Muzikális kulturálódás

15 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose?
ulpianus
Jimi, az igazi 😊



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Helmut Zimmer
Abszolut adom amit mondasz. Egyik legnagyobb volt!

Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose? Mert nekem, egy nem is annyira mainstream a legnagyobb, aki mindig is akartam volna lenni, ha valaszthattam volna.
Tony MacAlpine. Az az ember nekem egy Isten.

 www.jamplay.com/guitar-lessons/tony-macalpine-master-course
ulpianus
Tonyt mindig szinti mögött láttam.
Nem tudom ki játszik az alábbi dalon, de a legnagyobb király.

több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Helmut Zimmer
Abszolut adom amit mondasz. Egyik legnagyobb volt!

Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose? Mert nekem, egy nem is annyira mainstream a legnagyobb, aki mindig is akartam volna lenni, ha valaszthattam volna.
Tony MacAlpine. Az az ember nekem egy Isten.

 www.jamplay.com/guitar-lessons/tony-macalpine-master-course
ulpianus
Wolf Hoffmann.
Jan
Imádom Wolf Hoffmannt!
Még mindig hatalmas riffeket tol.
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 923 — Steelers fan
Helmut Zimmer
Abszolut adom amit mondasz. Egyik legnagyobb volt!

Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose? Mert nekem, egy nem is annyira mainstream a legnagyobb, aki mindig is akartam volna lenni, ha valaszthattam volna.
Tony MacAlpine. Az az ember nekem egy Isten.

 www.jamplay.com/guitar-lessons/tony-macalpine-master-course
ulpianus
Wolf Hoffmann.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose?
ulpianus
Tony Iommi

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 614 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose?
ulpianus
Gary Moore.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 307 — #NoStress
Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose?
ulpianus
David Gilmour.

Illetve kamaszként Muddy Waterst tudtam hallgatni NDK Amiga lemezen. 😊


Ezt mindenki ismeri:


Ezt kevesebben, méltatlanul nem világsláger:


Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 3 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Helmut Zimmer
Abszolut adom amit mondasz. Egyik legnagyobb volt!

Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose? Mert nekem, egy nem is annyira mainstream a legnagyobb, aki mindig is akartam volna lenni, ha valaszthattam volna.
Tony MacAlpine. Az az ember nekem egy Isten.

 www.jamplay.com/guitar-lessons/tony-macalpine-master-course
ulpianus
Nekem Frank Zappa hasonló. Nem a legtechnikásabb, de a szisztematikus őrülete engem megvett.



Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Helmut Zimmer
Abszolut adom amit mondasz. Egyik legnagyobb volt!

Kerdesem: Kinek volt vki mas a legnagyobb gitar hose? Mert nekem, egy nem is annyira mainstream a legnagyobb, aki mindig is akartam volna lenni, ha valaszthattam volna.
Tony MacAlpine. Az az ember nekem egy Isten.

 www.jamplay.com/guitar-lessons/tony-macalpine-master-course

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Patreon miatt meg tudtam nézni már a Partizános SZENNYHULLÁM sorozat 3. részét a magyar punk történetéről. És nagyon-nagyon ajánlom pénteken megnézni majd, amikor kijön publicba. Tényleg hiánypótló dokumentum film ez a három rész, egy olyan témáról, amivel nem túl sokan foglalkoztak a magyar média egyetlen közegében sem.

Voltam én is punk 14 évesen, de nekünk igazából ez annyit jelentett, hogy nagyon sok időt töltöttünk azzal, hogy úgy nézzük ki, mintha nagyon igénytelenek lennénk. Nem kellett komolyan félünk attól, hogy elvisz a rendőrség, mert azt mondom, hogy mocskos Orbán. El is veszett gyorsan a varázsa az egésznek. Ellen a 80-as években, az hogy valaki kiálljon egy színpadra, és azt énekelje, hogy ERDŐS PÉTER A KURVA ANYÁD, na az jelentett valamit.

Tényleg jó lett a doku, még a Nagy Feróhoz is tisztelettel nyúltak, és örülök neki, hogy a Feró leült beszélgetni. Szabó Simon narrálása pedig tökéletesen illik az egészhez.

Szóval van egy nap pótolni az első két részt, és holnap megnézni a CPg-s epizódot, mert igazából ez az egésze csúcsa.
Gyurma Pappa
Én egyben terveztem megnézni, ezek szerint ez a 3. az utolsó rész?
Sobri Jóska
tudtommal igen, 3 részes


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 307 — #NoStress
Patreon miatt meg tudtam nézni már a Partizános SZENNYHULLÁM sorozat 3. részét a magyar punk történetéről. És nagyon-nagyon ajánlom pénteken megnézni majd, amikor kijön publicba. Tényleg hiánypótló dokumentum film ez a három rész, egy olyan témáról, amivel nem túl sokan foglalkoztak a magyar média egyetlen közegében sem.

Voltam én is punk 14 évesen, de nekünk igazából ez annyit jelentett, hogy nagyon sok időt töltöttünk azzal, hogy úgy nézzük ki, mintha nagyon igénytelenek lennénk. Nem kellett komolyan félünk attól, hogy elvisz a rendőrség, mert azt mondom, hogy mocskos Orbán. El is veszett gyorsan a varázsa az egésznek. Ellen a 80-as években, az hogy valaki kiálljon egy színpadra, és azt énekelje, hogy ERDŐS PÉTER A KURVA ANYÁD, na az jelentett valamit.

Tényleg jó lett a doku, még a Nagy Feróhoz is tisztelettel nyúltak, és örülök neki, hogy a Feró leült beszélgetni. Szabó Simon narrálása pedig tökéletesen illik az egészhez.

Szóval van egy nap pótolni az első két részt, és holnap megnézni a CPg-s epizódot, mert igazából ez az egésze csúcsa.
Gyurma Pappa
Én egyben terveztem megnézni, ezek szerint ez a 3. az utolsó rész?

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Patreon miatt meg tudtam nézni már a Partizános SZENNYHULLÁM sorozat 3. részét a magyar punk történetéről. És nagyon-nagyon ajánlom pénteken megnézni majd, amikor kijön publicba. Tényleg hiánypótló dokumentum film ez a három rész, egy olyan témáról, amivel nem túl sokan foglalkoztak a magyar média egyetlen közegében sem.

Voltam én is punk 14 évesen, de nekünk igazából ez annyit jelentett, hogy nagyon sok időt töltöttünk azzal, hogy úgy nézzük ki, mintha nagyon igénytelenek lennénk. Nem kellett komolyan félünk attól, hogy elvisz a rendőrség, mert azt mondom, hogy mocskos Orbán. El is veszett gyorsan a varázsa az egésznek. Ellen a 80-as években, az hogy valaki kiálljon egy színpadra, és azt énekelje, hogy ERDŐS PÉTER A KURVA ANYÁD, na az jelentett valamit.

Tényleg jó lett a doku, még a Nagy Feróhoz is tisztelettel nyúltak, és örülök neki, hogy a Feró leült beszélgetni. Szabó Simon narrálása pedig tökéletesen illik az egészhez.

Szóval van egy nap pótolni az első két részt, és holnap megnézni a CPg-s epizódot, mert igazából ez az egésze csúcsa.

több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
RIP Eddie

 www.youtube.com/watch?v=Y-IUB62zDlA
gamerkr
Meghalt a hősöm, ezért nehezen jutok szóhoz.
A legnagyobb hatásom volt. Nagyon szeretek egy csomó gitárost Page-től, Gallagheren át, RR-ig, de számomra a Hendrix utáni éra legnagyobb rockgitárosa.

Folyton bámultam a videóit, és lestem el a technikákat. Ez ilyen, valaki "claptonos", valaki "hendrixes", van aki "SRV-s", van aki "page-s", "johnmayeres", én "vanhalenes" vagyok.

Tegnap is játszottam riffeket, rendszeresen előveszem az Unchained-et, Poundcacket, és ha villantani akarok kicsiknek, hogy megszeressék a gitárt, akkor Spanish flyt játszom.

Van signature Van Halen gitárom. Soha nem viszem még próbára sem, de otthon néha felkapom a napszemüt, és eljátszom a rocksztárt, visszarepülök a 90-es évekbe, amikor fiatal voltam, nem volt ez a sok szarság.

Minden gitáros kerget legalább egy másik gitárost. Nekem ez a gitáros ő volt.Eleve nem vagyok pedal guy, de mindig volt phaze 90, és analog delay a boardomon, ja és egy 5150 I ős erősítőm.
Éveken át kerestem, hogyan lehet azt a soundot (brown sound) elérni, persze srácként sosem volt pénzem, amikor meg lett volna, akkor sosem volt olyan bandám, ahol tökig kihajthattam volna a Marshallomat.
De mindegy is, mert az a kéz, az a szív, és agy.... végig hiányzott.

Persze tudtam, hogy nincs nagyon tovább, de azért mégis megrázott. 😕 😕 😕
Nyugodjék békében!


www.youtube.com/watch?v=mdD_38y1L1c
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 894 — nabege2@yahoo.com
nem tudom hova tegyem...

Fender play-en 3 hónap ingyen gitároktatást adnak. Bankkártya nem kell.

GET 3 MONTHS OF FREE ONLINE LESSONS. PLAY LOUD. PLAY FREE. PLAY ON.
When quarantine began, we invited the world to make some noise with free access to Fender Play.
Six months in, the world is louder than ever – and music still has the power to connect us all.
So until 2020 is over, our invitation is back. 3 months of free online guitar, bass & ukulele lessons. No cost. No catch. Just music.
Let’s play on through to the other side.

The best way to learn to play
Bite-sized lessons, Professional-quality video, Track your progress, Learn by playing songs you love, Practice anywhere, any time, on any device

1. Click “Get Code” and create an account
Check your security settings. You may need to temporarily disable ad blockers to see the code. If you are having issues seeing a code, try an Incognito or Private browsing mode.

2. Enter your code and start learning
Web only. No credit card required.
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 923 — Steelers fan
RIP Eddie

 www.youtube.com/watch?v=Y-IUB62zDlA
gamerkr
Egy időben nagyon sokat hallgattam. 😕
RIP
több mint 3 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 223 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
RIP Eddie


több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 614 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
No, legények, itt a hétvége, vigadjunk 😊





Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 910
Jazzy Jeff aki szerintem iszonyat jo real zeneket tol annak ellenere ,hogy a will smith-szel inkabb vicceskedo reppet tolt..na szoval elsok kozott volt aki a covidot elkapta..aztan miota otthon van elo szetteket rak.

 www.youtube.com/watch?v=FnJ0FfD4Oiw
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 910
ahh a napokba futottam ujra bele... a franciak iszonyat profi es szivhez szolo notakat raktak ossze. Aztan a 2000-es evek kozepen elindultak egy olyan iranyba amit mar nem tudtam kovetni
Profi zene, szoveg, jo a refren, a bridge es a klipp is AHHH

több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
A topic címének megfelelő tartalmú poszt:
 www.youtube.com/watch?v=CYZwVf07tHA

| Felhívnám a figyelmet Larry Carlton finom filljeire a gitár nevű hangszeren. |
Helmut Zimmer
Szánalmas vagyok. Nagyon beégtem a legnagyobb hősöm előtt.

Ez Denny Dias szólója, ráadásul az utolsó a Steely Dan soraiban. 😊

Elnézést
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 910
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Azért ez nagyon vicces! 😊

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 910
ha mar hi tek akkor itt egy cucca 2000-bol. mondjuk ahhoz kell pofa grand agent reszerol, hogy az elso lemezenek a 20 evfordulojara, fossa ki a klippeket a 20 evvel ezelotti lemezerol es kesziti elo a terepet a 2. resznek 😀 eddig kb 4-5 klipp forgott mar le, ugy, hogy 20 eve egy klipp sem forgott a lemezrol. 😀