Koronavírus 2020

33 feliratkozó

3 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 6 529 — 49ers GM
Nagyon köszönöm, tényleg jól esik, hogy mindenki szorít nekünk és szeretne segíteni.
A sürgisek bármire az ottani munkában fel tudják használni az adományokat.

PÉCSI SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÁSÉRT ALAPÍTVÁNY
7621 Pécs,Rákóczi út 2.
Adószám: 18317174-1-02
Bankszámlaszám: 11731018-29902341 Nagyon köszönünk mindent!!!

Ha utaltok írjátok rá a közleményben hogy a Covid-19 elleni harchoz a bowl.hu fórumozói.

Köszönjük szépen
diverdoc

Szerkesztette: somoskovig
29 napja
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 1 972 — Do Your Job
Ma délután SPAR: 2 vásárlón sincs maszk, simán kiszolgálják őket. Ilyet Máltán nem lattam.
csebi
Máltán bizonyára nincs Spar.
nagylaza
De van. Nem is egy. Ez tőlünk kb 20 perc gyalog:

INTERSPAR Hamrun
114 Triq il-Kbira San Guzepp Il-Ħamrun, HMR 1017, Málta
 goo.gl/maps/Dorq7vQN5csxHEGD6
csebi
Vicceltem😊 Egyébként is: te már nem Mo-n vagy véletlenül? Milyen?
nagylaza
Kedd óta. Gondoltam h viccelsz 😊

Jó nagyon itthon végre. Csak a magyarok hülyeségét nem értem a boltban.
csebi
Csak a boltban? 😀
Jah, kedd óta...!

2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
29 napja
csebi New York Giants 5 891 — Lucas Scott
Ma délután SPAR: 2 vásárlón sincs maszk, simán kiszolgálják őket. Ilyet Máltán nem lattam.
csebi
nagylaza

INTERSPAR Hamrun
csebi
nagylaza
Kedd óta. Gondoltam h viccelsz 😊

Jó nagyon itthon végre. Csak a magyarok hülyeségét nem értem a boltban.
29 napja
nagylaza Green Bay Packers 1 916 — beers & Packers
csebi
nagylaza

INTERSPAR Hamrun
csebi
29 napja
csebi
Debrecenben nekem eddig pozitív a tapasztalatom az emberek magatartásával. Boltban nem láttam még maszk nélkül senkit, tegnap egy nő ment ki mellettem a kasszánál mert a kocsiban hagyta a maszkot. Kocsival járok, de buszon villamoson ahogy látom mindenkin maszk van és nem a szájuk alatt hordják. Munkában már nem tudom hogy megy, vezetőség simán összehív nálunk 10+ fős meetingeket 15nm2re. De a végén persze elmondják hogy tessék továbbra is vigyázni...
samu09
Ma utaztam oda+vissza földalattin és 2 metrón. A nagy többség becsülettel viselte, de mindig akadt 3-4 barom, akin egyáltalán nem volt, vagy az állán pihent. A legjobban egy nő tetszett: maszknak se híre, se hamva, viszont a vele utazó mindkét kisgyereken volt.
29 napja
csebi
nagylaza

INTERSPAR Hamrun
29 napja
samu09 Houston Texans 2 409 — I like the Texans, I like who we are
csebi
Debrecenben nekem eddig pozitív a tapasztalatom az emberek magatartásával. Boltban nem láttam még maszk nélkül senkit, tegnap egy nő ment ki mellettem a kasszánál mert a kocsiban hagyta a maszkot. Kocsival járok, de buszon villamoson ahogy látom mindenkin maszk van és nem a szájuk alatt hordják. Munkában már nem tudom hogy megy, vezetőség simán összehív nálunk 10+ fős meetingeket 15nm2re. De a végén persze elmondják hogy tessék továbbra is vigyázni...
29 napja
csebi
29 napja
Nyugger idősávot törölni kéne 30-a után, mert a felső hőmérséklet már befigyel +30 fölé is, fél12-kor nem biztos hogy a nyuggereknek kéne az utcán flangálni.
NB2
Vagy csak vigyék le reggel 4-9 közé. Még kapnak extra két órát is, oszt a pijacra kiérnek időben.
Btw engem beengedtek reggel a sparba (reggelit vettem), de 50 körüli munkatársam elküldték, mert nincs még 65. Vágom h öregít a cigi, de csak nem nézek már ki 65+osnak (igaz valszeg azért hagynak békén mert migránsnak nézek ki) 😀
Borbinho
Igen, ez olyan ország, ahol a "migránsokat" békén hagyják.
29 napja
Borbinho Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 8 639 — Megrögzött Colts Fan
naiv kérdés:

tömegközleken pl egész évben maszkviselés lesz? vagy így nem látok indokot, hogy egyik nap azt mondják, hogy nem kell viselni. 😀 (amíg nincs vakcina, stb)
Vrij6
Ha hetekig nem lenne mondjuk uj eset, akkor siman. Inkabb az a kerdes hanyan hagynak fel a kezmosassal majd... 😀 en igazabol nem ertem h hasznaltam eddig a tomegkozlekedest ugy h nem hasznaltam utana kezfertotlenitot 😀 mondjuk igy h kevesebb utas van, kapaszkodnom se kell, igy max a gombot kell megnyomni leszallaskor. Ha mondjuk megint teli lesz a bkv (4-6 potlo gondolom mar most szopo, en szerencsere megoldom a 17 v 56ossal), akkor lesz erdekes h kotelezo-e a maszk.
Amugy sajnos en tobbnyire a fiatalokat latom ugy, h leveszik v nincs is nalul maszk. Pedig az idoseknek valszeg ugyan ugy nehezebb maszkkal a legzes, sot.

"Valakik tudtak asszimilálódni..." / NB2, 2020.06.25
29 napja
warr_b Washington Redskins 3 844 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Júliusban nyílhatnak a külső határok is

index.hu/kulfold/eurologus/2020/06/11/eu_kulso_hatar_nyitas_julius_lista/?fbclid=IwAR0Cs0IX5XvNYbUh7Yl9BawcggM9d6MFeULFM77VCYYPEbTPhrAYupSvQMA
kapitnono
Mondjuk hogy az eu külső határait máris kinyissák azt tényleg semmi sem indokolja, a gazdasági hatások sem. Ez nagy faszság
davemayer
Gondolom rinyálnak a légitársaságok meg az országok hogy nincs turizmus
kapitnono
 index.hu/gazdasag/2020/06/11/legikozlekedes_lufthansa_elbocsatas/

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
29 napja
Vrij6 Baltimore Ravens Maryland Terrapins 4 386
naiv kérdés:

tömegközleken pl egész évben maszkviselés lesz? vagy így nem látok indokot, hogy egyik nap azt mondják, hogy nem kell viselni. 😀 (amíg nincs vakcina, stb)

Reading is my passion - eveything else is coming from there
29 napja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 4 500 — WHO DAT!!!!

index.hu/kulfold/eurologus/2020/06/11/eu_kulso_hatar_nyitas_julius_lista/?fbclid=IwAR0Cs0IX5XvNYbUh7Yl9BawcggM9d6MFeULFM77VCYYPEbTPhrAYupSvQMA
kapitnono
Mondjuk hogy az eu külső határait máris kinyissák azt tényleg semmi sem indokolja, a gazdasági hatások sem. Ez nagy faszság
davemayer
Gondolom rinyálnak a légitársaságok meg az országok hogy nincs turizmus

29 napja
29 napja
Negritis Denver Broncos 13 887 — The Mathematician
Nyugger idősávot törölni kéne 30-a után, mert a felső hőmérséklet már befigyel +30 fölé is, fél12-kor nem biztos hogy a nyuggereknek kéne az utcán flangálni.
NB2
Vagy csak vigyék le reggel 4-9 közé. Még kapnak extra két órát is, oszt a pijacra kiérnek időben.
Btw engem beengedtek reggel a sparba (reggelit vettem), de 50 körüli munkatársam elküldték, mert nincs még 65. Vágom h öregít a cigi, de csak nem nézek már ki 65+osnak (igaz valszeg azért hagynak békén mert migránsnak nézek ki) 😀
Borbinho
8 elé nem lehet vinni mert akkor a reggeli rakétát nem tudják megvenni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
29 napja
NB2

29 napja
NB2 New England Patriots 10 766 — nabege2@yahoo.com
29 napja
davemayer Chicago Bears 6 982 — "Grammar maci"

kapitnono

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
29 napja
most itthon mi a szabály? étteremben, kávézóban kell a maszk?
csebi
staffnak
Amadeus
Nem mintha lenne rajtuk, max lóg a nyakukban.
warr_b
Amúgy engem rettentően felbasz hogy enny igénytelen, felelőtlen és az előírásokra telibeszaró ember van. Persze nem lep meg...
Mikey
Én a metrón/buszon szoktam figyelni, akinek úgy csak van a nyakánál, se a száját se az orrát nem takarja már el vele, teljesen felesleges, zsebre is rakhatná, vagy a fejére is tehetné.
Vrij6
Cserébe van a másik oldal, akik meg mindenhol hordják. Annak sok értelmét nem látom, hogy az utcán, sétáláshoz felvegyem. Többnyire az időseken látom így. Igaz, még mindig jobb, mint ha nem lenne senkin.

Jól indult a reggelem, a 17es villamoson kb 20 megállón át a vezető ajtaja és az első ajtónál lévő sarokban álltam, két tini mellett. Zenét hallgattam, így nem hallottam, h szólt a sofőr a Széll Kálmánon, hogy menjek odébb onnan (egy kedves úriember kérdezte meg egy kis integetés után, h magyar vagyok-e vagy külföldi...). De a két (egyértelműen magyarnak kinéző) tinivel nem volt bajuk, azok ott maradhattak.
Érdekes világ ez, gondolom a migráns jobban terjeszti mint az echte magyar...

Márciusban mindenki hülyének (és migránsnak) nézett, mert maszkban voltam a villamoson, most ugyan azok az emberek érzik magukat full rendkövető állampolgárnak, akiknek csak a száját (vagy azt sem) takarja a maszk. Meg a "pár megállóra szállok csak fel, annyira fel se rakom" típusú emberek is kiakasztanak.
Borbinho
Az ország vezetői, maszk nélkül, mindenféle előirás betartása nélkül utazgatnak súlyosan fertőzött országokba, kórházakba, meccsekre. Teljesen hiteltelen ez a védekezési folyamat és te pont az egyszerű polgárokat kérnéd számon?
gordon
Peterk megválaszolta helyettem. Csak annyit kérek számon az egszerű polgároktól amit én is megteszek, amit alapvetőnek gondolok. Nem magamat védem a maszkkal. Azt meg, hogy az elit mit csinál....
Szóval ha az ország vezetői a példa, akkor már régen gebasz van. Akkor lopjon, csaljon mindenki ahogy csak tud, lehetőleg a saját szomszédja/rokona kárára, hisz az az igazi magyaros viselkedés.

Szerkesztette: Borbinho

29 napja
csebi
staffnak
Amadeus
warr_b
Amúgy engem rettentően felbasz hogy enny igénytelen, felelőtlen és az előírásokra telibeszaró ember van. Persze nem lep meg...
Mikey
Én a metrón/buszon szoktam figyelni, akinek úgy csak van a nyakánál, se a száját se az orrát nem takarja már el vele, teljesen felesleges, zsebre is rakhatná, vagy a fejére is tehetné.
Vrij6
Maszkviselési etikett, csak neked.
 www.instagram.com/p/CAdSKBhlIur/?igshid=7qnjvb8ig0fx
Mikey
 twitter.com/SprFstJellyfish/status/1260002653469380608

29 napja
Mikey Cincinnati Bengals 10 423
csebi
staffnak
Amadeus
warr_b
Mikey
Vrij6
Maszkviselési etikett, csak neked.
 www.instagram.com/p/CAdSKBhlIur/?igshid=7qnjvb8ig0fx
29 napja
peterk2005 Indianapolis Colts Stanford Cardinal 15 956 — The only discipline that lasts, is self discipline
A vezetők lehet, hogy tudnak valamit? 😊 Vagy csak ők is hülyék.

Mindenesetre jellemző azért, hogy bő negyedéve megy ez a covid sztori, és egy megvert szájmaszk viselésről nem képes eljutni az emberek jelentős részének agyacskájáig, hogy a maszkot nem azért viseled, hogy magadat védd, hanem azért, hogy mást ne fertőzz meg. A másik meg azért viseli, hogy te legyél tőle biztonságban.

Bár lehet, hogy jobb is így. Ha felfognák hogy ki kit véd, lehet, hogy pár maszkot nem viselőt meglincselnének a buszon. 😀

Szerkesztette: peterk2005

“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
29 napja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 4 500 — WHO DAT!!!!

29 napja
 444.hu/2020/06/11/ksh-64-szazalekkal-kevesebben-haltak-meg-az-elso-negyedevben-mint-tavaly

Hát nehéz lesz a statisztikusoknak kibogarászni a virus hatását.
vpi
Múlt héten beszéltem patikussal és mondta, hogy lehet, hogy egyik oldalon kaszáltak, de pl rogyásig van a polcuk antibiotikumokkal, mert a gyerekek nem igazán voltak betegek.
De kétségtelen, hogy annyi tényező van, hogy talán 5 év múlva okosabbak leszünk.
NB2
az a baj h 1 éves statisztikát hülyeség vizsgálni bármi lehetett tavaly, 3-5 éves intervallummal kéne összehasonlítani
és nem csak az összes halált hanem kezdve a balesetektől az influenzáig nézni mindent
és akkor lehetne valamiből kiindulni
valamint az se mind1 hogy akik most nem haltak meg azok vajon meghalnak-e később (pl elmaradt műtétek miatt)

45 015-en haltak meg, 3055-tel kevesebben, mint egy évvel korábban. Januárban 15, februárban 9,8%-kal kevesebben, míg március–áprilisban 1,4%-kal többen hunytak el az egy évvel korábbihoz képest.
ez alapján mondjuk ha nincs Korona vírus akkor még kevesebb magyar halt volna meg?

és azzal hogy Cili néni ezt így betolja az a bajom hogy ez alapján még kevésbé lesz esélyünk arra hogy ha tényleg beüt a szar az embereket otthon lehessen tartani
 24.hu/belfold/2020/06/11/muller-cecilia-magyarorszag-halalozas-2020-januar-aprilis/

a statisztika pont hogy szarul néz ki a koronavírus időszakra

29 napja
gordon New England Patriots Auburn Tigers 3 850 — JAFL Tampa GM
csebi
staffnak
Amadeus
warr_b
Mikey
Vrij6
Cserébe van a másik oldal, akik meg mindenhol hordják. Annak sok értelmét nem látom, hogy az utcán, sétáláshoz felvegyem. Többnyire az időseken látom így. Igaz, még mindig jobb, mint ha nem lenne senkin.

Jól indult a reggelem, a 17es villamoson kb 20 megállón át a vezető ajtaja és az első ajtónál lévő sarokban álltam, két tini mellett. Zenét hallgattam, így nem hallottam, h szólt a sofőr a Széll Kálmánon, hogy menjek odébb onnan (egy kedves úriember kérdezte meg egy kis integetés után, h magyar vagyok-e vagy külföldi...). De a két (egyértelműen magyarnak kinéző) tinivel nem volt bajuk, azok ott maradhattak.
Érdekes világ ez, gondolom a migráns jobban terjeszti mint az echte magyar...

Márciusban mindenki hülyének (és migránsnak) nézett, mert maszkban voltam a villamoson, most ugyan azok az emberek érzik magukat full rendkövető állampolgárnak, akiknek csak a száját (vagy azt sem) takarja a maszk. Meg a "pár megállóra szállok csak fel, annyira fel se rakom" típusú emberek is kiakasztanak.
Borbinho
Az ország vezetői, maszk nélkül, mindenféle előirás betartása nélkül utazgatnak súlyosan fertőzött országokba, kórházakba, meccsekre. Teljesen hiteltelen ez a védekezési folyamat és te pont az egyszerű polgárokat kérnéd számon?
29 napja
Beki New York Jets 13 305
Eddig a Volánusz járatain volt olyan szabály, hogy 30% telítettségig terhelték a buszokat, ha ennél többen voltak másik buszról gondoskodtak (hozzáteszem valszeg mindkettőt úgy tarthatták be, mint a kötelező maszk dolgot)... na most már ez sincs, mehetnek a buszokon amennyien akarnak,