Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Meg azért Zugló rengeteg része amúgyis ingyenes, nem csak most a pandémia miatt. Mondjuk a Thököly-Róna-Kerepesi-Mexikó által határolt terület. Ott van rengeteg hely, Lime-t, blinkee-t le lehet rakni (Oktogontól kb. 500 forintból elérhető), de tömegközlekedése is van.

Az ingatlan.com-on havi 20-tól vannak bérelhető teremgarázshelyek szerte a kerületben.
Pl.  ingatlan.com/32066193

Illetve a Terézvárosban lehet igényelni Tartózkodási címre is Lakossági Várakozási Engedélyt céges autóra, második autóra is itt:  parkolas.eterezvaros.hu/
Ha első autó vagy adott címre a második, akkor csak ügyintézési költségtérítést kell fizetni, ez kb kétezer ft., ha ezen kívül esik, akkor drágább, de akkor se hiszem, hogy egy évre több, mint egyhavi parkolóházas hely bérleti díja.
Innen minden szükséges doku letölthető:
 terezvaros.hu/ugyintezes#parkolasi-engedely

több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 029
Nem teljesem ertem. A 6. Keruletben szeretnel parkolni, de mivel nincs ott a lakcimed, nem tudsz lakossagi varakozasi hozzajarulast igenyelni, igy hetkoznapokra olyan parkolot keresel ahol lehet tarolni a verdat?

HA igen, a koki nem tudom hogy jott, de kispest azert nem az oktogon szomszedja. Van kozelebb is P+R pl. Mexikoi ut, raadasul ingyenes.

Havi 20-25-ert pedig szerintem mar lehet talalni berelheto helyet egy garazsban a 6kerben.
Duff
Hát nem tudom, nálunk pont költözésben van a cég, belvárosba, (mondjuk az ötödik ker), néztek bérelhető mélygarázsokat, de a céges kedvezménnyel se volt semmi havi 30 alatt, abból se sok, és inkább felette...
warr_b
Az mondjuk kemeny, nem tudtam, hogy ezek ennyibe kerulnek, sose volt ra szuksegem.

Ami meg eszembe jutott, az a kelenfoldi p+r, mert ott vartam parszor. Sorompos, elkeritett, hely mindig van boven (legalabbis amikor en voltam) es raadasul az is ingyenes. Ha tavolsag nem szamit, akkor az is jo lehet, ugyanugy a halal faszan van a 6kerhez kepest, mint a koki.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nem teljesem ertem. A 6. Keruletben szeretnel parkolni, de mivel nincs ott a lakcimed, nem tudsz lakossagi varakozasi hozzajarulast igenyelni, igy hetkoznapokra olyan parkolot keresel ahol lehet tarolni a verdat?

HA igen, a koki nem tudom hogy jott, de kispest azert nem az oktogon szomszedja. Van kozelebb is P+R pl. Mexikoi ut, raadasul ingyenes.

Havi 20-25-ert pedig szerintem mar lehet talalni berelheto helyet egy garazsban a 6kerben.
Duff
Hát nem tudom, nálunk pont költözésben van a cég, belvárosba, (mondjuk az ötödik ker), néztek bérelhető mélygarázsokat, de a céges kedvezménnyel se volt semmi havi 30 alatt, abból se sok, és inkább felette...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 029
Nem teljesem ertem. A 6. Keruletben szeretnel parkolni, de mivel nincs ott a lakcimed, nem tudsz lakossagi varakozasi hozzajarulast igenyelni, igy hetkoznapokra olyan parkolot keresel ahol lehet tarolni a verdat?

HA igen, a koki nem tudom hogy jott, de kispest azert nem az oktogon szomszedja. Van kozelebb is P+R pl. Mexikoi ut, raadasul ingyenes.

Havi 20-25-ert pedig szerintem mar lehet talalni berelheto helyet egy garazsban a 6kerben.
több mint 3 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 872 — megbékéltem tom bradyvel
Kedves forumtarsak!
Valaki lakik e a 6. keruletben, s van e gepjarmuve?
(A kerdes parkolási engedélyre iranyulna, mint ingatlant berlo.)
Ventura
Tehát senki. Hadd fogalmazzam meg ujra a kerdest új irányból megkozelitve:

Autót szeretnem tarolni, parkoltatni. Nincs mindennap hasznalva, mindossze hetvegente.
Parkolási lehetoseget keresek, mely biztonsagos és minel kedvezőbb áru. (Havi 20.000 huf-nal tobbet nem igazan szeretnenk a parkolo bérletért fizetni).

Amit kineztem az a kobanya-kispest vasut/metro megallotol nem messze levo P+R parkolo (0-24). Havi 9800 forint a bérlet, megkozeitesileg is nagyszeru. Amiről nem kaptam informaciot, hogy mennyire baljós, ha este is ott van az auto. Amit lattam a feterkepezes soran, hog Szepen meg van vilagitva az egesz parkolo, el is van keritve, s talan kamera is van.
Esetleg valakinek van velemenye errol a parkolorol vagy más helyszin ajanlasa?

🚗🌚🌃

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Excel:
miutan conditional formatting altal kivalasztottam mondjuk a 10 alatti szamokat, pirossal kiemelve...az excel-ben tenyleg nem lehet kitorolni a 10 feletti szamokat?
Tudom filtering, de ha masolni vagy dolgozni akarok a 10 alattiakkal akkor beleveszi a 10 feletti szamokat is vagy nem ugy masolja

Letezik ez? 😀

MAC a gep, evek ota nem exceleztem windowsban, de a mac anno nekem elsore furanak tunt excel hasznalat kozben.
YoungZeeZee
Akkor használj Numberst.

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 914
Excel:
miutan conditional formatting altal kivalasztottam mondjuk a 10 alatti szamokat, pirossal kiemelve...az excel-ben tenyleg nem lehet kitorolni a 10 feletti szamokat?
Tudom filtering, de ha masolni vagy dolgozni akarok a 10 alattiakkal akkor beleveszi a 10 feletti szamokat is vagy nem ugy masolja

Letezik ez? 😀

MAC a gep, evek ota nem exceleztem windowsban, de a mac anno nekem elsore furanak tunt excel hasznalat kozben.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Ja és Doidy poharat keresek még


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 914
Kislányom kezdi kinőni a hordozóját (már 70+ cm és közel 9 kg, viszont ülni magától még nem tud), ami autós ülésként is funkcionált, így ideje beszereznünk egyet. Van esetleg valakinek eladó vagy csak konkrét tipp, hogy mit vegyünk? (Az autó isofixes, azt már nem kell külön beszerezni - felkészültünk rá, hogy így is horror árak vannak)
r.baggio
Mi Brendonba bevetődtünk és megnéztük melyik tetszik. Van olyan amiben van szivacs betét. Ha megnő ki lehet szedni, hogy beleférjen. Illetve dönthető is, ami nem rossz ha hosszabb úton elalszik a gyerek. És az alap, hogy nem érdemes sprórolni rajta én utánanéztem a "töréstesztnek" is annak idején.
Matthew99
az a baj hogy bizonyos kor alatt nem ajanlott es leginkabb a nyakuknak veszelyes, mert nem annyira tudjak megtartani.
illetve ha nem tud ulni akkor nem tesz jot neki az ules. van dontheto ules, de kb szart sem er.

en szivok az en ulesemmel, nem isofixes es a hatsoules enyhen lejt es az uleseknek meg egyenes az alja.
több mint 3 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 323 — Invisible man
Kislányom kezdi kinőni a hordozóját (már 70+ cm és közel 9 kg, viszont ülni magától még nem tud), ami autós ülésként is funkcionált, így ideje beszereznünk egyet. Van esetleg valakinek eladó vagy csak konkrét tipp, hogy mit vegyünk? (Az autó isofixes, azt már nem kell külön beszerezni - felkészültünk rá, hogy így is horror árak vannak)
r.baggio
Mi Brendonba bevetődtünk és megnéztük melyik tetszik. Van olyan amiben van szivacs betét. Ha megnő ki lehet szedni, hogy beleférjen. Illetve dönthető is, ami nem rossz ha hosszabb úton elalszik a gyerek. És az alap, hogy nem érdemes sprórolni rajta én utánanéztem a "töréstesztnek" is annak idején.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Kislányom kezdi kinőni a hordozóját (már 70+ cm és közel 9 kg, viszont ülni magától még nem tud), ami autós ülésként is funkcionált, így ideje beszereznünk egyet. Van esetleg valakinek eladó vagy csak konkrét tipp, hogy mit vegyünk? (Az autó isofixes, azt már nem kell külön beszerezni - felkészültünk rá, hogy így is horror árak vannak)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Hiába akarod érvényesíteni a garanciát, 6 hónapnál előbb nem jönnek ki, vagy elhúzzák a gari végéig (true story). Elérhetetlenek, pökhendiek, esélyed sincs, tisztelet a kivételnek.
#JC6
ha jelzed nekik a gari problemat akkor onnantol megalla gari hatarido igy nem jar le btw.
csebi
értem. próbáltad a Metrodom-ot vagy a Budapartot? Mert nekem a lakás tulaj mondta, jó barátom, fotózott is múlthéten, hogy fél éve ugyanúgy van pl a panel.
#JC6
nem azt mondom, hogy megcsinaljak (nekem is van most ilyen problemam, hogy COVID miatt nem jonnek kijonni megcsinalni vmit ...). csak azt mondom, hogy a gari nem jar le.
csebi
A valóságban meg simán nem csinálják meg, és akkor pereskedhetsz és élhetsz évekig a szarban, majd úgy jársz, mint a Hemina-Bausok.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 970 — Lucas Scott
Hiába akarod érvényesíteni a garanciát, 6 hónapnál előbb nem jönnek ki, vagy elhúzzák a gari végéig (true story). Elérhetetlenek, pökhendiek, esélyed sincs, tisztelet a kivételnek.
#JC6
ha jelzed nekik a gari problemat akkor onnantol megalla gari hatarido igy nem jar le btw.
csebi
értem. próbáltad a Metrodom-ot vagy a Budapartot? Mert nekem a lakás tulaj mondta, jó barátom, fotózott is múlthéten, hogy fél éve ugyanúgy van pl a panel.
#JC6
nem azt mondom, hogy megcsinaljak (nekem is van most ilyen problemam, hogy COVID miatt nem jonnek kijonni megcsinalni vmit ...). csak azt mondom, hogy a gari nem jar le.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
Hiába akarod érvényesíteni a garanciát, 6 hónapnál előbb nem jönnek ki, vagy elhúzzák a gari végéig (true story). Elérhetetlenek, pökhendiek, esélyed sincs, tisztelet a kivételnek.
#JC6
ha jelzed nekik a gari problemat akkor onnantol megalla gari hatarido igy nem jar le btw.
csebi
értem. próbáltad a Metrodom-ot vagy a Budapartot? Mert nekem a lakás tulaj mondta, jó barátom, fotózott is múlthéten, hogy fél éve ugyanúgy van pl a panel.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 970 — Lucas Scott
Hiába akarod érvényesíteni a garanciát, 6 hónapnál előbb nem jönnek ki, vagy elhúzzák a gari végéig (true story). Elérhetetlenek, pökhendiek, esélyed sincs, tisztelet a kivételnek.
#JC6
ha jelzed nekik a gari problemat akkor onnantol megalla gari hatarido igy nem jar le btw.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 914
Most lesz két éve, hogy Kaszásdűlőn vettem egy 2. emeleti lakást egy (10 emeletes) társasházban. Magasfölszint miatt kicsit aggódtam, mert az ablakom alatt van egy zöldséges, de kellemesen csalódtam, minimális a zaj, ami onnan beszűrődik. Szerencsére egy hatalmas fa van mindhárom szobám előtt. A falakban pedig ütve fúró nélkül esélytelen bármi "kárt" tenni. Zaj minimális, néha hallom napközben a felső szomszédot amikor zenét hallgat.

Életem során elég sok társasházban laktam (10 körüli az érték). Azt kell mondjam, hogy ha lakóközösség értelmes, egy régi társasház nekem jobb befektetés mint egy újépítésű. Ahol még azt is hallod ahogy a másik lehúzza a WC-t.

Az emelettel kapcsolatban, szerintem a záró szint mindig tabu, ott van a legtöbb beázás, penészedés. Második emelet jó választás, mert az is magasföldszint, az már olyan mintha a 3.on laknál, ha oda bemászik valaki, akkor az 5. emeletig is fel fog menni 😊

Btw: Az ablakom előtti fára, éppen most készít fészket egy galamb pár 😊
Nomac
csak honnan tudod, hogy ertelmes a lakokozosseg?
a korbekerdezes semmit nem er.
van olyan tapasztalatom, hogy 6 lakasbol 3-ban lakott nyugdijas. az egyik unatkozik es mindig mindent javittat.
a masik a kozos ugyekert felel o meg hajlik mindenre. pl. a postaladamat azt akarta h csereljem le, mert neki nem tetszik. 3 napig hallgattam, de nem csereltem ki., mar csak azert sem.
a masik nyugdijashoz fiatalok jarnak fel es duborog a zene 😀
2X szoltam szepen...utana mondtam megyek a rendorsegre. azota kulturalt.


tarsashaz soha tobbet.
kerteshaz es akkor te felelsz mindenert a penzt ugy osztod be ahogy akarod es arra amire akarod.
Persze, lehetnek fasz szomszedok ott is, de tavolabb vagy toluk, de egy tarsasban tobben vagyok egyutt.
YoungZeeZee
Azt hogy mennyire zajos, azt nem tudhatom, de a betonfalakban bízom, és ez be is jött. Amivel csökkentettem a kockázatot, csak a nappali egyik oldalán van falszomszédom, minden más fal külső fal, vagy a lépcsőház.
A másik, a közös költség összegző, amiben lakásoként részletezve van, kinek van közös költség tartozása, ebből is sok mindenre lehet következtetni.
Megkaptam a társasház éves jelentését, az előző 3 évre, ebből látszik hogy fut egy csomó LTP, folyamatosak a felújítások. Beszéltem a közös képviselővel is.
Mielőtt megvettem a lakást, pár napig erre jártam sétálni, és néztem ki megy be az adott ajtón. Zömében nyugdíjas korú emberek élnek itt, kevésen fiatal gyerekkel. Ami számomra pozitív, lakópark tele van friss házasokkal és gyerekekkel, ami nálam sokkal zavaróbb mint a zene.

Ez mind hiába van, ha kifogok egy hülye szomszédot, ami eddig szerencsére nem történt. Úgy érzem, azt amit én megtehettem azt megtettem hogy olyan helyem legyen, ami nekem a legjobb.
Nomac
Igen, ahogy irod. ezek alap dolgok, de az, hogy nem kozvetlen szomszedod meg megkeseritheti az eleted sajna.

kedvencem: 6 lakashoz 5 parkolo epult, mert z egyik lakasnak van sajat belso parkoloja ami nyitott. de vhogy az uj lako kulsovel is megvette igy 6-an voltunk 5 helyre, de ezek 12m2 helyek szoval 2 auto boven elfert egymas mellett.
Mindenaron ujr akartak csinaltatni, hogy legyen mindenkinek egyforma nagy parkoloja. mikor odakoltoztem mondtam minek kolteni erre, foleg ugy,hogy az oszzes tartalek elmenne aztan mivan ha vmi letfontossagura kell zse. eddig is igy parkoltunk, utana is megoldjuk siman a parkolast.
na par honapra ra kiderult, hogy a tetovel vannak gondok...
több mint 3 éve
rokaur 863
Az emelettel kapcsolatban, szerintem a záró szint mindig tabu, ott van a legtöbb beázás, penészedés. Második emelet jó választás, mert az is magasföldszint, az már olyan mintha a 3.on laknál, ha oda bemászik valaki, akkor az 5. emeletig is fel fog menni 😊

Btw: Az ablakom előtti fára, éppen most készít fészket egy galamb pár 😊
Nomac
A mi 5 emeletes panelünkben volt eső okozta beázás az első és második emeleten, na igy állíts ilyeneket 😀 (az egyik szellőző csatorna telt meg vizzel ha jól tudom és kezdett az alsó lakásokba szivárogni)

Ha van állat amit gyűlölők az a galamb 😀 Előző albérletben volt terasz, az előttünk ott lakó nyugdíjas engedte, hogy ott tanyázzanak, mondanom se kell 3 év se volt elég, hogy elkergessem őket... 😀


kerteshaz es akkor te felelsz mindenert a penzt ugy osztod be ahogy akarod es arra amire akarod.
Persze, lehetnek fasz szomszedok ott is, de tavolabb vagy toluk, de egy tarsasban tobben vagyok egyutt.
YoungZeeZee
Be tudsz ott is nyerni rendesen 😀 Ha úgy gondolod nincs a szomszédságban szarrágó akkor te vagy az 😀

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
Nomac New England Patriots 2 628 — balazs.t85@gmail.com
Most lesz két éve, hogy Kaszásdűlőn vettem egy 2. emeleti lakást egy (10 emeletes) társasházban. Magasfölszint miatt kicsit aggódtam, mert az ablakom alatt van egy zöldséges, de kellemesen csalódtam, minimális a zaj, ami onnan beszűrődik. Szerencsére egy hatalmas fa van mindhárom szobám előtt. A falakban pedig ütve fúró nélkül esélytelen bármi "kárt" tenni. Zaj minimális, néha hallom napközben a felső szomszédot amikor zenét hallgat.

Életem során elég sok társasházban laktam (10 körüli az érték). Azt kell mondjam, hogy ha lakóközösség értelmes, egy régi társasház nekem jobb befektetés mint egy újépítésű. Ahol még azt is hallod ahogy a másik lehúzza a WC-t.

Az emelettel kapcsolatban, szerintem a záró szint mindig tabu, ott van a legtöbb beázás, penészedés. Második emelet jó választás, mert az is magasföldszint, az már olyan mintha a 3.on laknál, ha oda bemászik valaki, akkor az 5. emeletig is fel fog menni 😊

Btw: Az ablakom előtti fára, éppen most készít fészket egy galamb pár 😊
Nomac
csak honnan tudod, hogy ertelmes a lakokozosseg?
a korbekerdezes semmit nem er.
van olyan tapasztalatom, hogy 6 lakasbol 3-ban lakott nyugdijas. az egyik unatkozik es mindig mindent javittat.
a masik a kozos ugyekert felel o meg hajlik mindenre. pl. a postaladamat azt akarta h csereljem le, mert neki nem tetszik. 3 napig hallgattam, de nem csereltem ki., mar csak azert sem.
a masik nyugdijashoz fiatalok jarnak fel es duborog a zene 😀
2X szoltam szepen...utana mondtam megyek a rendorsegre. azota kulturalt.


tarsashaz soha tobbet.
kerteshaz es akkor te felelsz mindenert a penzt ugy osztod be ahogy akarod es arra amire akarod.
Persze, lehetnek fasz szomszedok ott is, de tavolabb vagy toluk, de egy tarsasban tobben vagyok egyutt.
YoungZeeZee
Azt hogy mennyire zajos, azt nem tudhatom, de a betonfalakban bízom, és ez be is jött. Amivel csökkentettem a kockázatot, csak a nappali egyik oldalán van falszomszédom, minden más fal külső fal, vagy a lépcsőház.
A másik, a közös költség összegző, amiben lakásoként részletezve van, kinek van közös költség tartozása, ebből is sok mindenre lehet következtetni.
Megkaptam a társasház éves jelentését, az előző 3 évre, ebből látszik hogy fut egy csomó LTP, folyamatosak a felújítások. Beszéltem a közös képviselővel is.
Mielőtt megvettem a lakást, pár napig erre jártam sétálni, és néztem ki megy be az adott ajtón. Zömében nyugdíjas korú emberek élnek itt, kevésen fiatal gyerekkel. Ami számomra pozitív, lakópark tele van friss házasokkal és gyerekekkel, ami nálam sokkal zavaróbb mint a zene.

Ez mind hiába van, ha kifogok egy hülye szomszédot, ami eddig szerencsére nem történt. Úgy érzem, azt amit én megtehettem azt megtettem hogy olyan helyem legyen, ami nekem a legjobb.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 914
Most lesz két éve, hogy Kaszásdűlőn vettem egy 2. emeleti lakást egy (10 emeletes) társasházban. Magasfölszint miatt kicsit aggódtam, mert az ablakom alatt van egy zöldséges, de kellemesen csalódtam, minimális a zaj, ami onnan beszűrődik. Szerencsére egy hatalmas fa van mindhárom szobám előtt. A falakban pedig ütve fúró nélkül esélytelen bármi "kárt" tenni. Zaj minimális, néha hallom napközben a felső szomszédot amikor zenét hallgat.

Életem során elég sok társasházban laktam (10 körüli az érték). Azt kell mondjam, hogy ha lakóközösség értelmes, egy régi társasház nekem jobb befektetés mint egy újépítésű. Ahol még azt is hallod ahogy a másik lehúzza a WC-t.

Az emelettel kapcsolatban, szerintem a záró szint mindig tabu, ott van a legtöbb beázás, penészedés. Második emelet jó választás, mert az is magasföldszint, az már olyan mintha a 3.on laknál, ha oda bemászik valaki, akkor az 5. emeletig is fel fog menni 😊

Btw: Az ablakom előtti fára, éppen most készít fészket egy galamb pár 😊
Nomac
csak honnan tudod, hogy ertelmes a lakokozosseg?
a korbekerdezes semmit nem er.
van olyan tapasztalatom, hogy 6 lakasbol 3-ban lakott nyugdijas. az egyik unatkozik es mindig mindent javittat.
a masik a kozos ugyekert felel o meg hajlik mindenre. pl. a postaladamat azt akarta h csereljem le, mert neki nem tetszik. 3 napig hallgattam, de nem csereltem ki., mar csak azert sem.
a masik nyugdijashoz fiatalok jarnak fel es duborog a zene 😀
2X szoltam szepen...utana mondtam megyek a rendorsegre. azota kulturalt.


tarsashaz soha tobbet.
kerteshaz es akkor te felelsz mindenert a penzt ugy osztod be ahogy akarod es arra amire akarod.
Persze, lehetnek fasz szomszedok ott is, de tavolabb vagy toluk, de egy tarsasban tobben vagyok egyutt.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Sajnálattal olvasom ezeket a dolgokat, akkor gondolom nem árt, hogy olyan jóban lettünk a kivitelezésért felelős szakemberrel, hogy minden részletet elárul a jelenlegi és az új házakról (jókat is, rosszakat is). Sőt másfél év után az értesítés követő napon simán jöttek kismegszakítót cserélni meg a fürdőben mozgó járólapot felszedni - ingyen és bérmentve.

De összességében biztos van ilyen sötét a helyzet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Nomac New England Patriots 2 628 — balazs.t85@gmail.com
Most lesz két éve, hogy Kaszásdűlőn vettem egy 2. emeleti lakást egy (10 emeletes) társasházban. Magasfölszint miatt kicsit aggódtam, mert az ablakom alatt van egy zöldséges, de kellemesen csalódtam, minimális a zaj, ami onnan beszűrődik. Szerencsére egy hatalmas fa van mindhárom szobám előtt. A falakban pedig ütve fúró nélkül esélytelen bármi "kárt" tenni. Zaj minimális, néha hallom napközben a felső szomszédot amikor zenét hallgat.

Életem során elég sok társasházban laktam (10 körüli az érték). Azt kell mondjam, hogy ha lakóközösség értelmes, egy régi társasház nekem jobb befektetés mint egy újépítésű. Ahol még azt is hallod ahogy a másik lehúzza a WC-t.

Az emelettel kapcsolatban, szerintem a záró szint mindig tabu, ott van a legtöbb beázás, penészedés. Második emelet jó választás, mert az is magasföldszint, az már olyan mintha a 3.on laknál, ha oda bemászik valaki, akkor az 5. emeletig is fel fog menni 😊

Btw: Az ablakom előtti fára, éppen most készít fészket egy galamb pár 😊
több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Nekem szempont, h talán naposabb. (Fák)
zemanla
Számodra pozitívum vagy negatívum, hogy naposabb?
nagylaza
Nekem pozitívabb.
Redőny, klíma...




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
Egyébként meg nagyra becsülöm baggio-t, hogy továbbra is egy ilyen kivitelező által építendő lakóparkban/lakásban képzelik el a jövőt, én a kutyámat nem tenném be egy ilyen lakásba, viszont örömteli, hogy jj-nek nincs negatív tapasztalata.

Az összes cég kivitelezése totál kapufa és egy kalap szar, kezdve a Metrodom-tól, a Cordián keresztül a Duna Teraszig, nem beszélve a Budapartról. Stb.
Napi szinten járok mindegyik általuk épített lakóparkban, egyszerűen nonszensz hogy pandémia ideje alatt is veszik tőlük a lakásokat az emberek.
Én nem rábeszélem az ügyfeleket, hanem lebeszélem őket... csoda egy ingatlanos vagyok.
Semmi újat nem tudnak nekem mutatni.
Eleve ugye a legolcsóbb munkaerővel építtetnek, de akkora haszonkulccsal hogy a pofám leszakad.
Ukránok, románok, meg keletről is hoznak fogalmam sincs honnan munkaerőt.
Ferde falak, burkolat hibák, rosszul berakott konyha, nem működő elszívó, fordítva bekötött radiátor, vezetékek lógnak mindenütt, nem nyílik az erkély ajtó, szigetelés problémák, nyílászárók rossz beépítése... a szegélylécek? Katasztrófa. Másnapig tudnám sorolni.
Orrba-szájba lakások, semmilyen privát szférád nincs, a szomszéd meg azt is látja vagy hallja amit aztán tényleg nem akar.
Vicces volt, amikor januárban haverom vette birtokba a lakást, a fali kapcsoló panel fogta magát és leesett, darabokra tört és azóta sincs kicserélve 😂😂😂 (azóta asszem lehullott még kettő).
Parkolás? Állítólag használatba vételi engedélyt csakis úgy kaphat TH hogy kellő számú parkoló helyet biztosít minden egyes lakásnak.
Metrodom pl legutóbb kiépítette a 2 parkoló szintet, megkapták a használatba vételit, majd kijelentették, hogy csak a 3 vagy több szobás ingatlanokhoz lehet venni garázs helyet. Wadafakk. Következmény? Ne röhögtess.

De ha még minden stimmel is, jók az adottságok és az ár sem horror (nagyon 1M/nm alatt nem nagyon van normális lakás, amibe én beköltöznék), óvakodjon mindenki attól, vagy próbálja kerülni, hogy elromoljon valami!
Hiába akarod érvényesíteni a garanciát, 6 hónapnál előbb nem jönnek ki, vagy elhúzzák a gari végéig (true story). Elérhetetlenek, pökhendiek, esélyed sincs, tisztelet a kivételnek.

Lassan minden üres telket beépítenek, tényleg, nyakra-főre, olyan lakásokkal, melyek tényleg élhetetlenek... akkor inkább ezerszer a külső kerületekben valami felújítandó, azzal nagyon nem lő mellé az ember.
De mindenki más.
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
Az általuk épített előző társasházban lakunk jelenleg, a leírtakból kb semmit nem tapasztaltunk eddig (csak azt, hogy szerintem tényleg minden legfelső emeleti lakó sportoló vagy luxusprosti vagy maffiózó, egészen hihetetlen)

És nem vasút mellé épül, ez nem tudom honnan jött, a Galvani hidat tervezik egy utcával feljebb (szerintem kevered a Kopaszi-gátas Budaparttal)
r.baggio
Valóban, öszecsúszott a kettő.
Mikor lesz kész az egész Walzer?
Sobri Jóska
Dehogy csúszott, megint okoskodni akartál, minden(nem)ható/tudó Sobréró, csak most koppantál.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 549 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Társasházban, nem panelben, laktam tetőtérben, és ahhoz kell hogy A) legyen jó tetőfedő bádogos akiben megbízol hogy nem lop, és B) behajtsd a pénzt a közös költségből. Ha esetleg olyan helyre költözne valaki.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz