Koronavírus 2021

33 feliratkozó

4 perce
minek East Carolina Pirates 30
2837 új fertőzöttet azonosítottak Magyarországon a kedd reggeli jelentés szerint, és elhunyt 272 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 23 980 főre emelkedett - derül ki a koronavírus.gov.hu kormányzati portálon közzétett adatokból. 10 818 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1 209-en vannak lélegeztetőgépen. A beoltottak száma 2 969 647 fő, közülük 1 250 582 fő már a második oltását is megkapta.

Legalább az esetszám csökken, bár félek ez még lesz sokkal több a szennyvízminták alapján. 15 ezer tesztből azért ez még mindig 20% körüli.
Majdnem 70 k oltás ment el tegnap, az jó...
Klaci79
folyamatban van a nyitas, innentol nem fog drasztikusan emelkedni, a halottak csak adattorlodtak, a virus a padlon. #aloloidenymegkezdodik

legkorabban mar csak osszel latjuk kozelebbrol a virust, amikor ujult erovel jon a dubaji es a horvat mutans. es lehet kezdeni elorol az oltast. de addigra mar csak keleti marad (ami senkinek nem kell) mer a fajzer romlando es elkuldjuk afrikaba. igy a 4. hullam vegigsopri meg kozephegyseget is.
20 perce
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 14 410 — Welcome in Wentzylvania!
Láttam egy vicces mame-t elég ha a fidesz szavazók beoltatják magukat máris 2/3-ad be lesz oltva az országban 😊

21 perce
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 14 410 — Welcome in Wentzylvania!
a gépen lévők száma is csökken.

23 perce
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 14 690
2837 új fertőzöttet azonosítottak Magyarországon a kedd reggeli jelentés szerint, és elhunyt 272 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 23 980 főre emelkedett - derül ki a koronavírus.gov.hu kormányzati portálon közzétett adatokból. 10 818 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1 209-en vannak lélegeztetőgépen. A beoltottak száma 2 969 647 fő, közülük 1 250 582 fő már a második oltását is megkapta.

Legalább az esetszám csökken, bár félek ez még lesz sokkal több a szennyvízminták alapján. 15 ezer tesztből azért ez még mindig 20% körüli.
Majdnem 70 k oltás ment el tegnap, az jó...
31 perce
Szesze New York Giants 15 225 — Giants fan
Valaki aki esetleg beleásta magát a dologba tudna segíteni, hogy a patikában kapható antitestet ellenőrző tesztekre mennyire érdemes beruházni? Szüleimnél szeretném majd megnézni, hogy a kínai vakcina mennyire volt hatásos náluk (közeleg a gyerekek szülinapja és több, mint 1 éve nem találkoztak..), csak nemtom van-e értelme egyáltalán ezzel próbálkozni.

szerk: nah közben belefutottam ebbe a cikkbe..
 telex.hu/koronavirus/2021/03/30/vakcina-oltas-antitest-teszt-szerologiai-gyorsteszt-vedelem-immunitas

akkor úgy néz ki ez tárgytalan..
Szesze
IgM+ iGB vérből vett tesztek jók erre szerintem. Mondjuk nyilván nem gyorsteszt árban vannak
Toca
Hát jah, csak szerintem dokihoz nem fogom tudni őket elrángatni ezzel 😊 ezért lett volna jó az otthoni gyors teszt, de úgy néz ki ez nem nyert akkor.
34 perce
Toca Minnesota Vikings 14 361 — Vikings fan
Valaki aki esetleg beleásta magát a dologba tudna segíteni, hogy a patikában kapható antitestet ellenőrző tesztekre mennyire érdemes beruházni? Szüleimnél szeretném majd megnézni, hogy a kínai vakcina mennyire volt hatásos náluk (közeleg a gyerekek szülinapja és több, mint 1 éve nem találkoztak..), csak nemtom van-e értelme egyáltalán ezzel próbálkozni.

telex.hu/koronavirus/2021/03/30/vakcina-oltas-antitest-teszt-szerologiai-gyorsteszt-vedelem-immunitas

Szesze
IgM+ iGB vérből vett tesztek jók erre szerintem. Mondjuk nyilván nem gyorsteszt árban vannak
35 perce
Vrij6 Baltimore Ravens Maryland Terrapins 5 655
Ma akkor beadják valamikor a 3. milliomodik első oltást.

Már lemaradtam, milyen lazítások várhatóak emiatt?

Reading is my passion - eveything else is coming from there

Dying for the right cause is the most human thing we can do.

Én emberéletekben számolok. Szerintem a tavaszi védekezéssel több ezer, de inkább tízezer idős magyar ember életét mentettük meg, és most sem fogunk kockára tenni egyetlen életet sem, de közben az országnak működnie kell, és a két dolog együtt szerintem lehetséges.” - Orbán Viktor szeptember 12-én

“Szükség szerint, ugye, minden döntést a kormánynak kell meghoznia, következésképpen a felelősséget is a kormánynak kell viselnie, leginkább persze nekem. Ezt én vállalom is természetesen, mégiscsak ez a dolgom, mondhatnám, ezért kapom a fizetésemet.” - Orbán Viktor szeptember 18-án
36 perce

Szesze
Nálunk a reptéren van ilyen teszt. Nem különösebben népszerű tudomásom szerint.
Kollégám felesége ápolónő. Őket rendszeresen mérik így, hogyan hat a Pfizer ennyi idő elteltével. Van akinél sok az antitest, van akinél nagyon kevés.
De két hete talán olvastam valamelyik sztárvirológusunk nyilatkozatát, hogy előfordulhat a kevés antitest az oltott embernél is, de állítólag valami emlékezősejtekben ha megvan, akkor fertőzés esetén hamar újra felpörgeti a gyártást a szervezet. Ezért nehéz egy eredményre azt mondani, hogy jó vagy rossz.
Bár ha megcsinálod és azt hiszem 100 fölötti eredmény van (ami fingom nincs mit jelent) akkor az jelenleg jó...de ezt biztos meg tudod nézni a neten.
39 perce
VvAlekosz
Klaci79
Ha még most beoltatod magad Orosszal belefér egy pfizer is addig 😀
Egyébként én tökre megértem ezt, bár én meglepődnék ha Pfizer a következő 1-1.5 honapban választás lenne.
Toca
Igazad is lehet, de én csak matekozok:
1 millió ember van hátra, mert sokan most regisztrálnak ugyan, de azért nem hiszem, hogy hirtelen ez százezrekkel nő.
Jön még elvileg áprilisban 1 millió Pfizer
Abból tuti tanárok, egyéb állami alkalmazottak, korábban oltópontra mentek 2. oltására elmegy 500k. Ugye a tanárok 2. köre majd csak május környékén lesz időszerű.
Marad egy fél millió és közben jön még más oltóanyag is, nagyon sok ismerős pl a napokban fog majd kapni szputnyikot. Biztos jön Arra, de jön némi Modern és persze főképp Jansen is, igaz ez utóbbit Nyunyóka néni elküldi a pici falvakba, bár gondolom ott is azért sok helyen van háziorvos aki oltson.
Reménykedek egyelőre...
Klaci79
Abban egyébként tudok logikát találni, hogy a Jansent küldjék az isten háta mögötti csongrádi, békési vagy szatmári falvakba az oltóbuszokkal. Egyrészt ott nem feltétlenül van háziorvos mindenhol, sok helyen több településre jut egy és ugye nem ez az egyetlen dolga. Logisztikailag meg elég nyomor kétszer ilyen helyekre eljuttatni a cuccot és reménykedni, hogy senki nem felejti el - szarja le hogy neki másodjára is jönnie kéne. Neked, bárkinek, aki megyeszékhelyen vagy nagyobb városban él jóval-jóval könnyebb dolga van eljutni a második oltásra. Szóval ez szerintem egy vállalható döntés. (ha így lesz)
MC12
Persze logikát mindenben lehetne találni, de én inkább abba az irányba mentem volna el, hogy a naponta munkába járó embereket (akik nem maradhatnak Home office-ba) különösen a boltokban dolgozókat, buszsofőröket, stb-stb de mindenféle emberekkel dolgozókat kellene minél hamarabb beoltani, főképp ha már annyira szeretnénk hogy működjön az ország.
Ezzel szemben beoltjuk a zsákfaluk, általában idős lakosait, ahová egyébként a vírus sem "szívesen" megy egy olyan vakcinával, ami 2-3 hét alatt ad teljes védettséget mondván, hogy nem akarnak újra odamenni katonáink, mert mi van, ha nem jönnek el újra a 3-4-8-12. hetes 2. kanyarra.
NAgyon másképp gondolkodunk 😀 Ami nem baj persze, mert legalább gondolkodunk 😉
46 perce
Szesze New York Giants 15 225 — Giants fan

Szerkesztette: Szesze
57 perce
Na, most, hogy jön pár százezer Pfizer, beregisztráltam
Chargers LT
Nem kapkodtad el!
nagylaza
😀 Egyrészt még a mai napig se tudni sok dolgot az egészről, másrészt amúgy se kerültem volna sorra. Plusz nekem Pfizer kell és kész, én vállalom 😀
És végre kezd kirajzolódni innen-onnan, hogy szükséges az oltottság a korábbi életminőséghez.
Chargers LT
Na most már kiváncsi vagyok, melyikünk kapja meg hamarabb...már ha megéljük 😀
Igaz én december óta regisztrálva vagyok...de ez nem jelent semmi előnyt.
Klaci79
Ha senki se fogadná el az astrát, oroszt, kínait, akkor jó soká' kapnál amerikait.
És téged zavar, amikor Orbán, meg a NER-lovagok is a maguk hasznát nézik, és nem a többi emberét.

Sobri Jóska
Kurvára ne keverd össze azt, amikor egy ember a 94%-os vakcinát szeretné az 50%-os helyett és azt, hogy egy patkány mocsadék társaság tökretesz egy országot és a benne élő (vagy már az egészségügyi "reformoknak" hála halott) embereket!
Ekkora baromságot is rég olvastam...ja nem, múltkor is írtál valamit ide 😀

Jah, és a nagyobb védettséget nyújtó vakcina nyilvánvalóan hasznos a többi embernek is.
Chargers LT
Pedig filozófiai síkon ugyanarról van szó.
Az "én" az elsődleges.
Nyilván, aki milliárdokhoz fér hozzá az nem a gemkapcsot viszi haza az irodából.
Az "ország tönkretétele" legfeljebb következmény, nem a cél.
De formálisan ugyanaz a metodika, "nekem legyen jó, mással meg lesz ami lesz, balfaszok, hogy nem ugyanezt teszik".
Egyébként semmi bajom az egocentrikus világképpel, magamtól nem is kérem álszent módon számon senkin az övét, csak ha egy konstans máson számonkérő is eképp cselekszik, azt konstatálom, mert vicces tud lenni.
Sobri Jóska
Nagyon nem ugyanarról van szó. Aki nem kér X típusú vakcinából, az ugyanis nem veszi el a másiktól. Az csak kiáll a sorból, és hátramegy a sor végére, előre engedve azokat, akik kevésbé válogatósak. Ez marhára nem az az attitűd amit Orbán és a NER lovagjai művelnek. Ne keverjük a kettőt.

KIvéve persze, ha csókos is és kijárja magának idő előtt hogy mit kapjon. De akkor nem az a probléma, hogy mit kap, hanem az, hogy kijárja magának.
peterk2005
Nem értetted meg az analógia lényegét.
Nem a mástól való elvétel a fő motívum abban, amit írtam, hanem az, hogy egy önérdekérvényesítő ember a másik hasonlóképp egocentrikusat (akinek másban nyilvánul meg a hasonló, "én rafkós vagyok, ti balfaszok" attitűdje) egy maga által tákolt erkölcsi magaslatról számonkéri, ezzel okoz önmagának hitelességdeficitet.
Sobri Jóska
Szóval mivel volt, hogy beálltam a sor elejére haverom mellé, ahelyett, hogy kiálltam volna a sorom akkor mostmár helyeselnem kell Orbán döntéseit?
Vagy csak nem szidhatom az attitűdjét?
Fiatal koromban rosszul adtak vissza és nem szóltam. Akkor mostmár a tolvajokat se szólhatom le? Vagy ha azóta 2x már szóltam akkor mégis?
Ez még tőled is hülyeségnek tűnik 😊
8 órája
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 24 503 — #NoStress
Chargers LT
Nem kapkodtad el!
nagylaza
😀 Egyrészt még a mai napig se tudni sok dolgot az egészről, másrészt amúgy se kerültem volna sorra. Plusz nekem Pfizer kell és kész, én vállalom 😀
És végre kezd kirajzolódni innen-onnan, hogy szükséges az oltottság a korábbi életminőséghez.
Chargers LT
Klaci79
Ha senki se fogadná el az astrát, oroszt, kínait, akkor jó soká' kapnál amerikait.
És téged zavar, amikor Orbán, meg a NER-lovagok is a maguk hasznát nézik, és nem a többi emberét.

Sobri Jóska
Kurvára ne keverd össze azt, amikor egy ember a 94%-os vakcinát szeretné az 50%-os helyett és azt, hogy egy patkány mocsadék társaság tökretesz egy országot és a benne élő (vagy már az egészségügyi "reformoknak" hála halott) embereket!

Jah, és a nagyobb védettséget nyújtó vakcina nyilvánvalóan hasznos a többi embernek is.
Chargers LT
Az "én" az elsődleges.
Nyilván, aki milliárdokhoz fér hozzá az nem a gemkapcsot viszi haza az irodából.
De formálisan ugyanaz a metodika, "nekem legyen jó, mással meg lesz ami lesz, balfaszok, hogy nem ugyanezt teszik".
Egyébként semmi bajom az egocentrikus világképpel, magamtól nem is kérem álszent módon számon senkin az övét, csak ha egy konstans máson számonkérő is eképp cselekszik, azt konstatálom, mert vicces tud lenni.
Sobri Jóska
Nagyon nem ugyanarról van szó. Aki nem kér X típusú vakcinából, az ugyanis nem veszi el a másiktól. Az csak kiáll a sorból, és hátramegy a sor végére, előre engedve azokat, akik kevésbé válogatósak. Ez marhára nem az az attitűd amit Orbán és a NER lovagjai művelnek. Ne keverjük a kettőt.

KIvéve persze, ha csókos is és kijárja magának idő előtt hogy mit kapjon. De akkor nem az a probléma, hogy mit kap, hanem az, hogy kijárja magának.
peterk2005
Nem értetted meg az analógia lényegét.
Nem a mástól való elvétel a fő motívum abban, amit írtam, hanem az, hogy egy önérdekérvényesítő ember a másik hasonlóképp egocentrikusat (akinek másban nyilvánul meg a hasonló, "én rafkós vagyok, ti balfaszok" attitűdje) egy maga által tákolt erkölcsi magaslatról számonkéri, ezzel okoz önmagának hitelességdeficitet.

8 órája
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 18 399 — The only discipline that lasts, is self discipline
Abban egyébként tudok logikát találni, hogy a Jansent küldjék az isten háta mögötti csongrádi, békési vagy szatmári falvakba az oltóbuszokkal. Egyrészt ott nem feltétlenül van háziorvos mindenhol, sok helyen több településre jut egy és ugye nem ez az egyetlen dolga. Logisztikailag meg elég nyomor kétszer ilyen helyekre eljuttatni a cuccot és reménykedni, hogy senki nem felejti el - szarja le hogy neki másodjára is jönnie kéne. Neked, bárkinek, aki megyeszékhelyen vagy nagyobb városban él jóval-jóval könnyebb dolga van eljutni a második oltásra. Szóval ez szerintem egy vállalható döntés. (ha így lesz)
MC12
Szerintem is logikus. Sőt, úgy kéne csinálni, mint a választások idején a szavazógyűjtő partikat. Itt egy sör, egy finom szendvics, szúrasd be aztán gyere ihatsz/ehetsz.

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
8 órája
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 18 399 — The only discipline that lasts, is self discipline
Chargers LT
Nem kapkodtad el!
nagylaza
Chargers LT
Klaci79

Sobri Jóska

Chargers LT
Az "én" az elsődleges.
Sobri Jóska

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
9 órája
Heisman Denver Broncos Oregon Ducks 11 781 — Bears GM / Darts - Nathan Aspinall
"Koronavírus: már látszik, hova vezetett a húsvéti lazulás Spanyolországban
Spanyolországban mintegy 23 ezer új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak a hétvégén, több mint a kétszeresét az egy héttel korábbi eseteknek - derült ki az egészségügyi minisztérium hétfőn közzétett adataiból az MTI szerint. A helyi szakértő szerint a növekedést a húsvéti ünnepek alatt történt fertőzések okozzák."

nagylaza
Mindenki tudta hogy ez lesz. Így is lett. Nincs semmi meglepetés. Viszont itt oltást nem tudom mikor kapnám, valszeg haza kell mennem érte, mert itt szépen be vannak sorolva az emberek csoportokba.
Heisman
hogy tudsz egyáltalán hazajönni most?
Negritis
hazamegyek és két hét karantén. ha most jól tudom elhagyhatom Valencia megyét, szóval kocsival/vonattal lehetne, a reptér nem tudom hogy megy se itt se hogy Budapestről jön e gép.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Players : Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante / NBA : Mavericks [Doncic, Porzingis]
NHL : Ducks / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc Marquez
NASCAR : #22 Joey Logano, #11 Denny Hamlin, #9 Chase Elliott
Cycling : Quintana, Cras, Pogacar / Figure Skating : Zagitova & Medvedeva
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Ricky Evans, Gerwyn Price
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz
Euroleague : Valencia Basket
10 órája
MC12 New Orleans Saints 1 081
VvAlekosz
Klaci79
Egyébként én tökre megértem ezt, bár én meglepődnék ha Pfizer a következő 1-1.5 honapban választás lenne.
Toca
1 millió ember van hátra, mert sokan most regisztrálnak ugyan, de azért nem hiszem, hogy hirtelen ez százezrekkel nő.
Abból tuti tanárok, egyéb állami alkalmazottak, korábban oltópontra mentek 2. oltására elmegy 500k. Ugye a tanárok 2. köre majd csak május környékén lesz időszerű.
Marad egy fél millió és közben jön még más oltóanyag is, nagyon sok ismerős pl a napokban fog majd kapni szputnyikot. Biztos jön Arra, de jön némi Modern és persze főképp Jansen is, igaz ez utóbbit Nyunyóka néni elküldi a pici falvakba, bár gondolom ott is azért sok helyen van háziorvos aki oltson.
Reménykedek egyelőre...
Klaci79
10 órája
VvAlekosz
Klaci79
Toca
Reménykedek egyelőre...
10 órája
Ugye azt nem gondoljátok komolyan hogy azért rendelnek hogy majd álljon a raktárba ?
Vagy szerintetek megrendelik aztán majd valamikor amikor talán lesz engedély használják,ha lesz,ha nem. akkor meg szépen visszaküldik.
Na mindegy én nem akarok senkit győzködni csak egyszerűen fel nem foghatom hogy tudtok orvosi kérdésben dönteni ez jó nekem ez nem vagy ez jobb mint az stb.(oké a kínaival kapcsolatban értem az aggályokat ) de a többivel kapcsolatban tényleg nem vágom
(Pedig engem az orosz rendesen kicsinált )
VvAlekosz
Pedig ott fog állni a raktárban, ebben biztos lehetsz! És még hűtik is, mert úgy vannak vele, ha megkapja az EU engedélyt, majd sokkal nehezebb lesz hirtelen hozzájutni. Ha pedig nem kapja meg, nem fogják felhasználni.
Én általában úgy döntök ilyen kérdésben, hogy sokat olvasok különböző véleményeket, szakmai dolgokat. Eddig december óta jöhetett volna nekem az orosz is, vagy bármi, de nem voltam jogosult semmire. Most úgy vagyok vele, hogy május 1-ig kb beoltanak mindenkit, aki regisztrált, már csak 1 millió ilyen ember van. Jön még 1-1,3 millió olyan vakcina, amit szívesen látnék a szervezetemben. Most 1-2 héten már ne múljon, úgyis az oltás után még 5-7 hétig vigyáznom kell, mint eddig.
Értékelem a kockázatokat, sokat olvasok a témában, akár itt a fórumon is és döntök. Én például figyelembe veszem azt is, hogy év végén szeretnék elutazni USA-ba és nem akarom, hogy baszakodjanak az orosz oltással. Lehet nem teszik, de van esély arra is jelen helyzetben.
Klaci79
10 órája
Negritis Denver Broncos 22 208 — The Mathematician
Ugye azt nem gondoljátok komolyan hogy azért rendelnek hogy majd álljon a raktárba ?
Vagy szerintetek megrendelik aztán majd valamikor amikor talán lesz engedély használják,ha lesz,ha nem. akkor meg szépen visszaküldik.
Na mindegy én nem akarok senkit győzködni csak egyszerűen fel nem foghatom hogy tudtok orvosi kérdésben dönteni ez jó nekem ez nem vagy ez jobb mint az stb.(oké a kínaival kapcsolatban értem az aggályokat ) de a többivel kapcsolatban tényleg nem vágom
VvAlekosz
Pedig ott fog állni a raktárban, ebben biztos lehetsz! És még hűtik is, mert úgy vannak vele, ha megkapja az EU engedélyt, majd sokkal nehezebb lesz hirtelen hozzájutni. Ha pedig nem kapja meg, nem fogják felhasználni.
Én általában úgy döntök ilyen kérdésben, hogy sokat olvasok különböző véleményeket, szakmai dolgokat. Eddig december óta jöhetett volna nekem az orosz is, vagy bármi, de nem voltam jogosult semmire. Most úgy vagyok vele, hogy május 1-ig kb beoltanak mindenkit, aki regisztrált, már csak 1 millió ilyen ember van. Jön még 1-1,3 millió olyan vakcina, amit szívesen látnék a szervezetemben. Most 1-2 héten már ne múljon, úgyis az oltás után még 5-7 hétig vigyáznom kell, mint eddig.
Értékelem a kockázatokat, sokat olvasok a témában, akár itt a fórumon is és döntök. Én például figyelembe veszem azt is, hogy év végén szeretnék elutazni USA-ba és nem akarom, hogy baszakodjanak az orosz oltással. Lehet nem teszik, de van esély arra is jelen helyzetben.
Klaci79
utazás nekem eszembe se jutott, de nálam az is mókás mert én meg simán lehet hogy meló miatt kell hogy utazzak 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
10 órája
VvAlekosz
11 órája
nagylaza Green Bay Packers 5 070 — beers & Packers
valahol olvastam hogy azért nem nyújtják be mert a fejlesztési folyamat nem volt épp humánus
Negritis
Például:
 www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/covid-ema-orosz-oltas-vakcina-vizsgalat-szputnyik.726595.html
11 órája
VvAlekosz 180
11 órája
Valaki itt kurvára nem mond igazat....
 www.portfolio.hu/gazdasag/20210412/az-orszagos-korhazi-foigazgato-helyettes-elarulta-hogy-voltak-olyan-korhazi-esetek-amikor-az-orvosnak-dontenie-kellett-melyik-sulyos-beteg-eletet-mentik-meg-478192
Klaci79
A lélegeztetőgépre került betegek 80%-ának az életét nem tudják megmenteni - árulta el a HírTV műsorában Takács Péter, az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgató-helyettese.
ez elég durva

11 órája
Valaki itt kurvára nem mond igazat....
 www.portfolio.hu/gazdasag/20210412/az-orszagos-korhazi-foigazgato-helyettes-elarulta-hogy-voltak-olyan-korhazi-esetek-amikor-az-orvosnak-dontenie-kellett-melyik-sulyos-beteg-eletet-mentik-meg-478192
11 órája
Na Ausztria berendelt 1 millió az az egymillió adag orosz" gyenge" minőségű vakcinát.
Nagylaza Klaci most akkor hogy is van ez ?
(Miért is nem jó ez nektek ?Mivel is gyengébb ez mint a nyugati amire vártok messiásként ?)
Csak megjegyzem ha jól tudom az orosz 2 évig jó szemben a Pfizer ami 6 hónap ha igazak a hírek
Vagy az pár százalék hatékonyságbeli különbség aggaszt bennetek ?

m.hvg.hu/gazdasag/20210412_Ausztria_is_dontott_a_Szputnyik_importjarol
VvAlekosz
arról van döntés hogy megrendelték, nem arról hogy használják is
(kicsit hasonló mint az indiai meg a sinovac nálunk, de mégse)
van szó arról hogy az olaszok is fogják gyártani

mivel jobb? egy EU engedéllyel pl, amivel kapcsolatba valahol olvastam hogy azért nem nyújtják be mert a fejlesztési folyamat nem volt épp humánus