Kérdések bármiről

29 feliratkozó

több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
Hat igen.rohadtul nem mindegy a szitu szempontjabol hogy varos vagy autopalya....egyiknel logikusabb higy ne lehessen kivagni valaki ele ha nagy sebesseggel jon valaki a varosban meg nem szabadna arra "biztatni" az embereket hogy elozgessenek nyugodtan...
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
De eleve kereszteződésben mióta lehet előzni?
Ha meg nem tudja befejezni az előzést a kereszteződésig az is az ő hibája.
eaglesmcnabb
Szó sem volt kereszteződésről. De mondok egy példát. Mész az ország úton. Balra be akarsz kanyarodni egy bekötőre. Lassítasz, indexelsz. Mielőtt megkezded a manővert belenézel a tükörbe, hogy jön e mögötted valaki 120al, vagy csak úgy random imádkozol, hogy nem vernek telibe? Nyílván előbbi, mert úgy tanultad és az van benned, hogy belenézel a tükörbe és ha jön valaki akkor el kell engedned mert elsőbbséget kell adnod neki.
peach
Nyilván belenézek a tükörbe.

Ehhez hasonló módon, csak teljesen más helyzetben szopta be tesóm 2 éve, autópályán ment belső sávban, előzött egy lassú kamion miatti kocsisort, index nélkül random kivágtak elé a külső sávból, ő meg elkerülve az ütközést elrántotta a kormányt, a kivágó autó előtti kocsiba csapódva... Megpördült, a szalagkorlát fogta meg. A baleset okozója persze simán továbbhajtott. Csak teljesen más hogy rákospalotán előzől-e egy kocsisort vagy autópályán...

Kurva nagy mákja volt hogy egy totálkárral megúszta és nem esett baja sem neki, sem a másik autósnak akibe beleszállt, mivel a balesetet ráverték. Ha egy kicsit szarabbul jön ki akkor járhatnék a beszélőre, vagy szarabb esetben a temetőbe.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
De eleve kereszteződésben mióta lehet előzni?
Ha meg nem tudja befejezni az előzést a kereszteződésig az is az ő hibája.
eaglesmcnabb
Nem keresztezodes volt hanem egy utca balra ..
De szerintem ez egy jo hulye szabaly hogy nyugodtan elozgethetek varosban allo kocsisort ha akarok....
yooker
Hát ja, minden az M. Richárd stílusú autósoknak kedvez. Abban az esetben is 4 évet ért a 2 emberélet.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
De eleve kereszteződésben mióta lehet előzni?
Ha meg nem tudja befejezni az előzést a kereszteződésig az is az ő hibája.
eaglesmcnabb
Szó sem volt kereszteződésről. De mondok egy példát. Mész az ország úton. Balra be akarsz kanyarodni egy bekötőre. Lassítasz, indexelsz. Mielőtt megkezded a manővert belenézel a tükörbe, hogy jön e mögötted valaki 120al, vagy csak úgy random imádkozol, hogy nem vernek telibe? Nyílván előbbi, mert úgy tanultad és az van benned, hogy belenézel a tükörbe és ha jön valaki akkor el kell engedned mert elsőbbséget kell adnod neki.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
De eleve kereszteződésben mióta lehet előzni?
Ha meg nem tudja befejezni az előzést a kereszteződésig az is az ő hibája.
eaglesmcnabb
Nem keresztezodes volt hanem egy utca balra ..
De szerintem ez egy jo hulye szabaly hogy nyugodtan elozgethetek varosban allo kocsisort ha akarok....
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
Beszeltem vele tenyleg sakk matt
hiaba minden...rakospalitai hataruton tortent, volt kamerafelvetel
Mondtak a zsaruk hogy ha eroltetne beidezik valami eloadohoz aztan meg valami extra birsag is jon!
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
De eleve kereszteződésben mióta lehet előzni?
Ha meg nem tudja befejezni az előzést a kereszteződésig az is az ő hibája.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
Az, hogy a másik autó szabálytalankodik az téged nem mentesít. Elsőbbség adási kötelezettség volt amit nem adott meg. Nincs miről beszélni. Ismerősöm hasonló szitunál csak azért úszta meg mert a másik sofőr nem állt meg és be volt baszva. Pedig az egy kanyarodó sávból vágott vissza záróvonalon keresztül...
peach
az előzésben levőnek nincs elsőbbsége, az előzési manővert be kell fejeznie, nem maradhat kint
sutianap
Hogy fejezze be ha elé fordulnak?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Az, hogy a másik autó szabálytalankodik az téged nem mentesít. Elsőbbség adási kötelezettség volt amit nem adott meg. Nincs miről beszélni. Ismerősöm hasonló szitunál csak azért úszta meg mert a másik sofőr nem állt meg és be volt baszva. Pedig az egy kanyarodó sávból vágott vissza záróvonalon keresztül...
peach
az előzésben levőnek nincs elsőbbsége, az előzési manővert be kell fejeznie, nem maradhat kint


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
Az, hogy a másik autó szabálytalankodik az téged nem mentesít. Elsőbbség adási kötelezettség volt amit nem adott meg. Nincs miről beszélni. Ismerősöm hasonló szitunál csak azért úszta meg mert a másik sofőr nem állt meg és be volt baszva. Pedig az egy kanyarodó sávból vágott vissza záróvonalon keresztül...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 469 — Cowboys fan
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen
peach
általában, de nem mindig. ha pl forgalmi okokból áll egy kocsisor (az első autó kanyarodni akar, és feltartja a mögötte érkezőket), akkor nem igazán díjazzák, ha valaki gondol egyet, és kielőzi a sort.
kösz
akkor barátom tényleg megszívta.....
amúgy nem értem miért? akkor száguldozhatok nyugodtan szembe sávba kielőzve a sort ha nem haladunk mert úgyse vagyok hibás? jó hülye szabály!vagy én nem láom át rendesen mi ennek az előnye?
yooker
minden eset más, de ezek az információk nem elégségesek az eset megítéléséhez. jó lenne tudni a helyet, hogy jelzett-e az irányjelző, hogy hány autót előzött a másik csattanó, és hogy ezek az autók milyen sebességgel haladtak.
De ez így amúgy hol jött össze?
Mert ha amúgy egyirányú utca, ott nem nagyon tudnak előzni. Ha több sávos kétirányú, ott nemigen szabad/lehet balra kanyarodni. Maradna a kétszer egy sávos kétirányú, de ott meg... hát fura mindenesetre.
warr_b
több sávos kétirányúnál is lehet természetesen balra kanyarodni, de a 2x2-eseknél általában záróvonal van középen, belső sávból lehet kanyarodni, tehát ha ott van csatt, akkor a hátulról érkező csúnyán átlépi a záróvonalat.

marad a 2x1 sávos. ha biztos kitette az indexet a haver, akkor a hátsó autó is minimum erősen hunyó lesz, mert ha az első autó indexel, a követő csak akkor nem lassít, ha elég messze van, akkor az előzést végrehajtó autó csak akkor csattan, ha jelentősen túllépi a sebességet, ami viszont egy ötvenes utcában nagyon váratlan, és szinte kivédhetetlen, erre esetleg lehet hivatkozni is; ha az első autó indexel, a követő autó emiatt lelassít, akkor az előzés megkezdésekor már szintén kint van az index, tehát nem teszem ki balra az autót; ha pedig a kanyarodó autó indexel és megáll, mert szemből valakit el akar engedni, akkor a balról előzés nettó közúti veszélyeztetés. és ez eleve arra áll, amikor csak egy köztes autót előz a hátulról érkező autó. ennél többnél már ritkán fogják nem a hátulról jövőre kenni a dolgot.

persze erősen azon áll az egész, hogy a haver kitette-e az indexet.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
De ez így amúgy hol jött össze?
Mert ha amúgy egyirányú utca, ott nem nagyon tudnak előzni. Ha több sávos kétirányú, ott nemigen szabad/lehet balra kanyarodni. Maradna a kétszer egy sávos kétirányú, de ott meg... hát fura mindenesetre.
warr_b
Csak Gyöngyösön vagy a 14 kerben mutatok neked 10 ilyen utat 🙂

Amúgy nekünk ezt a szitut anno mikor kresz oktatáson voltam, kiemelten ismertették, mert otthon Gyöngyin rengeteg motoros perecel emiatt a Mátrába menet.
Hanni
Mer' nem kell ott emberkedni, meg kell állni Nyúl Árpi bá'nál törkölyre meg borra 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
Na koszi mindenkinek...
Holnap beszelek is vele kideritem a reszleteket!
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
De ez így amúgy hol jött össze?
Mert ha amúgy egyirányú utca, ott nem nagyon tudnak előzni. Ha több sávos kétirányú, ott nemigen szabad/lehet balra kanyarodni. Maradna a kétszer egy sávos kétirányú, de ott meg... hát fura mindenesetre.
warr_b
Csak Gyöngyösön vagy a 14 kerben mutatok neked 10 ilyen utat 🙂

Amúgy nekünk ezt a szitut anno mikor kresz oktatáson voltam, kiemelten ismertették, mert otthon Gyöngyin rengeteg motoros perecel emiatt a Mátrába menet.
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen
peach
kösz
akkor barátom tényleg megszívta.....
amúgy nem értem miért? akkor száguldozhatok nyugodtan szembe sávba kielőzve a sort ha nem haladunk mert úgyse vagyok hibás? jó hülye szabály!vagy én nem láom át rendesen mi ennek az előnye?
yooker
nem szívta meg, ha erre hivatkozik

4) Csak jobbról szabad elõzni

a) azt a jármûvet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelõen helyezkedik el;


Zwei a sorelőzésnél, nincs olyan, hogy letolod, be kell engedni
1) Elõzni abban az esetben szabad, ha
c) az elõzni kívánó jármû elõtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármû elõzési szándékot nem jelzett

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen
peach
kösz
akkor barátom tényleg megszívta.....
amúgy nem értem miért? akkor száguldozhatok nyugodtan szembe sávba kielőzve a sort ha nem haladunk mert úgyse vagyok hibás? jó hülye szabály!vagy én nem láom át rendesen mi ennek az előnye?
yooker
De ez így amúgy hol jött össze?
Mert ha amúgy egyirányú utca, ott nem nagyon tudnak előzni. Ha több sávos kétirányú, ott nemigen szabad/lehet balra kanyarodni. Maradna a kétszer egy sávos kétirányú, de ott meg... hát fura mindenesetre.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen, mert ő már megkezdte a előzést, te ilyenkor nem is előzhetsz és nem is kanyarodhatsz ( kivétel ha kereszteződés van mert ugye ott meg ő nem előzhet).
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 310 — Így remélem megfelelek nektek.....
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen
peach
kösz
akkor barátom tényleg megszívta.....
amúgy nem értem miért? akkor száguldozhatok nyugodtan szembe sávba kielőzve a sort ha nem haladunk mert úgyse vagyok hibás? jó hülye szabály!vagy én nem láom át rendesen mi ennek az előnye?
yooker
Talán azért mert mint az előzésnél is bele kell nézned a tükörben, hogy nem jön e valaki hátulról, és csak akkor előzhetsz, ha mögüled nem jön senki, mert a hátulról érkezőnek van elsőbbsége. Mondjuk az meg a másik, hogy kereszteződésnél minek előz ilyen módon...
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen
peach
kösz
akkor barátom tényleg megszívta.....
amúgy nem értem miért? akkor száguldozhatok nyugodtan szembe sávba kielőzve a sort ha nem haladunk mert úgyse vagyok hibás? jó hülye szabály!vagy én nem láom át rendesen mi ennek az előnye?
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
yooker
Igen



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
az valóban úgy van kresz szerint hogy ha én megyek egy utcában és balra beakarok kanyarodni egy mellékutcába de hátulról valaki előzi a mögöttem lévőket és összecsattanunk akkor neki van elsőbbsége én vagyok hibás? ?
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Csak én nyeltem be vmi vírust vagy más is kap (most már napi rendszerességgel) ismerősnek jelöléseket kamu FB profilokról? A bevált "szexet kereső fullos csaj" recept, tört magyarral/angollal (mindig ugyan azt a legfelső posztot látom tőlük amikor blokkolom a profilt).

Szerk:
eddig full random külföldi nevekkel (volt amikor értelmesnek tűnt, de volt amikor látszott h kb csak 1más után raktak betűket) csinálták, ma pl "Király Tamara" jelölt (szóval ha úgy vesszük, egyre precízebb infókat szednek ki rólam ha már magyar nevűt csinálnak).

Mindezt azok után, hogy tavasszal többször próbálták feltörni a fiókom (ott a gmailem törték fel valszeg először és azon keresztül a FB-t), IP cím alapján Budapestről (egészen pontosan a keletitől), de amit megpróbáltak megadni számnak az FB-mhez (hogy utána azzal tudjanak belépni), az egy elefántcsontparti szám volt (ami kisípolt azonnal).
Borbinho
Nem hiszem, hogy ez vírus lenne, talán az email címed alapján megtalálnak és mennek a requestek a fake accountokról.
Annyit tudok javasolni, hogy van egy Privacy checkup rész, azon fuss végig h ki melyik adatodat láthatja/fér hozzá és a Settings részt is érdemes végignézni.
Jelszavad meg legyen erős és a 2FA használata sem árthat.
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Csak én nyeltem be vmi vírust vagy más is kap (most már napi rendszerességgel) ismerősnek jelöléseket kamu FB profilokról? A bevált "szexet kereső fullos csaj" recept, tört magyarral/angollal (mindig ugyan azt a legfelső posztot látom tőlük amikor blokkolom a profilt).

Szerk:
eddig full random külföldi nevekkel (volt amikor értelmesnek tűnt, de volt amikor látszott h kb csak 1más után raktak betűket) csinálták, ma pl "Király Tamara" jelölt (szóval ha úgy vesszük, egyre precízebb infókat szednek ki rólam ha már magyar nevűt csinálnak).

Mindezt azok után, hogy tavasszal többször próbálták feltörni a fiókom (ott a gmailem törték fel valszeg először és azon keresztül a FB-t), IP cím alapján Budapestről (egészen pontosan a keletitől), de amit megpróbáltak megadni számnak az FB-mhez (hogy utána azzal tudjanak belépni), az egy elefántcsontparti szám volt (ami kisípolt azonnal).

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 402 — Colts fan
Sráááácok, lányok. Tudnátok mondani olyan cukrászdákat Budapesten, ahol még lehet szeletként kapni 2019 - es Ország tortáját? (Cukrosat, menteset egyaránt)
kristóf17
már a 2020-as ország tortája megy mindenhol, a korábbi évek sütijei ilyenkor már nem elérhetők
csináld meg magad 😊  www.cukraszat.net/magyarorszag-tortaja/2019/magyarorszag-tortaja-2019
r.baggio
Szokták arulni, csak ritkás, és ezért kéne hol lehet előzőeket. Mert mindig lehet kapni régebbieket is azért 😊 De köszi!
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
Sráááácok, lányok. Tudnátok mondani olyan cukrászdákat Budapesten, ahol még lehet szeletként kapni 2019 - es Ország tortáját? (Cukrosat, menteset egyaránt)
kristóf17
már a 2020-as ország tortája megy mindenhol, a korábbi évek sütijei ilyenkor már nem elérhetők
csináld meg magad 😊  www.cukraszat.net/magyarorszag-tortaja/2019/magyarorszag-tortaja-2019


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal