Koronavírus 2020

35 feliratkozó

16 napja
somoskovig Jacksonville Jaguars 6 442 — 49ers GM
Nagyon köszönöm, tényleg jól esik, hogy mindenki szorít nekünk és szeretne segíteni.
A sürgisek bármire az ottani munkában fel tudják használni az adományokat.

PÉCSI SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÁSÉRT ALAPÍTVÁNY
7621 Pécs,Rákóczi út 2.
Adószám: 18317174-1-02
Bankszámlaszám: 11731018-29902341 Nagyon köszönünk mindent!!!

Ha utaltok írjátok rá a közleményben hogy a Covid-19 elleni harchoz a bowl.hu fórumozói.

Köszönjük szépen
diverdoc

Szerkesztette: somoskovig
12 perce
Heisman Trophy Denver Broncos Oregon Ducks 8 810 — Bears GM / Fehérorosz PL beatwriter
7026 új eset spanyolban 809 halott...ezres csökkenés előbbiben
Klaci79
folyamat ugrál, mert pár napja még 4-6k volt csak sajnos
Negritis
Igen, de csütrötök most 8100 volt, péntek 7400...jó lenne ha ez már tendencia lenne
Klaci79
Ne a napi spot ertékeket nézzétek, hanem három-ötnapos görgőátlagot.
slowmotion
De mi van Franciaországban 2 napja?
Atari
Megadták magukat...

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks Players : Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Valencia/Levante, Rákóczi / NBA : GSW / NHL : Ducks / MLB : Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc Marquez
Cycling : Quintana, Cras / Figure Skating : Zagitova & Medvedeva
1 órája
nagylaza Green Bay Packers 675 — beers & Packers
 www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30230-9/fulltext
ittazt írja a járvány kevesebb mint három hétig volt önnefenntartó - semmiféle félévekről nincs szó

logikailag két tény szól e mellett, ugye légúti és infuenza szerű terjedést írtak eddig, márpedig az nem tart negyedévekig, másodrészt meg RNS vírusról van szó
Ugye azt sulykolták mindenkibe, hogy állandó fejlődés meg mindig egyre jobb egyre több - blődi kapitalizmus elmélet. A biológia nem így műxik, tehát van a gedvánk aki magában nem képes szaporodásra, ezér a fertőzött sejtet veszi rá a soxorosításra, de nem a pipiszupi dns átíró pc-jét hanem az rns-hez használt írógépét, namost ilyen diktálásoknál, ha sok a szöveg akkor félreütnek. Itt jön be a hülyeség, nagyon ritkán ütnek úgy félre, hogy jobb legyen, általában rosszabb, azt ha átviszik egy másik írógépre diktálni egyre romlik. No most a mi gedvák egyszer beletalált a tuttiba, de innen nem azt kell várni, hogy jön a bullseye, azt reszeltek, hanem ahogy telikaz idő szépen elöregszik, elhasználódik.
Na de akkor miér, ezt is leírja a kiskínai, akkor nyersz, ha minnél előbb elkapod a beteget, ez az elején egy héten túl volt, a kríziskor már lement 5 napra, aztán már a másnapján bezsákolták a fertőzötteket. Ez az, ahogy kapcsol fokozatban az egészségügy, az első téblábolók még összejárnak több orvost, több kőrházat, aztán ahogy bepörög a dolog, aki lázas mán megy is tesztre. Minnél előbb dunsztolod le, annál kevésbé tud szétszóródni.
sutianap
Jól értem, hogy ez egy optimista (kedvező kilátásokkal kecsegtető) forgatókönyv?
1 órája
Atari 1 237 — Tulipános Fan- fan
Klaci79
Negritis
Igen, de csütrötök most 8100 volt, péntek 7400...jó lenne ha ez már tendencia lenne
Klaci79
slowmotion
De mi van Franciaországban 2 napja?

- A kardom, Tű.
- Tű?! Persze, hogy nevet adtál neki.
- Sokan adnak nevet a kardjuknak.
- Csak a szarosok.
1 órája
slowmotion Dallas Cowboys 13 186 — Cowboys fan
Klaci79
Negritis
Klaci79
1 órája
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 9 024 — Haeana Aarai-tia
 www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30230-9/fulltext
ittazt írja a járvány kevesebb mint három hétig volt önnefenntartó - semmiféle félévekről nincs szó

logikailag két tény szól e mellett, ugye légúti és infuenza szerű terjedést írtak eddig, márpedig az nem tart negyedévekig, másodrészt meg RNS vírusról van szó
Ugye azt sulykolták mindenkibe, hogy állandó fejlődés meg mindig egyre jobb egyre több - blődi kapitalizmus elmélet. A biológia nem így műxik, tehát van a gedvánk aki magában nem képes szaporodásra, ezér a fertőzött sejtet veszi rá a soxorosításra, de nem a pipiszupi dns átíró pc-jét hanem az rns-hez használt írógépét, namost ilyen diktálásoknál, ha sok a szöveg akkor félreütnek. Itt jön be a hülyeség, nagyon ritkán ütnek úgy félre, hogy jobb legyen, általában rosszabb, azt ha átviszik egy másik írógépre diktálni egyre romlik. No most a mi gedvák egyszer beletalált a tuttiba, de innen nem azt kell várni, hogy jön a bullseye, azt reszeltek, hanem ahogy telikaz idő szépen elöregszik, elhasználódik.
Na de akkor miér, ezt is leírja a kiskínai, akkor nyersz, ha minnél előbb elkapod a beteget, ez az elején egy héten túl volt, a kríziskor már lement 5 napra, aztán már a másnapján bezsákolták a fertőzötteket. Ez az, ahogy kapcsol fokozatban az egészségügy, az első téblábolók még összejárnak több orvost, több kőrházat, aztán ahogy bepörög a dolog, aki lázas mán megy is tesztre. Minnél előbb dunsztolod le, annál kevésbé tud szétszóródni.

Szerkesztette: sutianap

2 órája
briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 7 560 — StuG Life
 www.origo.hu/tudomany/20200404-amerikai-immunologus-megvan-a-virus-kezelesenek-lehetseges-ellenszere.html

Egy sor szuperhatékony antitestet fejlesztettünk ki, amely blokkolja a vírus felületén lévő tüskéket, így a vírus elveszíti fertőzőképességét... az új antitest-kezelést már a nyáron ki lehet próbálni embereken is.
Az orvos-mérnök Glanville augusztus végére ígérte a terápia forgalomba hozatalát.

Aztán vagy igaz, vagy nem.
Sobri Jóska
A link címe meglehetősen rossz színben tünteti fel az amcsi tudósokat.
andree
Miért is ? 🤔
Rózsa Sándor (betyár)
a virus kezelésének lehetséges ellenszere

2 órája
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 12 827 — Nem
Most értékelődik fel igazán a Szent Korona jelentősége.
2 órája
igye

2 órája
Rózsa Sándor (betyár) Seattle Seahawks 2 415
 www.origo.hu/tudomany/20200404-amerikai-immunologus-megvan-a-virus-kezelesenek-lehetseges-ellenszere.html

Egy sor szuperhatékony antitestet fejlesztettünk ki, amely blokkolja a vírus felületén lévő tüskéket, így a vírus elveszíti fertőzőképességét... az új antitest-kezelést már a nyáron ki lehet próbálni embereken is.
Az orvos-mérnök Glanville augusztus végére ígérte a terápia forgalomba hozatalát.

Sobri Jóska
andree
Miért is ? 🤔
2 órája
megint Olvasom ezt a korona kifejezést, hogy azért hívják koronának a vírust, mert korona alakja van a kinövésnek rajta...de valaki világosítani már fel, hogy mi a köze a corona angol szónak, a magyar korona alakhoz, mert kezdem azt hinni ezek hülyének néznek itt tényleg.
Nálam a korona a crown lenne, de lehet valami extra fordítás ez?
Klaci79
mint minden biológiai rendszertani kifejezés, ez is latinul van
a korona a napkoronára után, mer olyasminek látják elektromikroszkópon

2 órája
A szolnoki Hetényi G. kórház megtiltotta az eddig élelmiszert adományozók számára, hogy az ott dolgozókat ezután is ellássák adományaikkal, mivel ez a gazdasági igazgató (A. Attila) érdekeltségi körébe tartozó büfé gazdasági érdekeire kedvezőtlenül hat.

ismerős facebookjáról
gamerkr
Ilyen létezik?
2 órája
gamerkr Green Bay Packers 7 881 — The sharif don't like it
A szolnoki Hetényi G. kórház megtiltotta az eddig élelmiszert adományozók számára, hogy az ott dolgozókat ezután is ellássák adományaikkal, mivel ez a gazdasági igazgató (A. Attila) érdekeltségi körébe tartozó büfé gazdasági érdekeire kedvezőtlenül hat.

ismerős facebookjáról

@RobokacsaGB
2 órája
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 17 665 — #NoStress
megint Olvasom ezt a korona kifejezést, hogy azért hívják koronának a vírust, mert korona alakja van a kinövésnek rajta...de valaki világosítani már fel, hogy mi a köze a corona angol szónak, a magyar korona alakhoz, mert kezdem azt hinni ezek hülyének néznek itt tényleg.
Klaci79
Gondolom a napkoronából jön, nem a királyiból.
Sobri Jóska
Aham...na ma is tanultam valamit 😊
Klaci79

Kellő jóindulattal... 😊

3 órája
andree Arizona Cardinals 1 162
 dictzone.com/magyar-latin-szotar/korona
3 órája
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 11 363
Klaci79
Sobri Jóska
Aham...na ma is tanultam valamit 😊
3 órája
Klaci79

3 órája
3 órája
sárpilis 21.
aszongya
 clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04308668

3 órája
egri borok savasabbak pöttyet
ozibozi
Előjöttek az emlékek. Egri nyaralásunk előtt (feleségemmel mentünk) megkérdeztem helyi ismerősömet, hol érdemes vöröset venni, ha a Szépasszony-völgyében járunk. Hallottam ugyanis, hogy szeretik átverni a turisztokat. Mondta, hogy az „állami gazdaság” pincészeténél. Úgy is lett. Állt előttünk egy férfi, jól bevásárolt. Aztán elnéztünk egy pincébe, ugyanaz a férfi kínálta a „saját borát”, amit pár perce, kb. 50 méterre vett. Csak éppen több mint kétszer annyiba került. Megismert minket, bocsánatkérően mosolygott.
Aztán: ismerősöm ajánlott egy éttermet + egy borászt is, ahol jó a fehér, nem túl messze az egri uszodától. Kánikula volt, nem jutottunk el a borászhoz, de az étterembe igen. Isteni olaszrizlinget ittunk „kimért borként”, kérdeztem, honnan való. Kiderült, hogy attól a borásztól, ahova nem sikerült eljutnunk. Hazajöttünk, felhívtam (a borászt), kérdeztem, hogy Bp-re szállítanak-e valahova. Mondott két boltot. Az egyikbe elmentem, vettem két litert. Köszönő viszonyban nem volt azzal, amit Egerben kóstoltunk. Kizárólag a nagy önuralmunknak köszönhető, hogy nem öntöttük ki a klotyóba.
3 órája
andree Arizona Cardinals 1 162

Sobri Jóska
3 órája

3 órája
ozibozi New York Giants 8 040
egri borok savasabbak pöttyet
3 órája
Onnan tudom hogy 8 óra hogy tapsolnak. Jobb mint a harang 😀
Heisman Trophy
Én pedig kitöltöttem egy kis villányi vörös küvét, abból baj nem lehet. Egészségetekre!
nagylaza
Jó ötlet, mondjuk mifelénk a villányi borokat hordómosásra használják, de sebaj....😊

| nem ám, tiszteljük őket 😊 |
csi77
Nálam vörösből a villányi az első, de utána rögtön Szekszárd következik. Harmadik: Eger.
nagylaza
Nálam is ez a sorrend, bár a minap ittam egy egri vöröset, ami valami elképesztő volt. Simán kenterbe vert volna bármelyik francia vöröset is. Aztán láttam, hogy 1 palack 8000.-
Hát nem fogok rákattanni 😊
Klaci79
Előbb iszol, és utána nézed meg, mennyibe kerül? Irigyellek!😊
4 órája
Atari 1 237 — Tulipános Fan- fan
Nálam is ez a sorrend, bár a minap ittam egy egri vöröset, ami valami elképesztő volt. Simán kenterbe vert volna bármelyik francia vöröset is. Aztán láttam, hogy 1 palack 8000.-
Klaci79
Miért nem? Egyszer élünk!

- A kardom, Tű.
- Tű?! Persze, hogy nevet adtál neki.
- Sokan adnak nevet a kardjuknak.
- Csak a szarosok.
4 órája
Onnan tudom hogy 8 óra hogy tapsolnak. Jobb mint a harang 😀
Heisman Trophy
Én pedig kitöltöttem egy kis villányi vörös küvét, abból baj nem lehet. Egészségetekre!
nagylaza
Jó ötlet, mondjuk mifelénk a villányi borokat hordómosásra használják, de sebaj....😊

| nem ám, tiszteljük őket 😊 |
csi77
Nálam vörösből a villányi az első, de utána rögtön Szekszárd következik. Harmadik: Eger.
nagylaza