Muzikális kulturálódás

15 feliratkozó

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Tegnap éjjel a hozzám közeli tóparti kocsmában buli volt, vmi németajkú hiphopot nyomattak, mind flowra mind zenei alapra nekem Foreign Beggars utánérzésem volt. Van vkinek ötlete h mi lehetett ez konkrétan?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 858


Damn, ezt odatette. Az elso sample a warm up mixtapejerol van, a masodik nem ismeros.

Legyen mar pentek este 😀
Borbinho
az elso ez, hatalmas nota, imadom, szoval mivel mixtape volt csak az instrura reppelt


a masodik pedig.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


"Who gave the world more fire but got less reward?"
Damn, ezt odatette. Az elso sample a warm up mixtapejerol van, a masodik nem ismeros.

Legyen mar pentek este 😀

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
Van egy hete új Gojira album. Kedvenc számom róla eddig:
 youtu.be/A77sFIxiRQ0
mustaine
Simán ott a helye minden idők lemezei között.

Tavaly a Gojira lett volna a Korn előzenekara, lassan már jobb lesz, ha a Korn lesz a Gojira-é. Pedig az új Korn album is igen kellemes lett.

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 368
ha már rap, nemrég tudtam meg, hogy Black Rob elhunyt. emlékére álljon itt a legjobb száma.


choose life
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 858
Komoly, J Cole uj lemeze hetvegen jon ki, o meg leszerzodott egy ruandai kosarcsapathoz 3-6 meccsre 😀
Elv a hetvegen be is mutatkozhat az afrikai kosar BLben 😀
Borbinho
J Cole nagyon radar alatt van itthon, sajnos.
Korrekt muzsikak jo szovegek nem a getto pityputy!
Az elso track rola
 youtu.be/XK60CAyxqfE
YoungZeeZee
Nekem a modern hip-hop/rap generaciobol (2010tol kb) talan a kedvencem.
Barmelyik lemezet v regi mix tapejet szivesen hallgatom, akar hatterben is, es amellett h van konnyen emesztheto (Drake szeru) popular szama, van jo sok aminek brutal jo a szovege is.

Szovegben Kendrick jobb szerintem, de egy Kendrick valogatast nem tudnek pl melo mellett hallgatni 😀

Ha minden igaz neki is jon ki uj lemeze
Borbinho
Nekem picit a hangja es flowja nem jott be az elejen, de aztan sokat fejlodott es egyre jobban megkedveltem.
en az elso lemezevel kezdtem anno a "Cole World: The Sideline Story".

aztan par eve rabukkantam erre es BUMMM

több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Komoly, J Cole uj lemeze hetvegen jon ki, o meg leszerzodott egy ruandai kosarcsapathoz 3-6 meccsre 😀
Elv a hetvegen be is mutatkozhat az afrikai kosar BLben 😀
Borbinho
J Cole nagyon radar alatt van itthon, sajnos.
Korrekt muzsikak jo szovegek nem a getto pityputy!
Az elso track rola
 youtu.be/XK60CAyxqfE
YoungZeeZee
Nekem a modern hip-hop/rap generaciobol (2010tol kb) talan a kedvencem.
Barmelyik lemezet v regi mix tapejet szivesen hallgatom, akar hatterben is, es amellett h van konnyen emesztheto (Drake szeru) popular szama, van jo sok aminek brutal jo a szovege is.

Szovegben Kendrick jobb szerintem, de egy Kendrick valogatast nem tudnek pl melo mellett hallgatni 😀

Ha minden igaz neki is jon ki uj lemeze

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 858
Komoly, J Cole uj lemeze hetvegen jon ki, o meg leszerzodott egy ruandai kosarcsapathoz 3-6 meccsre 😀
Elv a hetvegen be is mutatkozhat az afrikai kosar BLben 😀
Borbinho
J Cole nagyon radar alatt van itthon, sajnos.
Korrekt muzsikak jo szovegek nem a getto pityputy!
Az elso track rola
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Komoly, J Cole uj lemeze hetvegen jon ki, o meg leszerzodott egy ruandai kosarcsapathoz 3-6 meccsre 😀
Elv a hetvegen be is mutatkozhat az afrikai kosar BLben 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 785 — SuperLOL
Van egy hete új Gojira album. Kedvenc számom róla eddig:
 youtu.be/A77sFIxiRQ0
mustaine
Teccik. Gojirat hallgattam minap. Tibetrol daloltak. Aki hozzam hasonloan history buff maniakus. Volt egy eset, hogy felmentek a kinaiak Tibetbe "elfoglaltak". Majdan szoltak nekik, miszerint a part ugy dontott, korszerubb lenne buzat termeszteni. Az alfoldon terem a buza szepen, de ez kicsit magasabb mint a Kekes. Oszt` visszamentek, es nem termett meg a kvota, erre fobe lottek egy csomo embert. Termeljel te buzat ott fent okoska. Na, itt a (hasonlo temban irt) nota:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 507 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nekem az utóbbi időben ez az osztrák banda adja 😊

A legújabb albumukról:



ez meg az előzőről egy jó kis 80-as évek throwback 😀



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 835 — Chalk Dawk fan
Van egy hete új Gojira album. Kedvenc számom róla eddig:

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
 telex.hu/szorakozas/2021/05/05/a-kopaszi-gathoz-koltozik-a-durer-kert


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride

Cancel Culture
Én erről eddig nem tudtam, nem tudok mit kezdeni vele! 😀

Sending out an S.O.S
több mint 2 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
 www.youtube.com/watch?v=GnQKa2guOik
ulpianus
Bandikám most vett egy Neunaber Immerst, és nagyon szereti.
Én egy Earthquaker Dispatch mastert használok.Nekem elég, én nem utazom ilyen nyikorgó ambient dolgokban.

Sending out an S.O.S
több mint 2 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 785 — SuperLOL


Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 2 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 776 — Undertaker of the Cleveland graveyard
 www.youtube.com/watch?v=SSlxU7FKdF4

Kele Okereke clevelandi verziója
eaglesmcnabb
Kellemes meglepetés, hogy más is hallgatja 😊

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79


Kele Okereke clevelandi verziója

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 858
Nem egy reppes ev.
Double k
Dmx
Es most black rob.bad boy tag.puffy protezsaltja volt.2 egesz jo lemeze volt.
több mint 2 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Emlékezzünk!

Sending out an S.O.S
több mint 2 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Annak ellenére, hogy ez a dal...majd mindenki eldönti...., egy kicsit örülök, hogy Taylor Momsen még megvan, és kivételesen úgy néz ki mint egy Bond lány, és nem úgy mint egy 40 kilós, beteg, drog-függő.

Sending out an S.O.S
több mint 2 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Ha mar feljott, hogy nem muveszet a rap es drogosok.

 www.youtube.com/watch?v=lM5R5FJYOJk

es itt van az eredeti franciaul

 www.youtube.com/watch?v=2DJPEnxXeAo&t=1s
YoungZeeZee
Ilyen nem tudom, hogy hol hanzott el.
Cancel Culture
Off topic talán
Washington "Redskins" szurkoló írta
VvAlekosz
HiP Hop miért ne lenne művészet....?!
Ilyeneket Gregg Allman mondogatott, de mondott ő néha "furcsákat"....

Ezt azok mondják, akik nem is nagyon tesznek bele energiát. Miután nekem sok olyan diákom volt, akinek ez volt a fő csapás, nekem bele kellett tennem, és megérte. Nincs tele a lejátszóm Hip Hoppal, de azért van egy két kedvenc.

Nem kell szeretni, pláne azonosulni. Soha nem éltem az utcán, sem Bronxba, sem Brooklynabn, sem Los Angelesben, sem sehol, nem "sefteltem" (nem ugyanazt jelenti mint nálunk), és ami a legfontosabb, nem az volt a kitörésem egyetlen útja, hogy másokat szórakoztatok -tehát sportoló leszek, vagy előadó művész-, ezért nem biztos, hogy én feltétlenül értem...

De ettől még a HIP-HOP ugyanúgy szerves része a popkultnak, mint a rock, vagy a blues.
...Azért Clinton, vagy Sly, esetleg a Boogie Down Production nélkül ma az alapvetően rock zenei műfajok sem ugyanúgy néznének ki.... Szerintem...
Cancel Culture
Egyetértek
Ha szabad megkérdeznem neked mint zenében jártas mi a véleményed Techno műfajról (nem bontanám részleteire ) úgy an blok kérdezem.Mennyire is művészet?És hol is a helye a pop kultúrában?
VvAlekosz
Nem az én dolgom ezt megítélni, nem vagyok zenekritikus, még csak zenész sem. A techno zene, mint disco zene... tehát egy leágazás, leágazásának a leágazása -az egy nézet.
De ha egy másik perspektívából mégiscsak bontva nézzük, és mondjuk a "Big Beat"-ről beszélünk, az igenis a popkult része, annak időnként nagyon komoly előadói voltak, vannak.
...don't hold back....

Sending out an S.O.S
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ha mar feljott, hogy nem muveszet a rap es drogosok.

 www.youtube.com/watch?v=lM5R5FJYOJk

es itt van az eredeti franciaul

 www.youtube.com/watch?v=2DJPEnxXeAo&t=1s
YoungZeeZee
Ilyen nem tudom, hogy hol hanzott el.
Cancel Culture
Off topic talán
Washington "Redskins" szurkoló írta
VvAlekosz
HiP Hop miért ne lenne művészet....?!
Ilyeneket Gregg Allman mondogatott, de mondott ő néha "furcsákat"....

Ezt azok mondják, akik nem is nagyon tesznek bele energiát. Miután nekem sok olyan diákom volt, akinek ez volt a fő csapás, nekem bele kellett tennem, és megérte. Nincs tele a lejátszóm Hip Hoppal, de azért van egy két kedvenc.

Nem kell szeretni, pláne azonosulni. Soha nem éltem az utcán, sem Bronxba, sem Brooklynabn, sem Los Angelesben, sem sehol, nem "sefteltem" (nem ugyanazt jelenti mint nálunk), és ami a legfontosabb, nem az volt a kitörésem egyetlen útja, hogy másokat szórakoztatok -tehát sportoló leszek, vagy előadó művész-, ezért nem biztos, hogy én feltétlenül értem...

De ettől még a HIP-HOP ugyanúgy szerves része a popkultnak, mint a rock, vagy a blues.
...Azért Clinton, vagy Sly, esetleg a Boogie Down Production nélkül ma az alapvetően rock zenei műfajok sem ugyanúgy néznének ki.... Szerintem...
Cancel Culture
Egyetértek
Ha szabad megkérdeznem neked mint zenében jártas mi a véleményed Techno műfajról (nem bontanám részleteire ) úgy an blok kérdezem.Mennyire is művészet?És hol is a helye a pop kultúrában?
több mint 2 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Ha mar feljott, hogy nem muveszet a rap es drogosok.

 www.youtube.com/watch?v=lM5R5FJYOJk

es itt van az eredeti franciaul

 www.youtube.com/watch?v=2DJPEnxXeAo&t=1s
YoungZeeZee
Ilyen nem tudom, hogy hol hanzott el.
Cancel Culture
Off topic talán
Washington "Redskins" szurkoló írta
VvAlekosz
HiP Hop miért ne lenne művészet....?!
Ilyeneket Gregg Allman mondogatott, de mondott ő néha "furcsákat"....

Ezt azok mondják, akik nem is nagyon tesznek bele energiát. Miután nekem sok olyan diákom volt, akinek ez volt a fő csapás, nekem bele kellett tennem, és megérte. Nincs tele a lejátszóm Hip Hoppal, de azért van egy két kedvenc.

Nem kell szeretni, pláne azonosulni. Soha nem éltem az utcán, sem Bronxba, sem Brooklynabn, sem Los Angelesben, sem sehol, nem "sefteltem" (nem ugyanazt jelenti mint nálunk), és ami a legfontosabb, nem az volt a kitörésem egyetlen útja, hogy másokat szórakoztatok -tehát sportoló leszek, vagy előadó művész-, ezért nem biztos, hogy én feltétlenül értem...

De ettől még a HIP-HOP ugyanúgy szerves része a popkultnak, mint a rock, vagy a blues.
...Azért Clinton, vagy Sly, esetleg a Boogie Down Production nélkül ma az alapvetően rock zenei műfajok sem ugyanúgy néznének ki.... Szerintem...

Sending out an S.O.S
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Persze másképp látjuk. De elfelejted, hogy én idősebb vagyok egy 10-essel, és amikor ezek a zenék pörögtek én nem gimibe jártam, hanem egy külföldi egyetem filozófiai tanszékén írtam a doktorimat, és emellett megélhetési gondjaim voltak, plusz melóznom és tanítanom is kellett ... és ez nagyon más élethelyzet.

Más szeretni valamit, meg más kötődni valamihez. Én annyira kötődöm a zenéhez, hogy zongorázom, és gitározom, és a játékomba beépül, amihez kötődöm Elsősorban nem zene hallgató vagyok. Ha nem az lennék, ami, akkor valószínűleg egy közepes zenész lennék.

Nem fogok magamtól olyan zenét hallgatni, amihez nem kötődöm, és ez vonatkozik a dal egészére. Szövegek nekem ugyanolyan fontosak, mint a zene. Ezért engedtem el egy csomó zseniális zenekart. Morbid Angel, hiába zseniális egyszerűen a szövegekkel nincs kapcsolatom, semmi közöm hozzá.
Nem értek a Hip-Hop zenéhez, de azt hallom, hogy Notorius BIG egy zseniális művész volt. De azt is értem, hogy ez a srác nem rólam, és nem nekem énekel. Persze nagyon érdekes, és érdemes hallgatni,mert van értéke, van ereje, másik nézőpont, de azonosulni nem fogok tudni vele, az én harcaim mások voltak, és más fegyverekkel vívtam.
RATM bármennyire klassz a ritmusszekció, az a mennyiségű frusztrált fél-igazság, amit ezek a srácok összehordanak, az komolytalanná teszi számomra az egészet, főleg azért mert 17-ben voltam, amikor kikiáltották a köztársaságot.

Sorry, azért Red Durst szövegei nem igazán jutottak el oda, hogy keressek kapcsolatot. Hozzáteszem, hogy tisztában vagyok a Korn (teljesen más kávéház) Daddy dalának pop-kulturális fontosságával. De nem a KoRN a téma.

Egyébként azt aláírom, hogy Wes B valóban eredeti módon közelített a hangszeréhez, ahogy nagyon sokan mások is. Don' go off Wanderinget néha még játszogattam is, csakhát megnéztem az akkordmenetet, és rájöttem, nem kell megtanulnom, mert én ezt már megtanultam máshol 😊 Hogy 99-ben mekkorát szakítottak koncerten, elhiszem, és rajtuk kívül, még nagyon sokan óriásit szakítottak....

Nem baj, hogy nem látjuk ugyanúgy Respect jár természetesen!

Mai találós-kérdés:Valójában úgy kéne, hogy ki hány Nu metal himnuszt ismer fel az alábbi dalban, de bőven elég egy óriási sláger ikonikus részletére/riffjére. rámutatni - A felvétel 93-as, és az előadó a grunge egyik keresztapja a texasi King's X (ők az a zenekar, akit senki sem ismer, de mindenki hivatkozik rájuk).




Meghallgattam a Srácokat, és annyira hitelesen idézték fel az emlékeimet, hogy rögtön be is tettem azt a pár másodpercet, ami összefoglalja, hogy én mit gondolok.

LIMP BIZKIT SU*KS......
Helmut the Dystopian Ride
élőben wes borlanddel azért odabasznak keményen,
significant other meghatározó volt nekem gimiben, persze mást is hallgattam
briareos
1999 az én szemszögemből:

In Flames -Colony
Opeth -Still Life
NIN -Fragile
Primus - Antipop
Pantera 101 proof

Mégis miért hallgattam volna 99-ben bármilyen nu metal zenekart?! 😊

Engem az egész grunge szcénából kb érdekelt a: Az AIC, a Nirvana, meg a Soundgarden.
A Nu Metalból meg érdekelt a Slipknot (már ha az az). Ezen kívül 90-es évek elején hallgattam sok Chillit, mert szerettem, és imádtam, ahogy az EDDA Ossian vonalon mozgó haverjaim gyűlölik.
King's X-et, meg kb Lénárddal ketten szerettük az országban.

Én kint éltem 96-tól 99-ig. Nem volt akkor sem, és nincs ma sem semmilyen kulturális kötődésem a Korn-hoz a Limp Bizkithez, az NWA-hez, Dr Drehez, a Junior Maffiahoz, és B.I.G-hez. (bár utóbbit elismerem)
Helmut the Dystopian Ride
nem tudom helm, mások vagyunk

én mindent meghallgatok, max 1szer aztán kérdés h megtetszik e vagy nem. a te 99-es listád nálam is pörgött, de mellette addigi metallicák (bár továbbra is a kill em all és a st anger a kedvenc tőlük) manson, korn, limp bizkit, többet pörgött. ja meg deftones, slipknot.

szeretem a buena vista social clubot pedig nem vagyok kubai, nem hiszem hogy kultúrális kötődés kérdése lenne.
briareos
Helmut the Dystopian Ride
Én nem értek hozzá lehet tökre mellé lövök de nekem elsőre ez ugrott be

Legfeljebb röhögtök rajtam egyet ha nem