Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Aki origot olvas az meg is érdemli 😛
empty taxi
onnan lehet tudni, hogy éppen melyik a legerősebb ellenzéki erő, hogy őket gyalázzák Habonyék a címlapon 😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 894 — nabege2@yahoo.com
Aki origot olvas az meg is érdemli 😛
empty taxi
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb fél éve scrollozásokkal...
A szokások rabja vagyok, anyám Matáv-os volt, ő javasoltam még 2001-ben mikor lett netem, hogy az egy jó lap. Aztán megvette pártunk, de a kommentek miatt még hagytam, mert én nagyon szeretem olvasni mások véleményét... De aztán letiltották a kommentelést és lassan tényleg ott tartok, hogy elfelejtem az origot, mert hányok tőle! Amikor másfél hétig a Havas volt a főtéma, rohadt sok volt. Soros Gyurit és migráncsozást már meg sem említem 😊
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Aki origot olvas az meg is érdemli 😛


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mire? 😀 Így működik a marketing, promo stb. K idegesítő de ezért.büntit.kérni 😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 894 — nabege2@yahoo.com
BEK-győztes klubnál köthet ki Bogdán Ádám

Ez a címadás bazmeg. Az 51 éve győztes Celticről van szó. 😀
Mikey
OFF!
Az ilyen klikkvadász címektől rohadt ideges tudok lenni. Origó is ilyenekkel van tele, persze már ott tartok, hogy nem kattintok semmi hírre! Múltkor is: halálos beteg x y színész. Én hülye rákattintok... erre az egyik szerepében halálos beteget játszik... GRRRRR!!!!!
Azért valami büntetést kioszthatnának néha...
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 875 — The Mathematician
a kurva anyját a region lock faszságoknak

a netflix region lockol egy csomó contentet
a crunchyroll is

egyik kedvenc jrpg szériámnál most tudtam meg h van ps3-ra (xenogears - xenosaga, xenoblade, xenogears kb mint a final fantasy) de persze h magyarországról nem lehet digitálisan megvenni, és csak h jó legyen fizikaiban nincs ............

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Az óra az technikailag ékszer, mivel az időt a telón is látom, de én úgy gondolom, hogy az embernek igenis kényeztetnie kell, ajándékoznia kell magát olyan dolgokkal, amelyek nem létszükségletek, de érzékeli általuk, hogy nem hiába dolgozik. Nálam a karóra ilyen.
Egy festményhez hasonlítanám. Az se alapszükséglet, de naponta ránézni jó érzéssel tölti el az embert. Az is, amit egy festőbaráttól kap az ember ingyen, és az is amiért esetleg 800ezret fizet egy aukción.
(Pl. a legutóbbi Virágh Judit aukción volt 2 eredeti Munkácsy rajz. 350ezerről indultak, és 3 millió környékén kerültek leütésre. Szerinted annak, aki megvette, nem lesz jobb az élete, hogy a saját lakásában naponta ránézhet, vagy csak a tudat által, hogy van egy eredeti Munkácsyja?)
Sobri Jóska
vagy ha ennél költőibben fogalmaznál



én abszolút tárgyellenes vagyok, de férfi szerintem jobb "anyagias" dologra nem ruházhat be egy óránál, mindig nálad van, gyakran használod, és látványa évek után is olyan hatást ér el, mint első pillantásra
baggio 🏈
Mellesleg a használati tárgyak közül a legjobban az óra tartja az árát talán. Egy montblanc agyonhasználva is elmegy 4-500.000 forintért.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
nincs az az isten h ennyiert orat vegyek. ez a masik fele a "gyulolkodesemnek".Emberek olyan dolgokra koltenek tobb 10ezreket amitol az eletuk nem lesz jobb, de hat tobb "fontosabb" dolog van annal mint h a lelkunk jo legyen.
ZoliMP
Ennyiért én se vennék órát, mert egy igényesebb svájci az 1000+ eurónál kezdődik.
Sobri Jóska
Jóska, a svájcit mérjük már frankban a pontosság kedvéért, elvégre egy svájci óráról lenne szó 😊 mondjuk ha esetleg itt (Luzern, főleg belváros) vennél, ahhoz előbb le kell nyomnod egy mini gladiátorviadalt az ázsiai turistákkal, hogy odaférj a pulthoz fizetni 😊

saját, szubjektív eset: peer pressure alapján arany középútként vettem egy fitbitet, csak hogy legyen valami a csuklómon. Nem néznek ki ha nincs, inkább nekem tűnt fel hogy én vagyok kb egyedül, aki nem hord órát. Nem a legolcsóbb megoldás, de cserébe fiatalos, nekem pont jó.

Szerkesztette: JSanyo

több mint 6 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d
kishaszi
ma jött oda hozzám a Vácin egy roma, kezében egy "ájfoniksz" hogy 100-ért vihetem 😀
Tim Tebow #1
mondjuk az szerintem eredeti volt, csak lopott :d
eaglesmcnabb
jah, nekem volt az Ecseri-útnál lévő OMV kútnál óldalgott az etnikum és kérdezte, hogy "nem érdekel egy vadonat új Iphone. Eredeti! Most lopták a lányok a..." Már nem emlékszem melyik plázát mondta.
kishaszi
Vele én is találkoztam, ugyanott! 😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d
kishaszi
ma jött oda hozzám a Vácin egy roma, kezében egy "ájfoniksz" hogy 100-ért vihetem 😀
Tim Tebow #1
mondjuk az szerintem eredeti volt, csak lopott :d
eaglesmcnabb
jah, nekem volt az Ecseri-útnál lévő OMV kútnál óldalgott az etnikum és kérdezte, hogy "nem érdekel egy vadonat új Iphone. Eredeti! Most lopták a lányok a..." Már nem emlékszem melyik plázát mondta.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
davemayer Chicago Bears 14 294 — "Grammar maci"
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d
kishaszi
ma jött oda hozzám a Vácin egy roma, kezében egy "ájfoniksz" hogy 100-ért vihetem 😀
Tim Tebow #1
mondjuk az szerintem eredeti volt, csak lopott :d
eaglesmcnabb
Azt könnyebb beszerezni 😀
dugo93
nem is kell várakozni, max egy kicsit a "sötétben". Amúgy most amikor már az ilyen telefonokat letiltják ki vesz "használtat"?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 6 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 067
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d
kishaszi
ma jött oda hozzám a Vácin egy roma, kezében egy "ájfoniksz" hogy 100-ért vihetem 😀
Tim Tebow #1
mondjuk az szerintem eredeti volt, csak lopott :d
eaglesmcnabb
Azt könnyebb beszerezni 😀

több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d
kishaszi
ma jött oda hozzám a Vácin egy roma, kezében egy "ájfoniksz" hogy 100-ért vihetem 😀
Tim Tebow #1
mondjuk az szerintem eredeti volt, csak lopott :d

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d
kishaszi
ma jött oda hozzám a Vácin egy roma, kezében egy "ájfoniksz" hogy 100-ért vihetem 😀
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
ferenc körúti aluljáróban kétezöccáért ajánlották a "zeredetirolexkarórámvanmegnézed?"-et kb 10-12 éve :d

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 641 — Cowboys fan
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁
gaben
Rolexet, vagy Rollexet?
több mint 6 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
Anno árultam 35-40 ezerért Rolexet, vitték mint a cukrot! 😁

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Összefoglalva, kinek a pap kinek a palan ugye 😊
Én se vagyok pl. nagy órás. Nem is költenék nagyon rá.
Amikor most augusztusba az asszony végre rábólintott, hogy beruházzak egy PS4 pro “szettbe”, gondolkodás nélkül kifizettem majd 200 ezret. Gondolom van rengeteg olyan ember, aki meg ezért nem adott volna ki, fele ennyit se. Akkor sem ha egyébként megtehetné. Ilyenek vagyunk. 😊

Amit itt most utoljára említett Zoli, a Jordan csukás Beckham hajas példa, az viszont már más tészta. Ezzel én se tudtam azonosulni soha. Sőt az ilyenekbe én mindig is inkább renitens voltam 😀 ha valami “divat” volt, vagy “menő”, na én akkor azért se vettem/hordtam/csináltam 😀
Cowboykarcsi90
Ha már öltözködés én Nike AF1-ért iszonyat módon odavagyok, bár nincs az az isten, hogy fehéret vagy feketét vegyek. Gondolom nem kell magyaráznom miért... 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 641 — Cowboys fan
Összefoglalva, kinek a pap kinek a palan ugye 😊
Én se vagyok pl. nagy órás. Nem is költenék nagyon rá.
Amikor most augusztusba az asszony végre rábólintott, hogy beruházzak egy PS4 pro “szettbe”, gondolkodás nélkül kifizettem majd 200 ezret. Gondolom van rengeteg olyan ember, aki meg ezért nem adott volna ki, fele ennyit se. Akkor sem ha egyébként megtehetné. Ilyenek vagyunk. 😊

Amit itt most utoljára említett Zoli, a Jordan csukás Beckham hajas példa, az viszont már más tészta. Ezzel én se tudtam azonosulni soha. Sőt az ilyenekbe én mindig is inkább renitens voltam 😀 ha valami “divat” volt, vagy “menő”, na én akkor azért se vettem/hordtam/csináltam 😀
Cowboykarcsi90
ne már, nincsen konverz ólsztár tornacsukád?! hát milyen ember vagy Te?!?!?!?!
slowmotion
Háh! Még Fila táskám se volt anno! 😛
Se trendi ecset frizurám. Se szűk farmerom, magasszárú csukával. Ájfónom is így 28 éves fejjel először, ezt is megörököltem 😊
Cowboykarcsi90
a Fila táska azért elfér 😊
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 066 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Összefoglalva, kinek a pap kinek a palan ugye 😊
Én se vagyok pl. nagy órás. Nem is költenék nagyon rá.
Amikor most augusztusba az asszony végre rábólintott, hogy beruházzak egy PS4 pro “szettbe”, gondolkodás nélkül kifizettem majd 200 ezret. Gondolom van rengeteg olyan ember, aki meg ezért nem adott volna ki, fele ennyit se. Akkor sem ha egyébként megtehetné. Ilyenek vagyunk. 😊

Amit itt most utoljára említett Zoli, a Jordan csukás Beckham hajas példa, az viszont már más tészta. Ezzel én se tudtam azonosulni soha. Sőt az ilyenekbe én mindig is inkább renitens voltam 😀 ha valami “divat” volt, vagy “menő”, na én akkor azért se vettem/hordtam/csináltam 😀
Cowboykarcsi90
ne már, nincsen konverz ólsztár tornacsukád?! hát milyen ember vagy Te?!?!?!?!
slowmotion
Háh! Még Fila táskám se volt anno! 😛
Se trendi ecset frizurám. Se szűk farmerom, magasszárú csukával. Ájfónom is így 28 éves fejjel először, ezt is megörököltem 😊

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 641 — Cowboys fan
Összefoglalva, kinek a pap kinek a palan ugye 😊
Én se vagyok pl. nagy órás. Nem is költenék nagyon rá.
Amikor most augusztusba az asszony végre rábólintott, hogy beruházzak egy PS4 pro “szettbe”, gondolkodás nélkül kifizettem majd 200 ezret. Gondolom van rengeteg olyan ember, aki meg ezért nem adott volna ki, fele ennyit se. Akkor sem ha egyébként megtehetné. Ilyenek vagyunk. 😊

Amit itt most utoljára említett Zoli, a Jordan csukás Beckham hajas példa, az viszont már más tészta. Ezzel én se tudtam azonosulni soha. Sőt az ilyenekbe én mindig is inkább renitens voltam 😀 ha valami “divat” volt, vagy “menő”, na én akkor azért se vettem/hordtam/csináltam 😀
Cowboykarcsi90
ne már, nincsen konverz ólsztár tornacsukád?! hát milyen ember vagy Te?!?!?!?!
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 066 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Összefoglalva, kinek a pap kinek a palan ugye 😊
Én se vagyok pl. nagy órás. Nem is költenék nagyon rá.
Amikor most augusztusba az asszony végre rábólintott, hogy beruházzak egy PS4 pro “szettbe”, gondolkodás nélkül kifizettem majd 200 ezret. Gondolom van rengeteg olyan ember, aki meg ezért nem adott volna ki, fele ennyit se. Akkor sem ha egyébként megtehetné. Ilyenek vagyunk. 😊

Amit itt most utoljára említett Zoli, a Jordan csukás Beckham hajas példa, az viszont már más tészta. Ezzel én se tudtam azonosulni soha. Sőt az ilyenekbe én mindig is inkább renitens voltam 😀 ha valami “divat” volt, vagy “menő”, na én akkor azért se vettem/hordtam/csináltam 😀

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
YoungZeeZee 7 910
nincs az az isten h ennyiert orat vegyek. ez a masik fele a "gyulolkodesemnek".Emberek olyan dolgokra koltenek tobb 10ezreket amitol az eletuk nem lesz jobb, de hat tobb "fontosabb" dolog van annal mint h a lelkunk jo legyen.
ZoliMP
Ennyiért én se vennék órát, mert egy igényesebb svájci az 1000+ eurónál kezdődik.

Viszont azt nem értem, hogy miért mondod, hogy pl. egy (vagy több) órától nem lehet az életem jobb.
Még azzal is vitatkoznék, hogy akinek egyébként rossz az élete, vagy lelkileg nincs rendben, azon pár tárgy segíthet, de mondjuk ha mindenképpen általánosítani akarsz ezt még el is engedem, bár látok ellenpéldákat, amikor egy tárgy megszerzése kizökkenti az embert a rosszkedvből, apátiából, tehát egyértelműen jobbító hatású.

De azt csak szóvá teszem, hogyha van egy alapvetően jó életem, megfelelő lelkiekkel, akkor egy (vagy több) szép óra és egyéb tárgy/szolgáltatás amire "10ezreket költök" bizony "jobbá" teheti. Bár én nem a "jobb" kifejezést használnám, mivel ha nem veszek évente 1-2 órát, attól nem lesz rosszabb az életem, inkább azt mondanám, hogy színesebb, teljesebb.
Az óra az technikailag ékszer, mivel az időt a telón is látom, de én úgy gondolom, hogy az embernek igenis kényeztetnie kell, ajándékoznia kell magát olyan dolgokkal, amelyek nem létszükségletek, de érzékeli általuk, hogy nem hiába dolgozik. Nálam a karóra ilyen.
Egy festményhez hasonlítanám. Az se alapszükséglet, de naponta ránézni jó érzéssel tölti el az embert. Az is, amit egy festőbaráttól kap az ember ingyen, és az is amiért esetleg 800ezret fizet egy aukción.
(Pl. a legutóbbi Virágh Judit aukción volt 2 eredeti Munkácsy rajz. 350ezerről indultak, és 3 millió környékén kerültek leütésre. Szerinted annak, aki megvette, nem lesz jobb az élete, hogy a saját lakásában naponta ránézhet, vagy csak a tudat által, hogy van egy eredeti Munkácsyja?)

Szerintem nem anyagiak, hanem életfelfogás kérdése, hogy ki, mire költi a pénzét, mi teszi boldoggá, jobbá az életét. Persze az, hogy Tag Heuer órát vesz ezer euróért vagy Ulysse Nardint tízezerért, vagy az öltönye ötven vagy ötszázezer forintos, vagy 2 milliós vagy 20 milliós autóval jár, az már egyéni preferenciák kérdése. (Engem például az autók hagynak hidegen, vigyen A-ból B-be kényelmesen, üzembiztosan és ennyi. Elöbb adnék egy óráért 10 milliót, mint egy autóért.)
És írom mindezt úgy, hogy alapvetően "tárgyellenes" vagyok, én is azt gondolom, hogy önmagában a tárgyak birtoklása még senkit se tett boldoggá, de te figyelmen kívül hagyott azokat, akik nem a megváltást várják egy tárgytól, hanem csak plusz örömforrást.
Kb. olyan, minthogy nem lesz rosszabb az életem, ha nem a kedvenc csapatom nyeri a SB-t, de ha összejön, akkor "jobb" lesz.
Sobri Jóska
Azt kell h mondjam h egyet ertek.
Es jovok a nagy megfejtessel h minden ember mas.Persze azt vesz mindenki amit es annyit akar.Az en kedvem, eletem nem attol lesz jobb es kiegyensulyozott mert a casio ora helyett tag heur van.Jobban sem fogom elfogadni magam mert beckham hajam van es olyan cipom mint Jordannek.

inkabb a gondolataim onnan indulnak h sokan felaldozzak az egeszseguket es az eletuket olyan dolgokert ami csak latszat megnyugvast onigazolast nyujt/ad.
Van olyan ismerosom aki koplalt nem tudott kajat venni mert iphone-t akart ugy h ki sem aknazza a benne ?rejlo?lehetosegeket.fbook es kb ennyi.

Aztan folytatva a kort eleg messze jutnank el😊

amugy barlangban lakom csontvazak kozott😀
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
Az óra az technikailag ékszer, mivel az időt a telón is látom, de én úgy gondolom, hogy az embernek igenis kényeztetnie kell, ajándékoznia kell magát olyan dolgokkal, amelyek nem létszükségletek, de érzékeli általuk, hogy nem hiába dolgozik. Nálam a karóra ilyen.
Egy festményhez hasonlítanám. Az se alapszükséglet, de naponta ránézni jó érzéssel tölti el az embert. Az is, amit egy festőbaráttól kap az ember ingyen, és az is amiért esetleg 800ezret fizet egy aukción.
(Pl. a legutóbbi Virágh Judit aukción volt 2 eredeti Munkácsy rajz. 350ezerről indultak, és 3 millió környékén kerültek leütésre. Szerinted annak, aki megvette, nem lesz jobb az élete, hogy a saját lakásában naponta ránézhet, vagy csak a tudat által, hogy van egy eredeti Munkácsyja?)
Sobri Jóska
vagy ha ennél költőibben fogalmaznál



én abszolút tárgyellenes vagyok, de férfi szerintem jobb "anyagias" dologra nem ruházhat be egy óránál, mindig nálad van, gyakran használod, és látványa évek után is olyan hatást ér el, mint első pillantásra

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
nincs az az isten h ennyiert orat vegyek. ez a masik fele a "gyulolkodesemnek".Emberek olyan dolgokra koltenek tobb 10ezreket amitol az eletuk nem lesz jobb, de hat tobb "fontosabb" dolog van annal mint h a lelkunk jo legyen.
ZoliMP
Ennyiért én se vennék órát, mert egy igényesebb svájci az 1000+ eurónál kezdődik.

Viszont azt nem értem, hogy miért mondod, hogy pl. egy (vagy több) órától nem lehet az életem jobb.
Még azzal is vitatkoznék, hogy akinek egyébként rossz az élete, vagy lelkileg nincs rendben, azon pár tárgy segíthet, de mondjuk ha mindenképpen általánosítani akarsz ezt még el is engedem, bár látok ellenpéldákat, amikor egy tárgy megszerzése kizökkenti az embert a rosszkedvből, apátiából, tehát egyértelműen jobbító hatású.

De azt csak szóvá teszem, hogyha van egy alapvetően jó életem, megfelelő lelkiekkel, akkor egy (vagy több) szép óra és egyéb tárgy/szolgáltatás amire "10ezreket költök" bizony "jobbá" teheti. Bár én nem a "jobb" kifejezést használnám, mivel ha nem veszek évente 1-2 órát, attól nem lesz rosszabb az életem, inkább azt mondanám, hogy színesebb, teljesebb.
Az óra az technikailag ékszer, mivel az időt a telón is látom, de én úgy gondolom, hogy az embernek igenis kényeztetnie kell, ajándékoznia kell magát olyan dolgokkal, amelyek nem létszükségletek, de érzékeli általuk, hogy nem hiába dolgozik. Nálam a karóra ilyen.
Egy festményhez hasonlítanám. Az se alapszükséglet, de naponta ránézni jó érzéssel tölti el az embert. Az is, amit egy festőbaráttól kap az ember ingyen, és az is amiért esetleg 800ezret fizet egy aukción.
(Pl. a legutóbbi Virágh Judit aukción volt 2 eredeti Munkácsy rajz. 350ezerről indultak, és 3 millió környékén kerültek leütésre. Szerinted annak, aki megvette, nem lesz jobb az élete, hogy a saját lakásában naponta ránézhet, vagy csak a tudat által, hogy van egy eredeti Munkácsyja?)

Szerintem nem anyagiak, hanem életfelfogás kérdése, hogy ki, mire költi a pénzét, mi teszi boldoggá, jobbá az életét. Persze az, hogy Tag Heuer órát vesz ezer euróért vagy Ulysse Nardint tízezerért, vagy az öltönye ötven vagy ötszázezer forintos, vagy 2 milliós vagy 20 milliós autóval jár, az már egyéni preferenciák kérdése. (Engem például az autók hagynak hidegen, vigyen A-ból B-be kényelmesen, üzembiztosan és ennyi. Elöbb adnék egy óráért 10 milliót, mint egy autóért.)
És írom mindezt úgy, hogy alapvetően "tárgyellenes" vagyok, én is azt gondolom, hogy önmagában a tárgyak birtoklása még senkit se tett boldoggá, de te figyelmen kívül hagyott azokat, akik nem a megváltást várják egy tárgytól, hanem csak plusz örömforrást.
Kb. olyan, minthogy nem lesz rosszabb az életem, ha nem a kedvenc csapatom nyeri a SB-t, de ha összejön, akkor "jobb" lesz.