Koronavírus 2020

33 feliratkozó

3 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 6 529 — 49ers GM
Nagyon köszönöm, tényleg jól esik, hogy mindenki szorít nekünk és szeretne segíteni.
A sürgisek bármire az ottani munkában fel tudják használni az adományokat.

PÉCSI SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÁSÉRT ALAPÍTVÁNY
7621 Pécs,Rákóczi út 2.
Adószám: 18317174-1-02
Bankszámlaszám: 11731018-29902341 Nagyon köszönünk mindent!!!

Ha utaltok írjátok rá a közleményben hogy a Covid-19 elleni harchoz a bowl.hu fórumozói.

Köszönjük szépen
diverdoc

Szerkesztette: somoskovig
20 napja
Negritis Denver Broncos 13 887 — The Mathematician
Iszonyat tempoban jonnek fel a del amerikai allamok meg mexiko, india, pakisztan, bangladesh. Az oroszoknal is alig csokken, a napi majdnem 8 ezer uj eset megvan ott is.
Vrij6
usa is jó úton van a napi 30k-hoz megint
Negritis
Igen. Floridaban is rekord napi esetszam van ha jol latom...
Vrij6
Texas is emelkedik
Negritis
S majd mi lesz, ha a tüntetéseknek is meglesz a hatása...
Mikey
arról amúgy épp a dem média kussol
de az még hagyján de jönnek a trump rally-k azoknak is szép hatása lesz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
20 napja
Mikey Cincinnati Bengals 10 423
Iszonyat tempoban jonnek fel a del amerikai allamok meg mexiko, india, pakisztan, bangladesh. Az oroszoknal is alig csokken, a napi majdnem 8 ezer uj eset megvan ott is.
Vrij6
Negritis
Vrij6
Texas is emelkedik
Negritis
S majd mi lesz, ha a tüntetéseknek is meglesz a hatása...
20 napja
Vrij6
Negritis
Vrij6
Texas is emelkedik

20 napja
Vrij6 Baltimore Ravens Maryland Terrapins 4 386
Vrij6
Negritis

Reading is my passion - eveything else is coming from there
20 napja
Vrij6

20 napja

20 napja
Tegnap regisztraltak messze a legtobb uj esetet a vilagban. Eddig.
Vrij6
De hát vége van.
Vagy nem?
zemanla
Nálunk igen, hisz' megmondta.

A braziloknál is tudjuk, hogy kamu az egész, mert Bolsonaro megmondta.
Mikey
usában is ynertek már

20 napja
Mikey Cincinnati Bengals 10 423
Vrij6
De hát vége van.
Vagy nem?
zemanla
Nálunk igen, hisz' megmondta.

A braziloknál is tudjuk, hogy kamu az egész, mert Bolsonaro megmondta.
20 napja
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 1 972 — Do Your Job
Vrij6
De hát vége van.
Vagy nem?

2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
20 napja

22 napja
warr_b Washington Redskins 3 844 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nos:

24.hu/elet-stilus/2020/06/18/meghalt-egy-koronavirus-beteg-mert-rokonai-kihuztak-lelegeztetojet-hogy-legkondit-dugjanak-a-helyere/
ender1112
Miért nem vagyok meglepve, hogy Indiában történt? 😀
Jah, biztos mert egy rasszista köcsög vagyok.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
22 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 674 — Winter is still here - in the books.
Nos:

24.hu/elet-stilus/2020/06/18/meghalt-egy-koronavirus-beteg-mert-rokonai-kihuztak-lelegeztetojet-hogy-legkondit-dugjanak-a-helyere/
22 napja
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 18 949 — #NoStress
Hammer and dance and hammer and dance and...

22 napja
 444.hu/2020/06/18/szlovenia-ujra-szigorit-a-beutazasi-szabalyain-mert-megugrott-a-fertozottek-szama

22 napja
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 20 235 — Axel Foley
Vásárhelyen 2 nap alatt két új fertőzött.

22 napja
Borbinho Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 8 639 — Megrögzött Colts Fan
Hát majd meglátjuk. Én nem zárom ki egyik verziót sem. Egyrészt valóban, a relative könnyen megúsztuk történet miatt sok ember gondolhatja úgy, hogy sok hűhó volt a semmiét. Ami persze nem igaz, éppen azért volt a hűhó, hogy most azt mondhassuk, hogy fölösleges volt a hűhó. De ezt sokan nem gondolják így át. Szóval lehet, hogy nehezebb lesz.

Ugyanakkor meg azt látom, hogy még most is, például a boltok többségében az a ritka kivétel, ha nem teszik fel az emberek a maszkot. Nem tudom Budapesten mi a helyzet, de általában a városok fegyelmezettebbek, márpedig itt a nyugati szélen még a faluban is olyan szépen ott lóg mindenkinek a nyakában a maszk, és automatikusan rakja fel amint kiszáll a parkolóban a kocsiból és indul a boltba, gyógyszertárba, de még gazdaboltba, satöbbi is. A győri vidéki buszmegállóban álltam meg a "bazár soron" (lángosos, sörös, goffris sor, ott kajálnak a buszra várók), mert ott van éppen egy késélező üzlet. Az egyik kezemben volt egy láncfűrész, a másik kezemben a maszk, emiatt bénáztam a feltételével, és úgy léptem be, hogy még nem volt maszkom. Az eladó csaj azonnal szólt, hogy legyek szíves feltenni. Én meg persze elnézést kértem és felraktam egyből. Egyedül voltam a helységben egyébként, méterekre álltunk egymástól. Lényeg a lényeg, hogy úgy látom kezd elfogadottá válni ez a sztori, az emberek még mindig csinálják itt vidéken is. Beépült a napi viselkedési módiba. Szerintem ezt még fenntartani sem lesz különösebben nehéz - bár valamennyit idővel biztosan lazulni fog - , de abban biztos vagyok, hogy ezt kötelezően újra bevezetni nem lesz nehéz. Ez a néhány hónap elég volt ahhoz, hogy a maszk része legyen a mindennapokban, az emberek elfogadják a létezését, Innentől kezdve meg fel is teszi a többség. Már önmagában ez is segíthet egy 2. hullám esetén.
peterk2005
nekem szegeden(és kübeken) és a dunakeszi/gödi tesconál sajnos rosszabb a tapasztalatom maszk terén
én úgy érzem hogy amint jön az ukáz hogy nem kell senkin nem is lesz
Negritis
Pesten is naprol napra egyre kevesebb emberen latom. Hetfon meg 20bol 18 embernek volt a spar to gonal a sorban, ma 15bol 5.
A legtobb fiatalnal (30 alattiak) mar nem latok sajnos, az idosek tovabbra is hordjak.

"Valakik tudtak asszimilálódni..." / NB2, 2020.06.25
22 napja
 twitter.com/juteszembe/status/1273614891061043203

22 napja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 15 956 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerinted reális veszély, hogy most, Magyarországon egy focimeccsen vagy rendezvényen vagy plázában van fertőző fertőzött? Ha igen, mekkora valószínűséget adsz neki?Sobri Jóska
Egy plázában valószínűleg minimális. Egy focimeccsen talán szintén, tudva, hogy hányan járnak és mennyi utazik ezek közül el távoli meccsekre. 😊 A rendezvény túl általános, egy falunapon pici esélyt látok, egy nemzetközi sztár koncertjére - amire a környező országokból is ezrek jönnének - viszont én még jó ideig nem megyek, százalékok ide vagy oda. Mert elég 1 szuperfertőző, és 80 ezerben - akik ráadásul kockázatvállalóbbak, mobilisabbak is az átlagnál - sokkal nagyobb eséllyel akadhat.

Szóval szerintem most viszonylag nyugodtan lehet mozogni az országban. Én jelenleg pl. egy éttermi vacsorától nem tartok, főleg, ha az szabad ég alatt lehet megenni. De autópálya mellett például nem fogok zárt helységekben étteremben kajálni, mert nem tudom felmérni ki honnan jött. És Guns N Roses koncentre se fogok menni, ez is biztos, mert azt se tudom felmérni. Ahogy mondtad is, figyelem a helyzetet, próbálok - amennyire a körlározott adatokból lehet - ésszerűen gondolkodva helyzetet értékelni, és dinamikusan alakítani hogy mit húzok meg és mit eresztek el. Ez alapján helyben nem tartok semmitől, közlekedésben, bevásárlásban, ügyintézésben egy maszk és ésszerű távolságtartás mellett nem tartok semmitől, egy plázába is nyugodtan bemegyek (amíg legalább a többségen van valamilyen maszk, elég, ha csak a szájára húzva), de egy moziba nem ülnék be most se. Amúgy se szoktam, szóval ez meg mindegy. A munka egy olyan terület, amit akinek muszáj bevállalnia, annak úgyis muszáj. Akinek meg nem, ott szerintem ez a 3-4 hónap olyan alapos változást hozott, hogy ha eltűnne a vírus, akkor is sok minden maradna. A home office eddig is egy pénzügyileg teljesen ésszerű módi lett volna, a szokásjog, a megszokás állt neki ellent sok területen. Hát most megtört, legalábbis az én munkámat érintő szakmákban. Az ügyfelek megszokták, hogy MS Teams vagy Zoom vagy valami más, és már nem is igényli a többség, hogy személyesen menjek tárgyalni, miközben a vírus előtt erre szinte nem volt példa, minden személyesen ment. Ma viszont inkább indít egy Teams-t és elkerüli, hogy kifizessen 200k-t azért, hogy a helyszínre menjek tárgyalni vagy intézni valamit.

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
22 napja
De most nyugodtan mehet a meccs, koncert, bármilyen interakcó, mivel az ország "tiszta". Miért úgy csinálni, mintha nem lenne az?
Eltelt 2-3 hónap, azóta aki fertőzött volt meggyógyult vagy meghalt, és szinte nulla az új eset, hiszen nem volt kitől és hol elkapni, mostanra meg már nincs kitől.
Amíg nem indul be a turizmus, nem jönnek-mennek a magyarok szerteszét a nagyvilágban és nem jönnek külföldiek hozzánk sok izgulnivaló nincs.
Aki most tünetmentes az (99.99999 valószínűséggel) nem is fertőzött, nem is fertőző.
Minden nap vannak új infók, érdemes követni, és akceptálni.
Sobri Jóska
ha van ismert fertőzött akkor lesz olyan is akit nem ismerünk
ha pedig van olyan akit nem ismerünk akkor igen csak megvan a lehetősége hogy ő fertőz
namármost ha rejtőző fertőző barátunk elmegy egy koncertre vagy fradi meccsre (vagy tüntikézésre) akkor bizony lesz több fertőzött gyorsan
Negritis
Pont te ne keverd a lehetőséget a valószínűséggel.
Valóban, 2 lehetőség van adott embernél, fertőző vagy nem fertőző.
De az egyiknek kb. 1 a millióhoz a valószínűsége, a másiknak meg 999999 a millióhoz. Lehet 1 a tízmillióhoz, vagy százezerhez, köznyelvien: kurva kicsi.
Nulla lehetőség eleve csak akkor lesz, ha lesz tuti olcsó, pontos gyorsteszt, amit mindenki használ, vagy tökéletes terápia, vakcina.
Szerinted reális veszély, hogy most, Magyarországon egy focimeccsen vagy rendezvényen vagy plázában van fertőző fertőzött?
Ha igen, mekkora valószínűséget adsz neki?
Sobri Jóska
tekintve hogy még mindig Budapest a legfertőzöttebb város (itthon és esetszámra) így bár alacsony a lehetősége, de megvan és szerintem nem elhanyagolható
és itt nem 1 meccsrből beszélünk hanem arról hogy szerinted nincs kitől elkapni
szerintem meg van
tegyük fel hogy van 100 nem ismert fertőzött, szerinted ha lesz rendesen buli-koncert-meccs akkor nem lehet gond?
az hogy a fradi meccsen lesz valami gebasz kevesebb mint 1% szerintem sőt lehet hogy kevesebb mint 0.1%
a gond hogy ha minden napra jut valami hasonló rendezvény ami ~0.1%, az 10 napon keresztül már 1% hogy baj lesz
még mindig alacsony, de szerintem érted mi a bajom a gyeplő teljes elengedésével
Negritis
Felteheted, de eleve nem valószínű, hogy van most Pesten 100 fertőző fertőzött.
És ott is sántít a matekod, hogy ha 0.1% a jó szám, akkor százszorosan tévedsz 10 nap relációjában, mintha 0.001%. Márpedig kevés az adatunk tudni melyik a jó szám. Bármelyik lehet, csak ennél nem tudni milyen valószínűséggel melyik a jó szám.

Én a gyeplőről azt gondolom, hogy nagy a valószínűsége (50+), hogy ősszel újra nagyon megugrik az esetszám, visszarobban a következő hullám, jön megint a bezárkózás, karantén, home office meg ami március-május volt, és ezt feltételezve belefér most nyáron az, amit te a "gyeplő teljes elengedésének hívsz".
Hiszen úgyse tudjuk megakadályozni, hogy visszatérjen a vírus, az utazó magyarok és az érkező turisták miatt. Akkor meg nem a mostani tömegrendezvényeken múlik.
Én se engedem el, te se, de a mostani számok nem indokolnak semmilyen kormányzati korlátozást, ez az igazság.
Akinek van esze az próbál magára vigyázni korlátozás nélkül is, de aki "élni akar", azt csak preventíve lehetne korlátozni, nem konklúzió alapján.
Ez a helyzet.

22 napja
Hát majd meglátjuk. Én nem zárom ki egyik verziót sem. Egyrészt valóban, a relative könnyen megúsztuk történet miatt sok ember gondolhatja úgy, hogy sok hűhó volt a semmiét. Ami persze nem igaz, éppen azért volt a hűhó, hogy most azt mondhassuk, hogy fölösleges volt a hűhó. De ezt sokan nem gondolják így át. Szóval lehet, hogy nehezebb lesz.

Ugyanakkor meg azt látom, hogy még most is, például a boltok többségében az a ritka kivétel, ha nem teszik fel az emberek a maszkot. Nem tudom Budapesten mi a helyzet, de általában a városok fegyelmezettebbek, márpedig itt a nyugati szélen még a faluban is olyan szépen ott lóg mindenkinek a nyakában a maszk, és automatikusan rakja fel amint kiszáll a parkolóban a kocsiból és indul a boltba, gyógyszertárba, de még gazdaboltba, satöbbi is. A győri vidéki buszmegállóban álltam meg a "bazár soron" (lángosos, sörös, goffris sor, ott kajálnak a buszra várók), mert ott van éppen egy késélező üzlet. Az egyik kezemben volt egy láncfűrész, a másik kezemben a maszk, emiatt bénáztam a feltételével, és úgy léptem be, hogy még nem volt maszkom. Az eladó csaj azonnal szólt, hogy legyek szíves feltenni. Én meg persze elnézést kértem és felraktam egyből. Egyedül voltam a helységben egyébként, méterekre álltunk egymástól. Lényeg a lényeg, hogy úgy látom kezd elfogadottá válni ez a sztori, az emberek még mindig csinálják itt vidéken is. Beépült a napi viselkedési módiba. Szerintem ezt még fenntartani sem lesz különösebben nehéz - bár valamennyit idővel biztosan lazulni fog - , de abban biztos vagyok, hogy ezt kötelezően újra bevezetni nem lesz nehéz. Ez a néhány hónap elég volt ahhoz, hogy a maszk része legyen a mindennapokban, az emberek elfogadják a létezését, Innentől kezdve meg fel is teszi a többség. Már önmagában ez is segíthet egy 2. hullám esetén.
peterk2005
nekem szegeden(és kübeken) és a dunakeszi/gödi tesconál sajnos rosszabb a tapasztalatom maszk terén
én úgy érzem hogy amint jön az ukáz hogy nem kell senkin nem is lesz

22 napja
Ez a néhány hónap elég volt ahhoz, hogy a maszk része legyen a mindennapokban, az emberek elfogadják a létezését, Innentől kezdve meg fel is teszi a többség. Már önmagában ez is segíthet egy 2. hullám esetén.
peterk2005
Pont erről beszélgettem tegnap.
Én azt mondtam, hogy a maszk valószínűleg az egész hátralévő életünk része lesz. Nem állandóan, mindig, mindenhol, de a hétköznapok részévé válik.
Nem feltétlen a koronavírus miatt, hanem azért, mert effektíve használ, nem pedig árt. Mint mondjuk a zokni vagy a sapka télen. Persze most is van aki nem hordja egyiket sem, de a nagy átlag nyugati civilizált embernél állandósulni fog a közösségi maszkviselés, pláne ha felolvad a permafroszt, meg jönnek újabb vírusok, vagy csak rájön, hogy így még a náthát vagy az influenzát is megúszta.

22 napja
De most nyugodtan mehet a meccs, koncert, bármilyen interakcó, mivel az ország "tiszta". Miért úgy csinálni, mintha nem lenne az?
Eltelt 2-3 hónap, azóta aki fertőzött volt meggyógyult vagy meghalt, és szinte nulla az új eset, hiszen nem volt kitől és hol elkapni, mostanra meg már nincs kitől.
Amíg nem indul be a turizmus, nem jönnek-mennek a magyarok szerteszét a nagyvilágban és nem jönnek külföldiek hozzánk sok izgulnivaló nincs.
Aki most tünetmentes az (99.99999 valószínűséggel) nem is fertőzött, nem is fertőző.
Sobri Jóska
ha pedig van olyan akit nem ismerünk akkor igen csak megvan a lehetősége hogy ő fertőz
namármost ha rejtőző fertőző barátunk elmegy egy koncertre vagy fradi meccsre (vagy tüntikézésre) akkor bizony lesz több fertőzött gyorsan
Negritis
De az egyiknek kb. 1 a millióhoz a valószínűsége, a másiknak meg 999999 a millióhoz. Lehet 1 a tízmillióhoz, vagy százezerhez, köznyelvien: kurva kicsi.
Nulla lehetőség eleve csak akkor lesz, ha lesz tuti olcsó, pontos gyorsteszt, amit mindenki használ, vagy tökéletes terápia, vakcina.
Szerinted reális veszély, hogy most, Magyarországon egy focimeccsen vagy rendezvényen vagy plázában van fertőző fertőzött?
Sobri Jóska
tekintve hogy még mindig Budapest a legfertőzöttebb város (itthon és esetszámra) így bár alacsony a lehetősége, de megvan és szerintem nem elhanyagolható
és itt nem 1 meccsrből beszélünk hanem arról hogy szerinted nincs kitől elkapni
szerintem meg van
tegyük fel hogy van 100 nem ismert fertőzött, szerinted ha lesz rendesen buli-koncert-meccs akkor nem lehet gond?
az hogy a fradi meccsen lesz valami gebasz kevesebb mint 1% szerintem sőt lehet hogy kevesebb mint 0.1%
a gond hogy ha minden napra jut valami hasonló rendezvény ami ~0.1%, az 10 napon keresztül már 1% hogy baj lesz
még mindig alacsony, de szerintem érted mi a bajom a gyeplő teljes elengedésével

22 napja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 15 956 — The only discipline that lasts, is self discipline

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
22 napja
Sobri Jóska
Negritis

22 napja
NB2 New England Patriots 10 766 — nabege2@yahoo.com
A magyar kormány megszüntette a koronavírus-járvány miatti rendkívüli jogrendet, így a hétvégétől a labdarúgó NB I-es mérkőzések korlátozás nélkül megtekinthetőek a helyszínen. A szombati Ferencváros–Újpest FC derbin akár telt ház is lehet – számolt be róla a fradi.hu.

gondolom beledöglöttek volna ha ez a 3 forduló lemegy nézők nélkül, egyszerűen nem értem ezt, mintha Viktorék nyomásra döntenének már egy ideje
NB2
Könyörgöm azon kívül, hogy Újpest lesz az ellenfél, 20 ember előtt nem olyan nagy rangadó az.
NB2
Kinezem h telthaz lesz bajnokavatas cimen 😀
Borbinho
amikor a faszkodásból valóság lesz...😀
Borbinho
és jah 😀