Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Sziasztok!
Valami szórakoztató könyvet szeretnék, P.G. Woodhouse-ra esett a választásom. Mit ajánlatok tőle elsőre?
bcsarli
Woodhouse? Még s9sem hallottam róla...
slowmotion
P.G.Wodehouse-ra gondolt.

több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
Sziasztok!
Valami szórakoztató könyvet szeretnék, P.G. Woodhouse-ra esett a választásom. Mit ajánlatok tőle elsőre?
bcsarli
Woodhouse? Még s9sem hallottam róla...
több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 314 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Sziasztok!
Valami szórakoztató könyvet szeretnék, P.G. Wodehouse-ra esett a választásom. Mit ajánlatok tőle elsőre?

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 922
Picit lelassultam olvasasilag....

How I Met Myself by David A. Hill
Pesten jatszodik a 13-ban 😂 , a tortenet maga nem eros, talan kicsit kiszamithato, de siman vegigolvassa az ember.
a cim nem valami pszichologia talalkozasra utal hanem spiritualisabb dologra, megpedig a Doppelganger jelenségre.
Nekem ez uj volt. 😊
ZoliMP
És Doktor Jekyll vagy Hulk? 😊
Sobri Jóska
ezeket nem olvastam/ lattam. a tortenetuk megvan, de nem tudtam, hogy a "megoldas" a Doppelganger jelenseg.Az hittem sokkal egyszerubb az oka.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Picit lelassultam olvasasilag....

How I Met Myself by David A. Hill
Pesten jatszodik a 13-ban 😂 , a tortenet maga nem eros, talan kicsit kiszamithato, de siman vegigolvassa az ember.
a cim nem valami pszichologia talalkozasra utal hanem spiritualisabb dologra, megpedig a Doppelganger jelenségre.
Nekem ez uj volt. 😊
ZoliMP
És Doktor Jekyll vagy Hulk? 😊

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 922
Picit lelassultam olvasasilag....

How I Met Myself by David A. Hill
Pesten jatszodik a 13-ban 😂 , a tortenet maga nem eros, talan kicsit kiszamithato, de siman vegigolvassa az ember.
a cim nem valami pszichologia talalkozasra utal hanem spiritualisabb dologra, megpedig a Doppelganger jelenségre.
Nekem ez uj volt. 😊
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
Szerintem csak az e-book-ok terjedtek el. Abból nem mindegyik legális, így nem számít bele a vásárlásba/olvasásba.
bcsarli
rengeteget olvasok, évek óta nem veszek fizikai könyvet egyszerűen már nem fértem el tőlük lakásban. Ekönyveket heti többet veszek, legálisan, szerintem kurva nagy találmány

több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 314 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Szerintem csak az e-book-ok terjedtek el. Abból nem mindegyik legális, így nem számít bele a vásárlásba/olvasásba.

több mint 3 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
 konyvesmagazin.hu/friss/olvasas_kutatas.html
Vrij6
szomorúan kevés. Kiváncsi lennék más országok adataira, ott hogy állhat?
diverdoc
Magyarországon viszonylag sokan olvasnak, népességarányosan sok könyvet adnak el.
Nyilván nem annyit, mint a skandinávoknál vagy Nyugat-Európában.

Viszont azt nehéz megemészteni, hogy egy ilyen témájú cikkben le bírják azt írni, hogy "a 2005-ös eredményekhez viszonyítva 12 százalékkal esett vissza a könyvolvasó felnőttek aránya: míg 2020-ban a felnőtt magyar lakosság 13%-a olvas rendszeresen (legalább hetente), addig 2005-ben ez az arány 25% volt.
Majdnem 50 százalékkal csökkent, vagy 12 százalékponttal.
Sobri Jóska
És ugye ez a nem mindegy.
Mert épp ezért az elmúlt 15 évben kismillió könyves bolt, cég szűnt meg vagy vegetál.
Az un. olcsókönyves (féláras) kategória szinte el is tünt a térképről. Igaz elég sok gagyit is csináltak, de azért volt mit szemezgetni köztük.
Egyébként a 13%-os adatot is sokallom.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
 konyvesmagazin.hu/friss/olvasas_kutatas.html
Vrij6
szomorúan kevés. Kiváncsi lennék más országok adataira, ott hogy állhat?
diverdoc
Magyarországon viszonylag sokan olvasnak, népességarányosan sok könyvet adnak el.
Nyilván nem annyit, mint a skandinávoknál vagy Nyugat-Európában.

Viszont azt nehéz megemészteni, hogy egy ilyen témájú cikkben le bírják azt írni, hogy "a 2005-ös eredményekhez viszonyítva 12 százalékkal esett vissza a könyvolvasó felnőttek aránya: míg 2020-ban a felnőtt magyar lakosság 13%-a olvas rendszeresen (legalább hetente), addig 2005-ben ez az arány 25% volt.
Majdnem 50 százalékkal csökkent, vagy 12 százalékponttal.

több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 konyvesmagazin.hu/friss/olvasas_kutatas.html
Vrij6
szomorúan kevés. Kiváncsi lennék más országok adataira, ott hogy állhat?


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
 konyvesmagazin.hu/friss/olvasas_kutatas.html

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.
Vrij6
Nagyjából bármivel, de neked mondjuk elsőre A patkányfogót ajánlanám. Személyes kedvencem A tisztes úriház.
r.baggio
A patkanyfogo az egyik nagy jelolt a masik meg a Germinal.
Vrij6
Patkányfogó szerintem is jó kezdésnek, utána pedig egyből a Nana kifejezetten érdekes volt nekem. de a Három városból az említett Lourdes is tényleg jó. (Bp-n sztem kölcsön is tudom adni ezeket pl, de lehet fent van 1-2 másik is)
kristof
MEK-n fent van kb. minden magyarra fordított Zola könyv (nem számoltam át, lehet hiányzik valami)

több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.
Vrij6
Nagyjából bármivel, de neked mondjuk elsőre A patkányfogót ajánlanám. Személyes kedvencem A tisztes úriház.
r.baggio
A patkanyfogo az egyik nagy jelolt a masik meg a Germinal.
Vrij6
Patkányfogó szerintem is jó kezdésnek, utána pedig egyből a Nana kifejezetten érdekes volt nekem. de a Három városból az említett Lourdes is tényleg jó. (Bp-n sztem kölcsön is tudom adni ezeket pl, de lehet fent van 1-2 másik is)
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.
Vrij6
Uh, akármivel? 😊 attól függ, mennyire lehangoló dolgot akarsz olvasni. A Lourdes nagyon jó a három város sorozatból, a Rougon-Macquart könyvekből nekem az Életöröm meg az Állat az emberben tetszett legjobban, de pl az Összeomlás talán a legcselekményesebb, nagyon jó kis háttér a porosz-francia háborúhoz.
Jakehomer
Johet akarmilyen lehangolo. Koszi, ramozdulok hetvegen ezekre, otthon szuleimnel tuti van Zola is felmerem a terepet.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.
Vrij6
Nagyjából bármivel, de neked mondjuk elsőre A patkányfogót ajánlanám. Személyes kedvencem A tisztes úriház.
r.baggio
A patkanyfogo az egyik nagy jelolt a masik meg a Germinal.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.
Vrij6
Uh, akármivel? 😊 attól függ, mennyire lehangoló dolgot akarsz olvasni. A Lourdes nagyon jó a három város sorozatból, a Rougon-Macquart könyvekből nekem az Életöröm meg az Állat az emberben tetszett legjobban, de pl az Összeomlás talán a legcselekményesebb, nagyon jó kis háttér a porosz-francia háborúhoz.

Perception is reality.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.
Vrij6
Nagyjából bármivel, de neked mondjuk elsőre A patkányfogót ajánlanám. Személyes kedvencem A tisztes úriház.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
Zolátol mivel erdemes kezdeni? Gimiben nem kattantam ra. Most meg akarok tole tobbet is majd.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
icke meg egy volt focista
r.baggio
az h focista volt szamit?ritka h beleszuletik valaki a tudasba.nem valtozhat az ember latasmodja x ido elteltevel?amugy nem csak focista volt amugy.😀
ZoliMP
Jo Nesbo is focista is volt.
A könyvei mégis zseniálisak.
Sobri Jóska
Torghelle Sanyink is írt könyvet. 😀
Mondjuk neki csak egyre futotta.
kittli
van akinek több könyvre van szüksége hogy mindent átadjon Air Sanyinak 1 is elég

több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
icke meg egy volt focista
r.baggio
az h focista volt szamit?ritka h beleszuletik valaki a tudasba.nem valtozhat az ember latasmodja x ido elteltevel?amugy nem csak focista volt amugy.😀
ZoliMP
Jo Nesbo is focista is volt.
A könyvei mégis zseniálisak.
Sobri Jóska
Torghelle Sanyink is írt könyvet. 😀
Mondjuk neki csak egyre futotta.
kittli
Azt is inkább csak tollba mondta
több mint 3 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
icke meg egy volt focista
r.baggio
az h focista volt szamit?ritka h beleszuletik valaki a tudasba.nem valtozhat az ember latasmodja x ido elteltevel?amugy nem csak focista volt amugy.😀
ZoliMP
Jo Nesbo is focista is volt.
A könyvei mégis zseniálisak.
Sobri Jóska
Torghelle Sanyink is írt könyvet. 😀
Mondjuk neki csak egyre futotta.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 840 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
icke meg egy volt focista, aki hirtelen megvilágosult, a nevét emlegetni is nevetséges
r.baggio
Off: Első nagy német kedvencem focistámnak, Thomas Hässlernek volt Icke a beceneve. 😊
több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 314 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
icke meg egy volt focista
r.baggio
az h focista volt szamit?ritka h beleszuletik valaki a tudasba.nem valtozhat az ember latasmodja x ido elteltevel?amugy nem csak focista volt amugy.😀
ZoliMP
Jo Nesbo is focista is volt.
A könyvei mégis zseniálisak.
Sobri Jóska
És még gyermek könyvei is vannak:
 moly.hu/konyvek/jo-nesbo-doktor-proktor-pukipora

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
icke meg egy volt focista
r.baggio
az h focista volt szamit?ritka h beleszuletik valaki a tudasba.nem valtozhat az ember latasmodja x ido elteltevel?amugy nem csak focista volt amugy.😀
ZoliMP
Jo Nesbo is focista is volt.
A könyvei mégis zseniálisak.