Gyurma

3 feliratkozó

5 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress


Ha azt mondaná 65 éves, simán elhinném.

24 napja
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
@gaben anno kérdeztél az fst-7ről, most a "feltaláló" Hany Rambod applikációja kipróbálható 1 hónapra 1 dollárért. Lehet hogy ránézek majd én is, hátha régen rosszul csináltam valamit és kiderül hol van a varázslat.
Henderson
Egy hónapig szokattam, egy hónapja meg próbálgatom magam.
Hétvégen (először életemben) irtam edzéstervet magamnak, meglátjuk mi lesz.
Majd reflektálj azért.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
25 napja
Henderson New York Giants 1 005
@gaben anno kérdeztél az fst-7ről, most a "feltaláló" Hany Rambod applikációja kipróbálható 1 hónapra 1 dollárért. Lehet hogy ránézek majd én is, hátha régen rosszul csináltam valamit és kiderül hol van a varázslat.

Szerkesztette: Henderson

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
8 hónapja
Hendrix California Golden Bears 1 461
Van itt aki tréningezik? Súlyemelő cipő vásárlás előtt állok, a Nike Romaleos szériával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

I know that when you shine they wish some days will be dark
Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
8 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Szóval CrossFit Games
Gyurma Pappa
Ami még érdekes lehet, annak, aki nincs képben, csak véletlenül beolvas ide. Hogy egy ilyen brutálisan Észak-Amerika által dominált sportban sikerült ilyen eredményt elérni. A női mezőny TOP10-e nemzetekre bontva így nézett ki: 7 USA (na jó itt egyikük igazából izlandi), 1 kanada, 1 magyar és 1 lengyel (aki ugye Laura "edzőtársa"). A férfiaknál idén kicsit vegyesebb a kép, de ez inkább ilyen one year wonder, mint az átalakulás kezdete (Medeiros szerű szétesést fejben nem is tudom láttam-e ebben a sportban valaha).

Egyébként ahogy Lauráról a közvetítésben is elmondták többször "Ridiculously powerful". Ha bármi saját testsúlyos gyakorlat van, akkor ott garantált a betli ( imádtam, ahogy már a kommentátorok is emlegették a legendásan szar HSPU képességeit), viszont ahogy szét kellrett tépni a súlyokat, ott nem volt idén ellenfél. Ahogy a Ski-Bagnél egy 6 perces wodban, 1+ percet vert a másodikra, az nem volt emberi.
Hanni
Mint ilyen, van/lesz valami összefoglaló ahol meg lehet nézni a magyar lány teljesítményét? Néztem a Games yt csatornáját, de úgy láttam inkább csak teljes eventekről van videó.
Henderson
A legtöbb WOD, amit érdemes megnézni, max 10 perc. A súlyemelés 20.
Néző szemmel, hogy 40 percen keresztül ülnek a terepbiciklin, nem túl izgalmas, ellenben mondjunk rögtön Test 2 elég látványos.
Egyébként 1-2 hét és a kapcsolódó yt oldalak úgyis készítenek összefoglalókat.
Pl ez:

Szerkesztette: Gyurma Pappa

8 hónapja
Henderson New York Giants 1 005
Szóval CrossFit Games
Gyurma Pappa
Ami még érdekes lehet, annak, aki nincs képben, csak véletlenül beolvas ide. Hogy egy ilyen brutálisan Észak-Amerika által dominált sportban sikerült ilyen eredményt elérni. A női mezőny TOP10-e nemzetekre bontva így nézett ki: 7 USA (na jó itt egyikük igazából izlandi), 1 kanada, 1 magyar és 1 lengyel (aki ugye Laura "edzőtársa"). A férfiaknál idén kicsit vegyesebb a kép, de ez inkább ilyen one year wonder, mint az átalakulás kezdete (Medeiros szerű szétesést fejben nem is tudom láttam-e ebben a sportban valaha).

Egyébként ahogy Lauráról a közvetítésben is elmondták többször "Ridiculously powerful". Ha bármi saját testsúlyos gyakorlat van, akkor ott garantált a betli ( imádtam, ahogy már a kommentátorok is emlegették a legendásan szar HSPU képességeit), viszont ahogy szét kellrett tépni a súlyokat, ott nem volt idén ellenfél. Ahogy a Ski-Bagnél egy 6 perces wodban, 1+ percet vert a másodikra, az nem volt emberi.
Hanni
Mint ilyen, van/lesz valami összefoglaló ahol meg lehet nézni a magyar lány teljesítményét? Néztem a Games yt csatornáját, de úgy láttam inkább csak teljes eventekről van videó.

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
8 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Szóval CrossFit Games
Gyurma Pappa
Ami még érdekes lehet, annak, aki nincs képben, csak véletlenül beolvas ide. Hogy egy ilyen brutálisan Észak-Amerika által dominált sportban sikerült ilyen eredményt elérni. A női mezőny TOP10-e nemzetekre bontva így nézett ki: 7 USA (na jó itt egyikük igazából izlandi), 1 kanada, 1 magyar és 1 lengyel (aki ugye Laura "edzőtársa"). A férfiaknál idén kicsit vegyesebb a kép, de ez inkább ilyen one year wonder, mint az átalakulás kezdete (Medeiros szerű szétesést fejben nem is tudom láttam-e ebben a sportban valaha).

Egyébként ahogy Lauráról a közvetítésben is elmondták többször "Ridiculously powerful". Ha bármi saját testsúlyos gyakorlat van, akkor ott garantált a betli ( imádtam, ahogy már a kommentátorok is emlegették a legendásan szar HSPU képességeit), viszont ahogy szét kellrett tépni a súlyokat, ott nem volt idén ellenfél. Ahogy a Ski-Bagnél egy 6 perces wodban, 1+ percet vert a másodikra, az nem volt emberi.
8 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Szóval CrossFit Games

Nyilván a fő hír, hogy Laura megnyerte a VB-t. Ezzel valószínűleg elérte a pályája csúcsát. Idén sem Tia-Clair Toomey, sem Mal O'Brian, a tavaly 1. és 2. helyezett nem vett részt, és a többiek egy kategóriával alattuk vannak. Hiába nézett úgy ki, hogy Laura elbukja a long domain és a nagyon skill feladatokon most is, de amint klasszikus crossfit programozás előkerült, nem volt ellenfele: 104 pontot vert az utolsó napon a második helyezett norvég kanadai lányra (viszonyításképp: az utolsó napon 100 pontot kap az első, és 5 ponttal kevesebbet kapnak a következők). A fiatalok taktikája az volt, hogy az első napokban, az előre kiadott feladatokból és a nem core crossfitból (bicikli, futás) nagyon felkészülnek, és bíznak benne, hogy elég lesz. A tapasztaltabb versenyzők meg szépen kivárták, hogy jöjjenek a klasszikus feladatok, és rommá verték a mezőny "újító" részét.

Nem állítom, hogy a 19 éves Emma Lawson (aki most ezüst érmes lesz) nem lesz bajnok előbb-utóbb, de mentálisan még nagyon messze vannak ettől. Laura 2019-ben és 2020-ban is ezen a területen vesztette el a games-t (két évnyi totális faszság lebonyolítás volt, utóbbi a COVID miatt még érthető volt, az előbbi az akkori vezetés hülyesége volt), de mára látszik rajta, hogy nagyon egyben van. Végig fókuszált volt, tudta, hogy a többiek el fognak készülni, és az erőállóképesség az ő területe lesz, sikerült is.

A másik magyar siker, a 14-15-es kategóriában Varga Míra bronzérme egy nagyon szép eredmény, de sajnos ebből következtetések levonni nem lehet. A 16-17 évesek felnőtt súlyokkal dolgoznak (a felnőtt top 20-ban is volt 17 éves lány), Míra pedig ügyes, jó az állóképessége, de nem vagyok benne biztos, hogy el fog bírni + 10-15 kg izmot, de nyilván ez változhat. Ettől függetlenül csodálatos eredmény volt tőle is.

Az esemény nagy sztorija az orosz Roman Khrennikov. Eléggé hányatatott sorsa volt eddig is (vízum problémák, aztán ugye el kellett intézni, hogy ne kelljen hazautaznia selejtezni stb.), és szombatig vezette a pontlistát - majd eltört a lábfeje. Az utolsó két feladatot így csinálta végig (10%-on kb), egy lábban ugrálókötelezve pl., végül harmadik lett így is. Nagyon nem volt mindegy, ha feladja, és nem áll ki, automatikusan 20. lesz. Mellékesen 27e USD különbség van a két helyezés pénzdíja között... Érdemes megnézni a videót a küzdelméről, benne van minden.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

8 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Na újra CrossFit Games. Ha idén nem nyeri meg Laura, akkor soha.
Hanni
De megnyerte yay 😊

8 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Na újra CrossFit Games. Ha idén nem nyeri meg Laura, akkor soha.
8 hónapja
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
Lenne egy eladó edzőpólóm uraim. L méret, 3.900.-

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
11 hónapja
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
 shopbuilder.hu/netflixes-sorozat-erkezik-arnold-schwarzeneggerrol-mutatjuk-az-elozeteset-a22119?fbclid=IwAR3e6NBnH4jCkNvvHgUeuXtLjuo3P1jX3w2PoZFSuvruvO-t792v37l2nu8

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
FST-7 módszert próbálta valaki?
🤘gaben🤘
Jónéhány éve amikor még testépítősebben edzettem kipróbáltam, mert több haver mondta hogy ettől majd mi leszünk a jaycutler. Nyilván semmi varázslat nincs ebben sem. Edzés végén egy izolációs gyakorlat sok sorozattal, sok ismetléssel rövid pihenőkkel. Persze hogy telemegy az adott izom vérrel, szarrá durransz. De hasonlót csináltak már 70 évvel ezelőtt is, akik izmosodni akartak, csak annak nem adott hangzatos nevet egy jónevű edző. (bár ott van a gironda 8x8 de az nem egészen ilyen)
Ettől függetlenül jó, ha maximális bedurranás a cél, teljesen rendben van. Csak már akkoriban, jóval kevesebb edzésmúlttal sem értettem, hogy minek külön "terv" egy bedurrantáshoz, meg hogy minek ajnározza ennyire sok profi. (nyilván pénzért) Ha nagyon akarom egy teli fél literes ásványvizes palackkal is rommá durrantom a karom, kérdés, hogy lesz e bármi eredménye.
Henderson
Nem tudom milyen korban vagy. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy volt e 'látszata'.
🤘gaben🤘
32 vagyok, ennek nagyjából a felében végeztem valamilyen fajta súlyzós edzést. Volt látszata, mint ahogy bármilyen más edzésnek, ha konzisztensen csinálod, meg rendesen kajálsz mellé. Erre irányult a válaszom, hogy nincs benne semmi extra, az edzés eleje egy tök átlagos bro-terv, az utolsó gyakorlat a "mágia", de ha te ott az előírt 7x15 30 mp pihenők helyett inkább 5x18 40 mp pihenővel dolgozol, vagy bármi más technikával ami sok vért pumpál a célizomba akkor is ugyanaz lesz az eredmény. Ha az izomtömegnövelés az elsődleges cél, én jobban szeretek érzésből dolgozni, de ha valaki ragaszkodik egy konkrét terv követéséhez, akkor igen, remekül működhet ez is, de nem kell semmi kirívó változásra számítani más edzéstervekhez képest. A fascia-stretching (ál)tudományos része szerintem full kamu marketingfogás.
Henderson
érzem így 40 felett, hogy valamin változtatni kellene
akkor neked nem jelentett pluszt

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Henderson New York Giants 1 005
FST-7 módszert próbálta valaki?
🤘gaben🤘
Jónéhány éve amikor még testépítősebben edzettem kipróbáltam, mert több haver mondta hogy ettől majd mi leszünk a jaycutler. Nyilván semmi varázslat nincs ebben sem. Edzés végén egy izolációs gyakorlat sok sorozattal, sok ismetléssel rövid pihenőkkel. Persze hogy telemegy az adott izom vérrel, szarrá durransz. De hasonlót csináltak már 70 évvel ezelőtt is, akik izmosodni akartak, csak annak nem adott hangzatos nevet egy jónevű edző. (bár ott van a gironda 8x8 de az nem egészen ilyen)
Ettől függetlenül jó, ha maximális bedurranás a cél, teljesen rendben van. Csak már akkoriban, jóval kevesebb edzésmúlttal sem értettem, hogy minek külön "terv" egy bedurrantáshoz, meg hogy minek ajnározza ennyire sok profi. (nyilván pénzért) Ha nagyon akarom egy teli fél literes ásványvizes palackkal is rommá durrantom a karom, kérdés, hogy lesz e bármi eredménye.
Henderson
Nem tudom milyen korban vagy. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy volt e 'látszata'.
🤘gaben🤘
32 vagyok, ennek nagyjából a felében végeztem valamilyen fajta súlyzós edzést. Volt látszata, mint ahogy bármilyen más edzésnek, ha konzisztensen csinálod, meg rendesen kajálsz mellé. Erre irányult a válaszom, hogy nincs benne semmi extra, az edzés eleje egy tök átlagos bro-terv, az utolsó gyakorlat a "mágia", de ha te ott az előírt 7x15 30 mp pihenők helyett inkább 5x18 40 mp pihenővel dolgozol, vagy bármi más technikával ami sok vért pumpál a célizomba akkor is ugyanaz lesz az eredmény. Ha az izomtömegnövelés az elsődleges cél, én jobban szeretek érzésből dolgozni, de ha valaki ragaszkodik egy konkrét terv követéséhez, akkor igen, remekül működhet ez is, de nem kell semmi kirívó változásra számítani más edzéstervekhez képest. A fascia-stretching (ál)tudományos része szerintem full kamu marketingfogás.

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
FST-7 módszert próbálta valaki?
🤘gaben🤘
Jónéhány éve amikor még testépítősebben edzettem kipróbáltam, mert több haver mondta hogy ettől majd mi leszünk a jaycutler. Nyilván semmi varázslat nincs ebben sem. Edzés végén egy izolációs gyakorlat sok sorozattal, sok ismetléssel rövid pihenőkkel. Persze hogy telemegy az adott izom vérrel, szarrá durransz. De hasonlót csináltak már 70 évvel ezelőtt is, akik izmosodni akartak, csak annak nem adott hangzatos nevet egy jónevű edző. (bár ott van a gironda 8x8 de az nem egészen ilyen)
Ettől függetlenül jó, ha maximális bedurranás a cél, teljesen rendben van. Csak már akkoriban, jóval kevesebb edzésmúlttal sem értettem, hogy minek külön "terv" egy bedurrantáshoz, meg hogy minek ajnározza ennyire sok profi. (nyilván pénzért) Ha nagyon akarom egy teli fél literes ásványvizes palackkal is rommá durrantom a karom, kérdés, hogy lesz e bármi eredménye.
Henderson
Nem tudom milyen korban vagy. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy volt e 'látszata'.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Henderson New York Giants 1 005
FST-7 módszert próbálta valaki?
🤘gaben🤘
Jónéhány éve amikor még testépítősebben edzettem kipróbáltam, mert több haver mondta hogy ettől majd mi leszünk a jaycutler. Nyilván semmi varázslat nincs ebben sem. Edzés végén egy izolációs gyakorlat sok sorozattal, sok ismetléssel rövid pihenőkkel. Persze hogy telemegy az adott izom vérrel, szarrá durransz. De hasonlót csináltak már 70 évvel ezelőtt is, akik izmosodni akartak, csak annak nem adott hangzatos nevet egy jónevű edző. (bár ott van a gironda 8x8 de az nem egészen ilyen)
Ettől függetlenül jó, ha maximális bedurranás a cél, teljesen rendben van. Csak már akkoriban, jóval kevesebb edzésmúlttal sem értettem, hogy minek külön "terv" egy bedurrantáshoz, meg hogy minek ajnározza ennyire sok profi. (nyilván pénzért) Ha nagyon akarom egy teli fél literes ásványvizes palackkal is rommá durrantom a karom, kérdés, hogy lesz e bármi eredménye.

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
FST-7 módszert próbálta valaki?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
ide írom be elsőnek, hátha: eladó (használt) edzőpadot keresek, kb ilyesmit
 www.decathlon.hu/p/edzopad-500-as-osszehajthato/_/R-p-330475?mc=8616804


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Henderson New York Giants 1 005
 www.alza.hu/sport/stormred-competition-kettlebell-28kg-d5861395.htm
kuponnal meg még olcsóbb
már aki fel bírja emelni 😊
NB2
Wow, ez tényleg kurva jó ár. Ha nem panelben laknék már venném is.

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
 www.alza.hu/sport/stormred-competition-kettlebell-28kg-d5861395.htm
kuponnal meg még olcsóbb
már aki fel bírja emelni 😊
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
na várjatok, most akkor mezítlábas guggolás vagy zoknis? 😀
eaglesmcnabb
teljesen mezítláb azért eléggé nem higiénikus 😀

több mint 1 éve
Henderson New York Giants 1 005
Nekem sokat segít, hogy mezítláb guggolok, mostmár 90% körül is nyugodtan (az nálam 160 kg)
Gyurma Pappa
Mezítlábat már régóta tervezem hogy kipróbálom, de valamiért nagyon idegen nekem, hogy levegyem a cipőmet a teremben. (hülyeség, tudom)
Henderson
Jelentem pár hete csinálom, és egyre jobban tetszik a mezítláb, felhúzásoknál is! Illetve nem teljesen mezítláb, vettem ilyen decathlonos jógazoknit, de elég gyorsan bolyhosodik, esetleg erre valami tipp, ami strapabíróbb erre a célra?
Henderson
balett zokni. komolyan mondom 😊

én súlyemelő zokniban dolgozom, de csak azért, mert ugye ne kelljen sokat öltözni, lusta szar vagyok ebben a tekintetben
Gyurma Pappa
nem mondom hogy nem lepett meg hogy van ebből is 43-46 méret, köszönöm a tippet 😊

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
na várjatok, most akkor mezítlábas guggolás vagy zoknis? 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Nekem sokat segít, hogy mezítláb guggolok, mostmár 90% körül is nyugodtan (az nálam 160 kg)
Gyurma Pappa
Mezítlábat már régóta tervezem hogy kipróbálom, de valamiért nagyon idegen nekem, hogy levegyem a cipőmet a teremben. (hülyeség, tudom)
Henderson
Jelentem pár hete csinálom, és egyre jobban tetszik a mezítláb, felhúzásoknál is! Illetve nem teljesen mezítláb, vettem ilyen decathlonos jógazoknit, de elég gyorsan bolyhosodik, esetleg erre valami tipp, ami strapabíróbb erre a célra?
Henderson
balett zokni. komolyan mondom 😊

én súlyemelő zokniban dolgozom, de csak azért, mert ugye ne kelljen sokat öltözni, lusta szar vagyok ebben a tekintetben

több mint 1 éve
Henderson New York Giants 1 005
Nekem sokat segít, hogy mezítláb guggolok, mostmár 90% körül is nyugodtan (az nálam 160 kg)
Gyurma Pappa
Mezítlábat már régóta tervezem hogy kipróbálom, de valamiért nagyon idegen nekem, hogy levegyem a cipőmet a teremben. (hülyeség, tudom)
Henderson
Jelentem pár hete csinálom, és egyre jobban tetszik a mezítláb, felhúzásoknál is! Illetve nem teljesen mezítláb, vettem ilyen decathlonos jógazoknit, de elég gyorsan bolyhosodik, esetleg erre valami tipp, ami strapabíróbb erre a célra?

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"