Horgászat

6 feliratkozó

több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Az idei év célja a dunai busázás. Ennek alapja, hogy találjak egy olyan helyet, ami az RSD-n helyezkedik el, ha már itt élek, és egy kis öblös rész, mely meghorgászható. Van-e bármi ötletetek merre érdemes keresni hasonlót? Megemelkedett vízszintnél ezek az öblök szimpik lehetnek az eddig olvasottak/látottak alapján a busáknak, esetleg amúroknak, ezért ez a céln
kristóf17
Busát, hogy akarod horoggal megfogni?
Tudtommal azok csak szűrik a vizet planktonokért, csalit nem veszik fel.
KoporShow
Ahaam, így van.
Horogra csak egy sárga/pirosas (mert az etető is ilyen lesz) hungarocell golyó, ami faszán lebeg elemelve a horgot pár centire a talajtól. Erre a pontra pedig folyamatos etetés jó nagy gombóc etetőkkel, amik egy baromi szép felhőt képeznek, gusztusos illatanyaggal. Ezt kezdi el beszívogatni a busa, a horgot meg a nagyon könnyen szívható hungarocellel csak véletlen szívja be vele. Elég pontos horgászat szükséges az etetéshez, illetve egy baromi felhős etetőanyag. De szerencsére már vannak ilyenek.
kristóf17
Köszi a részletes választ.
Nem tudtam, hogy horgásznak kifejezetten busára.
KoporShow
Jaja, kezd elterjedni, mert sajnos a busa is kezd egyre inkább elszaporodni.
Felszínen is lehet nagyon eredményesen pecázni rá, (pettyes busát, ami átlag méretben nagyobb, például ott jobb eséllyel lehet fogni) de oda picit spécibb végszerelék szükséges.
Viszont izgalmas peca pont amiatt, hogy nem a csalit szívja be. Így itt tényleg a régi berántós sztori játszik. 😊
több mint 2 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 174 — Forum Reader
Az idei év célja a dunai busázás. Ennek alapja, hogy találjak egy olyan helyet, ami az RSD-n helyezkedik el, ha már itt élek, és egy kis öblös rész, mely meghorgászható. Van-e bármi ötletetek merre érdemes keresni hasonlót? Megemelkedett vízszintnél ezek az öblök szimpik lehetnek az eddig olvasottak/látottak alapján a busáknak, esetleg amúroknak, ezért ez a céln
kristóf17
Busát, hogy akarod horoggal megfogni?
Tudtommal azok csak szűrik a vizet planktonokért, csalit nem veszik fel.
KoporShow
Ahaam, így van.
Horogra csak egy sárga/pirosas (mert az etető is ilyen lesz) hungarocell golyó, ami faszán lebeg elemelve a horgot pár centire a talajtól. Erre a pontra pedig folyamatos etetés jó nagy gombóc etetőkkel, amik egy baromi szép felhőt képeznek, gusztusos illatanyaggal. Ezt kezdi el beszívogatni a busa, a horgot meg a nagyon könnyen szívható hungarocellel csak véletlen szívja be vele. Elég pontos horgászat szükséges az etetéshez, illetve egy baromi felhős etetőanyag. De szerencsére már vannak ilyenek.
kristóf17
Köszi a részletes választ.
Nem tudtam, hogy horgásznak kifejezetten busára.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Az idei év célja a dunai busázás. Ennek alapja, hogy találjak egy olyan helyet, ami az RSD-n helyezkedik el, ha már itt élek, és egy kis öblös rész, mely meghorgászható. Van-e bármi ötletetek merre érdemes keresni hasonlót? Megemelkedett vízszintnél ezek az öblök szimpik lehetnek az eddig olvasottak/látottak alapján a busáknak, esetleg amúroknak, ezért ez a céln
kristóf17
Busát, hogy akarod horoggal megfogni?
Tudtommal azok csak szűrik a vizet planktonokért, csalit nem veszik fel.
KoporShow
Ahaam, így van.
Horogra csak egy sárga/pirosas (mert az etető is ilyen lesz) hungarocell golyó, ami faszán lebeg elemelve a horgot pár centire a talajtól. Erre a pontra pedig folyamatos etetés jó nagy gombóc etetőkkel, amik egy baromi szép felhőt képeznek, gusztusos illatanyaggal. Ezt kezdi el beszívogatni a busa, a horgot meg a nagyon könnyen szívható hungarocellel csak véletlen szívja be vele. Elég pontos horgászat szükséges az etetéshez, illetve egy baromi felhős etetőanyag. De szerencsére már vannak ilyenek.
több mint 2 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 174 — Forum Reader
Az idei év célja a dunai busázás. Ennek alapja, hogy találjak egy olyan helyet, ami az RSD-n helyezkedik el, ha már itt élek, és egy kis öblös rész, mely meghorgászható. Van-e bármi ötletetek merre érdemes keresni hasonlót? Megemelkedett vízszintnél ezek az öblök szimpik lehetnek az eddig olvasottak/látottak alapján a busáknak, esetleg amúroknak, ezért ez a céln
kristóf17
Busát, hogy akarod horoggal megfogni?
Tudtommal azok csak szűrik a vizet planktonokért, csalit nem veszik fel.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Az idei év célja a dunai busázás. Ennek alapja, hogy találjak egy olyan helyet, ami az RSD-n helyezkedik el, ha már itt élek, és egy kis öblös rész, mely meghorgászható. Van-e bármi ötletetek merre érdemes keresni hasonlót? Megemelkedett vízszintnél ezek az öblök szimpik lehetnek az eddig olvasottak/látottak alapján a busáknak, esetleg amúroknak, ezért ez a céln
több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 382 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Vasárnap a szép időre való tekintettel kinéztünk Börgöndpusztára, gondoltam, napozunk egy sort a fiammal, meg hátha 1-2 halat sikerül fogni. Aztán lett belőle életem egyik legjobb horgászata...

Összesen 16 halat fogtunk nagyjából 6 óra alatt, ebből:
9 db 5-8 kg közötti ponty
2 db szép tok
3 db 2-5 kg közötti ponty
2 db szép kárász

Összesen nagyjából 75 kg hal, nem nagyon volt olyan 10 perc, amikor ne fárasztottunk volna, több olyan is volt, hogy épp letettem a botot dobás után, és már vitte is a spiccet. 😊
somoskovig
Gratulálok én is, szép számok! 😊
Igen, a viszonylag meleg miatt kicsit megbolondultak a halak, most olvasom, hogy Palotáson is jönnek a 20 körüliek...januárban! 😊
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Vasárnap a szép időre való tekintettel kinéztünk Börgöndpusztára, gondoltam, napozunk egy sort a fiammal, meg hátha 1-2 halat sikerül fogni. Aztán lett belőle életem egyik legjobb horgászata...

Összesen 16 halat fogtunk nagyjából 6 óra alatt, ebből:
9 db 5-8 kg közötti ponty
2 db szép tok
3 db 2-5 kg közötti ponty
2 db szép kárász

Összesen nagyjából 75 kg hal, nem nagyon volt olyan 10 perc, amikor ne fárasztottunk volna, több olyan is volt, hogy épp letettem a botot dobás után, és már vitte is a spiccet. 😊
somoskovig
De szeretem ezeket olvasni 😊 Gratula!
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Vasárnap a szép időre való tekintettel kinéztünk Börgöndpusztára, gondoltam, napozunk egy sort a fiammal, meg hátha 1-2 halat sikerül fogni. Aztán lett belőle életem egyik legjobb horgászata...

Összesen 16 halat fogtunk nagyjából 6 óra alatt, ebből:
9 db 5-8 kg közötti ponty
2 db szép tok
3 db 2-5 kg közötti ponty
2 db szép kárász

Összesen nagyjából 75 kg hal, nem nagyon volt olyan 10 perc, amikor ne fárasztottunk volna, több olyan is volt, hogy épp letettem a botot dobás után, és már vitte is a spiccet. 😊

több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
barátomék múlt héten fogtak egy 6 kilós csukát a Tiszán kishallal...
el kéne már kezdeni ezt a pergetést/rablózást basszus....csak annyira nem értek hozzá hogy nem visz rá a lélek 😊
több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 382 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Ezek nagyon durva távolságok 😊
 pecaverzum.hu/versenyek/205-meter-volt-a-legjobb-eredmeny-a-tavdobo-orszagos-bajnoksagon
Édesapám ott volt, azt mondja ő is csak pislogott! 😊
Stoki
Láttam én is. Oly szívesen meglesnék egy összeállítást a szerelékről, illetve videókat a mozdulatról.
kristóf17
 www.youtube.com/watch?v=CcbCGs1HrW4
Jan
Ilyenkor látszik mennyit fejlődött a technika, az eszközök pár év alatt.
Amivel anno Krisztián félisten volt, most már dobogós se nagyon lenne!
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Ezek nagyon durva távolságok 😊
 pecaverzum.hu/versenyek/205-meter-volt-a-legjobb-eredmeny-a-tavdobo-orszagos-bajnoksagon
Édesapám ott volt, azt mondja ő is csak pislogott! 😊
Stoki
Láttam én is. Oly szívesen meglesnék egy összeállítást a szerelékről, illetve videókat a mozdulatról.
kristóf17
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Ezek nagyon durva távolságok 😊
 pecaverzum.hu/versenyek/205-meter-volt-a-legjobb-eredmeny-a-tavdobo-orszagos-bajnoksagon
Édesapám ott volt, azt mondja ő is csak pislogott! 😊
Stoki
Láttam én is. Oly szívesen meglesnék egy összeállítást a szerelékről, illetve videókat a mozdulatról.
több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 382 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Ezek nagyon durva távolságok 😊
 pecaverzum.hu/versenyek/205-meter-volt-a-legjobb-eredmeny-a-tavdobo-orszagos-bajnoksagon
Édesapám ott volt, azt mondja ő is csak pislogott! 😊
több mint 2 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 801 — SuperLOL
 www.hellovidek.hu/szorakozas/2021/10/15/nem-semmi-mazlija-volt-a-horgasznak-foton-mutatjuk-a-gigantikus-harcsat/amp
(Csuka, harcsa kicsit bekezavarodott vki.)

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 382 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Ananász... Elképesztően megy manapság mindenhol. Hihetetlen.
kristóf17
lehet ők is ananászt esznek a "légy ott" előtt 😜
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Ananász... Elképesztően megy manapság mindenhol. Hihetetlen.
több mint 2 éve
Stoki Jacksonville Jaguars 2 382 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Elmentünk cimborákkal a szezonzáró Rétimajor pecára, Péntek du-Szombat este (ráadásul csak nappali horgászattal, este tilos) közti viszonylatban "összeharácsoltunk" 7 bottal kb. 2 mázsa ponty-amur kombót! Rég volt már ilyen sikeres pecánk, főleg úgy, hogy többnyire 6kg felett voltak a halak, és akadt 10 feletti is.
Már hideg volt nagyon a víz, ezért csak halas, fokhagymás, tenger gyümölcsei, bcn csiga horogcsalikkal, ill. bcn mikro pellettel kezdtem a mókát, de csak nem akart elindulni. Gondoltunk egyet, elő az édesek...mindenki mással (ananász, eper, csoki narancs, mézeskalács stb) próbálkozott, és egyszercsak elindult: fluo ananász! 😊 Ki is tartott végig, igencsak meglepődtem, főleg, hogy az amurok is erre jöttek!
Sajnos egy építkezés miatt nagyon keveset voltam idén a parton, de minden jó, ha jó a vége alapon kellemesen gondolok vissza, jövőre komolyabban vesszük! 😊

Szerkesztette: Stoki
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
A Dunán kezdenek mozgolódni a halak. Aug. végén és szeptemberben voltam párszor, de nem volt komolyabb fogás, sok apró hal, néha 1-1 termetesebb dévér. Szombaton viszont egy haverral kimentünk a madocsai kompkikötőhöz, és egész szépen fogtunk.

20-25m-re horgásztam, (ott állt meg a 130g-os kosár) mindkét bot egyforma távra volt kiakasztva, 15 percenként dobtam, főleg paducok jöttek, közte ritkábban dévér, de nem az igazi nagyok, olyan 0,5-1kg közöttiek. A haverom 1 bottal nyomta, és jóval beljebb, 160-as kosárral. Az egy bottal kb ugyanannyit fogott, mint én a kettővel,és neki egész nagyok is jöttek. Nem gondoltam, hogy az a +20m ennyit fog számítani, de egyértelműen jobban jött a hal bentről, mint a partközelből.

Közben megnéztem a bogyiszlói helyemet is, annyira lent van a víz, hogy a kőláb teljesen szárazon van, és közvetlenül a mederbe lehet dobálni. Ígéretes, menni kell, nincs mese. 😊
több mint 2 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Szezonzaro(nekem ) pecan ucsorgok eppen a Balatonnal de sajnos van idom irogatni..😀
Az ev viszont nagyon eredmenyes volt mint darad szamban mint meretben foleg a tavalyihoz kepest! Tele a huto filevel es halaszle alapnak valoval....ugy hogy rokkantra etettem az osdzes rokont baratot aki itt volt(nem kevesen)!
Magasabb volt a vizszint igy szepen jottek egesz nyaron sok 3-4 kilos ami a legjobb a bogracsba vagy rantani sutni szoval nem panaszkodom! Kicsit azert mar elfaradtam a sok ejszakazasba 😀
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
A héten Balatonon vagyunk, eddig nem valami parádés. Első alkalommal a törèsre mentünk, erjesztett kukoricával meg egyszerű epres kajával alapoztunk, aztán semmit nem fogtunk rajta. Jó ideig próbálkoztunk, de teljesen döglött volt, akkor elkezdtünk kísérletezni először a végszerelèkkel, aztán a távolsággal, vègül kialakult, hogy flat method szerelèk, 1 szem kukoricával, az etetèstől jóval beljebb dobva végre adta a halat, de csak keszeget.

Második nap ugyanarra a stègre ültünk, de eleve sokkal beljebb alakitottam ki az etetèst, és csak kukoricával meg áztatott magokkal. Ez este 10 körül elég durván be is indult, komoly mennyiségű hal lehetett rajta, mert szinte be sem állt a szerelèk, már kapás volt, viszont leginkább közepes és kis keszegek. Próbáltam szelektálni, először nagyobb horog, majd nagyobb csali, végül extrém nagy csali 6- os horgon, (mega corn, nagy wafters, stb...) De arra is csak dévér jött, igaz már a nagyja.

Következő alkalommal terveztem egy kis délutáni csónakos spiccbotozast a fiammal, be eveztünk, lehorgonyoztunk, erre jött a nagy szél, viharjelzés, nem tudtunk úszóval pecazni, kijöttünk.

Ma kb ugyanez, bementünk, viharjelzés, jöttek a vízirendőrök, integettek hogy mindenki kifelé, kijöttünk.

Szóval eddig ponty nélkül vagyunk, valszeg a mai este az időjárás miatt kuka, hétfőn megyünk haza, azaz már csak egy nap maradt, de holnap elengedem a keszegezèst, rámegyek csak a pontyra.
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Tegnap délután megvolt az idei első dunai peca, vegyes élményekkel.

Kettő körül kezdtük, kb 9-ig voltunk, összesen 5 paducot és 1 dévért fogtunk, ketten. Nem igazán jött a hal, de ez a Dunán mindig benne van, ezzel nem lett volna gond, ha amúgy egy kellemes-kényelmes peca lett volna.

Viszont végig, még a délutáni melegben is durván támadtak a szúnyogok, meg egyéb csípős rovarok. A víz folyamatosan hozta nyárfaszöszt, meg minden vackot, amit összeszedett a zsinór, és a legfőbb baj, hogy rosszul választottunk helyet. Ki kellett volna ülni valami homokos-sóderes részre, kényelmesen székre, hűtőtáskákkal körbebástyázni magunkat, és így próbálkozni... helyette kövezésre mentünk, szűkösen voltunk, a belógó ágaktól a bedobás is macerás volt, csúszkáltunk, billegtünk, köveken kuporogtunk egész délután, szóval nem volt jó.

Volt egy olyan -nem túl erős- elhatározásunk, hogy maradunk éjszakára, de este még a haverom elcsúszott a köveken, jól odaverte magát, akkor egyhangúan úgy döntöttünk, hogy ebben a napban ennyi volt, irány haza.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Kezdődik a masszív nyári időszak, szombattól 1 hét Lenti, Sárberki tó (tavaly is voltunk itt egy hetet, a gyerekek imádták, szerintem 50-60 darab pontyot biztos fogtunk 5 horgászattal töltött napon 3-6 kg közt, a legnagyobb 9 feletti volt), hónap végén Mátravíz teljes hétvége (itt egyszer horgásztam egy fél napot, ott egy 10 kg feletti amur jött, most 3 napunk lesz alkotni), augusztusban Lajosmizse (itt tavaly is voltunk, jópár 10 feletti ponttyal zártunk). Várom. 😊

több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Tegnap késő délután kiugrottam az egyesületi tóra kicsit feederezni. Az nem volt túl jó jel, hogy a beírókönyvben napok óta nem volt beírva fogás, de gondoltam majd én megmutatom hogy kell ezt.

Miután 4-től fél 9-ig egyetlen mozdítás sem volt, úgy döntöttem, hogy irány haza majd megmutatom máskor 😀 Tökéletes nullázás volt, még egy beleúszás se, abszolút semmi.
Jan
Ezek mindig oly boldog tapasztalatok. 😀

Még múltkor elmaradtam amúgy a Füzespart nagyhalas beszámolóval.
Kalap szar volt. Gyakorlatilag minden adott volt egy jó pecához, szél, nem túl meleg, de azért napos. 24 óra alatt 6 boton egyetlen kapás. 0-90 között sehonnan, Akik húzták át túloldalra, leléceltek hamarabb, semmi. Mozgásokat, halra utaló jeleket sem láttunk. Semmi. Nagyon nagy csalódás volt.
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Tegnap késő délután kiugrottam az egyesületi tóra kicsit feederezni. Az nem volt túl jó jel, hogy a beírókönyvben napok óta nem volt beírva fogás, de gondoltam majd én megmutatom hogy kell ezt.

Miután 4-től fél 9-ig egyetlen mozdítás sem volt, úgy döntöttem, hogy irány haza majd megmutatom máskor 😀 Tökéletes nullázás volt, még egy beleúszás se, abszolút semmi.
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Egészen zabos vagyok. Egy, nem volt egyetlen kapásunk sem egy 7 kg-os halon kívül 12 óra alatt. (3 ember)
Kettő, nem tudok eldobni a túlparti nádasig, csak olyan 80-ra, pedig a technika rendben. 😕
Nem mozog a tó, olyan, mintha nem lenne halacska.
kristóf17
én egészen gyengécskén dobtam korábban , aztán videóztam egy kicsit !ezeket érdemes átgondolni szerintem:
minél vékonyabb főzsinór,fasza dobóelőke, optimális dobósúly megtalálása (egyik legfontosabb ) bot hossza karakterisztikája sokat számít és azért 1-2 videót a technikáról is érdemes megnézni....
nekem sokat segített már 100méter fölé is tudok stabilan menni ( mondjuk az egy 4.20-as heavy feeder ) mert nyáron a kisebb vízben nálunk nagyon kell a táv....
yooker
A technikával egészen jóban vagyok már. (ahhoz, hogy 120akat dobáljak, azért többet nem merek állítani) Itt sajnos máshol van gubanc. De még nem jöttem rá. A dobósúlyra 100g-ra emlékszek, de régen kerestem már utána.