Horgászat

3 feliratkozó

3 hónapja
yooker New York Giants 5 436 — Expect the Best !
micsoda pörgés van a topicban! 😊
3 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 3 520 — WHO DAT!!!!
Pest vonzáskörzetében valaki egy jó tavat tudna ajánlani? Kéne akasztani pár halat, de nem ismerek itt normális tavakat.
kristóf17
Barina horgásztó, szerintem az egyik legjobb tó nagyon sok 5-10 kg-os vagy nagyobb hal van benne.
Benta horgászpark Százhalombatta mellett van az is nagyon jó szerintem, igényesen van kialakítva
Carplove horgászpark Gödöllő
Villantó horgásztó
Joker horgásztó.
Ordas horgásztó

Így elsőre ennyi, ezeken mind bojlis mind feeder mind úszós módszerrel lehet eredményesen horgászni
kapitnono
Nagyon szépen köszönöm! Jól hangzik mind, kettőt már más is ajánlott, szóval szerintem végig lesznek járva 😊
kristóf17
Igazán nincs mit, görbüljön!

3 hónapja
kristóf17 Indianapolis Colts 2 016 — Colts fan
Pest vonzáskörzetében valaki egy jó tavat tudna ajánlani? Kéne akasztani pár halat, de nem ismerek itt normális tavakat.
kristóf17
Barina horgásztó, szerintem az egyik legjobb tó nagyon sok 5-10 kg-os vagy nagyobb hal van benne.
Benta horgászpark Százhalombatta mellett van az is nagyon jó szerintem, igényesen van kialakítva
Villantó horgásztó
Joker horgásztó.
Ordas horgásztó

Így elsőre ennyi, ezeken mind bojlis mind feeder mind úszós módszerrel lehet eredményesen horgászni
kapitnono
Nagyon szépen köszönöm! Jól hangzik mind, kettőt már más is ajánlott, szóval szerintem végig lesznek járva 😊
3 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 3 520 — WHO DAT!!!!
kristóf17
Villantó horgásztó
Joker horgásztó.
Ordas horgásztó

3 hónapja
több mint 1 éve
Bő egy hét múlva meglátogatjuk pár baráttal a Dunát egy egész napra éjszakát beleértve Vác környékén. Jó lenne most valami értelmes eredménnyel és élménnyel távozni. Terveim szerint a márna (csonti, csontibefőtt, szalonna/sajt/szalonna) és pontyhorgászat lesz fenéken (alkalmazva kiemelésre alkalmas hungarocell, vagy hasonló csalit).
Ezekhez tudnátok esetleg adni tippeket, hogy mire érdemes odafigyelni? (általánosságban)
több mint 2 éve
yooker New York Giants 5 436 — Expect the Best !
Elfeledett topic.Pedig biztos van akik még nyomja köztünk.

Lassan lassan a jó idő beköszöntével ki merre fogja megkezdeni a szezont?
szampi#33
hoppá!van ilyen is?
én pont tavaly kezdtem el ezt a dolgot! 😊
Balaton déli part szabadstrandnál szoktunk bedobni (közel a nyaraló )
és bár 1 méteres a víz és 20-30 méternél nem is dobunk messzebb de keszeg , kárász van bőven szép nagyok is ( filézve sütjük amit lehet ) + 1-1 kisebb ponty is beesik szinte mindig de fogtunk már compókat is

egyelőre teljesen az alapoknál vagyok (Lidl és Dechatlonos teleszkópos fenekező szett)
most gondolkodom hogy beruházom egy komolyabb darabra de még nem tudtam dönteni a feeder vagy egy egyszerűbb bojlis legyen-e? az utóbbira hajlok inkább. szeretnék kicsit messzebbre dobni + a feeder macerásabbnak tűnik alapból is!
igazi húshorgászként nekem a cél a minél nagyobb (több) fogás! 😊
márciusban vagy április elején már tuti megyünk is le egy hétvégére!

Szerkesztette: yooker
több mint 2 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 292
Elfeledett topic.Pedig biztos van akik még nyomja köztünk.

Lassan lassan a jó idő beköszöntével ki merre fogja megkezdeni a szezont?

több mint 5 éve
d3Y Oakland Raiders UAB Blazers 7 113

több mint 6 éve
MirrMurr Philadelphia Eagles Ohio State Buckeyes 2 038 — Jinxtriad's witness
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni a hozzá értőktől, hogy milyen tippeket (csali, szerelék stb.) ajánlanátok tok horgászathoz.MirrMurr
ementáli sajt (nem nevet) bab, v méhlárvák(élő)
fenekezz

ráérsz megköszönni amikor tele a csónak 😉briareos
Sajt? Mint márnázáshoz? Na ki fogom próbálni. Fenékre gondoltam én is. Azt mondják igazi sport hal szóval megérni várni rá. Sejtettem én, hogy a pellet és a bojli nem igazán játszik.
több mint 6 éve
briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 6 581 — StuG Life
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni a hozzá értőktől, hogy milyen tippeket (csali, szerelék stb.) ajánlanátok tok horgászathoz.MirrMurr
ementáli sajt (nem nevet) bab, v méhlárvák(élő)
fenekezz

ráérsz megköszönni amikor tele a csónak 😉

több mint 6 éve
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni a hozzá értőktől, hogy milyen tippeket (csali, szerelék stb.) ajánlanátok tok horgászathoz.
több mint 6 éve
2 hétig pecáztam németországban, (stégépítés, csónak helyrepofozás itt is megvolt) és azt kell mondjam fantasztikus nyaralás volt. Eredetileg több tavat is ki akartam próbálni, meg esetleg átruccani svédországba, de végül maradtam a német horgásztanyánkon (közvetlenül 2 tó partján, azaz a nagyobbik kb 150 méterre van, de csatorna köti össze a kettőt).

csukára mentem főleg, és eszméletlenül haraptak, napi szinten volt 20 + darab, hamar abbahagytam a számolást, alig bírtam visszadobálni őket. méretben kb 55 centitől, egészen 127 cmig (ez volt a csúcs, de méteren feletti csak 7 darab volt).

számolatlan sügér akadt még itt is kb 25 centitől 40ig, bár volt egy debella nagy 55ös, amíg fel nem jött azt hittem az is csuka lesz, húzott mint a disznó 😊

fogas sajnos nem akadt, pedig azokból is vannak szép példányok a tavakban.
Szóval összességében nagyon fasza volt, sok sör, ha épp nem pecáztam akkor grilleztem.

holnaptól meló...briareos
Akkor termékeny egy peca lehetett.

Mi amúgy Olaszországban gondolkozunk most, mivel az egyik cimborámnak mániája, hogy harcsázzunk egy kiadósat. Nem áll tőlem messze a rablóhalazás, de jobban szeretem a békés halak horgászatát. Ettől függetlenül többen mondják, hogy egy jó harcsázás a Po folyón és elfelejtem a békés halakat. Ha összejön, akkor majd meglátjuk 😀MirrMurr
nagyon jókat hallottam ilyen túrákról, ha van lehetőséged feltétlenül menj el

több mint 6 éve
2 hétig pecáztam németországban, (stégépítés, csónak helyrepofozás itt is megvolt) és azt kell mondjam fantasztikus nyaralás volt. Eredetileg több tavat is ki akartam próbálni, meg esetleg átruccani svédországba, de végül maradtam a német horgásztanyánkon (közvetlenül 2 tó partján, azaz a nagyobbik kb 150 méterre van, de csatorna köti össze a kettőt).

csukára mentem főleg, és eszméletlenül haraptak, napi szinten volt 20 + darab, hamar abbahagytam a számolást, alig bírtam visszadobálni őket. méretben kb 55 centitől, egészen 127 cmig (ez volt a csúcs, de méteren feletti csak 7 darab volt).

számolatlan sügér akadt még itt is kb 25 centitől 40ig, bár volt egy debella nagy 55ös, amíg fel nem jött azt hittem az is csuka lesz, húzott mint a disznó 😊

Szóval összességében nagyon fasza volt, sok sör, ha épp nem pecáztam akkor grilleztem.

holnaptól meló...briareos
Akkor termékeny egy peca lehetett.

Mi amúgy Olaszországban gondolkozunk most, mivel az egyik cimborámnak mániája, hogy harcsázzunk egy kiadósat. Nem áll tőlem messze a rablóhalazás, de jobban szeretem a békés halak horgászatát. Ettől függetlenül többen mondják, hogy egy jó harcsázás a Po folyón és elfelejtem a békés halakat. Ha összejön, akkor majd meglátjuk 😀
több mint 6 éve

holnaptól meló...

több mint 6 éve
Drip Cleveland Browns Texas Tech Red Raiders 7 118 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Na végre megannyi munka után apósjelöltnél (csónakok teljes restaurálása illetve stég építés, bár azon még van munka) volt időnk horgászni is. Este mentünk le kb 11ig kint is voltunk, de a süllő csak nem akart jönni. Egyszer mintha lett volna de az is elment... Bezzeg a törpe az baszogatta a csalit. ennek ellenére nagyon jól esett végre kicsit kikapcsolni 😊

több mint 6 éve
Jan Pittsburgh Steelers 2 301 — Steelers fan
Horgász időjárás előrejelzés.  www.idokep.hu/horgasz

Remélem a kapásindex halakkal is le van egyeztetve. 😊
több mint 6 éve
Tapasztaltabb pecások!

Feeder bothoz milyen előkét ajánlatok, inkább fonott zsinór, vagy inkább monofil? Ugye a dobástávolság végett sem mellékes.BlitzHawk
milyen vízben milyen méretű halakra mennél?briareos
Kevés akadó, mély víz, halak maximum 10 kilóig, igazából maximum 15-20 méteres dobótávolságban elérhető halak, nem iszapos, inkább homokos aljzat, néhol homokkövekkel.BlitzHawk
ilyen célsúlynál nem kell fonott előke IMHO.briareos
Akkor inkább a monofil.
több mint 6 éve
Tapasztaltabb pecások!

Feeder bothoz milyen előkét ajánlatok, inkább fonott zsinór, vagy inkább monofil? Ugye a dobástávolság végett sem mellékes.BlitzHawk
Kevés akadó, mély víz, halak maximum 10 kilóig, igazából maximum 15-20 méteres dobótávolságban elérhető halak, nem iszapos, inkább homokos aljzat, néhol homokkövekkel.BlitzHawk
ilyen célsúlynál nem kell fonott előke IMHO.

több mint 6 éve
Tapasztaltabb pecások!

Kevés akadó, mély víz, halak maximum 10 kilóig, igazából maximum 15-20 méteres dobótávolságban elérhető halak, nem iszapos, inkább homokos aljzat, néhol homokkövekkel.
több mint 6 éve
Tapasztaltabb pecások!

milyen vízben milyen méretű halakra mennél?

több mint 6 éve
Tapasztaltabb pecások!

Feeder bothoz milyen előkét ajánlatok, inkább fonott zsinór, vagy inkább monofil? Ugye a dobástávolság végett sem mellékes.
több mint 6 éve
apeszos Washington Redskins Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nekem ez a pergető horgászat még nem jött át túlzottan, bár lehet, hogy csak rosszul keresem benne a szépséget. Jobban szeretem a feederes, esetleg bojlis horgászatot.

Mondjuk én úgy látom, hogy ritka az - persze ez érthető valahol, hiszen két különböző tevékenységről beszélünk - ha valaki mind a pergetést, mind a békés halazást egyszerre csinálja.BlitzHawk
Nem is nagyon lehet, mert a pergetés feltételezi a helyváltoztatást. És (bár ezen a téren azért már akad pozitív változás) a legtöbb horgásztavon tiltják. Én sokáig pontyozó voltam, majd ragadozó halakra mentem, ám azt is ülve. De egy idő után meguntam az egy helyben csücsülést a steril tóparton. Megtanultam pergetni. Olvastam szakkönyveket, elkísértem "nagymenőket", akik kitanítottak a természet jeleire, milyen vízen mire kell figyelni, milyen halat feltételez az adott víz. A sikeres pergetéshez figyelni kell évszakra, napszakra, szélre, esőre, honnan hová süt a nap, a hold állására, és persze a helyi "lakosok" tanácsaira. Ritkán mentem haza hal nélkül.
több mint 6 éve
Nekem ez a pergető horgászat még nem jött át túlzottan, bár lehet, hogy csak rosszul keresem benne a szépséget. Jobban szeretem a feederes, esetleg bojlis horgászatot.

Mondjuk én úgy látom, hogy ritka az - persze ez érthető valahol, hiszen két különböző tevékenységről beszélünk - ha valaki mind a pergetést, mind a békés halazást egyszerre csinálja.
több mint 6 éve
apeszos Washington Redskins Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Jujj. Németországban, Skandináviában pisztrángozni elakadó lélegzettel lehet... Nem kell hagyományos legyező bottal, könnyű pergető, 10-es "vizes" zsinór, piros körömkörforgó... Kellemes "nyaralást". Irigy vagyok...