Kérdések bármiről

29 feliratkozó

több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
a fogalkoztatási időt folyamatosan nyilvántartják, hol vagy bejelentve, a számszerűség csak az utsó 10 évre vonatkozik elvileg, gyakorlatilag a Nav megmongya mennyi járulékot fizettél petákra
sutianap
Vagyis a mezei dolgozó után mennyit fizettek be, mert 88,5 százalékuk azt sem tudja hogy most mi van. A cég ami pedig alkalmazta, sokszor megváltozva, stb.stb majd véletlenül reagálva a váratlan piaci viszonyokra megszűnve már nem igazán tud/fog érdemben válaszolni. 😉
ozibozi
Hát én bementem adategyeztetést kérni a hivatlba, egy hét múlva postázták - olyanok voltak benn amikre már én nem is emlékeztem 99es nagyváradtéri éjszakai ügyelet, meg hasonló finomságok, Asziszed nem tuggyák, de tuggyák...
sutianap
De pontosan tudják, hogy melyik cég mikor nem fizette be a járulékot a magán szektorban az évtizedekig bejelentett munkavállaló után. A munkaviszony megvolt, viszont a befizetés nem történt meg.
Az utóbbi évek /6-8 kb/ mire egyáltalán inkasszó kerül a számlára. A simlis Kft-k Rt-k világáról van szó, akár lazán érvényes bankszámlaszám nélkül működtek a munkáltatók. Csak KP.
Itt nem az állami szektorról vagy a korrekt sok évet működő cégekrő van szó.
Erről azonban a csórik nem tehettek, mert örültek, hogy egyáltalán bejelentett munkájuk volt. /szerintük/

Más világ volt anno az a versenyszféra. 😉
/pl egy Kft kényszertörlése is sok év volt, amit mondjuk átvett 2000-ben egy ukrán homi, /hajléktalan aki nem magyar/ és utána nem adott be bevallást, nem reagált semmire sem sokáig, az kb még 2009- ben is zöld volt a rendszerben, annyi kellett max, hogy a kézbesítési megbízott vissza válaszolt 2 évente, hogy nyugalom, beteg a ‘befektető’ és még egy kis pici türelmet kér. Ennyi volt ez anno./
A Kaya Ibrahimok, josip tótok világát is pont addig hagyták működni, amíg erre nekik is szükségük volt. Mostmár simán inkasszó, majd ellenőrzés. Nincs már szükségük erre a típusú lopásra, ezért másnak sem engedik. 😉

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
Munkáltatói oldal: a 90-es években a NYUFI-nak lettek jelentve az adatok először papíralapon, majd utána floppyn. Később már a tételes személyenkénti adatok a NAV-nak mentek a 08-as bevallásban, ő adta tovább a NYUFI-nak. Mi nem véletlenül adjuk át úgy a bérszámfejtési papírokat, hogy 80 évig! meg kell őket őrizni!
Munkavállalói oldal: minden évben kap az ember év végén egy jövedelem igazolást és levont nyugdíj igazolásokat. Ezeket mocskosul tuti helyre el kell tenni és költözéskor sem kidobni. Ha kilépő papírokat kapunk azokat is, ugyanúgy! És sajnos sok munkavállaló nincs tisztában, hogy pontosan milyen munkakörben, hány órát dolgozik és mennyit keres. Az a lényeg, hogy a nettó (fekete vagy fehér) bekerüljön a zsebbe/bankszámlára a többi le van tojva.
Viszont azt gondolom, hogy a 2000-es évek közepe óta, ha valaki be volt jelentve, annak tutira elmentek az adatok. Aki nem biztos magában szépen nyit egy ügyfélkaput és lecsekkolja magát, hogy az adott munkahelyen be van-e jelentve. Illetve ha már közeledik a nyugdíj, akkor a NYUFI automatikusan kiküld egy jogviszony igazolást, ahol végigkövethető a munkahelyek sora és a bérjövedelem. Probléma egyébként inkább a 90-es évek végén 1-2 évvel van általában. Főnökömnek a 98 év tűnt el. És itt jön elő, hogy bizony ha a munkáltató kidobta a papírokat nincs egyszerű dolga az embernek. Ezért mindenki a saját papírjaiért felel, azokat őrizze meg de nagyon.
De amúgy totál felesleges, mert mi nyugdíjat már nem kapunk mert vagy nem lesz rá pénz, vagy mivel 70 évre felemelik, meg se éljük.

Szerkesztette: NB2
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 858
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
a fogalkoztatási időt folyamatosan nyilvántartják, hol vagy bejelentve, a számszerűség csak az utsó 10 évre vonatkozik elvileg, gyakorlatilag a Nav megmongya mennyi járulékot fizettél petákra
sutianap
Vagyis a mezei dolgozó után mennyit fizettek be, mert 88,5 százalékuk azt sem tudja hogy most mi van. A cég ami pedig alkalmazta, sokszor megváltozva, stb.stb majd véletlenül reagálva a váratlan piaci viszonyokra megszűnve már nem igazán tud/fog érdemben válaszolni. 😉
ozibozi
Hát én bementem adategyeztetést kérni a hivatalba, egy hét múlva postázták - olyanok voltak benn amikre már én nem is emlékeztem 99es nagyváradtéri éjszakai ügyelet, meg hasonló finomságok, Asziszed nem tuggyák, de tuggyák...
sutianap
szoval semmit nem kell vinned? igazolas, fizetesi pairok stb?
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 858
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
Jajjdekisoptimista vagy, azt hiszed lesz bármilyen nyugdíjad? 😀
warr_b
"aprosbetusben" nem akartam irni, hogy tudom, hogy nem lesz addigra 😊
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
a fogalkoztatási időt folyamatosan nyilvántartják, hol vagy bejelentve, a számszerűség csak az utsó 10 évre vonatkozik elvileg, gyakorlatilag a Nav megmongya mennyi járulékot fizettél petákra
sutianap
Vagyis a mezei dolgozó után mennyit fizettek be, mert 88,5 százalékuk azt sem tudja hogy most mi van. A cég ami pedig alkalmazta, sokszor megváltozva, stb.stb majd véletlenül reagálva a váratlan piaci viszonyokra megszűnve már nem igazán tud/fog érdemben válaszolni. 😉
ozibozi
Hát én bementem adategyeztetést kérni a hivatalba, egy hét múlva postázták - olyanok voltak benn amikre már én nem is emlékeztem 99es nagyváradtéri éjszakai ügyelet, meg hasonló finomságok, Asziszed nem tuggyák, de tuggyák...

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
a fogalkoztatási időt folyamatosan nyilvántartják, hol vagy bejelentve, a számszerűség csak az utsó 10 évre vonatkozik elvileg, gyakorlatilag a Nav megmongya mennyi járulékot fizettél petákra
sutianap
Vagyis a mezei dolgozó után mennyit fizettek be, mert 88,5 százalékuk azt sem tudja hogy most mi van. A cég ami pedig alkalmazta, sokszor megváltozva, stb.stb majd véletlenül reagálva a váratlan piaci viszonyokra megszűnve már nem igazán tud/fog érdemben válaszolni. 😉
ozibozi
Mostmár 60 napnál inkasszóznak, de évekkel ezelőtt évekig lehettél bejelentve simán. Mikor gond merül fel akkor befizettél két gombot, hogy meglegyen a még egy év, mielőtt jött a kaya Ibrahim vagy a josip tot, aki befektetett a cégbe váratlanul.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
Jajjdekisoptimista vagy, azt hiszed lesz bármilyen nyugdíjad? 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
a fogalkoztatási időt folyamatosan nyilvántartják, hol vagy bejelentve, a számszerűség csak az utsó 10 évre vonatkozik elvileg, gyakorlatilag a Nav megmongya mennyi járulékot fizettél petákra
sutianap
Vagyis a mezei dolgozó után mennyit fizettek be, mert 88,5 százalékuk azt sem tudja hogy most mi van. A cég ami pedig alkalmazta, sokszor megváltozva, stb.stb majd véletlenül reagálva a váratlan piaci viszonyokra megszűnve már nem igazán tud/fog érdemben válaszolni. 😉
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
ZoliMP
a fogalkoztatási időt folyamatosan nyilvántartják, hol vagy bejelentve, a számszerűség csak az utsó 10 évre vonatkozik elvileg, gyakorlatilag a Nav megmongya mennyi járulékot fizettél petákra


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 858
Van egy nagyon idoszeru kerdesem 😀
na jo csak kivancsi vagyok.

A nyugdij kiszamitasnal honnan tudjak , hogy mennyi volt a netto bered egesz eletedben?
Persze kapsz kilepo papirt, de az barmikor eltunhet, elkopik , leeg a hazad.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 280
Van itt esetleg fotós köztetek?
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Na akkor 7 személyes autók...

Csak benzines autó jöhet szóba, körbejártam a szalonokat, ezek maradtak:
- Skoda Kodiaq
- Seat Terraco
- Peugeot 5008
- Nissan Xtrail.

Mind egy árban van nagyjából, az Xtrail csak automata verzióban van, a többi manuális. Ja, mind nullkilométeres.

Vélemények, tippek?
Szokol
Most ruháztam be állami támogatással egy Citroen Grand C4 Spacetourerbe.

1.2 turbó benzines, manuális 6 fokozatú váltó, 130 LE, közepes felszereltséggel.

Tegnap előtt vettem át, 300 km megtételével nekem még 5 fővel és csomagokkal is elég erős a turbó miatt. Kb 4.4-5.2 liter a fogyasztása, autóút vs városi. Jól gyorsul, 6. fokozatban még 2000-es fordulatot is viszi, elég gazdaságosnak tűnik a fogyasztása. Előzésen nem sokat gondolkodtam vele, mert lendületes, a váltó, mint a vaj, a fék brutál érzékeny és erős hatásfokú!

Jól alakítható, kényelmes, komfortos az utastere, nagy hellyel és világos. Jól kilátsz, tükrök nagyok, tolatóradar pontos, alig van holttér. A formatervezése sztem gyönyörű, jó helyen kerekített, jó helyen szögvágott, a fényei és műszerfala szép. A kezelését még tanulom, de minden kézre esik.

Gyerekek simán elfértek 3 gyerekülésben. 5 üléssel nagy a csomagtartó, 7 üléssel már azért pici, de nagy hely van a sorok között és minden sor mozgatható.

Nem minden extrát kértünk (fáradtságérzékelő, parkolás és sávtartó asszisztens, automata vészfék, tolatókamera pl nincs), de pl a 3D navigációs rendszer nagyon szép, jól frissített, a műszerfal és kezelőkonzolok digitálisak.

Gyártó engedett az akcióban 1 millát, így volt mindennel együtt 4.3 M. Én max 5-t szántam rá, a legmagasabb felszereltséggel olyan 6-6.2 M körül van.

Casco azért húzósabb, 140 e/év körül, de 2+3 év teljes garanciát és assistance-t kértük és szalon ajándéka volt a kiterjesztés, ami 250e Ft lett volna.

Ismerősök jókat mondtak a modellről, Vasban egyre többet látok belőle.

Kb a kategória legolcsóbbja, de viszonylag sokat tud.
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
Na akkor 7 személyes autók...

Csak benzines autó jöhet szóba, körbejártam a szalonokat, ezek maradtak:
- Skoda Kodiaq
- Seat Terraco
- Peugeot 5008
- Nissan Xtrail.

Mind egy árban van nagyjából, az Xtrail csak automata verzióban van, a többi manuális. Ja, mind nullkilométeres.

Vélemények, tippek?
Szokol
Ha valóban számít a hét személy és úgy akarod használni akkor egyik sem. Amúgy volt skodám meg nissanom is már, mind2vel megvoltam elégedve.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 280
Na akkor 7 személyes autók...

Csak benzines autó jöhet szóba, körbejártam a szalonokat, ezek maradtak:
- Skoda Kodiaq
- Seat Terraco
- Peugeot 5008
- Nissan Xtrail.

Mind egy árban van nagyjából, az Xtrail csak automata verzióban van, a többi manuális. Ja, mind nullkilométeres.

Vélemények, tippek?
Szokol
A Nissan X-trailről tudok neked véleményt mondani.
Mi tavaly vettünk kifutó modellt (1.6 benzin, Tekna, 0 km), brutálisan jó autó, semmi gond vele. Nagyon szeretjük.

De barátom az 1.3-as automata benzinest vette állami támogatással és nagyon nincs vele megelégedve, főleg az automata váltóval. A motor pedig kicsi a kaszni tömegéhez, plusz 2 felnőtt (105 kg + 65 kg), meg 3 gyerek meg a csomagok...

Akitől mi vettük az autót, az most a Skodánál van, eddig csak elégedett ügyféllel beszélt, akik Kodiaq-ot vettek. A Seat is nagyon hasonló, arról sem hallottam még panaszt.

Franciát viszont sosem vennék. Családban és ismerősi körben is nagyon sok volt a panasz. Bár ez egyéni vélemény.

Remélem valamennyit tudtam segíteni.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Na akkor 7 személyes autók...

Csak benzines autó jöhet szóba, körbejártam a szalonokat, ezek maradtak:
- Skoda Kodiaq
- Seat Terraco
- Peugeot 5008
- Nissan Xtrail.

Mind egy árban van nagyjából, az Xtrail csak automata verzióban van, a többi manuális. Ja, mind nullkilométeres.

Vélemények, tippek?
Szokol
Melyik milyen színű?

több mint 4 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 855 — Steelers fan
Na akkor 7 személyes autók...

Csak benzines autó jöhet szóba, körbejártam a szalonokat, ezek maradtak:
- Skoda Kodiaq
- Seat Terraco
- Peugeot 5008
- Nissan Xtrail.

Mind egy árban van nagyjából, az Xtrail csak automata verzióban van, a többi manuális. Ja, mind nullkilométeres.

Vélemények, tippek?
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Októberben sikeresen ráejtettem egy ajtót a nagy lábujjamra. Eltört illetve a körömágy, a lemezeivel együtt kifordult a helyéről, visszakellett ölteni. Visszarakták, minden ok izé fájt stb érzékeny meg a lómamusz, mondták majd jó lesz, szépen leesik és jön az új! Na ok, de mikor kb? Mert még ez van rajta, a két varrás nem esett ki belőle, a köröm fele már mozog, alul nem látok semmi új “körmöt” illetve rettentően rohadt büdös annak ellenére is hogy naponta megmosom meg fürdök. Mennyi ennek az egésznek az átfutási ideje? Mert jó lenne nem leélni az életemet ilyen szar körömmel. Van képem meg videóm is de azt csak a nagyon bátraknak ajánlom!
Köszi 😊
Coolearie
Nekem mire újra rendes korom nőtt volt kb fel év 8 hónap. Várj turelemmel
csebi
Jaja, gyerekkoromban nagymamáméknál ráesett a mákdaráló az egyik ujjamra. Emlékeim szerint a bevérzős-sebesedős körömleesős fázis volt 3 hónap és majd ugyanennyi a gyógyulás, körömújranövős rész. Lehet nem volt félév, már nem emlékszem pontosan, de sok volt, meg ugye gyerekként sokkaé gyorsabb a regeneráció.
kishaszi
nekem egy üveg pohárral sikerült amikor rokonokat látogattunk Sepsiben 😀 szintén nagy lábujj, 6 évesen.
a poén, h nem ez volt a legrosszabb ami családi nyaraláson összejött. kb 8 lehettem amikor mentünk (volna) az Aggteleki Nemzeti parkba, és én már akkor híres nőcsábász létemre (se), incselkedtem egy korombeli kislánnyal a vonaton. long story short: a lelkemnek sikerült rábaszni a vagon ajtaját a jobb kézfejemre (konkrétan kattanásig behúzta az ajtót). Isteni csoda, hogy egyik ujjam sem tört el, csak minden csont összezúzódott/összepréselődött bennük, és pár milivel vékonyabbak/laposabbak lettek (literally úgy néztek ki az ujjaim, mint a Tom és Jerryben amikor rábasszák Tom kezére a zongorát).

Az más kérdés h hasonló módszerrel (igaz az legalább 1 sima fa budi ajtó volt) sikerült eltörnöm egyik ált sulis haverom ujját amikor be akartuk zárni a lányvécébe 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Októberben sikeresen ráejtettem egy ajtót a nagy lábujjamra. Eltört illetve a körömágy, a lemezeivel együtt kifordult a helyéről, visszakellett ölteni. Visszarakták, minden ok izé fájt stb érzékeny meg a lómamusz, mondták majd jó lesz, szépen leesik és jön az új! Na ok, de mikor kb? Mert még ez van rajta, a két varrás nem esett ki belőle, a köröm fele már mozog, alul nem látok semmi új “körmöt” illetve rettentően rohadt büdös annak ellenére is hogy naponta megmosom meg fürdök. Mennyi ennek az egésznek az átfutási ideje? Mert jó lenne nem leélni az életemet ilyen szar körömmel. Van képem meg videóm is de azt csak a nagyon bátraknak ajánlom!
Köszi 😊
Coolearie
Nekem mire újra rendes korom nőtt volt kb fel év 8 hónap. Várj turelemmel
csebi
Jaja, gyerekkoromban nagymamáméknál ráesett a mákdaráló az egyik ujjamra. Emlékeim szerint a bevérzős-sebesedős körömleesős fázis volt 3 hónap és majd ugyanennyi a gyógyulás, körömújranövős rész. Lehet nem volt félév, már nem emlékszem pontosan, de sok volt, meg ugye gyerekként sokkaé gyorsabb a regeneráció.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
Októberben sikeresen ráejtettem egy ajtót a nagy lábujjamra. Eltört illetve a körömágy, a lemezeivel együtt kifordult a helyéről, visszakellett ölteni. Visszarakták, minden ok izé fájt stb érzékeny meg a lómamusz, mondták majd jó lesz, szépen leesik és jön az új! Na ok, de mikor kb? Mert még ez van rajta, a két varrás nem esett ki belőle, a köröm fele már mozog, alul nem látok semmi új “körmöt” illetve rettentően rohadt büdös annak ellenére is hogy naponta megmosom meg fürdök. Mennyi ennek az egésznek az átfutási ideje? Mert jó lenne nem leélni az életemet ilyen szar körömmel. Van képem meg videóm is de azt csak a nagyon bátraknak ajánlom!
Köszi 😊
Coolearie
Nekem mire újra rendes korom nőtt volt kb fel év 8 hónap. Várj turelemmel

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 341 — . . .
Októberben sikeresen ráejtettem egy ajtót a nagy lábujjamra. Eltört illetve a körömágy, a lemezeivel együtt kifordult a helyéről, visszakellett ölteni. Visszarakták, minden ok izé fájt stb érzékeny meg a lómamusz, mondták majd jó lesz, szépen leesik és jön az új! Na ok, de mikor kb? Mert még ez van rajta, a két varrás nem esett ki belőle, a köröm fele már mozog, alul nem látok semmi új “körmöt” illetve rettentően rohadt büdös annak ellenére is hogy naponta megmosom meg fürdök. Mennyi ennek az egésznek az átfutási ideje? Mert jó lenne nem leélni az életemet ilyen szar körömmel. Van képem meg videóm is de azt csak a nagyon bátraknak ajánlom!
Köszi 😊

több mint 4 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 921 — Steelers fan
Amúgy ez a koreaiak 7 év után off ez mit jelent? Még nem hallottam ilyenről.
warr_b
Ugye 7 év gyári gari van pl. a Kián, nyilván minden alkatrész úgy terveznek, hogy addig stabilan bírják, utána viszont kb. mindenütt beindul az anyagfáradás.
A leírásod alapján egyébként én sztem ezt venném:  www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/6/mazda_6_sport_2_0_te_plus-15171906
empty taxi
7 év után elfáradnak az anyagok? Én eddig azt hittem, hogy a használattól fáradnak/kopnak el az alkatrészek. Akkor egy 8 éves, 80e km-es Kiát nem ajánlatos megvenni? 😊

Egyébként ez 7év vagy 150 000 km. A VW csoportnál 4 év vagy 200 000km. És a Hyundainál 5 év, km korlát nélkül. (az már valami)
Jan
Nyilván használattól fáradnak az anyagok | thx Cpt. Obvious | , bár nem sok autóról hallottam egyébként, aminek jót tett h hónapokig be sem indították 😛
Btw bőven lehet azért amortizációt tervezni, nem véletlen h pl. a mosógépek között is a legtöbb a garancia lejárta utáni 1-2 évben kezd tönkremenni.
empty taxi
Autónál nem lehet olyan könnyen amortizációt tervezni, mint háztartási gépeknél, mert elég változatos körülmények közt használják őket.
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
1. Régen minden jobb volt😊 De ahogy gordon írta, erről szól az egész piac, hogy 3-5 év alatt romoljon el és vegyél újat. Most egy mosógépnél még csak-csak benyeli az ember, de egy autót azért szívesen használ valaki 10 évig is minimum
2. Nem akarok senkit megbántani, de ha használt autót veszel, akkor állapotot nézz, 1-2 márkát kilőhetsz, hogy ne, de szerintem használt autónál nem igazán jó válogatni. Azt új autónál teheted meg. Nekem 3 használt autóm volt, ott gyakorlatilag kész tényként kaptam a márkát. A 2 újnál már magam döntöttem, meg persze a pénztárcám 😊

jah mégvalami: kolléganőm verdájába van 20e kilométer, 8 éves... de 3 évente cserél motorolajat😊
NB2
Az ilyen autókból lesz az a típusú 'jófogás', hogy kívül belül patent, aztán eladja x évesen, a szerencsés nyertes meg majd nem érti miért kell turbót cserélni, porlasztókat, hengerfejeztetni és a többi :/

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
1. Régen minden jobb volt😊 De ahogy gordon írta, erről szól az egész piac, hogy 3-5 év alatt romoljon el és vegyél újat. Most egy mosógépnél még csak-csak benyeli az ember, de egy autót azért szívesen használ valaki 10 évig is minimum
2. Nem akarok senkit megbántani, de ha használt autót veszel, akkor állapotot nézz, 1-2 márkát kilőhetsz, hogy ne, de szerintem használt autónál nem igazán jó válogatni. Azt új autónál teheted meg. Nekem 3 használt autóm volt, ott gyakorlatilag kész tényként kaptam a márkát. A 2 újnál már magam döntöttem, meg persze a pénztárcám 😊

jah mégvalami: kolléganőm verdájába van 20e kilométer, 8 éves... de 3 évente cserél motorolajat😊

Szerkesztette: NB2
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 776 — Lucas Scott
A 116, 126 stb Mercik 1975-től felfelé még 20-30 évesen is vígan rohangáltak nagy számban az utakon, van sok, amit még hobbi autónak máig használnak. Anno még a 400.000 km-es is ment le tovább a Balkánra egy másik félmillió km-re...
Azokat így készítették el. Most próbálj meg 15-20 éves autót ugyanebben a kategóriában napi használat mellett szervízelni, kikalapálni. Arra is figyelnek minél öregebb, annál nehezebben kapják hozzá alkatrészt/eredetit/
Ezeket meg már direkt így rakják össze. Haladtak a korral a gyártók is.
ozibozi
Mondjuk azok meg nem voltak teletolva mindenféle kényelmi kütyüvel.
Nehéz kérdés ez, ha minden kocsi 30 évig szuperálna, ha minden mosógéppel 20évig lehetne mosni akkor a fél vilag munkanélküli lenne vagy mindenki mezőgazdász lenne.. mint kb 150 éve 😊
gordon
amúgy fater mai napig egy közel 40 éves mosógéppel mos, asszem Hajdú, és teljesen jól szuperál.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 521 — JAFL Tampa GM
A 116, 126 stb Mercik 1975-től felfelé még 20-30 évesen is vígan rohangáltak nagy számban az utakon, van sok, amit még hobbi autónak máig használnak. Anno még a 400.000 km-es is ment le tovább a Balkánra egy másik félmillió km-re...
Azokat így készítették el. Most próbálj meg 15-20 éves autót ugyanebben a kategóriában napi használat mellett szervízelni, kikalapálni. Arra is figyelnek minél öregebb, annál nehezebben kapják hozzá alkatrészt/eredetit/
Ezeket meg már direkt így rakják össze. Haladtak a korral a gyártók is.
ozibozi
Mondjuk azok meg nem voltak teletolva mindenféle kényelmi kütyüvel.
Nehéz kérdés ez, ha minden kocsi 30 évig szuperálna, ha minden mosógéppel 20évig lehetne mosni akkor a fél vilag munkanélküli lenne vagy mindenki mezőgazdász lenne.. mint kb 150 éve 😊