Kézilabda

19 feliratkozó

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
Az előző bajnoki évnek semmiféle ráhatása nem lehetne egy új bajnokság végeredményére, pláne, hogy annak 3/4-e lement. Magyarország ismét feltalálta a spanyolviaszt..
topin
ez nem ilyen egyszerű, főleg ha BL lezárás se lesz
akkor gyakorlatilag egy BL újrázás jön, és mi is küldjük ugyanazt az indulósort

csak persze a keretek változnak meg teljesen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Igazságos döntés nem lehetséges egy félbeszakadt bajnokságnál.
Mintha egy polgári peres bírósági eljárásnál az egyik oldal előadhatná maradéktalanul az álláspontját, a másik meg nem.
Innentől eleve nem születhet igazságos döntés.
Márpedig ha igazságtalan döntés születik, annak lesz kárvallotja, azt valaki sérelmezni fogja.
És innentől kezdve mindenkinek azt kell eldöntenie, hogy kell e döntés, vállalja e azt, hogy igazságtalan döntés születik, aminek esetlegesen ő az áldozata, vagy nem kell döntés, de akkor meg konszenzus kell, megállapodás, ami érdekveszteséggel járhat, és hátrányos következményekkel, de tovább lehet menni.

A sportban, egy meccsen, egy bajnokságban persze nincs konszenzus, tehát maga a lebonyolítás az, ami azt indukálja, hogy igazságtalanul, de tovább kell menni.
Ha X döntés születik, akkor Z csapat jár rosszul, ha Y döntés, akkor W csapat, de valamelyik döntésnek meg kell születnie.
W csapat vezetésének (szurkolójának) el kell fogadnia Y döntést, mivel elfogadná X döntést, még örülne is neki. Márpedig ha egy igazságtalan döntés jó oldalára kerülést elfogad az ember, azzal legitimizálja azt, ha a rossz oldalára kerül.

Ez így eléggé logikai levezetés, de én kb. ahhoz tudnám hasonlítani, hogy minden bajnokság lebonyolításában van olyan (soccer, amfoci biztosan), amikor két csapat minden mutatóban megegyezően áll, és pénzfeldobás dönt.
Ezt a csapatok elfogadják az elején, aztán mindent megtesznek, hogy ne egy fej vagy íráson múljon a sikerük. rettentő ritka, hogy azon múlik.
Az én értelmezésemben ennek elfogadásával elfogadják a lebonyolításban rejlő igazságtalanságot, ami 2020-ban a magyar férfi kézilabdabajnokságban most manifesztálódott.

Én azt gondolom, vagyis attól félek, hogy egy soha nem látott gazdasági összeomlásban azoknak a résztvevőknek, akik most a döntés igazságtalanságán szomorkodnak, dühöngenek, kisebb bajuk is nagyobb lesz, mint az, hogy ki, melyik kupában indul/nem indul.
(Lásd OSC vízilabda)

több mint 4 éve
topin New England Patriots 1 947
Az előző bajnoki évnek semmiféle ráhatása nem lehetne egy új bajnokság végeredményére, pláne, hogy annak 3/4-e lement. Magyarország ismét feltalálta a spanyolviaszt..
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 656
Fociban is ezt csinálnám.
peterk2005
Aztán még a végén bent maradna a Rákóczi 😊
(csak vicc volt, esélyük se lenne)
slowmotion
Én a matematikailag kiesetteket és feljutottakat eleve kivenném a minirájátszásból és a nk-i kupánál ugyanìgy döntenék. (Most nem pont a Kaposvárra céloztam)

A kupaindulásért lehetne oda-visszavágó, ha 2 csapat érdekelt
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 645 — Cowboys fan
Fociban is ezt csinálnám.
peterk2005
Aztán még a végén bent maradna a Rákóczi 😊
(csak vicc volt, esélyük se lenne)

Szerkesztette: slowmotion
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem ilyen rendkívüli helyzetben nem kéne hirdetni direkt kiesőt. Az se fair, ha a feljutó helyen végzők elől veszik el az esélyt, úgyhogy talán az lenne a legjobb, ha csinálnának az utolsó X helyezettből és a feljutó hely környéki első Y helyezettből egy kiesési minibajnokságot, és aki ott nyer bent marad, aki kiesik, megy egy osztállyal lejjebb.

Fociban is ezt csinálnám.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Srácok!

Nagyon egyszerű példa: van 2 csapat, az egyik kiesőhelyen áll, a másiknak pont eggyel van több pontja. Az előbbi csapat már játszott a Veszprém, Szeged duóval, a másik nem. Igazságos, hogy azért kiesik valaki, mert ő játszott a 2 legerősebbel, míg a másik nem?
Amit értek, az a kupaindulás kérdése. De kérdem én, kinek lesz itt pénze kupára???
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 313
Nekem csak most esett le hogy Tállay benne van a MKSZ-ben is.
Annyira örülök hogy a Fidesz vezeti az országot, számtalan sokoldalú emberük van mindenhol, akik mindenhez értenek!
több mint 4 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 588
Szerintem az, hogy nem hirdetnek eredményt és jövőre (ha minden jól megy) kezdik elölről az helyes döntés. A kupaindulók kérdésköre neccesebb, vannak érvek pro és kontra, de én is így döntenék. De gondolj bele, mit fognak érezni Liverpoolban, ha a PL-ben születik egy hasonló döntés.
gabokocka
Én nagyon nem értek egyet ezzel és több okból is.
Férfi mezőnyben ott van a Gyöngyös aki jelenleg 3. tehát szinte biztosan EHF kupában indultak volna, így viszont kuka az egész éves szereplésük, kuka a nemzetközi indulás, kuka a játékosoknak a prémium ami a helyezésért járt volna, arról nem is beszélve, hogy mennyi szponzori és egyéb pénzt buknak azzal, hogy idén kerültek ki a nemzetközi porondra.

Plusz szintén játékosokat veszíthetnek el, mert úgy kötöttek szerződést, mindent annak tükrében, hogy egyébként ott voltak bőven a nemzetközi kupát érő helyen.

A bajnokság 3/4-e lejátszódott és ez elegendőnek kellene lennie ahhoz, hogy a pályán nyújtott teljesítmény számítson.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 711 — Keep pounding
Szerintem az, hogy nem hirdetnek eredményt és jövőre (ha minden jól megy) kezdik elölről az helyes döntés. A kupaindulók kérdésköre neccesebb, vannak érvek pro és kontra, de én is így döntenék. De gondolj bele, mit fognak érezni Liverpoolban, ha a PL-ben születik egy hasonló döntés.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Hanni!

Válaszolok itt... Szóval ennek a dolognak lesznek nyertesei és vesztesei. NS siófoki reagálásnál jönnek a kommentek és mind a fradit szidják. Pedig nem ők tehetnek róla. És tetszik nem tetszik én is azon a véleményen vagyok ha nincs teljesen lejátszott bajnokság, akkor ne is legyen végeredmény. 2 hete ezen vitatkoztam a soproni kosarasszurkerekkel mert ők azt szerették volna, hogy legyenek ők a bajnokok. Egy forduló volt vissza a bajnokságból és a rájátszás. Ott is azt mondtam, nincs teljes egész, nem lehet győztes.
NB2
Ez is egy érvrendszer, de nekem nem elfogadható. A bajnokság nagyrésze lement. Nem pillanatnyi formákról van szó az első 3 forduló után. Mi alapján jogos indítani az aktuális 6. és 7. helyezettet a nemzetközi kupákban, mint aki végig dolgozta a szezont? Mi köze az egy évvel ezelőtti végeredménynek bármihez is?

Nem tudok erről msot higgadtan gondolkodni az a baj, talán majd holnap.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
ez nagyon nehéz kérdés amúgy, és kiváncsian várom a többi bajnokság mit dönt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Hanni!

Válaszolok itt... Szóval ennek a dolognak lesznek nyertesei és vesztesei. NS siófoki reagálásnál jönnek a kommentek és mind a fradit szidják. Pedig nem ők tehetnek róla. És tetszik nem tetszik én is azon a véleményen vagyok ha nincs teljesen lejátszott bajnokság, akkor ne is legyen végeredmény. 2 hete ezen vitatkoztam a soproni kosarasszurkerekkel mert ők azt szerették volna, hogy legyenek ők a bajnokok. Egy forduló volt vissza a bajnokságból és a rájátszás. Ott is azt mondtam, nincs teljes egész, nem lehet győztes.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
 www.nemzetisport.hu/kezilabda/kezilabda-az-mksz-veget-vetett-az-idenynek-nem-hirdetnek-bajnokot-2756891
"a nemzetközi kupaindulókat határozza meg mind a két nem esetében, itt pedig az előző kiírásban elért eredmény lesz a mérvadó." Siófok becumizta...
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
Bazska és Lékai beszélgetnek nba2k közben
 www.twitch.tv/videos/581525488

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Fazekas Nándor visszavonul.
Köszönünk mindent!


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
 twitter.com/pickhandball/status/1242859250415800320

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 832 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Érdemes lenne Elek helyére németül beszélő edzőt hozni...
 24.hu/sport/2020/02/21/julia-behnke-ferencvaros-kezilabda/?fbclid=IwAR0bZUFBFwKP7nPjdDQFGW4eanV-p8YRIadEYgtnvXw_bfTR8asbihp1jHQ
empty taxi
Ha csak ez lenne a hibája... Mindenkinek jót tenne a váltás

több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Érdemes lenne Elek helyére németül beszélő edzőt hozni...
 24.hu/sport/2020/02/21/julia-behnke-ferencvaros-kezilabda/?fbclid=IwAR0bZUFBFwKP7nPjdDQFGW4eanV-p8YRIadEYgtnvXw_bfTR8asbihp1jHQ


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én inkább azt látom, hogy belekerültek egy olyan körbe, hogy minden meccset elveszítenek, amit nyerni is lehetne, de el is lehet veszteni. Van ilyen spirál, nem könnyű kikerülni belőle, ha egyszer elkapott. Szerintem rendben lesznek ők már közép távon is, de az idei évük valószínűleg kuka, több fronton is.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Antonius Dallas Cowboys 1 657
csak nekem tűnik fel, hogy Elek Gábor mennyire elvesztette kontrollt idén a csapata felett? De olyan szinten, ami már bántóan nyilvánvaló.
1. Idén egyetlen fontos tétmeccset nem tudtak megnyerni (bocs a Bukarest ellen igen, de szerencsére ott már 10-el vezettek a hajrá előtt)
2. láthatóan képtelen arra, hogy motiválja a csapatát (még csak egyetlen meccsre sem képes felpörgetni őket), 3. a csapatvédekezés pedig mondanám, hogy szar, de igazából nem szarozhatjuk le azt, ami nincs. Mondjuk ez mindig is gyengéje volt, Ő védekezni sosem tudott a csapataival. Csak hát az az Ő privát pech-e, hogy a modern kézilabdának már évek óta a védekezés az alapja, minden más utána következik. Nem lehet véletlen, hogy a korai évek kupasikerei (és az 5 évvel ezelőtti kissé mázlis bajnoki cím) után az Elek csapatnak nem volt komoly esélye trófeát nyerni.
Nem akarok károgni, de ez a csapat többet érdemel egy befásult edzőnél, szerintem megérett az idő egy edzőváltásra a Fradinál. A csapatnak mindenképp, de ez egyébként Elek Gábornak is jót tenne, neki is új impulzusokra lenne szüksége. Volt egy nyilatkozata a válogatott kinevezése után, ami nagyon megütötte a fülemet: valami ilyesmit mondott, hogy most ÚJRA rettentően motivált, ebben a feladatban lát kihívást. Szóval akkor a Fradival közös munkában már nincs kihívás? Vagy ezt a fiatal csapatot a csúcsra vinni már NEM AKKORA motiváció? Nála is megérett az idő a környezetváltozásra.

Cowboys 4ever.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
asszem a Fradi lecsúszik itthon a 2. helyről
több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 294 — "Grammar maci"
A szegedi világválogatott szép fordítást mutatott be a meccs végére elfogyó párizsi világválogatott ellen. 😊
peterk2005
a mai kézilabdában ezt kiemelni olyan felesleges már mint Bánhidinak a vakációja előtt kalóriatáblát adni

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A szegedi világválogatott szép fordítást mutatott be a meccs végére elfogyó párizsi világválogatott ellen. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)