Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Mi megvettük az IKA-ba a bútort, majd összerakatattuk egy asztalossal. Na, hát mire végzett, ott tartottunk, hogy ennyiből meg is csinálhatták volna.

Mindenképp azt javaslom, hogy asztalos. Amiben jó az IKEA azok az ilyen extrák, mint a mindenhogyis nyíló fiókok, tárolók stb. Mi is

több mint 3 éve
rokaur 863
Szerintem mindenképpen csináltassátok. Mi most újitottunk panel konyhát, nem csak a minőség ami ergya az ilyen Obi, Praktiker vagy a legtöbb lapraszereltnél hanem nagyon sok kompromisszummal jár. Eleve kicsi a panel konyha, hogy ott összerakj a 45,60,90cm elemekből valami normálisat nagyon nehéz, eleve már a legtöbb 16mm vastagsággal jön nehéz találni közöttük 18mm vastagot. Csak egy asztalossal fog sikerülni kihozni a legpraktikusabb megoldást.

Ha nem sietsz és van egy kis műszaki érzéked akkor javaslom egy tervező program használatát, én megterveztem a saját konyhánkat úgy, hogy maximálisan kihasználjam a helyet és a program még tudott gyártási tervet is generálni, kerestem egy fiatalabb asztalost (még örült is, hogy elvégeztem a tervezést) aki segitett a fiokok meg hasonlok ugyeben ami ugye mar nem tiszta méretezésből állt aztán legyártattam és ő csak eljött összeszerelni segíteni. Másnem azért használd a programot mert látványtervet tud késziteni, asszonyt ha kell győzködni aranyat ér 😀
Le a kalappal az asztalosok előtt, ismerni kell az anyagokat stb.. de ez az MDFből bútorösszerakás ez nem igényel nagy tudást meg anyagismeretet stb... én már azóta megterveztem a saját asztalom és gardróbom is és többet nem is fogok asztalost fizetni (ilyenekért).
Erre nézz rá:


Pár észrevétel hatha segit:
- Ha a konyha a fürdő és WC mögött van és az fel van lapozva akkor azzal számolni kell h ha új lyukakat kell furnod akkor szinte tuti át fogod ütni azt a 4,5 cm falat és a fűrdőben megsérted a csempét érdemes meghagyni a már meglévő tipliket és egy L profilt oda feltenni és ahhoz rögziteni az új elemeket.
- Ha nincs, vagy h helyet nyerjetek összenyitjátok a konyhát a spájz résszel akkor ott érdemes meghagyni a kis szellőző lyukat ami már az utcára van kivezetve, birod használni páraelszivó kivezetésre és nem kell vágnod a betont.

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 971 — The Mathematician
nekem röszkéről jött az asztalos aki csinálta (öcsémnél is) dunakeszire (neki pest) és jó munkát végzett, valamint pesthez képest olcsóbb is volt
viszont nem a legegyszerűbb a csávó, szépen és jól dolgozik de nem igazán időre és az összeget is nehezen becsli meg

haverék tavaly vagy tavalyelőtt csináltatták panelba ha érdekel meg tudom őket kérdezni vagy a röszkei csávó számát is meg tudom adni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Vagy asztalos, vagy multi.
Az Obi, Praktiker, Moemax, Jysk, az űbergagyi, érdemes megnézni áruházban, hogy milyen gyatra minőségűek a bútoraik. Ha magadnak rendezel be lakást, akkor soha. Ha ki- vagy eladásra, és úgy kalkulálsz, hogy minél olcsóbb, úgyis leamortizálják vagy nem te használod, csak akkor.
Az Ikea az eggyel jobb, és előnye, hogyha az egyebeket, kiegészítőket, később plusz elemet is ott veszel, akkor minden passzol mindenhez.
A Kika (most XxxLutz) az már majdnem jó minőség volt, viszont árban annyi, mint egy asztalos. Nem éri meg. És amióta XxxLutz nem vásároltam ott.
A magyar forgalmazok, mint pl. az RS, meg az 1-2 áruházas cégek, azok teljesen randomak, állandóan változik a kínálat, ki lehet fogni nagyon jó bútorokat és hiperergyákat is garnitúrafüggően. Ha az áruházban tetszik, stabil, minőségi, akkor jó, de nem elég csak neten megnézni, élőben teljesen más oldalát mutatja.
Én ha magamnak csinálnám, és nagyon faszát akarnék, akkor asztalos, ha kevesebből, de használhatót akkor Ikea vagy magyar áruház, mint pl. az RS.
Sobri Jóska
Köszi! IKEA felhozatal nem tetszik igazán konyhában, pedig amúgy sok más tőlük van a lakásban. RS nem volt rossz, csak még körbenéznék, mert magunknak lenne hosszútávra személyre szabottan. Nyilván asztalos lenne a legjobb, csak hát az lehet jóval drágább azért. Mondjuk idéntől meg lenne ez az állami visszatérítés is rá, de RS-nél pl. csak 90 ezer kb. lenne a szállítás és ha jól értelmeztem annyit tudnánk a bútorárból is max vissza igényelni az egészből, tehát mondjuk a 8-900 ezres végösszegből 180at. Míg egy asztalos lehet tudna máshogy számlát adni, még ha magasabb is a végösszeg valamennyivel..😊
zavi27
Egyébként annyira nem drága az asztalos, mint sokan hiszik.
Persze függ attól is, hogy mennyire van munkája, nem tudom a pandémia miatt kevesebb vagy több lett általában, de érdemes futni egy kört, mert ha ügyes az asztalos, akkor ég és föld a különbség a pont passzentosan odaszabott és mindenben megálmodott bútorok és egy standard között. Meg persze attól is függ, hogy mennyire speckó anyagokat akartok beépíttetni, kell e márvány munkalap meg speckón csiszolt üvegajtó, de egy normális praktikus alapvetően fa szett mindennel együtt nem dupla vagy tripla annyi, mint mondjuk egy ikeás, szállítással, szereléssel, hanem olyan 1.2-szeres, de akkor az jó minőség, mert az asztalos a munkadíjon keres, míg a multi a tömeggyártot szar anyagokon.
És persze az azonnali áfa-visszatérítés is lehet szempont, ezt asztalosa válogatja, biztos van akinél működik, nekem fontos az esetleges utólagos számonkérhetőség, annak meg fontos eleme a számla.
Sobri Jóska
meg hát azt se felejtsük el, hogy panel meg a derékszögek...
több mint 3 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 669 — Amerikai sportok rajongója
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Vagy asztalos, vagy multi.
Az Obi, Praktiker, Moemax, Jysk, az űbergagyi, érdemes megnézni áruházban, hogy milyen gyatra minőségűek a bútoraik. Ha magadnak rendezel be lakást, akkor soha. Ha ki- vagy eladásra, és úgy kalkulálsz, hogy minél olcsóbb, úgyis leamortizálják vagy nem te használod, csak akkor.
Az Ikea az eggyel jobb, és előnye, hogyha az egyebeket, kiegészítőket, később plusz elemet is ott veszel, akkor minden passzol mindenhez.
A Kika (most XxxLutz) az már majdnem jó minőség volt, viszont árban annyi, mint egy asztalos. Nem éri meg. És amióta XxxLutz nem vásároltam ott.
A magyar forgalmazok, mint pl. az RS, meg az 1-2 áruházas cégek, azok teljesen randomak, állandóan változik a kínálat, ki lehet fogni nagyon jó bútorokat és hiperergyákat is garnitúrafüggően. Ha az áruházban tetszik, stabil, minőségi, akkor jó, de nem elég csak neten megnézni, élőben teljesen más oldalát mutatja.
Én ha magamnak csinálnám, és nagyon faszát akarnék, akkor asztalos, ha kevesebből, de használhatót akkor Ikea vagy magyar áruház, mint pl. az RS.
Sobri Jóska
Köszi! IKEA felhozatal nem tetszik igazán konyhában, pedig amúgy sok más tőlük van a lakásban. RS nem volt rossz, csak még körbenéznék, mert magunknak lenne hosszútávra személyre szabottan. Nyilván asztalos lenne a legjobb, csak hát az lehet jóval drágább azért. Mondjuk idéntől meg lenne ez az állami visszatérítés is rá, de RS-nél pl. csak 90 ezer kb. lenne a szállítás és ha jól értelmeztem annyit tudnánk a bútorárból is max vissza igényelni az egészből, tehát mondjuk a 8-900 ezres végösszegből 180at. Míg egy asztalos lehet tudna máshogy számlát adni, még ha magasabb is a végösszeg valamennyivel..😊
zavi27
Egyébként annyira nem drága az asztalos, mint sokan hiszik.
Persze függ attól is, hogy mennyire van munkája, nem tudom a pandémia miatt kevesebb vagy több lett általában, de érdemes futni egy kört, mert ha ügyes az asztalos, akkor ég és föld a különbség a pont passzentosan odaszabott és mindenben megálmodott bútorok és egy standard között. Meg persze attól is függ, hogy mennyire speckó anyagokat akartok beépíttetni, kell e márvány munkalap meg speckón csiszolt üvegajtó, de egy normális praktikus alapvetően fa szett mindennel együtt nem dupla vagy tripla annyi, mint mondjuk egy ikeás, szállítással, szereléssel, hanem olyan 1.2-szeres, de akkor az jó minőség, mert az asztalos a munkadíjon keres, míg a multi a tömeggyártot szar anyagokon.
És persze az azonnali áfa-visszatérítés is lehet szempont, ezt asztalosa válogatja, biztos van akinél működik, nekem fontos az esetleges utólagos számonkérhetőség, annak meg fontos eleme a számla.
Sobri Jóska
A számlát nem úgy értettem most, hogy nem kérek számlát, hanem hogy van ez az állam által most adott lehetőség hogy valamennyit visszatérítenek, de meghatározva hogy melyik részéből lehet és mennyit vissza igényelni, és lehet hogy egy asztalos legálisan tudná úgy írni a számla részeit, hogy abból több lenne visszakérhető, mint egy RS-nél mondjuk. Nincsen semmi extra, különleges igényünk amúgy a bútorokat illetően.

Szerkesztette: zavi27
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Vagy asztalos, vagy multi.
Az Obi, Praktiker, Moemax, Jysk, az űbergagyi, érdemes megnézni áruházban, hogy milyen gyatra minőségűek a bútoraik. Ha magadnak rendezel be lakást, akkor soha. Ha ki- vagy eladásra, és úgy kalkulálsz, hogy minél olcsóbb, úgyis leamortizálják vagy nem te használod, csak akkor.
Az Ikea az eggyel jobb, és előnye, hogyha az egyebeket, kiegészítőket, később plusz elemet is ott veszel, akkor minden passzol mindenhez.
A Kika (most XxxLutz) az már majdnem jó minőség volt, viszont árban annyi, mint egy asztalos. Nem éri meg. És amióta XxxLutz nem vásároltam ott.
A magyar forgalmazok, mint pl. az RS, meg az 1-2 áruházas cégek, azok teljesen randomak, állandóan változik a kínálat, ki lehet fogni nagyon jó bútorokat és hiperergyákat is garnitúrafüggően. Ha az áruházban tetszik, stabil, minőségi, akkor jó, de nem elég csak neten megnézni, élőben teljesen más oldalát mutatja.
Én ha magamnak csinálnám, és nagyon faszát akarnék, akkor asztalos, ha kevesebből, de használhatót akkor Ikea vagy magyar áruház, mint pl. az RS.
Sobri Jóska
Köszi! IKEA felhozatal nem tetszik igazán konyhában, pedig amúgy sok más tőlük van a lakásban. RS nem volt rossz, csak még körbenéznék, mert magunknak lenne hosszútávra személyre szabottan. Nyilván asztalos lenne a legjobb, csak hát az lehet jóval drágább azért. Mondjuk idéntől meg lenne ez az állami visszatérítés is rá, de RS-nél pl. csak 90 ezer kb. lenne a szállítás és ha jól értelmeztem annyit tudnánk a bútorárból is max vissza igényelni az egészből, tehát mondjuk a 8-900 ezres végösszegből 180at. Míg egy asztalos lehet tudna máshogy számlát adni, még ha magasabb is a végösszeg valamennyivel..😊
zavi27
Egyébként annyira nem drága az asztalos, mint sokan hiszik.
Persze függ attól is, hogy mennyire van munkája, nem tudom a pandémia miatt kevesebb vagy több lett általában, de érdemes futni egy kört, mert ha ügyes az asztalos, akkor ég és föld a különbség a pont passzentosan odaszabott és mindenben megálmodott bútorok és egy standard között. Meg persze attól is függ, hogy mennyire speckó anyagokat akartok beépíttetni, kell e márvány munkalap meg speckón csiszolt üvegajtó, de egy normális praktikus alapvetően fa szett mindennel együtt nem dupla vagy tripla annyi, mint mondjuk egy ikeás, szállítással, szereléssel, hanem olyan 1.2-szeres, de akkor az jó minőség, mert az asztalos a munkadíjon keres, míg a multi a tömeggyártot szar anyagokon.
És persze az azonnali áfa-visszatérítés is lehet szempont, ezt asztalosa válogatja, biztos van akinél működik, nekem fontos az esetleges utólagos számonkérhetőség, annak meg fontos eleme a számla.

több mint 3 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 669 — Amerikai sportok rajongója
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Praktiker/Obi? Nem tudom mennyire speciális dolgokkal foglalkoznak meg milyen árakon mondjuk.
Mindenképp személyre szabottat szeretnél?
Én a BlackRedWhite-nál vettem konyhabútort pár éve, jó áron egész jó termékeik vannak szvsz.
Borbinho
Ezt a BRW-t én is kiszúrtam, tetszenek is honlap ajánlat alapján, de FB oldalulon nagyon vegyes vélemények vannak, sőt többnyire negatívak inkább.
több mint 3 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 669 — Amerikai sportok rajongója
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Vagy asztalos, vagy multi.
Az Obi, Praktiker, Moemax, Jysk, az űbergagyi, érdemes megnézni áruházban, hogy milyen gyatra minőségűek a bútoraik. Ha magadnak rendezel be lakást, akkor soha. Ha ki- vagy eladásra, és úgy kalkulálsz, hogy minél olcsóbb, úgyis leamortizálják vagy nem te használod, csak akkor.
Az Ikea az eggyel jobb, és előnye, hogyha az egyebeket, kiegészítőket, később plusz elemet is ott veszel, akkor minden passzol mindenhez.
A Kika (most XxxLutz) az már majdnem jó minőség volt, viszont árban annyi, mint egy asztalos. Nem éri meg. És amióta XxxLutz nem vásároltam ott.
A magyar forgalmazok, mint pl. az RS, meg az 1-2 áruházas cégek, azok teljesen randomak, állandóan változik a kínálat, ki lehet fogni nagyon jó bútorokat és hiperergyákat is garnitúrafüggően. Ha az áruházban tetszik, stabil, minőségi, akkor jó, de nem elég csak neten megnézni, élőben teljesen más oldalát mutatja.
Én ha magamnak csinálnám, és nagyon faszát akarnék, akkor asztalos, ha kevesebből, de használhatót akkor Ikea vagy magyar áruház, mint pl. az RS.
Sobri Jóska
Köszi! IKEA felhozatal nem tetszik igazán konyhában, pedig amúgy sok más tőlük van a lakásban. RS nem volt rossz, csak még körbenéznék, mert magunknak lenne hosszútávra személyre szabottan. Nyilván asztalos lenne a legjobb, csak hát az lehet jóval drágább azért, meg megbízható, normálisat találni se könnyű gondolom. Mondjuk idéntől meg lenne ez az állami visszatérítés is rá, de RS-nél pl. csak 90 ezer kb. lenne a szállítás és ha jól értelmeztem annyit tudnánk a bútorárból is max vissza igényelni az egészből, tehát mondjuk a 8-900 ezres végösszegből 180at. Míg egy asztalos lehet tudna máshogy számlát adni, még ha magasabb is a végösszeg valamennyivel..😊

Szerkesztette: zavi27
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Vagy asztalos, vagy multi.
Az Obi, Praktiker, Moemax, Jysk, az űbergagyi, érdemes megnézni áruházban, hogy milyen gyatra minőségűek a bútoraik. Ha magadnak rendezel be lakást, akkor soha. Ha ki- vagy eladásra, és úgy kalkulálsz, hogy minél olcsóbb, úgyis leamortizálják vagy nem te használod, csak akkor.
Az Ikea az eggyel jobb, és előnye, hogyha az egyebeket, kiegészítőket, később plusz elemet is ott veszel, akkor minden passzol mindenhez.
A Kika (most XxxLutz) az már majdnem jó minőség volt, viszont árban annyi, mint egy asztalos. Nem éri meg. És amióta XxxLutz nem vásároltam ott.
A magyar forgalmazok, mint pl. az RS, meg az 1-2 áruházas cégek, azok teljesen randomak, állandóan változik a kínálat, ki lehet fogni nagyon jó bútorokat és hiperergyákat is garnitúrafüggően. Ha az áruházban tetszik, stabil, minőségi, akkor jó, de nem elég csak neten megnézni, élőben teljesen más oldalát mutatja.
Én ha magamnak csinálnám, és nagyon faszát akarnék, akkor asztalos, ha kevesebből, de használhatót akkor Ikea vagy magyar áruház, mint pl. az RS.

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
zavi27
Praktiker/Obi? Nem tudom mennyire speciális dolgokkal foglalkoznak meg milyen árakon mondjuk.
Mindenképp személyre szabottat szeretnél?
Én a BlackRedWhite-nál vettem konyhabútort pár éve, jó áron egész jó termékeik vannak szvsz.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 669 — Amerikai sportok rajongója
Panellakásba szeretnénk L alakú konyhabútort, tud valaki Budapesten megbízható, jól dolgozó csapatot, boltot, akivel dolgoztatott is mostanában és jók a tapasztalatok? RS bútornál voltunk pl., nem rossz, de nem ájultunk el elsőre attól azért.
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
A mai felvételi ami a 8. osztályosok számára volt, nehéznek számít vagy könnyűnek? A lányom nehéznek találta, viszont én csak a matekot néztem és nem volt vészes annyira.
Bruce
a matek nekem sem, de negyvenévesen azért még jó 😊 de szerintem tizennégy évesen is fél óra után már a termen kívül hesszelek. edit: a geometriai feladatot nem volt kedvem kiszámolni, amúgy az tűnt a legbonyolultabbnak, úgyhogy csak szóban vázoltam fel az asszonynak, de most így utólag belegondolva béta szöget két másodperc kiszámolni, a b, feladat adja magát, csak azt kell megnézni, hogy nem szabályos háromszög-e, és fel kell írni, hogy alfa = 1/2 gamma, amiből már adódik az is, hogy a B csúcsnál levő külső szög az tulajdonképpen 3 x alfa. ez így két perc, szépen leírva és válaszolva három és fél.

a magyart nézegettük még, szerintem lenne, amit a harmadikas fiam is meg tudna csinálni, majd kiderül.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 227
Reptéren dolgozóktól kérdezem: nincs esetleg valami mód arra, hogy az éjfél körül érkező géphez családtagért a büntetés fenyegetése nélkül kimehessen az ember és ne kelljen 50 km-t hazataxiznia az illetőnek?
Gergőbácsi
484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet
2. A kijárási tilalom és a közterületi magatartási szabályok

3. §
(1) Este 8 óra és reggel 5 óra között - e rendeletben meghatározott kivétellel - mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
a) egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal,


Ha kérdezi valaki, hogy hova mész, vagy miért nem tartózkodsz a lakóhelyeden, annyit kell mondani, hogy a 484/2020 (XI. 10.) kormányrendelet második pont harmadik paragrafus második bekezdése alapján.
És ennyi.
Nincs előírva, hogy mi számít ennek, mi tartozik bele, mi nem tartozik, és nem vagy köteles pontosabban megadni hogy pl. mi a súlyos kárral fenyegető helyzet vagy az életvédelmi cél.
Ha netán felvesznek egy jegyzőkönyvet, akkor is csak annyit mondasz, hogy a 484/2020 (XI. 10.) kormányrendelet második pont harmadik paragrafus második bekezdése alapján.
Sobri Jóska
Okos! 😀

Amúgy rengeteg ilyen érdeklődő van. 200 km-ről jönne a gyerekért, hazaviheti e? És nem lehet mit mondani nekik, mert a rendőrség szerint szabályosan nem...de most majd ezt hirdetjük 😀
több mint 3 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
A mai felvételi ami a 8. osztályosok számára volt, nehéznek számít vagy könnyűnek? A lányom nehéznek találta, viszont én csak a matekot néztem és nem volt vészes annyira.
több mint 3 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 668 — Packers Suicide Squad
Köszi a válaszokat, megoldódott...

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Reptéren dolgozóktól kérdezem: nincs esetleg valami mód arra, hogy az éjfél körül érkező géphez családtagért a büntetés fenyegetése nélkül kimehessen az ember és ne kelljen 50 km-t hazataxiznia az illetőnek?
Gergőbácsi
484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet
2. A kijárási tilalom és a közterületi magatartási szabályok

3. §
(1) Este 8 óra és reggel 5 óra között - e rendeletben meghatározott kivétellel - mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni.
(2) Az (1) bekezdéstől eltérően
a) egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal,


Ha kérdezi valaki, hogy hova mész, vagy miért nem tartózkodsz a lakóhelyeden, annyit kell mondani, hogy a 484/2020 (XI. 10.) kormányrendelet második pont harmadik paragrafus második bekezdése alapján.
És ennyi.
Nincs előírva, hogy mi számít ennek, mi tartozik bele, mi nem tartozik, és nem vagy köteles pontosabban megadni hogy pl. mi a súlyos kárral fenyegető helyzet vagy az életvédelmi cél.
Ha netán felvesznek egy jegyzőkönyvet, akkor is csak annyit mondasz, hogy a 484/2020 (XI. 10.) kormányrendelet második pont harmadik paragrafus második bekezdése alapján.

több mint 3 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 873 — megbékéltem tom bradyvel
Reptéren dolgozóktól kérdezem: nincs esetleg valami mód arra, hogy az éjfél körül érkező géphez családtagért a büntetés fenyegetése nélkül kimehessen az ember és ne kelljen 50 km-t hazataxiznia az illetőnek?
Gergőbácsi
Nem a repuloter ugye az, hogy az érkező utasok a temrinalt elhagyva mikent jut haza. Rendorsegtol kell engedelyt kerni.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 3 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 852 — Deion Sanders for president!
Reptéren dolgozóktól kérdezem: nincs esetleg valami mód arra, hogy az éjfél körül érkező géphez családtagért a büntetés fenyegetése nélkül kimehessen az ember és ne kelljen 50 km-t hazataxiznia az illetőnek?
Gergőbácsi
Írj egy munkáltatói igazolást, senki nem fog utána nézni.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 3 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 668 — Packers Suicide Squad
Reptéren dolgozóktól kérdezem: nincs esetleg valami mód arra, hogy az éjfél körül érkező géphez családtagért a büntetés fenyegetése nélkül kimehessen az ember és ne kelljen 50 km-t hazataxiznia az illetőnek?

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 922
Ujabb programozasi kerdes 😊
selinium melle mit ajanlotok?
neztem rola listat, nagyjabol tudom, hogy mik a popular programme nyelvek.
Nekem van egy kis Ruby hatterem, ami "listas" ,de tudom, hogy kicsit zsak utca. Python, java vagy javascript?
azt tudom, hogy vhol vagy ?mindenhol? specifikusan kernek selinum+meghatorozott program nyelvet. pl java.

otlet, velemeny, lebaszas ?😊
elore is koszi.
YoungZeeZee
én pythonnnal használtam csak seleniumot (robot test case-t írtunk ami python libraryt hívott meg)
de önmagában annyira nem rajongok érte, elég idegesítő hogy a böngésző és selenium verzió egyeztetésre nem kicsit kell folyamatosan odafigyelni
Negritis
a webdriverrel 'szenvedtem. legutolso chrome browser amihez meg elerheto a webdriver 😀
több mint 3 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 852 — Deion Sanders for president!
Üdv!
Sumup bankkártya terminállal van valakinek tapasztalata?
Előre is köszönöm.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
ha csak ruby háttered van, akkor teljesen mindegy, melyiket választod
a python talán a legfelkapottabb most és legkönnyebben megtanulható, de a javascripttel sem tudsz mellélőni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 971 — The Mathematician
Ujabb programozasi kerdes 😊
selinium melle mit ajanlotok?
neztem rola listat, nagyjabol tudom, hogy mik a popular programme nyelvek.
Nekem van egy kis Ruby hatterem, ami "listas" ,de tudom, hogy kicsit zsak utca. Python, java vagy javascript?
azt tudom, hogy vhol vagy ?mindenhol? specifikusan kernek selinum+meghatorozott program nyelvet. pl java.

otlet, velemeny, lebaszas ?😊
elore is koszi.
YoungZeeZee
én pythonnnal használtam csak seleniumot (robot test case-t írtunk ami python libraryt hívott meg)
de önmagában annyira nem rajongok érte, elég idegesítő hogy a böngésző és selenium verzió egyeztetésre nem kicsit kell folyamatosan odafigyelni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 922
Ujabb programozasi kerdes 😊
selinium melle mit ajanlotok?
neztem rola listat, nagyjabol tudom, hogy mik a popular programme nyelvek.
Nekem van egy kis Ruby hatterem, ami "listas" ,de tudom, hogy kicsit zsak utca. Python, java vagy javascript?
azt tudom, hogy vhol vagy ?mindenhol? specifikusan kernek selinum+meghatorozott program nyelvet. pl java.

otlet, velemeny, lebaszas ?😊
elore is koszi.
több mint 3 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Sziasztok, bioinformatikai kutakodás kapcsán kérnék segítséget sérülésekkel kapcsolatban. Ha tudtok, kérlek küldjetek nagyobb / nevezetesebb csonttörés eseményeket, mint pl. Aaron Rodgers 2017-es kulcscsonttörése, vagy Drew Brees idei 11 bordatörése. Tudom, hogy itt sűrűbben van sérülés - ez egy ilyen sport. Főként olyan törésekre gondolok, amikor fontos ember nagyobb csonttörést szenvedett.
Köszi!
Gémbácsi
Johnny Knox csigolyasérülése
peach
Chicagoból még Zach Miller TE lábsérülése ugrik le, ahol majdnem amputálni is kellett a lábát.