Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 568 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Van arról valakinek infója, hogy a Frei Tamás André sorozatának a könyvei összefüggnek, vagy lehet olvasni, ahogy hozzájut az ember?
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 918
erre ralesek majd..ra vagyok allva a negativ jovore.most a brave new world-ot lapozgatom.
 konyves.blog.hu/2019/07/11/tunde_farrand_az_atlagember_kizsakmanyolasa_egyre_inkabb_termeszetesse_valik
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 620 — Egyéb témák lakó
A Tiamat's Wrath-szel olyan 8. könyvet tett le a James S.A. Corey szerzőpáros, hogy egykori mesterük (Martin) igen nagy bajban van nálam elvárás szintjén 😊

Amikor legutóbb írtam róla, még csak a közepén tartottam, most fejeztem be és, szerintem sikerült megírni nem csak ennek a 8 könyvnek a legizgalmasabb utolsú 150 oldalát, de ilyen hosszan elnyújtott sorozatban ennyire jó "szakaszt" még nem olvastam. Nem nagyon tudom, ki lehet-e ennél többet hozni a point-of-view karakterekből, mint amit itt kihoztak. Az idővel való játék, a szereplők tudásával való bánásmód, nagyon jól sikerült. Martin ugye a 2-3. könyvben volt ennek a csúcsán, itt ezt is meghaladta.

Érdekes látni, hogy alakult át az Expanse sorozat: az első könyv egy neo-noir detektív regény volt, a második egy politikai-kém história, a harmadik egy zseniális karakterdráma. A negyedik könyv volt az egyetlen, ahol a történet elnyomta a karakterfejlődést (ebben is hasonlítanak a mesterükre, a karakterek fejlődése sokkal fontosabb, mint történet sok esetben), és ez a könyv a "legponyvább", kicsit hajaz a 80-as, 90-es évek sci-fi ponyvájára. De fontos volt, mert előkészítette a zseniális 5-6. könyvet, ahol újra előtérbe kerül a karakterdráma, de közben egy olyan grandiózus űropera-háborús regény hibrid bontakozik ki, ami kis túlzással letehetetlen. Aztán egy soft reboot után a 7. könyv története kb. 2 oldalra is elférne, de olyan méretű világ(újra)építés zajlik le (amit egyébként a 6. könyv csodálatosan, az epilógusban előrevetít), ami szerintem példaértékű, és pl. a SW széria is tanulhatott volna belőle (nyilván a Corey szerzőpáros merített a korábbi SW Extended Universe tapasztalataiból). A 8. könyv pedig egyértelműen a csúcsa a sorozatnak. High sci-fi, politikai dráma, erős karakterek, és ahogy írtam a végére egy igen jó történetet, nagyon jó megírva. Számos fontos kérdésre nem adott választ a sorozat, de a 2. trilógia és szépen le lett zárva a 6. könyvben, itt sem tartok tőle, hogy nem fog sikerülni.

Elvileg jövőre jön a befejező kötet, de eddig nem nagyon volt olyan, hogy ne késtek volna 3-6 hónapot, szóval inkább 2021-re várom. Akinek van rá ideje, javaslom, hogy pótolja addig ezt a 4534 oldalt. Én angolul olvastam, állítólag nem rossz a magyar fordítás sem.

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 754 — Слава Україні! Героям слава!
Két jó sci-fit is sikerült kifognom az utóbbi időben.

 www.alexandra.hu/pictures/300/743454F.gif

 moly.hu/system/covers/big/covers_408055.jpg

Mindkettő eredeti, ötletes, pörgös, jól megírt, lendületes, némileg elgondolkodtató, de mindenképpen szórakoztató.
És olyan, hogyha ezen felül bármit is akarnék róla írni, az spoileres lenne, vagyis leköti az embert és megéri a rászánt időt.
Sobri Jóska
az Alvó Óriások ugye trilógia, nemrég jelent meg magyarul a harmadik része, amennyire tetszett az első rész és volt elfogadható a második, a lezárás elképesztően pocsék lett, nem ajánlom 😕

(a másik könyv mi volt? Genocide of one?)

és mivel nagyon basic vagyok, jöhet a Csernobili ima 😀
kristof
Az alvó óriások nem rossz kis trilógia, de érződik a szerzőn, hogy nem rég kezdett el írni, de soha rosszabbat. 😀
De nekem is a 3. tetszett legkevésbé.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Két jó sci-fit is sikerült kifognom az utóbbi időben.

 www.alexandra.hu/pictures/300/743454F.gif

 moly.hu/system/covers/big/covers_408055.jpg

Mindkettő eredeti, ötletes, pörgös, jól megírt, lendületes, némileg elgondolkodtató, de mindenképpen szórakoztató.
És olyan, hogyha ezen felül bármit is akarnék róla írni, az spoileres lenne, vagyis leköti az embert és megéri a rászánt időt.
Sobri Jóska
az Alvó Óriások ugye trilógia, nemrég jelent meg magyarul a harmadik része, amennyire tetszett az első rész és volt elfogadható a második, a lezárás elképesztően pocsék lett, nem ajánlom 😕

(a másik könyv mi volt? Genocide of one?)

és mivel nagyon basic vagyok, jöhet a Csernobili ima 😀
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 827 — No es importante
ezt a könyvet keresem, megvan esetleg valakinek?

 www.antikvarium.hu/konyv/zen-521898


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nyilván kicsit vigyázni kell azért az emberábrázolásokkal itt-ott amúgy... dehát történelmi regény, remélhetőleg az olvasó el tudja magában helyezni.

 tortenelem.444.hu/2017/06/07/ban-mor-hunyadi-sorozata-a-tortenesz-szemevel

Én ezért nem szeretem azokat a regényeket, ahol a fő(bb) hős(ök) létező emberek... sokkal jobb/korrektebb regényt lehet írni, ha kitalált figurák, és a létező emberek/a korrajz igazából csak díszlet. Szerintem.
Igor
Én inkább csak azt látom ebben, hogy lehetett totál máshogy is és ez ingoványossá teszi a "tényeket"...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nyilván kicsit vigyázni kell azért az emberábrázolásokkal itt-ott amúgy... dehát történelmi regény, remélhetőleg az olvasó el tudja magában helyezni.

 tortenelem.444.hu/2017/06/07/ban-mor-hunyadi-sorozata-a-tortenesz-szemevel

Én ezért nem szeretem azokat a regényeket, ahol a fő(bb) hős(ök) létező emberek... sokkal jobb/korrektebb regényt lehet írni, ha kitalált figurák, és a létező emberek/a korrajz igazából csak díszlet. Szerintem.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Bán Mór Hunyadi regényciklusát olvasta valaki?
Szemezek vele egy ideje, érdemes belekezdeni?
warr_b
Én olvastam a nyolcadik könyvig bezárólag. Olvasmányos, jól lehet vele haladni, eléggé törekszik a történelmi hűségre, látszik, hogy a szerző rengeteg energiát és kutatást tett bele.

Néha a stílusa nehézkes, kicsit elveszik a részletekben (helyleírások, ruházat bemutatása, etc.) és az erőszakábrázolás elég plasztikus, ami meg ízlésfüggő.

A karakterek szerintem emberközeliek, a konfliktusok valósághűek és a történelmi tényeket követik, a történetszál logikus.
Fast Willie
Kösz, jól hangzik 😊
warr_b
Én imádom. Ajánlom mindenkinek, riasztó lehet a sok kötet, de ha valakinek tetszik, akkor az csak jó ha minél többet olvashatja.

1. könyvben még van egy nagyon kicsi fantasy vonal, aztán ezt fokozatosan építi le, ami nem is baj.
Van amit kiszinez, de a tények mellet nem megy el.

10.kötet nyáron jelenik meg, ez lett volna a lezáró, de kicsit megszaladt a tolla, így lesz 11. is még.
(9.-t még nem olvastam)

Szerkesztette: braxa88
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 636 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Bán Mór Hunyadi regényciklusát olvasta valaki?
Szemezek vele egy ideje, érdemes belekezdeni?
warr_b
Én olvastam a nyolcadik könyvig bezárólag. Olvasmányos, jól lehet vele haladni, eléggé törekszik a történelmi hűségre, látszik, hogy a szerző rengeteg energiát és kutatást tett bele.

Néha a stílusa nehézkes, kicsit elveszik a részletekben (helyleírások, ruházat bemutatása, etc.) és az erőszakábrázolás elég plasztikus, ami meg ízlésfüggő.

A karakterek szerintem emberközeliek, a konfliktusok valósághűek és a történelmi tényeket követik, a történetszál logikus.
Fast Willie
Kösz, jól hangzik 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 664
Bán Mór Hunyadi regényciklusát olvasta valaki?
Szemezek vele egy ideje, érdemes belekezdeni?
warr_b
Én olvastam a nyolcadik könyvig bezárólag. Olvasmányos, jól lehet vele haladni, eléggé törekszik a történelmi hűségre, látszik, hogy a szerző rengeteg energiát és kutatást tett bele.

Néha a stílusa nehézkes, kicsit elveszik a részletekben (helyleírások, ruházat bemutatása, etc.) és az erőszakábrázolás elég plasztikus, ami meg ízlésfüggő.

A karakterek szerintem emberközeliek, a konfliktusok valósághűek és a történelmi tényeket követik, a történetszál logikus.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 636 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Bán Mór Hunyadi regényciklusát olvasta valaki?
Szemezek vele egy ideje, érdemes belekezdeni?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én is csak a büszkeségem, és a neveltetésem miatt küzdöttem a Kőszívűvel akkor, amikor olvasni kellett. 120 oldal tömény unalom, aztán jön az, amiért megéri végigszenvedni, de ezt kevesen teszik ám meg. Úgy anno, mint most Nem is értem hogyan lehetett bepakolni ennek a korosztálynak, hogy olvassa el. Nyilván a maradék x oldal kiváló, de oda sokan el sem jutnak már.
Szóval Igornak jár a nagy plusz, teljesen igaz. (Bár a Légy jó mindhaláligot én óriási pozitívumnak véltem felfedezni. Elég érett voltam már hozzá, hogy simán átérezzem és megkönnyezzem az egészet a végén. Csodálatos könyv szerintem)
kristóf17
A Légy jó mindhaláligban nekem sokkal inkább a "bosszantó" jut eszembe. Ahogy bánnak a gyerekkel a felnőttek, az a fajta arcátlan részrehajlás és igazságtalanság, elmos szinte minden romantikát. Lehet persze azért is, mert a focinak köszönhetően én is kisgyerekként megtanultam milyen gusztustalan a "politika".
A Kőszívű meg az Egri hasonlatos abból a szempontból, hogy az elejét túl kell élni, utána viszont letehetetlen. Előbbi 570 másik 636 oldal emlékeiom szerint, az első pár 10 oldal nyűgösködése utána porba hullik. Ennyi belefér. A Kémek a Sasfészekben az egyik kedvenc regényem, AM-től meg nr.1, de az is dögunalom vagy 70 oldalig, aztán atomjó.
kishaszi
😊
A Navarone-nal jobb mondjuk, de az Őfelsége hadihajója agyonveri, de ezt már mondtam 😀
Mondjuk a Zebra kutatóállomás se rossz, legalábbis könyvben sokkal jobb, mint a filmen.
warr_b
Beszéltük, de őfelsége sajnos nagyon vizenyős, nem ragadt meg 😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 636 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Én is csak a büszkeségem, és a neveltetésem miatt küzdöttem a Kőszívűvel akkor, amikor olvasni kellett. 120 oldal tömény unalom, aztán jön az, amiért megéri végigszenvedni, de ezt kevesen teszik ám meg. Úgy anno, mint most Nem is értem hogyan lehetett bepakolni ennek a korosztálynak, hogy olvassa el. Nyilván a maradék x oldal kiváló, de oda sokan el sem jutnak már.
Szóval Igornak jár a nagy plusz, teljesen igaz. (Bár a Légy jó mindhaláligot én óriási pozitívumnak véltem felfedezni. Elég érett voltam már hozzá, hogy simán átérezzem és megkönnyezzem az egészet a végén. Csodálatos könyv szerintem)
kristóf17
A Légy jó mindhaláligban nekem sokkal inkább a "bosszantó" jut eszembe. Ahogy bánnak a gyerekkel a felnőttek, az a fajta arcátlan részrehajlás és igazságtalanság, elmos szinte minden romantikát. Lehet persze azért is, mert a focinak köszönhetően én is kisgyerekként megtanultam milyen gusztustalan a "politika".
A Kőszívű meg az Egri hasonlatos abból a szempontból, hogy az elejét túl kell élni, utána viszont letehetetlen. Előbbi 570 másik 636 oldal emlékeiom szerint, az első pár 10 oldal nyűgösködése utána porba hullik. Ennyi belefér. A Kémek a Sasfészekben az egyik kedvenc regényem, AM-től meg nr.1, de az is dögunalom vagy 70 oldalig, aztán atomjó.
kishaszi
😊
A Navarone-nal jobb mondjuk, de az Őfelsége hadihajója agyonveri, de ezt már mondtam 😀
Mondjuk a Zebra kutatóállomás se rossz, legalábbis könyvben sokkal jobb, mint a filmen.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én is csak a büszkeségem, és a neveltetésem miatt küzdöttem a Kőszívűvel akkor, amikor olvasni kellett. 120 oldal tömény unalom, aztán jön az, amiért megéri végigszenvedni, de ezt kevesen teszik ám meg. Úgy anno, mint most Nem is értem hogyan lehetett bepakolni ennek a korosztálynak, hogy olvassa el. Nyilván a maradék x oldal kiváló, de oda sokan el sem jutnak már.
Szóval Igornak jár a nagy plusz, teljesen igaz. (Bár a Légy jó mindhaláligot én óriási pozitívumnak véltem felfedezni. Elég érett voltam már hozzá, hogy simán átérezzem és megkönnyezzem az egészet a végén. Csodálatos könyv szerintem)
kristóf17
A Légy jó mindhaláligban nekem sokkal inkább a "bosszantó" jut eszembe. Ahogy bánnak a gyerekkel a felnőttek, az a fajta arcátlan részrehajlás és igazságtalanság, elmos szinte minden romantikát. Lehet persze azért is, mert a focinak köszönhetően én is kisgyerekként megtanultam milyen gusztustalan a "politika".
A Kőszívű meg az Egri hasonlatos abból a szempontból, hogy az elejét túl kell élni, utána viszont letehetetlen. Előbbi 570 másik 636 oldal emlékeiom szerint, az első pár 10 oldal nyűgösködése utána porba hullik. Ennyi belefér. A Kémek a Sasfészekben az egyik kedvenc regényem, AM-től meg nr.1, de az is dögunalom vagy 70 oldalig, aztán atomjó.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 754 — Слава Україні! Героям слава!
Szűk 3 hónappal ezelőtt rávettem magam, hogy elinduljak Rolanddal megkeresni a Setét Tornyot. A mai nap befejeztem a 7. kötetet is.

Csodás utazás volt, szerettem minden oldalát, a hibáival együtt is.

Nem nagyon tudok mit írni, mert még ülepszik, de örülök, hogy elolvastam a 7 könyvet egymás után. 😊

A Ka egy kerék. | Ahhh, szegény Roland, mivel érdemelte ki ezt a sorsot? Egyszerre bosszant kicsit a vége, ugyanakkor mégis logikusnak érzem. |

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 918
Bevallom, hogy egy kotelezot sem olvastam el anno, vhogy a kotelezo szo nem tetszett es sok gyerek ezert nem olvassa el ezeket. Suliskent szinte semmit nem olvastam, de ez megfordult es relative sok konyvet olvasok es mindig erzes/ erdeklodes alapjan valasztok illetve a konyvek valasztanak ki.

Jobb lenne ha csak azt szabnak meg, hogy olvassanak kb vmit.

Parasztsag vagy nem. Nem vagyok haszontalanabb resze a tarsadalomnak a kotelezo konyvek kihagyasa miatt es sehol nem kerdeztek meg meg, hogy olvastad ezt vagy azt..nem huu de gaz vagy.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Én bevallom most is (és nem szégyellem), hogy a PUF-hoz és a Kincskeresőhöz mikor olvastam nem voltam hozzá elég okos, művelt, kiforrott. Én tényleg egy "bunkó" vagyok (kevés könyvet olvasok), de a Kőszívűt még 3x elolvastam utána.
Jah és az Egri Csillagokat sem tudta elolvasni, az is unalmas volt😊 Mondjuk azt elismerem, hogy az elejében vannak uncsi részek, de aztán felpörög. Mondom ezt pasiként 😊
NB2
Ezek valójában lassú könyvek.
Az unalmas az szubjektív, de az, hogy a történet lassan bontakozik ki, tény.
Én pl. amikor régen olvastam, akkor kedveltem Jókait, Vernét (ami akkor elérhető volt klasszikusokat), de azóta elolvasva rengeteg sci-fit, háborús könyvet, krimit, fantasyt már nem. Lassúnak és ezért számomra unalmasnak tartom a legtöbb régi kedvencet újraolvasva.
Még azt a Monte Cristo grófját is, amit 20 évvel ezelött háromszor elolvastam 5 év alatt, most mikor olvastam arra döbbentem, hogy milyen kurva lassú.
Felgyorsult a világ.

több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 921 — nabege2@yahoo.com
Én bevallom most is (és nem szégyellem), hogy a PUF-hoz és a Kincskeresőhöz mikor olvastam nem voltam hozzá elég okos, művelt, kiforrott. Én tényleg egy "bunkó" vagyok (kevés könyvet olvasok), de a Kőszívűt még 3x elolvastam utána.
Jah és az Egri Csillagokat sem tudta elolvasni, az is unalmas volt😊 Mondjuk azt elismerem, hogy az elejében vannak uncsi részek, de aztán felpörög. Mondom ezt pasiként 😊
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
(Bár a Légy jó mindhaláligot én óriási pozitívumnak véltem felfedezni. Elég érett voltam már hozzá, hogy simán átérezzem és megkönnyezzem az egészet a végén. Csodálatos könyv szerintem)
kristóf17
Most a listákban én 8. osztálynál láttam, ez már akceptálható kor, bár akkor se lepődnék meg, ha még ennél is későbbre dobnák vissza szvsz, Móricz ugye nagyon nem gyermekkönyvnek szánta... bár nyilván mivel 9-12. közt újraindul a dolog, lehet h 11-12. osztályban már fura lenne, de szerintem speciel bőven lehetne kontrasztozni Karinthy-val, Ottlikkal, sok más hasonlóval..

De nekem nagyon úgy rémlik, hogy ez nálunk jóval korábban jött be (mivel hatosztályos gimibe jártam, tehát legkésőbb ált. iskola hatodikban...), és talán ez lehet a gond.

Pedig én (is) nagy könyvmoly voltam.. 😊

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 410 — Colts fan
Én is csak a büszkeségem, és a neveltetésem miatt küzdöttem a Kőszívűvel akkor, amikor olvasni kellett. 120 oldal tömény unalom, aztán jön az, amiért megéri végigszenvedni, de ezt kevesen teszik ám meg. Úgy anno, mint most. Nem is értem hogyan lehetett bepakolni ennek a korosztálynak, hogy olvassa el. Nyilván a maradék x oldal kiváló, de oda sokan el sem jutnak már.
Szóval Igornak jár a nagy plusz, teljesen igaz. (Bár a Légy jó mindhaláligot én óriási pozitívumnak véltem felfedezni. Elég érett voltam már hozzá, hogy simán átérezzem és megkönnyezzem az egészet a végén. Csodálatos könyv szerintem)

Szerkesztette: kristóf17
több mint 5 éve
warr_b Washington Commanders 20 636 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kolléganőm gyereke (7.-es) nem bírta elolvasni a Kőszívű-t, mert unalmas...
Megkérdeztem, hogy mi a franc azon az eseménydús könyvön unalmas??? Mondtam neki, hogy várom szeretettel egy Átváltozás olvasása után.
Ezek a mai kölkök borzalmasak!!!
NB2
Én rengeteg mindent elolvastam, de azt én sem bírtam, olvashatatlan, főleg gyerekként.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 640 — Vikings fan
Kolléganőm gyereke (7.-es) nem bírta elolvasni a Kőszívű-t, mert unalmas...
Megkérdeztem, hogy mi a franc azon az eseménydús könyvön unalmas??? Mondtam neki, hogy várom szeretettel egy Átváltozás olvasása után.
Ezek a mai kölkök borzalmasak!!!
NB2
Szerintem is kurva unalmas 😀
Mondjuk lehet mai fejjel nem lenne annyira, de azért olyan izgalmasnak nem mondanám.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Kolléganőm gyereke (7.-es) nem bírta elolvasni a Kőszívű-t, mert unalmas...
Megkérdeztem, hogy mi a franc azon az eseménydús könyvön unalmas??? Mondtam neki, hogy várom szeretettel egy Átváltozás olvasása után.
Ezek a mai kölkök borzalmasak!!!
NB2
Ez már a mi korosztályunkban is probléma volt, sőt már talán eggyel előtte is... nem tudom vine-korszakban mit vársz.

De ugyanakkor szerintem két oldala van az éremnek, ez nagyrészt a tanár/kötelező olvasmánylista "érdeme" is... és szerintem ez a dolog már a Pál utcai fiúk (történet jó, de nyelvezet) / Kincskereső kisködmön (huhh.. ne menjünk bele) / Légy jó mindhalálig (ez meg a non plus ultra minden szempontból...) triónál elbukik, mondjuk ált iskola 4-6. osztályban.

Az egyetlen vállalható klasszikus kötelező ebben a korban az Egri csillagok... és lehetne vitatkozni hogy a Kőszívű izgalmas-e (nyilván relatíve az egy másik Jókaihoz képest, de Fortnite-hoz viszonyítva meg nagyon nem... s az első 80-100 oldal elég lassú, ha jól rémlik) - de itt az egész koncepcióval is gond van, hogy ezen a listán nem hogy változtatni alig lehet, amikor fel kéne robbantani/kidobni a 90%-át...

Egyébként legtöbb suliban törekednek csavarni a dolgon, bár nyilván csak ajánlottnak tehetik... ez a gond. Meg akinek 13 évesen kerül kezébe Karl May/Verne, ott már régen rossz a dolog...
 vpg.hu/sites/default/files/upload/files/olvasmanylista_7._o.pdf
 zugloimunkacsy.hu/kotelezo_olvasmanyok
 bpmontessori.hu/kotelezo-olvasmanyok-2018-2019-tanev/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 921 — nabege2@yahoo.com
Kolléganőm gyereke (7.-es) nem bírta elolvasni a Kőszívű-t, mert unalmas...
Megkérdeztem, hogy mi a franc azon az eseménydús könyvön unalmas??? Mondtam neki, hogy várom szeretettel egy Átváltozás olvasása után.
Ezek a mai kölkök borzalmasak!!!