Make Love

27 feliratkozó

több mint 5 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Nekem meg kozel 20 ev utan az elso ahol nem rugtam be 😀
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 467 — Cowboys fan
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
nincs első helyen a Citeh, oszt' ennyire elromlott a kedved? 😉
slowmotion
Várjál még ezzel. 😊
😉
Coolearie
gondolod, hogy lesznek még harmadikok is? 😊
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 341 — . . .
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
nincs első helyen a Citeh, oszt' ennyire elromlott a kedved? 😉
slowmotion
Várjál még ezzel. 😊
😉

több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
Nekem egymás után a hatodik. Egészen megszoktam.
Mikey
Nekem az otodik kb. Annyira, de annyira elegek voltak a korabbiak. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 467 — Cowboys fan
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
nincs első helyen a Citeh, oszt' ennyire elromlott a kedved? 😉
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 467 — Cowboys fan
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
Nekem egymás után a hatodik. Egészen megszoktam.
Mikey
nekem is. monjduk két kisgyerekkel nem nagy meglepetés 😊
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 467 — Cowboys fan
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
azért ilyen merész kijelentésekkel várjuk meg a reggel hat órát
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 423
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
Nekem egymás után a hatodik. Egészen megszoktam.
több mint 5 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.
Coolearie
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Valamilyen szempontból mind a kettő mérföldkő 😀 😛

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 341 — . . .
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁
diverdoc
Az elso szilveszterem amikor nem megyek sehova.

több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Kozel 20 ev utan az elso szilveszterem, amikor nem ugyelek😁


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
yooker New York Giants 7 311 — Expect the Best !
Keresem a hibát ebben a videóban, de nem találom.
 youtu.be/yRwIW0D02xw
empty taxi
Vennél órákat a muvesznotol? 😊
Amúgy ez a zene már a Solarisban is nagyon bejott nekem
több mint 5 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Keresem a hibát ebben a videóban, de nem találom.
 youtu.be/yRwIW0D02xw
empty taxi
Fantasztikusan relaxáló, tegnap este ez volt a darts meccsek után a kilépő a napból.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Keresem a hibát ebben a videóban, de nem találom.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
Jó érzés mikor visszamondhatom anyumnak a "már csak 4-et kell aludnod karácsonyig" szöveget 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én másnap este FEZENre mentem Helloween koncertre. 😀 😀 😀

Nekem is a sasszemnél műtötték mint baggionak, 3 éve, 2*140 000 Ft volt minden vizsgálattal együtt, teljesen korrekt.
A szemeim -5,5 és -6-osak voltak, azóta tökéletesen látok. Testvéremnek szintén itt műtötték, ugyanígy 10 éve, neki -6,5-ös volt mindkét szeme, és még neki sincs vele gondja. Ma már 100 000+ műtött páciensnél tartanak, én őket javasolnám.
Fél évig kellett napszemüveg kintre, bentre egyáltalán nem kellett, 2-3 napig kellemetlen volt mert könnyezett, de amúgy ennyi, másnap én már bl meccset néztem, és semmi bajom nem lett tőle.
Engem foci közben baromira zavart a szemüveg, a sportszemüveg meg baromi röhejes kinézetű volt, és amellett baromi drága. a kontaktlencsét meg első próba után elvetettem, fél óra alatt sikerült berakni, + úgy könnyezett a szemem tőle mint a csatkai Szűzanya.

Évi 1 szemüveggel számolva, még a drágább beavatkozás is bőven megtérül, egy bajom vele, hogy amúgy szemüvegben szemtelenül jóképű voltam, de hát istenem vannak nullás szemüvegek is, ez legyen a legnagyobb probléma
eaglesmcnabb

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 547 — Vikings fan
...egy bajom vele, hogy amúgy szemüvegben szemtelenül jóképű voltam...
eaglesmcnabb
Neked is vannak ilyen jól bevált sablonpoénjaid? Ezt eddig megközelítőleg hányszor lőtted el? 😊
Rataxes
ez tény, nem sablonpoén
eaglesmcnabb
A legjobb poén az, amit te magad is elhiszel.
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
...egy bajom vele, hogy amúgy szemüvegben szemtelenül jóképű voltam...
eaglesmcnabb
Neked is vannak ilyen jól bevált sablonpoénjaid? Ezt eddig megközelítőleg hányszor lőtted el? 😊
Rataxes
ez tény, nem sablonpoén

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 153 — Eagles fan
...egy bajom vele, hogy amúgy szemüvegben szemtelenül jóképű voltam...
eaglesmcnabb
Neked is vannak ilyen jól bevált sablonpoénjaid? Ezt eddig megközelítőleg hányszor lőtted el? 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 5 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
amúgy szemüvegben szemtelenül jóképű voltameaglesmcnabb
látod, kellett az a műtét!

több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Nekem is a sasszemnél műtötték mint baggionak, 3 éve, 2*140 000 Ft volt minden vizsgálattal együtt, teljesen korrekt.
A szemeim -5,5 és -6-osak voltak, azóta tökéletesen látok. Testvéremnek szintén itt műtötték, ugyanígy 10 éve, neki -6,5-ös volt mindkét szeme, és még neki sincs vele gondja. Ma már 100 000+ műtött páciensnél tartanak, én őket javasolnám.
Fél évig kellett napszemüveg kintre, bentre egyáltalán nem kellett, 2-3 napig kellemetlen volt mert könnyezett, de amúgy ennyi, másnap én már bl meccset néztem, és semmi bajom nem lett tőle.
Engem foci közben baromira zavart a szemüveg, a sportszemüveg meg baromi röhejes kinézetű volt, és amellett baromi drága. a kontaktlencsét meg első próba után elvetettem, fél óra alatt sikerült berakni, + úgy könnyezett a szemem tőle mint a csatkai Szűzanya.

Évi 1 szemüveggel számolva, még a drágább beavatkozás is bőven megtérül, egy bajom vele, hogy amúgy szemüvegben szemtelenül jóképű voltam, de hát istenem vannak nullás szemüvegek is, ez legyen a legnagyobb probléma

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 341 — . . .
Erre a szemes témára visszatérnék.
A Sas Szem Klinika a legjobb itt Magyarországon? Vagy csak ez az egy van?
Tényleg 250-300 körül mozog az ára a műtétnek?
Tapasztalatok? mennyire fáj a műtét stb, nekem is kellene ilyen műtét, most jelenleg szemüveggel vezetek de nem akarok, inkább áldozok pénzt csak jó legyen., meg eleve jó lenne a munkához is látni 😀 😀 😀

több mint 5 éve
vik New England Patriots 43
Köszönöm a válaszokat
Cowboykarcsi90
Felületesen olvastam vissza, nem tudom hogy elhangzott vagy sem, pár saját tapasztalatot én is ideírok. Régen voltak a szemműtéteim, lehet hogy azóta változott pár dolog, de amikor én csináltam és utánajártam, akkor az volt az alapállás, hogy egy műtéttel optimálisan 6 dioptriát tudnak javítani, de a műtét alkalmasság esetén megismételhető. Viszont amíg pl az alap dioptria jól javítható, addig pl a cilinder már kevésbé jól javítható, bár ki tudja mennyit fejlődött azóta a tudomány 😊 Érdemes így is utánajárni, hogy kinek milyen baja van, és az mennyire javítható, illetve tényleg érdemes egy alkalmassági vizsgálat, hogy egyáltalán érdemes gondolkodni benne vagy sem.

Illetve ami nekem még fontos volt, hogy mit kap az ember a pénzéért. Nekem a két szem került 300-ba (diákkedvezménnyel egyetemistaként 270-be) úgy, hogy az nem csak a két szemműtétet fedezte, hanem az összes előtte vizsgálatot, a műtétet, és a műtét után minden vizsgálat és esetleges további korrekciót egy éven belül. Én ennek úgy vágtam neki, hogy minusz 9 dioptriás és cilinderes volt a szemem. Első műtét után maradt 3 dioptria és a cilinder, utána minden kontrol rendben, további alkalmassági is rendben, egy év alatt semmit nem romlott vissza, és az egy év leteltekor így neki lehetett menni még egy műtétnek mindkét szemre. Így eltűnt minden dioptria, gyakorlatilag 0-ás lett a szemem, csak megmaradt a cilinder.

Ez gyakorlatban annyit tett, hogy szemüveg nélkül úgy láttam mint egy normál ember, csak lassabb volt a fókuszom. A vezetéshez kötelező maradt a szemüveg (de erre magamtól is igényem volt) de tényleg csak autóban, meg magamtól bringára ülve használtam szemüveget. Nekem teljesen szokatlan volt a szememnél a menetszél, meg ugye nem árt ha nem nyúlik a reakcióidő, főleg a forgalomban. Viszont szemüveg nélkül vissza tudtam menni igazolt sportolóként még pár évre bohóckodni, meg úgy általában sokkal kellemesebb lett az életem, bár engem sose zavart a szemüvegem (mivel azzal együtt nőttem fel eleve)

Annyi hogy a 2. műtét után már szép lassan elkezdtek visszakúszni dioptriák, na nem vészes, ilyen negyed, fél, végül háromnegyed, normál embernek fel se nagyon tűnne. Szóval egyig se jött vissza, de végül sport közben sikerült majdnem kirúgni a szemem, ami miatt gyorsan visszavonultam a csúcson és mire újra visszajött a látásom és stabilizálódott, újra szemüveges maradtam. De így is messze nem az a szenvedés mint 9-es szemmel, Szóval jóság van így is, ha nem akarom, akkor egy csomó minden csinálása közben nyugodtan letehetem a szemüveget, de alapvetően azért rajtam van.

Szóval csak annyit akartam hozzátenni, hogy a szemműtét ismételhető, ha olyan a doki vagy a klinika akár plusz pénz nélkül is, és nagyon érdemes lehet tudni, hogy pontosan milyen bajaid vannak, azokból mi az ami jól/rosszul/sehogy sem korrigálható, és ezek tudatában dönteni és esetleg nekimenni. De szerintem az alap hogy ha gondolkodsz rajta, akkor legalább egy alkalmasságit megnézni.

A 6 dioptriás limit meg nem egy szigorú limit, inkább azt jelenti, hogy hatig elég pontosan be tudják lőni, de fölé is tudnak menni, viszont ha alatta vagy, és elég vastag a szaruhártya, akkor alatta elég jó biztonsággal simán nullára ki tudnak hozni egy 4-es, 5-ös szemet. De minden amit leírtam cca 10 éves infó, szóval fenntartom a jogot hogy azóta sokminden megváltozott 😊 És bár szemüveges maradtam a végére (bár ki tudja mi lett volna ha...) de egy percig se bántam meg, ugyanúgy nekimennék újra ugyanabban a helyzetben.
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 308
Vegyél pl egy maui jimet és meglátod a különbséget... meg ajánlott luteint szedni/répát enni, műkönnyet csepegtetni, ha tényleg vigyázni akarsz a szemed épségére
r.baggio
Burzsuj 😀

Az mi az a majim?
Műkönnyet óránként kell, bár nálam ez a szemszárazságos dolog egyáltalán nem jelentkezett - kivétel biciklin.
kishaszi
 napszemuveg.blog.hu/2012/04/09/maui_jim

Egy kis technológia ugyanonnan:
 napszemuveg.blog.hu/2012/04/16/feszloptik

 napszemuveg.blog.hu/2013/05/18/vakteszt_778

több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Az mi az a majim?
Műkönnyet óránként kell, bár nálam ez a szemszárazságos dolog egyáltalán nem jelentkezett - kivétel biciklin.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."