Olimpia

25 feliratkozó

több mint 5 éve
dawyd728 3 651
Wallis kanton 54%-a leszavazta 2026-os olimpiára szánt pénzek odacsoportosítását. Maga Sion városában sem támogatta a többség. Egyedül a síközpontok települései.. Az országos referendumig el se jutott a dolog.
Pápá Sion. :/

Szerkesztette: dawyd728
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Hivatalosan Stockholm, Graz, Sion, Torinó/Milánó/Cortina d’Ampezzo vmilyen variációban, Calgary, Sapporo és Erzurum hetesből kerül ki a 2026-os házigazda.
Plusz nem lesz olyan, mint a nyáriakkal, csak 2026-ra keresnek rendezőt. Illetve ahogy Soldados mondta nagyon európait akar mindenki, de szinte mindegyik pengeélen táncol a hazai közvélemény előtt. Csalódott csak Erzurum esetén lennék. Sapporo/Calgary tartaléknak jók, ha a 4 európai közül egyik sem vállalja a végső stádiumig. Európaiak között meg Graz>Sion>Stockholm>Torinó/Milánó/Cortina d’Ampezzo a rangsorom.

 gamesbids.com/eng/winter-olympic-bids/2026-olympic-bid-news/seven-cities-officially-join-2026-olympic-bid-race-before-door-slams-shut/

 gamesbids.com/eng/featured/bidweek-motley-field-of-2026-olympic-bidders-could-result-in-repeat-of-2022-race/
dawyd728
Stockholm 0% (mi a francnak pályáznak egyáltalán), Sion/Calgary szinte semmi esély... Graz lehet érdekes, talán az olaszok, és Sapporo az ami nem-Erzurum és a legnagyobb eséllyel bent marad.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
dawyd728 3 651
Hivatalosan Stockholm, Graz, Sion, Torinó/Milánó/Cortina d’Ampezzo vmilyen variációban, Calgary, Sapporo és Erzurum hetesből kerül ki a 2026-os házigazda.
Plusz nem lesz olyan, mint a nyáriakkal, csak 2026-ra keresnek rendezőt. Illetve ahogy Soldados mondta nagyon európait akar mindenki, de szinte mindegyik pengeélen táncol a hazai közvélemény előtt. Csalódott csak Erzurum esetén lennék. Sapporo/Calgary tartaléknak jók, ha a 4 európai közül egyik sem vállalja a végső stádiumig. Európaiak között meg Graz>Sion>Stockholm>Torinó/Milánó/Cortina d’Ampezzo a rangsorom.

 gamesbids.com/eng/winter-olympic-bids/2026-olympic-bid-news/seven-cities-officially-join-2026-olympic-bid-race-before-door-slams-shut/

 gamesbids.com/eng/featured/bidweek-motley-field-of-2026-olympic-bidders-could-result-in-repeat-of-2022-race/

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
 www.olympicchannel.com/en/events/pyeongchang-2018/

Minden egyes képkocka visszanézhető. A selejtezőktől a döntőig minden. Még a curling torna alapszakaszának összes egymással párhuzamosan lejátszott meccsei is. Ha jól veszem ki BBC közvetítések lettek felrakva.
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Pekingben kb hó se lesz. November és február között 15 mm csapadék hullik Zhangjiakou-Peking térségében. A másik 8 hónapban meg kb 500 mm. Ennél "műbb" olimpiát el sem lehet képzelni. Arrafelé a téli hónapokban de facto sivatagos időjárás uralkodik. A pályák mellett 1 gramm természetes hó nem lesz és nem azért mert ne lenne hideg.
dawyd728
Ez egyértelmű, de 22-re nem nagyon maradt választási lehetőség, mivel csak Almati volt még versenyben.

Amúgy a műhón túl a távolság lesz problémás, 220 km-re lesznek Pekingtől a havas versenyek (kivéve alpesi sí és bob/szkeleton/szánkó).
Soldados
Én mondjuk a tavalyi Universiádéból nem sokat láttam, de amit igen az alapján hó volt dögivel még nézőket is láttam a pályák mellett. Illetve bejött a nyitott gyorskori pálya. 😊 Plusz az időeltolódás sem olyan brutális Almati és Budapest között. Plusz azért a kazahoknak van télisportos múltjuk.

A 220 km nem is olyan nagy távolság. Ugye 'Agenda 2020' 500 km-t enged a központi stadiontól. Anno Lake Louise és Calgary között is volt majdnem 200 km. Plusz, ha megnézed a kandidálni vágyó városok kiszivárgott helyszíneit, akkor kb Sapporo és Salt Lake City esetén van meg a max 1 órás autóúttal az összes helyszín, addig Sion, Graz, de főleg Stockholm esetén 220 km többszöröse lenne a távolság.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Pekingben kb hó se lesz. November és február között 15 mm csapadék hullik Zhangjiakou-Peking térségében. A másik 8 hónapban meg kb 500 mm. Ennél "műbb" olimpiát el sem lehet képzelni. Arrafelé a téli hónapokban de facto sivatagos időjárás uralkodik. A pályák mellett 1 gramm természetes hó nem lesz és nem azért mert ne lenne hideg.
dawyd728
Ez egyértelmű, de 22-re nem nagyon maradt választási lehetőség, mivel csak Almati volt még versenyben.

Amúgy a műhón túl a távolság lesz problémás, 220 km-re lesznek Pekingtől a havas versenyek (kivéve alpesi sí és bob/szkeleton/szánkó).
Soldados
Szerintem a gyorsvasúttal azt megoldják, az lesz itt a legkisebb gond... Vancouverben 3+ órát kellett zötykölődni a buszokon. Ahhoz képest mindenképp jobb lesz

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Pekingben kb hó se lesz. November és február között 15 mm csapadék hullik Zhangjiakou-Peking térségében. A másik 8 hónapban meg kb 500 mm. Ennél "műbb" olimpiát el sem lehet képzelni. Arrafelé a téli hónapokban de facto sivatagos időjárás uralkodik. A pályák mellett 1 gramm természetes hó nem lesz és nem azért mert ne lenne hideg.
dawyd728
Ez egyértelmű, de 22-re nem nagyon maradt választási lehetőség, mivel csak Almati volt még versenyben.

Amúgy a műhón túl a távolság lesz problémás, 220 km-re lesznek Pekingtől a havas versenyek (kivéve alpesi sí és bob/szkeleton/szánkó).

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 245
Pekingben kb hó se lesz. November és február között 15 mm csapadék hullik Zhangjiakou-Peking térségében. A másik 8 hónapban meg kb 500 mm. Ennél "műbb" olimpiát el sem lehet képzelni. Arrafelé a téli hónapokban de facto sivatagos időjárás uralkodik. A pályák mellett 1 gramm természetes hó nem lesz és nem azért mert ne lenne hideg.

Ja és akkor egy ilyen környezetben várjuk el, h legyenek nézők. Szerencsétlenek azt sem tudják mi az a síelés. Nem azért, mert elmaradottak, egyszerűen a kultúrájuknak nem része a hó.
dawyd728
Esetleg bizonyos versenyeket el lehetne vinni Tibetbe 😀
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Pekingben kb hó se lesz. November és február között 15 mm csapadék hullik Zhangjiakou-Peking térségében. A másik 8 hónapban meg kb 500 mm. Ennél "műbb" olimpiát el sem lehet képzelni. Arrafelé a téli hónapokban de facto sivatagos időjárás uralkodik. A pályák mellett 1 gramm természetes hó nem lesz és nem azért mert ne lenne hideg.

Ja és akkor egy ilyen környezetben várjuk el, h legyenek nézők. Szerencsétlenek azt sem tudják mi az a síelés. Nem azért, mert elmaradottak, egyszerűen a kultúrájuknak nem része a hó.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Biztos annyira erdekli a NOB-ot hogy mennyi a nezoszam? Szerintem a mai vilagban mar egy sokadik szempont ez a beveteleknel, hogy mennyi a helyi szurkolas meg milyen a hangulat, meg hozzaerto kozonseg-e az vagy sem.. Most zsinorban volt/lesz jo par olyan olimpia, vagy pl. foci Vb is ahol letojjak mar kb. hogy mennyien vannak kint, elore tudhato volt/lesz, hogy semmi igazi helsyszini hangulat nem varhato. Most sincs semmi meglepodes, szomorusag, felhaborodas utolag, hogy jaj, nem jott be a szamitas, de kar hogy csak ennyien voltak kint, nincs hangulat, ez igy nem mehet tovabb.
zavi27
1-2 alkalmat nyilván felülír a pénz. De 3 egymást követő ilyen olimpia után (Peking is ilyen lesz), egyértelmű a szándék, hogy újra Európába kell hozni. Muszáj a presztízs miatt, ezt érzi a NOB is, ez kint elég egyértelműnek tűnt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 648 — Amerikai sportok rajongója
Biztos annyira erdekli a NOB-ot hogy mennyi a nezoszam? Szerintem a mai vilagban mar egy sokadik szempont ez a beveteleknel, hogy mennyi a helyi szurkolas meg milyen a hangulat, meg hozzaerto kozonseg-e az vagy sem.. Most zsinorban volt/lesz jo par olyan olimpia, vagy pl. foci Vb is ahol letojjak mar kb. hogy mennyien vannak kint, elore tudhato volt/lesz, hogy semmi igazi helsyszini hangulat nem varhato. Most sincs semmi meglepodes, szomorusag, felhaborodas utolag, hogy jaj, nem jott be a szamitas, de kar hogy csak ennyien voltak kint, nincs hangulat, ez igy nem mehet tovabb.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 353 — TODDHERREMANS79
Szervezésügyileg Lillehammer és Nagano a top, más kérdés hogy Naganoban milyen volt a hangulat, de a rendezés az kifogástalan.

Torino és Vancouver szervezésben viszont hagyott maga után némi kívánnivalót, előbbinél ugye tudjuk, hogy az olaszok nem a legerősebbek szervezésben, de hogy kész se volt a falu mire elkezdődtek a játékok az azért vicc, utóbbinál meg csak elég megemlíteni a grúz szánkós halálát, vagy Majdic balesetét.

Most már remélem európai város következik, egy müncheni olimpiának jobban örültem volna idén is.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
De én csak azt mondtam, hogy azért hangulat az volt Olaszországban és Kanadában is. Ezeket azért ...Phjongcshang fölé lehet emelni.

Soldados
Hát, Kanadában is elég eseményfüggő volt a hangulat, az időjárás teljesen változó, a logisztika meg gyalázatos... szóval hogy mennyivel lehet (lehet-e egyáltalán) DK fölé emelni, az vitatható.
Igor
A közlekedés itt sem volt jó, az meg hogy férfi lesikláson 500 ember lézengett az leginkább siralmas volt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
De én csak azt mondtam, hogy azért hangulat az volt Olaszországban és Kanadában is. Ezeket azért ...Phjongcshang fölé lehet emelni.

Soldados
Hát, Kanadában is elég eseményfüggő volt a hangulat, az időjárás teljesen változó, a logisztika meg gyalázatos... szóval hogy mennyivel lehet (lehet-e egyáltalán) DK fölé emelni, az vitatható.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez egyértelmű, hogy egy klasszikus európai helyszín, jobb lenne mint Torino, vagy Vancouver. De én csak azt mondtam, hogy azért hangulat az volt Olaszországban és Kanadában is. Ezeket azért szignifikánsan Szocsi és Phjongcshang fölé lehet emelni.

Az pedig ahogy mondtam, nem is kérdés és valóban szentségtörés Lillehammerrel bármit egy lapon említeni. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 681 — Keep pounding
A minden rendben van és az 50-100.000 ember van a sífutópálya mellett azért az nem ugyanaz. Torino is jó volt, de sztem egy skandináv/osztrák/svájci olimpia ezeket bőven überelné.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
A stockholmi pályázat kapcsán azt olvastam, hogy bob, szánkó és skeketon versenyek Siguldában lennének. Nagyon szurkolok, hogy pályázzanak és megkapják, kéne egy olyan ízig vérig jó téli olimpia, mint legutóbb a lillehammeri volt.
gabokocka
Egyöntetűen mindenki Lillehammert tartja minden idők legjobb téli olimpiájának, de a legutóbbi igazán jó játékokig azért nem kell visszamenni 1994-ig. Vancouver teljesen rendben volt.
Soldados
Vancouverben is elég sok probléma volt (én ott voltam kint 😛), és a szurkolók/csomó médiadelegált annyira nem volt speciel oda érte..

Nem volt rosszul megcsinálva, működtek a dolgok, de nem hiszem hogy pl. szignifikánsan Pyeongchang fölé lehet emelni..
Igor
Eleve BÁRMIT egy lapon említeni Lillehammerrel szentségtörés. 😊

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
A stockholmi pályázat kapcsán azt olvastam, hogy bob, szánkó és skeketon versenyek Siguldában lennének. Nagyon szurkolok, hogy pályázzanak és megkapják, kéne egy olyan ízig vérig jó téli olimpia, mint legutóbb a lillehammeri volt.
gabokocka
Egyöntetűen mindenki Lillehammert tartja minden idők legjobb téli olimpiájának, de a legutóbbi igazán jó játékokig azért nem kell visszamenni 1994-ig. Vancouver teljesen rendben volt.
Soldados
Vancouverben is elég sok probléma volt (én ott voltam kint 😛), és a szurkolók/csomó médiadelegált annyira nem volt speciel oda érte..

Nem volt rosszul megcsinálva, működtek a dolgok, de nem hiszem hogy pl. szignifikánsan Pyeongchang fölé lehet emelni..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A stockholmi pályázat kapcsán azt olvastam, hogy bob, szánkó és skeketon versenyek Siguldában lennének. Nagyon szurkolok, hogy pályázzanak és megkapják, kéne egy olyan ízig vérig jó téli olimpia, mint legutóbb a lillehammeri volt.
gabokocka
Egyöntetűen mindenki Lillehammert tartja minden idők legjobb téli olimpiájának, de a legutóbbi igazán jó játékokig azért nem kell visszamenni 1994-ig. Vancouver teljesen rendben volt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Sapporo 2026-nak amúgy is meg kell történnie, mégpedig Kasai miatt... azért baszki, 2030-ra már ő se biztos, hogy formában marad! 😊

Egyébként is Japán/Hokkaidó jó hely, és ott azért kimennének mindenre kb, nem úgy mint Koreában/Kínában.
Igor
Nem mennének, még a síugrásra se járnak, pedig abban jók a japók. Semmiképpen nem akarnak még egy ázsiait sorozatban harmadszor. Ráadásul Szocsi is hangulattalan volt többnyire, mert ott sem az alpesi versenyeken megszokott miliő volt és ott sem volt azért embertömeg. (Bár Phjongcshangnál kétségtelenül jobb volt) Szóval 3 téli olimpiát nem akarnak félházakkal egymás után.
Soldados
Japánban nem lenne gond a nézőkkel, erre mérget vehetsz.. a nyárin is megnézheted majd 2 év múlva, ahol azért jóval nehezebb megtölteni a stadionokat.

De persze szerintem sem túl valószínű egyébként, hogy megkapják 18, 20, 22 és 26-ot.
Igor
A 2007-es északi sí vb-n többen voltak, mint mondjuk most Pyeongchangban az északi számokban, de még az is gyatra volt. Amúgy, ha mindenképpen kell egy Távol-keleti ország, ahol legyen olimpia mondjuk 20 évente, az kérdés nélkül Japán számomra.
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Aréna vendége volt tegnap Kulcsár Krisztián.
1. rész:  audio.inforadio.hu/00069/00069fc8a.mp3
2. rész:  audio.inforadio.hu/00069/00069fcca.mp3

Első részben főleg Pyeongchang és a magyarok szereplése volt a téma. Második első felében nemzetközi dolgokról, majd a végén általános MOB-ot érintő feladatokról beszéltek.

Agenda 2020-ról is szót ejtettek, ami alapján próbál majd Stockholm is olimpiára pályázni, de ugye ez csak egy lehetőség, amit biztosít az IOC. Are, Sigulda 400-500 km-re van a központtól. Egymástól 900km-re. Amikor egy olimpia odaítélése zajlik egy IOC tag csak akkor fog egy ilyen pályázatra szavazni, ha a többinél jó néhány elemében jobbat tud nyújtani egy ilyen pályázat és akkor most naiv leszek és a csúszópénzeket nem számítom. Mert ez nem más, mint olimpia néven egy időben tartott világbajnokságok sokasága. Míg mondjuk egy graz-i olimpia esetén a két egymástól legtávolabbi pont Inzell/Königssee és Graz között 250-300 km lenne. Ami azért nem jelent egynapos autózást/vonatozást/repkedést. Hasonló érvényes Sion, Calgary, Sapporo, Salt Lake City-re. Stockholm ilyen szempontból nem kis hátrányból indul.
több mint 6 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
Nyugi, ha más nem, majd pályázunk mi. Viktor nem ismer lehetetlent...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
Európai helyszín mellett nem csak maga az ország szól, hanem a helyszín közelsége másnak. Ha a "belső 6-os" közül kapja meg valaki, rengeteg szurkolónak lesz vonzó a közelsége miatt. Az meg külön pozitív, hogy a jégkorongcsapatuk sem olyan kutyaütő egyiknek sem, mint Korea.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 681 — Keep pounding
A stockholmi pályázat kapcsán azt olvastam, hogy bob, szánkó és skeketon versenyek Siguldában lennének. Nagyon szurkolok, hogy pályázzanak és megkapják, kéne egy olyan ízig vérig jó téli olimpia, mint legutóbb a lillehammeri volt.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Sapporo 2026-nak amúgy is meg kell történnie, mégpedig Kasai miatt... azért baszki, 2030-ra már ő se biztos, hogy formában marad! 😊

Egyébként is Japán/Hokkaidó jó hely, és ott azért kimennének mindenre kb, nem úgy mint Koreában/Kínában.
Igor
Nem mennének, még a síugrásra se járnak, pedig abban jók a japók. Semmiképpen nem akarnak még egy ázsiait sorozatban harmadszor. Ráadásul Szocsi is hangulattalan volt többnyire, mert ott sem az alpesi versenyeken megszokott miliő volt és ott sem volt azért embertömeg. (Bár Phjongcshangnál kétségtelenül jobb volt) Szóval 3 téli olimpiát nem akarnak félházakkal egymás után.
Soldados
Japánban nem lenne gond a nézőkkel, erre mérget vehetsz.. a nyárin is megnézheted majd 2 év múlva, ahol azért jóval nehezebb megtölteni a stadionokat.

De persze szerintem sem túl valószínű egyébként, hogy megkapják 18, 20, 22 és 26-ot.
Igor
De gond lenne a síversenyekkel. Mondom, még a síugró vk-t is kongó lelátó előtt rendezik Japánban. A többire sísportra még annyi néző se lenne.

A nyárival valóban nem lesz gond.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!