Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Srácok, tudtok nekem hasonló műveket mondani, mint az oroszlánkölykök
kristóf17
Az Oroszlánkolykok nekem - meglepö módon - nem igazán jött be, azt passzolom.
Igor


De Passos-szal kell kezdeni, na az tényleg egy olyan trilógia, mely alapjaiban képes megváltoztatni/befolyásolni egy ember világnézetét
baggio
A meztelenek és holtak zseniális, illetve ami még engem meghatározott az a nyugaton a helyzet változatlan, az nem is hosszú. Vagy ha már megy a mozikban a Dunkirk, akkor Merlétől a 2 nap az élet is eléggé ott van, és remek regény.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Srácok, tudtok nekem hasonló műveket mondani, mint az oroszlánkölykök
kristóf17
Az Oroszlánkolykok nekem - meglepö módon - nem igazán jött be, azt passzolom.
Igor


De Passos-szal kell kezdeni, na az tényleg egy olyan trilógia, mely alapjaiban képes megváltoztatni/befolyásolni egy ember világnézetét

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Srácok, tudtok nekem hasonló műveket mondani, mint az oroszlánkölykök, évszázad trilógia, tű a szénakazalban? Nagyon hiányom van, most, hogy végeztem az évszázad három kötetével.
kristóf17
Ez három elég különbözö könyv, nem? Vagy II.vh a lényeg?

A Follett-trilógiához Dos Passost, vagy Solohovot ajanlom, ha mar nagy ivu 20. szazadi tortenetrol van sz.. a Tü-höz meg Le Carré összes.

Az Oroszlánkolykok nekem - meglepö módon - nem igazán jött be, azt passzolom.
Igor
Különböző igen-igen, de ha bármelyikhez hasonló, akkor már jó helyen járunk. 😊 (nem feltétlen lényeg a II. vh, de sosem baj ha valamelyik háborúról is van szó 😊 ) Köszönöm szépen!
kristóf17
Talán Solohov stilusra picit màs amugy, legyen ö az uccsó...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
Srácok, tudtok nekem hasonló műveket mondani, mint az oroszlánkölykök, évszázad trilógia, tű a szénakazalban? Nagyon hiányom van, most, hogy végeztem az évszázad három kötetével.
kristóf17
Ez három elég különbözö könyv, nem? Vagy II.vh a lényeg?

A Follett-trilógiához Dos Passost, vagy Solohovot ajanlom, ha mar nagy ivu 20. szazadi tortenetrol van sz.. a Tü-höz meg Le Carré összes.

Az Oroszlánkolykok nekem - meglepö módon - nem igazán jött be, azt passzolom.
Igor
Különböző igen-igen, de ha bármelyikhez hasonló, akkor már jó helyen járunk. 😊 (nem feltétlen lényeg a II. vh, de sosem baj ha valamelyik háborúról is van szó 😊 ) Köszönöm szépen!
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Nick Cutter, és Blake Crouch új könyve beszerezve. 😀 Jöhet is elsőnek a Véres arany. 😀
Vrij6
Én is így párban rendeltem 😊 Már túl vagyok mindkettőn.
Cutter nálam magasra tette a lécet a Falkával, de a Szekta sajnos a közelébe sem ért (szerintem).
H_Marko
Nagyjából egyetértek. Nem volt rossz olvasnivaló a Szekta sem, voltak nagyon jó jelenetei,ott tudtam a szereplőkkel lenni a helyszíneken, izgulni is tudtam értük, de nem annyira, mint mondjuk a Falka esetében. Cuttertől ez egy kicsit gyengébb könyv, de remélem sok könyvet fog még írni a jövőben.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Srácok, tudtok nekem hasonló műveket mondani, mint az oroszlánkölykök, évszázad trilógia, tű a szénakazalban? Nagyon hiányom van, most, hogy végeztem az évszázad három kötetével.
kristóf17
Ez három elég különbözö könyv, nem? Vagy II.vh a lényeg?

A Follett-trilógiához Dos Passost, vagy Solohovot ajanlom, ha mar nagy ivu 20. szazadi tortenetrol van sz.. a Tü-höz meg Le Carré összes.

Az Oroszlánkolykok nekem - meglepö módon - nem igazán jött be, azt passzolom.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
Nick Cutter, és Blake Crouch új könyve beszerezve. 😀 Jöhet is elsőnek a Véres arany. 😀
Vrij6
Én is így párban rendeltem 😊 Már túl vagyok mindkettőn.
Cutter nálam magasra tette a lécet a Falkával, de a Szekta sajnos a közelébe sem ért (szerintem).

több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
Srácok, tudtok nekem hasonló műveket mondani, mint az oroszlánkölykök, évszázad trilógia, tű a szénakazalban? Nagyon hiányom van, most, hogy végeztem az évszázad három kötetével.
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Nick Cutter, és Blake Crouch új könyve beszerezve. 😀 Jöhet is elsőnek a Véres arany. 😀

Más: nem hittem volna, hogy James Ellroyon kívül lesz olyan szerző, aki ki tudja tépni a szívemet drogkartelles, gyilkosságos, emberi vérben és mocsokban gázolásban.

Van ilyen, Don Winslow-nak hívják.

A drogháború az egyik legnagyszerűbb, legjobban összerakott szórakoztató regény. (6 évig írta).

Aki bírja és szereti is Ellroyt, ezt is zabálni fogja, azoknak nagyon ajánlom!

"Halott csecsemő az anyja karjában." Így kezdődik a regény...És a tempó csak emelkedik benne, majdnem 600 oldalon keresztül.

A Kartellre rápihenek, az biztos.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
Ha nagyon bejött a 'Meztelenek és holtak', akkor leírás alapján jól érzem, hogy az Oroszlánkölykökben sem fogok majd csalódni? 😊
Vrij6
Az Oroszlánkölykök volt szerintem életem talán legkiválóbb könyve, amit olvastam. Bár mellé most felsorakozott az évszázad trilógia első két kötete is (harmadik még arra vár, hogy ne kelljen tanulni, mert ha olvasnám biztos nem foglalkoznék ilyen mellékes "hülyeséggel", mint tanulás : ) ) Bár rólam tudni kell, hogy a háborús témákkal kissé elfogult tudok lenni pozitív irányba, de ezt még Édes apukám ajánlotta, aki nézhető objektív szemlélőnek 😀
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 645 — Cowboys fan
 theculturetrip.com/europe/articles/this-literature-map-of-the-world-shows-you-every-countrys-favourite-book/?utm_source=facebook&utm_medium=ad&utm_campaign=03172017litmap
Drip
hülyék voltak ezek a régi fordítók, minek kellett ilyen Eclipse of the Crescent Moonnal szórakozni, elég lett volna annyi, hogy Eger Heroes Stars
több mint 7 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 779 — Undertaker of the Cleveland graveyard
 theculturetrip.com/europe/articles/this-literature-map-of-the-world-shows-you-every-countrys-favourite-book/?utm_source=facebook&utm_medium=ad&utm_campaign=03172017litmap

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Ha nagyon bejött a 'Meztelenek és holtak', akkor leírás alapján jól érzem, hogy az Oroszlánkölykökben sem fogok majd csalódni? 😊
Vrij6
az egy jó (két) könyv, csak ... most nem spoilerezem el.

szerk: persze engem ilyen karakterfejlődés meg mittoménmi nem szokott érdekelni, csak hogy érdekes legyen a történet 😊
slowmotion
Engem igen. 😊 De beszerzem antikvárban úgyis. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 645 — Cowboys fan
Ha nagyon bejött a 'Meztelenek és holtak', akkor leírás alapján jól érzem, hogy az Oroszlánkölykökben sem fogok majd csalódni? 😊
Vrij6
az egy jó (két) könyv, csak ... most nem spoilerezem el.

szerk: persze engem ilyen karakterfejlődés meg mittoménmi nem szokott érdekelni, csak hogy érdekes legyen a történet 😊

Szerkesztette: slowmotion
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Ha nagyon bejött a 'Meztelenek és holtak', akkor leírás alapján jól érzem, hogy az Oroszlánkölykökben sem fogok majd csalódni? 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 888 — The Mathematician
 pokember.hu/images/stories/elozetesek/megamarvel/01_logan/mm1-00.jpg

Mától kapható.
süti
vasárnap bezsákoltam a film előtt 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan


Mától kapható.
több mint 7 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Egy ismerőstől, hátha itt sikerrel jár:
"Elszántan kutatok egy háborús novella után. A sztori: A helyi vagány csávó szívesen tölti idejét a kocsmában, ahol egy jól begyakorolt francia mondattal és csábos dohányzó kéztartásával olvasztja le a hölgyekről a bugyit. A fronton ellövik a kezét. A váratlan fordulat után hazatérve hiába próbálkozik a bevált kombinációval, kinevetik, megalázzák. Spoiler alert: Főhősünk öngyilkos lesz.
Esetleg valaki tudna szerzőt / címet / kötetet rendelni ehhez a történethez?
Egy fontos ember mesélt nekem erről a novelláról, és most szeretném meglepni vele."
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Én most ezt várom tőlük
 moly.hu/system/covers/big/covers_423404.jpg
Drip
Nem vagy vele egyedül. 😊
süti
nekem nagyon nagy csalódás volt, nyilván itt sokkal inkább kötötte a "hozott anyag", de az American Godshoz képest szerintem jelentős visszalépés.
több mint 7 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
Nekem a Sötét anyag se tetszett Crouch-tól, pedig a Wayward Pines igen.
Sobri Jóska
Az elején nekem sem jött be a Sötét anyag, de aztán tudott olyan fordulatot beletenni, hogy azt mondjam érdemes volt elolvasni.
H_Marko
Olyan fordulatok voltak benne, amiket tudtál mindig kb. 80-100 oldallal elötte, és az egészre nézve is pont az történt, amit végig sejteni lehetett.
Sobri Jóska
Az elején nekem is ez volt vele a gond ( | pl hogy ki rabolta el az nekem sem volt meglepetés | ), de pl arra nem számítottam, hogy | lesz egy csomó Jason | . És ez nálam feldobta a történetet.

De ez van. Ízlések és pofonok 😊

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Nekem a Sötét anyag se tetszett Crouch-tól, pedig a Wayward Pines igen.
Sobri Jóska
Az elején nekem sem jött be a Sötét anyag, de aztán tudott olyan fordulatot beletenni, hogy azt mondjam érdemes volt elolvasni.
H_Marko
Olyan fordulatok voltak benne, amiket tudtál mindig kb. 80-100 oldallal elötte, és az egészre nézve is pont az történt, amit végig sejteni lehetett.
Nekem a Sötét anyag egy tipikus gyorsan összebaszott iparosmunka egy nagy sikert meglovagolandó.
Semmit nem akar elmondani, megmutatni, kifejteni, stb. 350 oldalnyi akció közepesen megírva.
"Blake baszki, eszik a WP-t a sorozatfüggők, írj azonnal bármit, csak még idén megjelenthessük!"

több mint 7 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Én most ezt várom tőlük
 moly.hu/system/covers/big/covers_423404.jpg
Drip
Nem vagy vele egyedül. 😊
több mint 7 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
Btw Agavéban scifi/horror téren csak egyszer csalódtam: Az Álmatlanok (Adrian Barnes) annyira nem jött át.
H_Marko
Azt terveztem beszerezni, de akkor ne tegyem? Unalmas? Az alapötlet nekem tetszett.
Vrij6
Az alapötlettel nincsen baj, sőt, szerintem sokat ki lehetett volna hozni belőle, de számomra nem jött át. Valahogy nem az én ízlésem szerint van megírva (ami persze lehet, hogy másnak pozitívum 😀). Abszolút nem volt világvége hangulatom tőle.
Nem mondom, hogy ne olvasd el, mert mindenkinek más az ízlése. Sőt, akár oda is tudom adni a példányomat 😊

Na, végre valakinek tetszik a Falka, nekem is nagy kedvenc lett! A mélység is bejött tőle.
Vrij6
Jajahm. A Mélység is abszolút bejött. Nagyon megszerettem Cutter stílusát.

Nekem a Sötét anyag se tetszett Crouch-tól, pedig a Wayward Pines igen.
Sobri Jóska
Az elején nekem sem jött be a Sötét anyag, de aztán tudott olyan fordulatot beletenni, hogy azt mondjam érdemes volt elolvasni.

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Az agavéban megint nem kell majd csalódnom: 2017-ben várható többek között:

Blake Crouch: Véres arany
Nick Cutter: Little Heaven
Dan Simmons: The Terror

Plusz: Pierce Brown Vörös -lázadás trilógiáját olvasta esetleg valaki?
Vrij6
Crouch és Cutter nálam is nagyon várós. Cutter Falkája az egyik kedvenc könyvem.

Btw Agavéban scifi/horror téren csak egyszer csalódtam: Az Álmatlanok (Adrian Barnes) annyira nem jött át.
H_Marko
Na, végre valakinek tetszik a Falka, nekem is nagy kedvenc lett! A mélység is bejött tőle.

Azt terveztem beszerezni, de akkor ne tegyem? Unalmas? Az alapötlet nekem tetszett.
Vrij6
Tetszeni fog az is. 😊
Sobri Jóska
Nna, mesélj, spoiler nélkül. 😀
Vrij6
Nekem nem tetszett.
De neked fog. 😊

Nekem a Sötét anyag se tetszett Crouch-tól, pedig a Wayward Pines igen.
És Kingtől se minden, de azt le se írom, tudom, szentségtörés lenne. 😊
Sobri Jóska
Crouchtól még nem olvastam semmit, de a trilógia sorban áll meg a sötét anyag is... 😀

Pedig érdekelne! 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Az agavéban megint nem kell majd csalódnom: 2017-ben várható többek között:

Blake Crouch: Véres arany
Nick Cutter: Little Heaven
Dan Simmons: The Terror

Plusz: Pierce Brown Vörös -lázadás trilógiáját olvasta esetleg valaki?
Vrij6
Crouch és Cutter nálam is nagyon várós. Cutter Falkája az egyik kedvenc könyvem.

Btw Agavéban scifi/horror téren csak egyszer csalódtam: Az Álmatlanok (Adrian Barnes) annyira nem jött át.
H_Marko
Na, végre valakinek tetszik a Falka, nekem is nagy kedvenc lett! A mélység is bejött tőle.

Azt terveztem beszerezni, de akkor ne tegyem? Unalmas? Az alapötlet nekem tetszett.
Vrij6
Tetszeni fog az is. 😊
Sobri Jóska
Nna, mesélj, spoiler nélkül. 😀
Vrij6
Nekem nem tetszett.
De neked fog. 😊

Nekem a Sötét anyag se tetszett Crouch-tól, pedig a Wayward Pines igen.
És Kingtől se minden, de azt le se írom, tudom, szentségtörés lenne. 😊