Muzikális kulturálódás

15 feliratkozó

több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
akit érint (főleg gondolom Zolimp-t)...
szóval az SB felvezető műsor előtt kapcsolgattam és az m2-n volt egy műsor a magyar rap undergroundról, régi 90-es évekbeli zenekarokkal, arcokkal
NB2
Koszi, meg nem lattam -
Bp-underground hiphop ( elso resz a punkokrol szolt).
Iden jelent meg dvd-n.
Vadaszom majd.Nem hittem volna h tv-ben lesz🤔
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 934 — nabege2@yahoo.com
akit érint (főleg gondolom Zolimp-t)...
szóval az SB felvezető műsor előtt kapcsolgattam és az m2-n volt egy műsor a magyar rap undergroundról, régi 90-es évekbeli zenekarokkal, arcokkal
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 680 — tracker ember
Ritkán jön be ha egy együttes a pop irányába mozdul, de ez egyike az üdítő (és fontos!) kivételeknek:


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
bogjosi New England Patriots 1 163
🤩
https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/82013909_124223318744599_6032901682175237420_n.jpg?stp=c288.0.864.864a_dst-jpg_s640x640&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=18de74&_nc_ohc=Xvt41v9Y3ksAb6X5orb&_nc_oc=AdgdV_SDErTimqPytjIyY2O03M0Vfz5OXN8pRiz0ptXc1EBYNYM2GEKZi8mZdHOWcy0&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&oh=00_AfB1O5S4ivuz7uaKhQTZG4Ph-m97t6cyvVR45ThvKZQnIg&oe=662C7E6D
Marshall Mathers on Instagram: "It’s your funeral... #MusicToBeMurderedBy Out Now - link in bio"
2M likes, 46K comments - eminemJanuary 16, 2020 on : "It’s your funeral... #MusicToBeMurderedBy Out Now - link in bio".

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Farwell to a King!

 www.youtube.com/watch?v=ElN-2oeG0A4

Nyugodj békében Neil Peart!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Akkor a 10-19-es lista ide

Az evtized tizese. Vigyazat, csalok. Duplan. 😊

11– Verb T – Serious Games - 2010
Es akkor angliaval kezdunk. Verb T promo cucca. Valtozatos jo zenek.
Life Is... (feat. Kyza, Dubbledge)


10 – Mr Probz – The treatment – 2013
Holland cucc. 2010-ben figyeltem fel ra a who are you notajara, aztan sokaig semmi. Majd kijott a the treatment amirol a waves discos remixe megaslager lett..sajnos?! A lemez faszan hanszerelt, dallamosabb cucc.
Mr. Probz - Drivin' (Official Video) [2010]



09 – Stylah – Treading on water – 2010
Anglia: A lemez sokszinu, szoval mindenki talalhat rajta olyat ami megfogja es szovegileg sem a ghettozast koveti.
STYLAH - PROLOGUE *EXCLUSIVE*


08 – Kno – Deat is silent – 2010
A cunninlynguists producer egy parades szoloval jott ki. Kulonleges zenek a “felgyorsitott vokalokkal”, sotetebb hangulat a jellemzo. Van rajta 1-2 unalmasabb nota, de az osszkep eros.
Death Is Silent - 02 If You Cry


07 – Talib Kweli – Prisoner of conscious – 2013
Szerintem a legerosebb lemeze. Jo featekkel, Nelly meg elete verzejet irta meg szerintem .. ja a producerek sem rosszak. Oh No, RZA, J COLE.
Talib Kweli - Human Mic, prod. OhNo (Official Video)



06 The black eyed peas - Masters of the Sun Vol. 1 – 2018
15 ev megapopppppp utan, egy friss album, szovegileg es zeneileg is.
The Black Eyed Peas ft. CL - DOPENESS (Official Video)


05 – The roots – how I got over - 2010
99 ota sokat kiserletezett a roots es a legtobb cuccuk nem jott be, de ez betalt. A sok vokalos refren nagyot dob a lemezen.
The Roots - How I Got Over




04 - Jonwayne – rap album two - 2017
Amikor boritot meglattam azt hittem vmi vallasi cucc a south park-bol. Aztan vegighallgattam. Jo flow, szemelyes szovegek es a zenek paradesan vannak osszepakolva es nehol az atvezetes fenomenalis.
Jonwayne - These Words Are Everything


03 – Collective efforts – freezing world – 2010
Atlanta, DE nem a trendi hangzas hanem egyszeru feher sracok a sajat utjukat jartak. Sajnos ha jol tudom nem aktivak mar, pedig lemezrol-lemezre fejlodtek. Igazi tipikus usa feher rap (katonas, hadaros, nehol gyorsabb), de szovegileg ertelmet hoznak es az egyikuk enekel is, igaz nem egy zambo jimmy, de jo kis fuszert ad a notaknak.
Collective Efforts - Crazy Things


2 – Melanin 9 – Magna carta – 2012
Anglia - 2-3 mixtape utan kijott az elso szoloja. Ez maga a rap, mert huzos boom bap alapok, jo szkreccsek es melyenszanto szovegek. Sajnos a tobbi cucca nem lett ennyire eros.
Melanin 9 - Organized Democracy (Official Music Video)


1 – Lowkey – Soundtrack to struggle 1-2 2011-2019.
NKA tamogatossal keszult…ja neem.
Leginkabb politikai rap.Mindenkit erinto kerdeseket boncolgat Az elso lemeze tobb energiat sugaroz ( dead prez es immortal technique feat) a masodik nyugodtabb. Eltelt kozte 8 ev, Ebben a 8 evben kb 6-7 evre el is tunt mindenki elol, torolve lettek a fiokjai. Sajat maga hatarozott igy, az egojat feltette, hogy tulno rajra.
Zeneileg nem eros cuccok, de szovegileg kimaxolja a szolasszabadsagot. Fun fact a kollagam szomszedja volt.
LOWKEY(ft. ADNAN AL-RADHI) - SOUNDTRACK TO THE STRUGGLE (OFFICIAL MUSIC VIDEO)


Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Mint minden evben itt is megosztom: 2019 es a rap szerintem:
....
2- J.Period Presents: The Rise Up Project
J.Period-ot leginkabb a mixtapjei miatt ismertem csak. Rengeteget dob ki amik tematikusak. Most kiadott egy rovidebb albumot amin xzibit, black thought, Pharoahe Monch es Dead Prez feat is van, kell ennel tobb? Nem, DE Co-Executive Produced by J.PERIOD, Young Guru, DJ Jazzy Jeff and DJ Khalil.
A full cucc
 www.youtube.com/watch?v=tMykh1Sn0d0
....
ZoliMP
Azt hittem már egyik sem lesz az igazi számomra, de No.2 megmentette a dolgot nekem is! Köszi az összefoglalást! Igénylem, mert az elektronikus zene gyűjtögetésére elmegy minden időm, rap-re nem marad. 😊 De ez király újfent!
kristóf17
talan dave east - survival lemezet meglesheted illetve a black eyed peas 2018-as cuccat is. Meglepo modon kb 15 ev utan elhagytak a megapoppot es zeneileg igen friss cumot dobtak ossze amire jo szovegeket is toltak. Ami azert vicces , mert tavaly vmi iszonyat gagyi poppal kerultek a szemem ele, ujra 😀
ZoliMP
Megteszem! Hétre úgyis kell valami háttérzene otthonra 😊
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Mint minden evben itt is megosztom: 2019 es a rap szerintem:
....
2- J.Period Presents: The Rise Up Project
J.Period-ot leginkabb a mixtapjei miatt ismertem csak. Rengeteget dob ki amik tematikusak. Most kiadott egy rovidebb albumot amin xzibit, black thought, Pharoahe Monch es Dead Prez feat is van, kell ennel tobb? Nem, DE Co-Executive Produced by J.PERIOD, Young Guru, DJ Jazzy Jeff and DJ Khalil.
A full cucc
 www.youtube.com/watch?v=tMykh1Sn0d0
....
ZoliMP
Azt hittem már egyik sem lesz az igazi számomra, de No.2 megmentette a dolgot nekem is! Köszi az összefoglalást! Igénylem, mert az elektronikus zene gyűjtögetésére elmegy minden időm, rap-re nem marad. 😊 De ez király újfent!
kristóf17
talan dave east - survival lemezet meglesheted illetve a black eyed peas 2018-as cuccat is. Meglepo modon kb 15 ev utan elhagytak a megapoppot es zeneileg igen friss cumot dobtak ossze amire jo szovegeket is toltak. Ami azert vicces , mert tavaly vmi iszonyat gagyi poppal kerultek a szemem ele, ujra 😀
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Mint minden evben itt is megosztom: 2019 es a rap szerintem:
....
2- J.Period Presents: The Rise Up Project
J.Period-ot leginkabb a mixtapjei miatt ismertem csak. Rengeteget dob ki amik tematikusak. Most kiadott egy rovidebb albumot amin xzibit, black thought, Pharoahe Monch es Dead Prez feat is van, kell ennel tobb? Nem, DE Co-Executive Produced by J.PERIOD, Young Guru, DJ Jazzy Jeff and DJ Khalil.
A full cucc
 www.youtube.com/watch?v=tMykh1Sn0d0
....
ZoliMP
Azt hittem már egyik sem lesz az igazi számomra, de No.2 megmentette a dolgot nekem is! Köszi az összefoglalást! Igénylem, mert az elektronikus zene gyűjtögetésére elmegy minden időm, rap-re nem marad. 😊 De ez király újfent!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Kapsz egy likeot a beletett meló miatt de, hogy ez mennyire nem az en világom az félemetes 😊
gordon
Egy hip hop forumra minden evben keszitunk ilyen listat, csak ugy vagyok vele, hogy itt is megosztom, mert van par ember aki hallgat itt ilyen zenet.
több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Kapsz egy likeot a beletett meló miatt de, hogy ez mennyire nem az en világom az félemetes 😊
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Mint minden evben itt is megosztom: 2019 es a rap szerintem:

10 - Ty Nitty – Ty nitty the god
Ha minden igaz 19-es lemez 😀, egyszeru rap, egyszeru zenekre. Ahogy az infamous mobb-tol megszokhattuk. Itt csak a full albumot talaltam
 www.youtube.com/watch?v=55xlNnage-w


9 – HARRIETT (DAMANI NKOSI and iLL CAMILLE)
Szep modern hip hop a vokalok sokan dobnak rajta.

HARRIETT (DAMANI NKOSI and iLL CAMILLE) - Alkaligned


8 – Yugen Blakrok - ANIMA MYSTERIUM
Del-Afrikai noi mc. Igen friss az elmeny, de a lemez baljos hangulata magaval ragadt.

Yugen Blakrok - Morbid Abakus | A COLORS SHOW

7 - MC² - Soul Physics
Beulos jazzes hip hop vokalokkal tarkitva, lehetett volna rovidebb is meg a "mi az igazi hip hop" temat is elengedhettek volna, de nagyon kellemes cucc San Antonibol.

MC² - Cab Fare (feat. DFOY)

6 – Benny the butcher - The Plugs I Met
A 2018-as lemezenel figyeltem fel ra. Ez massziv rap. Ahogy indul az ep tiszta ghostface killah ironman. A Griselda records-bol az o flowja jon be a legjobban.

Benny the Butcher - 5 to 50 Ft. India (Prod. Alchemist) [Official Video]

5 – Watusi 87 - The Moments of Truth
Angliai, a tavalyi top 1-es lemezem egyik szereploje. Gondolkodos hip hop

Watusi87 - Fly with Me

4 - Murs, 9th Wonder, The Soul Council – The Iliad is dead..
Murst csipem, de a zeneit nem , 9th wonder nem csipem, de itt Murs-szel jot alkottak.

Murs, 9th Wonder, The Soul Council - The Iliad is Dead and the Odyssey is Over Mini Movie

3 - Teknical Development.IS - The 8 Vol.Five (prod. by El Jazzy Chavo)
Anglia ujra, A 2017-es top 10-es csapatom (Omniverse) egyik eloadoja aki adogat ki szolokat, ezaltal, a gorog producerrel El Jazzy Chavo-val. Korabban, csak instrukat hallottam El Jazzy-tol. Ugy is utottek, de igy, hogy normalis, nem fegyvert hadonaszo mc tolja ra egyszeruen parades.

Teknical Development.IS - A Smile Today

2- J.Period Presents: The Rise Up Project
J.Period-ot leginkabb a mixtapjei miatt ismertem csak. Rengeteget dob ki amik tematikusak. Most kiadott egy rovidebb albumot amin xzibit, black thought, Pharoahe Monch es Dead Prez feat is van, kell ennel tobb? Nem, DE Co-Executive Produced by J.PERIOD, Young Guru, DJ Jazzy Jeff and DJ Khalil.
A full cucc


1: Lowkey - SOUNDTRACK TO THE STRUGGLE 2
Aktualis?!
Igazi politikai rap aminek a temai minden embert erinthet. Feher, Fekete, stb…Lehet vele nem egyeterteni, de ha rap=szolasszabadsag es kimondod amit gondolsz a beatre..persze egy-ket trendi ki a fasza gyerek nota is van rajta.Amugy nehez uberelni, csak ugy, mint az elsot ami duhosebb, tobb energiat sugarzott, de lowkey is idosebb lett es eltelt jo par ev azota. Zeneileg nehol pop reppet hoz, de ez a legkevesebb. Rengeteg klipp jot ki errol. Itt egy “konnyebb track” Amugy meglepoen hosszu album

LOWKEY ft. MAI KHALIL – GHOSTS OF GRENFELL (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
nem a legnehezebb de azért respect a nagyinak


több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Focis rap 😊
nem hittem, hogy valaha PUSKAS neve fog szerepelni egy usa rap notaban 😂
itt hallgathato -
 deathatthederby.bandcamp.com/track/spanish-savants-prod-hobgoblin
ZoliMP
"rap-nóta"
😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Del-Afrika
vaoo
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928


fuu de imadtam/imadom
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Focis rap 😊
nem hittem, hogy valaha PUSKAS neve fog szerepelni egy usa rap notaban 😂
itt hallgathato -
 deathatthederby.bandcamp.com/track/spanish-savants-prod-hobgoblin

Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 663 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.


😛


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Atyaúristen, jön vissza John a Red Hot Chili Peppersbe. Komolyan feldobta az egész napom, nem merem elhinni.
tenorx
Elég kemény ez a hétvége 😊
több mint 4 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 264 — Wrath of Khan
Atyaúristen, jön vissza John a Red Hot Chili Peppersbe. Komolyan feldobta az egész napom, nem merem elhinni.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 934 — nabege2@yahoo.com
Búcsúzzunk az énekesnőtől!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
hatalmas beat

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
Vót már ez a csoda? 😆

 youtu.be/SZMzh8uDJEc
warr_b
ez már akkor volt amikor még a banhammerről voltam hires

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 663 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Vót már ez a csoda? 😆



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Óóó, de még mennyi igazi művész van, csak inkább rá sem keresnek hogyan állítanak elő egyesek zenéket 😊