OFF topik

25 feliratkozó

2 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 12 069 — God's Own Sling fan
No comment...

kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2791/27912/279128/27912885_cf2c76673bb94646ea9ad91f11b6bece_wm.jpg

versus

"Mountains are not stadiums where I satisfy my ambition to achieve, they are the cathedrals where I practice my religion"
Igor
Ez mi, Everest? Ott szokott ilyen nagy nyüzsgés lenni.

A K2-ről, vagy a Shark finről még nem láttam olyan képet, hogy emberek tülekednének a csúcson. 😀
Jan
K2-t a történelem során összesen nem mászták meg annyian mint ahányan a képen vannak... 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 2 298 — Steelers fan
No comment...

kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2791/27912/279128/27912885_cf2c76673bb94646ea9ad91f11b6bece_wm.jpg

versus

"Mountains are not stadiums where I satisfy my ambition to achieve, they are the cathedrals where I practice my religion"
Igor
Ez mi, Everest? Ott szokott ilyen nagy nyüzsgés lenni.

A K2-ről, vagy a Shark finről még nem láttam olyan képet, hogy emberek tülekednének a csúcson. 😀
2 hónapja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 12 069 — God's Own Sling fan
No comment...

versus

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
2 hónapja
Rózsa Sándor (betyár) Seattle Seahawks 1 680
Telorol miert nem lehet nemitani?
Borbinho
Kit szeretnél némitani??😃
Rózsa Sándor (betyár)
Miután sikerült neki válaszolt a hsz-edre, úgyhogy nyugi nem téged. 😀
eaglesmcnabb
Ebben biztos voltam hogy nem engem 😃 De jár pont frappáns válasz lett 😉
2 hónapja
r.baggio Cleveland Browns Pittsburgh Panthers 46 963 — No es importante
Borbinho
Rózsa Sándor (betyár)
De most próbáltam ki én telorol letudlak téged .Jobb sarok beállítások ikon "Borbinho némitása"
Rózsa Sándor (betyár)
Megvan koszi. Azt hittem a felhasznalo fiokjanal kell.
Borbinho
a fióknál tudod a némítást visszavonni

"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
2 hónapja
Toca Minnesota Vikings 12 228 — Vikings fan
Borbinho
Rózsa Sándor (betyár)
eaglesmcnabb
Mindig szembe megy az árral 😀
2 hónapja
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 14 773 — TODDHERREMANS79
Borbinho
Rózsa Sándor (betyár)

No1 Amari Cooper, Myles Jack, Tyrod Taylor, Myles Garrett, Solomon Thomas, Nick Chubb, Justin Reid, Leonard Floyd, Jabrill Peppers és Casey Hayward fan !!!!!!!!!!
2 hónapja
Borbinho Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 7 560 — Megrögzött Colts Fan
Borbinho
Rózsa Sándor (betyár)
De most próbáltam ki én telorol letudlak téged .Jobb sarok beállítások ikon "Borbinho némitása"
Rózsa Sándor (betyár)
Megvan koszi. Azt hittem a felhasznalo fiokjanal kell.

"THE RIVALRY IS BACK ON." Chris Ballard

'' I'll always be a Colt, that will never change '' Peyton Manning

https://borbinho888.wixsite.com/football247
2 hónapja
Borbinho
Rózsa Sándor (betyár)
2 hónapja
Borbinho
2 hónapja

3 hónapja
Toca Minnesota Vikings 12 228 — Vikings fan
valaki nem tud véletlenül valami olyan alkalmazást, amivel jó minőségben tölthető le video pl YouTuberől, Mac gépre ?
Heisman Trophy
Youtube prémium 😊
3 hónapja
Heisman Trophy Denver Broncos Oregon Ducks 7 489 — Nick Foles is on Fire
valaki nem tud véletlenül valami olyan alkalmazást, amivel jó minőségben tölthető le video pl YouTuberől, Mac gépre ?

Go Denver Broncos, AZ Cardinals, Oregon, Peyton Manning, Marcus Mariota & Mitch Trubisky fan. WOLFSBURG és SOUTHAMPTON, VASAS drukker, National teams : HUN and GER, Favourite players : Kevin De Bruyne, Toni Kroos, Manuel Neuer, GO Anaheim Ducks, IN F1 : Lewis Hamilton supporter, Biathlon : Martin Fourcade, cycling : N. Quintana, GSW 4ever in NBA, MotoGP : M.Marquez, Baseball : Houston Astros
3 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 1 036 — Patriot
na, Nyugati téren sem lesz több felüljáró.
Amadeus
Ja, fasza lesz szintben egymásra engedni a körút és a váci út forgalmat...
somoskovig
Dehát csúnya. Mi nem érthető? 😊
Matthew99
Mert az a felüljáró olyan faszán ellátja a funkcióját... 10 percet állsz rajta, hogy átérj, semmivelnem csillapítja a forgalmat, semmivel nem rövidíti meg a menetidőt (kivéve vasárnap késő este), viszont undorítóan néz ki. Ezt minek gyászolni?
Sőt 2 sávban tervezik a Vácit ráereszteni a Bajcsyra, tehát az autóslobbi megint nem jár szarul.
3 hónapja
Matthew99 New Orleans Saints 5 498 — Invisible man
Amadeus
somoskovig
Dehát csúnya. Mi nem érthető? 😊

A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
3 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 6 071 — 49ers GM
Amadeus

3 hónapja
Amadeus Oakland Raiders Nevada Wolf Pack 19 893

Gruden Grinder
3 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 11 995 — Cowboys fan
Sziasztok. Régóta szemezek a fórummal, most érett meg a döntés, hogy regisztrálok, egy haverom (szaba) ajánlására.
Visszaolvastam a most feldobott témát és az érdekelne, hogy ti angoltanulásra mit ajánlotok? Túl sok szabadidőm nincs és egyelőre a külföld álom, ennek ellenére odaszánnám magam. Jelenleg középfokú nyelvvizsgám van, rég nem használtam a nyelvet, de jó lenne anyanyelvi szinten beszélni..
Köszi!
O1G
Pedig a középszintről való feljebb lépés igazából egyetlen módon lehetséges: legalább 1-2 hónap egy angolszász nyelvkörnyezetben. Amit te szeretnél, azt tényleg nem lehet a nyelvkönyvekből elsajátítani, maximum egy jó angoltanárral, de ha kiszámolod mennyi órát kellene ahhoz tőle venni, egy kisebb amerikai kitérő bármit is csinálsz kint, jobban megéri.

A legfontosabb: beszélni, beszélni, beszélni, amennyit csak lehet.
r.baggio
ez minden nyelvre igaz szerintem. Középfok felett nincs tovább szervezett oktatással. Ki kell menni anyanyelvi közegbe a felsőfokhoz. Felsőfok alatt értelemszerűen a tudást értve, nem pedig a nyelvvizsgát. Utóbbi nem ér semmit.
Amadeus
Nem értek egyet. Nagyon sok energiát fektettem bele a felső nyelvvizsgaba és rengeteg fejlődtem ez idő alatt.
csebi
szerintem a nyelvérzék nagyon fontos. ha az nincs, akkor még kint se lehet nagyon jól elsajátítani egy nyelvet, ha meg van, akkor itthon is sikerülhet.
3 hónapja
csebi New York Giants 3 688 — Lucas Scott
Sziasztok. Régóta szemezek a fórummal, most érett meg a döntés, hogy regisztrálok, egy haverom (szaba) ajánlására.
Visszaolvastam a most feldobott témát és az érdekelne, hogy ti angoltanulásra mit ajánlotok? Túl sok szabadidőm nincs és egyelőre a külföld álom, ennek ellenére odaszánnám magam. Jelenleg középfokú nyelvvizsgám van, rég nem használtam a nyelvet, de jó lenne anyanyelvi szinten beszélni..
Köszi!
O1G
Pedig a középszintről való feljebb lépés igazából egyetlen módon lehetséges: legalább 1-2 hónap egy angolszász nyelvkörnyezetben. Amit te szeretnél, azt tényleg nem lehet a nyelvkönyvekből elsajátítani, maximum egy jó angoltanárral, de ha kiszámolod mennyi órát kellene ahhoz tőle venni, egy kisebb amerikai kitérő bármit is csinálsz kint, jobban megéri.

r.baggio
ez minden nyelvre igaz szerintem. Középfok felett nincs tovább szervezett oktatással. Ki kell menni anyanyelvi közegbe a felsőfokhoz. Felsőfok alatt értelemszerűen a tudást értve, nem pedig a nyelvvizsgát. Utóbbi nem ér semmit.
Amadeus
Nem értek egyet. Nagyon sok energiát fektettem bele a felső nyelvvizsgaba és rengeteg fejlődtem ez idő alatt.
3 hónapja
ZoliMP 2 365
Köszi!
O1G

r.baggio
Amadeus
Csak a szokasost tudom ajanlani, eredeti nyelven filmek, olvass angolul stb...de a nyelvikornyezetet semmi nem potolja, ez a legjobb. Rohadt sok minden ragad ra az emberre, rajon mi az amit "feleslegesen" tud/hasznal stb.. Viccen kivul esetleg skypon talalni beszelgetopartnert?
3 hónapja
Amadeus
nekem ilyen szempontbol szerencsem volt, az orszag (szerintem) egyik legjobb angoltanara tanitott gimiben 5 evig, akinek a ferje egy angol hapek, aki szinten tartott nekunk heti 2 orat. 11.ben felsofokuztam, a nyelvtanom akkor se volt tokeletes es most sem az mindig, ellenben mar 7.es koromban meg mertem szolalni, szemben a legtobb diaktarsammal (akik rendre minden nyelvtani teszten meg ahol szavakat kellett beseggelni jobbak voltak). ez mellett mar gimiben is a legtobb contentet angolul olvastam/neztem. most h 1 eve kulfoldon vagyok, annyit tapasztaltam, hogy magabiztosabb lettem.

szoval sztem angol anyanyelvu (angol helyett be lehet rakni barmit) tanarral + onszorgalommal eleg jo szintre el lehet jutni. nyilvan a slanget nem beszelem ugy mint egy bronxi feka, de azt leszamitva sztem megvagyok 😊

ja es sztem tul sokat fektetnek a nyelvtanra az oktatasban. beszelni, beszelni es beszelni kell. idovel erzodni fog, hogy nem helyes amit mond az ember. foleg, hogy hasznalnak kb 3 igeidot (az amcsik meg annyit se 😀)

Szerkesztette: Borbinho

3 hónapja
Amadeus Oakland Raiders Nevada Wolf Pack 19 893
Köszi!
O1G

r.baggio

Gruden Grinder
3 hónapja
Rataxes Philadelphia Eagles 9 776 — Eagles fan
Tud valaki küldeni egy ncore meghívót fateromnak? Sajnos csak prémium tagsággal lehet most küldeni, nekem meg nincs olyanom. Privátban küldeném a mail címet ha van olyan előzékeny és nagyvonalú fórumtársam aki tud segíteni.

3 hónapja
Kenny Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 5 285 — HERE COMES THE MONEY $
Bárki próbálkozott utólagos hangszigeteléssel?
Gondolok itt kifejezetten Halltex,Isotex "csendlapokra".
4 hónapja
Hendrix Miami Dolphins 776
Van itt valahol olyan topik hogy Amerika?
Kijutás, élés, halás, minden amit tudni érdemes róla nekem európaiként ha kiakarok menni.
Ilyen vízum meg cuccokat már olvastam, esetleg személyes vélemény?
Coolearie
Kanadat erdemes megprobalni szerintem, evi tobb szazezer bevandorlora van szukseguk hogy fent tudjak tartani a gazdasagi fejlodesuket, konnyebb vizumot meg egeszsegbiztositast is szerezni, mint USA-ban.
Illetve Kanadabol konnyebb talan USA-ban melot talalni, mint EU-bol.
Borbinho
Én évente kétszer vagyok kint üzlet miatt, még annyit tennék hozzá hogy értelemszerűen olyan állásokat érdemes nézni amihez nem kell papír. Építőipar, festő, asztalos, kertész, szórakozóhelyen kidobó. Ezeket mexikóiak csinálják zömmel.

Múltkor egy magyar asztalos gyerekkel beszéltem aki a barátnőjével él kint. Tolmáccsal kezdte előszőr, beszartam a röhögéstől, de mondta hogy full komoly. New Yorkban csinál konyhákat a brigádjával. Egész komoly munkáik vannak, legutóbb egy sztárügyvédnek a konyháját rakták össze Manhattanben.

Kanada valóban járhatóbb út de ott is elsősorban a hiányszakmák, az nem játszik hogy Katika átlag banki ügyintéző megindul. Nekem annyira nem adta egyébként, viszont a fű legális az egész államban.
Hendrix
Esetleg nem tudnál egy kontaktot adni hozzá? Vagy a nevét vagy bármi?
Coolearie
Nem érdekelt a dolog ennyire hogy őszinte legyek.

Adoma

Segítsd te is a bowl.hu fejlesztését!