Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Akkó jóvanakkó...
 hvg.hu/elet/20211012_Biszexualis_Superman
empty taxi
Mi a probléma ezzel?
Nem Superman eredetét változtatják meg, sőt, nem is írnak át semmit, hanem a saját sztorijukat viszik.
Az most mellékes, hogy pont ebben az univerzumban lett egy ilyen karakter.
Persze, lehetne mondani, hogy miért pont ilyen jelentőségű szereplő ilyen irányultságú, de épp ez a lényeg benne.
Amúgy meg nem tök mindegy?
Solymi
Túlkompenzálást vélek felfedezni, ennyi.
empty taxi
Gondoltam.
Lehet benne igazság, manapság kb. mindenki meg akarja mutatni, hogy ő mennyire sokszínű, így kb. szinte minden médium létrehozza vagy bemutatja az ehhez kapcsolódó termékeit, így az az érzése lesz az embernek, hogy a csapból is ez folyik.
Ez egyrészt félelem attól, hogy valakit megszólnak, másrészt a szituáció kihasználása, harmadrészt meg fejlődés és valós sokszínűség.

Számomra inkább az a kérdés, hogy az írók/készítők milyen megfontolásból hozták meg azt a döntést, hogy a karakternek ez legyen az irányultsága, netalántán érintettek? Vagy ha nem, akkor mi volt mögötte a motiváció?

Fun fact.: Először a sokszínű helyett a diverzifikálás szó jutott eszembe az angol diversity szó miatt, ami kicsit mást jelent, de valójában a cégek szempontjából meg passzol...

Sajnos a felgyorsult világ és az azonnali információáramlás miatt annak a korát érjük, hogy mindenki azonnal reagálni akar, többnyire muszájból, különben megbélyegződhet, az meg értékvesztéssel járhat, ami miatt meg a befektetők lesznek durcik...

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Akkó jóvanakkó...
 hvg.hu/elet/20211012_Biszexualis_Superman
empty taxi
Mi a probléma ezzel?
Nem Superman eredetét változtatják meg, sőt, nem is írnak át semmit, hanem a saját sztorijukat viszik.
Az most mellékes, hogy pont ebben az univerzumban lett egy ilyen karakter.
Persze, lehetne mondani, hogy miért pont ilyen jelentőségű szereplő ilyen irányultságú, de épp ez a lényeg benne.
Amúgy meg nem tök mindegy?
Solymi
Túlkompenzálást vélek felfedezni, ennyi.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 393
Akkó jóvanakkó...
 hvg.hu/elet/20211012_Biszexualis_Superman
empty taxi
Mi a probléma ezzel?
Nem Superman eredetét változtatják meg, sőt, nem is írnak át semmit, hanem a saját sztorijukat viszik.
Az most mellékes, hogy pont ebben az univerzumban lett egy ilyen karakter.
Persze, lehetne mondani, hogy miért pont ilyen jelentőségű szereplő ilyen irányultságú, de épp ez a lényeg benne.
Amúgy meg nem tök mindegy?

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/248236892_2652801118362143_1232198737731477173_n.png?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=78OhsyMmcP0Ab6MoeGw&_nc_ht=scontent.xx&oh=00_AfDfqvayhN71tVU7Bm57ITrnzuhIp7lqqOQVfpd0QNgEPw&oe=66298CC5
Vakmajom
Milyen gyakran vásárolsz könyvet? Havonta? Igen? Akkor a társadalom 1%-hoz tartozol, mert 100-ból csupán 1 ember vesz havonta könyvet, 58% egyáltalán soha nem vesz könyvet, és ugyanennyi soha nem is...


Kicseszett szomorú

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Épp' ma néztem az Egri Csillagokat, szíven ütött a hír.

Egy párszor láttam a Vígben is, hihetetlen melegség áradt a játékából.
Szokol
Én is néztem. Szegény...
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
Épp' ma néztem az Egri Csillagokat, szíven ütött a hír.

Egy párszor láttam a Vígben is, hihetetlen melegség áradt a játékából.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
R.I.P. V.V.
☹️




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
Emlékszem, fiatalkoromban mindig reménytelenül szerelmes voltam egy-két hősnőbe (-lányba), akik az éppen látott filmekben szerepeltek, aztán persze kiderült, hogy a valóságban már nem ennyire fiatalok. Ha kell két filmet mondanom, akkor a legjellemzőbb ilyen a Házibuli volt és az Egri csillagok.
Na ez a kitekintő csak azért volt, mert szembejött egy hír, ami végtelenül szomorúvá tett.

Nyugodj békében, Cecey Éva!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Akkó jóvanakkó...
 hvg.hu/elet/20211012_Biszexualis_Superman
empty taxi
Akkor mostantól Lois Lane mellett lesz egy Lewis Lane is? 😊
bcsarli
Jah meg egy trafó Mel Lane.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 313 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Akkó jóvanakkó...
 hvg.hu/elet/20211012_Biszexualis_Superman
empty taxi
Akkor mostantól Lois Lane mellett lesz egy Lewis Lane is? 😊

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Akkó jóvanakkó...
 hvg.hu/elet/20211012_Biszexualis_Superman


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 313 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Két régi tartozásomat pótoltam magam felé az elmúlt időszakban.

Ready Player Two: Jól indul, nem is tudom hogy lehetett volna másképp folytatni, de azért ennek már vártam a végét. Én egy kicsit túlírtnak éreztem, az elsőt sokkal jobban élveztem.

Hail Mary-küldetés: Na ez, ez nagyon bejött! Rendesen ideges voltam, amikor különböző hülyeségek (pl munka 😊) miatt nem tudtam olvasni. A közepétől meg sajnáltam hogy egyszer vége lesz. Nem vártam, hogy a Marsi színvonalához felér, de azt kell mondjam hogy minimum megugrotta. Pedig azt hittem Weir azzal megírta élete könyvét. Így most reménykedve várom a következőt tőle, csak mikor? 😊

Most újabb folytatás jön a Josh Malerman: Malorie. A Madarak a dobozban tetszett anno, hátha ez is jó lesz.

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 313 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Most vettem és olvastam gyorsan ki az új Kőhalmi könyvet.



Nem túl hosszú, de nekem nagyon bejött, egyfajta Rejtő és Vonnegut feeling, persze kőhalmis aspektusokkal, humorral, kurva jó történetszövéssel, bár abszurd humornál a történet tulajdonképpen lényegtelen, de attól még nagyon ötletes és frappáns.
Nem dícsérem túl, de bátran ajánlom.
Sobri Jóska
Nekem a párszor Douglas Adams feelingem volt, én is ajánlom.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Most vettem és olvastam gyorsan ki az új Kőhalmi könyvet.



Nem túl hosszú, de nekem nagyon bejött, egyfajta Rejtő és Vonnegut feeling, persze kőhalmis aspektusokkal, humorral, kurva jó történetszövéssel, bár abszurd humornál a történet tulajdonképpen lényegtelen, de attól még nagyon ötletes és frappáns.
Nem dícsérem túl, de bátran ajánlom.

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!


Isten éltesse King bácsit!
(tudom, tegnap volt neki, most jutok el idáig. 😀)

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 891 — The Mathematician


nekem meglepő hogy King belement a humble-s "terjesztésbe" de szimpatikus

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Akit csak egy kicsit is erdekel az NDK, az feltetlenul olvassa el Anna Funder Stasiorszag cimu konyvet. Megeri, szamomra zsenialis volt, 2 nap alatt lenyomtam es meg olvastam volna.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Királyhegyi Pál: Első kétszáz évem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Esetleg jo memoarokat tudtok e ajanlani? Most fejezem az elso ilyen konyvem (Jim Mattis: Learning to lead) szoval nagyon kilove egy sincs. Az irany katonai lenne, de a technologia szektorbol is johet.
rokaur
Most jutott eszembe Golda Meir: Életem is nagyon jó, csak már régen olvastam és nehéz beszerezni.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Esetleg jo memoarokat tudtok e ajanlani? Most fejezem az elso ilyen konyvem (Jim Mattis: Learning to lead) szoval nagyon kilove egy sincs. Az irany katonai lenne, de a technologia szektorbol is johet.
rokaur
Én zenész életrajzokat olvasok, azok viccesek 😊

több mint 2 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Már egy ideje szemeztem vele, de most az Amazonos trailer hatására megrendeltem az első 3 Wheel of Time könyvet.
Az első könyv első kötetét fejeztem be eddig, tetszetős 😊
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
Nagy mániám az amerikai elnökök memorjainak olvasása - ez is érdekes egyébként. Carter óta olvastam mindet - obamáé még nincs kész, Trump meg még nem irt. De ezek is könnyen beszerezhető könyvek.
MC12
vajon mennyiszer lesz benne (over/under), hogy "but we won the election"?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Esetleg jo memoarokat tudtok e ajanlani? Most fejezem az elso ilyen konyvem (Jim Mattis: Learning to lead) szoval nagyon kilove egy sincs. Az irany katonai lenne, de a technologia szektorbol is johet.
rokaur
Ha katonai akkor melyik korszak? A 2.vh ugye tele van, de az öböl-háború vezetői közül is jött már ki, Vietnamból én kevesebbet olvastam de onnan is van, aztán nemrég több Kádár-kori honvédelmi miniszter meg vezérkari főnök is addott ki, jah, magyar 2. Vh-s is van csurig, nem is beszélve az 1800as évekről, onnan is van azért már szép számmal, szóval ha szűkíted kicsit akkor bedobok pár címet 😊
MC12
Annyira nem lenyeges szamomra a korszak inkabb a karakter erdekel, persze nyilvan annak megertesehez pedig jo tisztaban lenni a tortenesekkel igy azert azt mondanam amit a legjobban ismerek az a 2.vh de ha megfog a karakter akkor elvegzem a szukseges kutatomunkat 😊 Illetve fontos lenne, hogy ha lehet angol legyen a konyv igy plusz nyelv tanulas is egyben.
rokaur
Keitel emlékiratai - amit már Nürnbergben irt - rengeteg rengeteg apró és nagyon érdekes adalékot adnak a bunkerben és a Hitler mellett töltött mindennapok vagy a konkrét hadműveleti tervezések vonatkozásában. Ugyanezekért érdemes elolvasni Manstein, Hess vagy Guderian írásait, mind megjelent angolul szép hossszu 5-700 oldalasak 😊 Montyét is el lehet, de az nekem elég unalmas volt. Amik egészen szórakoztatóak azok az orosz tábornokok visszaemlékezései, kellő távolságtartással az ideológia maszlagtól egészen sokmindent meg lehet ott is tudni, a szovjet hadsereg tényleges működésről (Saposnyikov, Vaszilevszkij, Styemenko meg persze Zsukové, habár ez a leggyengébb) - ezek nem tudom megjelentek e angolul, zsukové biztos.
A modernebbek közül Schwarzkopfét olvastam, nekem bejött.

Nagy mániám az amerikai elnökök memorjainak olvasása - ez is érdekes egyébként. Carter óta olvastam mindet - obamáé még nincs kész, Trump meg még nem irt. De ezek is könnyen beszerezhető könyvek.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 624 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Esetleg jo memoarokat tudtok e ajanlani? Most fejezem az elso ilyen konyvem (Jim Mattis: Learning to lead) szoval nagyon kilove egy sincs. Az irany katonai lenne, de a technologia szektorbol is johet.
rokaur
Ha katonai akkor melyik korszak? A 2.vh ugye tele van, de az öböl-háború vezetői közül is jött már ki, Vietnamból én kevesebbet olvastam de onnan is van, aztán nemrég több Kádár-kori honvédelmi miniszter meg vezérkari főnök is addott ki, jah, magyar 2. Vh-s is van csurig, nem is beszélve az 1800as évekről, onnan is van azért már szép számmal, szóval ha szűkíted kicsit akkor bedobok pár címet 😊
MC12
Annyira nem lenyeges szamomra a korszak inkabb a karakter erdekel, persze nyilvan annak megertesehez pedig jo tisztaban lenni a tortenesekkel igy azert azt mondanam amit a legjobban ismerek az a 2.vh de ha megfog a karakter akkor elvegzem a szukseges kutatomunkat 😊 Illetve fontos lenne, hogy ha lehet angol legyen a konyv igy plusz nyelv tanulas is egyben.
rokaur
A The Rommel papers is jó állítólag.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta