Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 020 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Egy jóbarátnak lesz születésnapja hamarosan, és manapság durván rácuppant a római birodalom aranykorára +- néhány évtized. Van valami ötletetek valami könyvet illetően, ami hiteles forrás erre az időszakra, és érdekes is? Nyilván ne valami történelmi regény legyen, de ne is valami lexikonhoz hasonló dátumozott felsorolás.
Hanni
Suetonius : Twelve Caesars / Császárok életrajza - ez a klasszikus (na jó, meg Gibbon, de az elég brutális/azt nem merném ajánlani)
Állítólag Goldsworthy: Pax Romana is elég jó, de ahhoz nem volt szerencsém.

Amúgy borzasztóan sok könyv van római történelemről... és nagyon sok fókuszál 1-1 emberre részletesebben.
Igor
Igen én is erre jutottam. Igazából most nézi a Barbárokat netflixen, és abból kiindulva ő is az a típus mint én, hogy elkezd a neten utánanézni dolgoknak részletesen, és egy fél óra alatt van 23 megnyitott tab a böngészőben, amit át kellene olvasni 😀 Ezért gondoltam, valami bővebb korszakot lefedő sztorira, de köszönöm neked és baggionak is az ajánlásokat, utánuk nézek.

Amit még kinéztem saját keresések alapján, és illene is a korszakba, bár kicsit regényesnek tűnik, az Robert Graves - Én, Claudius
Hanni
Az Én, Claudius-nak van folytatása is, és mivel regény így regényes 😉 De az ismert tényektől nem tér el, viszont jócskán kitölti a nem ismert tények hagyta űrt. Szóval attól függ, hogy milyen könyvet akarsz, lexikont vagy regényt.
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Egy jóbarátnak lesz születésnapja hamarosan, és manapság durván rácuppant a római birodalom aranykorára +- néhány évtized. Van valami ötletetek valami könyvet illetően, ami hiteles forrás erre az időszakra, és érdekes is? Nyilván ne valami történelmi regény legyen, de ne is valami lexikonhoz hasonló dátumozott felsorolás.
Hanni
Suetonius : Twelve Caesars / Császárok életrajza - ez a klasszikus (na jó, meg Gibbon, de az elég brutális/azt nem merném ajánlani)
Állítólag Goldsworthy: Pax Romana is elég jó, de ahhoz nem volt szerencsém.

Amúgy borzasztóan sok könyv van római történelemről... és nagyon sok fókuszál 1-1 emberre részletesebben.
Igor
Igen én is erre jutottam. Igazából most nézi a Barbárokat netflixen, és abból kiindulva ő is az a típus mint én, hogy elkezd a neten utánanézni dolgoknak részletesen, és egy fél óra alatt van 23 megnyitott tab a böngészőben, amit át kellene olvasni 😀 Ezért gondoltam, valami bővebb korszakot lefedő sztorira, de köszönöm neked és baggionak is az ajánlásokat, utánuk nézek.

Amit még kinéztem saját keresések alapján, és illene is a korszakba, bár kicsit regényesnek tűnik, az Robert Graves - Én, Claudius
több mint 1 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egy jóbarátnak lesz születésnapja hamarosan, és manapság durván rácuppant a római birodalom aranykorára +- néhány évtized. Van valami ötletetek valami könyvet illetően, ami hiteles forrás erre az időszakra, és érdekes is? Nyilván ne valami történelmi regény legyen, de ne is valami lexikonhoz hasonló dátumozott felsorolás.
Hanni
Suetonius : Twelve Caesars / Császárok életrajza - ez a klasszikus (na jó, meg Gibbon, de az elég brutális/azt nem merném ajánlani)
Állítólag Goldsworthy: Pax Romana is elég jó, de ahhoz nem volt szerencsém.

Amúgy borzasztóan sok könyv van római történelemről... és nagyon sok fókuszál 1-1 emberre részletesebben.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Egy jóbarátnak lesz születésnapja hamarosan, és manapság durván rácuppant a római birodalom aranykorára +- néhány évtized. Van valami ötletetek valami könyvet illetően, ami hiteles forrás erre az időszakra, és érdekes is? Nyilván ne valami történelmi regény legyen, de ne is valami lexikonhoz hasonló dátumozott felsorolás.
Hanni
Én a vikingekkel voltam így és akkor rá kellett döbbennem, hogy bizony az embernek kompromisszumot kell kötnie, de ha ezt be tudod szerezni valahogy, már könnyebben belőheted, hogy melyik irányba is indulnál el:

 bookline.hu/product/home.action?_v=Aleksander_Krawczuk_Romai_csaszarok

amúgy pedig ezt ajánlom
 www.libri.hu/konyv/adrian_goldsworthy.caesar-egy-kolosszus-elete.html

illetve a Quo Vadis-t, mely már nem az aranykor, ám mivel a világirodalom egyik legfantasztikusabb könyve, muszáj újra és újra megemlítenem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Egy jóbarátnak lesz születésnapja hamarosan, és manapság durván rácuppant a római birodalom aranykorára +- néhány évtized. Van valami ötletetek valami könyvet illetően, ami hiteles forrás erre az időszakra, és érdekes is? Nyilván ne valami történelmi regény legyen, de ne is valami lexikonhoz hasonló dátumozott felsorolás.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Thomas Hardy - Lidércfény .
Végtelenul szép. Vegtelenul sötét. Végtelenul tragikus.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
 europakiado.hu/media/50-kedvezmeny-minden-konyvunkre hoppa, hoppa! 1-2 konyv biztosan beszerzesre kerul. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 097 — Saturday Night Lights
Kint van a Könyvesmagazin top50 könyve idénre. Szerencsére sok magyar író és költő könyve került be idén is, és szerencsére a magyar megjelenések szerint rendezik ezeket a listákat.

Jó nézegetést, én eddig nem bántam meg, ha számomra kevésbé ismert író könyvét megvettem ezekről a listákról, a top 10 szinte 100%-ban ténylegesen jó könyvek.
Gyurma Pappa
A Top 10-ből egyet olvastam, Cserna-Szabó András: Zerkó, Attila törpéje. Rég nevettem ennyit regényen, mindenki tegye a fa alá!
Dzsokijuing
Én kifejezetten az ajánlott listának köszönhetően kértem magamnak karácsonyra a második helyezettet, Mohamed Mbougar Sarr: Az emberek legtitkosabb emlékezete. Még nem jutottam hozzá, a feleségem viszont most olvassa, és áradozik róla. A TOP 10-ből olvasta még a Nádas-regényt (Rémtörténetek), attól nem volt annyira elájulva.
nagylaza, főpohárnok
Erre a Sarr-regényre én is gyúrok, csak jót hallottam róla!

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 970 — Lucas Scott
Lol

 index.hu/kultur/2023/02/03/james-joyce-ulysses-cenzura-regeny/
warr_b
Az egyetlen regény aminek már vagy háromszor kezdtem neki és nem tudtam egyszer sem befejezni. Pedig ott van a polcon most is. Na majd ha nyugdíjas leszek 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 958 — beers & Packers
Kint van a Könyvesmagazin top50 könyve idénre. Szerencsére sok magyar író és költő könyve került be idén is, és szerencsére a magyar megjelenések szerint rendezik ezeket a listákat.

Jó nézegetést, én eddig nem bántam meg, ha számomra kevésbé ismert író könyvét megvettem ezekről a listákról, a top 10 szinte 100%-ban ténylegesen jó könyvek.
Gyurma Pappa
A Top 10-ből egyet olvastam, Cserna-Szabó András: Zerkó, Attila törpéje. Rég nevettem ennyit regényen, mindenki tegye a fa alá!
Dzsokijuing
Én kifejezetten az ajánlott listának köszönhetően kértem magamnak karácsonyra a második helyezettet, Mohamed Mbougar Sarr: Az emberek legtitkosabb emlékezete. Még nem jutottam hozzá, a feleségem viszont most olvassa, és áradozik róla. A TOP 10-ből olvasta még a Nádas-regényt (Rémtörténetek), attól nem volt annyira elájulva.

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Updike Nyúl sorozatát érdemes elkezdeni?
kristof
En huszoneveskent imadtam. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 626 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Lol

 index.hu/kultur/2023/02/03/james-joyce-ulysses-cenzura-regeny/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Updike Nyúl sorozatát érdemes elkezdeni?
kristof
Az Ugyanaz az ajtó novelláskötettel kezdj szerintem, azon mérhető le a leggyorsabban, hogy mennyire jön be a stílusa


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
Updike Nyúl sorozatát érdemes elkezdeni?
kristof
updiketól bármit bármikor érdemes

több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 097 — Saturday Night Lights
 moly.hu/boltok/agave-konyvek?utf8=%E2%9C%93&order=&q=&filter=&average=&min_age=&max_age=&sale=0&sale=1&tags=&minus_tags=
NB2
Nagy része B/C vonal, de Mieville, Jemisin és a kínai antológia elég jók (bár a Broken Earth jobb mint az Inheritance, de 3 ezerért behúzni az egész trilogiát nagyon baráti), ezekhez volt már szerencsém/tudom őket melegen ajánlani.
Nyilván a trilógia első kötete nincs leárazva/nem kapható sehol... ez így bosszantóbb picit.

KSR-től nem ismerem a Red Moont, úgy látom ez az új könyve... lehet utánanézek ennek picit, köszi az ajánlást.
Igor
KSR-től nem a Red Moon az utolsó, de érdemes elolvasni, az (is) nagyon jó!

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Törölt felhasználó
Updike Nyúl sorozatát érdemes elkezdeni?
több mint 1 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
 moly.hu/boltok/agave-konyvek?utf8=%E2%9C%93&order=&q=&filter=&average=&min_age=&max_age=&sale=0&sale=1&tags=&minus_tags=
NB2
Nagy része B/C vonal, de Mieville, Jemisin és a kínai antológia elég jók (bár a Broken Earth jobb mint az Inheritance, de 3 ezerért behúzni az egész trilogiát nagyon baráti), ezekhez volt már szerencsém/tudom őket melegen ajánlani.
Nyilván a trilógia első kötete nincs leárazva/nem kapható sehol... ez így bosszantóbb picit.

KSR-től nem ismerem a Red Moont, úgy látom ez az új könyve... lehet utánanézek ennek picit, köszi az ajánlást.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 896 — nabege2@yahoo.com
 moly.hu/boltok/agave-konyvek?utf8=%E2%9C%93&order=&q=&filter=&average=&min_age=&max_age=&sale=0&sale=1&tags=&minus_tags=
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
 www.valaszonline.hu/2023/01/27/haboru-es-beke-uj-forditas-gy-horvath-laszlo-orosz-irodalom/

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Láttam Bosch két legcsodálatosabb munkáját testközelből a Prado-ban, művészetek terén kimaxoltam minden kivánságomat 😊 a legnagyobb baj vele, hogy utána úgy sétálsz el egy Tiziano mellett, mintha egy reklámplakát lenne


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Hát, elerkezett ez a perc is. Befejeztem a háború és békét.
Zsellértelkes Vrij
Az új kiadást olvastad el?
r.baggio
Nem, egy regebbi kiadast olvastam el, amit gyakorlatilag ingyen antikvarkodtam meg ki tavaly ősszel.(szamomra borzasztoan jo forditas)

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Hát, elerkezett ez a perc is. Befejeztem a háború és békét.
Zsellértelkes Vrij
Az új kiadást olvastad el?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Hát, elerkezett ez a perc is. Befejeztem a háború és békét.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 15 355
“Kerek száz éve halt megy egy fickó, akit seggberúgott a világ, de ő csak röhögött, aztán ő is folyton seggbe rúgta a világot, és kiröhögte, aztán megivott egy söröskocsinyi sört, hozzá köménypálinkát, hogy csússzon, elment még vöröskomisszárnak is, de folyton seggbe rúgták, és nem volt szabad röhögnie, ezért hát inkább otthon ivott tovább, helyiérdekű kocsmákban, és egymás után írta a kicsi és nagy, de mindig svungos seggberúgásokat, kérném tisztelettel, rengeteg barátja, ismerőse, ivócimborája, írótársa, elvtársa és barátnéja akadt, és ezért roppant egyedül volt, alkoholtól és tüdőbajtól lüktető torokkal írta anarchista fricskáit, hülyeségének millió papírját, gúnyolt ki papot, rendőrt, tisztviselőt, katonát és politikust, mutatott szamárfület minden tekintélynek, a merevgerincű tudákosoknak és a gumigerincű alázatosoknak, hogy aztán rendre visszabújjon vastag, szeszes teknőspáncéljába, és a végén befejezetlenül haljon meg, és magányosan, mint egy elefánt, és halála hírére tízezer ember igya le magát a sárga földig, hogy azután ez a kelekótya fickó, ez a befelé forduló extrovertált lassan keménykötéses klasszikussá merevedjen, precíz polcok poros díszévé, ami mégiscsak furcsa, nemde, Oberlajtant úr, ne lopjak inkább magának egy remek kutyát? Egy jó kutya kiemelné önből az embert, a pedigrével pedig ne törődjön, a pedigré, kérném tisztelettel, csak egy faszság.”
KP
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 915
Justin Tinsley - It Was All a Dream: Biggie and the World That Made Him

A cim kicsit mar mutatja h merre akar menni a szerzo egy olyan sztorival amit mar sokszor elmondtak, de azok utan h leirja h a usa kormanyai hogy tettek azert h a crack era elinduljon es pusztitson nem nagyon ad extra dolgot igy meg pont az is hianyzik h maga a foszereplovel lett volna konzultacio vagy mivel mar elhunyt a hozza kozeli emberekkel, de az utolso fejezet alapjan ez is elmaradt.
Igy csak egy tisztesseges munka nekem amiben 2pac, suge knight es termeszetes puff daddy is boven helyet kap.
Lehet gondolkodki azon h biggie megkapott mindent az amyjatol de megis drog kezdett arulni a fast moneyert.
Puffy apja meg drogot arult de o meg inkabb a zeneben latta a jovot es mary j blige, faith evens es hasonlo neveket hozott fel.
Vagy ha 2pac sem hoz rossz donteseket es vagy ha biggie nem akar hetekre LA-ben lenni ahol vegul lelottek ugy h elegge paprikas volt a hangulat..
De ezek mind mi lett volna ha....