Koronavírus 2020

34 feliratkozó

2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 6 513 — 49ers GM
Nagyon köszönöm, tényleg jól esik, hogy mindenki szorít nekünk és szeretne segíteni.
A sürgisek bármire az ottani munkában fel tudják használni az adományokat.

PÉCSI SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÁSÉRT ALAPÍTVÁNY
7621 Pécs,Rákóczi út 2.
Adószám: 18317174-1-02
Bankszámlaszám: 11731018-29902341 Nagyon köszönünk mindent!!!

Ha utaltok írjátok rá a közleményben hogy a Covid-19 elleni harchoz a bowl.hu fórumozói.

Köszönjük szépen
diverdoc

Szerkesztette: somoskovig
10 napja
Negritis Denver Broncos 13 282 — The Mathematician
Mi történt? Punnyadás van? Pont most, amikor sikerült agyagba döngölni a vírust? Semmi petárda vagy örömünnep?😊
nagylaza
Vihar előtti csend...

😬😊
warr_b
náunk kint olyan szélvihar van h nem érzem a scendet 😀
amúgy a brazilok brutálisan belehúztak már kérdés nélkül másodikak, és lassan lenyomják New York-t

The Stronger you become, the Weaker you really are.

http://img688.imageshack.us/img688/3245/12431015140300660131872.jpg

I wanted Champ to be champ!
10 napja
warr_b Washington Redskins 3 513 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mi történt? Punnyadás van? Pont most, amikor sikerült agyagba döngölni a vírust? Semmi petárda vagy örömünnep?😊
nagylaza
Vihar előtti csend...

😬😊

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
11 napja
nagylaza Green Bay Packers 1 656 — beers & Packers
11 napja

11 napja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 15 704 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mindegy, messzire kanyarodtunk. Jó, hogy indul ilyen képzés, ha mást nem is tud, ingyen van és segíthet elindulni valamerre. Úgyhogy aki kedvet érez hozzá hajrá!
peterk2005
igazából ha néhány szülő ezek után tud segíteni a gyerekének online oktatásban mert nem fél a géptől már megéri
meg ha kicsit tudja követni hogy a gyereke mit csinál
Negritis
Ma jött is az email a linkkel, hogy hétfőn 10 órától lehet belépni
Majd itt a koronavírus/mindenes topicban írok róla 😊

Ha a javascript nem számít programozási nyelvnek, akkor elsőnek a pythonnal szemezek, a gond nálam sajnos a matematikára épülő logikai gondolkodás hiánya
r.baggio
Algoritmizáló készségre van szükség leginkább (időnként mondják probléma megoldó készségnek is, bár az picit más szerintem. Lényegében - szerintem - a legfontosabb készség, hogy tudják egy feladatot kisebb, elemi lépésekre bontani és azokból összerakni. Mindannyian csináljuk, még egy kőműves is így húz fel egy falat, csak bele se gondol, hogy ezt csinálja. A programozás tulajdonképpen annyi, hogy tudatosan ezt csináljuk. A matekból elég egy jó középiskolai alapkészség (már, ha nem direkt olyan a feladat amihez mate kell).

A javascriptről egyébként eszem ágában sincs lebeszélni, sőt! Főleg, ha a webes fejlesztés érdekel. De akkor úgyis meg fogsz vele ismerkedni, ha szeretnéd, ha nem. 😊 Egyszerűen csak arra utaltam, hogy én különbséget teszek a fejlesztői kódnyelvek között aszerint, hogy önálló platform-nyelv vagy sem. A javascript nem az, de igazából ez lényegtelen.

Sok sikert. 😊 Kíváncsi leszek a tapasztalataidra!

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 napja
r.baggio Tampa Bay Buccaneers Mississippi State Bulldogs 49 390 — No es importante
Mindegy, messzire kanyarodtunk. Jó, hogy indul ilyen képzés, ha mást nem is tud, ingyen van és segíthet elindulni valamerre. Úgyhogy aki kedvet érez hozzá hajrá!
peterk2005
igazából ha néhány szülő ezek után tud segíteni a gyerekének online oktatásban mert nem fél a géptől már megéri
Negritis
Ma jött is az email a linkkel, hogy hétfőn 10 órától lehet belépni
Majd itt a koronavírus/mindenes topicban írok róla 😊

Ha a javascript nem számít programozási nyelvnek, akkor elsőnek a pythonnal szemezek, a gond nálam sajnos a matematikára épülő logikai gondolkodás hiánya

"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 napja
 hvg.hu/vilag/20200523_A_populizmus_csak_egy_ideig_segit__ez_is_kiderult_a_koronavirus_jarvanybol
a hvg se tünteti már fel a szerzőket?
aszittem csak a zorigo ilyen ergya
máshol eddig fel se tűnt

11 napja
peterk2005

11 napja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 15 704 — The only discipline that lasts, is self discipline
Huh ez most azért fájt. Nem, más a kettő 😉
JavaScript-ben vannak írva a honlapok nagy részei. Kb most a legelterjedtebb programozasi / script nyelv a világon. AngularJS-be van minden megírva már kb. ami meg nem az Reactban mert az most hű de menő. ( csak vannak korlátai).Toca
Csak azért kérdeztem, mert a javascriptet én nem sorolom a programozási nyelvek közé. 😊 A java-t igen.

Viszont ha valaki élvezi a Webes részt akkor jobban jár ha arra specializálódik, minthogy elkezd Android / iOS programozni mert abban már van némi tapasztalata. No offense, de kicsit úgy érzem elvagy maradva egyébként a dolgokkal ha Obejctive-C -t ajánlasz a Swift helyett és nem tudod mi az a JS. Toca
Nem ösmersz, azé feltételezel ilyent 😉 Az objective C-t azért ajánlottam, amiért pl. a C++ -t is ajánlom azoknak, akik .NET platform felé kacsingatnak, annak ellenére is, hogy ott meg a C# a domináns nyelv. Kezdjen csak egy kis objective c-vel és/vagy c++ -al, és onnan lépjen tovább swift ill c# felé. Tapasztalat. A hozzám jelentkező fiatal programozóknál látom, hogy akinek nincsenek ilyen alapjai, azok csak hiszik, hogy ismerik a swift-et / c#-ot, de úgy igazán nem ismerik. Vagy értik. Kódot tudnak írni, de ha komplexebb feladat jön, akkor szenvedés van.

Egyébként pont innen látszik, hogy az IT munkához nem kell sok dolog, kezdj el valami script nyelvet ha rááll az agyad tegyél hozza mást, ha érdekel egy pozíció ( junior multinál ) feküdj rá a témára 2-3 hónap alatt simán feltudod hozni magad ha olyan a logikád, hogy csapkodva az asztalt vesznek fel. Ha erős a logikád / problemamegoldási képességed akkor akar 1 hónap is már várják, hogy kezdjen és képezhessék.Toca
Ha ilyen egyszerű lenne, nem lenne több millió betöltetlen állás. Ez nem közmunka, itt jó pénzt lehet keresni, ha 1 hónap alatt be lehetne kerülni, akkor mindenki ezt csinálná és túljelentkezés lenne. Oszt mégsincs...

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 napja
 hvg.hu/vilag/20200523_A_populizmus_csak_egy_ideig_segit__ez_is_kiderult_a_koronavirus_jarvanybol

11 napja
Akkor egy kis más. Elfogyott a kesztyűkészlet, felbontottam hát azt a csomagot, amit szerető családtagom vásárolt pár hete utánpótlásként. Lila, bammeg.
Tegnap ezt viseltem vidéki utam során, a távolsági buszon. Emlékezetes élmény. (Nekem is + feltehetően azoknak is, akik láttak.)
nagylaza
nekem bugyikék kesztyűt intézett öcsém (mta-n vegyész)
Negritis
Gyanúm szerint az én lilám se sokban különbözik. Halvány szín: pont annyira, hogy rikító legyen.
11 napja
Beki New York Jets 13 241
Végülis ez IT topik még úgy sem volt... 😀
peach
Régen láttam ilyen multifunkcionális topicot, mint ez. 😀
11 napja
Egyébiránt pedig úgy tapasztaltam, némelyik honfitársunk nem tudja pontosan, mit jelent az, hogy a tömegközlekedési járműveken „kötelező a szájmaszk viselése”. Értelmezésükben elég felszálláskor maszkban lenni, utána már nyugodtan levehetik, és tüsszöghetnek, köhöghetnek kedvükre.
nagylaza
Vonaton nagyon sok ilyen van. Mondjuk azok se jobbak, akiken van, de az orrukat nem takarják el, vagy le van húzva teljesen a nyakukig. Persze a kallerek ugyanezt csinálják, és a héten egyetlen alkalommal sem hallottam hogy szóltak volna bárkinek, hogy el kellene takarni az arcot. Én meg szenvedek, mint a hülye, mert a szemüvegem persze párásodik, hiszen lehetetlen hogy tökéletesen illeszkedjen a maszk.

BTW én az összes ilyen embert lebasznám a picsába a vonatról két állomás között. Tökéletesen mutatja az ő nemtörődömségük az emberi faj legnagyobb hibáját.

Szinte mindegyik megoldást láttam a vonaton a héten...
 www.instagram.com/p/CAdSKBhlIur/?igshid=1iwly1cd77640
Mikey
sajnos én a héten már a tescoban is ezt tapasztalom

11 napja
Akkor egy kis más. Elfogyott a kesztyűkészlet, felbontottam hát azt a csomagot, amit szerető családtagom vásárolt pár hete utánpótlásként. Lila, bammeg.
Tegnap ezt viseltem vidéki utam során, a távolsági buszon. Emlékezetes élmény. (Nekem is + feltehetően azoknak is, akik láttak.)
nagylaza
nekem bugyikék kesztyűt intézett öcsém (mta-n vegyész)

11 napja
Mikey Cincinnati Bengals 10 285
Egyébiránt pedig úgy tapasztaltam, némelyik honfitársunk nem tudja pontosan, mit jelent az, hogy a tömegközlekedési járműveken „kötelező a szájmaszk viselése”. Értelmezésükben elég felszálláskor maszkban lenni, utána már nyugodtan levehetik, és tüsszöghetnek, köhöghetnek kedvükre.
nagylaza
Vonaton nagyon sok ilyen van. Mondjuk azok se jobbak, akiken van, de az orrukat nem takarják el, vagy le van húzva teljesen a nyakukig. Persze a kallerek ugyanezt csinálják, és a héten egyetlen alkalommal sem hallottam hogy szóltak volna bárkinek, hogy el kellene takarni az arcot. Én meg szenvedek, mint a hülye, mert a szemüvegem persze párásodik, hiszen lehetetlen hogy tökéletesen illeszkedjen a maszk.

BTW én az összes ilyen embert lebasznám a picsába a vonatról két állomás között. Tökéletesen mutatja az ő nemtörődömségük az emberi faj legnagyobb hibáját.

Szinte mindegyik megoldást láttam a vonaton a héten...
 www.instagram.com/p/CAdSKBhlIur/?igshid=1iwly1cd77640

Szerkesztette: Mikey

„Darkness cannot drive out darkness, only light can do that. Hate cannot drive out hate, only love can do that.” – M. L. K.
11 napja
11 napja
11 napja
peach Atlanta Falcons 10 328 — return of the falcons
Végülis ez IT topik még úgy sem volt... 😀

Szerkesztette: peach

...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
11 napja
Toca Minnesota Vikings 13 181 — Vikings fan
A javascripten a java-t értitek ugye? 😊 (A java tényleg borzalom, viszont _rengeteg_ java-s állás van az android és néhány java-s nagyvállalati cucc miatt.)

Vagy ha nem java, akkor .NET (elsősorban C#) vagy az objective C. Előbbi vállalati környezetbe, ott az MS borzalom erős (azure, office, axapta és társai) és általános fejlesztőkörnyezetként - including webes fejlesztések - is jó (pl. mi is használjuk független fejlesztőként), Utóbbi meg az apple világba. És mondjuk még SQL, és ezzel kb. 3 millió állásra lehet ejrópában eséllyel pályázni.

És persze a php se halt ki, bár a "jobb" állásokba azért már nem ezt keresik. De aki saját maga ura akar lenni, piciben, saját maga is tolhatja. Az itthoni kisvállalkozások igényeit php-s fejlesztésekkel is ki lehet elégíteni még most is.

Ja, és aki nem akar ennyire eltűnni a programozás fertőjének mélyén, az telepítsen egy wordpress-t, ismerkedjen meg vele, és wordpress "fejlesztőként" szénné keresheti magát, miközben maximum stíluslapokat módosítgat és pár html/php sort ír mellé. 😊 (Mondjuk ehhez nem árt némi design érzék, de még ez se feltétlenül muszáj. Ismerek kisvállalkozásokat, akik egyszerűen megveszik a template-eket, aztán Katika mint "fejlesztő" egy nap alatt beszabja, és eladják több százezerért...)
peterk2005
Huh ez most azért fájt. Nem, más a kettő 😉
JavaScript-ben vannak írva a honlapok nagy részei. Kb most a legelterjedtebb programozasi / script nyelv a világon. AngularJS-be van minden megírva már kb. ami meg nem az Reactban mert az most hű de menő. ( csak vannak korlátai).

Lehet mondani ezer nyelvet, mindegyikkel tudsz keresni ha meg jó vagy még többet.
Viszont ha valaki élvezi a Webes részt akkor jobban jár ha arra specializálódik, minthogy elkezd Android / iOS programozni mert abban már van némi tapasztalata.
No offense, de kicsit úgy érzem elvagy maradva egyébként a dolgokkal ha Obejctive-C -t ajánlasz a Swift helyett és nem tudod mi az a JS.
Wordpress meg hasonló dolgok meg szépek, lehet velük keresni de aki Ruby / Pythonba programozott annak azért erős visszaesés.
Egyébként pont innen látszik, hogy az IT munkához nem kell sok dolog, kezdj el valami script nyelvet ha rááll az agyad tegyél hozza mást, ha érdekel egy pozíció ( junior multinál ) feküdj rá a témára 2-3 hónap alatt simán feltudod hozni magad ha olyan a logikád, hogy csapkodva az asztalt vesznek fel. Ha erős a logikád / problemamegoldási képességed akkor akar 1 hónap is.
Junior fejlesztőknél már rég nem diplomát néznek. Hozzaállást / logikai iranyultságot / tapasztalatot / minimál programozási tudást.
Tudok mutatni ( jó mutatni nem szabad 😀)
Nokias / NNG-s tesztetek amivel be lehetett kerülni. 5-8 kérdésből kb. egy intenzív programozási kurzus után megtudja írni hibátlanra az ember vagy annyira, hogy jó már várják, hogy kezdjen és képezhessék.

Szerkesztette: Toca
12 napja
Jughead Dallas Cowboys 1 548
A spanyoloknál mára 688 új halottat ír a worldometer. Gyanúsan sok, szerintem valami adatkorrekció állhat a dolog hátterében.
peterk2005
Ha rámész az országra le is írja az oldal, hogy mi az oka.
12 napja
A spanyoloknál mára 688 új halottat ír a worldometer. Gyanúsan sok, szerintem valami adatkorrekció állhat a dolog hátterében.

12 napja
A javascripten a java-t értitek ugye? 😊 (A java tényleg borzalom, viszont _rengeteg_ java-s állás van az android és néhány java-s nagyvállalati cucc miatt.)

Vagy ha nem java, akkor .NET (elsősorban C#) vagy az objective C. Előbbi vállalati környezetbe, ott az MS borzalom erős (azure, office, axapta és társai) és általános fejlesztőkörnyezetként - including webes fejlesztések - is jó (pl. mi is használjuk független fejlesztőként), Utóbbi meg az apple világba. És mondjuk még SQL, és ezzel kb. 3 millió állásra lehet ejrópában eséllyel pályázni.

És persze a php se halt ki, bár a "jobb" állásokba azért már nem ezt keresik. De aki saját maga ura akar lenni, piciben, saját maga is tolhatja. Az itthoni kisvállalkozások igényeit php-s fejlesztésekkel is ki lehet elégíteni még most is.

Ja, és aki nem akar ennyire eltűnni a programozás fertőjének mélyén, az telepítsen egy wordpress-t, ismerkedjen meg vele, és wordpress "fejlesztőként" szénné keresheti magát, miközben maximum stíluslapokat módosítgat és pár html/php sort ír mellé. 😊 (Mondjuk ehhez nem árt némi design érzék, de még ez se feltétlenül muszáj. Ismerek kisvállalkozásokat, akik egyszerűen megveszik a template-eket, aztán Katika mint "fejlesztő" egy nap alatt beszabja, és eladják több százezerért...)

12 napja
Toca Minnesota Vikings 13 181 — Vikings fan
Szóval még mindig elég? LOL 😀 A világ úgy látszik nem változik bizonyos szempontból. Aszittem ezek az idők már elmúltak. 😊
peterk2005
Wow én is 5 éve kerültem a Nokiához. Mondjuk annyira nem volt jó hely hogy maradjak 😀
Toca
ugye 5 éve volt az hogy egy csomó embert vett fel a Nokia mert bevállalt állami támogatásért X új dolgozót
szóval kicsit alacsonyabban volt a léc
viszont a matek diploma lényege nem a tényleges tudás hanem az a szemlélet ami onnan jön
alap networking dolgokban a mai napig hiányos a tudásom, viszont mivel nem infos fejjel gondolkozok így ezeket bőven ellensúlyozom

aztán az Alcatel-Lucent merge nem úgy alakult ahogy kellett volna 😀
azóta kb nonstop nem lehet külsős developert felvenni 😀
Negritis
Ja ismerem én a céget kívülről - belülről meg rengeteg haverom dolgozik ott.
Programozáshoz matek / logikai szemlélet kell. Ha ez megvan az alapokat megtanulni egyszerű és utána már menni fog kinek milyen szinten. Annyira nagy a hiány a piacon hogy a diploma reg nem szükséges. Kb ha eső It munkahelyed akkor nézik / számít .
Diploma / égetem jó ha 18 évesen akarsz magaddal kezdeni szerintem 25 felett már kar bele kezdeni. Nem komfortos / rengeteg szart tanulsz ami felesleges.

Mondjk abapot én annak ajánlanék akit szívből gyűlölök.
Ha JavaScript vonalon van tapasztalat akkor angular / react. Főleg a reactra van most mindenki raállva.
12 napja
csebi New York Giants 5 569 — Lucas Scott
Olaszország június 3-án megnyitja a határait az uniós állampolgárok előtt, és a beutazóknak nem kell karanténba vonulniuk...
 edition.cnn.com/world/live-news/coronavirus-pandemic-05-21-20-intl/h_71100f660e12f174dd30d340271cb6fe

Szerdán Görögország miniszterelnöke is bejelentette, hogy az országba utazáshoz nincs szükség negatív koronavírustesztre, és 14 napos karanténra sem köteleznek senkit.
r.baggio
Akkor indul is a turizmus vs. vírus harc.
Lehet tippelni melyik lesz az erősebb, ki fog nyerni. 😕
Sobri Jóska
félsz, hogy behozzák a niggerek?
Amadeus
Attól tartok az elbóklászó magyarok hozzák be.
Sobri Jóska
amúgy ez lesz. már hetek óta jönnek a máltai fb-s csoportokban a posztok, hogy jönnek majd nyaralni júniusban, júliusban és tippeket kérnek.
12 napja
ZoliMP 3 030
Már közel 40 ezren jelentkeztek (én is), holnap a határidő, hétfőn elméletileg indul is
 m.hvg.hu/kkv/20200521_felnottkepzes_it_informatikai_oktatas
r.baggio
Ne ertsd felre a kerdesem.pozitivan kerdezem, utana merre tovabb, teljese atkepzest tervetel magadnak?
ZoliMP
A teljes átképzéshez inkább egy főiskolát javaslok, estin vagy levelezőn. Ilyen képzésben - a rákövetkezőben sem - nem lesz valaki programozó, ahhoz azért több idő (és képzés) kell. Viszont nagyon jól jöhet egy ilyen a meglevő szakma mellé, mint számítógépes alapismeret. Segíthet az adott (vagy valami rokon) szakmában előbbre jutni.

Szerintem a nemrég linkelt cikkben is többségében ilyesmiről lehet szó azoknál, akik elvégeztek hasonlót, és utána jobb feltételekkel tudtak elhelyezkedni. A saját szakmájukban lett jobb állásuk / keresetük, nem teljesen váltottak szakmát.

Vagy esetleg arra is jó lehet, hogy akinek eddig semmilyen számítógépes előképzettsége nem volt, az elvégez egy ilyent, és utána könnyebb lesz a főiskola.
peterk2005
Isten ments!
Inkább sok otthon tanulást, specializálódást és egyes technológiák otthoni megtanulását ha valaki úgy érzi jó lehet ebben a szakmában.
Nem ad annyit egyik főiskola sem mintha azt az időd / energiát otthoni gyakorlásba fordítod ennyi idősen.
Toca
De lehet hogy ad... csak nem feltétlen a magyar iskolák 😀 Amúgy egyetértek
vik
Par eve hobbi programozok. szerencsem volt az akkori fonokom elkezdett oktatni, persze eloszor html/css ( ami programnyelv ) aztan javascript majd ruby. a masik ketto kollegam huzta ra a szajat en meg ugy voltam vele, hogy ingye van, munkaidoben akkor miert ne.
odaig jutottam, hogy csinaltam egy appot amire a kesobbi fonokom azt mondta, hogy nem szukseges. par honap mulva rajott, hogy kell, kerte is , hogy szeretne hasznalni. mara mar az uj belepoknek "kotelezo" hasznalnia.

Nem vagyok profi benne, de remelem ezzel is kozelebb kerulok ahhoz, hogy meg tobb ismeretet szerezzek amit kesobb esetleg programozoi allashoz jussak.

az egyetem vs magadat tanitsd dologrol sokat olvasgattam.
az egyetem nem opcio nalam jelenleg, sajna, szoval leginkabb forumokat olvasgatok/"hasznalok" es ytube videokat nezegetek es sajat projectet "keszitek".
ZoliMP
mondjuk a rubyval meg a javascripttel mélyen tenyereltél a szarba 😀
Negritis
sajna tudom, hogy nem a legjobb kezdet, de ez volt adott. igy is hasznos tudassal gazdagodtam.
ZoliMP
persze nyilván
meg a javascript önmagában nem rossz, főleg ha érdekel az app fejlesztés, bár én ott se abba az irányba mennék, vannak már jobb nyelvek rá

a ruby viszont sztem sok szempontból borzalmas
áldom az eget hogy pythonnal kellett kezdenem
a puppet vs ansible is jól mutatja a ruby hátrányait
valamint ugye teszt íráshoz is hasznos a python mivel a robot framework egy elég fasza cucc

amiket én nézegetnék a helyedben most mint újabb nyelv:
python, go, swift és esetleg vmi sql alapú nyelv pl ABAP (SAP)
Negritis
Koszi a tippeket.
A ruby-ra azt mondta a "tanarom" hogy egyszeru nyelv. igaz ahogy leirtad es en is nezegettem mas programnyelvet sok segitseget nem ad 😀