Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
A problema nem is az o fizetese hanem egy nagy csapattal erkezik.
Szarul hangzik de komoly csapatba igy nem kell, ide is az UCI pontok gyujtesere kell ( persze nagyon leegyszerusitve ) abban meg tudjuk hogy milyen jo.

Mikozben szinte tokeletesen csinalt mindent ezt itt elrontotta. Sztem
no
Hát szerintem itt max egy külön szponzor beszáll a fizetésébe, elnezve a keretet ez egy csóró kiscsapat volt eddig
FLZOLI
Dehogyis, energiaszektorban van della 😊

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 646 — Vikings fan
 www.cyclingfever.com/transfers.html

Plussz Sam Bennett megy a helyére a Borahoz

A Movistar tovább gyűjti a középszerű spanyolokat, míg a vén cápa menni vissza Astana 🙂
FLZOLI
Fura, hogy visszamegy a Boraba, akkor a Quick Stepsben jön meg egy év Cav time?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
A problema nem is az o fizetese hanem egy nagy csapattal erkezik.
Szarul hangzik de komoly csapatba igy nem kell, ide is az UCI pontok gyujtesere kell ( persze nagyon leegyszerusitve ) abban meg tudjuk hogy milyen jo.

Mikozben szinte tokeletesen csinalt mindent ezt itt elrontotta. Sztem
no
Hát szerintem itt max egy külön szponzor beszáll a fizetésébe, elnezve a keretet ez egy csóró kiscsapat volt eddig
FLZOLI
Egyik Giro szakaszon fejtegették, hogy mibe kerül Sagan fizetése, és hogy 9-10 fős stábja van, benne a tesó, meg még egy bringás, akit le kell vele igazolni, asszisztens, dietetikus, fizikoterapeuta, ilyenek, másfél millió dollár körülre emlékszem, csak az egy hónapra soknak tűnik, egy évre kevésnek.

több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
A problema nem is az o fizetese hanem egy nagy csapattal erkezik.
Szarul hangzik de komoly csapatba igy nem kell, ide is az UCI pontok gyujtesere kell ( persze nagyon leegyszerusitve ) abban meg tudjuk hogy milyen jo.

Mikozben szinte tokeletesen csinalt mindent ezt itt elrontotta. Sztem
no
Hát szerintem itt max egy külön szponzor beszáll a fizetésébe, elnezve a keretet ez egy csóró kiscsapat volt eddig

több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 www.cyclingfever.com/transfers.html

Plussz Sam Bennett megy a helyére a Borahoz

A Movistar tovább gyűjti a középszerű spanyolokat, míg a vén cápa menni vissza Astana 🙂

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
A problema nem is az o fizetese hanem egy nagy csapattal erkezik.
Szarul hangzik de komoly csapatba igy nem kell, ide is az UCI pontok gyujtesere kell ( persze nagyon leegyszerusitve ) abban meg tudjuk hogy milyen jo.

Mikozben szinte tokeletesen csinalt mindent ezt itt elrontotta. Sztem
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Sagan a TotalEnergies csapatánál folytatja. Ez kicsit meglepett.
Mikey
Pedig már a tour alatt is nyilt titok volt. kevés csapat tudja megfizetni, így relatíve kevés kérője volt

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 598 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Sagan a TotalEnergies csapatánál folytatja. Ez kicsit meglepett.
Mikey
Nekem touron a Voeckler szakaszgyőzelme van meg, azóta drukkolok neki hogy érjenek el jó eredményeket. Mondjuk hogy a benzinpénzből akkor eddig miért nem költöttek azt nem értettem.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
Sagan a TotalEnergies csapatánál folytatja. Ez kicsit meglepett.
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Békésen sétálok az imént hazafelé, mikor jön velem szemben vki tetőtől talpig Movistaros cuccban. Először nem is tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, aztán feltűnt h emberünk azért elég vékony és a csapat által használt Canyon bringát tekeri. Ezután a gugli segítségével rájöttem, h a csapat versenyzője, Johan Jacobs haladt el mellettem 😊
empty taxi
Méglepődnék ha Békés itt helyhatározó lenne 🙂

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 680 — tracker ember
Békésen sétálok az imént hazafelé, mikor jön velem szemben vki tetőtől talpig Movistaros cuccban. Először nem is tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, aztán feltűnt h emberünk azért elég vékony és a csapat által használt Canyon bringát tekeri. Ezután a gugli segítségével rájöttem, h a csapat versenyzője, Johan Jacobs haladt el mellettem 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
A sport egeszsegtelenul kiemeli a TDF sarga trikojat ami viszont ugy jon le konzekvesen evrol-evre hogy nem lehet tisztan megnyerni.
no
Miért, meg lehet?
Gogo
Alaphilippe/Sagan/Aert...stb pontosan ugyanolyan tiszta. A kerdes az hogy Alaphillipe +10 nap sargaban es a media kezelese ezen idoszak alatt vagy barmikor maskor egy erdekes tanulmany.
több mint 2 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
A sport egeszsegtelenul kiemeli a TDF sarga trikojat ami viszont ugy jon le konzekvesen evrol-evre hogy nem lehet tisztan megnyerni.
no
Miért, meg lehet?

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
A kerekpar a sportot ertoknek es kedveloknek a ket szakag nem elkulonitheto fontossagi szempontbol es inkabb kedveli az egyiket jobban a versenyzes vagy a kedvencek alapjan. De irtam mar ez egy retegsport.
Ahogy kilepunk a retegbol es bejonnek a siman minden sportot kedvelok a nem kulonosen erdeklodok azoknak a TDF "A verseny". Viszont az egy szinte minden teren az egyik a legnagyobb versenyek kozul az osszes sportot figyelembe veve.

Viszont ez egyensulytalansagot okoz es nem erre felepitve akarjak felemelni a sportot magat. A sorrend innentol nezopont kerdese. Egynapos versenyt tobben tudnak nyerni mint GT-t es sokkal kevesebb is van belole.

Itt azert Aert dolga a legnehezebb mert o volt akit mindenki meg akart verni es neki kellett dolgozni mindenki ellen. Egy dolgot tudtam 99.9%-ra hogy nem o fogja nyerni. A tobbiek tamadtak volna egyesevel es szerencsekerek alapon aki tud gap-t nyitni az tud nyerni, elobb utobb elfogyott volna. Nagy taps neki mert jol kezelte es szepen behozta magat.

A hollandok a lanyoknal egy klasszikus benazas ami a radio hianyanak koszonheto. Megerdemlik, mikor ok gyakorlatilag elrontottak mindenki versenyet a mapei taktikaval pluszban hogy itt tenyleg a legjobbak egyenenkent is.

Ui: Sagan az amerikai tour-al emelte magat a sztratoszferaba szurkoloszamban, egy szaros kisversennyel, de egy orult eros piacon. Egy fantasztikus kerekes, de az egynaposokon az eredmenyei nem "oruletesek" ( nyeresek szempontjabol ), de o is marked ember mindig.
no
Nem csak azért lett népszerű mert nyert, hanem jól kezelte a médiát és egy tök laza, közép európai gyerek volt akivel könnyen azonosult mindenki. Pláne a Froome, Thomas, Uran, Quintana féle gépek között...
FLZOLI
Ezzel meg korbeer a tortenet. A nepszeru szeretheto figurak a gyozelmek ellenere mindig az egynapos sztarok lesznek. Ez reszben a versenyek nyeresei kozotti stiluskulonbseg, masodsorban a GT menok nem tudjak jol kezelni a mediat hiaba esetlegesen jofejek vagy szerethetoek, mert a media hozzaallasa hozzajuk az eg es fold. Egy TDF-en a sarga trikot hordo az doppingol es ebbol indul ki a beszelgetes. Bernal es tavaly Pogacar meguszta mert az utolso pillanatban vettek fel de cserebe Roglic es Alaphilippe kapta a jot. Az az JA akit amugy ezen kivul soha senki nem piszkalta sot a panache megtestesitoje.

A sport egeszsegtelenul kiemeli a TDF sarga trikojat ami viszont ugy jon le konzekvesen evrol-evre hogy nem lehet tisztan megnyerni.
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
A kerekpar a sportot ertoknek es kedveloknek a ket szakag nem elkulonitheto fontossagi szempontbol es inkabb kedveli az egyiket jobban a versenyzes vagy a kedvencek alapjan. De irtam mar ez egy retegsport.
Ahogy kilepunk a retegbol es bejonnek a siman minden sportot kedvelok a nem kulonosen erdeklodok azoknak a TDF "A verseny". Viszont az egy szinte minden teren az egyik a legnagyobb versenyek kozul az osszes sportot figyelembe veve.

Viszont ez egyensulytalansagot okoz es nem erre felepitve akarjak felemelni a sportot magat. A sorrend innentol nezopont kerdese. Egynapos versenyt tobben tudnak nyerni mint GT-t es sokkal kevesebb is van belole.

Itt azert Aert dolga a legnehezebb mert o volt akit mindenki meg akart verni es neki kellett dolgozni mindenki ellen. Egy dolgot tudtam 99.9%-ra hogy nem o fogja nyerni. A tobbiek tamadtak volna egyesevel es szerencsekerek alapon aki tud gap-t nyitni az tud nyerni, elobb utobb elfogyott volna. Nagy taps neki mert jol kezelte es szepen behozta magat.

A hollandok a lanyoknal egy klasszikus benazas ami a radio hianyanak koszonheto. Megerdemlik, mikor ok gyakorlatilag elrontottak mindenki versenyet a mapei taktikaval pluszban hogy itt tenyleg a legjobbak egyenenkent is.

Ui: Sagan az amerikai tour-al emelte magat a sztratoszferaba szurkoloszamban, egy szaros kisversennyel, de egy orult eros piacon. Egy fantasztikus kerekes, de az egynaposokon az eredmenyei nem "oruletesek" ( nyeresek szempontjabol ), de o is marked ember mindig.
no
Háromszoros világbajnok.... Méghozzá egymás után húzta be.

Nem csak azért lett népszerű mert nyert, hanem jól kezelte a médiát és egy tök laza, közép európai gyerek volt akivel könnyen azonosult mindenki. Pláne a Froome, Thomas, Uran, Quintana féle gépek között...
FLZOLI
Felreertettel es felreeretheto voltam.

Sagan a TDF miatt lett nepszeru mondasra reagaltam. Igen a 3 vb meg idetartozik es termeszetesen a szemelyisege szamit rengeteget.

Amit en irtam hogy a nagyon nepszerubol az extran nagyon nepszerube kerult az amerikai piac miatt. Nem feltetlenul a gyozelmei miatt, persze az elejen segitett.
Nem veletlen hogy egy ekkora kaliber versenyzo oda ment versenyezni. Mikozben ez egy kispicsa verseny es ertektelen az o szintjen gyakorlatilag dominalta a versenyt es gyozelmeinek jelentos resze jott onnan.

Es pontosan a jelentos gyozelmeinek a szama az nem feltetlenul magas szam foleg nem a tehetsegehez kepest, de o is megjelolt volt a versenyeken mint Aert itt az olimpian.

De peldaul nekem o a konyortelensege a bicajon jobban tetszik mint a verseny utani szemelyisege, nekem nem fontos hogy jo fej akkor mar inkabb TD osszintesege. Bar nem erdekelnek mint emberek csak mint kerekesek, de ez az egyeni dolgom.
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
A kerekpar a sportot ertoknek es kedveloknek a ket szakag nem elkulonitheto fontossagi szempontbol es inkabb kedveli az egyiket jobban a versenyzes vagy a kedvencek alapjan. De irtam mar ez egy retegsport.
Ahogy kilepunk a retegbol es bejonnek a siman minden sportot kedvelok a nem kulonosen erdeklodok azoknak a TDF "A verseny". Viszont az egy szinte minden teren az egyik a legnagyobb versenyek kozul az osszes sportot figyelembe veve.

Viszont ez egyensulytalansagot okoz es nem erre felepitve akarjak felemelni a sportot magat. A sorrend innentol nezopont kerdese. Egynapos versenyt tobben tudnak nyerni mint GT-t es sokkal kevesebb is van belole.

Itt azert Aert dolga a legnehezebb mert o volt akit mindenki meg akart verni es neki kellett dolgozni mindenki ellen. Egy dolgot tudtam 99.9%-ra hogy nem o fogja nyerni. A tobbiek tamadtak volna egyesevel es szerencsekerek alapon aki tud gap-t nyitni az tud nyerni, elobb utobb elfogyott volna. Nagy taps neki mert jol kezelte es szepen behozta magat.

A hollandok a lanyoknal egy klasszikus benazas ami a radio hianyanak koszonheto. Megerdemlik, mikor ok gyakorlatilag elrontottak mindenki versenyet a mapei taktikaval pluszban hogy itt tenyleg a legjobbak egyenenkent is.

Ui: Sagan az amerikai tour-al emelte magat a sztratoszferaba szurkoloszamban, egy szaros kisversennyel, de egy orult eros piacon. Egy fantasztikus kerekes, de az egynaposokon az eredmenyei nem "oruletesek" ( nyeresek szempontjabol ), de o is marked ember mindig.
no
Háromszoros világbajnok.... Méghozzá egymás után húzta be.

Nem csak azért lett népszerű mert nyert, hanem jól kezelte a médiát és egy tök laza, közép európai gyerek volt akivel könnyen azonosult mindenki. Pláne a Froome, Thomas, Uran, Quintana féle gépek között...

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
A kerekpar a sportot ertoknek es kedveloknek a ket szakag nem elkulonitheto fontossagi szempontbol es inkabb kedveli az egyiket jobban a versenyzes vagy a kedvencek alapjan. De irtam mar ez egy retegsport.
Ahogy kilepunk a retegbol es bejonnek a siman minden sportot kedvelok a nem kulonosen erdeklodok azoknak a TDF "A verseny". Viszont az egy szinte minden teren az egyik a legnagyobb versenyek kozul az osszes sportot figyelembe veve.

Viszont ez egyensulytalansagot okoz es nem erre felepitve akarjak felemelni a sportot magat. A sorrend innentol nezopont kerdese. Egynapos versenyt tobben tudnak nyerni mint GT-t es sokkal kevesebb is van belole.

Itt azert Aert dolga a legnehezebb mert o volt akit mindenki meg akart verni es neki kellett dolgozni mindenki ellen. Egy dolgot tudtam 99.9%-ra hogy nem o fogja nyerni. A tobbiek tamadtak volna egyesevel es szerencsekerek alapon aki tud gap-t nyitni az tud nyerni, elobb utobb elfogyott volna. Nagy taps neki mert jol kezelte es szepen behozta magat.

A hollandok a lanyoknal egy klasszikus benazas ami a radio hianyanak koszonheto. Megerdemlik, mikor ok gyakorlatilag elrontottak mindenki versenyet a mapei taktikaval pluszban hogy itt tenyleg a legjobbak egyenenkent is.

Ui: Sagan az amerikai tour-al emelte magat a sztratoszferaba szurkoloszamban, egy szaros kisversennyel, de egy orult eros piacon. Egy fantasztikus kerekes, de az egynaposokon az eredmenyei nem "oruletesek" ( nyeresek szempontjabol ), de o is marked ember mindig.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
Ezek a számok mit bizonyítanak? Többnyire semmit, max annyit hogy egy profiljára szabott olimpiai mezőnyversenyt még be tud húzni Carapaz egy nála erősebb pogacar vagy van aert elől, azzalhogy baszik vezetni 230 km-en keresztül és a végén jó pillanatban indul, egy háromhetest meg csak ennyivel nem fog nyerni. Ettől függetlenül 0 monumentre nevezték eddig, és ne lepődj meg ha ezután sem fogják nevezni a csapatai, mert mindig lesz 7 olyan versenyző az aktuális csapatában akik nagyobb esélyekkel indulnak majd.

Végezetül ha az egynapos menők a másodvonalba tartoznak, akkor végképp érthetetlen hogy lehet egy másodvonalas versenyzőnek a legnagyobb reklámértéke úgy jó 10 éve (Sagan). Már itt sántít a dolog.
eaglesmcnabb
Nem a versenyzőkről "vitáztunk", hanem a versenyek fontosságáról.

Annyit bizonyítanak pont az általad leírtak, hogy a monumentumok nem fontosak (és ebből következik amiket leírsz), a GT-k, főleg a Tour meg igen.

És nem az egynapos menők a másodvonal, hanem az egynapos versenyek. Sagan inkább erre a jó példa, mivel ő is főkén a Touron szerezte a reklámértékét. (Bár ő alapból zseni, vagyis ő se a legjobb példa.)

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 422 — TODDHERREMANS79
Amióta specializálódtak a bringások (Bartali vagy Merckx még végigversenyzett teljes idényeket tavasztól őszig, nyertek mindent) azóta sajna a legtöbb verseny elértéktelenedett a mainstreamben, és csak a GT-k "számítanak", nem számomra, hanem unblock.
Ez tetszik, nem tetszik így van.
Ahogy vannak sportok ahol szinte csak az olimpia, a VB vagy kiemelt versenyek számítanak.
Ki emlékszik a PL-ek vagy WM-ek győzteseire dartsban azon évekből, amikor a VB€ket már nézte? Én ugyan nem.
Lehet ezen sajnálkozni, de pl. az Armstrong korszakban mindent követtem, ami bringa, mégse emlékszem fejből, hogy ki nyert monumentumokat, vébet, vagy akár olimpiát, kivéve Vinokurov olimpiai győzelme meg Cancellara vébécímei.
Megértem, hogy nem lehet mindenki GT-menő, de attól még bringában az a csúcs.
Sobri Jóska
Arra azert gondolom emlékszel hogy Zabel sorra nyerte a zöld trikókat 😀
És akkor írd le légyszi google nélkül hogy melyik evben ki nyerte az Armstrong érában a másik két háromhetest 😀 naugye. Nem csodalom hogy egy nevet könnyebb megjegyezni mint azt a sokat 😀 én sem tudom fejből hogy a Boonen féle Roubaix érában éppen ki nyerte a háromheteseket évekre lebontva. Ettől még ez nem bizonyítja hogy fontosabb a Roubaix mint a Tour 🙂

Egy fiatal Cavendishnek pl. nem tanacsolnam hogy felejtse el a sportot csak azért mert ugysem fog sosem Tourt nyerni.
Egy Cavendish, egy Cancellara vagy egy Sagan semmivel sem kisebb név sem a köztudatban sem a szakmában mint egy Pogacar, egy Froome vagy egy Nibali.

Elég összeett ez a sport, és abban teljes mértékben igazad van hogy specializálódtak a bringások, éppen ezért üdítő számomra hogy van egy ember ( van aert) aki minden terepen eléri az ötös skálán legalább a négyest. (Climb, Hill, Flat, Sprint, TT, northern classics).
(És ha javulna az állóképessége rögtön ketten lehetnének MvdP-vel, aki ugyanúgy többszörös cyclo cross vilagbajnok mint a belga, amellett aranyesélyes az idei olimpian egy teljesen más szakágban mountain bikeban.)
eaglesmcnabb
Gondoltam megvárom a válasszal az olimpiát, mert simán benne volt, hogy van Aert megnyeri (bár én Roglicot vagy Pogacart mondtam volna előzetesen), de Carapaz személyében is egy háromhetes menő nyert.
Végülis csak annyi konklúziót vonnék le, hogy az egynaposok leértékelődésének kb. ez az olimpiai mezőnyverseny jó példája.
Ha egy GT-menő akar, akkor tud nyerni egynapost is, de a specializálódások miatt a nagymenők alapvetően "leszarják" a monumentumokat, a háromhetesekre időzítenek formát, azokra teszik oda magukat, vagyis az egynaposokat kvázi a második vonalnak rendezik, ami sajnálatos, de ez a helyzet.
Vagyis a GT-k "fontosabbak", az azokat nyerők "nagyobb nevek".
Ettől még van Aertet szeretjük.
Sobri Jóska
Egyetlen, a mintából teljesen kiugró adatból vonsz le következtetést.

Amúgy sem értem hogy mit akarsz bizonyítani egy olyan mondattal aminek az ellenkezője is 100%-ig igaz, hiszen a fenti mondatoddal párhuzamosan az egynapos menők meg ugyanúgy alapvetően leszarják a többheteseket mert abban nem jók. Lásd pl. Alaphilippe, van der Poel, a közelmúltban Gilbert, Cancellara, Boonen és még bőven lehetne sorolni. Ebből még nem következik automatikusan hogy a háromhetesek elértéktelenődtek, pedig uyganúgy igaz a mondat eleje. Ahogy ha pl. van der poel megnyerné a mountain bike számot, az sem bizonyítaná hogy az országútisok ha akarják bármikor megnyerik a mountain bike versenyeket. 😀
A GT menőknek eleve a specializálódások miatt csak a profiljuknak megfelelő dombos egynaposokon (amstel, vallon, LBL, Lombardia) van reális esélyük, de leginkább csak a Lombardián. Egy kockaköves, vagy sprintbefutós monumenten sohasem lesznek esélyesek a klasszik háromhetes menők. Paris Roubaix-t, Flandriát, San Remot az elmúlt 20 évben egyetlen alkalommal nyert többhetes menő Nibali személyében, az meg még mindig csak 60=1-es arány... Előbbi kettőn nagyon el se indultak a GC menők, ha igen akkor 99%-ban DNF volt a vége.

Az olimpiát a csapatok mérete miatt eleve fölösleges bármi más egynaposhoz hasonlítani az idei útvonallal meg pláne... (még a VB-ken is 8 fős csapatokkal mennek a nagyobb csapatok, itt meg 5 volt a max,) mintha kimennél egy háromhetesre egy max 5 fős csapattal. Persze hogy változna a kimenetel, mert nem tudnának a csapatok kontrollálni. (Mint ahogyan most a belga-szlovén csapatok teljesen kimerültek az üldözésben. A végére pedig pogacar és van aert versenye teljesen ráment arra, hogy rajtuk kívül senki nem volt hajlandó beforogni, így azért nem volt túl nagy vállalás a végén hogy az utolsó km-eken valamelyik friss ember tuti ledurrantja őket, hiába voltak ők ketten a legerősebbek).
Amúgy a nehézsége miatt ez inkább volt egy átlag hegyi szakasz mintsem egy monument (az egynaposokon nem igen vannak 1,5 km-nél hosszabb hegyek, nem hogy 14 km-esek. 😀 ) Szóval azért ha nem baj nem lepődtem meg túlságosan, hogy egy hegyi szakaszt hegyimenő nyert meg, ahogy azon sem fogok hogy a jövő évi Paris Roubaix-n kockaköves menő fog nyerni.

Az elmúlt 15 év három legerősebb összetett menője contador, froome és pogacar volt.
Contador az 5 monument közül csak kettőn indult ezidő alatt az alábbi eredményekkel: 80. hely, 27. hely, 9. hely, 57. hely, DNF, 9. hely, DNF, 34. hely. tehát 8 indulás 0 dobogó.
Froome eredményei még szarabbak monumenteken: hétszer indult, a legjobb helyezése pedig egy 36. hely volt.
Pogacar az elmúlt 3 évben 3-szor indult GT-n, mindháromszor legalább dobogós volt, emellett 11-szer indult klasszikuson az ebből összehozott helyezései az alábbiak:
1. hely, 3. hely, 7. hely 9. hely, 12. hely, 13. hely, 30. hely, 53. hely, DNF, DNF.
Összehasonlításképpen az egynapos menő Valverde összesen 11 klasszikust nyert, emellett 19 klasszikuson állt dobogóra, és a 14 vb indulásának a felén, hétszer dobogóra állt, 14-ből pedig 11-szer minimum top 10-ben végzett.

Ezek a számok mit bizonyítanak? Többnyire semmit, max annyit hogy egy profiljára szabott olimpiai mezőnyversenyt még be tud húzni Carapaz egy nála erősebb pogacar vagy van aert elől, azzalhogy baszik vezetni 230 km-en keresztül és a végén jó pillanatban indul, egy háromhetest meg csak ennyivel nem fog nyerni. Ettől függetlenül 0 monumentre nevezték eddig, és ne lepődj meg ha ezután sem fogják nevezni a csapatai, mert mindig lesz 7 olyan versenyző az aktuális csapatában akik nagyobb esélyekkel indulnak majd.

Végezetül ha az egynapos menők a másodvonalba tartoznak, akkor végképp érthetetlen hogy lehet egy másodvonalas versenyzőnek a legnagyobb reklámértéke úgy jó 10 éve (Sagan). Már itt sántít a dolog.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 646 — Vikings fan
Amióta specializálódtak a bringások (Bartali vagy Merckx még végigversenyzett teljes idényeket tavasztól őszig, nyertek mindent) azóta sajna a legtöbb verseny elértéktelenedett a mainstreamben, és csak a GT-k "számítanak", nem számomra, hanem unblock.
Ez tetszik, nem tetszik így van.
Ahogy vannak sportok ahol szinte csak az olimpia, a VB vagy kiemelt versenyek számítanak.
Ki emlékszik a PL-ek vagy WM-ek győzteseire dartsban azon évekből, amikor a VB€ket már nézte? Én ugyan nem.
Lehet ezen sajnálkozni, de pl. az Armstrong korszakban mindent követtem, ami bringa, mégse emlékszem fejből, hogy ki nyert monumentumokat, vébet, vagy akár olimpiát, kivéve Vinokurov olimpiai győzelme meg Cancellara vébécímei.
Megértem, hogy nem lehet mindenki GT-menő, de attól még bringában az a csúcs.
Sobri Jóska
Arra azert gondolom emlékszel hogy Zabel sorra nyerte a zöld trikókat 😀
És akkor írd le légyszi google nélkül hogy melyik evben ki nyerte az Armstrong érában a másik két háromhetest 😀 naugye. Nem csodalom hogy egy nevet könnyebb megjegyezni mint azt a sokat 😀 én sem tudom fejből hogy a Boonen féle Roubaix érában éppen ki nyerte a háromheteseket évekre lebontva. Ettől még ez nem bizonyítja hogy fontosabb a Roubaix mint a Tour 🙂

Egy fiatal Cavendishnek pl. nem tanacsolnam hogy felejtse el a sportot csak azért mert ugysem fog sosem Tourt nyerni.
Egy Cavendish, egy Cancellara vagy egy Sagan semmivel sem kisebb név sem a köztudatban sem a szakmában mint egy Pogacar, egy Froome vagy egy Nibali.

Elég összeett ez a sport, és abban teljes mértékben igazad van hogy specializálódtak a bringások, éppen ezért üdítő számomra hogy van egy ember ( van aert) aki minden terepen eléri az ötös skálán legalább a négyest. (Climb, Hill, Flat, Sprint, TT, northern classics).
(És ha javulna az állóképessége rögtön ketten lehetnének MvdP-vel, aki ugyanúgy többszörös cyclo cross vilagbajnok mint a belga, amellett aranyesélyes az idei olimpian egy teljesen más szakágban mountain bikeban.)
eaglesmcnabb
Gondoltam megvárom a válasszal az olimpiát, mert simán benne volt, hogy van Aert megnyeri (bár én Roglicot vagy Pogacart mondtam volna előzetesen), de Carapaz személyében is egy háromhetes menő nyert.
Végülis csak annyi konklúziót vonnék le, hogy az egynaposok leértékelődésének kb. ez az olimpiai mezőnyverseny jó példája.
Ha egy GT-menő akar, akkor tud nyerni egynapost is, de a specializálódások miatt a nagymenők alapvetően "leszarják" a monumentumokat, a háromhetesekre időzítenek formát, azokra teszik oda magukat, vagyis az egynaposokat kvázi a második vonalnak rendezik, ami sajnálatos, de ez a helyzet.
Vagyis a GT-k "fontosabbak", az azokat nyerők "nagyobb nevek".
Ettől még van Aertet szeretjük.
Sobri Jóska
Tudnak nyerni. Főleg ha ilyen atom hegyi szakasz van amiben ők jobbak.
De nem véletlen, hogy tegnap is kb Van Aert ellen küzdöttek, illetve a nagy 1 naposokon is mindig VanAert / Alaphillipe / VDP a legnagyobb esélyes ha ott van Roglic vagy Pogacar ha nincs.
Ez az egynaposokat meg a másodvonalnak rendezik erőltetett maszlagra meg reagálni is felesleges.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
Amióta specializálódtak a bringások (Bartali vagy Merckx még végigversenyzett teljes idényeket tavasztól őszig, nyertek mindent) azóta sajna a legtöbb verseny elértéktelenedett a mainstreamben, és csak a GT-k "számítanak", nem számomra, hanem unblock.
Ez tetszik, nem tetszik így van.
Ahogy vannak sportok ahol szinte csak az olimpia, a VB vagy kiemelt versenyek számítanak.
Ki emlékszik a PL-ek vagy WM-ek győzteseire dartsban azon évekből, amikor a VB€ket már nézte? Én ugyan nem.
Lehet ezen sajnálkozni, de pl. az Armstrong korszakban mindent követtem, ami bringa, mégse emlékszem fejből, hogy ki nyert monumentumokat, vébet, vagy akár olimpiát, kivéve Vinokurov olimpiai győzelme meg Cancellara vébécímei.
Megértem, hogy nem lehet mindenki GT-menő, de attól még bringában az a csúcs.
Sobri Jóska
Arra azert gondolom emlékszel hogy Zabel sorra nyerte a zöld trikókat 😀
És akkor írd le légyszi google nélkül hogy melyik evben ki nyerte az Armstrong érában a másik két háromhetest 😀 naugye. Nem csodalom hogy egy nevet könnyebb megjegyezni mint azt a sokat 😀 én sem tudom fejből hogy a Boonen féle Roubaix érában éppen ki nyerte a háromheteseket évekre lebontva. Ettől még ez nem bizonyítja hogy fontosabb a Roubaix mint a Tour 🙂

Egy fiatal Cavendishnek pl. nem tanacsolnam hogy felejtse el a sportot csak azért mert ugysem fog sosem Tourt nyerni.
Egy Cavendish, egy Cancellara vagy egy Sagan semmivel sem kisebb név sem a köztudatban sem a szakmában mint egy Pogacar, egy Froome vagy egy Nibali.

Elég összeett ez a sport, és abban teljes mértékben igazad van hogy specializálódtak a bringások, éppen ezért üdítő számomra hogy van egy ember ( van aert) aki minden terepen eléri az ötös skálán legalább a négyest. (Climb, Hill, Flat, Sprint, TT, northern classics).
(És ha javulna az állóképessége rögtön ketten lehetnének MvdP-vel, aki ugyanúgy többszörös cyclo cross vilagbajnok mint a belga, amellett aranyesélyes az idei olimpian egy teljesen más szakágban mountain bikeban.)
eaglesmcnabb
Gondoltam megvárom a válasszal az olimpiát, mert simán benne volt, hogy van Aert megnyeri (bár én Roglicot vagy Pogacart mondtam volna előzetesen), de Carapaz személyében is egy háromhetes menő nyert.
Végülis csak annyi konklúziót vonnék le, hogy az egynaposok leértékelődésének kb. ez az olimpiai mezőnyverseny jó példája.
Ha egy GT-menő akar, akkor tud nyerni egynapost is, de a specializálódások miatt a nagymenők alapvetően "leszarják" a monumentumokat, a háromhetesekre időzítenek formát, azokra teszik oda magukat, vagyis az egynaposokat kvázi a második vonalnak rendezik, ami sajnálatos, de ez a helyzet.
Vagyis a GT-k "fontosabbak", az azokat nyerők "nagyobb nevek".
Ettől még van Aertet szeretjük.

több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 598 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Németországból hazafelé megálltam Párizsban hogy megnézzem az utolsó szakaszt. Elképesztő mekkora tömeg volt, úgyis hogy a belépéshez kellett oltási igazolvány, EUsat elfogadták. Alig volt hely, de épphogy odaértem, szerencsére egy öregúr odaengedett hogy a palánk mellé állhassak, így lehetett látni rendesen. Jó kis élmény volt, igaz most nem a célban néztem. Ja és egy kommentátor a hangosbemondóban végig pofázott hatalmas lelkesedéssel, igaz egy szót nem értettem franciául, csak a biciklisek neveit.
Az egyetlen balszerencse az volt hogy a pódiumhoz a szakasz után nem lehetett odamenni, és sehol nem tudtam kapni már hivatalos programújságot a gyűjteményemhez. Azért egy pöttyös sapkát vettem emlékül 😊

A Covid is közbejátszik, de haza kell beszéljek, a Vuelta befutó El Puigban jobb volt 😀 😛

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Hiaba illeszkedik jelen pillanatban. Nem kapnak erte sokat, "keves" embert tudnak megszolitani. A Bora az Sagan-bol kiszedtek talan a penzuket, a sky egy allami befektetes melle erkezett egyeni sport szeretetebol, mint az ISN most, a Movistar nagy ceg. Viszont hiaba van szponzor ok mozgatjak a celt lasd a movistar kis-nagy spanyol versenyek elharcosa, del-amerikai kerekesek stb-stb. Most a szponzor mozgatja a csapatokat es nem a versenycsapatokhoz jonnek mint reklamfelulet. Pont ez az egyik baj, a movistar teljesen leszarja az egynapos hiaba nagy versenyeket, mert semmi "erdekuk" nincs benne. A sky detto, az ineos akarja de ne kiabaljuk el. A dopping nem problema regota, latszolag nincs csak egyedi esetek ami minden sportban van. Egyszeruen nem mozgat meg sok embert jelenleg, de jobb versenyekkel, amihez a kiiras es a csapatok erdekeltsege is kellene amit jutalmazassal lehetne osztonozni. De ahogy irtam egy profitorientalt csaladi kft nem birtokolhatja a sportag 70%-at, foleg ugy, hogy nem feltetlen kell jol csinalniuk, mert a brand nagyon eros.

Igazibol egy TDF sarga trikon levo reklam fizetodott ki. Cav es Vingeggard meg remek tortenet es kesz is. Nem volt verseny a sargaert a zoldert es egy par kivetelevel a szakaszokert. Ha nem vagy rajongo akkor egy ilyen TDF hogy beszeli ra a leendo rajongokat hogy 21 x 5 orat nezzenek belole vagy akar az osszefoglalokat, es a tobbi versenyt amik ennel papiron rosszabbak.
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Simán lenne szponzor, a kerékpár illeszkedik mindegyik nagy multi zöld és egészségtudatos pr és marketing kampányához.

A rengeteg dopping eset miatt viszont óriási fekete pont van még a sportág felett, amit nagyon kevés szponzor mer átlépni, így jobbára maradnak az állami irányítású cégek vagy a kerékpár gyártók. Ritka az olyan, hogy egy nagy cég hosszú évekig beteszi a nagy pénzt és marad is a sportágban. Egyedül talán a Sky ilyen, meg a Bora, Movistar, de utóbbiak azért nem a leggazdagabb csapatok....

A legnagyobb probléma továbbra is rablobanda, amelyik élősködik a sportágon úgy, hogy minimálisan oszt vissza a TV-s, rendezői és szponzori pénzekből és így egyik csapat sem tud legalább nullszaldós mérleget kihozni.

több mint 2 éve
no Baltimore Ravens 6 611
Amióta specializálódtak a bringások (Bartali vagy Merckx még végigversenyzett teljes idényeket tavasztól őszig, nyertek mindent) azóta sajna a legtöbb verseny elértéktelenedett a mainstreamben, és csak a GT-k "számítanak", nem számomra, hanem unblock.
Ez tetszik, nem tetszik így van.
Ahogy vannak sportok ahol szinte csak az olimpia, a VB vagy kiemelt versenyek számítanak.
Ki emlékszik a PL-ek vagy WM-ek győzteseire dartsban azon évekből, amikor a VB€ket már nézte? Én ugyan nem.
Lehet ezen sajnálkozni, de pl. az Armstrong korszakban mindent követtem, ami bringa, mégse emlékszem fejből, hogy ki nyert monumentumokat, vébet, vagy akár olimpiát, kivéve Vinokurov olimpiai győzelme meg Cancellara vébécímei.
Megértem, hogy nem lehet mindenki GT-menő, de attól még bringában az a csúcs.
Sobri Jóska
nem ertektelenedtek el, hanem a TDF emelkedett ki. Regen es most is retegsportag volt a kerekpar, de a TDF viszont vilagesemeny. Pontosan ezert visz mindent a TDF es az ASO tehet barmit akar rosszul is akkor is ok a fasza gyerekek ( lsd 19. szakasz aminek 0 ertelme, elvezeti szintje nem volt ). A retegbol ugye nem ertik miert a TDF, mert ha az tetszik akkor szinte barmelyik verseny jobban tetszene.

Elo kellene venni egy valag penzt es kozpontilag szervezni a versenyeket/ tv szerzodeseket kotni es abbol jutattni a szervezoknek es csapatoknak is, de teljesitmeny aranyosan hogy erdekuk legyen versenyezni.

Amikor Sagan szoba kerul akkor elojonnek a vb trikok es a zold trikok stb..stb, de a legfontosabb hogy ezek a jutalom voltak a Bora-nak. Az UCI pontok hogy szinte egyedul felvitte a csapatot a fo ero. Ezt meg fogja csinalni a TE-nel is csak a meses jutalmak nem fognak jonni. Mivel nem ertekes a sport ezert nincs nagy kuzdelem az elso osztalyert, mert nincs eleg szponzor. Fel kell emelni a sportot es a TDF elvetelevel kellene kezdeni az ASO-tol, mert az a foothold-ja a sportnak. Es igy nem fuggne a szponzoroktol teljesen es ahogy none az ertek ugy jelenne meg egyre tobb.