Koronavírus 2021

34 feliratkozó

14 órája
MC12 New Orleans Saints 1 766
Főleg mióta megmagyarázták, hogy a Pride-on többek között azért sem valószínű egy 30 ezres tömegben a vírus terjedése és berobbanása, mert az a szubkultúra igényes a higiéniájára (!!4!!) ellenben a focimeccsre járókkal. By Kunetz Zsombor.
MC12
ez jó nagy baromság ...
csebi
Szórakoztató az azonnali cikke 😊 az összes celeb virologus vért izzadva próbálja megmagyarázni, hogy pár héttel ezelőtt még “vágóhídra hajtás” (szintén by Kunetz) volt a foci EB-re kimenni, akkor a Pride miért nem az? 😊 és hát ilyen válaszok lettek belőle.
15 órája
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 11 243 — Lucas Scott
Főleg mióta megmagyarázták, hogy a Pride-on többek között azért sem valószínű egy 30 ezres tömegben a vírus terjedése és berobbanása, mert az a szubkultúra igényes a higiéniájára (!!4!!) ellenben a focimeccsre járókkal. By Kunetz Zsombor.
MC12
ez jó nagy baromság ...

16 órája
 azonnali.hu/cikk/20210730_az-izlandi-pelda-mutatja-nem-kell-rettegnunk-a-delta-varianstol

Nagyjából erre gondoltam pár napja. Aki be van oltva az is elkaphatja de elenyésző arányban hal meg vagy lesz súlyos beteg. Erre kell az oltás.
MC12
Az ördög ügyvédjét kell játszanom, miközben mindannyian tudjátok, hogy vakcina párti vagyok. De ez a cikk úgy ahogy van hibás. Olyan következtetést von le, amit nem lehetne. Az izlandi esetszámok ugyanis kb. másfél hete keztek el emelkedni, és tudjuk, hogy a halálozások száma az esetszám növekedéstől számítva a 3. héttől szokott megemelkedni. Úgyhogy az izlandi esetben még legalább másfél hetet várni kellett volna a következtetésekkel.

(Az más kérdés, hogy Angliában és az USA-ban már eltelt a 3 hét, és az ottani számok igazolják azt, amit a cikk állít. De akkor a cikk használja ezeket az adatokat, ne olyant, amivel - egyelőre - semmit nem lehet bizonyítani.)

Szerk: közben végig olvastam a cikket. Hát a vége meg egyszerűen borzalmas. Utálom, hogy a te mondókádat kell fújnom MC, de ez van. Ez a két virológus inkább meg se szólalt volna. ("a vírus ellen nem azok a „középkori eljárások” tudnak hatékonyak lenni, amiket az elmúlt időszakban láthattunk: mint az egymással való kapcsolataink lecsökkentése, a kesztyűk, a hónapokig használt és épp ezért számos kórokozóval szennyezett maszkok, illetve az ipari mennyiségű fertőtlenítőszerek ész nélküli használata". Ó, édes istenem. Akkor mégis mijaf*szommal gyűrt le a világ eddig három hullámot? Mert nem a vakcinával, az biztos...)
peterk2005
Én ezt már nem is írtam. Kis túlzással a "megkérdezett virológus az alábbiakat mondta" részeket automatikusan scrollozom a mentális egészségem érdekében 😊

16 órája
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 19 125 — The only discipline that lasts, is self discipline
 azonnali.hu/cikk/20210730_az-izlandi-pelda-mutatja-nem-kell-rettegnunk-a-delta-varianstol

Nagyjából erre gondoltam pár napja. Aki be van oltva az is elkaphatja de elenyésző arányban hal meg vagy lesz súlyos beteg. Erre kell az oltás.
MC12
Az ördög ügyvédjét kell játszanom, miközben mindannyian tudjátok, hogy vakcina párti vagyok. De ez a cikk úgy ahogy van hibás. Olyan következtetést von le, amit nem lehetne. Az izlandi esetszámok ugyanis kb. másfél hete keztek el emelkedni, és tudjuk, hogy a halálozások száma az esetszám növekedéstől számítva a 3. héttől szokott megemelkedni. Úgyhogy az izlandi esetben még legalább másfél hetet várni kellett volna a következtetésekkel.

(Az más kérdés, hogy Angliában és az USA-ban már eltelt a 3 hét, és az ottani számok igazolják azt, amit a cikk állít. De akkor a cikk használja ezeket az adatokat, ne olyant, amivel - egyelőre - semmit nem lehet bizonyítani.)

Szerk: közben végig olvastam a cikket. Hát a vége meg egyszerűen borzalmas. Utálom, hogy a te mondókádat kell fújnom MC, de ez van. Ez a két virológus inkább meg se szólalt volna. ("a vírus ellen nem azok a „középkori eljárások” tudnak hatékonyak lenni, amiket az elmúlt időszakban láthattunk: mint az egymással való kapcsolataink lecsökkentése, a kesztyűk, a hónapokig használt és épp ezért számos kórokozóval szennyezett maszkok, illetve az ipari mennyiségű fertőtlenítőszerek ész nélküli használata". Ó, édes istenem. Akkor mégis mijaf*szommal gyűrt le a világ eddig három hullámot? Mert nem a vakcinával, az biztos...)

Szerkesztette: peterk2005

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
16 órája

18 órája
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 14 542 — Welcome in Wentzylvania!
De hiszen van teszt. Itthon ugyan a labor kapacitás miatt nem gyors, de egyébként 20 perc és 1 óra között megbízhatóan (95%+) jelzi a fertőzöttséget.

Inkább az a baj, hogy magát a fertőzöttséget nem lehet a fertőzőképesség kialakulásának pillanatában még mérni, hanem csak valamivel később.
peterk2005
Nem ugyanarról beszélünk (legalábbis a mondat első felét tekintve). Olyan tesztről beszélek, amit a gyárkapuban, iroda vagy iskola ajtóban a kezedbe nyomnak/kiveszed magadnak és gyorsan, saját magadat tudod tesztelni. Nem kell labor, meg képzett ember aki leveszi a kenetet, mert magadnak nem biztos, hogy jól csinálod. A mostaniak ára még jóval a tömegcikk szintű elterjedés fölött van (bár amit Dave említett, közelít).

Ez a teszt a világméretű pandémia után segíthetne a lokális gócok felfedezésében és felszámolásában.

A másik részében pedig szintén a további kutatások segíthetnek.
csi77
kb ez megy most németországban ha jól láttam.

1 napja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 6 723 — Bears & Illinois fan
De hiszen van teszt. Itthon ugyan a labor kapacitás miatt nem gyors, de egyébként 20 perc és 1 óra között megbízhatóan (95%+) jelzi a fertőzöttséget.

Inkább az a baj, hogy magát a fertőzöttséget nem lehet a fertőzőképesség kialakulásának pillanatában még mérni, hanem csak valamivel később.
peterk2005
Nem ugyanarról beszélünk (legalábbis a mondat első felét tekintve). Olyan tesztről beszélek, amit a gyárkapuban, iroda vagy iskola ajtóban a kezedbe nyomnak/kiveszed magadnak és gyorsan, saját magadat tudod tesztelni. Nem kell labor, meg képzett ember aki leveszi a kenetet, mert magadnak nem biztos, hogy jól csinálod. A mostaniak ára még jóval a tömegcikk szintű elterjedés fölött van (bár amit Dave említett, közelít).

Ez a teszt a világméretű pandémia után segíthetne a lokális gócok felfedezésében és felszámolásában.

A másik részében pedig szintén a további kutatások segíthetnek.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
1 napja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 19 125 — The only discipline that lasts, is self discipline

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 napja
Egyet nem értek, illetve lehet, hogy csak nincs róla információm. Amíg örömteli módon a vakcina már egy évvel a járvány kitörése után rendelkezésre állt, a megbízható, gyors és olcsó tesztek nem. Nyilván az előbbi fontosabb, de a gazdaság helyreállításában utóbbinak is szerepe lehet. Vagy valakinek van infója esetleg erről?
csi77
Március óta itt Hollandiában sima élelmiszer üzletekben lehet kapni 5 darabos államilag jováhagyott gyorstesztet, 15 euro-ért (1 órás munkadij itt még a legalacsonyabb szektorban is kb).
davemayer
Az jó, de gondolom a megbízható kategóriát nem meríti ki.
csi77
Nem pcr teszt, de az állam elfogadja, pl ha megfázol ezzel igazolhatod a munkáltatódnak hogy nem covid. Utazni országok között nem hiszem hogy elég, de inkább a szabályrendszer miatt mintsem a minősége miatt
davemayer
De egy ilyen tesztnek pont a megbízhatósága lehetne az előnye, hogy pontosan megmutatja az aktuális fertőzöttségi állapotot, nem az, hogy ki fogadja el, ki nem.
És valóban, én is úgy véltem, hogy teszt-gyógyszer-vakcina lesz a sorrend, nem fordítva.
Sobri Jóska
Rosszul gondoltad, így utólag logikus is, hiszen a vakcinának van egyedül egy bejáratott (vagy frissen kikísérletezett) változata amibe csak "beilleszted" a megfelelő információt és kb mehet is.
Ez a teszt elég jó, megbíznak benne a hatóságok, csak országok közötti utazásra nem használható de mint irtam ez inkább a szabályrendszernek köszönhető és nem a minőségének szól.
davemayer
Ez igaz, de a teszt sok szempontból nagyon is fontos lenne. Képzeljünk el, egy, az alkohol szondához hasonló méretű tesztet, amely a páciens maga tud kezelni, nagyon gyorsan megvan az eredmény,max párszáz ft és közel 100%-os hatásfokú (bilibe lóg a kezem?). Onnantól a munkahelyeken, iskolákban stb sokkal könnyebb lenne a tünetmentes embereket kiszűrni. A vakcinázottság után ennek kifejlesztése is elemi érdeke lenne államoknak, cégeknek egyaránt, komoly K+F alapot lehetne létrehozni. Arról nem is beszélve, hogy az adott technológia más vírus egyéb esetén is felhasználható lehet.

Hajrá Bad Bones!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
1 napja
davemayer Chicago Bears 8 939 — "Grammar maci"
Egyet nem értek, illetve lehet, hogy csak nincs róla információm. Amíg örömteli módon a vakcina már egy évvel a járvány kitörése után rendelkezésre állt, a megbízható, gyors és olcsó tesztek nem. Nyilván az előbbi fontosabb, de a gazdaság helyreállításában utóbbinak is szerepe lehet. Vagy valakinek van infója esetleg erről?
csi77
Március óta itt Hollandiában sima élelmiszer üzletekben lehet kapni 5 darabos államilag jováhagyott gyorstesztet, 15 euro-ért (1 órás munkadij itt még a legalacsonyabb szektorban is kb).
davemayer
csi77
Nem pcr teszt, de az állam elfogadja, pl ha megfázol ezzel igazolhatod a munkáltatódnak hogy nem covid. Utazni országok között nem hiszem hogy elég, de inkább a szabályrendszer miatt mintsem a minősége miatt
davemayer
De egy ilyen tesztnek pont a megbízhatósága lehetne az előnye, hogy pontosan megmutatja az aktuális fertőzöttségi állapotot, nem az, hogy ki fogadja el, ki nem.
És valóban, én is úgy véltem, hogy teszt-gyógyszer-vakcina lesz a sorrend, nem fordítva.
Sobri Jóska
Rosszul gondoltad, így utólag logikus is, hiszen a vakcinának van egyedül egy bejáratott (vagy frissen kikísérletezett) változata amibe csak "beilleszted" a megfelelő információt és kb mehet is.
Ez a teszt elég jó, megbíznak benne a hatóságok, csak országok közötti utazásra nem használható de mint irtam ez inkább a szabályrendszernek köszönhető és nem a minőségének szól.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
1 napja
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 26 130 — #NoStress
csi77
davemayer
csi77
davemayer

1 napja
engem meg a második pfizer vágott taccsra teljesen egy fél napra. fura ez.
Vrij6
Az hogy az immunrendszer egy adott skálán mozogva és attól nem eltérve de változóan reagál? Tök normális.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
1 napja
csi77
davemayer
csi77

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
1 napja
Vrij6 Baltimore Ravens Maryland Terrapins 6 547
engem meg a második pfizer vágott taccsra teljesen egy fél napra. fura ez.

"Vannak, akik szórakozásból olvasnak, és vannak, akik műveltségüket akarják olvasmányaikkal gyarapítani; de én a harmadik olvasóra gondolok, arra, akinek az olvasás életfunkció és ellenállhatatlan kényszer – csak ez az igazi olvasó." Szerb Antal

"Az ember alapjában véve több annál, mint amit megtudhatunk róla." Karl Jaspers

"Where books are burned, in the end people will be burned." Heinrich Heine
1 napja
Eddig azt hittem, hogy az ismétlő durvábban kiüti az embert, de a tegnapi második astra mintha be se került volna a szervezetembe, annyira nem váltott ki semmi reakciót. Az első után volt némi levertség érzetem csak.
r.baggio
welcome to the club.
és az oltás környéke sem fog annyira fájni.
slowmotion
Szintén zenész
empty taxi
Itt is egy zenész. Majd meglátjuk, hogy ez jelent-e valamit. Még nem csináltattam tesztet, de tervezem.

1 napja
Jan Pittsburgh Steelers 3 907 — Steelers fan
Az oltással amúgy is számos probléma van, kezdve a bizalmatlansággal.

Az ésszerű megoldás egy gyógyszer lenne, ami - ha nem is megszünteti a betegséget- de enyhíti a tüneteket annyira, hogy ne kerüljenek tömegek kórházba. Alapból egyértelmű helyzetet is teremtene (aki szarul van, nyilván maga fogja kérni) és nem kéne tök egészséges embereket győzködni, hogy oltással be magukat, pár hónapja létező vakcinákkal. Pláne nem kötelezően.
Jan
Hmmm. Egy ugyancsak gyorsan kifejlesztett gyógyszerben miért bíznál meg jobban, mint az oltásban?
Mikey
A hangsuly itt azon van szerintem, hogy egészséges vagy legalábbis magát annak érző embereket nem kellene győzködni semmire.

Az oltással pont ez a probléma, hogy sokan ezért érzik visszásnak, ugy gondolkodnak hogy “ők ugyse kapják el, akkormeg minek? Hogy utána ne álljon fel?!... stb”.

Ha lenne egy ilyen gyógyszer, amit igy is lehetne kommunikálni, hogy előzi meg a betegséget de tünetet enyhít HA valakimár elkapta és szarul van, szerintem azt sokkal többen volnának hajlandóak használni. Az emberek 99 százalékánál amig nem üt be tényleg a menykő addig zéró előrelátással gondolkodnak. Ezt lehetne kisználni.
Cowboykarcsi90
Ezt a részt értem - vagyis nem értem, de tudom hogy a többség így működik - hogy a tűzoltást többen választanák, mint a tűz megelőzését, de amit nem értek, hogy miért bízna jobban valaki egy "hirtelen" kifejlesztett gyógyszerben, mint egy "hirtelen" kifejlesztett oltásban?

Amikor egy teljesen hétköznapi fájdalomcsillapító gyógyszer is okozhat számtalan mellékhatást, szövődményt, hosszútávon is.

Miért érzi azt mégis kevésbé kockázatosnak?

A gyógyszer kvázi ugyanúgy "rád van erőltetve" az orvos által, csak utólag, amikor már amúgy baj van. Szóval az se jobb.
Mikey
Azért, mert a gyógyszer annak kell, aki konkrétan beteg. Ha beteg vagyok, nem vagyok jól, akkor egyértelmű hogy elfogadom amit az orvos ad, vállalom a kockázatot, mert jobban akarok lenni.
Amikor tök egészséges vagyok, akkor azért van bennem kétség, hogy ha beadatok egy olyan vakcinát (vagy gyógyszert, mindegy) aminèl hosszú távú hatásvizsgálatok nem készültek , nem is készülhettek ennyi idő alatti, azzal az általános egészségi állapotomnak biztosan jót teszek?

Másrészt ugye itt a biznisz része. Feltételes módban: ha lenne gyógyszer, abból eddig Mo.-n kellett volna 100-200 ezer adag? Oltásból el lehetett sütni 6 milliót, és még szeretnének beadni pár milliót.

Ha így nézzük, 1,5 év alatt a lakosság 10%-a találkozott a vírussal, de hagyjak rá durván, legyen 1,5 M. Akkor 4-5 év múlva, még mindig milliók lesznek itthon, akik nem találkoztak a vírussal, - mindeközben már a 3. oltást pedzegetik a 6M beoltott embernek és nagyban mernék fogadni, hogy nem az lesz az utolsó. Itt azért nagy matek is van, a segíteni akarás mellett.
1 napja
empty taxi Los Angeles Chargers Georgia Bulldogs 29 059 — Pray 4 Eriksen!
Eddig azt hittem, hogy az ismétlő durvábban kiüti az embert, de a tegnapi második astra mintha be se került volna a szervezetembe, annyira nem váltott ki semmi reakciót. Az első után volt némi levertség érzetem csak.
r.baggio
welcome to the club.
slowmotion
Szintén zenész

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages
1 napja
slowmotion Dallas Cowboys 16 026 — Cowboys fan
r.baggio
welcome to the club.
1 napja
Mikey Cincinnati Bengals 12 430

Az ésszerű megoldás egy gyógyszer lenne, ami - ha nem is megszünteti a betegséget- de enyhíti a tüneteket annyira, hogy ne kerüljenek tömegek kórházba. Alapból egyértelmű helyzetet is teremtene (aki szarul van, nyilván maga fogja kérni) és nem kéne tök egészséges embereket győzködni, hogy oltással be magukat, pár hónapja létező vakcinákkal. Pláne nem kötelezően.
Jan
Hmmm. Egy ugyancsak gyorsan kifejlesztett gyógyszerben miért bíznál meg jobban, mint az oltásban?
Mikey
A hangsuly itt azon van szerintem, hogy egészséges vagy legalábbis magát annak érző embereket nem kellene győzködni semmire.

Az oltással pont ez a probléma, hogy sokan ezért érzik visszásnak, ugy gondolkodnak hogy “ők ugyse kapják el, akkormeg minek? Hogy utána ne álljon fel?!... stb”.

Ha lenne egy ilyen gyógyszer, amit igy is lehetne kommunikálni, hogy előzi meg a betegséget de tünetet enyhít HA valakimár elkapta és szarul van, szerintem azt sokkal többen volnának hajlandóak használni. Az emberek 99 százalékánál amig nem üt be tényleg a menykő addig zéró előrelátással gondolkodnak. Ezt lehetne kisználni.
Cowboykarcsi90
Ezt a részt értem - vagyis nem értem, de tudom hogy a többség így működik - hogy a tűzoltást többen választanák, mint a tűz megelőzését, de amit nem értek, hogy miért bízna jobban valaki egy "hirtelen" kifejlesztett gyógyszerben, mint egy "hirtelen" kifejlesztett oltásban?

Amikor egy teljesen hétköznapi fájdalomcsillapító gyógyszer is okozhat számtalan mellékhatást, szövődményt, hosszútávon is.

Miért érzi azt mégis kevésbé kockázatosnak?

A gyógyszer kvázi ugyanúgy "rád van erőltetve" az orvos által, csak utólag, amikor már amúgy baj van. Szóval az se jobb.

Szerkesztette: Mikey
1 napja
r.baggio Arizona Cardinals Louisville Cardinals 53 528 — no es importante

"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
1 napja
Mikey Cincinnati Bengals 12 430

Jan
1 napja
csi77
davemayer

Hajrá Bad Bones!
2 napja
csi77

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
2 napja
Jan Pittsburgh Steelers 3 907 — Steelers fan
Az embereknek már most is a tökük tele a Coviddal. Szted a 10. Vagy a 28. hullám alatt is be tudnak zárni mindent és mindenkit? Sztem nem.
KoporShow
Mi mást lehetne csinálni?
Az agyhalottak nem oltakoznak, új korházak ezer új orvossal, ápolószemélyzettel nincsenek, és ha követed a híreket a világban, ahol már beindult a delta (pl. Ausztrália), akkor látod, hogy ez a megoldás.
Maszk vissza, maradjotthon, karantén, teszt, nincs más opció.
Majd idővel tán jön valami szupervakcina, de ha az agyhalottak azt se veszik fel, akkor csak ez marad egy kormányzatnak, "bezár mindent és mindenkit".
Sobri Jóska
Lakosság arányosan nálunk van a legtöbb halott, tehát biztosan a mi védekezésünk az egyik legrosszabb. Nyilvánvaló hogy valamit másképp kéne csinálni. Még a svédek, akiknél szinte semmi -mienkhez hasonló- korlátozás nem volt, is sokkal jobban állnak mint mi.

Azt nem mondhatjuk, hogy csináljuk úgy mint eddig, hiszen milyen jól bevált... Vagy teljesen mást kell csinálni, vagy ilyesmit, de egész máshogy. Mert az elég világos, hogy ahogy eddig csináltuk , a 9,5 M lakosra 30000 halottal, az katasztrófa.
Jan
Vagyis változtassuk meg a protokollt, ami alapjan egy halott covid-halottnak számít pandémia idején?
Mert ha a rendes éves halálozási adatokhoz képest megemelkedő halottszámmal kalkulálunk, akkor nem nálunk van a legtöbb halott lakosságarányosan, sima középmezőny vagyunk, volt erről több összevetés itt is.
Lassan elengedhetnéd ezt az ellenzéki bullshitet, már ők se erőltetik.
Sobri Jóska
Nem a protokollt kell megváltoztatni, az nagyon NER-es megoldás lenne. Hanem a problémára kéne valós megoldás. Az látszik, hogy a zárás nem az, még az oltás se tűnik úgy, hogy lezárja az egész járványt. Az oltással amúgy is számos probléma van, kezdve a bizalmatlansággal.

Azt nem tudom a gyógyszerek fejlesztése hogy áll, de az világos, hogy a gyártóknak most az oltás az instant nagy lóvé. Magyaro is vakcinát fejleszt, nyilván a biznisz az első, pedig azt alapból tudni lehet, hogy világ szintén nem lehet annyi embert beoltani, hogy eltűnjön a járvány. De pillanatnyilag úgy néz ki, hogy még Európában sem, ahol pedig minden feltétel adott, itt sem lesz elég nagy átoltottság, akkor mit várnak ilyen India szintű helyektöl?
2 napja
Most már, talán. Száz éve durvább volt és főleg a 20-40-es korosztályt sújtotta. Aztán szerencsére belesimult a szezonális betegségek sorába (még oltás sem volt). Ebben reménykedem......
csi77
Előbb utóbb ez lesz. Az embereknek már most is a tökük tele a Coviddal. Szted a 10. Vagy a 28. hullám alatt is be tudnak zárni mindent és mindenkit? Sztem nem.
KoporShow
Ezt nem a megszokás, vagy a lakosság hangulata fogja meghatározni. Ha egy vírustól nem védekezés esetén leül az eü rendszer, akkor az ellen védekezni kell, és ez nem választás kérdése. Egy lepadlózott eü rendszer sokkal nagyobb probléma, mint bármilyen zárás.

De nem fogunk eddig eljutni. Ha tényleg jönnek a hullámok majd és nem lehet az embereket rávenni elég számban, hogy oltakozzanak, akkor a vége tényleg az lesz, amit Sobri mond: kötelezővé teszik, és mindenkinek belövik, ha tetszik neki, ha nem. Aztán akkor kezelve lesz a probléma, el fogja bírni az eü rendszer védekezés nélkül is.