Olimpia

25 feliratkozó

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Sapporo 2026-nak amúgy is meg kell történnie, mégpedig Kasai miatt... azért baszki, 2030-ra már ő se biztos, hogy formában marad! 😊

Egyébként is Japán/Hokkaidó jó hely, és ott azért kimennének mindenre kb, nem úgy mint Koreában/Kínában.
Igor
Nem mennének, még a síugrásra se járnak, pedig abban jók a japók. Semmiképpen nem akarnak még egy ázsiait sorozatban harmadszor. Ráadásul Szocsi is hangulattalan volt többnyire, mert ott sem az alpesi versenyeken megszokott miliő volt és ott sem volt azért embertömeg. (Bár Phjongcshangnál kétségtelenül jobb volt) Szóval 3 téli olimpiát nem akarnak félházakkal egymás után.
Soldados
Japánban nem lenne gond a nézőkkel, erre mérget vehetsz.. a nyárin is megnézheted majd 2 év múlva, ahol azért jóval nehezebb megtölteni a stadionokat.

De persze szerintem sem túl valószínű egyébként, hogy megkapják 18, 20, 22 és 26-ot.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Sapporo 2026-nak amúgy is meg kell történnie, mégpedig Kasai miatt... azért baszki, 2030-ra már ő se biztos, hogy formában marad! 😊

Egyébként is Japán/Hokkaidó jó hely, és ott azért kimennének mindenre kb, nem úgy mint Koreában/Kínában.
Igor
Nem mennének, még a síugrásra se járnak, pedig abban jók a japók. Semmiképpen nem akarnak még egy ázsiait sorozatban harmadszor. Ráadásul Szocsi is hangulattalan volt többnyire, mert ott sem az alpesi versenyeken megszokott miliő volt és ott sem volt azért embertömeg. (Bár Phjongcshangnál kétségtelenül jobb volt) Szóval 3 téli olimpiát nem akarnak félházakkal egymás után.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Amúgy én egyre kevésbé hiszek az európai olimpiában a közeli jövőben. Sion esetében nyáron népszavazás lesz. Jelenleg 60% elutasítja a közvélemény-kutatások szerint. Innsbruck korábban visszalépett. Graz nem tudom ezután mitől szerezne támogatottságot. Stockholm esetén ha jók az információim politikai akarat kérdéses. Plusz választások lesznek arrafelé, ahol bármikor népszerűség szerzés miatt felhasználhatják pártok pro-kontra.. Persze lehet még bármi március 31-ig, de egyelőre több esélyt adok Calgary vagy Sapporonak, esetleg Salt Lake Citynek, mint egy európai helyszínnek. Pl Utah államban kb 80%-os a rendezés támogatottsága. Ilyen számok Európában egyelőre elképzelhetetlenek.
dawyd728
Európát akarják, és ha igazán akarja a NOB el fogja érni. Van az a pénz, amennyiért lesz jelentkező, ha igazán ezt akarják.

Szapporó esélytelen, ha lesz más jelentkező, mert sorban 2 ázsiai volt/lesz. Amúgy Calgary és Salt Lake sem lenne rossz, ott nem lenne gond a nézőkkel, márpedig ezért lenne fontos a NOB-nak Európa, hogy ismét mindenhol telt ház legyen. De észak-amerikai téli olimpia is csak akkor lesz, ha nincs európai jelentkező. De mondom, nagyon akarják, és ha nagyon akarják, akkor meg tudnak annyi pénzt mozgatni, hogy legyen európai jelentkező. Az pedig teljesen mindegy, hogy skandináv, vagy valamely alpesi nemzet, mindenképpen csúcskategóriás esemény lesz, elképesztő mennyiségű szurkolóval.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Sapporo 2026-nak amúgy is meg kell történnie, mégpedig Kasai miatt... azért baszki, 2030-ra már ő se biztos, hogy formában marad! 😊

Egyébként is Japán/Hokkaidó jó hely, és ott azért kimennének mindenre kb, nem úgy mint Koreában/Kínában.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Amúgy én egyre kevésbé hiszek az európai olimpiában a közeli jövőben. Sion esetében nyáron népszavazás lesz. Jelenleg 60% elutasítja a közvélemény-kutatások szerint. Innsbruck korábban visszalépett. Graz nem tudom ezután mitől szerezne támogatottságot. Stockholm esetén ha jók az információim politikai akarat kérdéses. Plusz választások lesznek arrafelé, ahol bármikor népszerűség szerzés miatt felhasználhatják pártok pro-kontra.. Persze lehet még bármi március 31-ig, de egyelőre több esélyt adok Calgary vagy Sapporonak, esetleg Salt Lake Citynek, mint egy európai helyszínnek. Pl Utah államban kb 80%-os a rendezés támogatottsága. Ilyen számok Európában egyelőre elképzelhetetlenek.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Jó, de pontosan ezt lehetett várni.

Őszintén megmondom, biatlonversenyeken, sőt pl. síugrásnál én speciel a megjelentnél kisebb tömeget vártam... igazából nem kell ekézni őket ezért, lehet hogy a marketing nem volt az igazi, de szerintem a jegyeket kellett volna úgy elosztani, hogy alpesiben/északi sportokban alapból többet allokálnak európaiaknak (kb. senkinek nem tűnt volna fel 😀), és simán működött volna a dolog

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Koreaiakat ennyire nem mozgatta meg az olimpia? Engem nagyon bántott ez a totál érdektelenség...
NB2
Inkább úgy mondanám, hogy kontrasztos volt. Koriversenyeken sokan voltak, síversenyeken hétköznap kb senki. Hétvégén meg amikor már jobb idő volt a végén, akkor azért többen voltak, de persze akkor se teltek meg az 5-6000 fős lelátók.

26-ban viszont emiatt akarja a NOB mindenképpen Európába hozni újra a téli olimpiát

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Koreaiakat ennyire nem mozgatta meg az olimpia? Engem nagyon bántott ez a totál érdektelenség...
NB2
nem kell alpesi sí versenyeken, vagy síugrásnál csodát várni. Nem egy Austria, Németország

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
Koreaiakat ennyire nem mozgatta meg az olimpia? Engem nagyon bántott ez a totál érdektelenség...
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi, mondjuk ha Korea nem esik el, en azert messze nem vagyok benne biztos hogy a ket Liuval kibrusztoljuk a dolgot.. 😛

Amugy ter Mors miert csoda kategoria? Persze, meglepo.. de azert 4 eve amikor odavert 1500-on, na az meglepo volt.. iden azert mar az erem min benne volt a pakliban.
Igor
Ha Hamelin nem köcsögösködik, akkor már 1500-n van érmünk... 😉 Ezzel csak arra akarok utalni, hogy Nincsenek "ha dolgok". Egyszer te szívsz, egyszer te nevetsz. Ráadásul Dél-Korea magától elesett. Ez az ő hibájuk, nem mák. (Amúgy meg messze nem voltak annyira ászok, hogy ne lehetett volna őket is elverni. 😉 De mivel hibáztak, elverték ők magukat. 😊 )

Nekem pedig mindenki csoda, aki 2 külön sportágban is a legjobbak között van, aki két külön sportágban is érmet nyer. Szocsiban is az volt, de most is.

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Soldi, mondjuk ha Korea nem esik el, en azert messze nem vagyok benne biztos hogy a ket Liuval kibrusztoljuk a dolgot.. 😛

Amugy ter Mors miert csoda kategoria? Persze, meglepo.. de azert 4 eve amikor odavert 1500-on, na az meglepo volt.. iden azert mar az erem min benne volt a pakliban.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
1) lesz-e érmünk?
Lesz.

2) hány (rövidpályás kori) döntőnk lesz?
5

3) ki lesz az olimpia legeredményesebb atlétája?
Shiffrin

4) nyer-e aranyat Svindal?
Igen

5) hány és milyen érmet nyer Shiffrin?
3-0-1

+1) ki lesz az olimpia legnagyobb meglepetése, pozitív szempontból?
- Magyar női short track váltó -> érmet nyer.
- A norvég síugró csapat története során először nyer aranyat.

6) Bjørgen lesz-e minden idők legeredményesebb téli olimpikonja (nem Σ éremszám)?
Nem

7) Hirscher megszerzi első aranyát?
Igen

8) Mind a 4 aranyat megnyerik a németek szánkóban? Összesen hány érmet nyernek szánkóban?
Igen, 6 érem.

9) Kié lesz az első arany (a linkelt timetable segítségével gyorsan lehet szűkíteni a jelölteket)?
Björgen.

10) Lesz-e doppingeset már az olimpia ideje alatt?
Igen

11) Ki nyeri az éremtáblázatot (nem Σ éremszám alapján)?
Norvégia

12) Déli félteke szerez-e érmet?
Igen.
Soldados
1. talált, süllyedt.
2. Közel volt, 5 helyett 4 lett.
3. Shiffrin csalódás volt. Klaebo és Fourcade viszont nem meglepetés a maga 3 aranyával.
4. Számomra nem volt kérdés, és Igornak azt is megmondtam, hogy lesiklásban lesz bajnok Svindal. 😊
5. Ettől messze voltam. Shiffrin 3-0-1 helyett 1-1-0.
+1. Női short track nem járt messze az éremtől, simán benne volt, ahogy a világcsúcson belüli ideje mutatta, a norvég síugró arany pedig a biztos tipp volt.
6. nem gondoltam, hogy egyéniben képes lesz aranyra Björgen, de örültem neki.
7. Easy win.
8. A 6 érem telitalálat, a söprést a legtutibb arany, azaz Loch baszta el.
9. Björgent a szívem miatt írtam be, de Kalla hozta a papírformát.
10. sajnos ma már nem kérdés, hogy lesz-e dopping.
11. cakkos volt, de Björgen megmentette Norvégiát.
12. ez se volt nehéz, a pontozásos cuccokban nem rosszak az ausztrálok és az új-zélandiak.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Újságíróként mondom, leírhatatlan olimpia volt. Hihetetlen személyesen látni és ÁTÉLNI a drámát, amit az olimpia jelent. Pályafutások megkoronázását (Svindal, Fontana), sporttörténelmi diadalokat (Björgen, White, Kramer), kedvenceim aranyát (pl norvég síugró csapat), drámai kudarcokat (Loch, Stadlober, Kristoffersen, Christie), csodákat (ter Mors, Ledecka), kiélezett versenyeket (Fourcade, Medvegyeva-Zagitova), vicces pillanatokat (Swaney, Sanyi és a short track csapat bolondozásai), vagy éppen együtt mulatni a sportolókkal az aranyos estén (Fontana, amerikai női hokicsapat). És ezek csak azok, amiket részben vagy egészben SZEMÉLYESEN láttam. Nem is tudok mindent leírni. Ennek részesének lenni örök élmény. Szocsi is frenetikus volt, de ez valahogy túltett rajta. Mindig belefutottam valami nem mindennapiba.

És hát a short track váltó. Immár itthon, nyugodt körülmények között sem tudom szárazon végignézni a váltót. Talán soha nem is fogom tudni, de nem is feltétlen akarom. 😊 Nehéz szavakba foglalni, mit érzek és mit jelent ez számomra. Pici gyermekkorom óta arra vágytam, hogy egyszer élőben láthassak egy magyar olimpiai aranyat, felnőttként pedig arra, hogy én tudósíthassak róla. De az egész egyszerűen felfoghatatlan és felülmúlhatatlan csoda az életemben, hogy mindez egy olyan sporttörténelmi diadal lett, amely Magyarország történetében először téli olimpián valósult meg és olyan sportemberekkel, akiket valóban jól ismerek, akik személyesen és emberileg is közel állnak hozzám, akikkel az újságíró-sportoló viszonyon túl emberi kapcsolatom van, akikhez épp ezért kötődöm és akiknek az egész felnőtt pályafutásukat testközelből követhettem végig. Én ott voltam velük 10 éve is, amikor nem volt technikus, videóelemző, a világ legjobb szakemberei, csak egy maroknyi csapat, akik hittek abban, hogy csodát tehetnek.

És amikor eljött a nap, beléptem a csarnokba, tudtam, hogy ez a mi napunk. Olyan eltiporhatatlan, megállíthatatlan és legyőzhetetlen életérzés lett úrrá rajtam, mintha nekem kellett volna jégre lépni. Mindenki izgult a környezetemben, én meg magabiztos voltam. És ez az érzés még akkor is megingathatatlan volt, amikor elúszott Sanyi 500-a. Nem tudom megmagyarázni, de nem féltem. Persze izgultam a futam alatt, de nem láttam olyan forgatókönyvet, hogy ez a csapat érem nélkül maradjon, nem láttam azt a történetet sem, hogy Sanyi arany nélkül marad. Láttam őket nap mint nap és eltántoríthatatlan voltam attól, hogy csodát fogunk látni, nem azért amit a versenyeken láttam, pedig az is meggyőző volt, hanem attól, amit a mixzónában sugárzott róla, róluk. (Akkor írtam be ide, hogy olimpiai bajnok lesz Sanyi)

Egyszerűen még most is olyan emocionális, emelkedett hangulatban vagyok az egész olimpia nyomán, nemcsak az arany miatt. Egyszerre keveredik büszkeség (az elvégzett munkámra), a meghatottság (az aranytól) és az impulzív élmények okozta boldogság. Szóval megpróbáltam most ezekben a sorokban összeszedni az élményeim, tapasztalataim, de továbbra is tartom, leírhatatlan. Ezt át kell élni.

Volt olyan elképzelésem, hogy az idény után ismét átadom a téli sportokat, de nem. Ott akarok lenni Pekingben is, nem tudok betelni a téli olimpiával. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Jó volt kívülről is nézni a játékotokat 😊 a draftnál tudtam h nem tudok jelen lenni ezért se tudtam részt venni benne. Nyári Olimpiánál azért ez keményebb, bonyolultabb dolog, ott könnyen el viheti az embert a homerkedés, meg jóval több lehetőség van.
dande
Valamint egy Phelps szintű úszó egyedül annyi pontot hozhat, ahányat egy komplett másik csapat sem.
Sobri Jóska
Ezért kell aukciós drafttal megoldani.
(De mondjuk 2 aranyat azért elég sok sportágban lehet hozni egyéni+csapat kombókkal.)
Igor
Ez elég jól hangzik, de legalább 30 fős csapatokat kellene összerakni. 😊

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Jó volt kívülről is nézni a játékotokat 😊 a draftnál tudtam h nem tudok jelen lenni ezért se tudtam részt venni benne. Nyári Olimpiánál azért ez keményebb, bonyolultabb dolog, ott könnyen el viheti az embert a homerkedés, meg jóval több lehetőség van.
dande
Valamint egy Phelps szintű úszó egyedül annyi pontot hozhat, ahányat egy komplett másik csapat sem.
Sobri Jóska
Ezért kell aukciós drafttal megoldani.
(De mondjuk 2 aranyat azért elég sok sportágban lehet hozni egyéni+csapat kombókkal.)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Ezt vártam a draft után, lássuk, mi lett belőle.

Akkor már én is:
1 Johannes Thingnes Boe - minden számban bőven aranyesélyes, idén többet nyert, mint Fourcade, másrészt nem olyan stabil, mondjuk simán képes egy sprintben ellőni magát és ezzel kinyírni az üldözésest is. Minden szakágban nyert már idén, remélhetőleg mindkét váltóban is benne lesz. 50 pontot várok tőle összesen. - Hát,
ez nem lett az igazi, kb. a norvég biatlonosokra építettem a csapatot, és sajnos messze elmaradtak a várakozástól. Boe egy egyéni aranyat nyert, de mivel mindkét váltó top favoritként csak 2. lett, nem csak rajta buktam pontokat, hanem a többi norvég jómadáron is a csapatomban. 22 pont jött tőle.


2 Jan Schmid - idén elég jók a norvégok, 2 egyéni érem és egy váltóarany benne van, 20 pont - Majdnem összejött, de nem. Egy váltóezüst, 6 pont.

3 Richard Freitag - ezt már bánom, de talán ugyanaz lehet, mint Schmid esetén, összesen 2-3 érem, 10-14 pont. - Ugyanaz is lett, mint Schmid esetében, váltóezüst, 6 pont, nagyon ügyes vagyok, kár, hogy ez a 2-3. pickem volt.

4 Martin Johnsrud Sundby - idén kevésbé volt erős, ráadásul neki a tömegrajtos futamok sose kedveznek, mert nem jó hajrás, de tőle is összejöhet 2-3 érem. 10-16 pont - A tervezett 16 pont mellett bekerült a sprintváltóba, nem is vallott szégyent, összesen 26 pontot hozott.

5 Emil Hegle Svendsen - a norvég biatlonos különítményem tagja, egyéniben és váltóban is minden számban dobogóra esélyes, 24-30 pont között hozhat - Lásd Boe, a két váltóezüst eleve csalódás, főleg, hogy az egyik rajta ment el, mellette egy egyéni bronzot bírt összeszedni, 16 pont jött.

6 Sofia Goggia - 3 számban is állt már idén dobogón a világkupában, a januárja különösen jól sikerült. 1 arany és még egy érem benne van, esetleg a csapatversenyben még egy. 10-20 pont - Egy érem lett, de az arany, a Super-G is lehetett volna még egy simán, a kezében volt a dolog, de a 10 pont nem rossz.

7 Miho Takagi - egyéniben, váltóban és tömegrajtosban is ott lehet, 2-3 érem, 14-20 pont. - Tömegrajtban végül nem volt ott, de a váltóval megverték a hollandokat, mellette jött egy ezüst és egy bronz egyéniben, 20 pont.

8 Maren Lundby - ugyan csak 1 szám, de idén szétnyerte magát a világkupában, abszolút favorit, 10 pont - Ez így is lett, nyert, hozta a 10 pontot, mondjuk jó lenne, ha síugrásban is kitalálnák a mix csapatversenyt. 😊

9 Marcus Kleveland - őt azért húztam, mert norvég, két számban lehet érmes, 10-16 pont. - Amikor Igor dicsérte, hogy akár mindkét számát nyerheti, már gyanakodnom kellett volna... Egyszer lett asszem 6., a másik számában döntőbe sem került. Az legalább kiderült, hogy semennyire nem követem a snowboard dolgokat. 😊 Szép nullázás a 9. körben.

10 Tarjei Boe - a norvég biatlonos különítményem tagja, egyéniben és váltóban is minden számban dobogóra esélyes, 24-30 pont között hozhat - A 3. idióta a norvég biatlonos brigádból, mivel ő még a mix váltóba sem fért be, hozott egy ezüstöt, 6 pont.

11 Eric Frenzel - idén messze elmaradt a korábbi évektől, de ez az olimpia, majd összeszedi magát, egy egyéni és egy váltóérem a minimum elvárás, 10-12 pont - Ezzel beletaláltam, meg kicsit a szél is segített, úgyhogy egyéniben lett 1-1 arany és bronz, meg a váltó mellette, 24 pont.

12 Christopher Weber - német bobos, remélem, párosban és négyesben is dobogós lesz, 10-12 pont - Majdnem, de egyikben sem ért oda a dobogóra, a bob a másik, amit a Langen/Lange korszak óta nem követek sajnos. Pedig itt azért lehetett volna olyan bobost húzni, aki hoz 10-12 pontot. Ehelyett lett ő nulla pontért.

13 Tessa Worley - szerintem megveri Shiffrint óriásban, ha nem, akkor is éremesélyes, plusz a csapatversenyben egy érem esetleg összejöhet, 6-14 pont - Nem verte meg. Ellenben a csapattal 4. lett, az szép eredmény, nulla pont.

14 Joergen Graabak - mint Frenzel, egy egyéni és egy csapatérem a cél - 8 - 14 pont - Inkább mint Schmid, váltóezüst. Összességében a norvégjaim eléggé leszerepeltek, ez is csak 6 pont lett.

15 Tobias Wendl - német szánkós, Szocsiban nyert kettőt, itt legyen egy arany meg egy érem, 10-14 pont - Itt is kettőt nyert, 20 pont, mondjuk mivel a szánkó sose érdekelt, itt jött vissza a bobos betlim. 😊

16 Jessica Diggins - most elég biztatóan futott 7,5+7,5 km-en, egy egyéni és egy sprintváltó érmet várok tőle, 10-14 pont - Bosszantó húzás összességében, lett egy rakás 4-6. helye, de aztán jött a sprintváltó és megbocsátottam neki, 10 pont.

17 Elisabeth Vathje - éremesélyes kanadai skeletonos, 4-6 pont - A 3. csúszkálós szám, ami baromira hidegen hagyott mindig, látszik is, nulla pont.

18 Heather Bergsma - gyorskori családi vállalkozás egyik fele, idén 2 aranyat nyert a vb-n rövid távokon, 2 érem összejöhet, 10-14 pont - elég nagy betli volt, a váltóval összekínlódtak egy bronzot, 4 pont

19 Jorrit Bergsma - a család másik fele, ő inkább hosszú távokon megy, idén a vb-n nyert 2 ezüstöt (5.000, 10.000m) és a csapatüldözésesben aranyat, Szocsiban 1-1 aranyat és bronzot hozott, idén is ezt várom tőle kb, meg a csapatban egy érem. 14-20 pont - Kezet foghat az asszonnyal, csapatba be sem került, meg 5000-re sem, egy ezüstöt hozott a leghosszabb távról.

20 Ragnhild Mowinckel - titkos sleeper norvég pick, egy éremmel már megdicsérem, 4 pont - jött két ezüst, és még kombinációban is majdnem bejött 3. helyre, 12 pont, ezért megdicsérem őt is, meg magamat is.
somoskovig
A draft alatt nagyjából próbáltam hanyagolni az egyszámos mindent vagy semmit versenyzőket, de azért kicsit túlzásba estem, mert így viszont jöttek olyanok, akiknél ha az egész váltó nem hozta az eredményt, akkor egyszerre sok versenyzőnél buktam a tervhez képest. Illetve az látszik, hogy a bob/szánkó/szkeleton és a freestyle nem az én világom, alpesi és északi számokban meg gyorskoriban inkább működött a dolog. Az első 3 pick nagy betli, 4-8. között jól ment, és húztam 10 után is olyanokat, akik többet hoztak a papírformánál (Wendl, Mowinckel, Frenzel). Jó volt, 4 év múlva jobban felkészülök. 😊

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Jó volt kívülről is nézni a játékotokat 😊 a draftnál tudtam h nem tudok jelen lenni ezért se tudtam részt venni benne. Nyári Olimpiánál azért ez keményebb, bonyolultabb dolog, ott könnyen el viheti az embert a homerkedés, meg jóval több lehetőség van.
dande
Valamint egy Phelps szintű úszó egyedül annyi pontot hozhat, ahányat egy komplett másik csapat sem.

több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 310 — Így remélem megfelelek nektek.....
Jó volt kívülről is nézni a játékotokat 😊 a draftnál tudtam h nem tudok jelen lenni ezért se tudtam részt venni benne. Nyári Olimpiánál azért ez keményebb, bonyolultabb dolog, ott könnyen el viheti az embert a homerkedés, meg jóval több lehetőség van.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Na azért a műkorcsolyát nekem nem sikerül megszeretni, pláne hogy mind a 4 draftolt emberem betlizett. Bár tanulság volt, hogy nehéz így fantasyzni, hogy semmi közöm sincsen az alpesi síhez és a freestylehoz... 😀 Kár érte hogy vége, én is sokkal jobban szeretem mint a nyárit, az északi sísportokat egy hónapig el tudnám nézni.

AZ olimpia legnagyobb pozitívuma a váltóarany, és a Fourcade győzelmek mellett, hogy óriási Klaebo fan lettem. Hihetetlen ez a gyerek, remélem nem lesz one year wonder. Mondták hogy ő az új Northug (akit fene tudja miért kedveltem, mert Alsgaardon kívül eddig egy norvégot sem), de ez a gyerek már most túlszárnyalta a jó öreg Pettert. A túloldalon ott van még Spitsov és Bolshunov, akik szintén szimpatikusak, komoly éveknek nézünk elébe, ha nem állnak neki koxolni. (Remélem nem)

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Akit érdekel a fantasy játék végeredménye - nem csak a szereplőknek - annak itt van részletesen:
 drive.google.com/file/d/1t4f5FJPON-jbrMwyV8Jj02yrWdTDeK6S/view

A többi fülön látszik mely sportágakból, ki, hol draftolt. Mely sportágból összesen hány atlétát választottunk stb.
Az oszlopokban szereplő csapatok értelemszerűen a draft sorrendje alapján rendeztem. Körök végén Chargers LT és nálam fordult a húzási sorrend a snake draftnak megfelelően. Egyedül a pontozás fül táblázatát átláthatóság kedvéért eaglesmcnabb és Igor között elvágtam így két sorban szerepelnek a csapatok. Tanulságok levonására érdemes meglesni..
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
emellett fontos számomra, hogy az olimpia miatt nagyon nagy műkorcsolya fan lettem 😊

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Na, köszi mindenkinek és grat főleg az első 4 csapatnak - 200 fölötti teljesítmény nem rossz.

Saját csapatom nem minősítem, olyan szintű gigantikus betlik voltak (német szánkósok és DK short track), hogy igazából még az éremre se lett volna reális esély.. ráadásul baromira nem sikerült a különböző váltók résztvevőit se eltalálni (ez gyorskorcsolyánál saját hiba volt sajnos, Takagival Arisa Go helyett pl jóval beljebb lettem volna, és Bolshunovot is be kellett volna húznom, amikor ott a 16-18. körben tököltem - de még ezzel a két pickkel se lett volna esélyem)

Kuzmina, Chloe Kim hozta az elvártat, és ter Mors túlszárnyalta. Ennyi. Talán Weng az olimpia legnagyobb bustja, de biztos h egyből mögötte jön Loch, Makarainen, Benecken és Shim, ráadásul a 10-11., és a 16-20. körös pickjeim is minősíthetetlenek lettek, bár mondjuk a norvég váltóösszeállításokat / nevezéseket a mai napig nem értem..

Mindegy, találkozzunk Tokió előtt, remélhetőleg a nyári olimpia miatt többen leszünk, másrészt meg nyomhatjuk nagyobb csapatokkal is 😊
Mondjuk ott azért valszeg több kiemelkedő atléta lesz, és mondjuk 1. kör végére még nagyobb hátrányban lesz az ember, így lehet salary cappel kéne csinálni majd... bár ezt elsőre nem tudom hogy lehet majd kivitelezni.

PS: azért egy másik ligában tizenötkörös drafttal csináltam 15/5/9-et, ergo 216 pontot 😛 de úgy hogy abban a csapatban is benne volt Eggert/Benecken 😀 mondjuk a 15-ből 9 emberem csinált legalább 14 pontot (Fourcade, Kramer, Choi, Sundby, Svendsen, Geisenberger és az uccsó 3 körben húzott Boutin, Haga és ter Mors 😀)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
grat a többieknek, itt az összefoglalóm : avagy min mint el 😀

1.Marit Bjorgen (sífutás) : 2 arany, 1 ezüst, 2 bronz
Bjorgentől ez is kevés 😀 komolyan (!) utolsó nap jött csak az egyéni arany.
2. Kamil Stoch (síugrás) : 1 arany, 1 bronz
A normál sáncon 10 pont ment el. Lengyel csapat bronz várható volt, nagy sáncot mér behúzta.
3. Anna Gasser (snowboard) : 1 arany
Reach. Viszon 10 pontból 10, és egész ARANYosan néz ki 😀.
4. Justin Kripps (bob) : 1 arany
Reach. Túl sok pontot vártak bobtól, hülye vagyok. Kettes bob arany jött, négyesben nem.
5. Canada férfi curling csapat : semmi
Reach. Ez is csak 10 pont lett volna. Negyedikek lettek.
6. Nathan Chen (műkorcsolya) : 1 bronz
Csapat bronz. Hiába a rekord az egyéni kűrben, esélyesként végig bakizott.
7. Kanadai nőt jéghoki csapat : 1 ezüst
USAtól kikapni döntőben 😕. Csalódás.
8. Wu Dajing (short track) : 1 arany, 1 ezüst
500 méteren jött arany, fő számában, váltóban ezüst, de ki is zárták 1000/1500 méteren.
9. Johannes Lochner (bob) : semmi
Utolsó futamuk kettesben. Összefoglalja teljesítményemet.
10. Lara Gut (alpesi sí) : semmi
Reach. Szegény Gut nem nyert semmit, Ledecká elvette a bronzát is, csapatban nem indult.
11. Shaun White (snorboard) : 1 arany
Ő is egyszámos versnyző, de hozta a félcsőt.
12. Martins Dukurs (skeleton) : semmi
Olyan eseménytelen, nem is hallottam róla.
13. Perrine Laffont (freestyle sí) : 1 arany
Újabb egyszámos, de tőle is jött az arany női mogulban.
14. Joshua Blumm (bob) : semmi
Joshua Who?
15. Kai Verbij (gyorskorcsolya) : semmi
Holland, gyorskorcsolya, nem jött be, valami 6. lett egyszer.
16. Christian Rasp (bob) : semmi
Írom ezt, és egy életre megutáltam a bobot.
17. Jesse Lumsden (bob) : semmi
Életben nem nézek több bobot.
18. Tina Hermann (skeleton) : semmi
Skeleton...
19. Matthias Mayer (alpesi sí) : 1 arany 😊
Ez az. Végre valami 😮. Ez volt Mayer második aranya.
20. Pita Taufatofua (sífutás) : elindult 😀
Húzhattam volna egy meglepetés embert. 😕

Összegezve a hibák : nem ismertem már az 5.kör után senkit. Az olimpia után egyre több ember jobb választás lett volna. Túl sok volt az egy számban szerplők száma, és a random bobosok. Nagyon megkavarodtam addigra. Szép az utolsó hely. Én lettem a verseny Swinney-je. A részvétel a fontos 😉

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 7 818 — Nega Scott
Grat gabo, 1 arany lett a végére a különbség, amit ki lehetne vezetni ezer apróságra - Weng nem került be a váltóba, a fehérorosz váltóarany, magyar arany, stb-stb, de ez nyilván ilyen. Nagyon szép húzásaid voltak szinte végig.

Ami az én csapatomat illeti:

1: Dahlmeier (2 arany, 1 bronz) - pontszámban nem maradt el sokkal attól, amit vártam, inkább az első két szám megnyerése után maradt bennem hiányérzet, mert a 2 váltóban favoritok voltak, és ő végig jól is ment, más cseszte el neki. Bust nem lett, de lehetett volna jobb, mert Kuzminával ők voltak a legjobbak a női mezőnyben, és a német csapat volt a legkiegyensúlyozottabb.

2: Weng (SEMMI) - reach volt ez, de egyrészt bírom Wenget, másrészt bíztam benne, hogy nem lesz minősíthetetlen formában. A síatlonban már ltászott, hogy ez nem lesz jó, de arra azért nem számítottam, hogy az lesz a legjobb szereplése. Az lett volna a minimum, hogy a váltóba bekerül, a nála még így is rosszabb Jacobsen helyére. Igazából ezen a picken ment el a győzelem, mert ez nagy mellé volt.

3: Hwang (1 ezüst) - ő a másik, az 1000 és az 1500 fő favoritja, és a kiemelkedően legjobb váltó tagja hoz egy ezüstöt, érdekes módon azt is 500-on. 1500-on kicsúszott, 1000-en szerencsétlen futamba került, a váltóval is kicsúszott, ilyen a short track. Bár ez utóbbinak örülök, ha végigmegy Korea, akkor valsz ő arany, Liuék max ezüst, és már nyerek. De így jobban járt mindenki 😊

4: Sablikova (1 ezüst) - őt direkt azért húztam, mert 3 potenciálra építő, kevéssé biztos pickkel kezdtem, gondoltam ide kell a téli olimpia legbiztosabb aranya. Erre lett belőle ezüst úgy, hogy hozta, amit szokott, csak a hollandok mind 5-6 másodpercet javultak magukhoz képest. 1500-on is arany/ezüsttel számoltam, de a holland invázió elsöpörte az érmét. Erre nagyon dühös voltam, mert itt nem éreztem, hogy benne van a bukás, a többiben volt azért random faktor, az 1500 feletti sima gyorskori versenyek pedig a legfixebb számok az olimpián.

5: Pinturault (1 ezüst, 1 bronz) - gondoltam, hogy ebből lehetne jobb, de nem lett. A kombiban a szél neki is betett, mert nem volt esélye komoly előnyt szerezni Hirscherrel szemben, de az ezüst is korrekt. Aztán az óriásban a bronz reális, és a csapat 4. hely sem volt fura, de mindkettőben 4-5 századon múlt az eggyel jobb helyezés, ezért kicsit kár, de nem volt vészes ez a produktum.

6: Rydzek (2 arany) - az elmúlt évek és a jelen egyértelműen legjobbja, sejtettem, hogy az elmúlt időszak ideiglenes menői (mint Schmid) nem lesznek a közelében. A váltóarany szinte tuti volt, egy egyéni pedig a mutatott telejsítmény alatt simán kijárt. Ha Klapfer és Frenzel nem szerencsés a széllel normálsáncon, azt is hozza, de nem lehet panaszkodni ilyen remek eredménnyel.

7: Wierer (1 bronz) - őt biztosítéknak hoztam, ha Dahlmeier besülne, lévén ő is elég stabil, szemben mondjuk Kuzmináékkal, és ez be is jött, de az egyéni éremről mindig pont lemaradt, top10-ek jöttek csak sorra, mindig egy kicsi hiányzott. A váltót is elbaszták a végén, a vegyesváltó bronznak pedig nem tudtam örülni, mert a német bronzzal jobban jártam volna. Bust, de ez benne volt.

8: Tande (1 arany) - a norvég csapataranyban biztos voltam, azt hozta is, de leamradt az egyéni éremről. Vicces, hogy miután mostanában egyértelműen ő volt az első számú norvég, most csak 3. lett Johansson és Forfang mögött. Ez is lehetett volna jobb, de a minimum jött.

9: Kingsbury (1 arany) - ide húztam egy biztonságit, nem is volt benne a pakliban, hogy ne győzzön.

10: Boutin (1 ezüst, 2 bronz) - a 3 egyéni érem több, mint amire számítottam, de sehogys jött össze az arany, a váltóban meg kizárással bukta az érmet, szóval ebben is volt több, de így is többet hozott, mint amit minimum vártam, nagyon elégedett vagyok vele.

11: Virtue (2 arany) - itt kezdtem húzni a műkorisokat, mert sejtettem, hogy a többség nem belőlük készült 😀 de igazából korábbra is befértek volna. A draft idejére a kanadai csapatarany már szinte biztos volt, jégtáncban pedig nem angyon lehet bukni, szóval 50-50 volt, hogy 16 vagy 20 pontot hoz. 20 lett, szerintem meg is érdemelték.

12: Halfvarsson (semmi) - mindenhol indult, mindenhol volt legalább kis éremesély,e de semmi nem jött össze. Csalódás, főleg a váltókkal.

13: Hamelin (1 bronz) - kizáratta magát mindenhonnan, a váltót pedig elcseszték (ennek persze örülök), szóval lett volna ebben több, de a nullázás is benne volt a pakliban, ilyen a short track.

14: Moir (2 arany) - lásd Virtue.

15: Peiffer (1 arany, 1 bronz) - nagyjából ennyit vártam, de lehetett volna sokkal több is. Jó formában jött, egy szerencsés egyéni érem benne volt sprintben vagy egyéniben, ebből kihozta a maximumot, de a vegyesváltót nagyon elcseszte, ott akár 4 hibával is meglett volna az ezüst (Dahlmeierrel egytt is). A férfi váltó is lehetett volna jobb, de nem lett. Itt is volt még benne, de a pontzámmal elégedett vagyok.

16: Lorentzen (1 arany, 1 ezüst) - na ő kihozta a maximumot a dologból, pedig féltem a sok riválistól. Pár századon múlt a 2. arany, de a 16 pont remek, ő a legpozitívabb meglepetés a csapatban.

17: Zagitova (1 arany, 1 ezüst) - itt is az ezüst szinte fix volt a draft idején, mellette pedig 50-50 a női egyéni, bár ott azért a rontások benne vannak. De egész évben mindig verte Medvegyevát, ő volt a papírforma. Maxot hozott, de alig a magas floor fölött.

18: Manificat (2 bronz) - benne is lett volna egyéni érem, főleg 15 km-en vártam tőle akár aranyat is, de elcseszte, ahogy a síatlont is. A két váltóérem szép, de Halfvarsson elől vette el őket, szal sokat nem hozott velük nekem.

19: Matt (1 ezüst, 1 bronz) - kihozta a dologból, amit lehetett, bár Hirscher és Kristoffersen kiesése után a szlalomban több is lehetett volna, de az a abronz is remek. A csapattal pedig az ezüst nagyon jó, főleg a svéd ágon, nagyon elégedett vagyok.

20: Poltoranin (semmi) - elrontotta a formáját, 50-en gyengébb volt, mint 15-ön lett volna, aztán el is taktikázta a dolgot. Nyilván többet reméltem, de ez is benne volt.


Összességében kb. a banda felével elégedett vagyok, de a maxot csak a műkorisok és Lorentzen hozta. Kb. mindenkiben lehetett volna több egy-egy kis aprósággal, de ez van, ha a csapat nagy részét potenciálra draftolod, nyilván nem hoznak mindent. Jól sikerült a draft, de a 2-4. kör mind bust, ami azért látszik, hogy nem fér bele.

több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Grat gabo, majd írok részletesebb elemzést is a csapatomról! 😊 Jó móka volt.