valami tényleg rendkívüli eseményt - pár hónap alatt pontatlanná válik, az egész egyszerűen nem lehet jó tankönyv.)
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 410 — Colts fan
Azért a jó történelem tanár tudja jól mit kell leadni, és mit kell figyelmen kívül hagyni az adott tankönyvből. 😊 Iránymutatónak jó és kell egy könyv, de ahol minden fejezetet végigolvastatnak és az lesz a lényeg, az lesz szó szerint visszakérve, ott baj van.
kristóf17
Csak van tanterv, amit kiadnak és bizony be kell tartani. Nővérem pont töritanár...
NB2
Édes anyukám is, azért mertem beleszólni. Ha tudja, hogy ennek semmi közei a szükséges tudáshoz, akkor azt nem veszi olyan hangsúlyosra, ha pedig tudja, hogy valami nagyon nincs benne, azt külön elmeséli, hozzáteszi, kiemeli. Legalábbis anno az osztályomat, más osztályokat így tanított.
Ja, és pláne nem kéri így vissza, mint ahogy ez a "csodááálatos" index kiemelte. 😊
Azt gondolom ha ezt a pár sort valaki nem nevezi meg kötelezőnek, nem probléma. Ellenben nem gondolnám, hogy a jelenlegi töribe nem fér bele egy minimális migrációs téma. Legyen társadalomtudomány címén néha belevíve. Középsuliban is egybe volt vonva a kettő. 😊