Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 15 378
Mostanában már ritkán ír jókat, de ez a nekrológ magasan kiemelkedett az igaz nem is túl veretes, sunnyogó mezőnyből.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 993 — Lucas Scott
R.I.P
 minap.hu/cikk/elhunyt-moldova-gyorgy
bcsarli
Aztakurva.
Kedvenc magyar írom, a Gázlámpák alatt szerintem Nobel-díjat érdemelt volna, annyira jól megfogja a korszakot, embereket amiről ír.
A riportkönyvei zseniálisak, a Bűn az élet-et vagy ötször elolvastam gimisként, a H.Kovács és a focis történetei szintén unikálisak és fantasztikusak, a Negyven prédikátornak meg kötelező olvasmánynak kéne lennie.
Zseniális író, nagyszerű ember.


Sobri Jóska
 444.hu/2022/06/09/uj-peter-az-idegen-bajnok

A tekozlo koldus es az Ormansagrol irt kotetei voltak szamomra a legjobbak.
szepirodalmat nem olvastam meg tole, de most belekezdek majd ha lesz idom.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
R.I.P
 minap.hu/cikk/elhunyt-moldova-gyorgy
bcsarli
Aztakurva.
Kedvenc magyar írom, a Gázlámpák alatt szerintem Nobel-díjat érdemelt volna, annyira jól megfogja a korszakot, embereket amiről ír.
A riportkönyvei zseniálisak, a Bűn az élet-et vagy ötször elolvastam gimisként, a H.Kovács és a focis történetei szintén unikálisak és fantasztikusak, a Negyven prédikátornak meg kötelező olvasmánynak kéne lennie.
Zseniális író, nagyszerű ember.


több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 314 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
R.I.P
 minap.hu/cikk/elhunyt-moldova-gyorgy

több mint 1 éve
Törölt felhasználó
Proton Színház / Reisz Gábor - Komolyan röhejes vagyok

aki szereti Reisz Gábor filmjeit és szereti az ilyen típusú, nem hagyományos színházi előadásokat, az biztosan nem fog csalódni, én rettenetesen élveztem, könnyű volt azonosulni a érzésekkel, nagyon ajánlom!

(végre valami feel good, amit szívesen ajánlok, nem csak lélekszaggató drámák 😀)
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Tchaikovskytól még nem olvastam rosszat, igaz, ez tavaly jelent meg, de eleddig elkerült.
Kurva jól építi fel az egész könyvet, sok eredeti ötlettel, jó karakterekkel, bár a végét -mint a legtöbb nagyívű könyvnek- kissé összecsapottnak érzem, de azért egy olvasást bőven megér.


több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
A héten jelent meg magyarul Kim Stanley Robinson utolsó regénye, A Jövő Minisztériuma magyarul. Az eddigiek is nagy kedvenceim, szóval jó szívvel ajánlom!
Dzsokijuing
Már beszereztem, közeljövőben sor kerül rá. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 120 — Saturday Night Lights
A héten jelent meg magyarul Kim Stanley Robinson utolsó regénye, A Jövő Minisztériuma magyarul. Az eddigiek is nagy kedvenceim, szóval jó szívvel ajánlom!

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 919
Az elso baseball-os konyvem.
Rich Cohen-
The Chicago Cubs: Story of a Curse
Ajanlom.
YoungZeeZee
Nagyon bírom, hogy ilyen könyveket olvasol, ne hagyd abba az ajánlókat. A rap könyvek annyira nem érdekelnek, de pl. ez felcsigázott
Gyurma Pappa
Koszi es nem fogom abbahagyni. Betaraztam eleg sok konyvvel. MLB, NFL, NBA es gurulos bar ajanlatok irasaban nem vagyok tul eros.
Vmi atkattantam a fejemben december kornyeken.
ket dolog erdekel a zene ( azon belul a hip hop) es a sport. mindkettot muvelem/muveltem, szoval elindultam ezen az uton.

most pont reppes konyvbe kezdtem bele, de utana a Houston Astros botranyrol irt konyvet tervezem.
Cheated: The Inside Story of the Astros Scandal and a Colorful History of Sign Stealing
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 623 — Egyéb témák lakó
Az elso baseball-os konyvem.
Rich Cohen-
The Chicago Cubs: Story of a Curse
Ajanlom.
YoungZeeZee
Nagyon bírom, hogy ilyen könyveket olvasol, ne hagyd abba az ajánlókat. A rap könyvek annyira nem érdekelnek, de pl. ez felcsigázott

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 919
Az elso baseball-os konyvem.
Rich Cohen-
The Chicago Cubs: Story of a Curse

Rich ujsagiro es cubs fan.szoval lehetne egy focilaz szintu konyv , de nem az.szisztematikusan vegig megy a multon es ott er veget amikor bajnok lett a cubs ujra.megtort az atok es nem is billy goatra hegyezik ki az atkot hanem egy meccsre amit ujra kellett jatszani meg a hosidokben es kesobb a vezetok a stadiot a wrigley fieldet "hibaztazjak" mivel ket arcu a palya es igy egy all around csapatot kell epiteni ami nehez es egyedul epsteinnek sikerult aki ket legendas atkot is megtort.
Szep betekintes nyujt a kivalasztasba h mit kit es miert.
De az egesz konyv egy szep utazas a hosidoktol napjainkig.
Betekentest a deadball eraba, babe ruth hatasa es h mitol lett tobb home run.legendas cubs jatekosok elete, negro league, celeb statusz felimerese,merenylet es persze az atok megjelenese meccseken.
Es a youtube ebben nagy segitseg mar😀

Ajanlom.
több mint 1 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
gondolkodom h belevágok warhammer 40k világba, edddig kimaradt

össze is válogattam kb egy reading ordert bár tudom h nem annyira lineáris a történet.

kiváncsi leszek mert látom van anyag bőven, talán leköt egy fél évre
briareos
na 10 books in, de nem igazán pörögtem rá ezért lassú a tempó, eddig hozza amit vártam, könnyed semmi extra popcorn fantasy. fáradtan olvasni tökéletes.
Legion viszont elég fasza az kifejezetten tetszett, eddigiek közül a legjobb. Nem bánom h belevágtam mert szerintem "illik" képben lenni evvel a franchise-al, majd ha legalább a horus heresy könyveket kivégeztem elemzek mélyebben

több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 919
boys will be boys - jeff pearlman.
ami sokaknak a new england az nekem a dallas.en meg az eurosportos idoszakban kezdtem az nfl-t. az elso sb-m az atlantai bills-boys volt szoval cowboys drukker lettem.
abban az idoszakban szinte nulla info volt barmirol is, de mikor nethez jutottam evekkel kesobb mar nem rajuk altavizslaztam.
jol osszeszedett konyv, arrol hogy egy tok utolso csapat hogy lesz 3szoros bajnok 4 ev alatt majd tunnek el a semmibe,
rovid tortenelemi bemutatas utan reszletes leirasa annak, hogy mikent epult a csapat ( pl a Herschel Walker trade ami mindenidok egyik legnagyobb huzasa volt )ezek mellett a nevesebb jatekosok eletutja, de persze jones, johnson es switzer eletet is megismerhetjuk. meccsek reszletei ami elmeny volt mert ytubeon 1mp alatt rakereshettel😊
Sokkolo volt szembesulni azzal, hogy kurvak, drogok mindennaposak voltak. sajnos ezek reszletezese kicsit blikk-es, de sajna szervesen resze az egesz tortenetnek. hogy pl charles haley aki 5-szoros sb bajnok a pelojat motugottta mindig, vagy michael irvin 2-3 novel bujt agyba mindig hazaskent.
de, mint irtam a foci oldala is benne van a konyvben , rasszizmussal, sokat akaro magarol sokat gondolo jatekossal...szoval minden.
es happy end is van, de nem olyan mint amire gondoltok.
YoungZeeZee
Haley bipoláris volt, amíg erre nem jöttek rá (és nem adtak neki rá bogyót), addig tényleg közveszélyes tudott lenni.
de ja, kemény lehetett az öltöző, ugye eleve a Miami-tól jött Jimmy is, hát nekik nem volt túl jó hírük (már a bajnoki címeken kívül), és ezt a nagyok között sem forszírozta.
slowmotion
Kb Mindenkinek volt vmi "hulyesege" troy aikman es meg par nev volt megemlitve h ok rendesen csinaltak mindent.
Tul sok faszacsavo volt az oltozoben nagy tehetseggel megaldva es b. Switzer nem kezelte jol a szitukat.csoda h igy behuztak egy sb-t.johnson sem volt tokeletes de ott rend volt a maga modjan de persze o leginkabb jones-szal csatazott azert is lepett le.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 675 — Cowboys fan
boys will be boys - jeff pearlman.
ami sokaknak a new england az nekem a dallas.en meg az eurosportos idoszakban kezdtem az nfl-t. az elso sb-m az atlantai bills-boys volt szoval cowboys drukker lettem.
abban az idoszakban szinte nulla info volt barmirol is, de mikor nethez jutottam evekkel kesobb mar nem rajuk altavizslaztam.
jol osszeszedett konyv, arrol hogy egy tok utolso csapat hogy lesz 3szoros bajnok 4 ev alatt majd tunnek el a semmibe,
rovid tortenelemi bemutatas utan reszletes leirasa annak, hogy mikent epult a csapat ( pl a Herschel Walker trade ami mindenidok egyik legnagyobb huzasa volt )ezek mellett a nevesebb jatekosok eletutja, de persze jones, johnson es switzer eletet is megismerhetjuk. meccsek reszletei ami elmeny volt mert ytubeon 1mp alatt rakereshettel😊
Sokkolo volt szembesulni azzal, hogy kurvak, drogok mindennaposak voltak. sajnos ezek reszletezese kicsit blikk-es, de sajna szervesen resze az egesz tortenetnek. hogy pl charles haley aki 5-szoros sb bajnok a pelojat motugottta mindig, vagy michael irvin 2-3 novel bujt agyba mindig hazaskent.
de, mint irtam a foci oldala is benne van a konyvben , rasszizmussal, sokat akaro magarol sokat gondolo jatekossal...szoval minden.
es happy end is van, de nem olyan mint amire gondoltok.
YoungZeeZee
Haley bipoláris volt, amíg erre nem jöttek rá (és nem adtak neki rá bogyót), addig tényleg közveszélyes tudott lenni.
de ja, kemény lehetett az öltöző, ugye eleve a Miami-tól jött Jimmy is, hát nekik nem volt túl jó hírük (már a bajnoki címeken kívül), és ezt a nagyok között sem forszírozta.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 919
boys will be boys - jeff pearlman.
ami sokaknak a new england az nekem a dallas.en meg az eurosportos idoszakban kezdtem az nfl-t. az elso sb-m az atlantai bills-boys volt szoval cowboys drukker lettem.
abban az idoszakban szinte nulla info volt barmirol is, de mikor nethez jutottam evekkel kesobb mar nem rajuk altavizslaztam.
jol osszeszedett konyv, arrol hogy egy tok utolso csapat hogy lesz 3szoros bajnok 4 ev alatt majd tunnek el a semmibe,
rovid tortenelemi bemutatas utan reszletes leirasa annak, hogy mikent epult a csapat ( pl a Herschel Walker trade ami mindenidok egyik legnagyobb huzasa volt )ezek mellett a nevesebb jatekosok eletutja, de persze jones, johnson es switzer eletet is megismerhetjuk. meccsek reszletei ami elmeny volt mert ytubeon 1mp alatt rakereshettel😊
Sokkolo volt szembesulni azzal, hogy kurvak, drogok mindennaposak voltak. sajnos ezek reszletezese kicsit blikk-es, de sajna szervesen resze az egesz tortenetnek. hogy pl charles haley aki 5-szoros sb bajnok a pelojat motugottta mindig, vagy michael irvin 2-3 novel bujt agyba mindig hazaskent.
de, mint irtam a foci oldala is benne van a konyvben , rasszizmussal, sokat akaro magarol sokat gondolo jatekossal...szoval minden.
es happy end is van, de nem olyan mint amire gondoltok.

Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 638 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Megnéztük hétvégén a Bábszínházban a Babarókát. Végül is jópofa volt, kisgyerekkel ajánlható 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 679 — tracker ember
 24.hu/kultura/2022/03/09/trafo-house-sberbank-penz-forras-felfuggesztett-mukodes-tuzolto-utca/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
Remek lett az új Nesbo könyv! 5 hamisítatlan Nesbo elbeszélés. Mindegyik remek sztori, 2,5 nap alatt kivégeztem. Ajánlom!

 moly.hu/konyvek/jo-nesbo-a-patkanysziget-es-mas-tortenetek

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 919
Notorious C.O.P.: The Inside Story of the Tupac, Biggie, and Jam Master Jay Investigations from NYPD's First "Hip-Hop Cop" - Derrick Parker

a cime sokat sejtett es nekem prodigy konyve agyazott meg , hogy elolvassam. valahol csalodas volt.
fekete, rap rajongo aki egyutt nott fel a gettoban a reppel, de rendor lesz es marad rap rajongo. par evet szolgalt csak a hip hop squadban. a konyv meg leginkabb az eletutjat mutatja be. beepitett ugynok a drogosztalyon stb...erint eseteket mint 2pac, biggie, jam master jay, murder inc, lil kim , puff daddy/j lo , 50 cent, de az igazan misztikus eseteket nem oldja meg 😀
A foszereplo egy kicsit en mindent tudok es mindenki mas hulye h nem veszik eszre, hogy a hip hop bizonyos szegmense mennyire veszelyes.
Ami viszont elgondolkodtato volt:
teny a rendoroknek bizonyos esetekben tobb pszichologiat kene alkalmazni, mert az emberek kulonbozoek es mindig mas hangnem segit egy-egy szituban. pl. jam master jay gyilkossaganak egyetlen szemtanujat ugy kezeltek mint egy bunozot.
illetve a repp eloadok, eleg sok az utcarol jott vagy illegalban utazott vagy ismer, jo ismertseget apol igen "magasrangu" maffiavezerrel akik igy vagy ugy szerepet akartak vallalni a repben ,mert a penzt lattak be. jay-z 50 cent es meg sorolhatnam hogy mennyien emlitenek ilyen embereket a notakban.
pl Murder INC mogott az egyik legnagyobb maffia vezert is allt/settenkedett.
a rap es hirnev magaval hozta azt, hogy a repperek akar celpontok is lehetnek . volt egy olyan banda akik ezekre az eloadokra szakosodtak es ki is raboltak oket. pl ODB, Busta rhymes, foxy brown.
Illetve azok az emberek akiket el is iteltek mint pl jay-z, 50 cent hatalmas biznisz csinaltak nagy cegekkel , ergo bunozokkel, ruhakollekciok jelenetek meg toluk , pl sean john aztan a bemutatokon meg a nagy dizajnerek mellett reklamoztak oket.
ne feledjuk el h bandak, bandatagik jelelentek meg, snoop /the game, vagy ellensegeskedes ja rula/50 cent ami mar kb worldwide lett mert vafrikban is volt balhe emiatt.De angol, nemet eloadok is kerultek mar szembe a torvennyel (bushidot meg is emliti). a franciakrol ne is beszeljunk.
De amit nehez feltorni az a street tudat. nem kopunk be senkit, mert akkor porul jarunk, megbosszulnak. barmi van nem leszunk spiclick ezert is erdekes 69 vagy kinek az esete.

roviden tomoren ennyi. sok volt mostansag a reppbol. megyek valtok egy kis nfl-re.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
örkény - kiváló dolgozók

a darab különlegességét az adja, hogy a játékidő nagyobb részében civilek vannak a színpadon, a szociális szférában dolgozó, néha borzalmas körülményeket/bánásmódot elviselő kisemberek, akik mégsem hagyták el a pályájukat. szatirikus, mellbevágó, tanulságos.

popup produkció - egykutya

négy nagyon tehetséges fiatal színész és egy különleges helyszín (egy reklámügynökség aulája) adja meg az alapot, a kis létszámú közönség, a "színpad" közelsége pedig még intimebb hangulatot varázsol az egésznek. a darab jól van megírva, intenzív, fordulatos és mind a négy karakterből nagyon sokat hoznak ki a színészek.

mind a kettőt nagyon tudom ajánlani!
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 314 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Andy Weir: A Hail Mary-küldetés - fantasztikus, letehetetlen, jobb, mint a Marsi 😊 majdnem annyira király, mint az Idő gyermekei, imádtam 😊
Löfli
Én is jobbnak érzem a Marsi-nál, pedig úgy gondoltam azt nehéz űberelni.

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 2 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 264 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Andy Weir: A Hail Mary-küldetés - fantasztikus, letehetetlen, jobb, mint a Marsi 😊 majdnem annyira király, mint az Idő gyermekei, imádtam 😊


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 378
Még mindig kultikus Brazíliában a Pál utcai fiúk és fordítója is


 telex.hu/kult/2021/10/10/ronai-pal-paulo-brazilia-a-pal-utcai-fiuk-kultusz

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 919
Can't Stop Won't Stop: A History of the Hip-Hop Generation - Jeff Chang

Ez olyan konyv amit 30% utan letettem.ez a konyv sokkal tobb,mint hip hop tortenelem.ahogy a cimben szerepel h magarol a generaciorol szol sot meg annal is tobbrol.korlenyomat es vkit biztos nagyon lekot de nekem sok volt, mert eleve ugy indul h jacky robinson es a baseball,majd ajamaikai fuggetlenedes utani kaoszt mutatja be, djk zeneszek, fbi, bob marley.utana h bronx mennyire szet lett barmolva h emberek a sajat tulajdonukat gyujgyujttatk fel h kapjanak biztositast uj lakast.rekord tuzrsetek voltak.bronx bandai es harcok kozottuk:feketek, feherek, latinok es meg a hip hop sehol.....
Aztan elindul a dolog hogy a 4 elem csak kb kenyszerbol 4 elem.dj, mc, break,grafitty....
De a tovabbiakban is sok a kitekintes del afrika, amerikai elnokok es politikajuk, a drog halozat hogyan indult be az 1900as evek elejen majd cia...stb
De a konyvbol kiderul megjobban h a feketek es a feherek kozotti szakadek milyen nagy.egy graffitist aki fekete volt 10-13 rendor halaravert.feher birok eskudtek, szemtanuk...de mindenki meguszta...
A konyv nyelvezete sem segitett.lassan 10 eve csak angolul olvasok, de ez kurva nehez volt.

Vkit biztos erdekel egy ilyen komplex konyv de nekem ez sok volt.nem szorakozatott annyira.
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
A töriseknek jelzem, hogy kijött Manstein emlékirata magyarul nemrég, kétféle kiadásban, Számvéber szerint a Hajja jobb, nekem is az van meg, és tényleg elég jó. Akit érdekel a magas szintű hadvezetés, taktika, és a második vh. annak alap.
MC12
magyarul nem olvastam, németül megvan tényleg fasza.