Gyurma

3 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2021/04/13/schobert-norbert-csimpanzcsocs

Sok, hülye, kövér 100 kg feletti ember


Gyurma Pappa
Ő te vagy ?
VvAlekosz
Eddie Hall

Szeretnék, de -40 kg, meg kurva sok mínusz erő 😀

Majdnem fele már a deadliftem az 500 kg-jának

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2021/04/13/schobert-norbert-csimpanzcsocs

Sok, hülye, kövér 100 kg feletti ember


Gyurma Pappa
Ő te vagy ?
VvAlekosz
jobb klikk a képen, Search Google for image, és jó eséllyel kiderül 😊

| Spoiler: nem. |


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
 444.hu/2021/04/13/schobert-norbert-csimpanzcsocs

Sok, hülye, kövér 100 kg feletti ember


Gyurma Pappa
Ő te vagy ?
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2021/04/13/schobert-norbert-csimpanzcsocs

Sok, hülye, kövér 100 kg feletti ember


Gyurma Pappa
Ő 200 felett van, az már ér? 😀



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2021/04/13/schobert-norbert-csimpanzcsocs

Sok, hülye, kövér 100 kg feletti ember


több mint 3 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 486
Örs környékén tudtok termet esetleg, ami nyitva tart amatőr/profi versenyengedéllyel rendelkezők részére? 😊
kristóf17
Ha minden igaz, akkor Thor Gym Zugló februártól
Gorcsev
Honnan a hír? Kerestem, de nem láttam utaló jeleket. De köszi az infót!
kristóf17
Thoros edző mondta. Lehet hogy a honlapra még készül az anyag. Elég friss a dolog.

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
Örs környékén tudtok termet esetleg, ami nyitva tart amatőr/profi versenyengedéllyel rendelkezők részére? 😊
kristóf17
Ha minden igaz, akkor Thor Gym Zugló februártól
Gorcsev
Honnan a hír? Kerestem, de nem láttam utaló jeleket. De köszi az infót!
több mint 3 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 486
Örs környékén tudtok termet esetleg, ami nyitva tart amatőr/profi versenyengedéllyel rendelkezők részére? 😊
kristóf17
Ha minden igaz, akkor Thor Gym Zugló februártól

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
Örs környékén tudtok termet esetleg, ami nyitva tart amatőr/profi versenyengedéllyel rendelkezők részére? 😊
több mint 3 éve
Henderson New York Giants 1 005
Henderson
Gyakorlatilag egy kettlebell ahogy nézem szóval nagyon nem nyúlhatsz mellé vele csak kérdés, hogy akarod-e gyakorlatok közben töltögetni.
Amit én ajánlanék otthonra az a kettlebell/waterbell, haskerék , gumiszalag. Ezek párezres tételek viszont rendkívül hatékonyak.
gordon
Nem töltögetném, arra gondoltam, hogy teletöltöm homokkal és lesz egy huszonpár kilós bellem kb egy 8 kilós áráért. Csak ez így túl jól hangzik, hátha van valakinek személyes tapasztalata, hogy mennyire bírja a strapát, nem folyik e ki belőle a cucc, mennyire zavaró a mérete. (Ez utóbbitól annyira nem félek, rendes bellekből használtam már nagyobbakat, gond nélkül).
Gumiszalagok megvannak, tényleg igazán hasznos tud lenni.

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 523 — JAFL Tampa GM
Waterbell nevű cuccal van valakinek tapasztalata? Megszerettem ugyan a saját testsúlyos edzést a bezárások alatt, van is egy jó kis edzőpark a közelemben, de nagyon hiányoznak a súlyok, viszont nagy beruházást nem szeretnék, ezért nézegettem. De szívesen vennék bármi más ajánlást hasonló eszközökre!
Henderson
Gyakorlatilag egy kettlebell ahogy nézem szóval nagyon nem nyúlhatsz mellé vele csak kérdés, hogy akarod-e gyakorlatok közben töltögetni.
Amit én ajánlanék otthonra az a kettlebell/waterbell, haskerék , gumiszalag. Ezek párezres tételek viszont rendkívül hatékonyak.

Szerkesztette: gordon
több mint 3 éve
Henderson New York Giants 1 005
Waterbell nevű cuccal van valakinek tapasztalata? Megszerettem ugyan a saját testsúlyos edzést a bezárások alatt, van is egy jó kis edzőpark a közelemben, de nagyon hiányoznak a súlyok, viszont nagy beruházást nem szeretnék, ezért nézegettem. De szívesen vennék bármi más ajánlást hasonló eszközökre!

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Hát a has és a mélyhátizom megerősítése gyakorlatilag a kulcs mindenhez. Nincs olyan edzés, hogy ne legyen core gyakorlat, én azért szeretem, mert attól nagyobbat tudok emelni, ha erős a core 😀

Egyébként a legegyszerűbb dolgok a legjobbak, ezért fontos pl. jól megtanulni guggolni, mert annál jobb gyakorlat nincs. De akinek nem megy pl. a rendes mélyguggolás (többnyire egyébként a térd az tünet és a boka/medence kötöttsége okozza azt, hogy a guggolás a kellőnél jobban terheli a térdet), azt rá kell vezetni.
Gyurma Pappa
Plusz én még a nem megfelelő egyensúly érzéket is ide venném.
Ha ezt fejleszti valaki az én tapasztalatom az hogy utána sokkal szabályosabban tud gugolni +súly nagyságban is szemmel látható a fejlődés ennek hatására.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Hát a has és a mélyhátizom megerősítése gyakorlatilag a kulcs mindenhez. Nincs olyan edzés, hogy ne legyen core gyakorlat, én azért szeretem, mert attól nagyobbat tudok emelni, ha erős a core 😀

Egyébként a legegyszerűbb dolgok a legjobbak, ezért fontos pl. jól megtanulni guggolni, mert annál jobb gyakorlat nincs. De akinek nem megy pl. a rendes mélyguggolás (többnyire egyébként a térd az tünet és a boka/medence kötöttsége okozza azt, hogy a guggolás a kellőnél jobban terheli a térdet), azt rá kell vezetni.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ja, még egy: deréktáji gerincsérvet ezek mennyire basszák agyon? 😊
warr_b
Mind. 😊
Gyógytornagyakorlatok között viszont vannak jó plankek, meg fekvő gyakorlatok kis súlyzókkal, amik erősítenek amit csak akarsz, de mellé még a has- meg a mélyhátizmokat is, ami a legfontosabb 4-5 csigolya környéki gerincsérvnél.
Tényleg gyógytornásszal érdemes kezdeni.

több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
Ezek amúgy naaagyon király gyakorlatok. Névhez illő felsorolás és teljesítmény. 😊 Szalagszakadásom van és nem műtenek úgy néz ki ugyebár... De gyógytornán sok hasonló gyakorlat volt tavaly, amikor még csak részlegesen szakadt. Nem kicsit lett formás fenék tőle, illetve comb. Szóval csak ajánlani tudom én is a leírtakat!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
...
warr_b
Még egy: ülő tartás falnál. 30mp súlyzóval a kézben, majd 10 mp pihi, aztán előről, amíg megy. Ettől szétdurran a combod. Ha nehéz a súllyal csináld anélkül, az is brutál.

Az én lábazásom úgy néz ki (már amikor nem fulladok a COVID miatt):
1) 4x10 egylábas guggolás
2) 30 mp ülés falnál súllyal, 10 gobblet guggolás, 40 mp súly nélkül falnál, 1 perc pihi, 5-6 kör
3) vádli lépcsőn: 40-30-20-10 lábanként, 0 pihi
4) minden percben váltás, 4 kör
1. Max guggolásból felugrás
2. Max kitörésből felugrás
3. Max guggolás
4. Max kitörés
5. Pihi

Jó, ez ilyen crossfittes edzés, de nekem ez a sportom 😊 Ez egy példa edzés, van sok variáció.
Gyurma Pappa
Aha, jó... 😀
Asszem ehhez előbb nyúúújtani kéne, mert ülésben még kb terpeszben sem tudom kinyújtani rendesen a térdem 😀 😛
Ezt az ülőtartást maximum felhúzott térddel egyelőre 😛

Ja, még egy: deréktáji gerincsérvet ezek mennyire basszák agyon? 😊
warr_b
A falülést lehet nem jól írtam le, erre gondoltam:

 www.youtube.com/watch?v=-cdph8hv0O0

Mivel itt a derekad pont, hogy nem terheled, így ez oké lehet, de deréktáji gerincsérvvel inkább gyógytornászt kérdezz 😊
Gyurma Pappa
Ok, köszi, akkor már tiszta 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
...
warr_b
Még egy: ülő tartás falnál. 30mp súlyzóval a kézben, majd 10 mp pihi, aztán előről, amíg megy. Ettől szétdurran a combod. Ha nehéz a súllyal csináld anélkül, az is brutál.

Az én lábazásom úgy néz ki (már amikor nem fulladok a COVID miatt):
1) 4x10 egylábas guggolás
2) 30 mp ülés falnál súllyal, 10 gobblet guggolás, 40 mp súly nélkül falnál, 1 perc pihi, 5-6 kör
3) vádli lépcsőn: 40-30-20-10 lábanként, 0 pihi
4) minden percben váltás, 4 kör
1. Max guggolásból felugrás
2. Max kitörésből felugrás
3. Max guggolás
4. Max kitörés
5. Pihi

Jó, ez ilyen crossfittes edzés, de nekem ez a sportom 😊 Ez egy példa edzés, van sok variáció.
Gyurma Pappa
Aha, jó... 😀
Asszem ehhez előbb nyúúújtani kéne, mert ülésben még kb terpeszben sem tudom kinyújtani rendesen a térdem 😀 😛
Ezt az ülőtartást maximum felhúzott térddel egyelőre 😛

Ja, még egy: deréktáji gerincsérvet ezek mennyire basszák agyon? 😊
warr_b
A falülést lehet nem jól írtam le, erre gondoltam:



Mivel itt a derekad pont, hogy nem terheled, így ez oké lehet, de deréktáji gerincsérvvel inkább gyógytornászt kérdezz 😊

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
...
warr_b
Még egy: ülő tartás falnál. 30mp súlyzóval a kézben, majd 10 mp pihi, aztán előről, amíg megy. Ettől szétdurran a combod. Ha nehéz a súllyal csináld anélkül, az is brutál.

Az én lábazásom úgy néz ki (már amikor nem fulladok a COVID miatt):
1) 4x10 egylábas guggolás
2) 30 mp ülés falnál súllyal, 10 gobblet guggolás, 40 mp súly nélkül falnál, 1 perc pihi, 5-6 kör
3) vádli lépcsőn: 40-30-20-10 lábanként, 0 pihi
4) minden percben váltás, 4 kör
1. Max guggolásból felugrás
2. Max kitörésből felugrás
3. Max guggolás
4. Max kitörés
5. Pihi

Jó, ez ilyen crossfittes edzés, de nekem ez a sportom 😊 Ez egy példa edzés, van sok variáció.
Gyurma Pappa
Aha, jó... 😀
Asszem ehhez előbb nyúúújtani kéne, mert ülésben még kb terpeszben sem tudom kinyújtani rendesen a térdem 😀 😛
Ezt az ülőtartást maximum felhúzott térddel egyelőre 😛

Ja, még egy: deréktáji gerincsérvet ezek mennyire basszák agyon? 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
...
warr_b
Még egy: ülő tartás falnál. 30mp súlyzóval a kézben, majd 10 mp pihi, aztán előről, amíg megy. Ettől szétdurran a combod. Ha nehéz a súllyal csináld anélkül, az is brutál.

Az én lábazásom úgy néz ki (már amikor nem fulladok a COVID miatt):
1) 4x10 egylábas guggolás
2) 30 mp ülés falnál súllyal, 10 gobblet guggolás, 40 mp súly nélkül falnál, 1 perc pihi, 5-6 kör
3) vádli lépcsőn: 40-30-20-10 lábanként, 0 pihi
4) minden percben váltás, 4 kör
1. Max guggolásból felugrás
2. Max kitörésből felugrás
3. Max guggolás
4. Max kitörés
5. Pihi

Jó, ez ilyen crossfittes edzés, de nekem ez a sportom 😊 Ez egy példa edzés, van sok variáció.

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Otthoni körülmények között, gép nélkül láberősítésre mit javasoltok a guggoláson kívül (a térdem szar 😀)?

Fekvőtámasz, hasprés, kézisúlyzó oké, de valamit a lábammal is kezdeni kéne...
warr_b
Ha szar a térded, a guggolás (szabályos, mélyguggolás) a legbarátságosabb még mindig. Csináld úgy, hogy leülsz valamire és felállsz, akkor a térded gyakorlatilag nem terhelődik, kézi súlyzó a kézben.

Ha van gumiszalag, azt a nyakadba, és guggolj úgy (resistant squat).

Kitörés, előre és hátra is akár. Ha könnyű, akkor kézisúlyzó.

Egylábas deadlift kézisúlyzóval (mérleg kb., de keress rá yt-on), jó a hátsó mozgásláncnak.

Deadlift kézisúlyzóval, mindkét kézben egy.

Fél guggolásból felugrás, ha nem megy a teljes squatjump, jó a robbanékony erőnek.

Fellépés (kanapé, szék), akár plusz súllyal.
Gyurma Pappa
Köszi!!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Otthoni körülmények között, gép nélkül láberősítésre mit javasoltok a guggoláson kívül (a térdem szar 😀)?

Fekvőtámasz, hasprés, kézisúlyzó oké, de valamit a lábammal is kezdeni kéne...
warr_b
Ha szar a térded, a guggolás (szabályos, mélyguggolás) a legbarátságosabb még mindig. Csináld úgy, hogy leülsz valamire és felállsz, akkor a térded gyakorlatilag nem terhelődik, kézi súlyzó a kézben.

Ha van gumiszalag, azt a nyakadba, és guggolj úgy (resistant squat).

Kitörés, előre és hátra is akár. Ha könnyű, akkor kézisúlyzó.

Egylábas deadlift kézisúlyzóval (mérleg kb., de keress rá yt-on), jó a hátsó mozgásláncnak.

Deadlift kézisúlyzóval, mindkét kézben egy.

Fél guggolásból felugrás, ha nem megy a teljes squatjump, jó a robbanékony erőnek.

Fellépés (kanapé, szék), akár plusz súllyal.

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Otthoni körülmények között, gép nélkül láberősítésre mit javasoltok a guggoláson kívül (a térdem szar 😀)?

Fekvőtámasz, hasprés, kézisúlyzó oké, de valamit a lábammal is kezdeni kéne...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Csáo
Valakinek van információja/tapasztalata erről a kettő újfajta teljesítmény fokozókról ?(elégé új fajta cuccok )
YK-11
LGD-4033

+3hete kezdtem el szedni formát szépen hoz nagyon
-sajnos erőt nem nagyon (igaz most jó sok idő kimaradt a normális étkezés és edzés terén )de sajnos csak 100 -110kg tudok szériázni ez nálam minimum 8×sorozatokat jelent.gugolás 120-130kg itt a max 6× sorozat.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Ezt a 155kg gugolast hogyan kell elkepzelni?
Én erre gondolok :
 youtu.be/UBgs7W0JpRo

Különben gratula szép teljesítmény
Rózsa Sándor (betyár)
A videóban látható fiúnál mélyebb a guggolásom (szépen guggol, viccelek) 😀

Vicc nélkül, erőemelő technikával guggolok, high bar pozícióban (az jobb a súlyemelés miatt), de nagyon figyelek a mélységekre. Sokat guggolunk elől (130-as maxon van abból is), mondjuk én jobban szeretek nyak mögött.

itt van egy tavalyi 95 kg-os felvétel lökés, ez ment idén tavasszal fel 100-ra, aztán jött a COVID, és azóta nem néztem, de szerintem 105-110 között meg lesz lassan. Itt is látszik a guggolás mélység, ráadásul nem súlyemelő cipő volt rajta, szóval az még 5 cm mélység, ha rajtam van és plusz 2-3 kg 😊