Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
A Giro ugye megint a TDF-re reagal, de legalabb jol. A franciak annyira hazai gyoztes akarnak, hogy hajlandoak lennenek szobabicaj szamot beiktatni ha az kedvezne nekik. A Giro koszoni a sprintereket, a hegyimaki-TT bajnokok csatajat. Persze ha ok lennenek a meghatarozo ero akkor ki tudnanak irni jobbat is. A franciak hulyek, mert nagyot kockaztatnak, de ertheto egy szempontbol.
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
Összesen 11 szakasz lesz, ha jól számoltam, ami összetettről dönthet. Érzésre alacsonyabb, mint a Giro "átlag".
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
SAGAN INDUL A GIRÓN!!!

Ezzel az abszolút elsőszámú kedvenc sportolómat láthatom élőben Budapesten, meg Győrben, meg Fehérváron.

Újabb nagyon nagy álmom válik valóra. 😊
Mikey
Ha a visszater a jo formaja akkor a 13. szakaszig fekszik a terep neki es utana keszul a TDF-re, gyakorlatilag hazai palyan kezd sok szurkoloval. Koztuk te 😊
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 555
SAGAN INDUL A GIRÓN!!!

Ezzel az abszolút elsőszámú kedvenc sportolómat láthatom élőben Budapesten, meg Győrben, meg Fehérváron.

Újabb nagyon nagy álmom válik valóra. 😊
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Amit eddig latni az uj TDF-on az utos lesz. Julian-Pinot-ra kiirtak ( az osszes hegyimakinak ), levettek a magaslati levegot mert Bernal es a magaslati fickok megennek oket, kiveve Nairo ( neki valahogy hatrany 😊 )
ITT megint nekik.

Azert a Jumbo-sky egyuttes vonatnak lehet nem lesz eleg.
Julian A-re kivancsi leszek, mert tul sok szakasz fekszik neki (is), ha nem ad fel idot az elejen menni fognak ellene es lehet a 2 szek koze esik.

Kivancsi leszek a teljes kiirasra.
no
Mennyi hegyi befutó van? 2? Mert amik kijöttek eddigi szintrajzok, azok elég demoralizálóak.
tüsi91
5 az ITT-vel egyutt.
+ tobb szakasz nehez, hegy es utana x km a celig. Rengeteg egynapos versenyszakasz lesz. Hegyimakiknak kiirva, es titkon Julian Alaphilippe ( tobb szakasz nagyon fekszik neki ), de Pinot nagy eselyes lesz tobbek kozott.
Jol is elsulhet, meg ugy is hogy mindenki ovatosan utazik es 5 szakaszon eldontik a fiuk. Az biztos hogy nehez lesz azallando menes miatt. Elvezetes? Konnyu azza tenni es unalmas is konnyen lehet a GC szempontjabol.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 555
Négyet írnak, hogy annyi lesz.
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Amit eddig latni az uj TDF-on az utos lesz. Julian-Pinot-ra kiirtak ( az osszes hegyimakinak ), levettek a magaslati levegot mert Bernal es a magaslati fickok megennek oket, kiveve Nairo ( neki valahogy hatrany 😊 )
ITT megint nekik.

Azert a Jumbo-sky egyuttes vonatnak lehet nem lesz eleg.
Julian A-re kivancsi leszek, mert tul sok szakasz fekszik neki (is), ha nem ad fel idot az elejen menni fognak ellene es lehet a 2 szek koze esik.

Kivancsi leszek a teljes kiirasra.
no
Mennyi hegyi befutó van? 2? Mert amik kijöttek eddigi szintrajzok, azok elég demoralizálóak.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Giro tele lesz TT km-kel es sprintszakaszokkal? Es ellensulynak meg meg durvabb hegyekkel? | Amiket majd torolnek 😕 |
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Sajnálom, h a VB utáni olasz egynaposokból nem sokat láttam max összefoglalókat. Mondjuk az tetszett, ahogy Roglic lett az új Sagan a végére. Ez a legnagyobb elismerés kb, amikor a versenytársak totál ellened taktikáznak.
dawyd728
Az elso gyozelmenel az eselyesekbol allo uldozocsoportot rossz utra tereltek 😊
A lombardia-n az egy enyhe tulzas hogy ellene versenyeztek, bar o azt nyilatkozta hogy ugy erezte. Senki nem is segitette, inkabb tole vartak a melot hamar o volt az eselyes. Az viszont becsulendo, hogy megprobalta egyedul. Amugy magasan az ev legjobbja volt Roglic.
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
Sajnálom, h a VB utáni olasz egynaposokból nem sokat láttam max összefoglalókat. Mondjuk az tetszett, ahogy Roglic lett az új Sagan a végére. Ez a legnagyobb elismerés kb, amikor a versenytársak totál ellened taktikáznak.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Amit eddig latni az uj TDF-on az utos lesz. Julian-Pinot-ra kiirtak ( az osszes hegyimakinak ), levettek a magaslati levegot mert Bernal es a magaslati fickok megennek oket, kiveve Nairo ( neki valahogy hatrany 😊 )
ITT megint nekik.

Azert a Jumbo-sky egyuttes vonatnak lehet nem lesz eleg.
Julian A-re kivancsi leszek, mert tul sok szakasz fekszik neki (is), ha nem ad fel idot az elejen menni fognak ellene es lehet a 2 szek koze esik.

Kivancsi leszek a teljes kiirasra.
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Pedersen jól csinálta, meg Trentin is amúgy, a végén nem bírta combbal.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Szép volt Pedersen. Kung meg megérdemelte a bronzot, te jó ég milyen szenvedős fejet vágott, mikor Moscont leszakította.
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 586 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Mads Pedersen a világbajnok

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
van der Poel leszakad
Heisman Trophy
Na ilyen megállást is ritkán látni favorittól, amit van der Poel produkált 14-el a vége előtt sík szakaszon. Az olaszok kezében a VB, vajon Pedersen és Kung bele tud-e köpni Moscon és Trentin levesébe?
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 586 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
van der Poel leszakad

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Szép kis túlélőverseny ez a VB. Mintha a Paris-Roubaixt látnám kockakövek nélkül. Bár térkövek vannak azért.
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Annemiek Van Vleuten 105km szóló szökés után világbajnok. Wow.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Fuentes 11 "uj" mintaja beazonositva. 4 meg aktiv most is. Egy gyonyoru eltusolas volt.

Azt a pillanatot megneznem mikor egy kovetkezo pisivetelnel ki lenne nagyobb zavarban a kerekes aki bizonyitottan doppingolt vagy a mintavevo aki se regen se most nem fogja elkapni.
több mint 4 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 586 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Szerintem akkor nézd vissza ha szereted Pogacart. Amúgy all in all nem volt igazán sok támadás vagy izgalom, max amikor buktak, mert a Movistar taktikailag rosszabb mint Pinyő, Roglic meg annyira erős volt. Amúgy rövid osszefoglalokat megnézed akkor az király, meg a hegyi befutóknál egy kicsit hosszabb verziót. Ha meg van Eurosport playered előbb utobb ha lehet később az évben de lesz 1 órás összefoglaló minden kulcs jelenettel 😉

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
Teljesen lemaradtam a Vueltaról!
Abba viszont belefutottam h Roglic nyert! 😣😁
Melyik szakaszt érdemes visszanézni?
steelwolf
Legjobb szakaszon a kép ment el a tetőpont előtt. 9., amúgy rövid szakasz volt szerintem a legjobb. Habár idén elég kevésszer tudtam nézni, szóval lehet volt jobb is.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Teljesen lemaradtam a Vueltaról!
Abba viszont belefutottam h Roglic nyert! 😣😁
Melyik szakaszt érdemes visszanézni?
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 555
Walternek ki kell osztani egy vizibicikli-dijat.
no
Valternek meg kellene esőgumi.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Walternek ki kell osztani egy vizibicikli-dijat.
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Ácsi!
Merckx soha nem bukott meg doppinggal, irreleváns miért nem, de ettől még elég méltatlan kész tényként prejudikálni őt.
Sobri Jóska
Eddy Merckx-rol beszelunk es nincs mosolygo jel.
2 dolog es mindketto fontos.
1. Eddy lebukott, ( Pl. L Armstrong nem, de kiderult rola es mar ez is oriasi kulonbseg ). Kimagyaraztak sok mindent, hazudott rola majd kesobb bevallotta es nem magat hibaztatta ( ez ismeros forgatokonyv ).
2. Mikor lebukott, kapott 1 honap eltiltasokat. Ma 2 evvel kezdodne.
no
1. Én se hiszek az önhibáztatásban. Alapszabály: tagadni mindent, így csak az marad, amit rád is tudnak bizonyítani.
2. A teljesítményfokozás a kerékpársportban alap. Hogy épp mikor milyen szer, technológia, eljárás számít annak, meg időről időre változik. Lehet idő, amikor egy coca-cola is doppingnak számít majd.
+1. Mindezektől függetlenül azt írod, hogy "a felét nem érte volna el az eredményeinek". De elérte. Ahogy Armstrong is letekerte, megszenvedte, kitaktikázta, és kötve hiszem, hogy csak azért végzett annak idején mondjuk Bodrogi előtt az összetettben, mert tele volt cuccal.
Sobri Jóska
Nem voltam reszletes, de akkor most egy kicsit bovebben.
1.-2. Beszedte az akkor tiltott listan levo szereket es lebukott verseny kozben. Kimagyaraztak sok mindent, hulyere probaltak venni mindenkit, fantasztikus magyarazatokat adtak. Vegig tagadtak. Palyafutas utan bevalotta hogy doppingolt. Ekkor is, mivel o sem hisz az onhibaztatasban a doktort hibaztatta.

+1. Nalam Armstong bajnok hiaba doppingolt es eredetileg pont errol irtam, hogy az o szempontjukbol kicsi a hatraltato ero, hogy ne doppingoljanak.
Elerte termeszetesen en nem azt mondtam hogy nem erte el 😊 Sot meg is erdemelte, meg is dolgoztak erte nagyon kemenyen (legendasan ) a ( leggazdagabb-legerosebb ) csapataval.
Nem is arrol beszeltem, hogy ma nem tudna elerni, mert teljesen specializalodott a sport ( +100 versenyeken indult evente). Ettol ez igaz, de o a sajat kozegeben megtette amit tudott.

Amit irtam hogy a mai kozegben az egyhonapos eltiltasok helyett eveket kapott volna es akkor is csunyabban nezne ki az oneletrajz.
'69 es '73 az evek es ha csak 2-2 evet nezek akkor a jelentos versenyeken:
- egynaposokon a 19 gyozelembol 6 ugrott
- vb a 3 gyozelembol 1 ugrott
- stage a 6 gyozelembol 3 ugrott
- Grand Tour osszetett 11 gyozelembol 7 ugrott
- Grand Tour egyeb trikok 9 gyozelembol 5 ugrott.

Persze +500 versenyt nyert es en nem ellene beszeltem hanem a doppingrol es a kicsi visszatarto erorol. De megbukott az teny es be is vallotta.

Contador az Armstrong utani era es a hus esete mosolyogtato, de a Fuentes ugynel nem vallalta a DNA vizsgalatott-gondolom o is egyvelemenyen volt veled es nem volt onhibaztatas termeszetesen es maradt amit ra tudtak volna bizonyitani, de abba nem ment bele, mert akkor az mar onhibaztatas lett volna. Ennel egyertelmubb kinyilatkoztatast nem fogunk kapni. Megis sokaknak az egyik legnagyobb balvany.